Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Κορίτσια 40++ ,μελλοντικές μανούλες!


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Luckystars είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου  @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ    ,εγώ σε ευχαριστώ που με καταλαβαίνεις❤Εύχομαι ο,τι ομορφότερο!:)

Καλημέρα γλυκιά μου @fairyanna....Μια όμορφη Κυριακή εύχομαι!

Ειλικρινά δε μπορώ να πω πολλά....Με τιμάει ο τρόπος και η σκέψη σου......βουρκωσα με κάθε σου λέξη,ξεχειλισα από αγαπη❤

Ταπεινά.....ανθρώπινα.....από καρδιάς......σε ευχαριστώ❤Κάθε ευχή σου να πραγματοποιηθεί❤

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα σου λόγια και θα τα λέμε σίγουρα εδώ μέσα και είμαι σίγουρη ότι θα μοιραστούμε όμορφες στιγμές, αγωνίες, λύπες αλλά και την μεγαλυτερη χαρά που όλες μας με λαχτάρα περιμένουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , fairyanna είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα σου λόγια και θα τα λέμε σίγουρα εδώ μέσα και είμαι σίγουρη ότι θα μοιραστούμε όμορφες στιγμές, αγωνίες, λύπες αλλά και την μεγαλυτερη χαρά που όλες μας με λαχτάρα περιμένουμε!!! 

Αμήν γλυκιά μου!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούρια στην παρέα σας.Προσπαθώ κι εγώ για παιδάκι εδώ και δύο χρόνια αλλά τίποτα.Έκανα έλεγχο ορμονικό που μου έδωσε ο γυναικολόγος και μου βρήκε ότι έχω ανεβασμένη προλακτίνη λίγο παραπάνω από το όριο όχι πολύ ανεβασμένη, πολιτιστικές όμως εδώ πρέπει να πω ότι έχω κανονικό κύκλο γιατί παίρνω κάτι βιταμίνες.Μου είπε πως δεν είναι σίγουρη πως θα καταφέρω ποτέ να μείνω έγκυος γιατί είναι πολλά τα προβλήματα.Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ έχει κάποια κοπέλα τα ίδια προβλήματα και κατάφερε να κάνει παιδάκι ?   

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , xrisa 2000 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούρια στην παρέα σας.Προσπαθώ κι εγώ για παιδάκι εδώ και δύο χρόνια αλλά τίποτα.Έκανα έλεγχο ορμονικό που μου έδωσε ο γυναικολόγος και μου βρήκε ότι έχω ανεβασμένη προλακτίνη λίγο παραπάνω από το όριο όχι πολύ ανεβασμένη, πολιτιστικές όμως εδώ πρέπει να πω ότι έχω κανονικό κύκλο γιατί παίρνω κάτι βιταμίνες.Μου είπε πως δεν είναι σίγουρη πως θα καταφέρω ποτέ να μείνω έγκυος γιατί είναι πολλά τα προβλήματα.Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ έχει κάποια κοπέλα τα ίδια προβλήματα και κατάφερε να κάνει παιδάκι ?   

οι πολυκοιστικες κ η προλακτινη δεν ειναι προβλημα σοβαρο. την προκακτινη την ριχνεις με ενα χαπι κ στις πολυκυστικες ψαχνεις να δεις αν κανεις ωορηξια αν οχι περνεις φαρμακα για να, κανεις κ λυνετε το θεμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

οι πολυκοιστικες κ η προλακτινη δεν ειναι προβλημα σοβαρο. την προκακτινη την ριχνεις με ενα χαπι κ στις πολυκυστικες ψαχνεις να δεις αν κανεις ωορηξια αν οχι περνεις φαρμακα για να, κανεις κ λυνετε το θεμα

Έτσι νόμιζα ότι θα μου πει αλλά αυτή μου τα έκανε πολύ τραγικά πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, xrisa 2000 είπε:

Έτσι νόμιζα ότι θα μου πει αλλά αυτή μου τα έκανε πολύ τραγικά πραγματικά

 

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

οι πολυκοιστικες κ η προλακτινη δεν ειναι προβλημα σοβαρο. την προκακτινη την ριχνεις με ενα χαπι κ στις πολυκυστικες ψαχνεις να δεις αν κανεις ωορηξια αν οχι περνεις φαρμακα για να, κανεις κ λυνετε το θεμα

Συμφωνω απολυτα με την @linaa.... παρε μια αλλη γνωμη κοριτσι μου...εδω αλλες γυναικες με πιο σοβαρα προβληματα και δεν εχουν τετοια αντιμετωπιση απο τον γιατρο τους... Μην πανικοβαλεσαι απο κατι που σου ειπε μια γιατρος....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 Θα ηθελα να πωκαι εγω την ιστορια ετσι λιγο να ξεχαστω  γιατι με εχει παρει απο κατω ειμαι 41 χρονων και ενω νομιζα το δυσκολο ειναι να μεινεις εγγυος τελικα απο οτι αποδειχτεικε σε εμενα ενω πιανω πολυ ευκολα μεχρι εκει τελειωνει η χαρα και περιμενω με αγχος να περασει η 6 η 7 η 8 εβδομαδα και μετα αποξεση πριν δυο χρονια εμεινα εγκυος δεν ακουσα ουτε καρδια ειχα και αιματωμα  η χοριακη κατεβαινε καιετσι εκανα αποξεση στην δεκατη εβδομαδα  μετα απο ενα κυκλο ξαναμενω εγκυος ενω φαινοτανε καλες χοριακες απο την αρχη  στον υπερηχο παλι περιμεναμε να ακουσουμε καρδια παει 8η τιποτα ουτε στην ενατη ουτε στην δεκατη  παλι αποξεση  περιση ξαναμενω εγκυος αλλα παλι τα ιδια  και εχω κανει σε αιματολογο εξετασεις δεν εχει βρεθει κατι μονο νκ κυτταρα οπου εκανα διατροφη και τα κατεβασα να πω οτι στις δυο αποβολες ειχαν χρωσοματικες ανωμαλιες στην μια ηταν κανονικο αλλα δεν ξερουμε την αιτια τωρα ξαναειμαι εγκυος και η ανοσολογος με εδωσε και τις αντιπηκτικες  και σαλοσπιρ και ουτρεζοσταν και πηγαιναμε δειλα δειλα και πηγα στην 5η εβδομαδα ειδα τον σακο  στην 6η ακουσα για ππρωτη φορα καρδιακο παλμο η συγκινηση μεγαλη  οτι  κατι παει να γινει  και στην  8η εβδομαδα δεν ακουγεται τωρα θα ξαναπαω σε 2 μερες αλλα μαλλον παλινδρομησε  τωρα νιωθω τοσο χαλια οτι αυτο θα ειναι μακρινο ονειρο για μενα ενα μωρο .

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Freedom77 είπε:

 Θα ηθελα να πωκαι εγω την ιστορια ετσι λιγο να ξεχαστω  γιατι με εχει παρει απο κατω ειμαι 41 χρονων και ενω νομιζα το δυσκολο ειναι να μεινεις εγγυος τελικα απο οτι αποδειχτεικε σε εμενα ενω πιανω πολυ ευκολα μεχρι εκει τελειωνει η χαρα και περιμενω με αγχος να περασει η 6 η 7 η 8 εβδομαδα και μετα αποξεση πριν δυο χρονια εμεινα εγκυος δεν ακουσα ουτε καρδια ειχα και αιματωμα  η χοριακη κατεβαινε καιετσι εκανα αποξεση στην δεκατη εβδομαδα  μετα απο ενα κυκλο ξαναμενω εγκυος ενω φαινοτανε καλες χοριακες απο την αρχη  στον υπερηχο παλι περιμεναμε να ακουσουμε καρδια παει 8η τιποτα ουτε στην ενατη ουτε στην δεκατη  παλι αποξεση  περιση ξαναμενω εγκυος αλλα παλι τα ιδια  και εχω κανει σε αιματολογο εξετασεις δεν εχει βρεθει κατι μονο νκ κυτταρα οπου εκανα διατροφη και τα κατεβασα να πω οτι στις δυο αποβολες ειχαν χρωσοματικες ανωμαλιες στην μια ηταν κανονικο αλλα δεν ξερουμε την αιτια τωρα ξαναειμαι εγκυος και η ανοσολογος με εδωσε και τις αντιπηκτικες  και σαλοσπιρ και ουτρεζοσταν και πηγαιναμε δειλα δειλα και πηγα στην 5η εβδομαδα ειδα τον σακο  στην 6η ακουσα για ππρωτη φορα καρδιακο παλμο η συγκινηση μεγαλη  οτι  κατι παει να γινει  και στην  8η εβδομαδα δεν ακουγεται τωρα θα ξαναπαω σε 2 μερες αλλα μαλλον παλινδρομησε  τωρα νιωθω τοσο χαλια οτι αυτο θα ειναι μακρινο ονειρο για μενα ενα μωρο .

Δλδ στην 6η εβδομαδα ακουσες καρδια κ ξαναπηγες την 8η κ δεν ακουσατε τπτ?

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Freedom77 είπε:

Ναι τινα δεν ακουσαμε τωρα αυριο που θα παμε δεν ξερω να ελπιζω η οχι;

Ο γιατρος τι σου ειπε εκεινη τη στιγμη στο ιατρειο? συμβαινει αυτο? εννοω του εχει ξανατυχει αυτη η περιπτωση σε αλλη μελλουσα μανουλα? 

Μην βασανιζεις τον εαυτο σου, προσπαθησε να κανεις κατι αλλο.. Ειναι δυσκολο, το κατονοω αλλα πρεπει να εισαι καλα εσυ πρωτα απ ολα!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος προσπαθησε να με καθησυχασει να κανω χοριακη να δουμε τις τιμες και να κανω και υπερηχο  αλλα τωρα το μυαλο μου να σκεφτει κατι αλλο δεν μπορει γιατι μετα απο 3 παλιδρομες χωρις να ακουσουμε καρδια αυτην την φορα ακουσα κι εγω  και ενιωσα πως ειναι αυτο  το συναισθημα τωρα ενταξει αυριο θα ειναι πιο σιγουρα τα πραγματα αν και δεν βλεπω να ειναι  θετικα .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου συγνώμη που άργησα να απαντήσω είδα που δεν απαντούσαν και δεν ξαναμπήκα μετά.Είδη έχω κλήσει ραντεβού σε άλλο γυναικολόγο τον άλλο μίνα να δω τη θα μου πει.Θα σας πω νέα.

On 3/2/2019 at 7:08 ΜΜ, tina79 είπε:

Δλδ στην 6η εβδομαδα ακουσες καρδια κ ξαναπηγες την 8η κ δεν ακουσατε τπτ?

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια!

 

On 3/2/2019 at 1:14 ΜΜ, Freedom77 είπε:

 Θα ηθελα να πωκαι εγω την ιστορια ετσι λιγο να ξεχαστω  γιατι με εχει παρει απο κατω ειμαι 41 χρονων και ενω νομιζα το δυσκολο ειναι να μεινεις εγγυος τελικα απο οτι αποδειχτεικε σε εμενα ενω πιανω πολυ ευκολα μεχρι εκει τελειωνει η χαρα και περιμενω με αγχος να περασει η 6 η 7 η 8 εβδομαδα και μετα αποξεση πριν δυο χρονια εμεινα εγκυος δεν ακουσα ουτε καρδια ειχα και αιματωμα  η χοριακη κατεβαινε καιετσι εκανα αποξεση στην δεκατη εβδομαδα  μετα απο ενα κυκλο ξαναμενω εγκυος ενω φαινοτανε καλες χοριακες απο την αρχη  στον υπερηχο παλι περιμεναμε να ακουσουμε καρδια παει 8η τιποτα ουτε στην ενατη ουτε στην δεκατη  παλι αποξεση  περιση ξαναμενω εγκυος αλλα παλι τα ιδια  και εχω κανει σε αιματολογο εξετασεις δεν εχει βρεθει κατι μονο νκ κυτταρα οπου εκανα διατροφη και τα κατεβασα να πω οτι στις δυο αποβολες ειχαν χρωσοματικες ανωμαλιες στην μια ηταν κανονικο αλλα δεν ξερουμε την αιτια τωρα ξαναειμαι εγκυος και η ανοσολογος με εδωσε και τις αντιπηκτικες  και σαλοσπιρ και ουτρεζοσταν και πηγαιναμε δειλα δειλα και πηγα στην 5η εβδομαδα ειδα τον σακο  στην 6η ακουσα για ππρωτη φορα καρδιακο παλμο η συγκινηση μεγαλη  οτι  κατι παει να γινει  και στην  8η εβδομαδα δεν ακουγεται τωρα θα ξαναπαω σε 2 μερες αλλα μαλλον παλινδρομησε  τωρα νιωθω τοσο χαλια οτι αυτο θα ειναι μακρινο ονειρο για μενα ενα μωρο .

Κορίτσι μου μην απελπίζεσαι και εγώ έχασα το μωρό μου στον πέμπτο μίνα σταμάτησε η καρδούλα του και αυτή ήταν η δεύτερη φορά την πρώτη το έχασα στον τρίτο μίνα απο τον ίδιο λόγο.Δεν ξέρω τη γίνετε μας λένε ότι είναι τυχαίο γεγονός μιας και δεν βρέθηκε τίποτα κάναμε όλες της εξετάσεις.Εύχομαι να σου πάν όλα καλά και μην αγχώνεσαι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική λένε. Να μας λες νέα σου

Link to comment
Share on other sites

On 4 Φεβρουαρίου 2019 at 2:59 ΜΜ, Freedom77 είπε:

Ο γιατρος προσπαθησε να με καθησυχασει να κανω χοριακη να δουμε τις τιμες και να κανω και υπερηχο  αλλα τωρα το μυαλο μου να σκεφτει κατι αλλο δεν μπορει γιατι μετα απο 3 παλιδρομες χωρις να ακουσουμε καρδια αυτην την φορα ακουσα κι εγω  και ενιωσα πως ειναι αυτο  το συναισθημα τωρα ενταξει αυριο θα ειναι πιο σιγουρα τα πραγματα αν και δεν βλεπω να ειναι  θετικα .

Τι εγινε κοριτσι? πηγες στο γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι  πηγα στο γιατρο παλι παλιδρομησε  παω την παρασκευη για καθαρισμο τι να πω ετσι ηταν να γινει εχει  ο θεος.

On 4/2/2019 at 9:39 ΜΜ, xrisa 2000 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου συγνώμη που άργησα να απαντήσω είδα που δεν απαντούσαν και δεν ξαναμπήκα μετά.Είδη έχω κλήσει ραντεβού σε άλλο γυναικολόγο τον άλλο μίνα να δω τη θα μου πει.Θα σας πω νέα.

 

Κορίτσι μου μην απελπίζεσαι και εγώ έχασα το μωρό μου στον πέμπτο μίνα σταμάτησε η καρδούλα του και αυτή ήταν η δεύτερη φορά την πρώτη το έχασα στον τρίτο μίνα απο τον ίδιο λόγο.Δεν ξέρω τη γίνετε μας λένε ότι είναι τυχαίο γεγονός μιας και δεν βρέθηκε τίποτα κάναμε όλες της εξετάσεις.Εύχομαι να σου πάν όλα καλά και μην αγχώνεσαι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική λένε. Να μας λες νέα σου

Σε καταλαβαινω εσυ περασες πολυ δυσκολα γιατι στον πεμπτο να το παθεις ειναι πολυ δυσκολο και η διαδικασια για να σου το παρουνε ειναι πολυ επιπονη και οντως ειναι δυσκολο να το ξεπερασεις αλλα με την βοηθεια της παναγιας θα συνεχισουμε   και μπορει να εχει και  για εμας .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...