Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό; 

Ενα χρονο χωρίς αποτέλεσμα σύλληψης


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Giosotpk είπε:

Έχω θέμα με το θυροειδή τον έχω πολύ χαμηλό 0.25 αλλα μου ειπαν να το ξανά δω σε τρεις μηνες τωρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι...  

Ο κύκλος μου ειναι 25-27 μέρες τεστ ωορηξιας δεν έχω κανει αλλα της καταλαβαίνω της γόνιμες μέρες μου...  

 

Με το καλό και με εναν πόνο.... 

Εδώ γενικά στη. Περιοχή μου συνεργάζονται όλοι με ολους...αλλα επειδή ειμαι σε επαρχια και δεν μπορω να τρέχω πιο μακρια λογου οικονομικού λογου απόστασης αναγκαστικά λαώ εδώ στην γιατρούς... Αλλα πλεον δεν γίνεται θα πρεπει να πάω και αλλου ειδικά σε ενα κεντρο εξωσωματικής 

θα σου αναφερω οτι εμεις ειχαμε προβλημα με το σπερμα. δλδ φυσιολ.μορφες 8% κ χαμηλη κινητικοτητα κ ποσοτητα 155 συνολο.  πετυχαμε συλληψη 2 φορες κ τωρα ειμαι εγκυος 14 εβδ. χωρις να κανει τιποτα ο αντρας μου ,ουτε πηρε βιταμινες.  διορθωστε τον εντεροκοκκο που εχετε ,παρε τεστ ωορηξιας γτ μπορει να σε βοηθησουν αρκετα. εγω ετσι εμεινα . εκανα τεστ ωορηξιας κ απο την μερα του θετικου ειχαμε επαφη εκεινη την μερα κ τις επομενες 2 μερες καθε βραδυ.  

επισης μονο οουρολογος ειναι καταλληλος να απαντησει για τον αντρα σου .. κανενας αλλος .. εισαι μικρη ακομα οποτε εχετε κ περισσοτερες πιθανοτητες για φυσ. συλληψη . μη σκεφτεσαι την εξωσωματικη απο τωρα. κανε εναν υπερηχο στον γυναικολογο σου , συζητα και για σαλπιγγογραφια κ βλεπετε . εγω μετα την σαλπιγγογραφια εμεινα εγκυος και τις 2 φορες.

προλακτινη εκανες?

για οποια απορια ,μπορεις να με ρωτησεις.. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλα Χριστός ανέστη 

 

Πήγα κάναμε της εξετάσεις και δεν είχα και το καλυτερο Πάσχα...  Στις δίκαιες μου βρήκαμε χαμηλή d3 και ενα θεματακι μς το θυροειδή... Αυτά δεν με απασχόλησαν πολύ εκεί που τρελάθηκα παρα πολύ ειναι ατο σπερμοδιαγραμμα και στην καλλιέργεια.  Ενω βγήκαν ολα στα φυσιολογικά πλαίσια η μικροβιολόγος και η γυναικολόγος μου εκαναν λες και βγήκαν παρα πολύ χαλιά...  Επέμεναν και η δυο για ουρολόγο...  Με εκαναν να νιώθω τόσο χαλιά δεν μπορείτε να φανταστείτε... Εντομεταξυ δεν ειναι η πρώτη φορα που γίνεται αυτο.  Γενικα έχω υποψιαστεί οτι το συγκεκριμένο μικροβιολογικό βγάζει της εξετάσεις κάπως πως να το πω προς όφελος τους για να χρειαστείς να κανεις εναν επανέλεγχο... Και ποτε δεν πληρώνω την τιμή που γράφει το παραπεμπτικό.  

Στο σπερμοδιαγραμμα η μορφολογία ηταν στο 4% και βρέθηκε και ένας εντεροκοκος που θα πάρει αντιβιωση ο σύζυγος...  

Αλλα απο οτι διάβασα το 4% ειναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια το τι άκουσα αυτές της μέρες δεν μπορείτε να φανταστείτε...  

Μια γνώμη σας απο δικές σας εμπειρίες κάτι γιατι νομιζω σιγα σιγα πως ειμαι και τρελή που πιστεύω πως δεν ειναι τοοοοοοσο τραγικά τα πραγματα όπως μου τα ειπαν...  

Καλησπέρα!!

Καταρχήν να σου πω οτι ειμαστε στην ιδια ηλικία περιπου, εγω ειμαι 28 και εμεις τωρα ξεκινησαμε με τις εξετασεις μας. Μικροβιο ειχε κ ο αντρας μου, αν κ το σπερμοδιαγραμμα του ηταν πολυ καλο μιλαμε για φυσιολογικες μορφες 98% και πολυ καλη κινητικοτητα το καταλαβε ο ουρολογος απο τα πυοσφαιρια κ τα ερυθρα. πηρε αντιβιωση κ το επομενο σπερμοδιαγραμμα ηταν βελτιωμενο κ πεντακαθαρο. δεν ειναι κατι.... το 4% ειναι αρκετα χαμηλο.... αλλα βελτιωνεται και φυσικα εχουν υπαρξει συλληψεις κ μια χαρα εγκυμοσυνες κ με μικροτερο νουμερο, οπως η αγαπημενη @Μάντη

Επισης εγω εχω κ θυρεοειδη (ρυθμισμενο ομως) και υψηλα ανδρογονα. Τσεκαρες εσυ τα ανδρογονα σου? εναν υπερηχο κολπικο να κανεις, μια καλλιεργεια κολπικου υγρου γιατι μπορει να εχεις καποιο μικροβιο.. ξερεις μερικες φορες εμποδιζουν κ αυτα... 

Παντως ολα θα πανε καλα οπως λενε κ αλλες κοπελες η ηλικια ειναι με το μερος μας και σιγα σιγα θα κανετε οσες εξετασεις χρειαζεστε και ολα θα πανε καλα!

Επισης ειμαι κ εγω στη φαση που τσεκαρω μικροβια ωστε να ειμαι τελειως καθαρη πριν παω για σαλπιγγογραφια. γιατι η γυναικολογος μου ειπε πως αν εχω μικροβιο μπορει με το υγρο απ τη σαλπιγγογραφια να ανεβει στις σαλπιγγες κ να δημιουργησει θεμα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια. Ίσως καποιες τα έχουμε πει και στο αλλο θέμα με τα συμπτώματα. Προσπαθουμε κάνα 10μηνο και εμείς και δεν έχει ερθει. Μην νιώθεις απελπισία!

Για το σπερμοδιαγραμμα μην ανησυχείς με βιταμίνες θα δεις διαφορά. Και μπορεί το μικρόβιο να έχει χαλάσει τη μορφολογια οπότε όταν φύγει με την αντιβιωση θα φτιαξει κι αυτό. Κάντε επανάληψη σε 1 μήνα.

Για το θυροείδη κι εγώ τον έχω ρίξει με Τ4 σε 0,8 αλλά νομιζω είμαι πολύ κάτω και θέλω να συζητήσουμε με το γιατρό να αλλάξω ίσως τη δόση...

Κι εμεις εχουμε κάνει εξετασεις και οι δυο και έχουμε και οι δύο χαμηλή D οπότε ξεκινησαμε βιταμίνες. Κι εμάς η καλλιέργεια έδειξε ένα μικρόβιο, οπότε είμαστε σε 2ο κυκλο αντιβιωσης τωρα για να φυγει.

Αφήσαμε ένα μήνα να περάσει χωρις επαφες, σταμάτησα να συζητάω και να σκεφτομαι συνέχεια αυτό το θεμα και νιωθω ήδη καλύτερα και αισιοδοξη για την επόμενη φορά.

Ειναι πολύ βασικό το άγχος που μας πιανει οσες το θέλουμε και δεν ερχεται, αλλά πρέπει να χαλαρώσουμε! Και να μην σταματάμε τις προσπάθειες!

Καλή επιτυχια σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλα Χριστός ανέστη 

 

Πήγα κάναμε της εξετάσεις και δεν είχα και το καλυτερο Πάσχα...  Στις δίκαιες μου βρήκαμε χαμηλή d3 και ενα θεματακι μς το θυροειδή... Αυτά δεν με απασχόλησαν πολύ εκεί που τρελάθηκα παρα πολύ ειναι ατο σπερμοδιαγραμμα και στην καλλιέργεια.  Ενω βγήκαν ολα στα φυσιολογικά πλαίσια η μικροβιολόγος και η γυναικολόγος μου εκαναν λες και βγήκαν παρα πολύ χαλιά...  Επέμεναν και η δυο για ουρολόγο...  Με εκαναν να νιώθω τόσο χαλιά δεν μπορείτε να φανταστείτε... Εντομεταξυ δεν ειναι η πρώτη φορα που γίνεται αυτο.  Γενικα έχω υποψιαστεί οτι το συγκεκριμένο μικροβιολογικό βγάζει της εξετάσεις κάπως πως να το πω προς όφελος τους για να χρειαστείς να κανεις εναν επανέλεγχο... Και ποτε δεν πληρώνω την τιμή που γράφει το παραπεμπτικό.  

Στο σπερμοδιαγραμμα η μορφολογία ηταν στο 4% και βρέθηκε και ένας εντεροκοκος που θα πάρει αντιβιωση ο σύζυγος...  

Αλλα απο οτι διάβασα το 4% ειναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια το τι άκουσα αυτές της μέρες δεν μπορείτε να φανταστείτε...  

Μια γνώμη σας απο δικές σας εμπειρίες κάτι γιατι νομιζω σιγα σιγα πως ειμαι και τρελή που πιστεύω πως δεν ειναι τοοοοοοσο τραγικά τα πραγματα όπως μου τα ειπαν...  

καλησπέρα κ από μένα!!χρόνια πολλά Χριστός ανέστη.αρχικά σημαντικό ρόλο παίζει η d Για την σύλληψη Την θέλουμε πάνω από 30,θυρεοειδής στο 2 το πολύ ,το ιδανικό είναι 1 με 1.50 κ όχι άγχος...τα πέρασα κ εγώ πριν 2 χρόνια...έκανα τον 1ο γιο μου μέσα σε 4 μήνες..με ακανονιστους κύκλους..στον 2ο έμεινα έγκυος μετά από 1.5 χρόνο...εγώ ήμουν μια χαρά ο σύζυγος μετά τον χρόνο έκανε τα απαραίτητα στο 1ο σπερμοδιαγραμμα είχε λίγο στον αριθμό μετά από μια θεραπεία κ αφού πέρασαν 3 μηνες(θα έγινε κ η ανανέωση σπέρματος γιατί ανά 2 μήνες ανανεώνεται) έφτιαξε κ αυτό..τελικά ακριβώς στον 1.5 χρόνο αφού εκείνο τον μήνα έκανα μια σαλπιγγογραφια,έμεινα κ έγκυος σε αυτόν τον μήνα,ήξερα ότι βοηθάει στο να μείνεις έγκυος αλλά οκ..έχω χασιμοτο κ επί 1 χρόνο δεν μπορούσα να το ρυθμισω,τελικά οκ κ αυτό μετά είχα χαμηλή την d ,Την έφτιαξα κ αυτή κ μόλις έκανα την σαλπιγγογραφια κ μου έφυγε κ το άγχος τσουπ έμεινα έγκυος...πάντως μορφολογία τόσο νομίζω είχε κ μένα στο 2ο σπερμοδιαγραμμα κ όλα καλά ήταν ...διόρθωσε τον θυροειδη κ την d σου κ θα μείνεις..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

καλησπέρα κ από μένα!!χρόνια πολλά Χριστός ανέστη.αρχικά σημαντικό ρόλο παίζει η d Για την σύλληψη Την θέλουμε πάνω από 30,θυρεοειδής στο 2 το πολύ ,το ιδανικό είναι 1 με 1.50 κ όχι άγχος...τα πέρασα κ εγώ πριν 2 χρόνια...έκανα τον 1ο γιο μου μέσα σε 4 μήνες..με ακανονιστους κύκλους..στον 2ο έμεινα έγκυος μετά από 1.5 χρόνο...εγώ ήμουν μια χαρά ο σύζυγος μετά τον χρόνο έκανε τα απαραίτητα στο 1ο σπερμοδιαγραμμα είχε λίγο στον αριθμό μετά από μια θεραπεία κ αφού πέρασαν 3 μηνες(θα έγινε κ η ανανέωση σπέρματος γιατί ανά 2 μήνες ανανεώνεται) έφτιαξε κ αυτό..τελικά ακριβώς στον 1.5 χρόνο αφού εκείνο τον μήνα έκανα μια σαλπιγγογραφια,έμεινα κ έγκυος σε αυτόν τον μήνα,ήξερα ότι βοηθάει στο να μείνεις έγκυος αλλά οκ..έχω χασιμοτο κ επί 1 χρόνο δεν μπορούσα να το ρυθμισω,τελικά οκ κ αυτό μετά είχα χαμηλή την d ,Την έφτιαξα κ αυτή κ μόλις έκανα την σαλπιγγογραφια κ μου έφυγε κ το άγχος τσουπ έμεινα έγκυος...πάντως μορφολογία τόσο νομίζω είχε κ μένα στο 2ο σπερμοδιαγραμμα κ όλα καλά ήταν ...διόρθωσε τον θυροειδη κ την d σου κ θα μείνεις..

Καλησπέρα κορίτσια!

Χριστός Ανέστη & χρόνια πολλά!

Είμαι από άλλο θέμα αλλά ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. @ζουζουναανέφερες ότι πρέπει η d να ειναι πάνω από 30..εγώ έχω 15 όμως ολες οι άλλες εξετάσεις μου είναι καλές..

Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου δε μου είπε κάτι για τη d εννοώ ότι μπορεί να επηρεάσει τη σύλληψη...μου έδωσε βέβαια συμπλήρωμα


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Χριστός Ανέστη & χρόνια πολλά!

Είμαι από άλλο θέμα αλλά ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. @ζουζουναανέφερες ότι πρέπει η d να ειναι πάνω από 30..εγώ έχω 15 όμως ολες οι άλλες εξετάσεις μου είναι καλές..

Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου δε μου είπε κάτι για τη d εννοώ ότι μπορεί να επηρεάσει τη σύλληψη...μου έδωσε βέβαια συμπλήρωμα

κοριτσι για την D δεν ειναι σιγουρο οτι παιζει ρολο στην συλληψη. εγω ειχα 15 κ εμεινα 2 φορες εγκυος. γυναικολογος κ ενδοκρινολογοσ κ παθολογος δεν ασχοληθηκαν με την βιταμινη κ το ποσο ειχα ουτε μου εδωσαν να παρω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

κοριτσι για την D δεν ειναι σιγουρο οτι παιζει ρολο στην συλληψη. εγω ειχα 15 κ εμεινα 2 φορες εγκυος. γυναικολογος κ ενδοκρινολογοσ κ παθολογος δεν ασχοληθηκαν με την βιταμινη κ το ποσο ειχα ουτε μου εδωσαν να παρω.

Σε ευχαριστώ πολύ @ada32!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλησπέρα κ από μένα!!χρόνια πολλά Χριστός ανέστη.αρχικά σημαντικό ρόλο παίζει η d Για την σύλληψη Την θέλουμε πάνω από 30,θυρεοειδής στο 2 το πολύ ,το ιδανικό είναι 1 με 1.50 κ όχι άγχος...τα πέρασα κ εγώ πριν 2 χρόνια...έκανα τον 1ο γιο μου μέσα σε 4 μήνες..με ακανονιστους κύκλους..στον 2ο έμεινα έγκυος μετά από 1.5 χρόνο...εγώ ήμουν μια χαρά ο σύζυγος μετά τον χρόνο έκανε τα απαραίτητα στο 1ο σπερμοδιαγραμμα είχε λίγο στον αριθμό μετά από μια θεραπεία κ αφού πέρασαν 3 μηνες(θα έγινε κ η ανανέωση σπέρματος γιατί ανά 2 μήνες ανανεώνεται) έφτιαξε κ αυτό..τελικά ακριβώς στον 1.5 χρόνο αφού εκείνο τον μήνα έκανα μια σαλπιγγογραφια,έμεινα κ έγκυος σε αυτόν τον μήνα,ήξερα ότι βοηθάει στο να μείνεις έγκυος αλλά οκ..έχω χασιμοτο κ επί 1 χρόνο δεν μπορούσα να το ρυθμισω,τελικά οκ κ αυτό μετά είχα χαμηλή την d ,Την έφτιαξα κ αυτή κ μόλις έκανα την σαλπιγγογραφια κ μου έφυγε κ το άγχος τσουπ έμεινα έγκυος...πάντως μορφολογία τόσο νομίζω είχε κ μένα στο 2ο σπερμοδιαγραμμα κ όλα καλά ήταν ...διόρθωσε τον θυροειδη κ την d σου κ θα μείνεις..

Αλθως ανέστη χρόνια πολλα...  Ελλειψη βιταμίνης d έχω περνώ τωρα συμπλήρωμα γιατι την είχα στο 14 

Επείσης έχω και εγώ Hashimoto απο οτι μου ειπαν... Διότι ο θυρεοειδής μου τωρα ειναι στο 0.25 εκανα εναν υπέρηχο και δεν μου έδωσε κάποια αγωγη απλα μου ειπε επανέλεγχο παλι.  Θα μπορούσες να μου πεις εσένα τι σου εκαναν και αν σου δίνουν κάποια αγωγη ; 

Για σαλπιγγογραφεια μου ειπε και εμένα αλλα απο την στιγμη που βγήκε στο σπερμοδιαγραμμα 4% μορφολογία δεν ξανά ασχολήθηκε η γυναικολόγος με την σαλπιγγογραφεια που μου είχε πει...  

Αύριο υο απόγευμα θα πάμε στον ουρολόγο... Και εγώ αγχωθει αρκετά...  Ποτε να περάσουν η ώρες σκέφτομαι...  


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Αλθως ανέστη χρόνια πολλα...  Ελλειψη βιταμίνης d έχω περνώ τωρα συμπλήρωμα γιατι την είχα στο 14 

Επείσης έχω και εγώ Hashimoto απο οτι μου ειπαν... Διότι ο θυρεοειδής μου τωρα ειναι στο 0.25 εκανα εναν υπέρηχο και δεν μου έδωσε κάποια αγωγη απλα μου ειπε επανέλεγχο παλι.  Θα μπορούσες να μου πεις εσένα τι σου εκαναν και αν σου δίνουν κάποια αγωγη ; 

Για σαλπιγγογραφεια μου ειπε και εμένα αλλα απο την στιγμη που βγήκε στο σπερμοδιαγραμμα 4% μορφολογία δεν ξανά ασχολήθηκε η γυναικολόγος με την σαλπιγγογραφεια που μου είχε πει...  

Αύριο υο απόγευμα θα πάμε στον ουρολόγο... Και εγώ αγχωθει αρκετά...  Ποτε να περάσουν η ώρες σκέφτομαι...  

Εγώ παίρνω ethyrox ανάλογα βέβαια τα mg Τώρα πχ είμαι στο 88 κ είμαι τώρα στο 1.17 ,αλλά πλέον ελέγχω μόνη μου την τιμή κάθε 3μηνο το πολύ..η d εμένα τότε ήταν 10 κ πήγε στο 30-35 που τελικά έμεινα έγκυος .τώρα δοσολογία εγώ παίρνω ακόμα των 2.200 μονάδες γιατί θηλάζω ακόμα αλλά κ πάλι ανεβαίνει τα ζώα μου αργά...

σαλπιγγογραφια εγώ ήθελα να την κάνω ,εφόσον ήταν οκ του άντρα μου πια ,για να μου φύγει κ το άγχος.

Όχι μην αγχώνεσαι για τον ουρολογο,θα τον εξετάσει κ θα δει κ τα αποτελέσματα,εμένα μας είχε βάλει να κάνει κ έναν υπέρηχο οσχεου αν το λέω καλά ,δεν θυμάμαι,αλλά όλα ήταν οκ κ εκεί.

6 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Χριστός Ανέστη & χρόνια πολλά!

Είμαι από άλλο θέμα αλλά ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. @ζουζουναανέφερες ότι πρέπει η d να ειναι πάνω από 30..εγώ έχω 15 όμως ολες οι άλλες εξετάσεις μου είναι καλές..

Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου δε μου είπε κάτι για τη d εννοώ ότι μπορεί να επηρεάσει τη σύλληψη...μου έδωσε βέβαια συμπλήρωμα

εμένα μου το είπε η ενδοκρινολογος μου τότε ότι παίζει ρόλο στην σύλληψη κ εμείς που έχουμε χασιμοτο Δυστυχώς υστερούμε σ'αυτήν όπως φυσικά κ στην β12.επίσης σημαντικό ρόλο παίζουν κ τα αντισώματα που έχεις του θυρεοειδούς δλδ τα antiTRO και τα antiTG  Εγώ τότε τα είχα 200 κατι,μου έδωσε σελήνιο κ έπεσαν κ αυτά όλα αυτά βέβαια συνέπεσαν στο σωστό timing Κ έμεινα τότε έγκυος.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Χριστός Ανέστη & χρόνια πολλά!

Είμαι από άλλο θέμα αλλά ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. @ζουζουναανέφερες ότι πρέπει η d να ειναι πάνω από 30..εγώ έχω 15 όμως ολες οι άλλες εξετάσεις μου είναι καλές..

Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου δε μου είπε κάτι για τη d εννοώ ότι μπορεί να επηρεάσει τη σύλληψη...μου έδωσε βέβαια συμπλήρωμα

εμένα μου το είπε η ενδοκρινολογος μου τότε ότι παίζει ρόλο στην σύλληψη κ εμείς που έχουμε χασιμοτο Δυστυχώς υστερούμε σ'αυτήν όπως φυσικά κ στην β12.επίσης σημαντικό ρόλο παίζουν κ τα αντισώματα που έχεις του θυρεοειδούς δλδ τα antiTRO και τα antiTG  Εγώ τότε τα είχα 200 κατι,μου έδωσε σελήνιο κ έπεσαν κ αυτά όλα αυτά βέβαια συνέπεσαν στο σωστό timing Κ έμεινα τότε έγκυος.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

εμένα μου το είπε η ενδοκρινολογος μου τότε ότι παίζει ρόλο στην σύλληψη κ εμείς που έχουμε χασιμοτο Δυστυχώς υστερούμε σ'αυτήν όπως φυσικά κ στην β12.επίσης σημαντικό ρόλο παίζουν κ τα αντισώματα που έχεις του θυρεοειδούς δλδ τα antiTRO και τα antiTG  Εγώ τότε τα είχα 200 κατι,μου έδωσε σελήνιο κ έπεσαν κ αυτά όλα αυτά βέβαια συνέπεσαν στο σωστό timing Κ έμεινα τότε έγκυος.

εμένα οι εξετασεις του θυροειδους μου είναι καλές, μόνο αυτή η βιταμίνη είναι χαμηλά ίσως γι αυτό δε μου ανέφερε κάτι ο γιατρός.

σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , fairy-mary είπε:

εμένα οι εξετασεις του θυροειδους μου είναι καλές, μόνο αυτή η βιταμίνη είναι χαμηλά ίσως γι αυτό δε μου ανέφερε κάτι ο γιατρός.

σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!

τπτ ελπίζω να βοήθησα έστω κ λίγο...εύχομαι γρήγορα εγκυουλα!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk η μικροβιολόγος πως έβγαλε το συμπέρασμα ότι θέλει χειρουργείο??

Τέλος πάντων, δεν χρειάζεται να σε πιάνει πανικός, όλα φτιάχνουν αυτό να σκέφτεσαι. Εμένα ο πρώτος μου γυναικολόγος, χωρίς να έχουμε κάνει εξετάσεις πέρα από ένα σπερμοδιάγραμμα, (ούτε ορμονικές-ούτε υπέρηχο-ούτε σαλπιγγογραφία) μου είπε να μην προσπαθήσω καθόλου μόνη μου και να πάω για εξωσωματική στον επόμενο κιόλας κύκλο, το σοκ ήταν μεγάλο, και εννοείται πως άλλαξα γυναικολόγο ...τελικά πέρασαν χρόνια εξετάσεων-θεραπειών-χειρουργείων και κατέληξα σε εξωσωματική... Παρότι που  δεν μετανιώνω με την επιλογή μου να αλλάξω γιατρό (Δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ εναν γιατρό που θα με πήγαινε για εξωσωματική χωρίς καν  να έχω κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις) έγινε αυτό που είπε..παιδί έκανα με εξωσωματική. Δεν είναι αρμοδιότητα της μικροβιολόγου να σου πει αν θέλετε χειρουργείο ή όχι, όμως ίσως κάτι είδε στις εξετάσεις και θέλει να σας αφυπνίσει. Ίσως όμως και να μην ισχύει αυτό. . Συνήθως όταν ένας γιατρός μας λέει κάτι που μας πονά το αρνούμαστε και τον αμφισβητούμε, πήγαινε στον ουρολόγο, δείτε τι θα σας πει και εκείνος και μετά προχωράτε...


 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kotsifikos είπε:

@Giosotpk η μικροβιολόγος πως έβγαλε το συμπέρασμα ότι θέλει χειρουργείο??

Τέλος πάντων, δεν χρειάζεται να σε πιάνει πανικός, όλα φτιάχνουν αυτό να σκέφτεσαι. Εμένα ο πρώτος μου γυναικολόγος, χωρίς να έχουμε κάνει εξετάσεις πέρα από ένα σπερμοδιάγραμμα, (ούτε ορμονικές-ούτε υπέρηχο-ούτε σαλπιγγογραφία) μου είπε να μην προσπαθήσω καθόλου μόνη μου και να πάω για εξωσωματική στον επόμενο κιόλας κύκλο, το σοκ ήταν μεγάλο, και εννοείται πως άλλαξα γυναικολόγο ...τελικά πέρασαν χρόνια εξετάσεων-θεραπειών-χειρουργείων και κατέληξα σε εξωσωματική... Παρότι που  δεν μετανιώνω με την επιλογή μου να αλλάξω γιατρό (Δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ εναν γιατρό που θα με πήγαινε για εξωσωματική χωρίς καν  να έχω κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις) έγινε αυτό που είπε..παιδί έκανα με εξωσωματική. Δεν είναι αρμοδιότητα της μικροβιολόγου να σου πει αν θέλετε χειρουργείο ή όχι, όμως ίσως κάτι είδε στις εξετάσεις και θέλει να σας αφυπνίσει. Ίσως όμως και να μην ισχύει αυτό. . Συνήθως όταν ένας γιατρός μας λέει κάτι που μας πονά το αρνούμαστε και τον αμφισβητούμε, πήγαινε στον ουρολόγο, δείτε τι θα σας πει και εκείνος και μετά προχωράτε...

μπραβο βρε κοριτσι πες τα γιατι γενικα κ οι γιατροι εχουν φοβηθει κ αντι πλεον να δινουν εξετασεις κ να σου πουν την ωμη αληθεια σε αφηνουν να ταλαπωριεσαι κ να χανεις απειρο χρονο κ μετα ξαφνικα σου λενε αντε κανε κ μια εξεταση!!!!

ειπαμε να μην δινουν εξετασεις για ψιλου πηδημα αλλα οταν λες σε ενα γιατρο προσπαθω κ δεν μην σε στελνει κ σπιτι σου επειδη δεν προσπαθεις 1 χρονο καποιοι δεν ειναι 25 χρονων.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...