Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Ενα χρονο χωρίς αποτέλεσμα σύλληψης


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

μπραβο βρε κοριτσι πες τα γιατι γενικα κ οι γιατροι εχουν φοβηθει κ αντι πλεον να δινουν εξετασεις κ να σου πουν την ωμη αληθεια σε αφηνουν να ταλαπωριεσαι κ να χανεις απειρο χρονο κ μετα ξαφνικα σου λενε αντε κανε κ μια εξεταση!!!!

ειπαμε να μην δινουν εξετασεις για ψιλου πηδημα αλλα οταν λες σε ενα γιατρο προσπαθω κ δεν μην σε στελνει κ σπιτι σου επειδη δεν προσπαθεις 1 χρονο καποιοι δεν ειναι 25 χρονων.....

συμφωνώ απόλυτα..κ Όμως δεν παίζει ρόλο ή ηλικία εγώ στον 2ο ήμουν 26 όταν ξεκίνησα να προσπαθώ κ έμεινα στα 27.5..οπότε...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

συμφωνώ απόλυτα..κ Όμως δεν παίζει ρόλο ή ηλικία εγώ στον 2ο ήμουν 26 όταν ξεκίνησα να προσπαθώ κ έμεινα στα 27.5..οπότε...

ναι δεν παιζει ρολο η ηλικια απλα οταν εισαι μικρος εχεις χρονο κ προλαβαινεις αν συμβαινει κατι να το διορθωσεις. αν εισαι 31-32 κ σου λενε προσπαθησε ενα χρονο κ μετα κανεις αλλο ενα χρονο να διορθωσεις τα θεματα σου κ μετα αν δεν διορθωνονται ξεκινας αλλες διαδικασιες εχεις φτασει αισιως 35 κ βαλε κ αν δεν πετυχεις κ με την πρωτη αντε κ αλλες εξετασεις φτανεις τα 40 κ μετα σου λενε τωρα δεν μπορεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ναι δεν παιζει ρολο η ηλικια απλα οταν εισαι μικρος εχεις χρονο κ προλαβαινεις αν συμβαινει κατι να το διορθωσεις. αν εισαι 31-32 κ σου λενε προσπαθησε ενα χρονο κ μετα κανεις αλλο ενα χρονο να διορθωσεις τα θεματα σου κ μετα αν δεν διορθωνονται ξεκινας αλλες διαδικασιες εχεις φτασει αισιως 35 κ βαλε κ αν δεν πετυχεις κ με την πρωτη αντε κ αλλες εξετασεις φτανεις τα 40 κ μετα σου λενε τωρα δεν μπορεις. 

το ξέρω όντως θέλει υπομονή γενικά κ όχι άγχος,αυτό το συμπέρασμα έχω βγάλει εγώ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πρωτα απο ολα θέλω να πω εναεγαλο ευχαριστώ σε όλες σας που μπηκατε στην διαδικασία να μου απαντησετε... Σας ευχαριστώ πολύ 

 

Πήγαμε σήμερα σε ουρολόγο και ευτυχώς δεν μας βρήκε κυρσοκηλη και γενικα μας ειπε ολα καλα...  Έδωσε στον σύζυγο μου της βιταμίνες profertil για 3 μηνες.... αντιβιωση για ενα μήνα και μετα εναν επανέλεγχο στο σπερμοδιαγραμμα και γενικα δεν μας ειπε οτι ειναι τόσο τραγικά τα πραγματα όπως μου ειπαν η μικροβιολόγος και η γυναικολόγος που της θεώρησε απαράδεκτες που έκριναν χωρίς να ξέρουν...  Τελος πάντων...  Το θέμα ειναι οτι μου έφυγε ενα μεγαλο βαρος και νιώθω καλυτερα... Τωρα σειρα έχω εγώ να λύσω τα θεματακια με τον θυροειδή...  

Εχετε καμια εμπειρία με της βιταμίνες profertil ; 

 

Ευχαριστώ ξανά όλες παρα πολύ!!!!!!!!!  

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Giosotpk είπε:

Κορίτσια πρωτα απο ολα θέλω να πω εναεγαλο ευχαριστώ σε όλες σας που μπηκατε στην διαδικασία να μου απαντησετε... Σας ευχαριστώ πολύ 

 

Πήγαμε σήμερα σε ουρολόγο και ευτυχώς δεν μας βρήκε κυρσοκηλη και γενικα μας ειπε ολα καλα...  Έδωσε στον σύζυγο μου της βιταμίνες profertil για 3 μηνες.... αντιβιωση για ενα μήνα και μετα εναν επανέλεγχο στο σπερμοδιαγραμμα και γενικα δεν μας ειπε οτι ειναι τόσο τραγικά τα πραγματα όπως μου ειπαν η μικροβιολόγος και η γυναικολόγος που της θεώρησε απαράδεκτες που έκριναν χωρίς να ξέρουν...  Τελος πάντων...  Το θέμα ειναι οτι μου έφυγε ενα μεγαλο βαρος και νιώθω καλυτερα... Τωρα σειρα έχω εγώ να λύσω τα θεματακια με τον θυροειδή...  

Εχετε καμια εμπειρία με της βιταμίνες profertil ; 

 

Ευχαριστώ ξανά όλες παρα πολύ!!!!!!!!!  

μπράβο τέλεια νέα!!!εγώ όχι δεν έχω εμπειρία αλλά μια φίλη μου τις έπαιρνε κ εκείνη κ ο άντρας της Κ γενικά ακούω καλά λόγια.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Κορίτσια πρωτα απο ολα θέλω να πω εναεγαλο ευχαριστώ σε όλες σας που μπηκατε στην διαδικασία να μου απαντησετε... Σας ευχαριστώ πολύ 

 

Πήγαμε σήμερα σε ουρολόγο και ευτυχώς δεν μας βρήκε κυρσοκηλη και γενικα μας ειπε ολα καλα...  Έδωσε στον σύζυγο μου της βιταμίνες profertil για 3 μηνες.... αντιβιωση για ενα μήνα και μετα εναν επανέλεγχο στο σπερμοδιαγραμμα και γενικα δεν μας ειπε οτι ειναι τόσο τραγικά τα πραγματα όπως μου ειπαν η μικροβιολόγος και η γυναικολόγος που της θεώρησε απαράδεκτες που έκριναν χωρίς να ξέρουν...  Τελος πάντων...  Το θέμα ειναι οτι μου έφυγε ενα μεγαλο βαρος και νιώθω καλυτερα... Τωρα σειρα έχω εγώ να λύσω τα θεματακια με τον θυροειδή...  

Εχετε καμια εμπειρία με της βιταμίνες profertil ; 

 

Ευχαριστώ ξανά όλες παρα πολύ!!!!!!!!!  

Μπράβο βρε κοριτσι, όλα τέλεια, τελικά κύκλωμα η γυναικολόγος με την μικροβιολογο κ όποιον άλλον έχουνε στην παρέα τους. 

Μια χαρα η profertil, συνήθως η πλειοψηφία των ουρολογων αυτες δινουν. Ειναι ακριβες, κανε μια ερευνα να τις πάρεις από εξωτερικό, συνήθως από Γερμανία εχω ακούσει ότι τις παίρνουν στην μισή τιμή σε σχεση με τα ελληνικά site. Μια πολλή καλή φίλη τις παίρνει γι αυτό στο αναφέρω. Σε λιγότερο από τρίμηνο θα έχεις ευχάριστα νέα! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Μπράβο βρε κοριτσι, όλα τέλεια, τελικά κύκλωμα η γυναικολόγος με την μικροβιολογο κ όποιον άλλον έχουνε στην παρέα τους. 

Μια χαρα η profertil, συνήθως η πλειοψηφία των ουρολογων αυτες δινουν. Ειναι ακριβες, κανε μια ερευνα να τις πάρεις από εξωτερικό, συνήθως από Γερμανία εχω ακούσει ότι τις παίρνουν στην μισή τιμή σε σχεση με τα ελληνικά site. Μια πολλή καλή φίλη τις παίρνει γι αυτό στο αναφέρω. Σε λιγότερο από τρίμηνο θα έχεις ευχάριστα νέα! 

Ναι όπως το είπες κύκλωμα... Για να πηγαίνω απο τον εναν στον άλλον...  Δεν πήγα σε ουρολόγο που μου σύστησαν πήγα και εναν που βρήκα με τον σύζυγο μου που ειναι και ανδρολογος...  

Κοίταξα και όντως της βρήκα στην μισή τιμή στην Γερμανία...  Μακάρι να έχω ευχάριστα νέα στο επόμενο τρίμηνο απο το στόμα σου και στο θεού το αυτί....  

Αλλα να πω την αλήθεια θέλω τόσο πολύ να πω δυο λοφάκια στην μικροβιολόγο γιατι στο λαιμό μου έχει κάτσει...  Αλλα δεν με αφήνει ο άντρας μου...  

Ευχαριστώ πάντως και παλι για την στηρίξει σας... Σε όλες ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2018 at 11:20 ΜΜ, Giosotpk είπε:

Κορίτσια πρωτα απο ολα θέλω να πω εναεγαλο ευχαριστώ σε όλες σας που μπηκατε στην διαδικασία να μου απαντησετε... Σας ευχαριστώ πολύ 

 

Πήγαμε σήμερα σε ουρολόγο και ευτυχώς δεν μας βρήκε κυρσοκηλη και γενικα μας ειπε ολα καλα...  Έδωσε στον σύζυγο μου της βιταμίνες profertil για 3 μηνες.... αντιβιωση για ενα μήνα και μετα εναν επανέλεγχο στο σπερμοδιαγραμμα και γενικα δεν μας ειπε οτι ειναι τόσο τραγικά τα πραγματα όπως μου ειπαν η μικροβιολόγος και η γυναικολόγος που της θεώρησε απαράδεκτες που έκριναν χωρίς να ξέρουν...  Τελος πάντων...  Το θέμα ειναι οτι μου έφυγε ενα μεγαλο βαρος και νιώθω καλυτερα... Τωρα σειρα έχω εγώ να λύσω τα θεματακια με τον θυροειδή...  

Εχετε καμια εμπειρία με της βιταμίνες profertil ; 

 

Ευχαριστώ ξανά όλες παρα πολύ!!!!!!!!!  

Ειδες μπραβο κορίτσι μου ολα καλα!!! Profertil έπαιρνε και ο αντρουλης μου για 2 μηνες... έπαιρνε 2 τη μερα... μετα εμεινα έγκυος και τις σταμάτησε!!! Απ'οτι φανηκε του εκαναν πολυ καλο!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ειδες μπραβο κορίτσι μου ολα καλα!!! Profertil έπαιρνε και ο αντρουλης μου για 2 μηνες... έπαιρνε 2 τη μερα... μετα εμεινα έγκυος και τις σταμάτησε!!! Απ'οτι φανηκε του εκαναν πολυ καλο!!!

Πως τα επερνε ο άντρας σου ; 

Ο δικός μου θα πάρει ενα μήνα αντιβιωση τωρα και σκεφτόμαστε να τα ξεκινήσει μετα την αντιβιωση διότι τωρα μας ειπε να μην γίνουν προσπαθειες λογου της αντιβιωση...  


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giosotpk είπε:

Πως τα επερνε ο άντρας σου ; 

Ο δικός μου θα πάρει ενα μήνα αντιβιωση τωρα και σκεφτόμαστε να τα ξεκινήσει μετα την αντιβιωση διότι τωρα μας ειπε να μην γίνουν προσπαθειες λογου της αντιβιωση...  

2 έπαιρνε με το μεσημεριανό φαγητο... εγω θα ελεγα να τα ξεκινήσει απο τωρα... δεν υπάρχει λογος να μην τα παρει ισα ισα που θα αρχίσει να δυναμώνει το σπερμα και απο τον επομενο μηνα ξεκινάτε προσπάθειες...!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Κ μεις προσπαθούμε πανω απο ενα χρονο για μωρακι μεχρι που αποφασισαμε να κανουμε εξετασεις, αρχικα σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια οπου βρεθηκε ουρεοπλασμα και κ χαμηλη κινητικοτητα γυρω στο 32% συνολικα που ισως οφειλοταν κ στο μικροβιο. Μετα απο θεραπεια 21 ημερων και οι 2, εκανε προχθες ο ανδρας μου ξανα καλλιεργεια για να δουμε αν θεραπευτηκε το μικροβιο, επισης ο ουρολογος του συνεστησε βιταμινες  profertil για 3 μηνες..Εγω περα απο τις βασικες εξετασεις παπ, υπερηχο δεν εχω κανει αλλες γιατι η γυναικολογος μου συνεστησε να ξεκινησουμε απο τον ανδρα μου...ειμαστε 34 κ οι 2 και εχω αρχισει να απογοητευομαι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Jennak83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κ μεις προσπαθούμε πανω απο ενα χρονο για μωρακι μεχρι που αποφασισαμε να κανουμε εξετασεις, αρχικα σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια οπου βρεθηκε ουρεοπλασμα και κ χαμηλη κινητικοτητα γυρω στο 32% συνολικα που ισως οφειλοταν κ στο μικροβιο. Μετα απο θεραπεια 21 ημερων και οι 2, εκανε προχθες ο ανδρας μου ξανα καλλιεργεια για να δουμε αν θεραπευτηκε το μικροβιο, επισης ο ουρολογος του συνεστησε βιταμινες  profertil για 3 μηνες..Εγω περα απο τις βασικες εξετασεις παπ, υπερηχο δεν εχω κανει αλλες γιατι η γυναικολογος μου συνεστησε να ξεκινησουμε απο τον ανδρα μου...ειμαστε 34 κ οι 2 και εχω αρχισει να απογοητευομαι...

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Αρχικά μην απογοητευεσαι, ξέρω δεν είναι εύκολο αλλά το πρώτο και βασικό είναι να διατηρούμε την αισιοδοξία μας.

Δεν είσαι μεγάλη σε ηλικία ούτε εσύ ούτε και ο άντρας σου και τα προβλήματα που αναφέρεις παραπάνω διορθώνονται.

Αν θες τη γνώμη μου κάνε και εσυ καποιες βασικές ορμονονολογικες εξετασεις και επίσης εξετασεις θυροειδους , θεωρώ ειναι καλο να έχεις και εσύ μία πλήρη εικόνα για τον εαυτό σου.

Σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Αρχικά μην απογοητευεσαι, ξέρω δεν είναι εύκολο αλλά το πρώτο και βασικό είναι να διατηρούμε την αισιοδοξία μας.

Δεν είσαι μεγάλη σε ηλικία ούτε εσύ ούτε και ο άντρας σου και τα προβλήματα που αναφέρεις παραπάνω διορθώνονται.

Αν θες τη γνώμη μου κάνε και εσυ καποιες βασικές ορμονονολογικες εξετασεις και επίσης εξετασεις θυροειδους , θεωρώ ειναι καλο να έχεις και εσύ μία πλήρη εικόνα για τον εαυτό σου.

Σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Εχω κοιταξει το θυροειδη μου, εχω χασιμοτο αλλα δεν χρειαζεται να παρω καποιο χαπι ακομα και οταν ειχα ρωτησει τον ενδοκρινολογο αν επηρεαζει τη συλληψη μου ειχε πει οχι, ειχα μονο υψηλα τα αντισωματα.

Θα παω και στη γυναικολογο μου να δω τι θα με συμβουλεψει για ορμονοκογικες.

Ολα αυτα μου φαινονται τοσο βουνο αλλα στενοχωριεμαι που χασαμε τοσο χρονο κ δε τα καναμε νωριτερα!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Εχω κοιταξει το θυροειδη μου, εχω χασιμοτο αλλα δεν χρειαζεται να παρω καποιο χαπι ακομα και οταν ειχα ρωτησει τον ενδοκρινολογο αν επηρεαζει τη συλληψη μου ειχε πει οχι, ειχα μονο υψηλα τα αντισωματα.

Θα παω και στη γυναικολογο μου να δω τι θα με συμβουλεψει για ορμονοκογικες.

Ολα αυτα μου φαινονται τοσο βουνο αλλα στενοχωριεμαι που χασαμε τοσο χρονο κ δε τα καναμε νωριτερα!

 

λοιπον θα σου πω την ιστορια μου με το χασιμοτο. εκανα εξετασεις εχω μονο αντισωματα κανω tsh κ βγαινει 2 μου λεει ο ενδοκρινολογος δεν χρειαζετε να παρεις χαπι μονο οταν εισαι εγκυος θα το κοιταξεις. συλληψη δεν υπηρχε μετα απο ενα 4μηνο επαναλαμβανω τις εξετασεις tsh κοντα στο 3 αλλαζω ενδοκρινολογο περνω χαπι για το θυροειδη κ σεληνιο κ βιταμινη d για να πεσουν τα αντισωματα. σε ενα δυο μηνες πεφτει η tsh στο 1.13  εμεινα εγκυος παλλινδρομησε κ τον επομηνο μηνα ξαναεμεινα στα καπακια εγκυος. τυχαιο???? οχι

λοιπον ξανακοιταξε τον θυροειδη να ειναι κατω απο 2 σιγουρα παρε σεληνιο κ βιταμινη d. γενικα το χασιμοτο ειναι υπουλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Εχω κοιταξει το θυροειδη μου, εχω χασιμοτο αλλα δεν χρειαζεται να παρω καποιο χαπι ακομα και οταν ειχα ρωτησει τον ενδοκρινολογο αν επηρεαζει τη συλληψη μου ειχε πει οχι, ειχα μονο υψηλα τα αντισωματα.

Θα παω και στη γυναικολογο μου να δω τι θα με συμβουλεψει για ορμονοκογικες.

Ολα αυτα μου φαινονται τοσο βουνο αλλα στενοχωριεμαι που χασαμε τοσο χρονο κ δε τα καναμε νωριτερα!

 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις, 

αλλά μη το σκεφτεσαι έτσι, μη γεμίζεις τύψεις επειδή δε πηγες για εξετάσεις νωρίτερα.

ΣημΑσία έχει ότι μπήκες στη διαδικασία να διορθώσεις ότι δε πάει καλά και όλα θα γίνουν!

Ρώτησε και τη γυναικολογο σου και κάνε κάποιες εξετασεις να νιώσεις και εσύ καλύτερα.

Να σε ρωτήσω το σπερμοδιαγραμμα το έκανε ο άντρας σου σε ουρολόγο;

η κάπου αλλου;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...