Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Cath3rine είπε:

Φιλενάδα καημό το έχω !!! Εμενα αυτός δεν με γέμισε το μάτι... Ο αλλος στο ιπποκράτειο ήταν καλύτερος... Για την ωρα δλδ κ τα πλάνα... Γτ κ αυτα μετρανε!!!! Τωρα παει... Θα τα ξαναδούμε live να υποθέσω... 

Σου είπα με Τον συγκεκριμένο τι παίχτηκε, είναι περίπτωση ο άνθρωπος.... @nanoula90 που να πήγαινες σε δημόσιο!!!! Πάντως μπορεί σαν εξέταση όντως να μην κρατάει πολύ, τι να πω...


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσια εγω σε ιδιωτικο μαιευτηριο τα εκανα και με ξεπετανε!! :-x

Ε οχι να πληρώνεις κ να να σε ξεπετανε έτσι... Κακώς...παντου τα πάντα τελικά... Ειναι να νευριάζεις ..γτ εγω που δεν με παρακολουθεί γιατρός εξωτερικά περιμενα αυτούς τους υπέρηχους για να τον δω... Κ επειδη νοσοκομείο δεν κανουν υπέρηχο σε καθε ραντεβού με κακοφανηκε... Ααααα να τα λεμε κ αυτα! 

 

@Anastasia_parisΣ εμας επρεπε να τύχει αυτος;;;;  χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Εγω τώρα αγχώθηκα με την @ΒαλεντιναΧρηστος, όλο εκεί. Είναι το μυαλό μου.... Κοριτσάκι στείλε μας. Όταν μπορέσεις να ξέρουμε. Πως. Είσαι...... 

Κι εγω.. Αλλα είμαι σίγουρη ολα θα ναι καλα... Μολις μπορέσει θα μας στειλει...! 

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος ενημερωσε μας οταν μπορεσεις! Ολα καλα θα πανε! Αφου εισαι στο νοσοκομειο μη φοβασαι! Και γω 100αρες ειχα προχτες αλλα δεν τις καταλαβενα! Εσυ πονας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος ενημερωσε μας οταν μπορεσεις! Ολα καλα θα πανε! Αφου εισαι στο νοσοκομειο μη φοβασαι! Και γω 100αρες ειχα προχτες αλλα δεν τις καταλαβενα! Εσυ πονας?

Εσύ πως είσαι κορίτσι???? Πέρασαν οι πόνοι που δεν είχες????? Χαχαχααχααχ!!!! Σοβαρά τώρα, αισθάνεσαι τίποτα??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Εσύ πως είσαι κορίτσι???? Πέρασαν οι πόνοι που δεν είχες????? Χαχαχααχααχ!!!! Σοβαρά τώρα, αισθάνεσαι τίποτα??? 

Χαχαχα! Μου αρεσε αυτο! Μπα...τπτ απολυτως! Περα απο το οτι μερα με τη μερα νιωθω πιο βαρια τπτ αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Χαχαχα! Μου αρεσε αυτο! Μπα...τπτ απολυτως! Περα απο το οτι μερα με τη μερα νιωθω πιο βαρια τπτ αλλο!

Ε εντάξει αυτό είναι φυσιολογικό!!! Αλλά τίποτα απολύτως ρε παιδί μου????? Πόνους περιόδου, κάτι!!!!! Το μωρό το αισθάνεσαι κανονικά η πλέον λιγοτερο???? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ε εντάξει αυτό είναι φυσιολογικό!!! Αλλά τίποτα απολύτως ρε παιδί μου????? Πόνους περιόδου, κάτι!!!!! Το μωρό το αισθάνεσαι κανονικά η πλέον λιγοτερο???? 

Καποιες φορες νιωθω κατι σαν πονακια περιοδου ναι αλλα αυτα τα ενιωθα και πιο πριν! Και η μπεμπα μια χαρα κουνιεται! Δε ξερω...θα δουμε που θα παει...παντως μαλλι προλαβα και εβαψα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καποιες φορες νιωθω κατι σαν πονακια περιοδου ναι αλλα αυτα τα ενιωθα και πιο πριν! Και η μπεμπα μια χαρα κουνιεται! Δε ξερω...θα δουμε που θα παει...παντως μαλλι προλαβα και εβαψα!

Χάχαχαχα κάνε τα μποτέ σου να είσαι έτοιμη!!!!!!! Μας βλεπω τις μισές πριν βγει ο μηνας να γενναμε!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καποιες φορες νιωθω κατι σαν πονακια περιοδου ναι αλλα αυτα τα ενιωθα και πιο πριν! Και η μπεμπα μια χαρα κουνιεται! Δε ξερω...θα δουμε που θα παει...παντως μαλλι προλαβα και εβαψα!

Τα βασικα τα έκανες..εισαι ετοιμη :)μπραβο ρε κορίτσι..! Θα έχεις πολυ καλη γεννά νομίζω!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Cath3rine είπε:

Τα βασικα τα έκανες..εισαι ετοιμη :)μπραβο ρε κορίτσι..! Θα έχεις πολυ καλη γεννά νομίζω!!!! 

Και γω ετσι θελω να πιστευω! Αυριο εχω κουρεμα :) προσπαθω να μην αγχωνομαι! Κυριως τα βραδια με πιανει αγχος! Φοβαμαι μην εχω τπτ περιεργα πονακια και δε θελω να παρω το γιατρο τζαμπα στις 3 το βραδυ ας πουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Και γω ετσι θελω να πιστευω! Αυριο εχω κουρεμα :) προσπαθω να μην αγχωνομαι! Κυριως τα βραδια με πιανει αγχος! Φοβαμαι μην εχω τπτ περιεργα πονακια και δε θελω να παρω το γιατρο τζαμπα στις 3 το βραδυ ας πουμε!

Ααααα εσύ θα πας τελειως ανανεωμένη για το μωρό σου!!! Μπραβο... Μπραβο... Εγω μόνο το χρωμα εχω αλλάξει χιχιχι 

Οταν ομως νιώθεις έστω κ λιγο να τον πάρεις τον γιατρό... Μην σκεφτεσε τν ωρα κλπ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; ευχομαι να ειστε ολες καλα!! Εγω ειμαι στο νοσοκομειο με συσπασεις 5λεπτες κ πονο ηρθα με 100αρρες συσπασεις κ μ κανανε εισαγωγη κ ενεσεις κορτιζονης μολις τωρα.....ΦΟΒΑΜΑΙΙ

Κοντυνε ο τραχηλος στο 1.8

Βαλεντίνα μου όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς αφού είσαι και στο νοσοκομείο. Η αδερφή μου με συσπάσεις ανά πεντάλεπτο (λόγω μικροβίου) και τράχηλο 1,5 άντεξε, (νοσηλευομενη βεβαια με ενδοφλέβια τοκολυτικα), για ενάμιση μήνα και τελικά γέννησε μια μέρα πριν μπει στον μήνα της. Δύο βδομάδες σου μένουν μόνο για να μπεις στον μήνα σου αλλά και τώρα ακόμα ου μη γένοιτο αν γεννήσεις είσαι σε πολύ καλή εβδομάδα!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσια, στο ντοπλερ σε κοιτανε μονο κοιλιακα ετσι?? :lol: Καταλαβαινουμε ολες γιατι ρωταω βεβαια εεε@Anastasia_paris ??? Εχω ραντεβου να το κανω αυριο αυτο. Κοιτανε και τραχηλο μηπως?

Κοιλιακα εμένα και μου το βγαλε 2.4 και μετά από 10 μέρες που πήγα στο γιατρό μου με μέτρησε κολπικα γτ τρόμαξε με το νούμερο και μου πε 3 και ηρεμήσαμε. 

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; ευχομαι να ειστε ολες καλα!! Εγω ειμαι στο νοσοκομειο με συσπασεις 5λεπτες κ πονο ηρθα με 100αρρες συσπασεις κ μ κανανε εισαγωγη κ ενεσεις κορτιζονης μολις τωρα.....ΦΟΒΑΜΑΙΙ

Κοντυνε ο τραχηλος στο 1.8

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου.καλυτερα που πήγες νοσοκομείο και σου έκαναν και ενεσουλες.μη ξεχνάς ότι είσαι σε καλή εβδομάδα πλέον αργά μη τρομάζεις.οποτε μπορέσεις πες μας πως πας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...