Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες ! Είναι κάποια στη διαδικτυακή παρέα που ανακάλυψε οτι ειναι εγκυος κ θα γεννήσει το Δεκέμβριο του 2018; Προσωπικά πριν 4 μέρες το ανακαλύψαμε με το τεστ κ μεσα στη βδομάδα θα επισκεφτούμε κ το γιατρό :-)  Ειναι ακόμα παρα πολύ νωρις βεβαια..:-) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Sweetalecia είπε:

Καλησπέρα μανούλες ! Είναι κάποια στη διαδικτυακή παρέα που ανακάλυψε οτι ειναι εγκυος κ θα γεννήσει το Δεκέμβριο του 2018; Προσωπικά πριν 4 μέρες το ανακαλύψαμε με το τεστ κ μεσα στη βδομάδα θα επισκεφτούμε κ το γιατρό :-)  Ειναι ακόμα παρα πολύ νωρις βεβαια..:-) 

Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι και να σου πάνε όλα τέλεια!! κι εγώ έγκυος ειμαι 6+6 σήμερα τελευταία περίοδος 1/3 περιμένουμε την άλλη Τετάρτη να ακούσουμε καρδούλα! Σύμφωνα με τα προγραματακια στο ίντερνετ Πητ 6/12 εσύ?

  • Μου αρέσει 1

boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια ! Άντε με το καλό σε όλες μας!! @Ioio συγχαρητήρια πόσο είσαι?

πρίν από 14 λεπτά , elep είπε:

Γειά σας!!ΤΕΡ 2/3 και έχω ήδη πάει 2 φορές γιατρό.Δεν ακούσαμε καρδούλα, ελπίζω στο επόμενο ραντεβού (25/4) να ακούσουμε....

Γεια! Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! Κι εμείς δεν ακούσαμε καρδούλα κι εμείς στις 25 πάλι ραντεβού! Κάνατε προγεννητικό?

  • Μου αρέσει 1

boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει προγεννητικό έλεγχο και ευτυχώς πήγαν όλα καλά :)

Elep το ίδιο είχα πάθει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και τώρα έχω ένα ζωηρό κορίτσι! Θα ακούσετε καρδιά την επόμενη φορά :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Άντε με το καλό σε όλες μας!! @Ioio συγχαρητήρια πόσο είσαι?

Γεια! Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! Κι εμείς δεν ακούσαμε καρδούλα κι εμείς στις 25 πάλι ραντεβού! Κάνατε προγεννητικό?

Όχι δεν κάναμε!!ίδια μέρα έχουμε ραντεβού...εχω πολύ άγχος...δεν περνάνε οι μέρες με τιιιιποτα....

πρίν από 3 λεπτά , Ioio είπε:

Έχω κάνει προγεννητικό έλεγχο και ευτυχώς πήγαν όλα καλά :)

Elep το ίδιο είχα πάθει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και τώρα έχω ένα ζωηρό κορίτσι! Θα ακούσετε καρδιά την επόμενη φορά :)

Χμμμ....σορυ κιόλας αλλα τι περιλαμβάνει ο προγεννητικός;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ioio είπε:

Είναι εξετάσεις αίματος και ούρων. Επειδή τα αποτελέσματα είναι περίπου 6 σελίδες, εξετάζουν πολλά. Ο γιατρός σου δεν σου έγραψε εξετάσεις;

 

Όχι γιατί μου είπε ότι εξετάσεις γράφουν αφού ακούσουν καρδιά.έκανα μόνο θυρεοειδή που έχω θέμα. Λέγοντας προγεννητικό έλεγχο κατάλαβα σειρά εξετάσεων που γίνονται πριν μείνει κάποια έγκυος(γονιμότητας ίσως;)...

Link to comment
Share on other sites

Just now, elep είπε:

Όχι γιατί μου είπε ότι εξετάσεις γράφουν αφού ακούσουν καρδιά.έκανα μόνο θυρεοειδή που έχω θέμα. Λέγοντας προγεννητικό έλεγχο κατάλαβα σειρά εξετάσεων που γίνονται πριν μείνει κάποια έγκυος(γονιμότητας ίσως;)...

Όχι, ο δικός μου γιατρός έτσι λέει αυτές που γράφει όταν διαπιστώσει την εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elep είπε:

Όχι δεν κάναμε!!ίδια μέρα έχουμε ραντεβού...εχω πολύ άγχος...δεν περνάνε οι μέρες με τιιιιποτα....

Χμμμ....σορυ κιόλας αλλα τι περιλαμβάνει ο προγεννητικός;;;

Ναι ίδια ημέρα! Εμένα πάλι μου είπε ότι αυτές οι εξετάσεις γίνονται μέσα στο πρώτο τρίμηνο είναι εξετάσεις για το στιγμα για το aids ηπατίτιδα και διάφορα άλλα.

πρίν από 1 λεπτό , Σεβη93 είπε:

Ναι ίδια ημέρα! Εμένα πάλι μου είπε ότι αυτές οι εξετάσεις γίνονται μέσα στο πρώτο τρίμηνο είναι εξετάσεις για το στιγμα για το aids ηπατίτιδα και διάφορα άλλα.

Ούτε εγώ έχω κάνει,τη Τετάρτη θα τις κανω


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@IoioΔεν το ειχα ακουσει ετσι :)

πρίν από 9 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Ναι ίδια ημέρα! Εμένα πάλι μου είπε ότι αυτές οι εξετάσεις γίνονται μέσα στο πρώτο τρίμηνο είναι εξετάσεις για το στιγμα για το aids ηπατίτιδα και διάφορα άλλα.

Ούτε εγώ έχω κάνει,τη Τετάρτη θα τις κανω

Είναι δεύτερη εγκυμοσύνη οπότε (αν όλα πάνε καλά) υποθέτω κάποιες (πχ κυστικη ινωση ) δεν θα τις επαναλαβω. Δεν με έχει απασχολησει να σου πω την αληθεια!!! Χαρηκα που ανοιξε το θεμα και ειδα οτι δεν ειμαι η μονη που δεν εχω ακουσει καρδια!

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε σε ιδιώτη γιατρό ή δημόσιο? Εγώ δημόσιο!

πρίν από 3 λεπτά , elep είπε:

Δεν το ειχα ακουσει ετσι :)

Είναι δεύτερη εγκυμοσύνη οπότε (αν όλα πάνε καλά) υποθέτω κάποιες (πχ κυστικη ινωση ) δεν θα τις επαναλαβω. Δεν με έχει απασχολησει να σου πω την αληθεια!!! Χαρηκα που ανοιξε το θεμα και ειδα οτι δεν ειμαι η μονη που δεν εχω ακουσει καρδια!

Αν είναι ετσι δεν σε νοιάζει να γίνουν άμεσα όντως! 


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...