Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Εγω χτες πηγα πρωτη φορα να δω για καροτσι και η αληθεια ειναι οτι καταμπερδευτηκα! Πανω που ειπαμε να παρουμε ενα της inglesina γιατι ετσι οπως κλεινει χωραει και στο δικο μου αυτοκινητο ερχομαστε σπιτι και διαβαζω ενα σωρο αρνητικα σχολια...δε ξερω τι να κανω και θελω να το παρω αμεσα γιατι εχει καλες εκπτωσεις τωρα και ειναι πανακριβα! Εσεις ειδατε τπτ?

Εγω ειδα παρα πολλα καρότσια να σ οω την αλήθεια.... Και ακριβά κ πιο φτηνά... Το, θεμα είναι τι βολεύει στον καθένα... Δεν παίζει ρολο ουτε μάρκα ούτε χρήματα...εγω ειμαι αναμεσα σε carello M8 (αλλα είναι ολίγον τι βαρύ κ μεγαλο) ...ενα peg perego (ακριβό)  κι ενα Can fluido allegria (προσπαθω να ρο βρω να το δω απο κοντα) γτ έχουμε μικρο αμαξι κ δεν θέλω καλαθουνα κ αυγό... Οποτε ψαχνψ ενα απλο που ννα γυρίζει το καθισμα... Ολα τα υπόλοιπα ευτυχως τα έχω....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εγω ειδα παρα πολλα καρότσια να σ οω την αλήθεια.... Και ακριβά κ πιο φτηνά... Το, θεμα είναι τι βολεύει στον καθένα... Δεν παίζει ρολο ουτε μάρκα ούτε χρήματα...εγω ειμαι αναμεσα σε carello M8 (αλλα είναι ολίγον τι βαρύ κ μεγαλο) ...ενα peg perego (ακριβό)  κι ενα Can fluido allegria (προσπαθω να ρο βρω να το δω απο κοντα) γτ έχουμε μικρο αμαξι κ δεν θέλω καλαθουνα κ αυγό... Οποτε ψαχνψ ενα απλο που ννα γυρίζει το καθισμα... Ολα τα υπόλοιπα ευτυχως τα έχω....

 

Κ γω το ιδιο. Ηθελα κατι να ξερω οτι δεν θα μου χαλασει αμεσως κ να ναι βολικο για τις αναγκες μου. Δεν πηγα βασει μαρκας.

Μολις γυρισα απ το καταστημα. Παρηγγηλα το inglesina. Δεν ξερω, εμενα η ξαδερφη να φανταστεις μεχρι κ τα σχεδον 2 ετη το χρησιμοποιουσε. Μετα επειδη βαρυνε ο μικρος πηρε ενα τυπου μπαστουνι που λεει βολευει πολυ περισσοτερο. Οποτε μαλλον κ γω θα τον εχω στο καροτσι αυτο για 1-1,5 χρονο κ μετα θα παρω ενα πιο βολικο κ πιο μικρο. Ειχε 380€, ακριβο θα ελεγα, αλλα εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω αρκετα γιατι δεν μπορω να καθομαι σπιτι με τπτ. Θα τον παιρνω κ θα μαστε συνεχεια βολτες μετα τον φεβρουαριο. Ευχομαι να τα βγαλει τα λεφτα του κ να μην παθει τπτ.

Παντως οσο τα κοιτουσα τοσο μπερδευομουν και δεν μπορουσα να καταληξω. Χαμος απο καροτσια, απο σχεδια, αστα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κ γω το ιδιο. Ηθελα κατι να ξερω οτι δεν θα μου χαλασει αμεσως κ να ναι βολικο για τις αναγκες μου. Δεν πηγα βασει μαρκας.

Μολις γυρισα απ το καταστημα. Παρηγγηλα το inglesina. Δεν ξερω, εμενα η ξαδερφη να φανταστεις μεχρι κ τα σχεδον 2 ετη το χρησιμοποιουσε. Μετα επειδη βαρυνε ο μικρος πηρε ενα τυπου μπαστουνι που λεει βολευει πολυ περισσοτερο. Οποτε μαλλον κ γω θα τον εχω στο καροτσι αυτο για 1-1,5 χρονο κ μετα θα παρω ενα πιο βολικο κ πιο μικρο. Ειχε 380€, ακριβο θα ελεγα, αλλα εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω αρκετα γιατι δεν μπορω να καθομαι σπιτι με τπτ. Θα τον παιρνω κ θα μαστε συνεχεια βολτες μετα τον φεβρουαριο. Ευχομαι να τα βγαλει τα λεφτα του κ να μην παθει τπτ.

Παντως οσο τα κοιτουσα τοσο μπερδευομουν και δεν μπορουσα να καταληξω. Χαμος απο καροτσια, απο σχεδια, αστα.

Καλησπέρα σας κορίτσια. Βλέπω μιλάτε για inglessina και μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας, για να ρωτήσω ποιο μοντέλο της inglessina παρήγγειλες?? Εμείς είμαστε ανάμεσα στο trilogy και στο aptica. Το aptica που έψαξα τις διαστάσεις είναι λίγο πιο μεγάλο απο το trilogy. Από την άλλη, το trilogy, οταν κλείνει γίνεται μπαστουνι και δεν κρατάει χώρο στο αμάξι. Μπερδευτηκαμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΜΑΣΣ!!!

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012    ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12

@Anastasia_parisΠΗΤ 26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@zamia             ΠΗΤ 30/12

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥ!!!:wub: ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου διαβάζω που κάνετε ψώνια και σας ζηλεύω!!! Για εμάς αναβάλλονται τα ψωνια επ αόριστον γιατι παθαμε μεγάλη ζημιά εχθές.... Άγιο είχαμε εγώ και ο μικρός μου πραγματικά... Όσο απιστευτο κι αν ακούγεται, έπεσε το ταβάνι στο σπίτι μας, ένα κομμάτι περίπου 2 τ. μ. και 2 δάχτυλα πάχος... Στο σαλόνι ακριβώς εκεί που έχω το τραπεζάκι με τα παιχνίδια του μικρού... Ευτυχώς ο μικρός κοιμόταν στο δωμάτιο του εκείνη την ώρα μόνο αυτό σας λέω.... Εγώ πάλι καθόμουν στο σαλόνι και ανησύχησε ο μικρός πήγα να τον δω και έμεινα εκεί 5 λεπτά, εκείνη τη στιγμή έπεσε... Από θαύμα δεν κλαίμε σήμερα.... Ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω...


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου διαβάζω που κάνετε ψώνια και σας ζηλεύω!!! Για εμάς αναβάλλονται τα ψωνια επ αόριστον γιατι παθαμε μεγάλη ζημιά εχθές.... Άγιο είχαμε εγώ και ο μικρός μου πραγματικά... Όσο απιστευτο κι αν ακούγεται, έπεσε το ταβάνι στο σπίτι μας, ένα κομμάτι περίπου 2 τ. μ. και 2 δάχτυλα πάχος... Στο σαλόνι ακριβώς εκεί που έχω το τραπεζάκι με τα παιχνίδια του μικρού... Ευτυχώς ο μικρός κοιμόταν στο δωμάτιο του εκείνη την ώρα μόνο αυτό σας λέω.... Εγώ πάλι καθόμουν στο σαλόνι και ανησύχησε ο μικρός πήγα να τον δω και έμεινα εκεί 5 λεπτά, εκείνη τη στιγμή έπεσε... Από θαύμα δεν κλαίμε σήμερα.... Ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω...

Πωωωωωω αμαν βρε κοπελα μου δοξα τον Θεο π δεν παθατε τπτ!!! Μα καλα πως επεσε ειχε υγρασια και ηταν φουσκωμενο;;;:confused:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Βλέπω μιλάτε για inglessina και μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας, για να ρωτήσω ποιο μοντέλο της inglessina παρήγγειλες?? Εμείς είμαστε ανάμεσα στο trilogy και στο aptica. Το aptica που έψαξα τις διαστάσεις είναι λίγο πιο μεγάλο απο το trilogy. Από την άλλη, το trilogy, οταν κλείνει γίνεται μπαστουνι και δεν κρατάει χώρο στο αμάξι. Μπερδευτηκαμε λίγο.

Καλησπερα κοριτσι μου. Παρηγγειλα το inglesina trilogy! Το εχει η ξαδερφη μου κ μου χει πει τα καλυτερα. Εγω που το ειδα με ενοιαζε περισσοτερο να ειναι ελαφρυ επειδη εχω σκαλες και οντως ειναι, ισως ομως οχι κ το πιο ελαφρυ που κυκλοφορει βεβαια γενικα. Επισης κλεινει ευκολα, γυρναει κ απο τις δυο κατευθυνσεις, το χρησιμοποιεις απο νεογεννητο και σε συγκριση με αλλα ειναι μικρο, δεν πιανει πολυ χωρο σε πεζοδρομιο και σε ασανσερ. 

Βασικο αυτο. Αν εχεις ασανσερ να τσεκαρεις οτι χωραει το καροτσι μεσα. Στον χειρισμο επισης το βρηκα βολικο, γενικα σαν καροτσι το βρηκα καλο. 

 

πρίν από 21 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου διαβάζω που κάνετε ψώνια και σας ζηλεύω!!! Για εμάς αναβάλλονται τα ψωνια επ αόριστον γιατι παθαμε μεγάλη ζημιά εχθές.... Άγιο είχαμε εγώ και ο μικρός μου πραγματικά... Όσο απιστευτο κι αν ακούγεται, έπεσε το ταβάνι στο σπίτι μας, ένα κομμάτι περίπου 2 τ. μ. και 2 δάχτυλα πάχος... Στο σαλόνι ακριβώς εκεί που έχω το τραπεζάκι με τα παιχνίδια του μικρού... Ευτυχώς ο μικρός κοιμόταν στο δωμάτιο του εκείνη την ώρα μόνο αυτό σας λέω.... Εγώ πάλι καθόμουν στο σαλόνι και ανησύχησε ο μικρός πήγα να τον δω και έμεινα εκεί 5 λεπτά, εκείνη τη στιγμή έπεσε... Από θαύμα δεν κλαίμε σήμερα.... Ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω...

Αληθεια λες τωρα?? Καλα πως εγινε αυτο? Να φυγει το ταβανι??? Πωπω!!! Ευτυχως που δεν τραυματιστηκε κανενας! Αυτο μονο να σκεφτεσαι κοπελα μου! Ευτυχως που δεν παθατε κατι εσυ κ τα μωρα. Τι να πω. Απιστευτο!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου διαβάζω που κάνετε ψώνια και σας ζηλεύω!!! Για εμάς αναβάλλονται τα ψωνια επ αόριστον γιατι παθαμε μεγάλη ζημιά εχθές.... Άγιο είχαμε εγώ και ο μικρός μου πραγματικά... Όσο απιστευτο κι αν ακούγεται, έπεσε το ταβάνι στο σπίτι μας, ένα κομμάτι περίπου 2 τ. μ. και 2 δάχτυλα πάχος... Στο σαλόνι ακριβώς εκεί που έχω το τραπεζάκι με τα παιχνίδια του μικρού... Ευτυχώς ο μικρός κοιμόταν στο δωμάτιο του εκείνη την ώρα μόνο αυτό σας λέω.... Εγώ πάλι καθόμουν στο σαλόνι και ανησύχησε ο μικρός πήγα να τον δω και έμεινα εκεί 5 λεπτά, εκείνη τη στιγμή έπεσε... Από θαύμα δεν κλαίμε σήμερα.... Ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω...

Πωωωω.. Παλι καλα που δεν ησασταν εκει...πραγματικά άγιο είχατε! Τωρα ηρεμια.. Πέρασε.. Μην το σκεφτεσε οσο γίνεται...! Ειστε καλα κ αυτο μετράει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου διαβάζω που κάνετε ψώνια και σας ζηλεύω!!! Για εμάς αναβάλλονται τα ψωνια επ αόριστον γιατι παθαμε μεγάλη ζημιά εχθές.... Άγιο είχαμε εγώ και ο μικρός μου πραγματικά... Όσο απιστευτο κι αν ακούγεται, έπεσε το ταβάνι στο σπίτι μας, ένα κομμάτι περίπου 2 τ. μ. και 2 δάχτυλα πάχος... Στο σαλόνι ακριβώς εκεί που έχω το τραπεζάκι με τα παιχνίδια του μικρού... Ευτυχώς ο μικρός κοιμόταν στο δωμάτιο του εκείνη την ώρα μόνο αυτό σας λέω.... Εγώ πάλι καθόμουν στο σαλόνι και ανησύχησε ο μικρός πήγα να τον δω και έμεινα εκεί 5 λεπτά, εκείνη τη στιγμή έπεσε... Από θαύμα δεν κλαίμε σήμερα.... Ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω...

Ποπόπο!! Δόξα το θεό είστε όλοι καλά!!, 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μη το συζητάτε κορίτσια πραγματικά μας φυλάξτε ο Θεός... Είχα παρατηρησει υγρασία και φούσκωμα και ενημέρωσα τον νοικαρη μου ήρθε το ειδε και μου είπε να μην το πειραξω να στεγνώσει και μετά... Έλα όμως που αυτό είχε ήδη στεγνώσει και έκανε λάθος ο μάστορας που το άφησε έτσι.... Και τώρα άνοιξε μεγάλη δουλειά πρέπει να ελέγξουν όλο το ταβάνι μήπως είναι κούφιο να το ρίξουν και ξανά από την αρχή... Όπως καταλαβαίνετε από χθες μένω στο πατρικό μου.... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Μη το συζητάτε κορίτσια πραγματικά μας φυλάξτε ο Θεός... Είχα παρατηρησει υγρασία και φούσκωμα και ενημέρωσα τον νοικαρη μου ήρθε το ειδε και μου είπε να μην το πειραξω να στεγνώσει και μετά... Έλα όμως που αυτό είχε ήδη στεγνώσει και έκανε λάθος ο μάστορας που το άφησε έτσι.... Και τώρα άνοιξε μεγάλη δουλειά πρέπει να ελέγξουν όλο το ταβάνι μήπως είναι κούφιο να το ρίξουν και ξανά από την αρχή... Όπως καταλαβαίνετε από χθες μένω στο πατρικό μου.... 

Τι να πω βρε κοπελα μου, δοξα τω θεω που ειστε καλα. Μονο αυτο. Φταιει ο μαστορας κ οποιος αλλος, αλλα ευτυχως που ειστε ολοι καλα. Τα υπολοιπα φτιαχνονται ολα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου διαβάζω που κάνετε ψώνια και σας ζηλεύω!!! Για εμάς αναβάλλονται τα ψωνια επ αόριστον γιατι παθαμε μεγάλη ζημιά εχθές.... Άγιο είχαμε εγώ και ο μικρός μου πραγματικά... Όσο απιστευτο κι αν ακούγεται, έπεσε το ταβάνι στο σπίτι μας, ένα κομμάτι περίπου 2 τ. μ. και 2 δάχτυλα πάχος... Στο σαλόνι ακριβώς εκεί που έχω το τραπεζάκι με τα παιχνίδια του μικρού... Ευτυχώς ο μικρός κοιμόταν στο δωμάτιο του εκείνη την ώρα μόνο αυτό σας λέω.... Εγώ πάλι καθόμουν στο σαλόνι και ανησύχησε ο μικρός πήγα να τον δω και έμεινα εκεί 5 λεπτά, εκείνη τη στιγμή έπεσε... Από θαύμα δεν κλαίμε σήμερα.... Ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω...

Τι λες Τώρα?αν είναι δυνατόν.ευτυχωε είναι όλα καλά.τα ψώνια στο τέλος.σιγα.κοιτα να είστε εσείς Καλά και να τσεκάρετε όλο το σπίτι μη ξαναγίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

ΜΚαλησπερα κ απο μενα  στις μανουλες Δεκεμβριου!Εγω εχω ΠΗΤ 19/12 κ περιμενουμε το πρωτο μας κοριτσακι!!Εδω κ 2 βδομαδες νιωθω κλοτσιες κ εχω ενθουσιαστει !Κοριτσια εγω δουλευω ακομη κ οτι ψαχουλευω για καροτσια απο το ιντερνετ.Εχω αλλα που με ανχωνουν τωρα οπως το πολυ βασικο οικονομικο θεμα!Κ θελω τα φωτα σας!θα γεννησω στο Γαια κ συνολο γιατρος-μαιευτηριο θα μου παει 3.300€.Στο λογιστηριο μου ειπαν οτι η τιμη τους ειναι 1.650€ ΜΕ ΙΚΑ(αν δεν ειχα ικα θα ηταν πιο πολλα μ ειπαν)  κ εχω μπερδευτει ξερετε αν παιρνουμε κατι απο το ΙΚΑ πισω ? η το επιδομα το παιρνει κατευθειαν το Γαια???!!!

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες κοπελα μου ευχομαι μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη δεν εχω ιδεα απο ικα κλπ εγω θα γεννησω στο νοσοκομειο αρα δεν θα πληρωσω κατι με γιατρο ομως π εμπιστευομαι.... τα υπολοιπα κοριτσια θα ξερουν κατι παραπανω!!!

Εκανες β επιπεδου να σε βαλω στο πινακακι μας;;;;)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Τι λες Τώρα?αν είναι δυνατόν.ευτυχωε είναι όλα καλά.τα ψώνια στο τέλος.σιγα.κοιτα να είστε εσείς Καλά και να τσεκάρετε όλο το σπίτι μη ξαναγίνει κάτι τέτοιο.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας κορίτσια μου!!! Προς το παρόν θα μείνουμε λίγες μέρες στους δικούς μου μέχρι να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε... Επειδή ειναι παλιό το σπίτι και γενικά μας έχει βγάλει αρκετά θέματα σκεφτόμαστε ακόμη και την μετακόμιση.... Πφφφφ δεν ξέρω ακόμα τι μου γίνεται!!! Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχω ένα μικρούλη που περιμένει πως και πως να πάει στη θάλασσα οπότε Δευτέρα τα μαζεύουμε και φεύγουμε για λίγες μέρες και με καθαρό μυαλό να σκεφτούμε τι θα κάνουμε..!!


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...