Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Ενα χρονο χωρίς αποτέλεσμα σύλληψης


Recommended Posts

Just now, Zouzounel91 είπε:

Καλησπερα σε ολες ελπιζω να ειστε καλα!!! 

Ειχα γραψει πριν 7 μηνες στο φορουμ και συμφωνα με τις συμβουλες σας, σταματησα να το σκεφτομαι να αγνωνομαι οπως και να το ψαχνω αλλα δυστυχως, δεν εχει φερει αποτελεσμα η 10μηνη προσπαθεια μας για μωρακι και ειπα να μπω παλι να σας γραψω μιας κ το αγχος αρχισε παλι να με κυριευει. Τον ιανουαριο κ φεβρουαριο ειχα ενδιαμεσα στις περιοδους αιμα το οποιο κρατουσε γυρω στις 4 με 5 μερες, περιπου κοντα στην ωορρηξια.  Κατα την επισκεψη μου στην ελλαδα (μενω γερμανια) εκεινο το διαστημα Η γυναικολογος μου ειπε οτι συμβαινει συχνα σε πολλες και πως θα επρεπε λογικα η γερμανιδα γυναικολογος μετα απο τοσες ακαρπες προσπαθειες θα επρεπε να μας συστησει ηδη απαραιτητες εξαιτασεις. Σημερα πηγα στην γυναικολογο (γερμανια) ειμαι στην 21η μερα του κυκλου τελευταια περιοδος 26/02 , τεστ ωο θετικο 11/03 ,επαφες 5,6,10,11/03,  η συγκεκριμενη γιατρος σημερα μου ειπε οτι εχω νερο στη κοιλια λογω ισως της ωο που ειχε γινει γιαυτο κ ποναω χαμηλα τελευταια. Επισης ειπε πως εχω λεπτο ενδομητριο, τι σημαινει αυτο? Μηπως οτι κι αυτο το μηνα τιποτα? Γενικα μου ειπε να κανω υπομονη και να παιρνω βιταμινες κατα τα αλλα τιποτα ιδιαιτερο αλλα δν μας συστησε καποια εξεταση για να βρεθει ο λογος που δν μενω εγκυος, ειπε να ξαναπαω απλα σε 6 μηνες και να παρατησω τα τεστ ωο. Τι να κανω κοριτσια? Να σταματησω να ελπιζω κ οτι γινει αν γινει απο τυχη? 

Συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο κ υπερ ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας. Να ειστε καλα και να αποκτησετε ολα οσα ονειρευεστε. 

Τα φιλια μου. 

θα πρεπει να κανεις εξετασεις. το λεπτο ενδομητριο μπορει να σημαινει ορμονικο προβλημα οπως επισης κ.το.αιμα αναμεσα στις περιοδους. ορμονικο προβλημα μπορει να σημαινει οτι οι ωορηξιες σου δεν ειναι καλες η δεν γινονται κ καθολου. ξεκινα βιταμινες για συλληψη κ μετα απο δυο τρεις μηνες ξεκινα εξετασεις ορμονικες. αν μπορεσεις να ερθεις ελλαδα για τις εξετασεις τοσο το καλητερο θα τις κανεις ολες μαζι χωρις να ξοδεψεις πολλα . στην γερμανια μαλλον θα σε καθηστερησουν παρα πολυ οπως βλεπω κ ειναι κριμα. 

βιταμινες για συλληψη ειδικες να παρεις ξεκινησεις αμεσα κ εσυ κ ο αντρας σου θα σου κανουν πολυ καλο ωστε οταν ξεκινησεις εξετασεις να εχεις φτιαξει καποια.θεματα 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!!! Έχω να γράψω στο φόρουμ περίπου 3 χρόνια, τόσα είναι και τα χρόνια που προσπαθούσαμε για μωράκι. Πήγαμε σε κλινική εξωσωματικής για να βρούμε λύση. Μετά από λαπαροσκοπηση διαγνώστηκα με φραγμένες σαλπιγγες και περιμέναμε να αρχίσουμε την εξωσωματική στον επόμενο κύκλο, 10 μέρες μετά την επέμβαση είχα θετικό τεστ και δεν πίστευα στα μάτια μου. Έγινε το θαύμα!!!!❤ ο γιατρός λέει πως η επέμβαση άνοιξε τις σαλπιγγες, αν ζει το σπέρμα πάνω από 10 μερες τότε ισχύει αλλιώς ειναι όντως θαύμα! Τον Δεκέμβριο θα γίνουμε επιτέλους γονείς! Να είστε όλοι καλά, μην το βάλετε κάτω ποτέ! Φιλιά 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...