Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες από Ηράκλειο Κρήτης


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Λογικά θα ξέρουν στο Μητέρα...εγω του είπα να βγάλει να είμαστε σίγουροι...αφού θα πήγαινε για το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης...αυτό σίγουρα το θέλουν πρόσφατο...το θυμάμαι...

Ναι αυτό λογικό γιατί πρέπει πχ να είναι η πρώτη κόρη σου μέσα. Αλλά στου γάμου μου φαίνεται κουλό λίγο γτ δεν αλλάξει κάτι. Εκτός αν πιστοποιούν ακόμη το ότι είστε ακόμα παντρεμένοι. Αν κ με το οικογενειακής κατάστασης θα φαίνεται λογικά αυτό. Θα ρωτήσω στο Μητέρα όταν πάω για τα μαθήματα θηλασμού.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , katerina29 είπε:

Γεννησα πριν 2 μηνες και χειαζεται και η ληξιαρχικη πραξη γαμου για να φαινεται αν εισαι ακομα παντρεμενη..

Εμείς συζητάμε αν πρέπει να ναι πρόσφατη. Εγώ για παράδειγμα έχω αρκετές κόπιες από το 14 που παντρεύτηκα. Θα την δεχτούν? Κ εσύ στο Μητέρα γεννησες? Καλή ανατροφή!! Να σας ζήσει!!

 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...όλα τα δημόσια έγγραφα που προσκομιζεις κάπου πρέπει να έχουν εκδοθεί εντός εξαμήνου...αυτά τα χαρτιά από το 2014 ανακυκλωσε τα δεν τα χρειάζεσαι @modena!όλα να πάνε καλά σε όλες τις μανούλες Ηρακλείου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα...όλα τα δημόσια έγγραφα που προσκομιζεις κάπου πρέπει να έχουν εκδοθεί εντός εξαμήνου...αυτά τα χαρτιά από το 2014 ανακυκλωσε τα δεν τα χρειάζεσαι @modena!όλα να πάνε καλά σε όλες τις μανούλες Ηρακλείου!!

Ευχαριστώ! @Afroditi85 κατάλαβες έτσι?? Ο άντρας μου θα την πληρώσει την νύφη κ θα πάει στον "υπεύθυνο" .. χαχαχα

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
8 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Γειά σας κορίτσια!τι κάνετε?Εγω γέννησα στις 2/5 ένα κοριτσαρο 3280γρ. Όλα πήγαν πολύ καλά και γρήγορα!εύχομαι και σε εσάς με το καλό να πάρετε αγκαλιά τα μωράκια σας!

Αχ και σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες!!! Τι καλά!!! Να σας ζήσει!!!! Καλή ανατροφή!!! 

Πώς είναι οι πρώτες μέρες στο σπίτι με δύο παιδιά?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, modena είπε:

Αχ και σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες!!! Τι καλά!!! Να σας ζήσει!!!! Καλή ανατροφή!!! 

Πώς είναι οι πρώτες μέρες στο σπίτι με δύο παιδιά?

Ευχαριστούμε πολύ!προς το παρόν είναι η μαμα μου εδώ και μας βοηθάει!μέχρι να προσαρμοστούμε!η κορη μου δυστυχώς κρύωσε και είχε βήχα και μύξες οποτε είμαστε σε απόσταση εγώ με το μωρό στο δωμάτιο! την απασχολεί πολύ ο μπαμπάς της και την πάει και βόλτες...τώρα είναι καλύτερα αλλά θα πρέπει να μην έχει καθόλου συμπτώματα...για να έρθουν σε επαφή...αλλά όλα καλά θα περάσει και αυτό και θα προσαρμοστούμε...

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2018 at 8:02 ΜΜ, Afroditi85 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!προς το παρόν είναι η μαμα μου εδώ και μας βοηθάει!μέχρι να προσαρμοστούμε!η κορη μου δυστυχώς κρύωσε και είχε βήχα και μύξες οποτε είμαστε σε απόσταση εγώ με το μωρό στο δωμάτιο! την απασχολεί πολύ ο μπαμπάς της και την πάει και βόλτες...τώρα είναι καλύτερα αλλά θα πρέπει να μην έχει καθόλου συμπτώματα...για να έρθουν σε επαφή...αλλά όλα καλά θα περάσει και αυτό και θα προσαρμοστούμε...

Αχ Μάη μήνα κ κρύωσε γμτ? Δεν πειράζει, αρκεί που δεν έρχεσαι σε επαφή εσύ. Το φαντάζομαι λίγο δύσκολο κ από την άποψη της ζήλειας τώρα .. σου έχει κάνει γκρίνια?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 14/5/2018 at 7:31 ΜΜ, modena είπε:

Αχ Μάη μήνα κ κρύωσε γμτ? Δεν πειράζει, αρκεί που δεν έρχεσαι σε επαφή εσύ. Το φαντάζομαι λίγο δύσκολο κ από την άποψη της ζήλειας τώρα .. σου έχει κάνει γκρίνια?

Ευτυχώς είναι καλά τώρα η μεγάλη πηγαμε και στην παιδίατρο και πήραμε το οκ!και τώρα σιγά σιγά θα αρχίσουμε να δενομαστε!!!

Εσυ τι κάνεις πως πάει η εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Ευτυχώς είναι καλά τώρα η μεγάλη πηγαμε και στην παιδίατρο και πήραμε το οκ!και τώρα σιγά σιγά θα αρχίσουμε να δενομαστε!!!

Εσυ τι κάνεις πως πάει η εγκυμοσύνη?

Τελεια!!! Οι ζέστες καλά κρατούν οπότε δεν νομίζω να σου ξανακρυωσει. Από ύπνο πως πάτε?

Εμείς καλά είμαστε! Μπήκαμε στον έβδομο την Κυριακή! Πήγαμε και στο γιατρό σήμερα, 1025 γραμμάρια αντράκι! ❤️


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , modena είπε:

Τελεια!!! Οι ζέστες καλά κρατούν οπότε δεν νομίζω να σου ξανακρυωσει. Από ύπνο πως πάτε?

Εμείς καλά είμαστε! Μπήκαμε στον έβδομο την Κυριακή! Πήγαμε και στο γιατρό σήμερα, 1025 γραμμάρια αντράκι! ❤️

Τέλεια περνάει ο καιρός!!!από ύπνο δεν πάμε πολύ καλά γιατί θηλαζουμε και δεν έχουμε πρόγραμμα..ξυπνάει αν μια ώρα περίπου...θα αλλάξει αυτό μου λένε...κανένα δίμηνο θα ζοριστουμε....σήμερα είμαστε 21 μερών!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Τέλεια περνάει ο καιρός!!!από ύπνο δεν πάμε πολύ καλά γιατί θηλαζουμε και δεν έχουμε πρόγραμμα..ξυπνάει αν μια ώρα περίπου...θα αλλάξει αυτό μου λένε...κανένα δίμηνο θα ζοριστουμε....σήμερα είμαστε 21 μερών!!!

Ουαου! Περνάει ο καιρός όντως! Ναι με το θηλασμό μου το έχουν πει όλοι ότι δεν υπάρχει πρόγραμμα αλλά το αποτέλεσμα μετράει. :) Είναι πολύ καλο για την ζουζούνα! Μακάρι να τα καταφέρω κ εγώ!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , modena είπε:

Ουαου! Περνάει ο καιρός όντως! Ναι με το θηλασμό μου το έχουν πει όλοι ότι δεν υπάρχει πρόγραμμα αλλά το αποτέλεσμα μετράει. :) Είναι πολύ καλο για την ζουζούνα! Μακάρι να τα καταφέρω κ εγώ!

Καλημέρα!!!Ναι έτσι είναι σου εύχομαι να τα καταφέρεις!στην πρώτη μου κόρη δεν τα κατάφερα δυστυχώς!αλλά τώρα πάμε καλά...πρέπει και οι γύρω σου να σε στηριξουνε και να μην ακούς τον καθένα...η ψυχολογία σου να είναι καλή και να πιστεύεις στον εαυτό σου ότι θα τα καταφέρεις...σημασία βέβαια έχει να είσαι εσυ καλά ανεξάρτητα αν θηλασεις η όχι...και να μεγαλώνουμε τα παιδάκια μας με αγάπη και να είμαστε δίπλα τους...αυτό έχει σημασία...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 24/5/2018 at 9:27 ΠΜ, modena είπε:

Ουαου! Περνάει ο καιρός όντως! Ναι με το θηλασμό μου το έχουν πει όλοι ότι δεν υπάρχει πρόγραμμα αλλά το αποτέλεσμα μετράει. :) Είναι πολύ καλο για την ζουζούνα! Μακάρι να τα καταφέρω κ εγώ!

Τι κανείς?ποτέ γέννας?πλησιάζει ο καιρός φαντάζομαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...