Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μια χαρά σου έχει πάρει. Εγώ την πήγαινα κάθε εβδομάδα να την ζυγίσω γιατί επερνε σιγά σιγά. Η παιδιατρος μου είπε ένα τέταρτο στο ένα στήθος και ένα το άλλο αλλά δεν έτρωγε έτσι και την αφηνα πιο πολύ και μετά μου έλεγε συμπλήρωμα εγώ δεν το έκανα αυτό γιατί η μικρή έτρωγε 40 λεπτά στο κάθε στήθος από  την αρχή. Δεν νομίζω να χρειάζεται συμπλήρωμα εσένα έχει πάρει μια χαρά βάρος μήπως έχετε κολικούς; και όσο για τον ύπνο εμένα δεν κοιμοταν όταν έτρωγε πέρναγε μιάμιση ώρα και μετά κοιμοταν για λιγάκι δεν είναι παιδί του ύπνου. Και τώρα μια ώρα όλη μέρα κοιμάτε. 

Μισ ωρα ολη μεραααασ!!!Παναγια μου!!το βραδυ πες μ οτι κοιμαται;!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Dimitra K είπε:

Μισ ωρα ολη μεραααασ!!!Παναγια μου!!το βραδυ πες μ οτι κοιμαται;!

Κοιμάτε τώρα που βγάζει τα δόντια κλαιει 3 4φορες άλλες κοιμάτε άλλες θέλει αγκαλιά!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Cath3rine είπε:

Εγω κανονικά την αλλη τρίτη 40ιζω ηδη ξεκίνησα να χω καφε αλλα μετα σταματάει κ ξανά ξεκινάει.. Οχι βέβαια με μεγαλη ροή.. Ευελπιστώ σιγα σιγα να τελειωνουν κ αυτά.. Καλα ειχαμε ξεσυνηθισει στην εγκυμοσύνη χαχαχα αχα 

Τι φοβασαι;; βουρ.. Χαχαχαχα

εγω σκέφτομαι καμια φορά θα ναι σαν την πρώτη φορά χαχααχαα εγω βεβαια εχω καισαρική.. Να φανταστώ θα ναι διαφορετικά απο οσες ειναι με. Φ.τ ;!;! 

Οντως ειχαμε συνηθισει στην εγκυμοσυνη χωρις αυτα....

Κοιτα σιγουρα πιστευω θα ειναι διαφορετικα αλλα κ μονο η αποχη εχει σημασια εγω κλεινω 10φεβρουαριου 10μηνες χωρις...κ το σκεφτομαι κ τρομοκρατουμε λιγακιι!!! Χαχχαχαχ αλλα τι να κανουμε!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οντως ειχαμε συνηθισει στην εγκυμοσυνη χωρις αυτα....

Κοιτα σιγουρα πιστευω θα ειναι διαφορετικα αλλα κ μονο η αποχη εχει σημασια εγω κλεινω 10φεβρουαριου 10μηνες χωρις...κ το σκεφτομαι κ τρομοκρατουμε λιγακιι!!! Χαχχαχαχ αλλα τι να κανουμε!!

Στα ιδια είμαστε χαχαχα θυσίες χαχαχαχαχα μολις τελείωσα το σιδέρωμα! Αυτο κ αν είναι θυσία χααχαχααχα 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Υπάρχει καμία που να έχει ακόμα αίμα παρόλο που πάνω κάτω όλες κοντεύουμε να σαραντισουμε; Ρώτησε καμία τον γιατρό της; Εγώ έχω ακόμα πολύ αίμα παρόλο που είχε σταματήσει για καμιά βδομάδα ή και παραπάνω και άρχισα να αγχώνομαι λίγο. Θα μιλήσω καιε τον γιατρό αλλά το απόγευμα.


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Στα ιδια είμαστε χαχαχα θυσίες χαχαχαχαχα μολις τελείωσα το σιδέρωμα! Αυτο κ αν είναι θυσία χααχαχααχα 

Αστα να πανε εγω με την μικρη αγγαλια μαγειρευω!!! 

Τι κανουν τα κοριτσια.??

1 hour ago, Natasoula85 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Υπάρχει καμία που να έχει ακόμα αίμα παρόλο που πάνω κάτω όλες κοντεύουμε να σαραντισουμε; Ρώτησε καμία τον γιατρό της; Εγώ έχω ακόμα πολύ αίμα παρόλο που είχε σταματήσει για καμιά βδομάδα ή και παραπάνω και άρχισα να αγχώνομαι λίγο. Θα μιλήσω καιε τον γιατρό αλλά το απόγευμα.

Κοριτσι μην ανχωνεσαι ρωτησα εγω χθες τον γυναικολογο κ μ ειπε οτι το αιμα ερχεται ακομα γιατι δεν καθαρισες καλα ακομα....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasoula85 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Υπάρχει καμία που να έχει ακόμα αίμα παρόλο που πάνω κάτω όλες κοντεύουμε να σαραντισουμε; Ρώτησε καμία τον γιατρό της; Εγώ έχω ακόμα πολύ αίμα παρόλο που είχε σταματήσει για καμιά βδομάδα ή και παραπάνω και άρχισα να αγχώνομαι λίγο. Θα μιλήσω καιε τον γιατρό αλλά το απόγευμα.

Καλημέρα κορίτσι μου και εγώ σαραντισα το Σάββατο και ακόμα έχω αίμα. Βασικά σήμερα δεν εχω αλλα εχθες ας πούμε μου είχε τελειώσει και ξαφνικά μου ήρθε Κόκκινο Κόκκινο. Σημερα τιποτα. Εγώ θα πάω στο γιατρό μάλλον την Παρασκευή αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό. Εγώ θηλάζω μόνο  Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasoula85 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Υπάρχει καμία που να έχει ακόμα αίμα παρόλο που πάνω κάτω όλες κοντεύουμε να σαραντισουμε; Ρώτησε καμία τον γιατρό της; Εγώ έχω ακόμα πολύ αίμα παρόλο που είχε σταματήσει για καμιά βδομάδα ή και παραπάνω και άρχισα να αγχώνομαι λίγο. Θα μιλήσω καιε τον γιατρό αλλά το απόγευμα.

Καλημερα κορίτσι μου.. Εγω σαραντιζω την επομενη βδομάδα.. Σταμάτησαν καποια στιγμή κ ξανά ξεκίνησαν.. Τωρα παλι εχω σαν τελειώματα αλλα βγάζω κ αιμα που κ που .. Οχι όμως τοσο πολυ... Αλλα είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μ κ ειχε πει οτι ετσι θα ναι μπορεί κ λιγο παραπάνω απο τιςν40μέρες. Είναι φυσιολογικό! 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα @Natasoula85 με εξέτασε η γιατρός μου και είδε μεγάλο ενδομητριο και μου είπε ότι θα έχω αιμα για κανένα μήνα ακόμη, και φαντάσου έχω 2 βδομάδες που σαραντησα... Φυσιολογικό είναι μην ανησυχείς καθόλου!!

 

Κοριτσια μου πως είστε σήμερα??? Ο μικρός είναι καλύτερα με τα κακά του,. Σταμάτησε η διαρροια, το χρώμα παραμένει όμως... Θα δείξει, γάλα δεν άλλαξα ακόμα πάντως... Η μικρή είναι μια χαρά, χοντρουλα χοντρουλα κάναμε και δίπλες στα πόδια!!! 

  • Μου αρέσει 3

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και εγώ σαραντισα το Σάββατο και ακόμα έχω αίμα. Βασικά σήμερα δεν εχω αλλα εχθες ας πούμε μου είχε τελειώσει και ξαφνικά μου ήρθε Κόκκινο Κόκκινο. Σημερα τιποτα. Εγώ θα πάω στο γιατρό μάλλον την Παρασκευή αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό. Εγώ θηλάζω μόνο  Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

 

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αστα να πανε εγω με την μικρη αγγαλια μαγειρευω!!! 

Τι κανουν τα κοριτσια.??

Κοριτσι μην ανχωνεσαι ρωτησα εγω χθες τον γυναικολογο κ μ ειπε οτι το αιμα ερχεται ακομα γιατι δεν καθαρισες καλα ακομα....

 

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσι μου.. Εγω σαραντιζω την επομενη βδομάδα.. Σταμάτησαν καποια στιγμή κ ξανά ξεκίνησαν.. Τωρα παλι εχω σαν τελειώματα αλλα βγάζω κ αιμα που κ που .. Οχι όμως τοσο πολυ... Αλλα είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μ κ ειχε πει οτι ετσι θα ναι μπορεί κ λιγο παραπάνω απο τιςν40μέρες. Είναι φυσιολογικό! 

Μίλησα κι εγώ με την μαία του γιατρού μου και μου ειπε ότι είναι φυσιολογικό επειδή θηλάζω κ κάνει συσπάσεις η μητρα... Απλά ο συνδυασμός αϋπνίας, αίματος κ διαφόρων θεμάτων με την πεθερά μου που μου χει κάνει τα νευρα κρόσσια με έχει εξαντλήσει!!! 

  • Χαχα 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Natasoula85 είπε:

 

 

Μίλησα κι εγώ με την μαία του γιατρού μου και μου ειπε ότι είναι φυσιολογικό επειδή θηλάζω κ κάνει συσπάσεις η μητρα... Απλά ο συνδυασμός αϋπνίας, αίματος κ διαφόρων θεμάτων με την πεθερά μου που μου χει κάνει τα νευρα κρόσσια με έχει εξαντλήσει!!! 

Συνδεσε την με καιρο  χαχαχαχα! Παίρνεις σίδηρο? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να συνδέσουμε και την δική μου με Κάιρο παρακαλώ???? Εχθές την είδαμε ΤΥΧΑΊΑ στο σουπερ με τον άντρα μου χωρίς τα παιδιά, και μου είπε ότι θέλει να έρθει σήμερα το πρωι γιατί της έλειψαν λέει τα μωρά (έχει να έρθει πάνω από 2 βδομάδες) της είπα έλα κι άμα έχει καλό καιρό παίρνεις και τον μεγάλο καμία βόλτα, ε δεν άντεξα, με το ζόρι 2,3 φορές να τον έχει βγάλει στα 3,5 χρόνια.. Ναι ναι εννοείται μου είπε.... όσο την είδατε εσείς την είδα κι εγώ..... 

  • Χαχα 5

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Να συνδέσουμε και την δική μου με Κάιρο παρακαλώ???? Εχθές την είδαμε ΤΥΧΑΊΑ στο σουπερ με τον άντρα μου χωρίς τα παιδιά, και μου είπε ότι θέλει να έρθει σήμερα το πρωι γιατί της έλειψαν λέει τα μωρά (έχει να έρθει πάνω από 2 βδομάδες) της είπα έλα κι άμα έχει καλό καιρό παίρνεις και τον μεγάλο καμία βόλτα, ε δεν άντεξα, με το ζόρι 2,3 φορές να τον έχει βγάλει στα 3,5 χρόνια.. Ναι ναι εννοείται μου είπε.... όσο την είδατε εσείς την είδα κι εγώ..... 

Όλες ίδιες βρε παιδάκι μου. Και την δικιά μου να την συνδέσουμε παρακαλώ!!! 

  • Χαχα 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Να συνδέσουμε και την δική μου με Κάιρο παρακαλώ???? Εχθές την είδαμε ΤΥΧΑΊΑ στο σουπερ με τον άντρα μου χωρίς τα παιδιά, και μου είπε ότι θέλει να έρθει σήμερα το πρωι γιατί της έλειψαν λέει τα μωρά (έχει να έρθει πάνω από 2 βδομάδες) της είπα έλα κι άμα έχει καλό καιρό παίρνεις και τον μεγάλο καμία βόλτα, ε δεν άντεξα, με το ζόρι 2,3 φορές να τον έχει βγάλει στα 3,5 χρόνια.. Ναι ναι εννοείται μου είπε.... όσο την είδατε εσείς την είδα κι εγώ..... 

Χαχαχαχαχα!Να παρει σειρα κ η δικια μου! Που στο μηνα εστειλε 3 φαγητα που αρεσουν στο γιο της φασολαδα μεσα σ αυτα που εγω δεν κανει να φαω....κ τις 2 φορες που ηρθε  μου ξυπνησε το παιδι μετα απο μαραθωνιο νανουρισματος κ ειπε"δεν εχουν προγραμμα μωρε αυτα θα ξανακοιμηθει!!!""σοοοοκ

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitra K είπε:

Χαχαχαχαχα!Να παρει σειρα κ η δικια μου! Που στο μηνα εστειλε 3 φαγητα που αρεσουν στο γιο της φασολαδα μεσα σ αυτα που εγω δεν κανει να φαω....κ τις 2 φορες που ηρθε  μου ξυπνησε το παιδι μετα απο μαραθωνιο νανουρισματος κ ειπε"δεν εχουν προγραμμα μωρε αυτα θα ξανακοιμηθει!!!""σοοοοκ

Κατι μου θυμηζει αυτό όταν ήμουν έγκυος έστειλε λαχανοντολμαδες με αυγολέμονο που δεν έκανε. Και την άλλη γαυρο Μαρίνατο που και αυτό δεν έκανε. Όταν γέννησα πάλι τίποτα φαγητά  ήρθε σπίτι αφού σαραντησα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...