Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εμπειρίες από κλομιφαινη!


Recommended Posts

Στον επόμενο κύκλο μου πρόκειται να ξεκινήσω κλομιφαινη για πρόκληση ωορρηξίας και χρειάζομαι εμπειρίες από κορίτσια που το έχουν περάσει αλλά και συμπαράσταση από κάποιες που αυτό τον καιρό βρίσκονται σε αυτή τη διαδικασία! 

Είχατε παρενέργειες? Πριν ξεκινήσετε κάνατε σαλπιγγογραφια? 

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σού Vila μου ! Εγώ έχω πάρει για 2 κύκλους και έκανα 5 ωάρια τη μία φορά και 8 την άλλη. Πολύ λένε ότι χαλάει το ενδομητριο, αλλά εμένα προσωπικά δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο  (ήμουνα τυχερή πάνω σε αυτό ). Παρενέργειες δεν είχα καθόλου. 

Εγώ μάλλον θα ξαναπάρω σε αυτό το κύκλο,  αλλά δεν είναι ακόμα σίγουρο. 

Σαλπιγγογραφια είχα κάνει πιό πρίν, αλλά για το λόγο το ότι θα έκανα σπερματεγχυση και όχι γιατί θα έπαιρνα το κλομιφαινη. 

Εμένα πάντα πρίν τα πάρω με βάζει η γυνεκολογος μου να κάνω FSH και Ε2 και  αν δεν είναι καλά δεν με αφήνει να συνεχίσω. 

Αυτή είναι η δική μου εμπειρία, αν σε ενδιαφέρει κάτι άλλο που δεν είπα ρώτα με.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μπέτυ μου! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! 

Αν θέλεις πες μου τι κύκλο είχες πρίν ξεκινήσεις? Και πόσο καιρό προσπαθούσατε? 

Εμείς έχουμε σχεδόν 16 μήνες τώρα που προσπαθούμε και έχω 2 μήνες που παίρνω και γκλουκοφαζ. Μου είπε ο γιατρός να πάρω τα clomiphane citrate στον επόμενο κύκλο 5 έως 9 ημέρα. Ένα χάπι κάθε μέρα. Ανησυχώ λίγο για παρενέργειες και για το αν με καθοδηγεί σωστά ο γιατρός. 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Vila είπε:

Γεια σου Μπέτυ μου! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! 

Αν θέλεις πες μου τι κύκλο είχες πρίν ξεκινήσεις? Και πόσο καιρό προσπαθούσατε? 

Εμείς έχουμε σχεδόν 16 μήνες τώρα που προσπαθούμε και έχω 2 μήνες που παίρνω και γκλουκοφαζ. Μου είπε ο γιατρός να πάρω τα clomiphane citrate στον επόμενο κύκλο 5 έως 9 ημέρα. Ένα χάπι κάθε μέρα. Ανησυχώ λίγο για παρενέργειες και για το αν με καθοδηγεί σωστά ο γιατρός. 

Έχω σταθερό κύκλο 26 - 28 μέρες, δεν μου έχουν αλλάξει το κύκλο καθόλου. Σχεδόν 2 χρόνια προσπαθούσαμε όταν πείρα για πρώτη φορά τα κλομιφαινη, τώρα είμαστε στα 2 χρόνια και 3 μήνες. Σωστά σού έχει πει ο γιατρός 5-9 μέρα,  η δόση είναι ανάλογα την περίπτωση και εμένα από 1 χάπι την ημέρα μου είχε πει. Μην ανησυχείς για παρενέργειες καθόλου, δεν προκαλούν το παραμικρό! 

Τα glucophage γιατί σου τα έδωσε; Εγώ τα περνώ 1 έβδομαδα τώρα γιατί έχω πολυκυστικη μορφή της δεξιά ωοθήκη και ρώτησα τον ενδοκρινολόγο μήπως με βοηθήσουν και έτσι μου έγραψε 1/2 χάπι τον 1000 μγ.

 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, με βοήθησες αρκετά!! Εμένα ο κύκλος μου 32-36 ημέρες συνήθως. Μου έδωσε γκλουκοφαζ για τον ίδιο λόγο με εσένα, πολυκυστικη μορφή στη μία ωοθήκη και λίγο τσιμπιμενες οι τιμές στην καμπύλη σακχάρου και για να μικρύνει ο κύκλος μου. Παίρνω 1000 μγ την ημέρα, μισό χάπι το μεσημέρι και μισό το βράδυ.


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Vila είπε:

Σε ευχαριστώ, με βοήθησες αρκετά!! Εμένα ο κύκλος μου 32-36 ημέρες συνήθως. Μου έδωσε γκλουκοφαζ για τον ίδιο λόγο με εσένα, πολυκυστικη μορφή στη μία ωοθήκη και λίγο τσιμπιμενες οι τιμές στην καμπύλη σακχάρου και για να μικρύνει ο κύκλος μου. Παίρνω 1000 μγ την ημέρα, μισό χάπι το μεσημέρι και μισό το βράδυ.

Μακάρι να μας βοηθήσει το χάπι και πολύ σύντομα να ανακοινώσουμε και εμείς τα ευχάριστα νέα! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...