Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

      Καλέ πιο χρόνο στους 6 μήνες  άντε 7 το πολύ αν είναι μικροκαμωμένο το μωρό δεν χωράει στο λίκνο Κ εκεί αρχίζει να γίνετε Κ επικίνδυνο γιατί ξεκινάει το παιδί να σηκώνετε μόνο του στον κωλο του κ να καθετε οπότε θέλει ψηλά κάγκελα . 

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

Ενα χρονο χωρίς αποτέλεσμα σύλληψης


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Jennak83 είπε:

Εμας στην καλλιεργεια που μας εγραψε ο ουρολογος ειχε μονο για ουρεοπλασμα, μυκοπλασμα και χλαμυδια, δε μπορω αλλο ψαξιμο! Ολο κατι βγαινει! Νομιζω οι ορμονολογικες γινονται συγκεκριμενες μερες, οποτε θσ περιμενω να αδιαθετησω, δε το ευχομαι για να παω!

Τα πιο σημαντικά ειναι τα χλαμυδια τα έχουμε κάνει κι εμείς, όποτε είστε οκ. Βλάπτουν και τη γυναίκα στις σάλπιγγες θα στο έχει πει σιγουρα. Ναι γίνονται 2-4 μερα όλες και η προγεστερονη μια βδομάδα πριν αδιαθετησεις. Γράψτες για τον επόμενο κύκλο. Εκτός κι αν πιάσεις τώρα! Χεχε! Το σπερμα να ανεβάσετε λίγο. Κινητικότητα πως ήταν; Μόνο αριθμό είχε χαμηλό; Αν και 1 θελουμε να κάνει τη δουλειά από όλα αυτά τα εκατομμύρια... ποσό τα ψάχνουμε!

Μα για κάτσε λίγο.... Αστα τώρα αυτά, κάνε σεξ, να το απολαύσεις, επαφές όσο πιο πολύ μπορείτε, πάρτε και τις βιταμίνες σας και μη χαλάς την ψυχολογία σου προκαταβολικά! Και τα ψάχνεις μετά τις γόνιμες σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, kido είπε:

Τα πιο σημαντικά ειναι τα χλαμυδια τα έχουμε κάνει κι εμείς, όποτε είστε οκ. Βλάπτουν και τη γυναίκα στις σάλπιγγες θα στο έχει πει σιγουρα. Ναι γίνονται 2-4 μερα όλες και η προγεστερονη μια βδομάδα πριν αδιαθετησεις. Γράψτες για τον επόμενο κύκλο. Εκτός κι αν πιάσεις τώρα! Χεχε! Το σπερμα να ανεβάσετε λίγο. Κινητικότητα πως ήταν; Μόνο αριθμό είχε χαμηλό; Αν και 1 θελουμε να κάνει τη δουλειά από όλα αυτά τα εκατομμύρια... ποσό τα ψάχνουμε!

Μα για κάτσε λίγο.... Αστα τώρα αυτά, κάνε σεξ, να το απολαύσεις, επαφές όσο πιο πολύ μπορείτε, πάρτε και τις βιταμίνες σας και μη χαλάς την ψυχολογία σου προκαταβολικά! Και τα ψάχνεις μετά τις γόνιμες σου!

Ναι ρε συ 1 θελουμε απο ολα αυτα τα εκατομμυρια τοσο δυσκοκο ειναι πια!

Και γω φοβομουν τα χλαμυδια αλλα ευτυχως δεν ειχαμε. Κινητικοτητα συνολικη την 1η ωρα συνολικη 33% (ταχεια και καλη γιατι η επιτοπια δε ξερω αν μετραει) και ολικο αριθμο 35 εκ. Ο ουρολογος του ειπε οτι πολυ πιθανο να φταει το μικροβιο..τι να πω μακαρι να ηταν αυτο κ να μην εχω κ εγω κανα αλλο θεμα.

Προς το παρον ειμαι αισιοδοξη, τα χω ριξει ολα στο ουρεοπλασμα χαχα, το οποιο βεβαια θελει 3 μηνες για να επανελθει το σπερμα αλλα ελπιζω να γινει νωριτερα κανα θαυμα!

Ξεκινησε σημερα κ τις βιταμινες του, περιμενω κ τα δικα σου ευχαριστα συντομα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Jennak83 είπε:

Ναι ρε συ 1 θελουμε απο ολα αυτα τα εκατομμυρια τοσο δυσκοκο ειναι πια!

Και γω φοβομουν τα χλαμυδια αλλα ευτυχως δεν ειχαμε. Κινητικοτητα συνολικη την 1η ωρα συνολικη 33% (ταχεια και καλη γιατι η επιτοπια δε ξερω αν μετραει) και ολικο αριθμο 35 εκ. Ο ουρολογος του ειπε οτι πολυ πιθανο να φταει το μικροβιο..τι να πω μακαρι να ηταν αυτο κ να μην εχω κ εγω κανα αλλο θεμα.

Προς το παρον ειμαι αισιοδοξη, τα χω ριξει ολα στο ουρεοπλασμα χαχα, το οποιο βεβαια θελει 3 μηνες για να επανελθει το σπερμα αλλα ελπιζω να γινει νωριτερα κανα θαυμα!

Ξεκινησε σημερα κ τις βιταμινες του, περιμενω κ τα δικα σου ευχαριστα συντομα!

Χαχα! Ε ναι! 

Πρέπει να ανεβάσετε, με τις βιταμίνες θα γίνει τούρμπο και σίγουρα χωρίς το παλιομικρόβιο θα έχετε καλύτερες τιμές σε λίγο διάστημα! Ως τότε προπόνηση! Καλό τους κάνει! Και με τη διατροφή επίσης βοηθά και όχι ζεστά στενά ρούχα!

Σε ευχαριστώ, κι εγω το εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kido είπε:

Χαχα! Ε ναι! 

Πρέπει να ανεβάσετε, με τις βιταμίνες θα γίνει τούρμπο και σίγουρα χωρίς το παλιομικρόβιο θα έχετε καλύτερες τιμές σε λίγο διάστημα! Ως τότε προπόνηση! Καλό τους κάνει! Και με τη διατροφή επίσης βοηθά και όχι ζεστά στενά ρούχα!

Σε ευχαριστώ, κι εγω το εύχομαι!

45 εκ συνολικο ηθελα να πω μην τον ριχνω τον αντρουλη μου,χαχα!

Αχ μακαρι να ειναι ο τυχερος μας μηνας τι να πω..και στις 2 μας!

Σημασια εχει κ η ψυχολογια μας πολυ, εγω ξεκινησα προποπονηση κ θα εντατικοποιησω απο βδομαδα χαχα! Καπου στις 20 με 23 του μηνα πρεπει να ειναι η γονιμη μου

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Είμαι Κυκλάδες κ εδώ σκέψου ο ενδοκρινολόγος μου έρχεται μια φορά το μήνα από Αθήνα, ευτυχώς που τον βρήκα!! 

Οι τιμές μου ήταν τεστοστερόνη 60 dhea 457 δ4 4,75. Επίσης είχα lh 4,6 e2 48 κ FSU 4,9. Βλέπω εδώ μου είχε γραψει κ προλακτινη. Κ εγώ ψιλό σταθερό κύκλο Είχα παντως, αλλά τριχοφυΐα έχω είναι η αλήθεια, όχι κάτι εξτριμ αλλά έχει αυξηθεί τα τελευταία 2 χρόνια. 

Επίσης κοίταξε πολύ το ιστορικό μου κ το δείκτη μάζας σώματος, γτ έχω κιλάκια στην περιοχή της κοιλιάς... δε ξέρω αν βοηθά αυτή η πληροφορία. 

Γενικά οι ορμονες είναι περίπλοκες και σίγουρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός οπότε φαντάζομαι και οι γιατροί βλέπουν κάποια πράγματα σύμφωνα με το ιστορικό και σίγουρα συνδιαστικα με κάποια πράγματα.

Επίσης εγώ είχα οιστραδιολη 22 που ξεκινάει από 24 ...αλλά ούτε σε αυτό στάθηκε ο ενδοκρινολογος αλλά ούτε καο ο γυναικολογος, θέλω να πιστεύω γενικά πως όντως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και ότι δεν έκαναν απλά τις κότες για να μη με αγχωσουν!!χαχαχ

@Jennak83 σίγουρα το ουρεοπλασμα παίζει το ρόλο του σε όλο αυτό οπότε αφού τελειωσατε με αυτό πιστεύω όλα θα πάνε καλά...εμείς δεν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα , είναι στο πρόγραμμα αυτό το μήνα είχαμε δώσει ένα περιθώριο έξι μηνών πρώτα!

και σίγουρα η ψυχολογία παίζει ποκυ σημαντικό ρόλο...τα λέω εγώ που δεν είμαι καθόλου ψυχραιμη εν τω μεταξύ...

@kido ελπίζω στο καλύτερο για όλες μας!!!πραγματικα!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα στν ομαδα..ειμαι καινουργιο μελος στ φορουμ κ θα ηθελα να σας πω κ εγω τ δικο μ "πονο"..14μηνες προσπαθειων χωρις συλληψη..θεωρουσα οτι ολα θ ειναι τοσο ευκολα αλλα δυστυχως..τ σπερμοδιαγραμμα τ αντρα μ ειναι μετριο..αριθμος σπερμ:8εκατομ./ml και κινητικοτητα τν πρωτη ωρα 60% ενω τν 12η ωρα 10%..αυριο θ κανω σαλπιγγογραφια κ μετα βλεπουμε..λετε ν μην υπαρχει πιθανοτητα συλληψης;;με φυσικο τροπο;;εχω απογοητευτει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Tweety1325 είπε:

Καλησπερα στν ομαδα..ειμαι καινουργιο μελος στ φορουμ κ θα ηθελα να σας πω κ εγω τ δικο μ "πονο"..14μηνες προσπαθειων χωρις συλληψη..θεωρουσα οτι ολα θ ειναι τοσο ευκολα αλλα δυστυχως..τ σπερμοδιαγραμμα τ αντρα μ ειναι μετριο..αριθμος σπερμ:8εκατομ./ml και κινητικοτητα τν πρωτη ωρα 60% ενω τν 12η ωρα 10%..αυριο θ κανω σαλπιγγογραφια κ μετα βλεπουμε..λετε ν μην υπαρχει πιθανοτητα συλληψης;;με φυσικο τροπο;;εχω απογοητευτει...

Καλησπέρα. Νομίζω ότι το σπερμα ανα ml έπρεπε να είναι παραπάνω, η κινητικότητα είναι οκ.. το έχει δει ουρολόγος; Κι εμείς κλείσαμε χρόνο... καλή επιτυχία. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι τ ειδε ουρολογος κ μας ειπε θα διορθωθει κ μονο του..ομως δεν μπορω να περιμενω αλλο..η γυναικολογος μου προτεινε να προχωρησω σε σπερματεγχυση..καλη επιτυχια σε ολες μας..ευχομαι κ εσυ να γινεις συντομα μανουλαα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2018 at 9:48 ΜΜ, fairy-mary είπε:

Γενικά οι ορμονες είναι περίπλοκες και σίγουρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός οπότε φαντάζομαι και οι γιατροί βλέπουν κάποια πράγματα σύμφωνα με το ιστορικό και σίγουρα συνδιαστικα με κάποια πράγματα.

Επίσης εγώ είχα οιστραδιολη 22 που ξεκινάει από 24 ...αλλά ούτε σε αυτό στάθηκε ο ενδοκρινολογος αλλά ούτε καο ο γυναικολογος, θέλω να πιστεύω γενικά πως όντως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και ότι δεν έκαναν απλά τις κότες για να μη με αγχωσουν!!χαχαχ

 

Κοιτά εσένα μόνο με ορμόνη ήταν λίγο υψηλή, δε νομίζω ότι παίζει τόσο ρόλο... εμένα ήταν όλες, κ είχα κ αλλά σημάδια. Δε νομίζω ότι έκαναν τις κότες χαζοί είναι; Αργά η γρήγορα θα το καταλάβαινες κ δε θα ξαναπηγαίνες!

καντε κ το σπερμοδιαγραμμα κ βλέπετε πως θα κινηθείτε!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 10/5/2018 at 9:08 ΜΜ, Jennak83 είπε:

45 εκ συνολικο ηθελα να πω μην τον ριχνω τον αντρουλη μου,χαχα!

Αχ μακαρι να ειναι ο τυχερος μας μηνας τι να πω..και στις 2 μας!

Σημασια εχει κ η ψυχολογια μας πολυ, εγω ξεκινησα προποπονηση κ θα εντατικοποιησω απο βδομαδα χαχα! Καπου στις 20 με 23 του μηνα πρεπει να ειναι η γονιμη μου

Καλημέρα @Jennak83

Που είσαι χάθηκες! Τι έγινε; Τα νέα σου! Εμένα δεν ήταν ο τυχερός μου ο προηγούμενος, ελπίζω σε αυτόν... έχω μια βδομάδα αναμονή τώρα κι είμαι σε αναμμένα κάρβουνα καταλαβαίνεις!!! Εσύ σε τι φάση είσαι; Περιμένεις τώρα κοντά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/6/2018 at 11:34 ΠΜ, kido είπε:

Καλημέρα @Jennak83

Που είσαι χάθηκες! Τι έγινε; Τα νέα σου! Εμένα δεν ήταν ο τυχερός μου ο προηγούμενος, ελπίζω σε αυτόν... έχω μια βδομάδα αναμονή τώρα κι είμαι σε αναμμένα κάρβουνα καταλαβαίνεις!!! Εσύ σε τι φάση είσαι; Περιμένεις τώρα κοντά;

Γεια σου Kido μου, ελπιζω να ειναι ο τυχερος σου αυτος ο μηνας! Εγω δυστυχως αδιαθετησα το Σαββατο, κ μαλιστα στις 30 μερες ενω γενικα εχω κυκλο 33 ημερων. Μαλλον εχασα κ τη γονομη θεωρωντας οτι θα ειναι λιγο πιο μετα, εκανα κ ενα τεστ ωορρυξιας, αλλα η γραμμη ηταν πολυ λιγο μονο εντονη στην ακρη, κ προφανως την εχασα τη μερα για λιγο αν ηταν αυτος ο λογος! Παρολα αυτα , νιωθω ενα φουσκωμα στην κοιλια, τι να πω..Παμε για τον αλλο μηνα τωρα πιο σωστα, δε θα αφησω πανω απο 1 μερα να περασει χαχαχα.

Εσυ ποτε περιμενεις;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jennak83 είπε:

Γεια σου Kido μου, ελπιζω να ειναι ο τυχερος σου αυτος ο μηνας! Εγω δυστυχως αδιαθετησα το Σαββατο, κ μαλιστα στις 30 μερες ενω γενικα εχω κυκλο 33 ημερων. Μαλλον εχασα κ τη γονομη θεωρωντας οτι θα ειναι λιγο πιο μετα, εκανα κ ενα τεστ ωορρυξιας, αλλα η γραμμη ηταν πολυ λιγο μονο εντονη στην ακρη, κ προφανως την εχασα τη μερα για λιγο αν ηταν αυτος ο λογος! Παρολα αυτα , νιωθω ενα φουσκωμα στην κοιλια, τι να πω..Παμε για τον αλλο μηνα τωρα πιο σωστα, δε θα αφησω πανω απο 1 μερα να περασει χαχαχα.

Εσυ ποτε περιμενεις;;

Έτσι μπραβο! Περιμένω στις 11/6 αλλά θα δούμε κιόλας γιατί μαλλον κι εγώ έχασα την οωρρηξια μου. Νόμιζα ότι θα είχα τη Δευτέρα του Αγίου Πνεύματος και δεν έκανα τεστ γιατί θα λείπαμε το τριήμερο, όποτε δεν ήθελα να τα πάρω μαζί και να αγχωθώ, είχαμε τις επαφές μας και Τετάρτη βράδυ είχα τους γνωστούς πόνους...άρα μαλλον έκανα 2 μέρες μετά από ότι υπολόγιζα. Λες να ήταν τίποτα άλλο ο πόνος; Είχαμε ως και Δευτέρα επαφές... ίσως είχε ζήσει κανένα ως Τετάρτη! Χαχα. Από συμπτώματα έχω πρήξιμο στο στήθος εδώ και μια μερα..αλλά αυτό είναι στάνταρ σε μένα κάθε μήνα όποτε δεν δίνω σημασία. Υπομονηηηηη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kido είπε:

Έτσι μπραβο! Περιμένω στις 11/6 αλλά θα δούμε κιόλας γιατί μαλλον κι εγώ έχασα την οωρρηξια μου. Νόμιζα ότι θα είχα τη Δευτέρα του Αγίου Πνεύματος και δεν έκανα τεστ γιατί θα λείπαμε το τριήμερο, όποτε δεν ήθελα να τα πάρω μαζί και να αγχωθώ, είχαμε τις επαφές μας και Τετάρτη βράδυ είχα τους γνωστούς πόνους...άρα μαλλον έκανα 2 μέρες μετά από ότι υπολόγιζα. Λες να ήταν τίποτα άλλο ο πόνος; Είχαμε ως και Δευτέρα επαφές... ίσως είχε ζήσει κανένα ως Τετάρτη! Χαχα. Από συμπτώματα έχω πρήξιμο στο στήθος εδώ και μια μερα..αλλά αυτό είναι στάνταρ σε μένα κάθε μήνα όποτε δεν δίνω σημασία. Υπομονηηηηη

Και γιατι να την εχασες, ποτε δε ξερεις αφου δεν εκανες το τεστακι..παντα πονας στην οωρρυξια εσυ; να σου πω εγω αποφασισα να μην ψαχνω για συμπτωματα γιατι καθε φορα ολο και κατι νιωθω και εν τελει δεν ειναι τπτ, οποτε μη το σκεφτεσαι ποτε δε ξερεις..να σε ρωτησω, οταν το τεστ δειξει θετικο η γονιμη ειναι η ιδια μερα ή η επομενη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Jennak83 είπε:

Και γιατι να την εχασες, ποτε δε ξερεις αφου δεν εκανες το τεστακι..παντα πονας στην οωρρυξια εσυ; να σου πω εγω αποφασισα να μην ψαχνω για συμπτωματα γιατι καθε φορα ολο και κατι νιωθω και εν τελει δεν ειναι τπτ, οποτε μη το σκεφτεσαι ποτε δε ξερεις..να σε ρωτησω, οταν το τεστ δειξει θετικο η γονιμη ειναι η ιδια μερα ή η επομενη;

Πάντα πονάω ναι. Απλά δεν ξέρω σίγουρα Αν γίνεται τη μερα του πόνου η οωρρηξια η πιο μετά.

Της hometest λένε ότι οταν το τεστ είναι θετικό καλο ειναι να έχεις τη μερα του τεστ την επαφή και ξανά τις δυο επόμενες. Γιατί η ορμόνη που πιάνουν προηγείται της οωρρηξιας. Επίσης λένε να έχεις και πριν 2-3 μέρες επαφή από το πρώτο θετικο, γενικά να μην έχεις πολύ καιρό αφήσει πριν τις γόνιμες. 

Από την επόμενη της περιόδου πρέπει να ξεκινάμε και όταν βρούμε θετικό εντατικοποιούμε. Καλή ειμαι στη θεωρία, αλλά στην πράξη μηδέν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, τα λες πολυ ωραια οντως! Ολες μας πανω κατω τα ξερουμε αλλα δε τα κανουμε παντα! Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει αποχη 3 μερες πριν τη γονιμη αλλα πρεπει να το παρακολουθεις με υπερυχο, αυτη τη φορα λεω να παω εκει κοντς στις μερες μου! 

Καλη μας επιτυχια λοιπον! Αντε να ακουσουμε κ τιποτα ευχαριστα επιτελους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...