Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Ειναι ολα στο μυαλο μας! Επειδη ειναι "απαγορευμενο". Σκεψου ομως τον παιδαρο που θα κανεις, που θα ωραια ροδουλα μαγουλακια και υγιεστατος και στα φυσιολογικα ορια κιλων και μεταααα τσαφ εξαφανιζονται ολα!! Εγω ετσι παρηγοριεμαι! Και μονο η σκεψη του με κανει να ξεχναω ολα τα προφιτερολ του κοσμου!

Κοριτσια να ρωτησω οσες παιρνετε ουτροτζεσταν. Εχετε μηπως αυξημενα υγρα?? Γιατι απο τοτε που τα αρχισα παρατηρω οτι εκει που καθομαι νιωθω σαν να τρεχουν υγρα, παω τουαλετα αλλα δεν μπορω να καταλαβω κατι. Σας συμβαινει?? 

Κολπικα τα παίρνεις?γτ αν ναι και εγώ έχω υγρά πολλ α από Όταν ξεκίνησα τα ουτρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Κολπικα τα παίρνεις?γτ αν ναι και εγώ έχω υγρά πολλ α από Όταν ξεκίνησα τα ουτρο.

Ναι κολπικα. Και φαντασου εκει που καθομαι νιωθω να τρεχουν υγρα. Παω τουαλετα αλλα δεν βλεπω κατι ανησυχητικο στο σερβιετακι, απο την αλλη επειδη δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο ειπα να ρωτησω μην εχω κ αλλο αγχος τωρα για αυτο! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ναι κολπικα. Και φαντασου εκει που καθομαι νιωθω να τρεχουν υγρα. Παω τουαλετα αλλα δεν βλεπω κατι ανησυχητικο στο σερβιετακι, απο την αλλη επειδη δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο ειπα να ρωτησω μην εχω κ αλλο αγχος τωρα για αυτο! 

Ειναι το χάπι.ριλαξ!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Ειναι ολα στο μυαλο μας! Επειδη ειναι "απαγορευμενο". Σκεψου ομως τον παιδαρο που θα κανεις, που θα ωραια ροδουλα μαγουλακια και υγιεστατος και στα φυσιολογικα ορια κιλων και μεταααα τσαφ εξαφανιζονται ολα!! Εγω ετσι παρηγοριεμαι! Και μονο η σκεψη του με κανει να ξεχναω ολα τα προφιτερολ του κοσμου!

Κοριτσια να ρωτησω οσες παιρνετε ουτροτζεσταν. Εχετε μηπως αυξημενα υγρα?? Γιατι απο τοτε που τα αρχισα παρατηρω οτι εκει που καθομαι νιωθω σαν να τρεχουν υγρα, παω τουαλετα αλλα δεν μπορω να καταλαβω κατι. Σας συμβαινει?? 

Το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό με τα υγρά... Από το χάπι θα είναι μωρέ για να το έχουμε όλες!!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό με τα υγρά... Από το χάπι θα είναι μωρέ για να το έχουμε όλες!!!!

Ουφφ.. Ευτυχως. Μην εχουμε κ αλλα να αγχωνομαστε, εχω που εχω θεμα και εχω γινει λιγο χεστρα με το συμπαθειο


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Να πας αγαπη, να πας και εξαλλου με διατροφη μονο να κερδισεις εχεις, οχι να χασεις. Κ να ξανακανεις κ καμπυλη να δεις αν αλλαξε κατι. Μην αγχωνεσαι παντως, ο γιατρος σου απ οτι καταλαβα ειναι αρκετα καθησυχαστικος πραγμα που σημαινει πως δεν χρειαζεται να πανικοβαλλεσαι. Κ γω θα παω σε ενδοκρινολογο παρολο που μου πε δεν χρειαζεται, γιατι βλεπω οτι ο καθε γιατρος ακολουθει αλλη γραμμη! Παντα μια δευτερη γνωμη χρειαζεται!

@Cath3rine χαχαχαχχαχαχα. Πλακα κανεις!!!? Σε τι γιατρο επεσεεεες??? Παναγια μου! Παει καλα, να σου πει κατι τετοιο??? Λες και πρεπει να χουμε αναλογιες μοντελου κ ξερουμε κ απο πριν ποτε θα ερθει η εγκυμοσυνη. Ελεος, δεν ειμαστε καλα μου φαινεται! Μου θυμιζει ανετα κατι σκετσακια που κυκλοφορουν του τυπου

- Καλως τον κεφτε, περνα μεσα βρε μπουχεσα.

- Συγγνωμη κυριε, ειστε σιγουρα διαιτολογος??   

Χαχαχαχα

Χαχαχααχααχα η αληθεια είανι οτι έχω πεσει σε 3-4 γιατρους "μαργαριτάρια* εχω ακουσει οτι μ@λακια μπορεί να σκεφτεί κανεις... Αλλα είπαμε.. Δεν μας νοιάζει... Μονο θετικά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τρελοκοριτσα! @loyloy χαχαχα, ε ας κανει και καποια απο μας!!! Ετσι για τη δοξα κ την τιμη βρε παιδι μου.

@ΒαλεντιναΧρηστος μικρακι μου ναι κ γω ειχα πριν καποια υγρα αλλα με το ουτρο ειναι διαφορετικα, για αυτο ανησυχησα, ειναι σχεδον τα διπλασια. Νιωθεις να τρεχουν ενω καθεσαι πχ. 

 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, loyloy είπε:

Δεν πιστεύω να κάνεις τπτ τρελιτσες με το σύζυγο? 

Καλημερα κοριτσια μ!! Καλη κυριακη!!!

Τρελιτσες χαχαχ τι ειναι αυτο;; :lol:φοβαται πολλη ο αντρουλης μου αλλα να σας πω την αληθεια κ εγω σκιαζομαι!!! 24εβδομαδες εχουμε να το κανουμε :shock: ενταξει αλλες τρελιτσες κατι γινεται! Εδω συζηταμε οτι στον 9ο λενε καντε σεξ για ευκολο τοκετο κ γουρλωνει τα ματια λεει με τπτ!!! Φοβαται μην συναντηθει με την μπεμπα χαχαχα τι να πωω!!!

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημερα τρελοκοριτσα! @loyloy χαχαχα, ε ας κανει και καποια απο μας!!! Ετσι για τη δοξα κ την τιμη βρε παιδι μου.

@ΒαλεντιναΧρηστος μικρακι μου ναι κ γω ειχα πριν καποια υγρα αλλα με το ουτρο ειναι διαφορετικα, για αυτο ανησυχησα, ειναι σχεδον τα διπλασια. Νιωθεις να τρεχουν ενω καθεσαι πχ. 

 

Μαλλον καμια απο εμαςς!!!! Οχι οταν καθομαι οχι, αλλα οταν σηκωνομαι υγραινομαι σαν να μαζευονται απο το καθισιo ενα πραγμα....εμενα ξεκινησαν απο τις 8σεπτεμβριου ετσι εντονα γιατι σαν φοβιτσιαρα τα σημειωνω ολα αλλα 12 μας ειδε ο γιατρος του το ειχα αναφερει κ ειπε τα αμνιακα ηταν οκ γιατι εκανε doopler! Αρα μαλλον τζαμπα αγχωνομαι τι να πω! 

Κοριτσια δεν το πιστευω οτι μπορει σε 9εβδομαδες να την εχω αγγαλιτσα μ πρωτα ο Θεος! Τρελενομαι στην ιδεα πραγματικα δεν εμεινε τπτ!!! Χθες μια γνωστη μ,μ ειπε οτι παιζει το ρολο του ποια εβδομαδα γεννηθηκαμε οι ιδιες για το ποτε θα βγουν τα μπεμπεκια κ μ ειπε η φιλη μ π γεννησε το προηγουμενο σαββατο οτι αυτην γεννηθηκε 41η εβδομαδα και την μικρη της την εκανε 40κ6! Εγω βγηκα 36κ6 βιαστηκουλα λετε να γεννηθει ετσι μολις μπω στον μηνα μ κατευθειαν πολλη χαιρομαι!!!:grin::grin: οτι μας εχει γραμμενο ο Θεουλης εννοειται!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια μ!! Καλη κυριακη!!!

Τρελιτσες χαχαχ τι ειναι αυτο;; :lol:φοβαται πολλη ο αντρουλης μου αλλα να σας πω την αληθεια κ εγω σκιαζομαι!!! 24εβδομαδες εχουμε να το κανουμε :shock: ενταξει αλλες τρελιτσες κατι γινεται! Εδω συζηταμε οτι στον 9ο λενε καντε σεξ για ευκολο τοκετο κ γουρλωνει τα ματια λεει με τπτ!!! Φοβαται μην συναντηθει με την μπεμπα χαχαχα τι να πωω!!!

Μαλλον καμια απο εμαςς!!!! Οχι οταν καθομαι οχι, αλλα οταν σηκωνομαι υγραινομαι σαν να μαζευονται απο το καθισιo ενα πραγμα....εμενα ξεκινησαν απο τις 8σεπτεμβριου ετσι εντονα γιατι σαν φοβιτσιαρα τα σημειωνω ολα αλλα 12 μας ειδε ο γιατρος του το ειχα αναφερει κ ειπε τα αμνιακα ηταν οκ γιατι εκανε doopler! Αρα μαλλον τζαμπα αγχωνομαι τι να πω! 

Κοριτσια δεν το πιστευω οτι μπορει σε 9εβδομαδες να την εχω αγγαλιτσα μ πρωτα ο Θεος! Τρελενομαι στην ιδεα πραγματικα δεν εμεινε τπτ!!! Χθες μια γνωστη μ,μ ειπε οτι παιζει το ρολο του ποια εβδομαδα γεννηθηκαμε οι ιδιες για το ποτε θα βγουν τα μπεμπεκια κ μ ειπε η φιλη μ π γεννησε το προηγουμενο σαββατο οτι αυτην γεννηθηκε 41η εβδομαδα και την μικρη της την εκανε 40κ6! Εγω βγηκα 36κ6 βιαστηκουλα λετε να γεννηθει ετσι μολις μπω στον μηνα μ κατευθειαν πολλη χαιρομαι!!!:grin::grin: οτι μας εχει γραμμενο ο Θεουλης εννοειται!!!

Χαχαχαχα. Καμια ενεργη με το σπορ δηλαδη! Και γω αυτοοο σκεφτομαι. Μετραω κ λεω παναγια μου 10 εβδομαδες ακομα να περασουν κ να ειναι ολα καλα κ το μωρακι μου να μην θελει να βγει νωριτερα!! 

Κοριτσια εχω εδω κ 5 μερες που οι κινησεις του επισης ειναι παρα πολυ μικρες κ απαλες. Εξακολουθει να ειναι πολυυ χαμηλα, παρα πολυ χαμηλα ομως, εκει που ειναι το εσωρουχο και μαλλον ειναι μπρουμητα γιατι δεν τις νιωθω τις κινησεις του. Ειναι ψυχοφθορο γιατι πρεπει να συγκεντρωθω αρκετα για να καταλαβω οτι κουνιεται κ γυρναει. Ενημερωσα τον γιατρο κ μου ειπε οσο το νιωθεις εστω κ λιγο μη φοβασαι. Μονο αν δεν τον νιωθεις καθολου θα ερθεις να το δουμε. Αυτο το παιδι πραγματικα μου κανει καψονια, εχει βαλθει να με τρελανει!!!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Καμια ενεργη με το σπορ δηλαδη! Και γω αυτοοο σκεφτομαι. Μετραω κ λεω παναγια μου 10 εβδομαδες ακομα να περασουν κ να ειναι ολα καλα κ το μωρακι μου να μην θελει να βγει νωριτερα!! 

Κοριτσια εχω εδω κ 5 μερες που οι κινησεις του επισης ειναι παρα πολυ μικρες κ απαλες. Εξακολουθει να ειναι πολυυ χαμηλα, παρα πολυ χαμηλα ομως, εκει που ειναι το εσωρουχο και μαλλον ειναι μπρουμητα γιατι δεν τις νιωθω τις κινησεις του. Ειναι ψυχοφθορο γιατι πρεπει να συγκεντρωθω αρκετα για να καταλαβω οτι κουνιεται κ γυρναει. Ενημερωσα τον γιατρο κ μου ειπε οσο το νιωθεις εστω κ λιγο μη φοβασαι. Μονο αν δεν τον νιωθεις καθολου θα ερθεις να το δουμε. Αυτο το παιδι πραγματικα μου κανει καψονια, εχει βαλθει να με τρελανει!!!!

Και εγω την νιωθω πολλη χαμηλα αλλα κ αρκετα ψηλα κατω απο το στηθος ταυτοχρονα ηταν με το κεφαλι κατω οταν την ειχαμε δει μαλλον οπως απλωνει τα ποδια της τεντωνει κ το κεφαλι της κ το νιωθω εκει κατω....ειναι φυσιλογικο να ειναι τοοοοοσο χαμηλα; παντως ειναι πολλη αβολο ετσι χαμηλα! Αλλα εγω τρωω πολλες κ εντονες κλωτσιες δοξα τον Θεο! Και κλωτσαει εντονα κ οταν περπαταω κ εκει ποναει παρα πολλη γιατι το δερμα ειναι πολλη τεντωμενο! Αλλα αν αλλαξε θεση ειναι λογικο να τον αισθανεσαι λιγοτερο μαλλον χτυπαει προς τα μεσα κ δεν το νιωθεις! Ας μην ξεχναμε οτι οσο παει ο χωρος τους λιγοστευει!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και εγω την νιωθω πολλη χαμηλα αλλα κ αρκετα ψηλα κατω απο το στηθος ταυτοχρονα ηταν με το κεφαλι κατω οταν την ειχαμε δει μαλλον οπως απλωνει τα ποδια της τεντωνει κ το κεφαλι της κ το νιωθω εκει κατω....ειναι φυσιλογικο να ειναι τοοοοοσο χαμηλα; παντως ειναι πολλη αβολο ετσι χαμηλα! Αλλα εγω τρωω πολλες κ εντονες κλωτσιες δοξα τον Θεο! Και κλωτσαει εντονα κ οταν περπαταω κ εκει ποναει παρα πολλη γιατι το δερμα ειναι πολλη τεντωμενο! Αλλα αν αλλαξε θεση ειναι λογικο να τον αισθανεσαι λιγοτερο μαλλον χτυπαει προς τα μεσα κ δεν το νιωθεις! Ας μην ξεχναμε οτι οσο παει ο χωρος τους λιγοστευει!

Τι να σου πω. Ο γιατρος δεν ανησυχει. Αλλα εγω θα προτιμουσα να με τρελαινε στις κλωτσιες παρα αυτο το μαρτυριο 5 μερες τωρα. Ειναι σαν να εχει ξαπλωσει οσο πιο χαμηλα γινεται, καμια κινηση δεν νιωθω πιο πανω. Δεν ξερω, επειδη πανε και σχεδον 3 βδομαδες που ειναι τοσο χαμηλα, πιστευω οτι τον βολευει να καθεται εκει. Στην αρχη τον ενιωθα πιο πολυ γιατι με κλωτσουσε στα τοιχωματα του απαυτου μου αλλα 5 μερες τωρα τον νιωθω λες κ ειναι στην πλατη χαμηλα, αρα εχει γυρισει μπρουμητα. Η δικια σου ειναι ραμπο ρεεε, δεν χαμπαριαζει τιποτα χαχαχα. Αλιμονο σε οποιο αγορακι βρεθει μπροστα της!!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τι να σου πω. Ο γιατρος δεν ανησυχει. Αλλα εγω θα προτιμουσα να με τρελαινε στις κλωτσιες παρα αυτο το μαρτυριο 5 μερες τωρα. Ειναι σαν να εχει ξαπλωσει οσο πιο χαμηλα γινεται, καμια κινηση δεν νιωθω πιο πανω. Δεν ξερω, επειδη πανε και σχεδον 3 βδομαδες που ειναι τοσο χαμηλα, πιστευω οτι τον βολευει να καθεται εκει. Στην αρχη τον ενιωθα πιο πολυ γιατι με κλωτσουσε στα τοιχωματα του απαυτου μου αλλα 5 μερες τωρα τον νιωθω λες κ ειναι στην πλατη χαμηλα, αρα εχει γυρισει μπρουμητα. Η δικια σου ειναι ραμπο ρεεε, δεν χαμπαριαζει τιποτα χαχαχα. Αλιμονο σε οποιο αγορακι βρεθει μπροστα της!!!

Πραγματικα μερικες φορες απορω alien εχω.;;  αλλα δοξα τον Θεο καλυτερα να την αισθανομαι παρα να ψαχνω να νιωσω κινηση! 

Κοριτσια να σας ρωτησω ποτε λετε να αρχισετε να φτιαξετε βαλιτσα; μ δωσαν λιστα απο το νοσοκομειο για την βαλιτσα της μπεμπας την δικια μ κ τι θα χρειαστω απο χαρτια! Λεει οτι καλα ειναι να ειναι ετοιμη 32-33η εβδομαδα για παν ενδεχομενο;; εσεις τι λετε;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...