Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

πως να κάνεις κοριτσάκι


Recommended Posts

On ‎21‎/‎4‎/‎2018 at 12:43 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

χαχαχαχαχαχα..τέλεια άντε έχω ελπίδες τότε..

ζουζουνα σε βλέπω αγκαλιά με το κινέζικο:-D:-D:-D

Όταν έμαθα ότι το δεύτερο είναι αγόρι μου φαινόταν πολύ περίεργο, κάπως ξένο....είχα συνηθίσει από την κόρη μου ....τώρα που προσπαθούμε για το νο3 δεν μπορώ να αποφασίσω τι θα ήθελα....

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σ πω,στον 1ο δεν με ένοιαζε το φύλο,αλλά ήθελα αγόρι πολύ,βγήκε ..στον 2ο ήθελα πολύ κορίτσι αλλά μετά τον χρόνο επειδή ήρθε στον 1.5 όποτε θέλει να έρθει γερό να Ναι,παρόλο που τότε είχα κοιτάξει το κινέζικο αλλά το άφησα επειδή δεν ερχόταν γενικά μωρό,απλά τώρα κατά το έχω μάθει απέξω τώρα...χαχαχαχαχαχα το έχω στο νου μου αλλά επειδή πάλι δεν ξέρω ποτέ θα έρθει το αφήνω κ βλέπουμε..απλά δεν θα επιδιώκω ελεύθερες επαφές τους μήνες που λέει για αγόρι ,ευτυχως είναι λίγοι...χαχαχαχαχαχα..γενικά όμως δεν το ήξερα από την αρχή...τώρα που με νοιάζει να βγει το 3ο στα άλλα 2 δεν το ήξερα πως λειτουργεί κ δεν ασχολήθηκα πολύ.

  • Χαχα 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2018 at 2:09 ΜΜ, iouliana είπε:

ζουζουνα σε βλέπω αγκαλιά με το κινέζικο:-D:-D:-D

Όταν έμαθα ότι το δεύτερο είναι αγόρι μου φαινόταν πολύ περίεργο, κάπως ξένο....είχα συνηθίσει από την κόρη μου ....τώρα που προσπαθούμε για το νο3 δεν μπορώ να αποφασίσω τι θα ήθελα....

αλήθεια πως τα βλέπεις τα πράγματα με τον 2ο?ήταν εντάξει οι εγκυμοσύνες από εμετούς εννοώ,εγώ σκέφτομαι λίγο αυτό επειδή θα ξεκινήσω όταν θα είναι  16 με 17 μηνών ο μικρός αλλά κ πάλι σιγά μην κάτσει τώρα με την 1η φορά αποκλείεται..χαχαχαχαχαχα ,αλλά οκ..εμένα η 2η ήταν γενικά λίγο δύσκολη...είναι κ γιος είδη είναι κολλημένος πάνω μου,ευτυχώς λίγο ο μεγάλος έχει ξεκολλήσει,αλλά εντάξει με έχει ανάγκη πολύ κ αυτός,κ να σ πω ο μεγάλος με το που γεννήθηκε ο μικρός μετά από λίγο καιρό μου λέει μαμά θα κάνεις κ ενα κοριτσάκι?η αλήθεια είναι ότι το ήθελε από τον 2ο..μακάρι να γίνει η επιθυμία του,του έχω εξηγήσει,έχει καταλάβει πια..τώρα θα δούμε..

 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On ‎24‎/‎4‎/‎2018 at 10:50 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

αλήθεια πως τα βλέπεις τα πράγματα με τον 2ο?ήταν εντάξει οι εγκυμοσύνες από εμετούς εννοώ,εγώ σκέφτομαι λίγο αυτό επειδή θα ξεκινήσω όταν θα είναι  16 με 17 μηνών ο μικρός αλλά κ πάλι σιγά μην κάτσει τώρα με την 1η φορά αποκλείεται..χαχαχαχαχαχα ,αλλά οκ..εμένα η 2η ήταν γενικά λίγο δύσκολη...είναι κ γιος είδη είναι κολλημένος πάνω μου,ευτυχώς λίγο ο μεγάλος έχει ξεκολλήσει,αλλά εντάξει με έχει ανάγκη πολύ κ αυτός,κ να σ πω ο μεγάλος με το που γεννήθηκε ο μικρός μετά από λίγο καιρό μου λέει μαμά θα κάνεις κ ενα κοριτσάκι?η αλήθεια είναι ότι το ήθελε από τον 2ο..μακάρι να γίνει η επιθυμία του,του έχω εξηγήσει,έχει καταλάβει πια..τώρα θα δούμε..

 

H αλήθεια είναι ότι είχα δύσκολες εγκυμοσύνες, με νοσηλείες λόγω πρόωρων συσπάσεων και στον γιο είχα και προωρη ρήξη των υμένων, οπότε το σκέφτομαι και εγώ αρκετά συν όλα τα κλασικά του πρώτου τριμήνου....αλλα έχω αυτήν ακατανικητη επιθυμια, σαν κάτι να λείπει.....νομίζω ότι με καταλαβαίνεις. Τα παιδιά μου έχουν διαφορά 28 μήνες, δηλαδή ήταν 19 μηνών η <μεγάλη> όταν έμεινα έγκυος στον μικρό. Νομίζω, ότι όλες οι ηλικίες έχουν τα υπέρ και τα κατά, μας έχουν ανάγκη απλά με έναν διαφορετικό τρόπο. 

Την κόρη την <πίασαμε> στους 6 μήνες, τον γιο μου στον δεύτερο μήνα και τώρα είμαστε στον έκτο μήνα όποτε πότε δεν ξέρεις.....

 

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, iouliana είπε:

H αλήθεια είναι ότι είχα δύσκολες εγκυμοσύνες, με νοσηλείες λόγω πρόωρων συσπάσεων και στον γιο είχα και προωρη ρήξη των υμένων, οπότε το σκέφτομαι και εγώ αρκετά συν όλα τα κλασικά του πρώτου τριμήνου....αλλα έχω αυτήν ακατανικητη επιθυμια, σαν κάτι να λείπει.....νομίζω ότι με καταλαβαίνεις. Τα παιδιά μου έχουν διαφορά 28 μήνες, δηλαδή ήταν 19 μηνών η <μεγάλη> όταν έμεινα έγκυος στον μικρό. Νομίζω, ότι όλες οι ηλικίες έχουν τα υπέρ και τα κατά, μας έχουν ανάγκη απλά με έναν διαφορετικό τρόπο. 

Την κόρη την <πίασαμε> στους 6 μήνες, τον γιο μου στον δεύτερο μήνα και τώρα είμαστε στον έκτο μήνα όποτε πότε δεν ξέρεις.....

 

Ναι όντως σίγουρα δεν ξέρεις...εγώ τον 1ο στους 3 μήνες αλλά μετρώ τους κύκλους γιατί τότε ο ένας κύκλος ήταν 60 μέρες να έρθει,κ ο 2ος 1.5 χρόνο ακριβώς..εμένα έχουν 4 χρόνια 3 μήνες διάφορα..τώρα ποτέ θα έρθει κ το 3ο δεν ξέρω...η αλήθεια είναι ότι όντως ανυπομονώ να ξεκινήσω 3 μήνες ακόμα κ μετά..βουρρρρρρρρρ..χαχαχαχαχαχα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι όντως σίγουρα δεν ξέρεις...εγώ τον 1ο στους 3 μήνες αλλά μετρώ τους κύκλους γιατί τότε ο ένας κύκλος ήταν 60 μέρες να έρθει,κ ο 2ος 1.5 χρόνο ακριβώς..εμένα έχουν 4 χρόνια 3 μήνες διάφορα..τώρα ποτέ θα έρθει κ το 3ο δεν ξέρω...η αλήθεια είναι ότι όντως ανυπομονώ να ξεκινήσω 3 μήνες ακόμα κ μετά..βουρρρρρρρρρ..χαχαχαχαχαχα 

άντε βιάσου να τα λέμε!!

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, iouliana είπε:

άντε βιάσου να τα λέμε!!

χαχαχαχαχαχα....αχ θα το ήθελα κ από τώρα,απλά μωρέ θέλω να περάσω αυτούς τους μήνες πιο πολύ Ιούνιο Ιούλιο που θα πάω διακοπές σε νησί,οπότε θέλω να κάνω μπάνιο φέτος,το 16 που ήμουν πάλι τότε έγκυος όλο το καλοκαίρι δεν έκανα,γιατί ήταν δύσκολη η εγκυμοσύνη μου με λίγες συσπασεις κ πολλούς εμετούς κ δεν μπορούσα να  κάνω μπάνιο,οπότε λέω μετά από εκεί που θα γυρίσω 20 Ιουλίου Κ μετά να ξεκινήσω χαλαρά..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

χαχαχαχαχαχα....αχ θα το ήθελα κ από τώρα,απλά μωρέ θέλω να περάσω αυτούς τους μήνες πιο πολύ Ιούνιο Ιούλιο που θα πάω διακοπές σε νησί,οπότε θέλω να κάνω μπάνιο φέτος,το 16 που ήμουν πάλι τότε έγκυος όλο το καλοκαίρι δεν έκανα,γιατί ήταν δύσκολη η εγκυμοσύνη μου με λίγες συσπασεις κ πολλούς εμετούς κ δεν μπορούσα να  κάνω μπάνιο,οπότε λέω μετά από εκεί που θα γυρίσω 20 Ιουλίου Κ μετά να ξεκινήσω χαλαρά..

Ναι να το ευχαριστηθείς το καλοκαιρι και τις διακοπες, να γεμισεις μπαταριες και ας παρει και λιγο τα πανω του και ο μικρουλης σου, λιγοι μηνες αλλα κανουν  τη διαφορα!! και εγω το καλοκαιρι του 16 ένα μπανακι εκανα μονο.......και να φανταστείς ότι μενουμε κοντα στη θαλασσα και συνηθως κανουμε κάθε μερα

Αλήθεια πως γέννησες?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Ναι να το ευχαριστηθείς το καλοκαιρι και τις διακοπες, να γεμισεις μπαταριες και ας παρει και λιγο τα πανω του και ο μικρουλης σου, λιγοι μηνες αλλα κανουν  τη διαφορα!! και εγω το καλοκαιρι του 16 ένα μπανακι εκανα μονο.......και να φανταστείς ότι μενουμε κοντα στη θαλασσα και συνηθως κανουμε κάθε μερα

Αλήθεια πως γέννησες?

φυσιολογικά και στις 2..απλά στην 1η ήρθε μόνο του 39+3 κ στην 2η με τεχνητούς 39+4 γιατί δεν θα έβγαινε μόνος του λόγο θέσης,κοίταζε προς τα επάνω,αφού τελικά τον γύρισαν κατά την διάρκεια τοκετού πριν ξεκινήσω τις ωθήσεις... εσύ?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

φυσιολογικά και στις 2..απλά στην 1η ήρθε μόνο του 39+3 κ στην 2η με τεχνητούς 39+4 γιατί δεν θα έβγαινε μόνος του λόγο θέσης,κοίταζε προς τα επάνω,αφού τελικά τον γύρισαν κατά την διάρκεια τοκετού πριν ξεκινήσω τις ωθήσεις... εσύ?

Και εγώ φυσιολογικά και τις δυο φορές και εύκολα ευτυχως!

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...