Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Ενδομήτριος θάνατος


Recommended Posts

Δ μπορω να σε βοηθησω με καποιο συγκεκριμενο ονομα γτ δ μενω αθηνα

Αλλα ισα ισα θεωρω οτι σε ενα δημοσιο θα ειναι καλυτερα λογω οτι αντιμετωπιζουν παρα πολλα περιστατικα,κ μαλιστα τα πιο δυσκολα

Γενικα κ για το ελενα εχω ακουσει καλα λογια σαν μαιευτηριο.αλλα κ στο αλεξανδρας εχει τμημα κυησεων υψηλου κινδυνου κ εχουν νοσηλευτει εγκυες για διαφορους λογους

Μπορεις να ζητησεις γνωμες κ στο parents.org

 Εχει κ αρκετες περιπτωσεις με ενδομητριους θανατους να διαβασεις.δ ξερω αν αυτο θα σε βοηθησει στη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.παντως στις περισσοτερες παλιες αναρτησεις οι κοπελες καταφεραν κ απεκτησαν μωρακια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/26/2018 at 3:28 ΠΜ, Mariabk είπε:

Καλησπέρα να σε ρωτήσω κατι; ετυχε σε κάποια κοπέλα ενδομήτριο θάνατος από 28+ βδομάδες από προεκλαψια; Γενικά έχει πάθει κάποια προεκλαψια Κ αν ναι πως το αντιμετώπισε και πως έγινε η διαγνωση;

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.Είναι τραγικό σαν γεγονός και καλό θα είναι να ζήσεις την απώλεια σου για να μπορέσεις να πας παρακάτω.Στις 27//11/17 είχα και εγώ ενδομήτριο θάνατο  στις 30 εβδομάδες και έχασα τον μπέμπη μου με μοναδικό σύμπτωμα ότι δεν τον είχα ακούσει για λίγες ώρες.Ο γιατρός επέμενε ότι το μωρό έφυγε επείδη ήταν μπλεγμένο με τον λώρο αλλά επειδή εγώ ψάχτηκα με εξετάσεις βρέθηκα θετική σε θρομβροφιλία και κατά συνέπεια δικαιολογείται και από το αποτέλεσμα της νεκροψίας στο οποίο γράφει για ανωριμότητα του πλακούντα και πουθενά δεν γράφει για τον λώρο.Θέλω να σου προτείνω να ψαχτείς γενικά με εξετάσεις και να βρεις έναν γιατρό που να νοιαστεί για σένα.Ότι χρειαστείς και μπορώ να σε βοηθήσω είμαι στη διάθεση σου.Εύχομαι σε μία νέα τελειόμηνη εγκυμοσύνη με το μωρό υγιέστατο στο σπίτι.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.Είναι τραγικό σαν γεγονός και καλό θα είναι να ζήσεις την απώλεια σου για να μπορέσεις να πας παρακάτω.Στις 27//11/17 είχα και εγώ ενδομήτριο θάνατο  στις 30 εβδομάδες και έχασα τον μπέμπη μου με μοναδικό σύμπτωμα ότι δεν τον είχα ακούσει για λίγες ώρες.Ο γιατρός επέμενε ότι το μωρό έφυγε επείδη ήταν μπλεγμένο με τον λώρο αλλά επειδή εγώ ψάχτηκα με εξετάσεις βρέθηκα θετική σε θρομβροφιλία και κατά συνέπεια δικαιολογείται και από το αποτέλεσμα της νεκροψίας στο οποίο γράφει για ανωριμότητα του πλακούντα και πουθενά δεν γράφει για τον λώρο.Θέλω να σου προτείνω να ψαχτείς γενικά με εξετάσεις και να βρεις έναν γιατρό που να νοιαστεί για σένα.Ότι χρειαστείς και μπορώ να σε βοηθήσω είμαι στη διάθεση σου.Εύχομαι σε μία νέα τελειόμηνη εγκυμοσύνη με το μωρό υγιέστατο στο σπίτι.

Θελω να ρωτησω κατι ξερω οτι ειναι λιγο και σχετικα ασχετο αλλα το εχω απορια...σε αυτα τα θεματα παιζει ρολο μηπως και η ηλικια τις γυνεκας η κατι αλλο τετοιο η μπα χαζομαρα ρωταω?? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Θελω να ρωτησω κατι ξερω οτι ειναι λιγο και σχετικα ασχετο αλλα το εχω απορια...σε αυτα τα θεματα παιζει ρολο μηπως και η ηλικια τις γυνεκας η κατι αλλο τετοιο η μπα χαζομαρα ρωταω?? 

Δεν έχει καμία σχέση, εγώ είμαι 29 στα 30 και χωρίς κανένα σύμπτωμα σε όλη μου τη ζωή, αφότου έχασα τον μπέμπη μου ανακάλυψα ότι έχω θρομβοφιλία η οποία μπορεί και να οδηγήσει σε προεκλαμψία γι'αυτό ο καλύτερος οδηγός σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να κάνουμε αρκετές εξετάσεις.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γτ δν γνωριζα και ευτηχως η δυστηχως απο το φορουμ εχω μαθει πολλα που δν γνωριζα ...τι να πω τα λογια περιτα .απλα ενα μπραβο στις γυναικες που το ξεπερνουν και ξανα προσπαθουν για αλλο μωρο και δν το βαζουν κατω...ειληκρινα συχγαριτιρια κοριτσια ..ο θεος μεγαλος ειναι και κανει θαυματα και πραγματα ...κουραγιο να δωσει ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Γτ δν γνωριζα και ευτηχως η δυστηχως απο το φορουμ εχω μαθει πολλα που δν γνωριζα ...τι να πω τα λογια περιτα .απλα ενα μπραβο στις γυναικες που το ξεπερνουν και ξανα προσπαθουν για αλλο μωρο και δν το βαζουν κατω...ειληκρινα συχγαριτιρια κοριτσια ..ο θεος μεγαλος ειναι και κανει θαυματα και πραγματα ...κουραγιο να δωσει ....

 Κορίτσια όλες θα τα καταφέρουμε!Είναι τραγικό που χάσαμε τα μωράκια μας σε μεγάλη ηλικία κύησης δηλαδή λίγο πριν γεννηθούν αλλά το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να ψαχτούμε πριν έρθει το επόμενο μωράκι για να μπορέσουμε να το σώσουμε.Δεν θα τα ξεχάσουμε ποτέ αυτό είναι το μόνο σίγουρο, είναι τα αγγελάκια μας και ξέρουν ότι τα αγαπάμε πολύ.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2018 at 9:29 ΜΜ, Katerina 88 είπε:

Δεν έχει καμία σχέση, εγώ είμαι 29 στα 30 και χωρίς κανένα σύμπτωμα σε όλη μου τη ζωή, αφότου έχασα τον μπέμπη μου ανακάλυψα ότι έχω θρομβοφιλία η οποία μπορεί και να οδηγήσει σε προεκλαμψία γι'αυτό ο καλύτερος οδηγός σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να κάνουμε αρκετές εξετάσεις.

Ισχύει όσα γράφεις.. λυπάμαι πάρα πολύ και για τη δική σου απώλεια.  Εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις σύντομα ένα μωράκι. Είσαι μικρή γνωρίζεις πλέον το πρόβλημα και θα τα καταφέρεις.   Ήταν  η 1η σου εγκυμοσύνη; είχες παλλινδρομες στο παρελθον; γιατί κι αυτό είναι δείκτης θρομβοφιλιας.  Δυστυχώς λίγοι γιατροί βάζουν τις έγκυες με την έναρξη εγκυμοσύνης για εξετάσεις θρομβοφιλιας και ακόμα πιο τραγικό είναι πως πολλές κοπέλες μετά από παλλινδρομες κυησεις το μαθαίνουν τελικά.

Τι να πω... διανύσω την 30η βδομάδα και στεναχωριέμαι τόσο πολύ όταν διαβάζω τέτοια πράγματα.  Και ταυτόχρονα με πιάνει φόβος.  Δλδ αυτό που σου είπαν για τον λώρο με έκανε να νιώσω άγχος. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ισχύει όσα γράφεις.. λυπάμαι πάρα πολύ και για τη δική σου απώλεια.  Εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις σύντομα ένα μωράκι. Είσαι μικρή γνωρίζεις πλέον το πρόβλημα και θα τα καταφέρεις.   Ήταν  η 1η σου εγκυμοσύνη; είχες παλλινδρομες στο παρελθον; γιατί κι αυτό είναι δείκτης θρομβοφιλιας.  Δυστυχώς λίγοι γιατροί βάζουν τις έγκυες με την έναρξη εγκυμοσύνης για εξετάσεις θρομβοφιλιας και ακόμα πιο τραγικό είναι πως πολλές κοπέλες μετά από παλλινδρομες κυησεις το μαθαίνουν τελικά.

Τι να πω... διανύσω την 30η βδομάδα και στεναχωριέμαι τόσο πολύ όταν διαβάζω τέτοια πράγματα.  Και ταυτόχρονα με πιάνει φόβος.  Δλδ αυτό που σου είπαν για τον λώρο με έκανε να νιώσω άγχος. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν είχα ποτέ αποβολή.Είναι τραγικό ότι μετά από κάποια απώλεια σε βάζουν να κάνεις αυτές τις εξετάσεις.Μακάρι να τα καταφέρω την επόμενη φορά, το χρωστάω στον μπέμπη μου που είναι αγγελάκι!Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου γιατί όλα τα μωρά παίζουν με τον λώρο και είναι πολύ σπάνιο το να πνιγεί.Γι' αυτό και δεν πίστεψα ότι το παιδί μου έφυγε λόγω του λώρου αλλά από κάτι άλλο όπως φαίνεται.Να είσαι ήρεμη και θα πάνε όλα καλά!Σου εύχομαι με έναν πόνο και ένα υγιές μωράκι στο σπίτι!

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν είχα ποτέ αποβολή.Είναι τραγικό ότι μετά από κάποια απώλεια σε βάζουν να κάνεις αυτές τις εξετάσεις.Μακάρι να τα καταφέρω την επόμενη φορά, το χρωστάω στον μπέμπη μου που είναι αγγελάκι!Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου γιατί όλα τα μωρά παίζουν με τον λώρο και είναι πολύ σπάνιο το να πνιγεί.Γι' αυτό και δεν πίστεψα ότι το παιδί μου έφυγε λόγω του λώρου αλλά από κάτι άλλο όπως φαίνεται.Να είσαι ήρεμη και θα πάνε όλα καλά!Σου εύχομαι με έναν πόνο και ένα υγιές μωράκι στο σπίτι!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Αλλά κι εσύ να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς γιατί καταλαβαίνω πόσο σκληρό είναι αυτό που σου συνέβη.  Έμεινες και θα ξαναμεινεις και ΕΥΤΥΧΏΣ πλέον γνωρίζεις και το πρόβλημα.  Ο Θεός να σου δίνει κουράγιο και πολύ πολύ σύντομα με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη...!!

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ! Αλλά κι εσύ να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς γιατί καταλαβαίνω πόσο σκληρό είναι αυτό που σου συνέβη.  Έμεινες και θα ξαναμεινεις και ΕΥΤΥΧΏΣ πλέον γνωρίζεις και το πρόβλημα.  Ο Θεός να σου δίνει κουράγιο και πολύ πολύ σύντομα με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη...!!

Σέυχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου!!!Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πας σε αιματολογικά..εμένα στο παπει έλεγε κ ποσοστά προεκλαμψία κι επειδή είχα 1/33 μετρούσα κάθε βδομάδα το λεύκωμα και 2 φορές τη μέρα πίεση..μάλιστα αυτό συνεβει κ αφού γέννησα διότι υπάρχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών που το εμφανίζει κ στη λοχεια με κίνδυνο φυσικά της μαμάς.Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση που έφτασες πάνω από τη μέση της κύησης κ δεν είδαν κάτι..εγώ από την 20 βδομάδα πήγαινα κάθε βδομάδα στο γιατρό μου έπιανε χέρια πόδια για τυγχον πρηξιματα κ ήταν σε συνεχή επικοινωνία με την αιματολογικά..ειλικρινά λυπάμαι πολύ..έχασα 3 μωρά σε πολύ μικρότερη κύηση βέβαια κ σε νιώθω..εύχομαι σύντομα μανούλα..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...