Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , elise είπε:

@loyloy απο την περιγραφή σας κορίτσια, οχι δε νομιζω οτι εχω κάτι τετοιο. δεν πετρωνει ποτέ η κοιλια μου για λιγα δευτερολεπτα. το μονο που συμβαινει ειναι οταν στεκομαι για ώρα ορθια να γινεται σκληρή και το δέρμα τσιτωμένο απολυτα, αλλα νομιζω αυτο γινεται λογω του βάρους της κοιλιτσας προς τα κατω..... και η @Κελυ 32 ανέφερε κατι παρομοιο,... αλλά μετά άμα καθομαι ή ξαπλωνω και ολα καλα, συνεπως δε με ανησυχησε ουτε μου φανηκε παραξενο... ελπιζω να μην ειναι κατι... η κέλυ θα κάνει μια ερώτηση παντως και θα μας πει.. 

Ναι κοριτσια αυριο θα ξερω!!!! Θα σας ενημερωσω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Ναι κοριτσια αυριο θα ξερω!!!! Θα σας ενημερωσω!!

πεμπτη θα ρωτήσω και εγώ αφου θα παω στη γιατρό έτσι για μια έξτρα γνωμη, να ησυχασει το κεφάλι μας και θα ενημερωσω εννοειτε ! :P

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Cath3rine είπε:

Το Doppler δλδ τι είναι; σαν τον υπέρηχο β επιπέδου;;;  

Εγω μ δωσαν ενα καρότσι kidoo νομίζω απλό το οποίο γυρνάει το χερούλι.. Ούτε πολύ μεγαλες ρόδες... Που δεν ήθελα.. Ειναι κ καφε... Κ μετα εχω κ εγω το ίδιο θεμα με το πορτ μπαγκάζ γτ δεν ξερω αν χωράει.. Κ δεν εχω εδω το αμάξι για να δοκιμάσω... Αυτο με τα 100€ είανι τα καλοκαιρινά;; που κλείνουν μπαστούνι κ κοιτάνε μονο μπροστά; το καροτσι μ έχει μεινει μόνο.. Αλλα δεν αγχώνομαι γτ γενναμε χειμώνα.. Μεχρι 6μηνών σίγουρα να κοιτάει εμάς.. Μετα γυρίζει μπροστά κ θα είναι κ καλοκαίρι.. Φαντάζομαι θα μας βολέψει ένα απλο! Δλδ να μη δωσω πολλα λεφτα για 6-12 μήνες! 

Ναι μετραει το μωρο τα αμνιακα βλεπει τον πλακουντα το λωρο κ λογικα θα σε βαλει καρδιοτοκογραφο εμενα ειπε θα με βαζει καθε φορα αφου τελειωνει με το doopler...

Οχι αυτο με τα 100 δεν ειναι σαν μπαστουνι γυρναει κ προς τα εμενα κ προς τον δρομο εχει ποδοσακο για οταν ειναι εμβρυακι....τωρα μπηκα να θυμηθω πως το λενε αν θες μπρες κοιτα τα ειναι 10kg τελικα ειναι 2σχεδια Lorelli Bertoni Apollo και Lorelli Bertoni Toledo....

Κ εγω αυτο ειπα να μην δωσω πολλα λεφτα γιατι και τα 50€διαφορα θα πανε σε κατι αλλο π χρειαζομαι π.χ ριλαξ! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μετραει το μωρο τα αμνιακα βλεπει τον πλακουντα το λωρο κ λογικα θα σε βαλει καρδιοτοκογραφο εμενα ειπε θα με βαζει καθε φορα αφου τελειωνει με το doopler...

Οχι αυτο με τα 100 δεν ειναι σαν μπαστουνι γυρναει κ προς τα εμενα κ προς τον δρομο εχει ποδοσακο για οταν ειναι εμβρυακι....τωρα μπηκα να θυμηθω πως το λενε αν θες μπρες κοιτα τα ειναι 10kg τελικα ειναι 2σχεδια Lorelli Bertoni Apollo και Lorelli Bertoni Toledo....

Κ εγω αυτο ειπα να μην δωσω πολλα λεφτα γιατι και τα 50€διαφορα θα πανε σε κατι αλλο π χρειαζομαι π.χ ριλαξ! 

Ναι δεν αξίζει να δώσουμε μια περιουσία για τόσο λίγο...! Εφοσον υπάρχουν κ αλλα που κανουν την δουλειά τους.. Σε καταλαβαίνω γτ κ εγω εχω καλαθουνα ήδη... Πήρες καθισματακι αυτοκινήτου;;; Εγω ειχα δει ενα καρότσι  κ το κ ήθελα αλλα κοιτούσε μονο μπροστά!  Κ μετα απο κεινο κανενα δεν ειδα να με εντυπωσιάσει! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Αν δεν νιώθεις τη κοιλιά να πετρωνει είσαι μια χαρά.η συσπαση είναι συνήθως πέτρωμα.σκληραινει για κάποια δευτερόλεπτα και επανέρχεται.

Καλησπέρα.εδω παρακολουθώ τη κοιλιά που κουνιέται σα τρελή.πλακα έχει.

Κ εμένα κουνιέται ολόκληρη!|οντως έχει πλακα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ναι δεν αξίζει να δώσουμε μια περιουσία για τόσο λίγο...! Εφοσον υπάρχουν κ αλλα που κανουν την δουλειά τους.. Σε καταλαβαίνω γτ κ εγω εχω καλαθουνα ήδη... Πήρες καθισματακι αυτοκινήτου;;; Εγω ειχα δει ενα καρότσι  κ το κ ήθελα αλλα κοιτούσε μονο μπροστά!  Κ μετα απο κεινο κανενα δεν ειδα να με εντυπωσιάσει! 

Καθισματακι το εχει παραγγειλει η μαμα μου με τον αντρα της ειναι το δωρο τους μας περιμενει στο μαγαζι πληρωμενο οποτε θελουμε να παμε να το παρουμε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μετραει το μωρο τα αμνιακα βλεπει τον πλακουντα το λωρο κ λογικα θα σε βαλει καρδιοτοκογραφο εμενα ειπε θα με βαζει καθε φορα αφου τελειωνει με το doopler...

Οχι αυτο με τα 100 δεν ειναι σαν μπαστουνι γυρναει κ προς τα εμενα κ προς τον δρομο εχει ποδοσακο για οταν ειναι εμβρυακι....τωρα μπηκα να θυμηθω πως το λενε αν θες μπρες κοιτα τα ειναι 10kg τελικα ειναι 2σχεδια Lorelli Bertoni Apollo και Lorelli Bertoni Toledo....

Κ εγω αυτο ειπα να μην δωσω πολλα λεφτα γιατι και τα 50€διαφορα θα πανε σε κατι αλλο π χρειαζομαι π.χ ριλαξ! 

Τα είχα δει κ εγώ άυτα τα καρότσια, πολύ όμορφα!!! Ωραίο γούστο κοριτσι κ σε βρίσκω πολύ οργανωμένη!!

αληθεια τη βαλίτσα ποτέ τη φτιάχνουμε περίπου; Βέβαια εγώ είμαι ακόμα 26 κ 4...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ πηρες καθισματακι;;;; @Cath3rine

Just now, noni90 είπε:

Τα είχα δει κ εγώ άυτα τα καρότσια, πολύ όμορφα!!! Ωραίο γούστο κοριτσι κ σε βρίσκω πολύ οργανωμένη!!

αληθεια τη βαλίτσα ποτέ τη φτιάχνουμε περίπου; Βέβαια εγώ είμαι ακόμα 26 κ 4...

Ειναι πολλη ομορφα κοριτσιι!!!!

Εγω ειπα σε 2εβδομαδες π θα ειμαι 29η να ξεκινησω να πλενω και οταν τελειωσει το πλυσιμο κ το σιδερωμα να αρχισω να πακεταρω πιστευω μεχρι 33η θα εχω τελειωσει με της μπεμπας! Κ μετα θα ξεκινησω με την δικια μ! Σε 1εβδομαδα την δικη μ ετοιμη θα την εχω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μετραει το μωρο τα αμνιακα βλεπει τον πλακουντα το λωρο κ λογικα θα σε βαλει καρδιοτοκογραφο εμενα ειπε θα με βαζει καθε φορα αφου τελειωνει με το doopler...

Οχι αυτο με τα 100 δεν ειναι σαν μπαστουνι γυρναει κ προς τα εμενα κ προς τον δρομο εχει ποδοσακο για οταν ειναι εμβρυακι....τωρα μπηκα να θυμηθω πως το λενε αν θες μπρες κοιτα τα ειναι 10kg τελικα ειναι 2σχεδια Lorelli Bertoni Apollo και Lorelli Bertoni Toledo....

Κ εγω αυτο ειπα να .mooμην δωσω πολλα λεφτα γιατι και τα 50€διαφορα θα πανε σε κατι αλλο π χρειαζομαι π.χ ριλαξ! 

Βαλεντινα μου επειδη κ γω ολο γυρω απο τα lorelli κινουμε ειδα ζωντανα  το Apollo στα Λητω κ μου φανηκε βαρυ να ξερεις ενω ενα αλλο που ηταν 13 κιλα παλι lorelli ηταν πιο ευκινητο γιατι ειχε τις μεγαλες 2 ροδες,νομιζω οτι οι 4 κολλανε καπως.εγω εχω λυμπιστει το  Arizona!! 170€ με καλαθουνα που δεν εχω

https://www.skroutz.gr/s/12371739/Lorelli-Bertoni-Arizona-2-in-1.html


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντινα μου επειδη κ γω ολο γυρω απο τα lorelli κινουμε ειδα ζωντανα  το Apollo στα Λητω κ μου φανηκε βαρυ να ξερεις ενω ενα αλλο που ηταν 13 κιλα παλι lorelli ηταν πιο ευκινητο γιατι ειχε τις μεγαλες 2 ροδες,νομιζω οτι οι 4 κολλανε καπως.εγω εχω λυμπιστει το  Arizona!! 170€ με καλαθουνα που δεν εχω

Α εστειλα στο Γαια e mail κ μου εστειλαν ολη τη λιστα οπως μου τα πες κ εσυ συν οτι παρεχουν τα παντα για το μωρο σεντονια πετσετες κρεμες μπιμπερο αν χρειαστει πιπιλες ,μεχρι κ μπιστολακι για τα μαλλια για μενα ,3.000€ θα δωσω πιστευω μας οφειλουν μια πετσετα! οποτε ξεανχωθηκα πολυ γιατι ακομη κ κατι εκτακτο χτυπα ξυλο να συμβει παιρνω μπιτζαμες εσωρουχα κ αλλαξιες για το μωρο κ φευγω!

2 ώρες πρίν, elise είπε:

πεμπτη θα ρωτήσω και εγώ αφου θα παω στη γιατρό έτσι για μια έξτρα γνωμη, να ησυχασει το κεφάλι μας και θα ενημερωσω εννοειτε ! :P

Εννοειται να ρωτησεις να μη ντρεπεσαι για το sex ετσι αποκτησαμε τα μπεμπακια μας!παντως αν ειχες συσπασεις θα το χες νιωσει δε παιζει ειναι ενοχλητικο κ τρομαχτικο.!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εσυ πηρες καθισματακι;;;; @Cath3rine

Ειναι πολλη ομορφα κοριτσιι!!!!

Εγω ειπα σε 2εβδομαδες π θα ειμαι 29η να ξεκινησω να πλενω και οταν τελειωσει το πλυσιμο κ το σιδερωμα να αρχισω να πακεταρω πιστευω μεχρι 33η θα εχω τελειωσει με της μπεμπας! Κ μετα θα ξεκινησω με την δικια μ! Σε 1εβδομαδα την δικη μ ετοιμη θα την εχω!

Κ εγώ περίπου σε 2 3 βδομάδες είχα σκοπό να ξεκινήσω τα πλυντήρια σιδερώματα.... Να τελειώσω πρώτα το δωμάτιο γιατί ακόμα δεν έχουν  έρθει όλα τα πράγματα.... Μάλλον η βαλίτσα θα είναι τεράστια γιατί εγώ θα κάτσω κ ένα μήνα Αθήνα .. μήπως πρεπει να πάρω 2 μικρές;

θέλω να κάνω κ γενική στο σπίτι με τη βοήθεια της μαμάς μου αλλά για κάποιο λόγο νιώθω αρκετά δυσκίνητη.... που να είχα βάλει κ κιλά να είχα μπει κ στο μήνα  μου!! Θα κανω μάλλον πριν φύγω για Αθήνα, με τη βοήθεια της μαμάς πάντα....

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Dimitra K είπε:

Βαλεντινα μου επειδη κ γω ολο γυρω απο τα lorelli κινουμε ειδα ζωντανα  το Apollo στα Λητω κ μου φανηκε βαρυ να ξερεις ενω ενα αλλο που ηταν 13 κιλα παλι lorelli ηταν πιο ευκινητο γιατι ειχε τις μεγαλες 2 ροδες,νομιζω οτι οι 4 κολλανε καπως.εγω εχω λυμπιστει το  Arizona!! 170€ με καλαθουνα που δεν εχω

Α εστειλα στο Γαια e mail κ μου εστειλαν ολη τη λιστα οπως μου τα πες κ εσυ συν οτι παρεχουν τα παντα για το μωρο σεντονια πετσετες κρεμες μπιμπερο αν χρειαστει πιπιλες ,μεχρι κ μπιστολακι για τα μαλλια για μενα ,3.000€ θα δωσω πιστευω μας οφειλουν μια πετσετα! οποτε ξεανχωθηκα πολυ γιατι ακομη κ κατι εκτακτο χτυπα ξυλο να συμβει παιρνω μπιτζαμες εσωρουχα κ αλλαξιες για το μωρο κ φευγω!

Ναι σ ειπα τα παρεχουν ολα!!! Ωραια λοιπον εσγ εχεις πολλη λιγοτερα να δοκιμασεις....οταν με το καλο παμε να το αγορασουμε θα τα δοκιμασω ολα οσα ενδιαφερομαι να παρω!

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Κ εγώ περίπου σε 2 3 βδομάδες είχα σκοπό να ξεκινήσω τα πλυντήρια σιδερώματα.... Να τελειώσω πρώτα το δωμάτιο γιατί ακόμα δεν έχουν  έρθει όλα τα πράγματα.... Μάλλον η βαλίτσα θα είναι τεράστια γιατί εγώ θα κάτσω κ ένα μήνα Αθήνα .. μήπως πρεπει να πάρω 2 μικρές;

θέλω να κάνω κ γενική στο σπίτι με τη βοήθεια της μαμάς μου αλλά για κάποιο λόγο νιώθω αρκετά δυσκίνητη.... που να είχα βάλει κ κιλά να είχα μπει κ στο μήνα  μου!! Θα κανω μάλλον πριν φύγω για Αθήνα, με τη βοήθεια της μαμάς πάντα....

 

Και εγω την μαμα μπυ περιμενω ειναι στην μυτηλινη θα ρθει με το που μπω στο μηνα μ να μ καθαρισει κ να μεινει για ενα μηνα κ μετα την γεννα να με βοηθησει!

2εχω κ εγω παρολου π δεν θα μεινω καπου τοσο καιρο μια μεγαλη για την μπεμπα κ μια πιο μικρη για εμενα κ το σακ βουαγιαζ με τα ηλεκτρικα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω να τελειωσω μεχρι αρχες Οκτωβρη με το δωματιο και μετα θα φερω γυναικα για γενικη γιατι δυστυχως δεν μπορει κανεις να με βοηθησει! 

Να σας ρωτησω κατι αλλο...ψωνισε καμια απο jumbo? Φορμακια,ζιπουνακια και τετοια που θα φοραει το μωρο? Ειναι καλα? Κ απο τιμες τι παιζει? Ειναι πιο φτηνα απο τα αλλα μαγαζια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εγω περιμενω να τελειωσω μεχρι αρχες Οκτωβρη με το δωματιο και μετα θα φερω γυναικα για γενικη γιατι δυστυχως δεν μπορει κανεις να με βοηθησει! 

Να σας ρωτησω κατι αλλο...ψωνισε καμια απο jumbo? Φορμακια,ζιπουνακια και τετοια που θα φοραει το μωρο? Ειναι καλα? Κ απο τιμες τι παιζει? Ειναι πιο φτηνα απο τα αλλα μαγαζια?

Εγω π δεν μπορεσα να κρατηθω αναμεσα στις αγορες π εκανα με τα ηλεκτρικα ειδη πηρα κανα δυο φορμακια κ κορμακια ειναι 100%βαμβακερα κ απο τιμες σουπερ 5€ το ενα φορμακι και 2.5 το καθε κορμακι ειχαν απο οτι θυμαμαι!!!ειχα προλαβει κ ειχα παρει απο αλλες σελιδες κ δεν σκεφτηκα να κοιταξω εκει αλλιως απο εκει θα τα επερνα! Πηρα ομως κουβερτουλες πανουλες κ τετοια κ αυτα φοβερα κ οικονομικα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εγω περιμενω να τελειωσω μεχρι αρχες Οκτωβρη με το δωματιο και μετα θα φερω γυναικα για γενικη γιατι δυστυχως δεν μπορει κανεις να με βοηθησει! 

Να σας ρωτησω κατι αλλο...ψωνισε καμια απο jumbo? Φορμακια,ζιπουνακια και τετοια που θα φοραει το μωρο? Ειναι καλα? Κ απο τιμες τι παιζει? Ειναι πιο φτηνα απο τα αλλα μαγαζια?

Εγώ έβγαλα κάρτα orchestra και ψώνισα από εκεί τα πιο πολλα... Μου φάνηκαν αρκετά φθηνά ειδικά τα ζιπουνακια οι 7αδες... Κ ωραία σχέδιακια! Jumbo μου έφεραν ένα φορμακι δωρο, μια χαρά μου φάνηκε ν σου πω την αλήθεια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...