Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες από Ηράκλειο Κρήτης


Recommended Posts

1 hour ago, ZiliHer είπε:

Όταν με είχαν ενημερώσει εμένα για τιμές μου είχαν πει ότι αν ειχα πχ ζητήσει 4κλινο κ δεν είχαν διαθέσιμο, θα με έβαζαν σε ανώτερο μέχρι να βρεθεί 4κλινο ΧΩΡΙΣ δική μου επιβάρυνση.

Για σύμβουλο θηλασμού θα δεις στη σελίδα της La leche league Ελλάδος.

Τα μαθήματα του ΜΗΤΕΡΑ είναι οκ αλλά σε γενικές γραμμές υπερασπίζονται την επιλογή τους πχ για ξένο γάλσ, για θηλασμό στο δωμάτιο κ όχι στην ανάνηψη.

Θα το ρωτήσω αυτό να μαι σίγουρη.. Ευχαριστω για τις πληροφορίες!! 

Αχ σας είπα??? 1 μέρα μέχρι την β επιπέδου! Χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Τι κάνετε???

Εμείς κάναμε β επιπέδου κ είναι όλα τέλεια!! Έχουμε ένα μικρό αντράκι 400 γραμμαρίων! Θα κάνουμε πάλι γενικές εξετάσεις να δούμε που πάμε κ καμπύλη ζαχάρου σε δύο τρεις εβδομάδες. Εσείς τι κάνετε?? 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Καλημέρα!! Τι κάνετε???

Εμείς κάναμε β επιπέδου κ είναι όλα τέλεια!! Έχουμε ένα μικρό αντράκι 400 γραμμαρίων! Θα κάνουμε πάλι γενικές εξετάσεις να δούμε που πάμε κ καμπύλη ζαχάρου σε δύο τρεις εβδομάδες. Εσείς τι κάνετε?? 

Καλημέρα!τέλεια μπράβο!με το καλό λοιπόν!και η συνυφαδα μου θα γεννήσει αρχές Αυγούστου έχει ΠΗΤ και στην β επιπέδου ήταν 430 νομίζω... πάει και με βάση πόσο έχεις γεννηθεί εσυ και ο άντρας σου!εμενα πάλι ήταν 540 γραμμάρια!αλλά και ο γιατρός μου το έβγαλε και τρεις μέρες μεγαλύτερο!οποτε τώρα έχω μπει στο μήνα μου!την Δευτέρα εχω ραντεβού για να δούμε τι θα μού πει!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Τέλεια!! Άντε περιμένουμε τα καλά νέα! Τώρα κάθε βδομάδα θα σε βλέπει έτσι?

Νοιώθω ότι έχει κατέβει η κοιλιά μου και κάθε τρείς και λίγο παω τουαλέτα και μπορεί να κάνω μια σταγόνα!αλλα εγω νομίζω ότι κατουριεμαι!!! Ναι τώρα θα πηγαίνω κάθε βδομάδα! θα πάω και στο Μητέρα να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις που χρειάζεται πριν γεννήσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια την τριτη πηγα στο γιατρο στο νοσοκομειο μου εκανε υπερυχο ειδαμε το σακο μονο,δεν ξερω εαν φανοταν τιποτα αλλο διοτι ο γιατρος ηταν τοσο γρηγορος στην εξεταση του που με το που βρηκε το σακο σε ενα δευτερολεπτο μεσα τελειωσε και η εξεταση,ουτε προλαβα να του πω για τις πολυκυστικες που εχω ουτε τιποτα,μου ειπε απλα οτι ειναι μεσα στη μητρα,το εμβρυο δεν το ειδαμε (δεν προσπαθηκε κιολας να δει κατι) ισως ειναι νωρις ακομα,δεν θα επρεπε να φαινεται? στο χαρτι με τον υπερυχο που μου εδωσε παντως δεν φαινεται κατι.την ιδια μερα επισης λιγο πριν την εξεταση παρατηρησα μια κοκκινη κιληδα αιματος στο εσωρουχο το ειπα στον γιατρο αλλα και παλι δεν εψαξε να δει κατι στον υπερηχο,μου εγραψε την vasclor(προγεστερονη) προγεννητικο δεν καναμε ακομα επειδη ειχε πεσει το συστημα,στις 25 παλι,αυτα τα λιγα χαχα ξεχασα να πω σημερα ειμαι 6+2 εσεις σε ποια βδομαδα ειδατε το εμβρυο και ακουατε καρδουλα?


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Σεβη93 είπε:

γεια σας κοριτσια την τριτη πηγα στο γιατρο στο νοσοκομειο μου εκανε υπερυχο ειδαμε το σακο μονο,δεν ξερω εαν φανοταν τιποτα αλλο διοτι ο γιατρος ηταν τοσο γρηγορος στην εξεταση του που με το που βρηκε το σακο σε ενα δευτερολεπτο μεσα τελειωσε και η εξεταση,ουτε προλαβα να του πω για τις πολυκυστικες που εχω ουτε τιποτα,μου ειπε απλα οτι ειναι μεσα στη μητρα,το εμβρυο δεν το ειδαμε (δεν προσπαθηκε κιολας να δει κατι) ισως ειναι νωρις ακομα,δεν θα επρεπε να φαινεται? στο χαρτι με τον υπερυχο που μου εδωσε παντως δεν φαινεται κατι.την ιδια μερα επισης λιγο πριν την εξεταση παρατηρησα μια κοκκινη κιληδα αιματος στο εσωρουχο το ειπα στον γιατρο αλλα και παλι δεν εψαξε να δει κατι στον υπερηχο,μου εγραψε την vasclor(προγεστερονη) προγεννητικο δεν καναμε ακομα επειδη ειχε πεσει το συστημα,στις 25 παλι,αυτα τα λιγα χαχα ξεχασα να πω σημερα ειμαι 6+2 εσεις σε ποια βδομαδα ειδατε το εμβρυο και ακουατε καρδουλα?

Απο ότι καταλαβαίνω ηθελε να ελέγξει αν είναι ενδομήτριο και αναπτύσσεται εντός της μήτρας...οποτε όλα καλά...εξαρτάται κάποιες μπορεί να ακούσουν νωρίτερα και κάποιες αργότερα...είναι νωρίς όμως μη σε ανησυχεί...θα ακούσεις την επόμενη φορά...ίσως εξαρτάται και από το υπέρηχο...τώρα για το αίμα δεν γνωρίζω αλλά αφού του το είπες...μην αγχώνεσαι για τον προγεννητικο θα τον κάνεις...μέσα στο πρώτο τρίμηνο γίνεται...Εγω νομίζω στο πρώτο ήμουν 7 εβδομάδων και τωρα 6+ όταν ακούσαμε καρδούλα...στο πρώτο ειχα πάει όταν ήμουν 5+ και είχαμε δει μόνο σάκο...μην αγχώνεσαι πάντως...αν ήταν κάτι θα στο έλεγε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Απο ότι καταλαβαίνω ηθελε να ελέγξει αν είναι ενδομήτριο και αναπτύσσεται εντός της μήτρας...οποτε όλα καλά...εξαρτάται κάποιες μπορεί να ακούσουν νωρίτερα και κάποιες αργότερα...είναι νωρίς όμως μη σε ανησυχεί...θα ακούσεις την επόμενη φορά...ίσως εξαρτάται και από το υπέρηχο...τώρα για το αίμα δεν γνωρίζω αλλά αφού του το είπες...μην αγχώνεσαι για τον προγεννητικο θα τον κάνεις...μέσα στο πρώτο τρίμηνο γίνεται...Εγω νομίζω στο πρώτο ήμουν 7 εβδομάδων και τωρα 6+ όταν ακούσαμε καρδούλα...στο πρώτο ειχα πάει όταν ήμουν 5+ και είχαμε δει μόνο σάκο...μην αγχώνεσαι πάντως...αν ήταν κάτι θα στο έλεγε...

Ναι ήθελε να ελέγξει αν είναι μέσα στη μήτρα,αλλά μόνο αυτό χαχα; Ούτε ένα λεπτό δεν κράτησε η εξέταση χαχα την επομενη φορά ελπίζω να είναι πιο διεξοδικος! Πείτε βρε κορίτσια όσες πάτε σε δημόσιο το ίδιο πράγμα γινεται?


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Ναι ήθελε να ελέγξει αν είναι μέσα στη μήτρα,αλλά μόνο αυτό χαχα; Ούτε ένα λεπτό δεν κράτησε η εξέταση χαχα την επομενη φορά ελπίζω να είναι πιο διεξοδικος! Πείτε βρε κορίτσια όσες πάτε σε δημόσιο το ίδιο πράγμα γινεται?

Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι γίνεται στα Δημόσια...μια ξαδέρφη του άντρα μου γέννησε στο ΠΕΠΑΓΝΗ και τα δύο τις παιδάκια αλλά δεν γνωρίζω λεπτομέρειες...θυμάμαι ότι έμεινε ευχαριστημένη και γέννησε φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο...αλλά δουλεύει ο πεθερός της εκεί οποτε θα την πρόσεξαν παραπάνω πιστεύω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Σεβη93 είπε:

Ναι ήθελε να ελέγξει αν είναι μέσα στη μήτρα,αλλά μόνο αυτό χαχα; Ούτε ένα λεπτό δεν κράτησε η εξέταση χαχα την επομενη φορά ελπίζω να είναι πιο διεξοδικος! Πείτε βρε κορίτσια όσες πάτε σε δημόσιο το ίδιο πράγμα γινεται?

Σε αυτές τις εβδομάδες τους ενδιαφέρει να είναι εντός μήτρας κ να φαίνεται ο σάκος. Κ σε εμάς έτσι ήταν, ήταν πολύ μικρό το έμβρυο ακόμη για να φανεί. Δεν θυμάμαι βδομάδες να σου πω την αλήθεια, αλλά μην σε αγχωνει. Φυσιολογικο μου φάνηκε. Τώρα αυτό για το αίμα δεν σου πε να ξεκουραστείς λίγο κ να σε ξαναδεί? Μπορεί να είναι κάτι αυτό. Δεν θέλω να σε αγχωσω.

πρίν από 12 λεπτά , Anthi87 είπε:

Γεια σας μανουλες  και απο εμένα,

Ηράκλειο και εγώ στην 26η εβδομάδα με αγοράκι και ΠΗΤ 26/7/18...

 

Εύχομαι υγιέστατα μωρά σε όλες μας!!!

Καλώς την !!! Με το καλό!! είμαστε κοντά εμείς! Εμείς έχουμε ΠΗΤ 19/8/18 με αγοράκι κ εμείς! Που θα γεννήσετε?

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anthi87 είπε:

Γεια σας μανουλες  και απο εμένα,

Ηράκλειο και εγώ στην 26η εβδομάδα με αγοράκι και ΠΗΤ 26/7/18...

 

Εύχομαι υγιέστατα μωρά σε όλες μας!!!

Καλώς την!!! με το καλό το μωρακι σου!!!

Εμάς είναι το δεύτερο παιδάκι μας! Έχουμε μια κόρη 6 χρονών!τώρα μπήκα στον μήνα μου και περιμένουμε την δεύτερη μπουμπου!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Anthi87 είπε:

@modena καλώς σας βρήκα :)

Ασκληπιείο γεννάμε είναι το πρώτο μας και έχουμε το ανάλογο άγχος.

Εσείς?

Εμείς στο Μητέρα! Κ εμάς το πρώτο κ είμαστε τρελαμενοι! Το ψάχνουμε αρκετά αλλά αν δεν το ζήσεις δεν θα μάθεις νομίζω.. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2018 at 11:52 ΜΜ, modena είπε:

Σε αυτές τις εβδομάδες τους ενδιαφέρει να είναι εντός μήτρας κ να φαίνεται ο σάκος. Κ σε εμάς έτσι ήταν, ήταν πολύ μικρό το έμβρυο ακόμη για να φανεί. Δεν θυμάμαι βδομάδες να σου πω την αλήθεια, αλλά μην σε αγχωνει. Φυσιολογικο μου φάνηκε. Τώρα αυτό για το αίμα δεν σου πε να ξεκουραστείς λίγο κ να σε ξαναδεί? Μπορεί να είναι κάτι αυτό. Δεν θέλω να σε αγχωσω.

Καλώς την !!! Με το καλό!! είμαστε κοντά εμείς! Εμείς έχουμε ΠΗΤ 19/8/18 με αγοράκι κ εμείς! Που θα γεννήσετε?

μου εγραψε προγεστερονη για το αιμα,ηταν πολυ ελαχιστο μια σταγονα καφε ισως να ηταν παλιο το οποιο δεν ξαναεμφανιστηκε!θα με ξαναδει στις 25,κοριτσια εσας ποτε αρχησαν τα συμπτωματα γιατι εγω δεν εχω σχεδον τιποτα μονο η μεση μου ποναει και το στηθος που εχει πρηστει και ποναει πολυυυ!!


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...