Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Κοίτα π.χ. η αδερφή μου που γέννησε στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης δεν θήλασε αμέσως λόγω αντιβίωσης αλλά αποστειρωτη από όσο ξέρω δεν πήρε ... Ίσως έχει να κάνει με το κάθε νοσοκομείο τι εχει οπότε πρέπει να δω σε αυτό που θα γεννήσω τι χρειάζεται...

Μ ειπε εχουνε αυτοι εκει αλλα για λογους υγιεινης αν θελω να παρω δικο μ....κ ετσι πηρα οχι τπτ αν ηταν για εμενα δεν με ενοιαζε αλλα για την μπεμπα φοβαμαι!!! Και εσυ σε δημοσιο θα γεννησεις;;; Σε ποια πολη;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , elise είπε:

@Dimitra K  @loyloy σας απαγορεψε ο γιατρος τις  επαφες ? εμας δεν μας ειπε κανεις τιποτα, ουτε και εμεις ρωτησαμε βεβαια αλλα τις επαφες μας  τις συνεχιζουμε κανονικα :-P 

Αστα κοριτσι, εδω οι μανουλες Δεκεμβριου ειμαστε λιγο σαραβαλακια χαχαχα. Οι περισσοτερες απο μας εχουμε θεματα με τις συσπασεις και όπου συσπασεις βαλε ίσον όχι επαφες οχι χαδακια οχι χαδια στην κοιλια. Εμεις καναμε που κ που να φανταστεις αλλα μετα απο το θεμα συσπασεων μας ειπε κομμενο μαχαιρι και τα περιεργα χαδια κ ο,τιδηποτε μπορει να φερει πως να το πω διεγερση, γιατι μπορει να εντεινει τις συσπασεις! 

Με το καλο το μωράκι σου!

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αστα κοριτσι, εδω οι μανουλες Δεκεμβριου ειμαστε λιγο σαραβαλακια χαχαχα. Οι περισσοτερες απο μας εχουμε θεματα με τις συσπασεις και όπου συσπασεις βαλε ίσον όχι επαφες οχι χαδακια οχι χαδια στην κοιλια. Εμεις καναμε που κ που να φανταστεις αλλα μετα απο το θεμα συσπασεων μας ειπε κομμενο μαχαιρι και τα περιεργα χαδια κ ο,τιδηποτε μπορει να φερει πως να το πω διεγερση, γιατι μπορει να εντεινει τις συσπασεις! 

Με το καλο το μωράκι σου!

αυτο με το χάιδεμα της κοιλιάς ειναι κατι που δεν είχα ακουσει ποτέ ! βεβαια πρωτάρα ειμαι, πού να τα ξέρω ολα. με το καλό ολες μας να υποδεχτούμε τα μωράκια μας κορίτσια !! 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μ ειπε εχουνε αυτοι εκει αλλα για λογους υγιεινης αν θελω να παρω δικο μ....κ ετσι πηρα οχι τπτ αν ηταν για εμενα δεν με ενοιαζε αλλα για την μπεμπα φοβαμαι!!! Και εσυ σε δημοσιο θα γεννησεις;;; Σε ποια πολη;;;

Σε δημόσιο ναι! Στο Αλεξάνδρα στην Αθήνα... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Σας διαβάζω όσο προλαβαίνω και που και που πετάγομαι να πω την "αποψαρα" μου. 

Επειδή διάβασα κπ ότι είπαν σε λεχώνα να μη θηλάσει λόγω πληγωμένων θηλών, να έχετε υπόψη σας, ότι δεν ισχύει κατά κανόνα. 

Επίσης, αν σας χορηγήσουν φάρμακα, μπορείτε να ελέγξετε τη συμβατότητα με το θηλασμό στο e-lactancia, και να ζητήσετε φάρμακα συμβατά με το θηλασμό. Οι περισσότερες αντιβιωσεις είναι συμβατές ή μπορεί να αντικατασταθούν με συμβατές. 

Από εκεί και πέρα, καλό είναι να ψάξετε από τώρα για παιδίατρο που να είναι και σύμβουλος θηλασμού και να μη δίνει εύκολα φάρμακα, αλλά μόνο όταν είναι απαραίτητο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, elise είπε:

@Dimitra K  @loyloy σας απαγορεψε ο γιατρος τις  επαφες ? εμας δεν μας ειπε κανεις τιποτα, ουτε και εμεις ρωτησαμε βεβαια αλλα τις επαφες μας  τις συνεχιζουμε κανονικα :-P 

Elise μου κ μενα λογω συσπασεων κομμενα ολα!οτιδηποτε μπορει να οδηγησει σε οργασμο κανει συσπαση στη μητρα...αν εχεις συσπασεις ρωτα τον μπορει απλα να ξεχασε να στο πει.

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον λογω οτι θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο δεν παρεχουν τπτ εκει νομιζω μονο την πρωτη πανα(της μαμας)κ παλι δεν ειμαι σιγουρη....

Λοιπον η βαλιτσα της μικρης περιλαμβανει 3-4φορμακια ολοσωμα 0μηνων

3-4φορμακια 0-3 ολοσωμα γιατι δεν ξερω τι θα την βολεψει μπορει να μας βγει ψηλη..

8κορμακια με κουμπακια αναμεσα στα ποδια ας εχω ποτε δεν ξερεις..

2ζευγαρια γαντακια 2σκουφακια

2κουβερτουλες βελουτε 1φλις

4πανες αγγαλιας

4πανουλες αδιαβροχες αλλαγματος 

2-3σεντονακια για το πυρεξ του νοσοκομειου

3μπουρνουζακια

Σαλιαρες αρκετες δεν ξερω εχω καμια 10αρια θα δειξει ποσες θα παρω μαζι 

10λαβετες για γουλιτσες

3-4ζευγαρια καλτσουλες αυτα ειδη ενδυσης και λευκα ειδη!

Ειδη φαρμακειου:

Ενα πακετο pampers(54 τεμ) νουμερο1 (2,5-5kg)

Ενα πακετο μωρομαντηλα pampers sensitive χωρις αρωμα

Αποστειρωμενες γαζες

Καθαρο οινοπνευμα 

Κρεμα για αλλαγη πανας(sudocrem)

Αφρολουτρο-σαμπουαν(pharmasept)

Ενυδατικη κρεμουλα για το σωματακι της(pharmasept)

Μπατονετες baby(δεν ξερω αν εχουν εκει)

Μ ζητησαν 3-4 Μπιμπερο(3εχω εγω αυτα θα παρω με θηλη σαν το στηθος avent ειναι)

1πιπιλα παλι για θηλασμο δεν ξερω πως λεγεται

Χτενουλα

Γαλα σε σκονη(frisolac 0-6μηνων) πραγματικα δεν ξερω αν εχουν το οτιδηποτε!

Τσαι σε σκονη για ενυδατωση αναμεσα απο τα γευματα(αχριαστο να ειναι ας υπαχει) 

Παμε στο σακ βουαγιαζ οχι το δικο μ τα ηλεκτρικα ειδη....

Αποστειρωτης

Βραστηρας

Θερμος

Βαση στεγνωματος μπιμπερο

Θηλαστρο

Αντησιπτικο χεριων (για τους επισκεπτες)

Χαρτομαντηλα

Χαρτι υγειας(μην γελατε δεν εχουν συνηθως)

Παμε στο σακ βουαγιαζ το δικο μ

Μ ζητησαν νυχτικια για την πρωτη μερα..1νυχτικια λοιπον

2ζευγαρια πυτζαμες(το πανω ειναι με κουμπακια για τον θηλασμο)

3ζευγαρια καλτσες

Παντοφλες χειμωνιατικες 

Παντοφλες σαγιοναρες με λαστιχο γραφει το χαρτι π μ εδωσαν για το μπανιο λεει αντιλιοσθητικες(οτι να ναι)

1ρομπα

Πανες ακρατειας(tena pants σαν βρακακια)

Πανες ακρατειας slip στυλ pampers μ ζητησαν για την πρωτη μερα(γιατι κοιτανε τα λοχεια)

Σερβιετες λοχειας(αναλογως την ροη)

2πετσετες μπανιου 2προσωπου 2 κεφαλιου

3 σουτιεν θηλασμου

5 βρακια(XL γιατι θα μπαινουν πανω απο τα pants) βαμβακερα

Επιθεματα στηθους

Σαμπουαν αφρολουτρο σφουγγαρι

Νεσεσερ με χτενες κοκαλακια για τα μαλλια ξυραφακι αφρο κ οτι θελει η καθεμια βαζει μεσα

Κρεμα για τις θηλες(δεν αποφασισα ακομα πια να παρω)

Ρουχα για να βγω απο το νοσοκομειο

Ενταξει δεν ειμαι κ παρανοικη για να παρω σεντονια για το κρεβατι θα εχουν πιστευω εξαλλου μονοκλινο εχουμε κλεισει!

Και απο χαρτια θελουν το αμκα αφμ των γονιων ληξιαρχικη πραξη επιθετου τεκνου πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης βιβλιαριο υγειας και την καρτελα παρακολουθησης μου!

Α θα παρουμε και μια 6αδα εμφιαλωμενα νερα για τον βραστηρα αν δεν θηλασει απο την αρχη γιατι δεν ξερω αν πινετε και το νερο τους....

Και την καλαθουνα π θα φερει ο αντρας μ την τελευταια μερα για να βγουμε πρωτα ο Θεος!

Οτι ξεχασα θα το συμπληρωσω τωρα δεν θυμαμαι τι αλλο!

 

 

 

 

Βαλεντινα καλημερα!χιλια ευχαριστω η λιστα σ ειναι κατατοπιστικοτατη!μια ερωτηση ομως μηπως ξερεις εγω γενναω σε ιδιωτικο στο Γαια,εκει παρεχουν ολα αυτα για το μωρο που λες οτι στο δημοσιο δεν παρεχουν??σιγουρα στο πυρεξ πχ εχουν σεντονακια αλλα μηπως πρεπει να παρω δικα μου δευτερα τριτα?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra K είπε:

 

Βαλεντινα καλημερα!χιλια ευχαριστω η λιστα σ ειναι κατατοπιστικοτατη!μια ερωτηση ομως μηπως ξερεις εγω γενναω σε ιδιωτικο στο Γαια,εκει παρεχουν ολα αυτα για το μωρο που λες οτι στο δημοσιο δεν παρεχουν??σιγουρα στο πυρεξ πχ εχουν σεντονακια αλλα μηπως πρεπει να παρω δικα μου δευτερα τριτα?

Καλημερα Δημητρα κοιταξε για το Γαια βρηκα αυτη την λιστα...

  • Ταυτότητα
  • Το ισχύον βιβλιάριο υγείας – θεωρημένο (εάν κάνετε χρήση ταμείου κοινωνικής ασφάλισης) και το ΑΜΚΑ σας.
  • Εάν πρόκειται στη συνέχεια να αποζημιωθείτε από την ιδιωτική σας ασφάλεια, παρακαλούμε να αναφέρετε την εταιρία και τον αριθμό του ισχύοντος ασφαλιστηρίου συμβολαίου σας και να είστε ενημερωμένοι για το δωμάτιο που δικαιούστε από την ασφαλιστική σας εταιρία.
  • Τυχόν εξετάσεις που ζήτησε ο θεράπων ιατρός σας να προσκομίσετε κατά την εισαγωγή σας.
  • Σουτιέν θηλασμού και αρκετά εσώρουχα για 4 ημέρες. Εσώρουχα μίας χρήσης παρέχονται από το μαιευτήριο. Σε περίπτωση που επιθυμείτε τα προσωπικά σας εσώρουχα καλό θα είναι να είναι φαρδιά αλλά και σχετικά "σταθερά"  για να συγκρατούν τις σερβιέτες που θα χρειαστεί να φοράτε. Επίσης, αν πρόκειται να κάνετε καισαρική, προσέξτε τα εσώρουχα να μην σταματούν στο σημείο της τομής, αλλά να "πιάνουν" πιο ψηλά.
  • Νεσεσέρ με τα απαραίτητα προσωπικά σας είδη: οδοντόβουρτσα και οδοντόκρεμα, σαμπουάν, αφρόλουτρο, σφουγγάρι, σεσουάρ, αποσμητικό, σαπούνι, κρέμα προσώπου και ενυδατική κρέμα σώματος, απολυμαντικά μαντηλάκια, βούρτσα και κοκαλάκια για τα μαλλιά. Χρήσιμο είναι και το ενυδατικό για τα χείλη (μετά τη διαδικασία του τοκετού οι περισσότερες νέες μαμάδες έχουν σκασμένα χείλη).
  • Βασικά είδη μακιγιάζ. Θα σας ανεβάσει τη διάθεση να είστε περιποιημένη.
  • Δύο-τρία νυχτικά, ρόμπα ή/και ζακέτα και σαγιονάρες. Τα νυχτικά είναι βολικότερα δεδομένου ότι θα σας εξετάζουν συχνά. Φροντίστε ωστόσο να έχουν κουμπιά στο μπροστινό μέρος  για να διευκολύνεται ο θηλασμός. 
  • Κρέμα για τις θηλές και επιθέματα στήθους. 
  • Πετσετάκια. Εκτός από τις πετσέτες μπάνιου και προσώπου που σίγουρα θα χρειαστείτε, πάρτε μαζί σας αρκετά μικρά πετσετάκια για το θηλασμό. 
  • Φορτιστή κινητού και φωτογραφική μηχανή.  
  • Τα ρούχα που θα φοράτε εσείς και το μωρό κατά την έξοδό σας από το μαιευτήριο.
  • Εφόσον κριθεί ιατρικά απαραίτητη η χορήγησή του, τα απαραίτητα για την παρασκευή γάλακτος κατά τη διαδρομή (μπιμπερό, θερμός για ζεστό νερό και γάλα σε σκόνη), στην περίπτωση που φεύγοντας από μαιευτήριο θα έχετε μπροστά σας ταξίδι διάρκειας πάνω από 2 ώρες.

Η ΓΑΙΑ,  καθ’ όλη τη διάρκεια της παραμονής σας, παρέχει όλα τα απαραίτητα για εσάς και τη φροντίδα του μωρού σας (πάνες, σερβιέτες, εσώρουχα μίας χρήσης, πετσέτες, παντόφλες μίας χρήσης, κ.λπ.). Ελπιζω να βοηθησα τωρα οσο για το πυρεξ δεν αναφερει πουθενα....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου...!!!  Χτες δεν πρόλαβα να μπω κ σημερα σας διαβασα... 

Τι ωραία να φτιάχνεις το δωμάτιο του μωρού.. Εμείς προς το παρόν δεν έχουμε.. Οπότε οτι αλλαγες κανω θα κάνω στην κρεβατοκάμαρα.. Μαπο βδομάδα λεω να πάω σπίτι για καθάρισμα κ τακτοποίηση ρούχων... 

Να σας ρωτήσω εσείς την καρτέλα σας την εχετε;;;  πχ εγω ειμαι σε νοσοκομείο κ την έχουν εκει.. Πρέπει να την παρω;;; 

@ΒαλεντιναΧρηστος μήπως είναι πολλα αυτα τα πράγματα να πάρεις μαζι σου;;;  βεβαια μη λεω πολλα γτ ακομα δν εχω παρει χαρτί κι εγω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσια μου...!!!  Χτες δεν πρόλαβα να μπω κ σημερα σας διαβασα... 

Τι ωραία να φτιάχνεις το δωμάτιο του μωρού.. Εμείς προς το παρόν δεν έχουμε.. Οπότε οτι αλλαγες κανω θα κάνω στην κρεβατοκάμαρα.. Μαπο βδομάδα λεω να πάω σπίτι για καθάρισμα κ τακτοποίηση ρούχων... 

Να σας ρωτήσω εσείς την καρτέλα σας την εχετε;;;  πχ εγω ειμαι σε νοσοκομείο κ την έχουν εκει.. Πρέπει να την παρω;;; 

@ΒαλεντιναΧρηστος μήπως είναι πολλα αυτα τα πράγματα να πάρεις μαζι σου;;;  βεβαια μη λεω πολλα γτ ακομα δν εχω παρει χαρτί κι εγω

Καλημερα κοπελα μ Τι εννοεις την εχουν εκει την καρτελα παρακολουθησης ενα χαρτονενιο διφυλλο π σημειωνετε εκει καθε ραντεβου σου αυτο το εχεις στο νοσοκομειο! Αυτο κανονικα το εχεις εσυ γιατι σου γραφουν ποτε να ξαναπας....πραγματικα οτι γραφω το εχουν στη λιστα απλα δεν γραφουν ποσοτητα ας πουμε για τα ρουχα του μωρου ας υπαρχουν μωρε δεν θελω να βαζω ατομα να τρεχου γιατι το σπιτι δεν ειναι κοντα στο νοσοκομειο εγω μενω σε χωριο κ το νοσοκομειο ειναι σε πολη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα με συσπάσεις.Πάλι καλά. Όσο για την βαλίτσα του μαιευτηρίου τίποτα δεν έχω κάνει ακόμη. Μόνο τα βασικά είδη για το μωρό έχουμε πάρει π.χ. καλλυντικά, ρουχαλάκια, και καροτσάκι/πορτ μπεμπέ, αλλά ακόμα έχουμε πολλά να αγοράσουμε. Σε ιδιωτικό θα γεννήσουμε με το καλό, στο Ρέα, και δεν έχω ιδέα τι θα χρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , sunshine83 είπε:

Εγώ προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα με συσπάσεις.Πάλι καλά. Όσο για την βαλίτσα του μαιευτηρίου τίποτα δεν έχω κάνει ακόμη. Μόνο τα βασικά είδη για το μωρό έχουμε πάρει π.χ. καλλυντικά, ρουχαλάκια, και καροτσάκι/πορτ μπεμπέ, αλλά ακόμα έχουμε πολλά να αγοράσουμε. Σε ιδιωτικό θα γεννήσουμε με το καλό, στο Ρέα, και δεν έχω ιδέα τι θα χρειαστώ.

Μπες στο ιντερνετ και βρες την λιστα τους πατα ρεα βαλιτσα μαιευτηριου εγω την εχω βρει αν θες στην βαζω! Τυχερη π δεν εχεις συσπασεις!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elise είπε:

@Dimitra K  @loyloy σας απαγορεψε ο γιατρος τις  επαφες ? εμας δεν μας ειπε κανεις τιποτα, ουτε και εμεις ρωτησαμε βεβαια αλλα τις επαφες μας  τις συνεχιζουμε κανονικα :-P 

9 ώρες πρίν, elise είπε:

@Dimitra K  @loyloy σας απαγορεψε ο γιατρος τις  επαφες ? εμας δεν μας ειπε κανεις τιποτα, ουτε και εμεις ρωτησαμε βεβαια αλλα τις επαφες μας  τις συνεχιζουμε κανονικα :-P 

Πως είσαι κοπέλα Μου?άντε κοντεύεις να γεννήσεις.οχι μας είχε αφήσει free.αλλα ο γλυκούλης μου δεν θέλει Όσο ειμαι έγκυος.δεν νιώθει άνετα.απο Όταν αυξήθηκαν οινσυσπασεις μας είπε κομμένο αλλά εμείς ήδη το χαμε κόψει.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , sunshine83 είπε:

Εγώ προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα με συσπάσεις.Πάλι καλά. Όσο για την βαλίτσα του μαιευτηρίου τίποτα δεν έχω κάνει ακόμη. Μόνο τα βασικά είδη για το μωρό έχουμε πάρει π.χ. καλλυντικά, ρουχαλάκια, και καροτσάκι/πορτ μπεμπέ, αλλά ακόμα έχουμε πολλά να αγοράσουμε. Σε ιδιωτικό θα γεννήσουμε με το καλό, στο Ρέα, και δεν έχω ιδέα τι θα χρειαστώ.

Καλημερα! Κ γω στο ΡΕΑ. Για το μωρο μονο τα ρουχα εξοδου. Κυριως για μας θα χρειαστουμε οτι θελουμε. Νυχτικιες, παντοφλες μιας χρησης, καλλυντικα, σαμπουαν αφρολουτρο και τα σχετικα. Εχει λιστα στο σαιτ του!

Καλημερα κ στις υπολοιπες εγκυουλες!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα! Κ γω στο ΡΕΑ. Για το μωρο μονο τα ρουχα εξοδου. Κυριως για μας θα χρειαστουμε οτι θελουμε. Νυχτικιες, παντοφλες μιας χρησης, καλλυντικα, σαμπουαν αφρολουτρο και τα σχετικα. Εχει λιστα στο σαιτ του!

Καλημερα κ στις υπολοιπες εγκυουλες!

Καλημερα κοριτσια....καλη κ ευλογημενη εβδομαδα αντε μπηκα στο 3ο τριμηνο ας μας ευλογησει ο Θεος να κρατησουμε τα μπεμπακια μας γερα στην αγγαλιτσα μας!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοπελα μ Τι εννοεις την εχουν εκει την καρτελα παρακολουθησης ενα χαρτονενιο διφυλλο π σημειωνετε εκει καθε ραντεβου σου αυτο το εχεις στο νοσοκομειο! Αυτο κανονικα το εχεις εσυ γιατι σου γραφουν ποτε να ξαναπας....πραγματικα οτι γραφω το εχουν στη λιστα απλα δεν γραφουν ποσοτητα ας πουμε για τα ρουχα του μωρου ας υπαρχουν μωρε δεν θελω να βαζω ατομα να τρεχου γιατι το σπιτι δεν ειναι κοντα στο νοσοκομειο εγω μενω σε χωριο κ το νοσοκομειο ειναι σε πολη!

Ναι η καρτέλα ειναι αυτο το χαρτονενιο που σημειώνουν.. Εγω τα ραντεβού μ τα εχουν εκτυπώσει σε χαρτι οποτε δεν μ έδωσαν ποτέ την καρτέλα.. Γι αυτο ρωτάω !

Η λιστα που σου εδωσαν με φαίνεται υπερφυσική.... Πολλα βρε παιδί μ.. Κ ηλεκτρικά;;; κ ολα αυτα;;; δεν ξερω.. Εδω νομίζω οτι πιο, λιγα ζηταν.. Πιο νορμαλ... Εσύ πρέπει να πάρεις το μισο νοικοκυριό μαζι σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...