Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Ναι η καρτέλα ειναι αυτο το χαρτονενιο που σημειώνουν.. Εγω τα ραντεβού μ τα εχουν εκτυπώσει σε χαρτι οποτε δεν μ έδωσαν ποτέ την καρτέλα.. Γι αυτο ρωτάω !

Η λιστα που σου εδωσαν με φαίνεται υπερφυσική.... Πολλα βρε παιδί μ.. Κ ηλεκτρικά;;; κ ολα αυτα;;; δεν ξερω.. Εδω νομίζω οτι πιο, λιγα ζηταν.. Πιο νορμαλ... Εσύ πρέπει να πάρεις το μισο νοικοκυριό μαζι σου! 

Για τα ηλεκτρικα μ ειπαν οτι εκτος απο αποστειρωτη π εχουν αυτοι εκει δεν εχουν κατι αλλο κ το ζητανε στη λιστα αλλα κ για τον αποστειρωτη μ ειπαν αν θελω να παρω δικο μ δεν ηξεραν οτι εχουμε κλεισει μονοκλινο κ μ ειπε αλλου γινεται πανικος ποιος θα τον πρωτοχρησιμοποιεισει κ εφοσον τον ειχα ηδη αγορασει το εβαλα κ αυτο στο σακο!

Την καρτελα αυτην εγω την εχω παντα μαζι μ....ειναι το ιστορικο μ...αλλα μπορει εκει να κανουν ετσι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Για τα ηλεκτρικα μ ειπαν οτι εκτος απο αποστειρωτη π εχουν αυτοι εκει δεν εχουν κατι αλλο κ το ζητανε στη λιστα αλλα κ για τον αποστειρωτη μ ειπαν αν θελω να παρω δικο μ δεν ηξεραν οτι εχουμε κλεισει μονοκλινο κ μ ειπε αλλου γινεται πανικος ποιος θα τον πρωτοχρησιμοποιεισει κ εφοσον τον ειχα ηδη αγορασει το εβαλα κ αυτο στο σακο!

Την καρτελα αυτην εγω την εχω παντα μαζι μ....ειναι το ιστορικο μ...αλλα μπορει εκει να κανουν ετσι!

Τωρα που θα πάω θα τα πω...!να δω τι θα γίνει... Γτ δεν ξες τι γίνεται ποτέ.. Αμα με πιασουν πόνοι πιο νωρίς μπορει να εφημερεύει αλλο νοσοκομείο οποτε φαντάζομαι πρέπει να την εχω έστω φωτοτυπία! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Cath3rine είπε:

Τωρα που θα πάω θα τα πω...!να δω τι θα γίνει... Γτ δεν ξες τι γίνεται ποτέ.. Αμα με πιασουν πόνοι πιο νωρίς μπορει να εφημερεύει αλλο νοσοκομείο οποτε φαντάζομαι πρέπει να την εχω έστω φωτοτυπία! 

Ναι φυσικα εστω φωτοτυπια οπως τκ πες γιατι εκει εχει κ πολλσ νοσοκομεια εδω και να μας την κρατουσαν λεμε τωρα ενα νοσοκομειο εχουμε ολο κ ολο χαχαχ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι φυσικα εστω φωτοτυπια οπως τκ πες γιατι εκει εχει κ πολλσ νοσοκομεια εδω και να μας την κρατουσαν λεμε τωρα ενα νοσοκομειο εχουμε ολο κ ολο χαχαχ!!!

Ναι!!!  Εχω ραντεβού 3/10 κ θα πρέπει να πάω κ να εχω μπλοκάκι χαχαχα 

Πάντως εγω δεν εχω παρει ουτε βραστήρα ουτε στεγνωτήρα γτ ποντάρω στο να μπορω να θηλασω.. Αμα δεν μπορώ τοτε θα πάρω.. Εσύ τους είπες οτι τα είχες αγοράσει κ σε είπαν να τα πας ολα αυτα;;; γτ τωρα σκέφτομαι ολες αυτές οι γυναίκες που πάνε κ γεννανε σε δημοσια νοσοκομεία κ δεν εχουν ουτε ασφάλιση θέλουν να μας πουν οτι τους ζητάνε ολα αυτα;;;; δεν υπάρχει πιθανότητα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Ναι!!!  Εχω ραντεβού 3/10 κ θα πρέπει να πάω κ να εχω μπλοκάκι χαχαχα 

Πάντως εγω δεν εχω παρει ουτε βραστήρα ουτε στεγνωτήρα γτ ποντάρω στο να μπορω να θηλασω.. Αμα δεν μπορώ τοτε θα πάρω.. Εσύ τους είπες οτι τα είχες αγοράσει κ σε είπαν να τα πας ολα αυτα;;; γτ τωρα σκέφτομαι ολες αυτές οι γυναίκες που πάνε κ γεννανε σε δημοσια νοσοκομεία κ δεν εχουν ουτε ασφάλιση θέλουν να μας πουν οτι τους ζητάνε ολα αυτα;;;; δεν υπάρχει πιθανότητα! 

Μ ειπαν οτι στα 4κλινα υπαρχουν αυτα αλλα γινεται πανικος γιατι σκεψου ειναι 4μανουλες σε καθε δωματιο...τωρα για μονοκλινο δεν νομιζω να εχουν.....δεν τους ειχα πει οτξ τα εχω αγορασει κ μ ειπε η μαια π με ενημερωσε οτι αν μπω σε 4κλινο κ χρειαστω αποστειρωτη βραστηρα δεν θα προλαβαινω να τα χρησιμοποιω....μετα τους ειπα οτι εχω πληρωσει μονοκλινο κ τα εχω ηδη αγορασει μ ειπαν να τα παρω μαζι μ....και εγω εννοειται οτι πονταρω να θηλασω κ αχριαστα να ειναι αλλα δεν θελω να τρεχω κανεναν τελευταια ωρα θελω να τα εχω ετοιμα για παν ενδεχομενο....εξαλλου μονο ο αποστειρωτης θα παει χαμενος τον βραστηρα τον χρησιμοποιω και στο σπιτι(χαχα) εγω ραντεβου στο νοσοκομειο εχω 10/10 και στον γιατρο μ 26/10 αφου εχω μπει στον 8ο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα! Κ γω στο ΡΕΑ. Για το μωρο μονο τα ρουχα εξοδου. Κυριως για μας θα χρειαστουμε οτι θελουμε. Νυχτικιες, παντοφλες μιας χρησης, καλλυντικα, σαμπουαν αφρολουτρο και τα σχετικα. Εχει λιστα στο σαιτ του!

Καλημερα κ στις υπολοιπες εγκυουλες!

Θα μπω στο site τους, να τυπώσω τη λίστα, αλλιώς δεν θα ξέρω τι να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μ ειπαν οτι στα 4κλινα υπαρχουν αυτα αλλα γινεται πανικος γιατι σκεψου ειναι 4μανουλες σε καθε δωματιο...τωρα για μονοκλινο δεν νομιζω να εχουν.....δεν τους ειχα πει οτξ τα εχω αγορασει κ μ ειπε η μαια π με ενημερωσε οτι αν μπω σε 4κλινο κ χρειαστω αποστειρωτη βραστηρα δεν θα προλαβαινω να τα χρησιμοποιω....μετα τους ειπα οτι εχω πληρωσει μονοκλινο κ τα εχω ηδη αγορασει μ ειπαν να τα παρω μαζι μ....και εγω εννοειται οτι πονταρω να θηλασω κ αχριαστα να ειναι αλλα δεν θελω να τρεχω κανεναν τελευταια ωρα θελω να τα εχω ετοιμα για παν ενδεχομενο....εξαλλου μονο ο αποστειρωτης θα παει χαμενος τον βραστηρα τον χρησιμοποιω και στο σπιτι(χαχα) εγω ραντεβου στο νοσοκομειο εχω 10/10 και στον γιατρο μ 26/10 αφου εχω μπει στον 8ο!

Ααααα στα γενεθλια μου έχεις εσύ νοσοκομείο!!! Εγώ μετά εχω 22/10 το doppler...θα χω μπεί κ εγω στον 8ο! Περασε ο καιρός!!!! Εχω μπει σε μεγαλη περιέργεια για τη λίστα... Μα πραγματικα χαχαχα 

Με καρότσι εσύ τι εκανες που ειχες πει θα σ έδινε ενας γνωστός;; (αν θυμαμαι καλα) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ααααα στα γενεθλια μου έχεις εσύ νοσοκομείο!!! Εγώ μετά εχω 22/10 το doppler...θα χω μπεί κ εγω στον 8ο! Περασε ο καιρός!!!! Εχω μπει σε μεγαλη περιέργεια για τη λίστα... Μα πραγματικα χαχαχα 

Με καρότσι εσύ τι εκανες που ειχες πει θα σ έδινε ενας γνωστός;; (αν θυμαμαι καλα) 

Doopler εμεις ξεκινησαμε απο το προηγουμενο ραντεβου στον γιατρο μ κ ειπαμε θα κανουμε καθε φορα!!! Ναι ετσι ειχα πει αλλα δεν ειμαι σιγουρη κ ετσι εχω δει 2σχεδια lorelli κ τα δυο περιστρεφονενα και τα δυο το ενα ειναι 2σε1 γινεται κ καλαθουνα αλλα δεν με πολυενδιαφερει γιατι εχω παρει ηδη καλαθουνα το αλλο ειναι απλα καροτσι αυτο π με ενδιαφερει ειναι να χωραει στο πορτ μπακαζ του αυτοκινητου και το βαρος του καροτσιου,, με αυτα τα κριτηρια το ενα ειναι 13kg(αυτο το 2σε1) και το αλλο ειναι 8kg με αυτο το πρωτο εχει ιδιο η ξαδερφη μ κ ενω ειναι τοσο εμφανισιμο δεν βοηθαει την μαμα στην κινηση ειναι λεει παρα πολλη βαρυ κ εκαναν το λαθος να μην το δοκιμασουν στο πορτ μπακαζ κ τελικα δεν χωρουσε κ ετσι αναγκαζοντουσαν καθε φορα να ριχνουν το καθισμα του συνοδηγου για να χωρεσει εχουμε σχεδον ιδια αυτοκινητα! ! Δεν ξερω το σκεφτομαι οι τιμες τους κυμαινονται το 13kg 150€ κ το απλο μονο καροτσι 100! Εσυ τι εκανες;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Doopler εμεις ξεκινησαμε απο το προηγουμενο ραντεβου στον γιατρο μ κ ειπαμε θα κανουμε καθε φορα!!! Ναι ετσι ειχα πει αλλα δεν ειμαι σιγουρη κ ετσι εχω δει 2σχεδια lorelli κ τα δυο περιστρεφονενα και τα δυο το ενα ειναι 2σε1 γινεται κ καλαθουνα αλλα δεν με πολυενδιαφερει γιατι εχω παρει ηδη καλαθουνα το αλλο ειναι απλα καροτσι αυτο π με ενδιαφερει ειναι να χωραει στο πορτ μπακαζ του αυτοκινητου και το βαρος του καροτσιου,, με αυτα τα κριτηρια το ενα ειναι 13kg(αυτο το 2σε1) και το αλλο ειναι 8kg με αυτο το πρωτο εχει ιδιο η ξαδερφη μ κ ενω ειναι τοσο εμφανισιμο δεν βοηθαει την μαμα στην κινηση ειναι λεει παρα πολλη βαρυ κ εκαναν το λαθος να μην το δοκιμασουν στο πορτ μπακαζ κ τελικα δεν χωρουσε κ ετσι αναγκαζοντουσαν καθε φορα να ριχνουν το καθισμα του συνοδηγου για να χωρεσει εχουμε σχεδον ιδια αυτοκινητα! ! Δεν ξερω το σκεφτομαι οι τιμες τους κυμαινονται το 13kg 150€ κ το απλο μονο καροτσι 100! Εσυ τι εκανες;;;

Το Doppler δλδ τι είναι; σαν τον υπέρηχο β επιπέδου;;;  

Εγω μ δωσαν ενα καρότσι kidoo νομίζω απλό το οποίο γυρνάει το χερούλι.. Ούτε πολύ μεγαλες ρόδες... Που δεν ήθελα.. Ειναι κ καφε... Κ μετα εχω κ εγω το ίδιο θεμα με το πορτ μπαγκάζ γτ δεν ξερω αν χωράει.. Κ δεν εχω εδω το αμάξι για να δοκιμάσω... Αυτο με τα 100€ είανι τα καλοκαιρινά;; που κλείνουν μπαστούνι κ κοιτάνε μονο μπροστά; το καροτσι μ έχει μεινει μόνο.. Αλλα δεν αγχώνομαι γτ γενναμε χειμώνα.. Μεχρι 6μηνών σίγουρα να κοιτάει εμάς.. Μετα γυρίζει μπροστά κ θα είναι κ καλοκαίρι.. Φαντάζομαι θα μας βολέψει ένα απλο! Δλδ να μη δωσω πολλα λεφτα για 6-12 μήνες! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια ένσταση στο βραστηρα.πριν κλείσει 6 μήνες το μωρό μη χρησιμοποιήσετε.παρτε γκαζάκι μαζί καλυτερ α και μικρό ανοξείδωτο κατσαρολάκι.χρειαζεται 10 λεπτά βράσιμο για σωστή αποστείρωση του νερού για να κάνετε το γάλα.δεν θηλασε η ανηψια μου καινηταν κάθετη η παιδίατρος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Πως είσαι κοπέλα Μου?άντε κοντεύεις να γεννήσεις.οχι μας είχε αφήσει free.αλλα ο γλυκούλης μου δεν θέλει Όσο ειμαι έγκυος.δεν νιώθει άνετα.απο Όταν αυξήθηκαν οινσυσπασεις μας είπε κομμένο αλλά εμείς ήδη το χαμε κόψει.

 

καλησπερα :wub:

η εγκυμοσύνη μου παει μια χαρά, δεν εχω καμια απολύτως ιδιαιτερότητα ή καποιο προβλημα. περα δλδ απο το μπαλονακι που με δυσκολευει πλεον, νορμαλ δλδ, κατα τ αλλα ολα φυσιολογικα. τώρα ή ολα ειναι οκ, ή εγώ ειμαι αναισθητη και δεν καταλαβαινω πολλα πολλα :lol: άμα ειχα συσπασεις πχ.. θα το καταλαβαινα σιγουρα ? ή υπαρχει και περιπτωση να μην το καταλαβω... ? τι να πω... πρωτο παιδάκι για εμένα και η ασχετοσυνη στο ζενίθ ! :lol:

5 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Elise μου κ μενα λογω συσπασεων κομμενα ολα!οτιδηποτε μπορει να οδηγησει σε οργασμο κανει συσπαση στη μητρα...αν εχεις συσπασεις ρωτα τον μπορει απλα να ξεχασε να στο πει.

 

δεν τίθεται κανενα θέμα συσπασεων,... οπως ειπα και στη loyloy φανταζομαι κατι θα ειχα καταλαβει.... μαλλον.... τι να πω... να αγχωθώ τωρα τι να κανω ? εμεις παντως κανονικα ολα τα κανουμε επαφη-οργασμο, αλλά δεν εντόπισα κάτι που να με παραξενέψει. πφφφφ πεμπτη ειναι το ραντεβού με την οικ γιατρό για ελεγχο πιεση, ουρα, καρδιά, συζητηση γενικά για άμα κατι με απασχολει και επομενος προγραμματισμενος ελεγχος για υπερηχο στις 10/10.... σκεφτομαι να την ρωτήσω αλλά ντρεπομαι λιγο :rolleyes:


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elise είπε:

καλησπερα :wub:

η εγκυμοσύνη μου παει μια χαρά, δεν εχω καμια απολύτως ιδιαιτερότητα ή καποιο προβλημα. περα δλδ απο το μπαλονακι που με δυσκολευει πλεον, νορμαλ δλδ, κατα τ αλλα ολα φυσιολογικα. τώρα ή ολα ειναι οκ, ή εγώ ειμαι αναισθητη και δεν καταλαβαινω πολλα πολλα :lol: άμα ειχα συσπασεις πχ.. θα το καταλαβαινα σιγουρα ? ή υπαρχει και περιπτωση να μην το καταλαβω... ? τι να πω... πρωτο παιδάκι για εμένα και η ασχετοσυνη στο ζενίθ ! :lol:

δεν τίθεται κανενα θέμα συσπασεων,... οπως ειπα και στη loyloy φανταζομαι κατι θα ειχα καταλαβει.... μαλλον.... τι να πω... να αγχωθώ τωρα τι να κανω ? εμεις παντως κανονικα ολα τα κανουμε επαφη-οργασμο, αλλά δεν εντόπισα κάτι που να με παραξενέψει. πφφφφ πεμπτη ειναι το ραντεβού με την οικ γιατρό για ελεγχο πιεση, ουρα, καρδιά, συζητηση γενικά για άμα κατι με απασχολει και επομενος προγραμματισμενος ελεγχος για υπερηχο στις 10/10.... σκεφτομαι να την ρωτήσω αλλά ντρεπομαι λιγο :rolleyes:

Ε νομιζω τις συσπάσεις θα τις καταλάβαινες... Ουτε εγω εχω.. Αλλα απ όσα εχω διαβάσει λογικα σκληραίνει η κοιλιά...οποτε θα το καταλαβαιναμε..! Εεε δεν θα στο λέγανε ηδη;;;;;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elise είπε:

καλησπερα :wub:

η εγκυμοσύνη μου παει μια χαρά, δεν εχω καμια απολύτως ιδιαιτερότητα ή καποιο προβλημα. περα δλδ απο το μπαλονακι που με δυσκολευει πλεον, νορμαλ δλδ, κατα τ αλλα ολα φυσιολογικα. τώρα ή ολα ειναι οκ, ή εγώ ειμαι αναισθητη και δεν καταλαβαινω πολλα πολλα :lol: άμα ειχα συσπασεις πχ.. θα το καταλαβαινα σιγουρα ? ή υπαρχει και περιπτωση να μην το καταλαβω... ? τι να πω... πρωτο παιδάκι για εμένα και η ασχετοσυνη στο ζενίθ ! :lol:

δεν τίθεται κανενα θέμα συσπασεων,... οπως ειπα και στη loyloy φανταζομαι κατι θα ειχα καταλαβει.... μαλλον.... τι να πω... να αγχωθώ τωρα τι να κανω ? εμεις παντως κανονικα ολα τα κανουμε επαφη-οργασμο, αλλά δεν εντόπισα κάτι που να με παραξενέψει. πφφφφ πεμπτη ειναι το ραντεβού με την οικ γιατρό για ελεγχο πιεση, ουρα, καρδιά, συζητηση γενικά για άμα κατι με απασχολει και επομενος προγραμματισμενος ελεγχος για υπερηχο στις 10/10.... σκεφτομαι να την ρωτήσω αλλά ντρεπομαι λιγο :rolleyes:

Αν δεν νιώθεις τη κοιλιά να πετρωνει είσαι μια χαρά.η συσπαση είναι συνήθως πέτρωμα.σκληραινει για κάποια δευτερόλεπτα και επανέρχεται.

πρίν από 12 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπερα στα όμορφα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Καλησπέρα.εδω παρακολουθώ τη κοιλιά που κουνιέται σα τρελή.πλακα έχει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ε νομιζω τις συσπάσεις θα τις καταλάβαινες... Ουτε εγω εχω.. Αλλα απ όσα εχω διαβάσει λογικα σκληραίνει η κοιλιά...οποτε θα το καταλαβαιναμε..! Εεε δεν θα στο λέγανε ηδη;;;;;;; 

@loyloy απο την περιγραφή σας κορίτσια, οχι δε νομιζω οτι εχω κάτι τετοιο. δεν πετρωνει ποτέ η κοιλια μου για λιγα δευτερολεπτα. το μονο που συμβαινει ειναι οταν στεκομαι για ώρα ορθια να γινεται σκληρή και το δέρμα τσιτωμένο απολυτα, αλλα νομιζω αυτο γινεται λογω του βάρους της κοιλιτσας προς τα κατω..... και η @Κελυ 32 ανέφερε κατι παρομοιο,... αλλά μετά καθομαι ή ξαπλωνω και ολα καλα, συνεπως δε με ανησυχησε ουτε μου φανηκε παραξενο... ελπιζω να μην ειναι κατι... η κέλυ θα κάνει μια ερώτηση παντως και θα μας πει.. πέμπτη θα ρωτήσω και εγώ αφου θα παω έτσι για να φύγει απο το μυαλό μας...

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...