Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κοριτσι  μου, για τα γαντακια συμβουλεύσου πρώτα... Όσον αφορά τις πιπιλες, η πρώτη πιπίλα αν χρειαστεί να πάρει το παιδί είναι μια ειδική, λίγο ασχημούλα θα την έλεγα, που μοιάζει περισσότερο με τη θηλή για να μην πάθει σύγχυση το μωρό αν θηλάζει... Μπορεί να συνηθίσει τόσο πολύ την πιπίλα και να μην παίρνει στήθος μετά... Οι περισσότεροι παιδίατροι συστήνουν πιπίλα μόνο αν έχει το μωράκι κολικούς.... 

Εχω παρει αυτες τις ειδικες πιπιλες π λες!

πρίν από 14 λεπτά , loyloy είπε:

Θα δεις σύμφωνα ο κ με τι σας φέρουν και μετά θα κάνεις αλλαγές.μια φίλη μου της πήραν οι περισσότεροι από το ίδιο μαγαζί και έτσι πήρε καρεκλάκι φαγητού που δεν είχε.θα τα δεις στη πορεία. Πάντως ξεκινα έρευνα για τα επιπλακια.για καρότσι αν θυμάμαι έχεις καταλήξει είπες.

Εγώ λίκνο Θέλω οπωσδήποτε για να Έχω το μωρό το 1ο 6μηνο μαζί μ στο δωμάτιο.μακαρι να χώραγε η κούνια 

Εχω καταληξει κ σε καροτσι και σε κρεβατακι-κουνια ξυλινο που χωραει ανεεεετα στην κρεβατοκαμαρα μας εχω παει στο μαγαζι κ εχω μιλησει οτι θελω τα συγκεκριμενα κ μ ειπαν 300κ για δυο μαζι μονο για στρωμα δεν κοιταξα οταν παμε να τα αγορασουμε θα ζητησω να μ δειξουν....

Και καλαθουνα εχουμε βρει με καθισματακι αυτοκινητου αυτα τα δυο απο αλλο μαγαζι....εκει δεν εχω παει να μιλησω τα ειδα στην βιτρινα αλλα δεν με καινε και τοσο τα συγκεκριμενα....

Εννοεοται οτι μας φερουν και το εχω θα το αλλαξω σε κατι αλλο!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εχω παρει αυτες τις ειδικες πιπιλες π λες!

Εχω καταληξει κ σε καροτσι και σε κρεβατακι-κουνια ξυλινο που χωραει ανεεεετα στην κρεβατοκαμαρα μας εχω παει στο μαγαζι κ εχω μιλησει οτι θελω τα συγκεκριμενα κ μ ειπαν 300κ για δυο μαζι μονο για στρωμα δεν κοιταξα οταν παμε να τα αγορασουμε θα ζητησω να μ δειξουν....

Και καλαθουνα εχουμε βρει με καθισματακι αυτοκινητου αυτα τα δυο απο αλλο μαγαζι....εκει δεν εχω παει να μιλησω τα ειδα στην βιτρινα αλλα δεν με καινε και τοσο τα συγκεκριμενα....

Εννοεοται οτι μας φερουν και το εχω θα το αλλαξω σε κατι αλλο!!

Στο στρώμα της κούνιας είναι το μόνο που μη κοιτάξεις το οικονομικό.αντε ωραία ψώνια και έξοδα αυτά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πω αρχισατε ολες τα ψωνια ε? Εγω τωρα λεω σιγα σιγα να αρχισω να κοιταζω για καροτσι που εχει ακομα εκπτωσεις...τα ρουχακια του λεω να τα αφησω για αργοτερα...θεωρω πως ειναι λιγο νωρις ακομα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Πω αρχισατε ολες τα ψωνια ε? Εγω τωρα λεω σιγα σιγα να αρχισω να κοιταζω για καροτσι που εχει ακομα εκπτωσεις...τα ρουχακια του λεω να τα αφησω για αργοτερα...θεωρω πως ειναι λιγο νωρις ακομα...

Μην ανησυχείς δεν είσαι η μόνη, ούτε εγώ έχω πάρει τίποτα ακόμη!!! Φεύγω διακοπουλες επιτέλους την Δευτέρα για μια βδομάδα και όταν γυρίσω λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά!!! 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Στο στρώμα της κούνιας είναι το μόνο που μη κοιτάξεις το οικονομικό.αντε ωραία ψώνια και έξοδα αυτά.

Εννοειται οτι δεν θα κανω εκπτωσεις στο στρωμα του μωρου....γερα να ειναι και ολα θα τα παρουμε δεν ανχωνομαι το θαυματακι να ερθει στην ζωη μας γερο κ δυνατο!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου στρωματακι τι θα παρετε? Καπου ειχα διαβασει οτι του κοκοφοινικα δεν τα συνιστουν πλεον. Λατεξ? Και σε τι τιμη? 

Επισης εγω τον πρωτο καιρο θα τον κοιμιζω στην καλαθουνα, κ μετα στην κουνια του. Οποτε θα παρω ενα στρωματακι κ για την καλαθουνα. Ενα ενα τα θυμαμαι. Χαχαχα. Ωστοσο ειναι πολυ ωραιο μωρε να ψαχουλευεις βρεφικα, δεν συγκρινεται με τπτ.

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου στρωματακι τι θα παρετε? Καπου ειχα διαβασει οτι του κοκοφοινικα δεν τα συνιστουν πλεον. Λατεξ? Και σε τι τιμη? 

Επισης εγω τον πρωτο καιρο θα τον κοιμιζω στην καλαθουνα, κ μετα στην κουνια του. Οποτε θα παρω ενα στρωματακι κ για την καλαθουνα. Ενα ενα τα θυμαμαι. Χαχαχα. Ωστοσο ειναι πολυ ωραιο μωρε να ψαχουλευεις βρεφικα, δεν συγκρινεται με τπτ.

Εμας η καλαθουνα εχει και στρωματακι μαζι αλλα δεν ρωτησα απο τι υλικο ειναι...στρωματακι οταν παω να αγορασω την κουνια θα δω τι θα μ συστησει! Και εγω στην αρχη στην καλαθουνα θα την κοιμιζω,αργοτερα στην κουνια!!! Πολλη ωραια τα βρεφικα τρεεελαα:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμας η καλαθουνα εχει και στρωματακι μαζι αλλα δεν ρωτησα απο τι υλικο ειναι...στρωματακι οταν παω να αγορασω την κουνια θα δω τι θα μ συστησει! Και εγω στην αρχη στην καλαθουνα θα την κοιμιζω,αργοτερα στην κουνια!!! Πολλη ωραια τα βρεφικα τρεεελαα:wub:

Εσυ ψωνισες ηδη. Εγω ειμαι λιγο του χειμωνα. Δηλαδη εκει τελη νοεμβρη που θα στολισουν τα μαγαζια για τα χριστουγεννα, θελω να παρω αλα μπρατσετα τον αντρα και να ξεχυθουμε στα μαγαζια κ να χαζεψουμε αυτα τα τελευταια ψωνια του μπεμπη. Ειμαι κ ρομαντικη παναθεμα με. Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εσυ ψωνισες ηδη. Εγω ειμαι λιγο του χειμωνα. Δηλαδη εκει τελη νοεμβρη που θα στολισουν τα μαγαζια για τα χριστουγεννα, θελω να παρω αλα μπρατσετα τον αντρα και να ξεχυθουμε στα μαγαζια κ να χαζεψουμε αυτα τα τελευταια ψωνια του μπεμπη. Ειμαι κ ρομαντικη παναθεμα με. Χαχαχαχα

Εμενα ο αντρουλης μ γενικα βαριεται να μπαινωβγαινει απο το ενα μαγαζι στο αλλο γιαυτο και κανω ερευνα αγορας για πολλα στο ιντερνετ κ μονο οταν επιλεξω κατι του λεω θα παρουμε αυτο κ παμε στα συγκεκριμενα δυο μαγαζια...γενικα δεν εχει πολλη χρονο με την δουλεια οοτε τα εχει αφησει πανω μου αυτα!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου στρωματακι τι θα παρετε? Καπου ειχα διαβασει οτι του κοκοφοινικα δεν τα συνιστουν πλεον. Λατεξ? Και σε τι τιμη? 

Επισης εγω τον πρωτο καιρο θα τον κοιμιζω στην καλαθουνα, κ μετα στην κουνια του. Οποτε θα παρω ενα στρωματακι κ για την καλαθουνα. Ενα ενα τα θυμαμαι. Χαχαχα. Ωστοσο ειναι πολυ ωραιο μωρε να ψαχουλευεις βρεφικα, δεν συγκρινεται με τπτ.

Εγώ θυμάμαι από το πρώτο μου είχαν προτείνει κοκοφοινικα και λατέξ μαζί, τέτοιο είχα πάρει και μου βγήκε πολύ καλό, θα το χρησιμοποιήσω και τώρα και θα πάω να πάρω ένα ίδιο για το άλλο κρεβατάκι.. Από τιμή αν θυμάμαι καλά 80 ή 90€ αλλά ήταν και 3 3μιση χρόνια πριν.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;;; εγω εδω βγαζω βιντεο την μπεμπα που με κλωτσαει ετσι για το καλο να το δειξω στη μαμα!!!:wub:

@Cath3rine με το καλο η β σημερα....ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην!!!!;)

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;;; εγω εδω βγαζω βιντεο την μπεμπα που με κλωτσαει ετσι για το καλο να το δειξω στη μαμα!!!:wub:

@Cath3rine με το καλο η β σημερα....ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην!!!!;)

Αχ βιντεάκι? Ξεκίνησε και σένα τις συνεχόμενες κλωτσιές για ώρες ε?

@Cath3rine Καλά αποτελέσματα!!!!!!!!

Να σας ρωτήσω κάτι όλες.απο καουρες πως πάτε? Εγώ τσλαιπωρουμαι εδώ και 3 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , loyloy είπε:

Αχ βιντεάκι? Ξεκίνησε και σένα τις συνεχόμενες κλωτσιές για ώρες ε?

Να σας ρωτήσω κάτι όλες.απο καουρες πως πάτε? Εγώ τσλαιπωρουμαι εδώ και 3 μέρες. 

Ναιι αστα να πανεε!!!

Απο καουρες καμια 5φορες με εχουν πιασει συνηθως οταν τρωω αργα για βραδυ....βρες τι σε ενοχλει και αποφυγε το!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αχ βιντεάκι? Ξεκίνησε και σένα τις συνεχόμενες κλωτσιές για ώρες ε?

@Cath3rine Καλά αποτελέσματα!!!!!!!!

Να σας ρωτήσω κάτι όλες.απο καουρες πως πάτε? Εγώ τσλαιπωρουμαι εδώ και 3 μέρες. 

Εγω ενω μεχρι τωρα δεν ειχα τπτ απολυτως σε ολη την εγκυμοσυνη εχω τωρα 2 εβδομαδες που με εχουν πεθανει οτι και να φαω! Μου ειπε ο γιατρος και πηρα maalox αλλα μη φανταστεις οτι με ανακουφιζει και ιδιαιτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...