Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσι μου αν εχει γοπ το μωρακι σου πρεπει να τον κρατας αρκετη ωρα ορθιο μετα το φαγητο πριν τον ξαπλωσεις ,μπορει να κοιμαται"ορθιος" στον ωμο σου κανα μισαωρο δηλ. πρωτα.Κριμα το μπεμπακι που ταλαιπωρειται,θα περασει βεβαια πολλα μικρουλια εχουν

Καλημερα κοριτσι μου. Τον κραταω και πολλες φορες δεν μου ρευεται καν. Αυτο με τον πνιγμο φαντασου μπορει να το κανει και μια ωρα μετα τον θηλασμο. Ειδικα 2 μερες τωρα ειναι τοσο ανησυχος και κλαιει συνεχεια, δεν μπορω να τον βοηθησω κ στεναχωριεμαι.

1 ώρα πρίν, Ioio είπε:

Αυτό με τα πράσινα κακά το εμφάνισε και η δική μου, όχι σε κάθε πάνα σε κάποιες, έχει 2-3 μέρες. Κι εγώ έχω διαβάσει, ότι μπορεί να οφείλεται ωσε υπερπαραγωγή, τη Δευτέρα θα ρωτήσω τον παιδίατρο.

Όταν έχω νέα θα γράψω, να δούμε αν συμφωνούν οι γιατροί μας. 

Καλημερα κοριτσιιι. Ναι πολυ πιθανον να ηταν αυτο γιατι σημερα ειναι κανονικα, μουσταρδι! 

Αχ οι δολιες οι μανες τι τραβαμε. Με αφησε αϋπνη σημερα

Καλημερα σε ολες τις μανουλιιιτσες!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες τις μανουλες και τα παιδακια τους!! 

Την δευτερα θα παω στον γυναικολογο εν τελει να με δει..33η μερα θα ειμαι γιατι πανω στα ραμματα τα οποια εχουν φυγει μιλαω παντα για τα εξωτερικα εβγαλα 2 μεγαλα σαν σπυρια κοκκινα και βγαζουν πυον! Ηταν 1την προηγουμενη εβδομαδα και πιο μικρο κ δεν ειχε πυον οποτε κ ελεγα ενταξει θα φυγει...ριχνω νερο ριχνω μπεβταντιν κ παλι τπτ! 

Αντε να δουμε τι θα μ πει....ειναι δυνατον να μην ποναω απο ραμματα κλπ και να ποναω απο σπυρια; καμια φλεγμονη υποψιαζομαι!

Εσεις τι κανετε;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα σε ολες τις μανουλες και τα παιδακια τους!! 

Την δευτερα θα παω στον γυναικολογο εν τελει να με δει..33η μερα θα ειμαι γιατι πανω στα ραμματα τα οποια εχουν φυγει μιλαω παντα για τα εξωτερικα εβγαλα 2 μεγαλα σαν σπυρια κοκκινα και βγαζουν πυον! Ηταν 1την προηγουμενη εβδομαδα και πιο μικρο κ δεν ειχε πυον οποτε κ ελεγα ενταξει θα φυγει...ριχνω νερο ριχνω μπεβταντιν κ παλι τπτ! 

Αντε να δουμε τι θα μ πει....ειναι δυνατον να μην ποναω απο ραμματα κλπ και να ποναω απο σπυρια; καμια φλεγμονη υποψιαζομαι!

Εσεις τι κανετε;;;

Καλησπέρα κορίτσι μου. Μην ανησυχείς εαν είναι φλεγμονές οπως λες... εγω πήγα στο γυναικολόγο στις 20+ μέρες γτ ειχα βγάλει φλεγμονές στην τομή..με ειδε μ. Εδωσε αντιβίωση 3 μέρες μ ολα καλα... !κ προβιοτικα έπαιρνα για σίγουρα!!! 

Σημερα εκλεισα κ με την εκκλησια ραντεβού να παμε για τον σαραντισμο...!!!

Εσενα το κοριτσάκι σου τι κανει;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

@elise κοριτσι μ τι κάνεις;; ποσες σταγόνες δίνουμε απο το infacolic και πότε;;; ξεχασε να γραψει ο φαρμακοποιός.. 

ολα καλα Κατερινα μου ! το ινφακολ που εχω εγω εδω ειναι σωληνακι με φουσκιτσα στο καπακι, και γεμιζω ενα ολοκληρο σωληνακι, ειναι παχυρευστο ασπριδερο υγρο,.. 

Εσεις τι κανετε πως πατε ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, elise είπε:

ολα καλα Κατερινα μου ! το ινφακολ που εχω εγω εδω ειναι σωληνακι με φουσκιτσα στο καπακι, και γεμιζω ενα ολοκληρο σωληνακι, ειναι παχυρευστο ασπριδερο υγρο,.. 

Εσεις τι κανετε πως πατε ?

Ναι ναι ετσι είναι.. Το πήρα στα χερια μ... Το δίνεις μαζι με το γάλα;; σκέφτομαι μήπως αναγουλιαζει ρρει σκέτο.. Κ διαβασα να το δινω πριν από το γεύμα... 

Εμεις καλα.. Μονο τα πονακια συνεχίζουν... Κ κλαμα ακουμε μόνο για το. Φαγητό.. Ετσι κ αργήσω να κανω γάλα... Αστααααα χαχαχααχ 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Ναι ναι ετσι είναι.. Το πήρα στα χερια μ... Το δίνεις μαζι με το γάλα;; σκέφτομαι μήπως αναγουλιαζει ρρει σκέτο.. Κ διαβασα να το δινω πριν από το γεύμα... 

Εμεις καλα.. Μονο τα πονακια συνεχίζουν... Κ κλαμα ακουμε μόνο για το. Φαγητό.. Ετσι κ αργήσω να κανω γάλα... Αστααααα χαχαχααχ 

ακριβως ! 1 γεματο σωληνακι πριν το φαγητο, εχει ωραια γευση πορτοκαλι δεν αναγουλιαζουνε συνηθως. εγω του το δινω και κατευθειαν μετα το γαλα !


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , elise είπε:

ακριβως ! 1 γεματο σωληνακι πριν το φαγητο, εχει ωραια γευση πορτοκαλι δεν αναγουλιαζουνε συνηθως. εγω του το δινω και κατευθειαν μετα το γαλα !

Καλημερα φιλενάδα.... Ετσι του το δινω κ εγώ.. Πριν ξεκινήσει να πίνει του το δίνω.. Πολυ παχύρευστο... Δεν αναγουλιαζει όντως. Να δούμε αν θα τον ανακούφισει.. Μακαρι..! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες!!

Εγω μολις γυρισα απο τον καφεεε μου!!Αφησα τον μικρο για πρωτη φορα με τη γιαγια του και πηγα με τον αντρα μου βολτα για καφε για ενα διωρακι. Το καταυχαριστηθηκααα γιατι τα χα παιξει μεσα εναν μηνα!! Γεμισα μπαταριες!!

 

  • Μου αρέσει 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες!!

Εγω μολις γυρισα απο τον καφεεε μου!!Αφησα τον μικρο για πρωτη φορα με τη γιαγια του και πηγα με τον αντρα μου βολτα για καφε για ενα διωρακι. Το καταυχαριστηθηκααα γιατι τα χα παιξει μεσα εναν μηνα!! Γεμισα μπαταριες!!

 

Καλημέρα κορίτσι! Καλά έκανες,  μας χρειάζεται και το έξω! 

Εμείς χτες πήγαμε εκκλησία και σαραντίσαμε! Και μετά κάναμε πολλές βόλτες με το καρότσι! Μαγικό το καρότσι και το αμάξι κορίτσια! Κοιμούνται αμέσως! 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Καλά έκανες,  μας χρειάζεται και το έξω! 

Εμείς χτες πήγαμε εκκλησία και σαραντίσαμε! Και μετά κάναμε πολλές βόλτες με το καρότσι! Μαγικό το καρότσι και το αμάξι κορίτσια! Κοιμούνται αμέσως! 

Με το καροτσι δεν το χω διαπιστωσει ακομα αλλα με το αμαξι πραγματικα λες και υπνωτιζονται!!! Δεν κουναει ουτε τα ματια του οταν μπαινουμε στο αμαξι, σαν μουμια καθεται :lol:

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Καλά έκανες,  μας χρειάζεται και το έξω! 

Εμείς χτες πήγαμε εκκλησία και σαραντίσαμε! Και μετά κάναμε πολλές βόλτες με το καρότσι! Μαγικό το καρότσι και το αμάξι κορίτσια! Κοιμούνται αμέσως! 

Μπραβο σας κορίτσι μου.. Κ εγω απο τωρα σκέφτομαι που θα τον παμε βολτούλα Μετς την εκκλησια... Θα ξεπαλαβιασει που θα βγει έξω.. Θα βλέπει άλλες παραστάσεις ...φάση θα χει... Ειχε καλο καιρό οταν σαραντισατε κ πήγατε βόλτες ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Μπραβο σας κορίτσι μου.. Κ εγω απο τωρα σκέφτομαι που θα τον παμε βολτούλα Μετς την εκκλησια... Θα ξεπαλαβιασει που θα βγει έξω.. Θα βλέπει άλλες παραστάσεις ...φάση θα χει... Ειχε καλο καιρό οταν σαραντισατε κ πήγατε βόλτες ;;

Είχε ωραίο καιρο και το ευχαριστηθηκαμε! Βασικά η παιδίατρος μας είπε να βγαίνουμε βόλτα και κάθε μέρα να μπορούμε,  ότι κάνει καλό και στο μωρό αλλά και σε μας! Οπότε σχεδόν κάθε μέρα έξω θα είμαστε χεχεχεχε! 

Ο δικός μου δεν βλέπει τίποτα στο καρότσι με τον που τον βάζεις κοιμάται χαχαχαχα!

  • Χαχα 3

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Είχε ωραίο καιρο και το ευχαριστηθηκαμε! Βασικά η παιδίατρος μας είπε να βγαίνουμε βόλτα και κάθε μέρα να μπορούμε,  ότι κάνει καλό και στο μωρό αλλά και σε μας! Οπότε σχεδόν κάθε μέρα έξω θα είμαστε χεχεχεχε! 

Ο δικός μου δεν βλέπει τίποτα στο καρότσι με τον που τον βάζεις κοιμάται χαχαχαχα!

Α το καρότσι εξελίσσεται σε πολυ καλο τρόπο νανουρίσματος!!! Παντως τωρα που το σκέφτομαι οταν τον βγάλαμε απο το νοσοκομείο κ τον βάλαμε στο αμαξι ηταν Παναγίτσα.. Κ οταν τον ντυσαμε ακουνητος! Χαχαχα θελουν κ αυτά να ξεσκασουν... Μακάρι να χει καλό καιρο κ να μην μας βρέχει οπως τις τελευταίες μέρες κ να μπορώ να τον κυκλοφόρησω άνετα ..

Εγω σκεφτόμουν επειδή θα ναι σούρουπο μπας κ τον πηγαίναμε για ενα γρήγορο καφεδάκι αλλα πλέον πολυ δυσκολα βρίσκεις μαγαζι που να μην καπνίζουν! 

Οποτε μας βλεπω με καφε στο χερι.. Κ βολτα στην παραλιακή κ τον λευκο πύργο!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες!!

Εγω μολις γυρισα απο τον καφεεε μου!!Αφησα τον μικρο για πρωτη φορα με τη γιαγια του και πηγα με τον αντρα μου βολτα για καφε για ενα διωρακι. Το καταυχαριστηθηκααα γιατι τα χα παιξει μεσα εναν μηνα!! Γεμισα μπαταριες!!

 

Μπραβο ρε κοριτσι αντε καλη αρχη κ καλες οικογενειακες βολτες! Εγω αυτο περιμενω πως κ πως να φτιαξει ο καιρος να ξεκινησουμε βολτες με τη μπεμπα!Πες μ ομως πως πηγατε διωρο !!πηγατε καπου κοντα η ξερεις οτι σιγουρα κοιματσι διωρο γιατι εμενσ κοιμαται 3ωρα το περισοτερο αλλα μπορει να ξυπνησει κ στη μια ωρα ξαφνικα μια μερα πηγα στο ικα για να φτιαξω τα χαρτια ειχα βγαλει γαλα της το εδωσε η μαμα μ κ μετα πσλι εκλαιγε ηρθα τρεχοντας κ εφαγε κ στηθος ποση ωρα! Πως θα φυγω με ασφαλεια? Να φτιαξω καβα με γαλα?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...