Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μπράβο Αναστασία είδες που είναι όλα μια χαρά! έτσι να είσαι πάντα χαρούμενη έχεις δύο όμορφα πλασματάκια να περιμένεις και ένα στο σπίτι να περιμένει τα μικρούλια και μια τι άλλο θες!Δεν πρέπει να στεναχωριεσαι για τίποτα. 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου καλό ναι ευτυχώς όλα είναι μια χαρά!!!! Φυσικά μου είπε αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρελαθώ και να αρχίσω τα χαζά, συνεχίζουμε όλη την αγωγή κανονικά και όλα τα υπόλοιπα με προσοχή!!!! 

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος Μικρακι μου ολα καλα θα πανε!Ευτυχως εισαι εκει στο νοσοκομειο και λαμβανεις την καταλληλη αγωγη. Και μεσα να σε κρατησουν για μερες, μην στενοχωριεσαι, ειμαστε στην τελικη ευθεια. 

Κοριτσια μου τι κανετε?? Εγω διαβαζω φουλ και εχω πολλη υπερενταση και κουραση μαζι. Σημερα εκανα και το ντοπλερ. 2600 μου τον εβγαλε αλλα αποκλειεται να ειναι τοσο. Πριν μια βδομαδα ηταν υποτιθεται 2200. Εκτος αν εχω μεσα μου αρκουδακι οχι παιδι. Χαχαχα. Ο τραχηλος σουπερ. 2,2!!! Σε 2 βδομαδες θα βγαλω και τον πεσό. 

Μαλλον ηταν η μερα σημερα γιατι και γω το μεσημερι ειχα τετοια νευρα που νομιζα οτι θα εσπαγα το σπιτι με τα εγκεφαλικα μου κυματα μονο χαχαχαχ. @Anastasia_paris τελεια αγαπη ο τραχηλος! Οσο για το αλλο ιδιοι ειναι οι αντρες τελικα σε αυτο αχαχαχαχα. Αλλα εμενα δεν εχει τα κοτσια να ρωτησει κατι τετοιο, ειναι σιγουρος λεει οτι εχει μπολικο :lol:

Αχ αγάπη κι εσένα ανέβηκε ο τράχηλος μπράβο!!! Πολύ χαίρομαι!!!!! Καλέ τι να ντραπει, ίδιο χιούμορ έχουν, αφού στο. Τέλος του. Λέει η γιατρός "να πάρε τα αρχ...ια του τώρα να ηρεμήσεις"!!!!!! 

  • Χαχα 3

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μ τι κανερε εγω ακομα μεσα μ βαλαν κ αλλο φαρμακο θειΐκο μαγνησιο μ καναν χθες την τελευταια δοση κορτιζονης...απλα δεν ξερω μαλλον η μπεμπα εχει θεμα με τους σφηγμους απο χθες το πρωι εκει π ειναι 150σφυξεις εκει παει 50 μετα 190 μετα 100 μετα 45 μετα 165 κ με παρακολουθουν πιο συχνα λενε κουνιεται κ χανουμε την εστια της καρδιας αλλα θα δουμε πως θα παει ευχομαι Θεουλη μ να μην ειναι κατι σοβαρο κ να ειναι καλα το μωρο μ....απο συσπασεις τωρα κανω κατι μεγαλες που κ που 1 ανα 40λεπτα ετσι αλλα ειναι καλα! Περιμενουμε να δουμε 12 μερεςς να μπω στον μηνα μ....Αμην να πανε ολα καλα βλεπω παντου μπεμπακια γυρω μ κ λαχταρω το δικο μ.....Εσεις τ κανετε ειστε ολες καλα;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια μ τι κανερε εγω ακομα μεσα μ βαλαν κ αλλο φαρμακο θειΐκο μαγνησιο μ καναν χθες την τελευταια δοση κορτιζονης...απλα δεν ξερω μαλλον η μπεμπα εχει θεμα με τους σφηγμους απο χθες το πρωι εκει π ειναι 150σφυξεις εκει παει 50 μετα 190 μετα 100 μετα 45 μετα 165 κ με παρακολουθουν πιο συχνα λενε κουνιεται κ χανουμε την εστια της καρδιας αλλα θα δουμε πως θα παει ευχομαι Θεουλη μ να μην ειναι κατι σοβαρο κ να ειναι καλα το μωρο μ....απο συσπασεις τωρα κανω κατι μεγαλες που κ που 1 ανα 40λεπτα ετσι αλλα ειναι καλα! Περιμενουμε να δουμε 12 μερεςς να μπω στον μηνα μ....Αμην να πανε ολα καλα βλεπω παντου μπεμπακια γυρω μ κ λαχταρω το δικο μ.....Εσεις τ κανετε ειστε ολες καλα;;;

Κανε υπομονη! 12 μερουλες ειναι, θα περασουν! Αφου εισαι μεσα στο νοσοκομειο μη φοβασαι τπτ, ολα καλα θα πανε! 

Εγω ακομα στην αναμονη :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Κανε υπομονη! 12 μερουλες ειναι, θα περασουν! Αφου εισαι μεσα στο νοσοκομειο μη φοβασαι τπτ, ολα καλα θα πανε! 

Εγω ακομα στην αναμονη :)

Με το καλο κοριτσι μ.......ας βαλει ο Αγιος Παΐσιος το χερι του να πανε ολα καλα για την μικρη μ Παισια μας!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με το καλο κοριτσι μ.......ας βαλει ο Αγιος Παΐσιος το χερι του να πανε ολα καλα για την μικρη μ Παισια μας!

Σε έχουν εκεί σε παρακολουθούν. Μη τολμήσεις και βγεις.κατσε μέσα.καλυτερα μεσα.αλλα να σκέφτεσαι ότι είσαι σε καλή εβδομάδα.η μπεμπα σου μια χαρά θα Ναι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες! @ΒαλεντιναΧρηστοςΥπομονή, θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, θα δεις.

Εγώ είμαι μια χαρά από υγεία, αν και έχω αρχίσει να αγχώνομαι καθώς την σε 10 μέρες μπαίνω στο μήνα μου, και η γιατρός μου 'έδωσε διορία' μέχρι τότε να γυρίσει το μωρό στη σωστή στάση, αλλιώς πάμε με καισαρική. Βέβαια, ακόμη και να γυρίσει, θέλει να πάμε με πρόκληση, λόγω διαβήτη κύησης, που κι αυτό τώρα θυμήθηκε να μου το πει.

Με λίγα λόγια, μην της χαλάσω και το πρόγραμμα, όπως οι περισσότεροι γιατροί.

Δεν ξέρω, μπορεί να ακούγομαι υπερβολική,αλλά ήθελα να κάνω φυσιολογικό τοκετό.

Έχω και το άγχος μου αν θα γυρίσει το νινί, γιατί το νιώθω αρκετά κινητικό τις τελευταίες ημέρες.

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλημέρα σε όλες! @ΒαλεντιναΧρηστοςΥπομονή, θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, θα δεις.

Εγώ είμαι μια χαρά από υγεία, αν και έχω αρχίσει να αγχώνομαι καθώς την σε 10 μέρες μπαίνω στο μήνα μου, και η γιατρός μου 'έδωσε διορία' μέχρι τότε να γυρίσει το μωρό στη σωστή στάση, αλλιώς πάμε με καισαρική. Βέβαια, ακόμη και να γυρίσει, θέλει να πάμε με πρόκληση, λόγω διαβήτη κύησης, που κι αυτό τώρα θυμήθηκε να μου το πει.

Με λίγα λόγια, μην της χαλάσω και το πρόγραμμα, όπως οι περισσότεροι γιατροί.

Δεν ξέρω, μπορεί να ακούγομαι υπερβολική,αλλά ήθελα να κάνω φυσιολογικό τοκετό.

Έχω και το άγχος μου αν θα γυρίσει το νινί, γιατί το νιώθω αρκετά κινητικό τις τελευταίες ημέρες.

 

 

Γιατι το εχεις παρει τοσο στραβα? Και γω αν δεν εχω γεννησει μεχρι την 38 με προκληση θα μπω λογω διαβητη! Αυτο ειναι το πρωτοκολλο στις γυναικες με διαβητη! Δεν τις αφηνουν παραπανω! Γιατι νιωθεις οτι στο λεει για τη δικη της βολεψη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλημέρα σε όλες! @ΒαλεντιναΧρηστοςΥπομονή, θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, θα δεις.

Εγώ είμαι μια χαρά από υγεία, αν και έχω αρχίσει να αγχώνομαι καθώς την σε 10 μέρες μπαίνω στο μήνα μου, και η γιατρός μου 'έδωσε διορία' μέχρι τότε να γυρίσει το μωρό στη σωστή στάση, αλλιώς πάμε με καισαρική. Βέβαια, ακόμη και να γυρίσει, θέλει να πάμε με πρόκληση, λόγω διαβήτη κύησης, που κι αυτό τώρα θυμήθηκε να μου το πει.

Με λίγα λόγια, μην της χαλάσω και το πρόγραμμα, όπως οι περισσότεροι γιατροί.

Δεν ξέρω, μπορεί να ακούγομαι υπερβολική,αλλά ήθελα να κάνω φυσιολογικό τοκετό.

Έχω και το άγχος μου αν θα γυρίσει το νινί, γιατί το νιώθω αρκετά κινητικό τις τελευταίες ημέρες.

 

 

Εμένα ξέρεις τι βοηθησε?είχα αρρωστησει και από το πολύ το βήχα πήρε θέση και Έχει σφηνωσει και το κεφαλάκι του χαμηλά.ειναι έτοιμος να έξοδο.βγηκε και κάτι καλό από την ιωση.Ευτυχως αντέχει ο τράχηλος μου.

Ξεκίνησε περπάτημα σιγά σιγά.καλο θα κάνει.θα το βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια μ τι κανερε εγω ακομα μεσα μ βαλαν κ αλλο φαρμακο θειΐκο μαγνησιο μ καναν χθες την τελευταια δοση κορτιζονης...απλα δεν ξερω μαλλον η μπεμπα εχει θεμα με τους σφηγμους απο χθες το πρωι εκει π ειναι 150σφυξεις εκει παει 50 μετα 190 μετα 100 μετα 45 μετα 165 κ με παρακολουθουν πιο συχνα λενε κουνιεται κ χανουμε την εστια της καρδιας αλλα θα δουμε πως θα παει ευχομαι Θεουλη μ να μην ειναι κατι σοβαρο κ να ειναι καλα το μωρο μ....απο συσπασεις τωρα κανω κατι μεγαλες που κ που 1 ανα 40λεπτα ετσι αλλα ειναι καλα! Περιμενουμε να δουμε 12 μερεςς να μπω στον μηνα μ....Αμην να πανε ολα καλα βλεπω παντου μπεμπακια γυρω μ κ λαχταρω το δικο μ.....Εσεις τ κανετε ειστε ολες καλα;;;

Κοριτσάκι μου, όλα καλά θα είναι μην ανησυχείς!!!! Η μπεμπούλα σου είναι έτοιμη, ακόμη κι αν έρθει λίγο νωρίτερα δεν θα ειναι πρόβλημα, μη φοβάσαι!!!! Εφόσον είσαι σε συνεχή παρακολούθηση δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , loyloy είπε:

Σε έχουν εκεί σε παρακολουθούν. Μη τολμήσεις και βγεις.κατσε μέσα.καλυτερα μεσα.αλλα να σκέφτεσαι ότι είσαι σε καλή εβδομάδα.η μπεμπα σου μια χαρά θα Ναι.

 

πρίν από 52 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλημέρα σε όλες! @ΒαλεντιναΧρηστοςΥπομονή, θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, θα δεις.

Εγώ είμαι μια χαρά από υγεία, αν και έχω αρχίσει να αγχώνομαι καθώς την σε 10 μέρες μπαίνω στο μήνα μου, και η γιατρός μου 'έδωσε διορία' μέχρι τότε να γυρίσει το μωρό στη σωστή στάση, αλλιώς πάμε με καισαρική. Βέβαια, ακόμη και να γυρίσει, θέλει να πάμε με πρόκληση, λόγω διαβήτη κύησης, που κι αυτό τώρα θυμήθηκε να μου το πει.

Με λίγα λόγια, μην της χαλάσω και το πρόγραμμα, όπως οι περισσότεροι γιατροί.

Δεν ξέρω, μπορεί να ακούγομαι υπερβολική,αλλά ήθελα να κάνω φυσιολογικό τοκετό.

Έχω και το άγχος μου αν θα γυρίσει το νινί, γιατί το νιώθω αρκετά κινητικό τις τελευταίες ημέρες.

 

 

 

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κοριτσάκι μου, όλα καλά θα είναι μην ανησυχείς!!!! Η μπεμπούλα σου είναι έτοιμη, ακόμη κι αν έρθει λίγο νωρίτερα δεν θα ειναι πρόβλημα, μη φοβάσαι!!!! Εφόσον είσαι σε συνεχή παρακολούθηση δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!!!! 

Ευχαριστω κοριτσια μ για την συμπαρασταση σας....τωρα με πηραν παλι στον καρδιοτογραφο οι σφυγμοι της πανε καλα δοξα τον Μεγαλοδυναμο αλλα εχω παλι συσπασεις στην 1 ωρα 2συσπασεις 120 2συσπασεις 70 2συσπασεις 50 3συσπασεις 40 και αλλες τοσες 30αρες.....μ αυξησαν τις σταγονες π τρεχει στον ορο....μ ειπαν να σηκωνομαι μονο για τουαλετα μ εδωσαν ενα κυπελακι να κανω γενικη ουρων....αλλα πραγματικα οι συσπασεις δεν με νοιαζουν η καρδια της με ενδιαφερει αφου ειναι αυτο καλα δεν με νοιαζει κατι αλλο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Diavolitsa  Το πήρα στραβά, γιατί τον διαβήτη κύησης τον είδαμε από τον 6ο μήνα, και μόλις στον 8ο μήνα μου είπε ότι αυτό σημαίνει προγραμματισμένη γέννα στην 39η εβδομάδα. Μπορεί να έχει δίκιο, αλλά θα ήθελα να το ξέρω νωρίτερα.

@loyloyΌντως σε καλό σου βγήκε η ίωση.Θα αρχίσω περισσότερο περπάτημα, μήπως βοηθήσω το νινί μου να πάρει σωστή θέση.

Πάντως δεν το συζητάω, το πιο σημαντικό και αδιαπραγμάτευτο, είναι να γεννηθούν τα μωράκια μας υγιή, απλά πάντα ήθελα ένα φυσιολογικό τοκετό.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωράκια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , sunshine83 είπε:

@Diavolitsa  Το πήρα στραβά, γιατί τον διαβήτη κύησης τον είδαμε από τον 6ο μήνα, και μόλις στον 8ο μήνα μου είπε ότι αυτό σημαίνει προγραμματισμένη γέννα στην 39η εβδομάδα. Μπορεί να έχει δίκιο, αλλά θα ήθελα να το ξέρω νωρίτερα.

@loyloyΌντως σε καλό σου βγήκε η ίωση.Θα αρχίσω περισσότερο περπάτημα, μήπως βοηθήσω το νινί μου να πάρει σωστή θέση.

Πάντως δεν το συζητάω, το πιο σημαντικό και αδιαπραγμάτευτο, είναι να γεννηθούν τα μωράκια μας υγιή, απλά πάντα ήθελα ένα φυσιολογικό τοκετό.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωράκια μας!!!

Εμένα λόγω θέσης είπαμε πολύ περπάτημα μήπως σπάσουν τα νερα.αλλιως μάλλον πρόκληση.αλλα θα εξαρτηθεί από το μωρό το βάρος του μου είπε.ειναι περίεργος ο δικός μου.και 4 κιλά να φτάσει μου πε θα πάμε φυσιολογικό.ακουει καισαρική και φωνάζει.δεν θέλει με τπτ.Παντως η κολλητη μου με πρόκληση φυσιολογικά γέννησε.μη το φοβάσαι.Γερα μωράκια να έχουμε.Αυτο είναι το σημαντικό

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , sunshine83 είπε:

@Diavolitsa  Το πήρα στραβά, γιατί τον διαβήτη κύησης τον είδαμε από τον 6ο μήνα, και μόλις στον 8ο μήνα μου είπε ότι αυτό σημαίνει προγραμματισμένη γέννα στην 39η εβδομάδα. Μπορεί να έχει δίκιο, αλλά θα ήθελα να το ξέρω νωρίτερα.

@loyloyΌντως σε καλό σου βγήκε η ίωση.Θα αρχίσω περισσότερο περπάτημα, μήπως βοηθήσω το νινί μου να πάρει σωστή θέση.

Πάντως δεν το συζητάω, το πιο σημαντικό και αδιαπραγμάτευτο, είναι να γεννηθούν τα μωράκια μας υγιή, απλά πάντα ήθελα ένα φυσιολογικό τοκετό.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωράκια μας!!!

Και μενα τωρα στον 8ο μου το ειπε! Ποτε δε ξερεις τι θα γινει ομως μεχρι τοτε! Εμενα την Παρασκευη που με ειδε μου ειπε οτι μπορει να γεννησω και μονη μου γιατι ειμαι ετοιμη! Μπορει και συ να εχεις γεννησει μεχρι τοτε! Μη προδικαζεις τα πραγματα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

 

Ευχαριστω κοριτσια μ για την συμπαρασταση σας....τωρα με πηραν παλι στον καρδιοτογραφο οι σφυγμοι της πανε καλα δοξα τον Μεγαλοδυναμο αλλα εχω παλι συσπασεις στην 1 ωρα 2συσπασεις 120 2συσπασεις 70 2συσπασεις 50 3συσπασεις 40 και αλλες τοσες 30αρες.....μ αυξησαν τις σταγονες π τρεχει στον ορο....μ ειπαν να σηκωνομαι μονο για τουαλετα μ εδωσαν ενα κυπελακι να κανω γενικη ουρων....αλλα πραγματικα οι συσπασεις δεν με νοιαζουν η καρδια της με ενδιαφερει αφου ειναι αυτο καλα δεν με νοιαζει κατι αλλο!

Εσύ ξεκούραση!!!!!!!και εδώ θα σου κάνουμε παρεούλα.αλλες γυναίκες παρεα έχεις στο δωμάτιο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Εσύ ξεκούραση!!!!!!!και εδώ θα σου κάνουμε παρεούλα.αλλες γυναίκες παρεα έχεις στο δωμάτιο?

Μολις ηρθε μια κοπελα με τραχυλο 1.1 στην 24η εβδομαδα αλλα χωρις συσπασεις απλα στην δευτερη γεννα της εραψαν καταλαθος τον τραχηλο με την μητρα.....δυσκολα κοριτσια ας δωσει σε ολες μας ο Θεος!!! Ξελουραζομαι σε μιση ωρα ξαναπαω στο μηχανημα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...