Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

Σοβαρά Τώρα?εντάξει κάποιοι είναι ότι να ναι τελικά

 

Ναι σοβαρότατα... Σκέψου οτι έφευγα.. Κ μ λεγε.. Είναι πολύ επικίνδυνο.. Να πας κατευθείαν γυναικολόγο κ σε 4 μέρες να έρθεις ξανα γτ είναι επικίνδυνο... Οτι να ναι πράγματικα... 

Εντωμεταξύ ακόμα μια φορα ειχα ξαναπάει σε αυτον.. Ειχα την ιδια τιμή στο ζάχαρο κ μ πε δεν εχω τίποτα... Κ το κορυφαίο ..ο εοπυυ με δινει 5λεπτα για τον καθένα σας... Τι μ ήρθες στο εοππυ κι όχι με ραντεβου..φυσικά κάποια στιγμή μιλούσε κ έλεγε συνέχεια να κλείσω ραντεβού απόγευμα κλπ κ εγω με την μαμά μ γελούσαμε.. Τραγικός! 

Η άλλη γιατρός πιο Νορμάλ.. Να κάνουμε διατροφή να δούμε πως πάει.. Κ βλέπουμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ναι σοβαρότατα... Σκέψου οτι έφευγα.. Κ μ λεγε.. Είναι πολύ επικίνδυνο.. Να πας κατευθείαν γυναικολόγο κ σε 4 μέρες να έρθεις ξανα γτ είναι επικίνδυνο... Οτι να ναι πράγματικα... 

Εντωμεταξύ ακόμα μια φορα ειχα ξαναπάει σε αυτον.. Ειχα την ιδια τιμή στο ζάχαρο κ μ πε δεν εχω τίποτα... Κ το κορυφαίο ..ο εοπυυ με δινει 5λεπτα για τον καθένα σας... Τι μ ήρθες στο εοππυ κι όχι με ραντεβου..φυσικά κάποια στιγμή μιλούσε κ έλεγε συνέχεια να κλείσω ραντεβού απόγευμα κλπ κ εγω με την μαμά μ γελούσαμε.. Τραγικός! 

Η άλλη γιατρός πιο Νορμάλ.. Να κάνουμε διατροφή να δούμε πως πάει.. Κ βλέπουμε.. 

Ημαρτον Χριστε. Ελεεινος πραγματικα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ημαρτον Χριστε. Ελεεινος πραγματικα

Με τάραξε λίγο..αλλα μετά ειπα ειναι βλάκας! 

Πηγα για ψώνια μέχρι το απόγευμα που είχα το αλλο ραντεβού στην αλλη γιατρό... Επνιξα το πονο μου αγοράζοντας μια τσάντα!!!! 

Οχι θα κάτσω να σκασω..! Δεν πτοουμαι... Εγω θα κανω τα πάντα για να βγεί το μωράκι μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Με τάραξε λίγο..αλλα μετά ειπα ειναι βλάκας! 

Πηγα για ψώνια μέχρι το απόγευμα που είχα το αλλο ραντεβού στην αλλη γιατρό... Επνιξα το πονο μου αγοράζοντας μια τσάντα!!!! 

Οχι θα κάτσω να σκασω..! Δεν πτοουμαι... Εγω θα κανω τα πάντα για να βγεί το μωράκι μου!!!

Χαχαχαχα. Αν ειναι να παιρνεις και το κατιτις σου οταν σε συγχυζουν, να πηγαινεις συχνα σε αυτον και σε λιγο θα αλλαξεις ολη τη γκαρνταρομπα :lol: 

Εννοειται κοπελα μου θα κανεις τα παντα για το μωρο. Ασε τον τρελογιατρο, αφου στην αλλη εβγαλες ακρη, τοτε μη το πολυσκεφτεσαι. Ειδε οτι δεν πεφτει παραδακι και επαιξε λιγο θεατρο για να σε πεισει πως ναι μεν με εοπυυ τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για σενα, αλλα ιδιωτικα με λιγη διατροφουλα μωρε κ μετρησουλες θα ναι ολα τελεια


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Αν ειναι να παιρνεις και το κατιτις σου οταν σε συγχυζουν, να πηγαινεις συχνα σε αυτον και σε λιγο θα αλλαξεις ολη τη γκαρνταρομπα :lol: 

Εννοειται κοπελα μου θα κανεις τα παντα για το μωρο. Ασε τον τρελογιατρο, αφου στην αλλη εβγαλες ακρη, τοτε μη το πολυσκεφτεσαι. Ειδε οτι δεν πεφτει παραδακι και επαιξε λιγο θεατρο για να σε πεισει πως ναι μεν με εοπυυ τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για σενα, αλλα ιδιωτικα με λιγη διατροφουλα μωρε κ μετρησουλες θα ναι ολα τελεια

Κ ευτυχως ένας που καθόμασταν εξω έλεγε ότι αυτός θέλει χρόνια να φύγει απο το εοπυυ κ ολο γκρινιάζει.. Οποτε ήμουν κ λίγο προετοιμασμενη..μωρε τι ξεφτίλα πια;; όλοι για το χρήμα.. Απαράδεκτος λειαν επιεικώς.. 

Κ μαλιστα είχε βαλει εναν ραντεβού στις 12:20 κ τον επομενο στις 12:25 γτ ο εοπυυ του δίνει μόνο 5 λεπτά.. 

Το σωστό είανι μετα απο καθε ραντεβού σε γιατρό να πηγαίνουμε για ψώνια... Τοσα τραβάμε.. Το αξίζουμε!!!  Αχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κ ευτυχως ένας που καθόμασταν εξω έλεγε ότι αυτός θέλει χρόνια να φύγει απο το εοπυυ κ ολο γκρινιάζει.. Οποτε ήμουν κ λίγο προετοιμασμενη..μωρε τι ξεφτίλα πια;; όλοι για το χρήμα.. Απαράδεκτος λειαν επιεικώς.. 

Κ μαλιστα είχε βαλει εναν ραντεβού στις 12:20 κ τον επομενο στις 12:25 γτ ο εοπυυ του δίνει μόνο 5 λεπτά.. 

Το σωστό είανι μετα απο καθε ραντεβού σε γιατρό να πηγαίνουμε για ψώνια... Τοσα τραβάμε.. Το αξίζουμε!!!  Αχαχαχαχα

Αχαχαχαχαχα. Καλα τα λες φιλεναδα!!!! Ρε συ τον εκανα εικονα!

Χτυπας την πορτα τοκ τοκ, μπαινεις μεσα, του δειχνεις τις μετρησεις και σε ρωταει εισαι με εοπυυ? Ναι λες.

-Ωχ κοριτσι μου, εισαι πολυ χαλια, οι μετρησεις ειναι σε ορια που δεν εχω ξαναδει, μα ποσο σακχαρο σηκωωωνεις, πωπω θεεε μου, επειγοντως πρεπει να παρουμε αγωγη. Βγαινεις, κλεινεις την πορτα, ξαναχτυπας τοκ τοκ, μπαινεις , του ξαναδειχνεις τις μετρησεις. Σε ρωταει εισαι με εοπυυ? Οχι λες, ιδιωτικα.

- Καλε, τι αιματακι φοβερο ειναι αυτο που εχεις, φτου φτου μη το ματιασω το αιματακι το φοβερο. Χαιρει ακρας υγειας. Ε και τι εγινε που περασαμε ενα τσακ τα ορια, συμβαινει στην εγκυμοσυνη. Οριστε η διατροφουλα και θα σαι μοντελακι.

Χαχαχαχα, πες με psycho αλλα εγω το εκανα εικονα χαχαχ

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχα. Καλα τα λες φιλεναδα!!!! Ρε συ τον εκανα εικονα!

Χτυπας την πορτα τοκ τοκ, μπαινεις μεσα, του δειχνεις τις μετρησεις και σε ρωταει εισαι με εοπυυ? Ναι λες.

-Ωχ κοριτσι μου, εισαι πολυ χαλια, οι μετρησεις ειναι σε ορια που δεν εχω ξαναδει, μα ποσο σακχαρο σηκωωωνεις, πωπω θεεε μου, επειγοντως πρεπει να παρουμε αγωγη. Βγαινεις, κλεινεις την πορτα, ξαναχτυπας τοκ τοκ, μπαινεις , του ξαναδειχνεις τις μετρησεις. Σε ρωταει εισαι με εοπυυ? Οχι λες, ιδιωτικα.

- Καλε, τι αιματακι φοβερο ειναι αυτο που εχεις, φτου φτου μη το ματιασω το αιματακι το φοβερο. Χαιρει ακρας υγειας. Ε και τι εγινε που περασαμε ενα τσακ τα ορια, συμβαινει στην εγκυμοσυνη. Οριστε η διατροφουλα και θα σαι μοντελακι.

Χαχαχαχα, πες με psycho αλλα εγω το εκανα εικονα χαχαχ

Καλα σε λε ω τρελοκομείο .Δεν υπάρχεις αχαχχααχχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχα. Καλα τα λες φιλεναδα!!!! Ρε συ τον εκανα εικονα!

Χτυπας την πορτα τοκ τοκ, μπαινεις μεσα, του δειχνεις τις μετρησεις και σε ρωταει εισαι με εοπυυ? Ναι λες.

-Ωχ κοριτσι μου, εισαι πολυ χαλια, οι μετρησεις ειναι σε ορια που δεν εχω ξαναδει, μα ποσο σακχαρο σηκωωωνεις, πωπω θεεε μου, επειγοντως πρεπει να παρουμε αγωγη. Βγαινεις, κλεινεις την πορτα, ξαναχτυπας τοκ τοκ, μπαινεις , του ξαναδειχνεις τις μετρησεις. Σε ρωταει εισαι με εοπυυ? Οχι λες, ιδιωτικα.

- Καλε, τι αιματακι φοβερο ειναι αυτο που εχεις, φτου φτου μη το ματιασω το αιματακι το φοβερο. Χαιρει ακρας υγειας. Ε και τι εγινε που περασαμε ενα τσακ τα ορια, συμβαινει στην εγκυμοσυνη. Οριστε η διατροφουλα και θα σαι μοντελακι.

Χαχαχαχα, πες με psycho αλλα εγω το εκανα εικονα χαχαχ

Χαχαχαχαχαχα το εκανα εικόνα....όντως καλα τα λες!!!! Βρε σαν να τον βλέπω κι εγω! Χααχααχα τραγικός! 

Να δεις οταν τον ειπα ναι ναι θα κλείσω απόγευμα.. Χαμογέλασε! Χαχαχα

Α ρε κορίτσια τι τραβάμε κ τι εχουνε ακομα να δουνε τα ματακια μας..! Δλδ ώρες ώρες απορώ!  

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Καλώς ηρθα χαχαχα αχά πηγα σε δύο σημερα... Ο πρώτος απλα τραγικός.. Μονο οτι θα πέθανω δεν μ πε..  Κι ολα αυτά γτ πήγα με ραντεβού απόγευμα να πληρώσω αλλα πηγα με το εοπυυ... Εχουμε ξεφύγει τελειως.!  Κ φυσικά πηρα κ αλλη γνώμη... 

Μου έδωσε διατροφή.. Μηχανάκι για μετρήσεις ζαχαρου.. Δευτέρα να πάρω τηλ να της πω τις μετρήσεις... Κ μ δωσε κ χάπι για θυρεοειδή.. Εντωμεταξύ μέσα στα φυσιολογικά είμαι.. Αλλα οι γυναικολόγο θέλουν το τέλειο κ καλύτερα να το κατεβάσουμε.... 

Ναιιιι και εγω ημουν ελάχιστα πανω απο το οριο αλλα με έστειλε κατευθείαν σε διαβητολογο για πιο σίγουρα...!! Και εγω το μετραω 3 φορες τη μερα....Δεν πειράζει...!!! Καλυτερα και εμας και για τα μπεμπακια μας....!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Katerinaki... 11 είπε:

Ναιιιι και εγω ημουν ελάχιστα πανω απο το οριο αλλα με έστειλε κατευθείαν σε διαβητολογο για πιο σίγουρα...!! Και εγω το μετραω 3 φορες τη μερα....Δεν πειράζει...!!! Καλυτερα και εμας και για τα μπεμπακια μας....!!! 

Ναιιι.. Λιγο έμεινε εξάλλου.. Ελπιζω εσύ να ήσουν σε καλο γιατρό χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ ήμουν ελάχιστα πάνω από όριο στην καμπύλη ζαχάρου, και η γυναικολόγος μου με έστειλε σε μια διαβητολόγο επειγόντως, η οποία με φόβισε πολύ και μου έδωσε αυστηρή διατροφή και μετρήσεις 4 φορές/την ημέρα.Νομίζω ότι κάποιοι γιατροί είναι πολύ υπερβολικοί με το θέμα του ζαχάρου. Δεν λέω να μην προσέχουμε αλλά το να σε πανικοβάλλει ο άλλος δεν βοηθάει την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Ναιιι.. Λιγο έμεινε εξάλλου.. Ελπιζω εσύ να ήσουν σε καλο γιατρό χαχαχα 

Χαχαχα ναιιι δεν εχω παραπονο...! 

1 ώρα πρίν, sunshine83 είπε:

Κι εγώ ήμουν ελάχιστα πάνω από όριο στην καμπύλη ζαχάρου, και η γυναικολόγος μου με έστειλε σε μια διαβητολόγο επειγόντως, η οποία με φόβισε πολύ και μου έδωσε αυστηρή διατροφή και μετρήσεις 4 φορές/την ημέρα.Νομίζω ότι κάποιοι γιατροί είναι πολύ υπερβολικοί με το θέμα του ζαχάρου. Δεν λέω να μην προσέχουμε αλλά το να σε πανικοβάλλει ο άλλος δεν βοηθάει την κατάσταση.

Οχιιι εντάξει εμενα ηταν πολυ χαλαρος....  Και μου είπε να παω σε  μια βδομαδα μονο αν περασω 2 φορες το οριο της ιδιας στηλης... Πχ το μεσημεριανό αλλιως να παω ξανα σε 2-3 βδομαδες να δει τις μετρήσεις μου

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Κι εγώ ήμουν ελάχιστα πάνω από όριο στην καμπύλη ζαχάρου, και η γυναικολόγος μου με έστειλε σε μια διαβητολόγο επειγόντως, η οποία με φόβισε πολύ και μου έδωσε αυστηρή διατροφή και μετρήσεις 4 φορές/την ημέρα.Νομίζω ότι κάποιοι γιατροί είναι πολύ υπερβολικοί με το θέμα του ζαχάρου. Δεν λέω να μην προσέχουμε αλλά το να σε πανικοβάλλει ο άλλος δεν βοηθάει την κατάσταση.

Σε νιώθω... Σαν τους χαζούς γιατρούς δεν έχει... Κ ειδικά σε μια έγκυο... Ειναι κάποιοι Απαράδεκτοι...! Κ ξες κάνω συγκρίσεις με αλλες φίλες μ που γεννησαν πριν χρόνια.. Λεει τόσες εξετάσεις δεν καναμε εμεις... Σκέψου διαφορά.. Η γιατρός χτες με είπε... Πλέον οι γυναικολόγοι θέλουν τις τελειες τιμές... Πράμα δύσκολο ενω είσαι έγκυος κ οι ορμόνες τρελαίνονται.. Οποτε χαλαρα! Είναι να πετύχεις κ καλο νοήμων γιατρο! 

11 ώρες πρίν, Katerinaki... 11 είπε:

Ναιιιι και εγω ημουν ελάχιστα πανω απο το οριο αλλα με έστειλε κατευθείαν σε διαβητολογο για πιο σίγουρα...!! Και εγω το μετραω 3 φορες τη μερα....Δεν πειράζει...!!! Καλυτερα και εμας και για τα μπεμπακια μας....!!! 

Κ εμένα με είπε να μετραω 3 φορες την ημερα σαν την καμπύλη.. την δευτέρα να την παρω τηλ να της δωσω τις τιμές... Να δουμε αν πέφτει... 

Δυο μήνες μείναν.. Μέχρι να κρατήσουμε τα μωράκια μας...! Τελικη ευθεία... 

Παρεπιπτόντως εσενα σ ειχαν δωσει να κάνεις πχ γλυκοζιωμενη; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα.. εγώ ακόμη δεν έκανα καμπύλη σακχάρου κ ούτε ξέρω πως θα την κάνω αφού πρέπει να είμαι ξάπλα. .. θα δούμε αργότερα!!!!

Δεν ξέρω πάντως... αλλά λόγω του ότι προβλήματος αυτού με τον πλακούντα ζω κάθε μέρα με έναν φόβο!! Είμαι κ κλεισμένη μέσα όποτε καταλήγω να σκέφτομαι τα ίδια κ τα ίδια!! Να διαβάζω στο Ίντερνετ όλα τα άσχημα σενάρια, άλλες παλιότερες ιστορίες που κατέληξαν να είναι εισαγωγή 2-3 μήνες με αιμορραγιες...

Δεν ξέρω... ψυχίατρο σε λίγο θα χρειαστώ!!! Ουφ!!! Μακάρι να ήμουν καλά κ να απολάμβανα την εγκυμοσύνη κ εγώ.... τόση ταλαιπωρία, τόσο άγχος με τις εξωσωματικές κ ακόμη δεν ξέρω τι με περιμένει...

Δεν είμαι κ στα πολύ καλά μου σήμερα.... συγνώμη...αν σας χαλάω τη διάθεση..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα.. εγώ ακόμη δεν έκανα καμπύλη σακχάρου κ ούτε ξέρω πως θα την κάνω αφού πρέπει να είμαι ξάπλα. .. θα δούμε αργότερα!!!!

Δεν ξέρω πάντως... αλλά λόγω του ότι προβλήματος αυτού με τον πλακούντα ζω κάθε μέρα με έναν φόβο!! Είμαι κ κλεισμένη μέσα όποτε καταλήγω να σκέφτομαι τα ίδια κ τα ίδια!! Να διαβάζω στο Ίντερνετ όλα τα άσχημα σενάρια, άλλες παλιότερες ιστορίες που κατέληξαν να είναι εισαγωγή 2-3 μήνες με αιμορραγιες...

Δεν ξέρω... ψυχίατρο σε λίγο θα χρειαστώ!!! Ουφ!!! Μακάρι να ήμουν καλά κ να απολάμβανα την εγκυμοσύνη κ εγώ.... τόση ταλαιπωρία, τόσο άγχος με τις εξωσωματικές κ ακόμη δεν ξέρω τι με περιμένει...

Δεν είμαι κ στα πολύ καλά μου σήμερα.... συγνώμη...αν σας χαλάω τη διάθεση..

Κοριτσι μου να μην διαβάζεις τίποτα... Η έστω αν διαβάζεις να κρατας τα καλα..το ίντερνετ πολλες φορές δεν είναι κ καλο..γτ η καθεμία γυναίκα ζει διαφορετικά την εγκυμοσύνη της... Εσύ εχεις φτάσει μέχρι εδω... Να μην σκεφτεσε αρνητικά... Ξερω πως νιώθεις επειδή είσαι συνέχεια ξάπλα πολλες φίλες μ κ η μαμά μ ακομα ετσι ηταν στην εγκυμοσύνη.. Κ ακομα χειρότερα 9μήνες ξάπλα.. Κ φυσικά σε ολες πηγαν όλα καλα.. Να μην σκεφτεσε αρνητικά... Θετική σκέψη... Κ στην τελικη λιγο έμεινε...! Τοσα εκανες κ πέρασες μέχρι να φτάσεις εδω...να μην στεναχωριεσε !ολα θα πάνε καλα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...