Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

 

 

Βαρεθηκε μωρε το κοριτσι μ εκει μεσα!! Τι να κανω αν αφησω να με παρει απο κατω δεν θα καταφερω τπτ!!!!! Εννοειται θα σας λεω νεα μ!!

Μια χαρά θα Ναι η μπεμπα σου.βρε τι πάθατε και γεννάτε όλες καλέ?αργεί να φύγει ο Νοέμβριος ακόμα. Ειναι καλύτερα εκεί που είσαι σε περίπτωση που γεννήσεις πριν μπεις στον 9ο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει κοπελα μ ειχαμε ιδια ΠΗΤ αν δεν κανω λαθος.....

Λοιπον τα νεα μ τωρα εχω μεταφερθει με εκαβ στην εμβρυομητρικη στο ιπποκρατειο με συσπασεις τοκετου....μ δωσανε ενδοφλεβιο ορο πρεπαρ κ κολπικα ουτρογκεσταν εχω τραχηλο 1.3 κ το νινι ειναι λιγο παραπανω απο 2μιση κιλα....περιμενουμε να δουμε αν με πιασουν τα φαρμακα ή αρχισει ο τοκετος!!! Ειδωμεν εχειι ο Θεοςς!!!

Με το καλό σου εύχομαι!!!!Ολακαλα θα πάνε!! Περιμένουμε νέα σου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει κοπελα μ ειχαμε ιδια ΠΗΤ αν δεν κανω λαθος.....

Λοιπον τα νεα μ τωρα εχω μεταφερθει με εκαβ στην εμβρυομητρικη στο ιπποκρατειο με συσπασεις τοκετου....μ δωσανε ενδοφλεβιο ορο πρεπαρ κ κολπικα ουτρογκεσταν εχω τραχηλο 1.3 κ το νινι ειναι λιγο παραπανω απο 2μιση κιλα....περιμενουμε να δουμε αν με πιασουν τα φαρμακα ή αρχισει ο τοκετος!!! Ειδωμεν εχειι ο Θεοςς!!!

Με το καλό κοπέλα μου όλα θα πάνε καλά.σε λίγο θα έχεις το νινακι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι!!!!Ολακαλα θα πάνε!! Περιμένουμε νέα σου...

 

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Με το καλό κοπέλα μου όλα θα πάνε καλά.σε λίγο θα έχεις το νινακι σου!!! 

Καλημερα στσ κοριτσια......εχω πονους αλλα οχι οπως εχθες...ηρθε ο γιατρος με μετρησε με το δαχτυλο να δει αν εχουμε διαστολη ειπε οχι....ο τραχηλος ειναι 1εκ....περιμενουμε!!

Εσεις τι κανετε;;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Καλημερα στσ κοριτσια......εχω πονους αλλα οχι οπως εχθες...ηρθε ο γιατρος με μετρησε με το δαχτυλο να δει αν εχουμε διαστολη ειπε οχι....ο τραχηλος ειναι 1εκ....περιμενουμε!!

Εσεις τι κανετε;;;;

Δλδ μπορεί και Αύριο αύριο να γεννήσεις.να χουμε και άλλο μπεμπακι.Κρεβατακι Αγάπη με τέτοιο καιρό προτιμώ να είμαι έτσι με το παπλωματακι μου να απολαμβάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Δλδ μπορεί και Αύριο αύριο να γεννήσεις.να χουμε και άλλο μπεμπακι.Κρεβατακι Αγάπη με τέτοιο καιρό προτιμώ να είμαι έτσι με το παπλωματακι μου να απολαμβάνω.

Μπηκες στον μηνα σ εσυ!! Αντε με το καλοοο......ναι λεει παμε ετσι οσο παει εφοσον νερα δεν εσπασαν κ οποτε ειναι ας ερθει!!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!! Ποσο λατρευω αυτον τον καιρο!!! Αν χιονιζε κιολας ακομα καλυτερα! Περυσι που ημουν στην πραγα το καταευχαριστηθηκα το χιονακι μου. Ολα κατασπρα και στολισμενα! Μακαρι και φετος να ριξει στην αθηνα, αν και δυσκολο. Τελος παντων. 

@ΒαλεντιναΧρηστος βρε την μικρη Παισια, κανει τσαλιμακια απο τωρα! Ειναι ετοιμη να βγει, αλλα οταν θελει αυτη! Οχι οταν θελετε εσεις. Χαχα. Απ οτι καταλαβαινω παντως σταδιακα εξαλειφεται ο τραχηλος. Ειναι μαλακος?? Σε βλεπω σε 4-5 μερουλες να ερχεται η μικρη! Ο πιο γλυκος Νοεμβρης!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπηκες στον μηνα σ εσυ!! Αντε με το καλοοο......ναι λεει παμε ετσι οσο παει εφοσον νερα δεν εσπασαν κ οποτε ειναι ας ερθει!!!!!

Σε ευχαριστώ αγάπη μου να σαι Καλά!! !!με το καλό κι εσύ να υποδεχτείς το μπουμπουκακι σου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Καλημερα στσ κοριτσια......εχω πονους αλλα οχι οπως εχθες...ηρθε ο γιατρος με μετρησε με το δαχτυλο να δει αν εχουμε διαστολη ειπε οχι....ο τραχηλος ειναι 1εκ....περιμενουμε!!

Εσεις τι κανετε;;;;

Καλημέρα... υπομονή!! Σιγά σιγά κ όλα θα πάνε καλά! Εγώ έχω παρά πολλές καούρες τόσο πολύ που εχθές εκτός από το μαγνήσιο κ τα ουτροτζεσταν δε μπορεσα να πάρω κανένα άλλο φάρμακο.... το στομάχι μου είναι χάλια.... ότι κ να φάω με πειραζει... δε ξέρω πια τι να κάνω!! Απελπισία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα... υπομονή!! Σιγά σιγά κ όλα θα πάνε καλά! Εγώ έχω παρά πολλές καούρες τόσο πολύ που εχθές εκτός από το μαγνήσιο κ τα ουτροτζεσταν δε μπορεσα να πάρω κανένα άλλο φάρμακο.... το στομάχι μου είναι χάλια.... ότι κ να φάω με πειραζει... δε ξέρω πια τι να κάνω!! Απελπισία!!

Ρώτησε το γιατρό σου για maalox πόσιμο.πολλες φίλες μου το έπαιρναν και εμένα μου το πρότεινε ο γιατρός αν με πιάσουν άσχημα οι καουρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, nanoula90 είπε:

 

@ΒαλεντιναΧρηστος βρε την μικρη Παισια, κανει τσαλιμακια απο τωρα! Ειναι ετοιμη να βγει, αλλα οταν θελει αυτη! Οχι οταν θελετε εσεις. Χαχα. Απ οτι καταλαβαινω παντως σταδιακα εξαλειφεται ο τραχηλος. Ειναι μαλακος?? Σε βλεπω σε 4-5 μερουλες να ερχεται η μικρη! Ο πιο γλυκος Νοεμβρης!

 

πρίν από 48 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα... υπομονή!! Σιγά σιγά κ όλα θα πάνε καλά! Εγώ έχω παρά πολλές καούρες τόσο πολύ που εχθές εκτός από το μαγνήσιο κ τα ουτροτζεσταν δε μπορεσα να πάρω κανένα άλλο φάρμακο.... το στομάχι μου είναι χάλια.... ότι κ να φάω με πειραζει... δε ξέρω πια τι να κάνω!! Απελπισία!!

Καουρες κ εγω εχω πανικος!!!! Τωρα πηγα για υπερηχο μ μετρησαν τον τραχηλο λιγο παρακατω απο 1εκ ειναι αλλα κλειστος!!!! Συσπασεις λιγες κ μικρες!! Ανεβηκε ο αιματοκριτης μ τουλαχιστον απο την μεταγγιση απο 25 στο 34.5! Κατι ειναι κ αυτο!!! Η διαισθηση μ λεει θα σκασει μυτη η μικρη Παισια σε λιγες μερουλες!!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Κ σε σας έχει μουντό καιρο κ χουχουλιαζετε;;; εδω Θεσσαλονίκη ετσι είμαστε σήμερα!! 

@ΒαλεντιναΧρηστος κορίτσι μου τωρα υπομονη.... Θα σας κανει εκπληξη η κορη!!!! Εσύ εισαι καλύτερα;; έχεις κανεναν στο δωμάτιο;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Κ σε σας έχει μουντό καιρο κ χουχουλιαζετε;;; εδω Θεσσαλονίκη ετσι είμαστε σήμερα!! 

@ΒαλεντιναΧρηστος κορίτσι μου τωρα υπομονη.... Θα σας κανει εκπληξη η κορη!!!! Εσύ εισαι καλύτερα;; έχεις κανεναν στο δωμάτιο;;; 

Αυτο κανω η μικρη να ειναι καλα!!!! Ναι μ φερανε σημερα το πρωι μια κοπελα 28εβδομαδων με διδυμακια αλλα την εσπασαν τα νερα....περιμενει να δει τι θα γινει....ευτυχως κανουμε λιγο παρεουλα κ περναει η ωρα 4η ωρα π εχει επισκεπτηριο θα ρθει ο αντρας μ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αυτο κανω η μικρη να ειναι καλα!!!! Ναι μ φερανε σημερα το πρωι μια κοπελα 28εβδομαδων με διδυμακια αλλα την εσπασαν τα νερα....περιμενει να δει τι θα γινει....ευτυχως κανουμε λιγο παρεουλα κ περναει η ωρα 4η ωρα π εχει επισκεπτηριο θα ρθει ο αντρας μ!!!

Μπραβο κοριτσακι μου.. Οσο μπορείς κράτα ψυχολογία...!!! Εισαι σε καλα χέρια!!! Ωραία να χεις κ μια παρεούλα γτ αν θυμάμαι καλά χτες είπες δεν σε αφήνουν σύνοδο  .ουτε την μαμά σου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Cath3rine είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου.. Οσο μπορείς κράτα ψυχολογία...!!! Εισαι σε καλα χέρια!!! Ωραία να χεις κ μια παρεούλα γτ αν θυμάμαι καλά χτες είπες δεν σε αφήνουν σύνοδο  .ουτε την μαμά σου; 

Κανεναν....ειμαστε ολες μονες μας γ'πτερυγα εμβρυομητρικη το εμαθα κ αυτο!!!!:)

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...