Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλε κορίτσια σε τι τροφή έχετε τη μεγαλύτερη τιμή στο ζάχαρο? Έφαγα για πρωινό 1 2%Γιαούρτι και 2 μαύρες φρυγανιές και μου ανέβασε 131.ενω με το φαγητό γενικότερα μου ανεβάζει βαριά 95 μέχρι στιγμής.τι κουλο κι αυτό 

Κι εμένα όταν όταν τρώω το πρωί μισό τοστ με δείχνει λίγο παραπάνω από τα επόμενα κυρίως γεύματα. Νομίζω ότι είναι συνδυασμός διάφορων παραγόντων, π.χ. πόσους υδατάνθαρακες έφαγες σε κάθε γεύμα, πόσο περπάτημα έκανες και κάποιες φορές έχει κάποια μικρά σκαμπανεβάσματα ακόμα κι αν όλα τα άλλα είναι ίδια με την προηγούμενη ημέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα κορίτσια αυτός ο καιρός μου αρέσει πολύ!!!έξω να γίνεται χαλασμός και εγώ μέσα αραχτη στον καναπέ με ένα καλό βιβλίο! Και το βράδυ χουχουλιασμα με τον σύζυγο και ταινιουλα!

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εχουμε διαφορά  μονο 3-4 μέρες εμεις δλδ... Κι εγω σε δημοσιο εχω ραντεβού κ μετα 22/10 εχω το doppler! 

Ναι 3μερες διαφορα...!!! Κοντα τα εχουμε τα ραντεβου μας!!!:-P

 

πρίν από 14 λεπτά , noni90 είπε:

Κι εγώ περιμένω πως κ πως να το δω το μωράκι μας.... αύριο μπαίνω στην 27η βδομάδα, έχω ακόμα πολύ καιρό βέβαια.... αλλά με έχει πιάσει Ανυπομονησία.. ακόμα μερικες φορές δε το πιστεύω ότι έχουμε φτάσει ως εδώ κ λέω μακαρι να μας αξιώσει ο Θεός να πάνε όλα καλά κ να κάνουμε γερά μπεμπακια!

καφε εγώ ξεκίνησα να πίνω πριν κανένα μήνα... αλλά ξέπλυμα όχι καφέ χαχαχα... πολύ νερωμένο..... τον είχα κόψει δε μπορούσα να πιω στην αρχή, απ τα πρώτα συμπτώματα κ εμένα η απέχθεια προς τον καφέ, που εγώ είχα λατρεία δε μπορούσα χωρίς καφέ το πρωί δεν άνοιγε το μάτι!!!

. κορίτσια άσχετο σας είπε ο γιατρός σας ότι θα σας βλέπει πιο συχνά από κάποιο σημείο και μετά;

Ραντεβου ποτε εχεις εσυ;;; Αμην κοριτσι μ να μας αξιωσει ο Θεος να τα κρατησουμε γερα στην αγγαλια μας! Εγω σε 3μερες κλεινω την 28 κ θα δυανυω την 29η......ετσι δεν παει βρε κοριτσια;; τωρα ας πουμε ειμαι 27κ4 αρα διανυω την 28η εβδομαδα!!;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το ιδιο κοκαλο λεμε ολεςς!!! Χαχχαχα......

Και εγω ανυπομονω να την παρω αγγαλιτσα.....!!! 

Αληθεια επομενο ραντεβου ποτε εχετε και ποσο εβδομαδων θα ειστε;;;

Εγω εχω τη Δευτερα ραντεβου θα ειμαι 27+1. Εμενα με βλεπει καθε 2 βδομαδες ο γιατρος, εκτος απο τον αυγουστο που ελειπε. Ετσι ειμαι κ γω πιο ηρεμη. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@noni90

@Diavolitsa

@sunshine83

Νηστείας χτες 76 σήμερα 78.τωρα τι να σας πω.ολες οι άλλες τιμές μου είναι καλές.και η καμπύλη αρνητική.τωρα πειράματα για το αμνιακό υγρό κάνουμε.σε μια βδομάδα θα ξέρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

@noni90

@Diavolitsa

@sunshine83

Νηστείας χτες 76 σήμερα 78.τωρα τι να σας πω.ολες οι άλλες τιμές μου είναι καλές.και η καμπύλη αρνητική.τωρα πειράματα για το αμνιακό υγρό κάνουμε.σε μια βδομάδα θα ξέρω.

Τελειο ειναι ρε συ! Μην αγχωνεσαι! Και γω τωρα μιλησα με την ενδοκρινολογο και μου λεει τελειες οι μετρησεις σου και τις λεω οκ δλδ μπορω να χαλαρωσω λιγο? Οχι μου λεει συνεχιζεις ως εχει!

Link to comment
Share on other sites

Γιατρό Έχουμε την άλλη Πέμπτη.αντε να δούμε το μπέμπη.

Καλέ για το κρύο Αφήστε.ψοφοκρυο.πηγα για ψώνησα  σήμερα. @nanoula90 πήρα φόρμα medium και είναι πολύ άνετη.στα την δοκίμασα 38 40 και 42.πηρα στα skinny που είναι πιο ελαστικά και αγορασα το 42.καο το 38 Μου έκανε και το 40 αλλά το 42 έχει πολύ ανεση για μέχρι τέλους εγκυμοσύνης. Επειδή είναι skinny και ελαστικό κάνει ωραία εφαρμογή στα πόδια.δεν σακουλιαζει.

Είδα λέτε και για πόνους.μεση προσαγωγους.ολα τα χω.περπαταω με τα χίλια ζόρια.και υποφέρω αλλά υπομονή.ο αντρακλας μου έρχεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

@noni90

@Diavolitsa

@sunshine83

Νηστείας χτες 76 σήμερα 78.τωρα τι να σας πω.ολες οι άλλες τιμές μου είναι καλές.και η καμπύλη αρνητική.τωρα πειράματα για το αμνιακό υγρό κάνουμε.σε μια βδομάδα θα ξέρω.

Κι εγώ νομίζω ότι είναι πολύ καλές οι μετρήσεις σου. Αλλά κάνε ό,τι λέει ο γιατρός για χάρη του μωρού.

Κι εμένα μ' αρέσει αυτός ο καιρός. Το φθινόπωρο μου βγάζει μια διάθεση για χουχούλιασμα. Εμείς χτες πήγαμε στο γιατρό. Το νινί μας έχει φτάσει στα 1.050 γρ. στην 27η +4  εβδ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , sunshine83 είπε:

Κι εγώ νομίζω ότι είναι πολύ καλές οι μετρήσεις σου. Αλλά κάνε ό,τι λέει ο γιατρός για χάρη του μωρού.

Κι εμένα μ' αρέσει αυτός ο καιρός. Το φθινόπωρο μου βγάζει μια διάθεση για χουχούλιασμα. Εμείς χτες πήγαμε στο γιατρό. Το νινί μας έχει φτάσει στα 1.050 γρ. στην 27η +4  εβδ.

Εμενα 1028γρ ήταν στην 27η εβδομάδα μολις μπηκα... Μεγαλώνουν τα Καμάρια μας!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , loyloy είπε:

Γιατρό Έχουμε την άλλη Πέμπτη.αντε να δούμε το μπέμπη.

Καλέ για το κρύο Αφήστε.ψοφοκρυο.πηγα για ψώνησα  σήμερα. @nanoula90 πήρα φόρμα medium και είναι πολύ άνετη.στα την δοκίμασα 38 40 και 42.πηρα στα skinny που είναι πιο ελαστικά και αγορασα το 42.καο το 38 Μου έκανε και το 40 αλλά το 42 έχει πολύ ανεση για μέχρι τέλους εγκυμοσύνης. Επειδή είναι skinny και ελαστικό κάνει ωραία εφαρμογή στα πόδια.δεν σακουλιαζει.

Είδα λέτε και για πόνους.μεση προσαγωγους.ολα τα χω.περπαταω με τα χίλια ζόρια.και υποφέρω αλλά υπομονή.ο αντρακλας μου έρχεται.

Απο τα hm το πηρες?? Εμενα μου φερε χθες η πεθερα μου δωρο ενα τζινακι απο κει σε 38 και 2 μπλουζες φαρδιες χειμωνιατικες. Το δοκιμασα το τζιν, ακομα μου κανει, και ελπιζω κ μεχρι το τελος. Δεν ηθελα να τη βαλω σε κοπο να παει να το αλλαξει τη γλυκουλα μου. Θα παρω ομως και 2 κολαν να εχω χοντρα, για να τα φοραω με μπλουζοφορεματα και μποτακια.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυο ερωτησεις....ξερετε αν υπαρχουν καλσον εγκυμοσυνης? Και επισης εμεις τωρα που γενναμε Δεκεμβρη τη φορμακια πηρατε εσεις στα μπεμπακια σας? Βελουτε? Γιατι αυτα που εβλεπα χτες μου φαινοταν πολυ λεπτα...επισης θα παρετε αλλα για τον υπνο?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Κι εγώ περιμένω πως κ πως να το δω το μωράκι μας.... αύριο μπαίνω στην 27η βδομάδα, έχω ακόμα πολύ καιρό βέβαια.... αλλά με έχει πιάσει Ανυπομονησία.. ακόμα μερικες φορές δε το πιστεύω ότι έχουμε φτάσει ως εδώ κ λέω μακαρι να μας αξιώσει ο Θεός να πάνε όλα καλά κ να κάνουμε γερά μπεμπακια!

καφε εγώ ξεκίνησα να πίνω πριν κανένα μήνα... αλλά ξέπλυμα όχι καφέ χαχαχα... πολύ νερωμένο..... τον είχα κόψει δε μπορούσα να πιω στην αρχή, απ τα πρώτα συμπτώματα κ εμένα η απέχθεια προς τον καφέ, που εγώ είχα λατρεία δε μπορούσα χωρίς καφέ το πρωί δεν άνοιγε το μάτι!!!

. κορίτσια άσχετο σας είπε ο γιατρός σας ότι θα σας βλέπει πιο συχνά από κάποιο σημείο και μετά;

Μεχρι κ τον Νοέμβριο εχω μια φορα τον μήνα ραντεβου στο νοσοκομείο.. Μετα οταν μπω στον μήνα μ με ειπαν θα πηγαίνω καθε βδομαδα! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι 3μερες διαφορα...!!! Κοντα τα εχουμε τα ραντεβου μας!!!:-P

 

Ραντεβου ποτε εχεις εσυ;;; Αμην κοριτσι μ να μας αξιωσει ο Θεος να τα κρατησουμε γερα στην αγγαλια μας! Εγω σε 3μερες κλεινω την 28 κ θα δυανυω την 29η......ετσι δεν παει βρε κοριτσια;; τωρα ας πουμε ειμαι 27κ4 αρα διανυω την 28η εβδομαδα!!;;

Εγώ το κλείνω πάντα μια δυο μέρες πριν τώρα πχ είμαι 26 και 6... θα κλείσω γύρω στις 10 Οκτώβρη που θα είμαι 28... νομίζω έτσι πάει όπως το λες

1 hour ago, loyloy είπε:

@noni90

@Diavolitsa

@sunshine83

Νηστείας χτες 76 σήμερα 78.τωρα τι να σας πω.ολες οι άλλες τιμές μου είναι καλές.και η καμπύλη αρνητική.τωρα πειράματα για το αμνιακό υγρό κάνουμε.σε μια βδομάδα θα ξέρω.

Καλές οι τιμές σου!! Πολύ καλές! Μπορεί να είναι ίδιοπαθες το αμνιακό τελικά! 

πρίν από 9 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Δυο ερωτησεις....ξερετε αν υπαρχουν καλσον εγκυμοσυνης? Και επισης εμεις τωρα που γενναμε Δεκεμβρη τη φορμακια πηρατε εσεις στα μπεμπακια σας? Βελουτε? Γιατι αυτα που εβλεπα χτες μου φαινοταν πολυ λεπτα...επισης θα παρετε αλλα για τον υπνο?

Υπάρχουν μέχρι κ στα τζάμπο αν πας θα βρεις.... εγώ πήρα ένα για δοκιμή.... φορμΑκια πήρα κάποια βαμβακερά όχι πολύ λεπτά και μου έφεραν κ κάποια βελουτε... αυτά που μου άρεσαν είναι κάποια σε ύφασμα στυλ φούτερ που μου έφεραν... δε ξέρω τι από όλα βολεύει!!! 

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Απο τα hm το πηρες?? Εμενα μου φερε χθες η πεθερα μου δωρο ενα τζινακι απο κει σε 38 και 2 μπλουζες φαρδιες χειμωνιατικες. Το δοκιμασα το τζιν, ακομα μου κανει, και ελπιζω κ μεχρι το τελος. Δεν ηθελα να τη βαλω σε κοπο να παει να το αλλαξει τη γλυκουλα μου. Θα παρω ομως και 2 κολαν να εχω χοντρα, για να τα φοραω με μπλουζοφορεματα και μποτακια.

Το hm έχει κολάν φλιζ που είναι τέλεια με 13€... κ μπορείς να παρΑγγειλεις κιολας εμένα ο άντρας μου σε συνεργασία με τη μελλοντική νονά του μπέμπη μου παράγγειλαν κάποια πράγματα γιατί δεν είχα τίποτα να μου κάνει. Κ με τα κολάν ενθουσιάστηκα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Απο τα hm το πηρες?? Εμενα μου φερε χθες η πεθερα μου δωρο ενα τζινακι απο κει σε 38 και 2 μπλουζες φαρδιες χειμωνιατικες. Το δοκιμασα το τζιν, ακομα μου κανει, και ελπιζω κ μεχρι το τελος. Δεν ηθελα να τη βαλω σε κοπο να παει να το αλλαξει τη γλυκουλα μου. Θα παρω ομως και 2 κολαν να εχω χοντρα, για να τα φοραω με μπλουζοφορεματα και μποτακια.

Ναι h&m και το 38 μου έκανε.ελαστικα είναι.ανετα.αλλα έχω μεγάλη κοιλιά και το φοβήθηκα. Λέω καλύτερα να είμαι άνετη να με πάει μέχρι τέλους σίγουρα.τι μπλούζες σου πήρε?εδώ δεν είχε ποικιλία. Πήρα 2 μακρυμανικες ριγέ. Μια μπεζ μια Μπορντό.χοντρςς δεν είχε ακόμα γαμωτο.για κολαν μη πάρεις απο κει.ειναι πολύ ψηλά.ψευτικα τελείως.δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Cath3rine είπε:

Μεχρι κ τον Νοέμβριο εχω μια φορα τον μήνα ραντεβου στο νοσοκομείο.. Μετα οταν μπω στον μήνα μ με ειπαν θα πηγαίνω καθε βδομαδα! 

Εμένα νομίζω την τελευταία φορά μου είπε ότι στον 8ο θα με βλέπει κάθε 2 βδομάδες; Αλλά δεν είμαι κ σίγουρη δε θυμάμαι καλά.... 

μηπως έχει να κάνει που δεν έχουμε νοσοκομείο εδώ είναι ιδιώτης η γιατρός μου κ αν τύχει κάτι φεύγουμε εκτακτως. 

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι h&m και το 38 μου έκανε.ελαστικα είναι.ανετα.αλλα έχω μεγάλη κοιλιά και το φοβήθηκα. Λέω καλύτερα να είμαι άνετη να με πάει μέχρι τέλους σίγουρα.τι μπλούζες σου πήρε?εδώ δεν είχε ποικιλία. Πήρα 2 μακρυμανικες ριγέ. Μια μπεζ μια Μπορντό.χοντρςς δεν είχε ακόμα γαμωτο.για κολαν μη πάρεις απο κει.ειναι πολύ ψηλά.ψευτικα τελείως.δεν αξίζει.

Εμένα τα φλιζ που μου παρήγγειλαν απ το ηλεκτρονικό κατάστημα δεν είναι πολύ ψιλά.... εντάξει δεν είναι κ τα πιο χοντρά του κόσμου... αλλά είναι χοντρουλικα..... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...