Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν υπαρχει γιατι.....κ εγω την αφηνω στον καναπε για να κανω καμια δουλεια αν ειναι στα κεφια της καθεται καμια ωρα αν οχι οπως συνηθως εχουμε πανηγυρια ετσι κανει κ εμενα στην αρχη απλα κραυγες με το αγκου π το εχει σαν παραπονο μετα ερχεται η ψυχαλα π λεει ο αντρας μ π ειναι γκρινια αλλα με διακοπες κ μετα ερχεται η βροχη...!!! Μ μοιασε το παιδι μ σε αυτο εγω γκρινιζα μεχρι 7χρονων χωρις λογο ηρωιδα η μαμα μ!!

Βαλεντίνα μου χρόνια σου πολλά! 

Να σε χαίρεται η όμορφη οικογένεια σου! Εγώ πήγα γυναικολόγο την τρίτη,  όλα καλά, μου είπε το οκ για επαφές αλλά λέω το πότε θα βρούμε χρόνο και κουράγιο είναι άλλη ιστορία! 

Σήμερα πηγαμε παιδίατρο, κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο,  ένα πολλαπλό,  ο μικρούλης τσιριξε και έβαλε τα κλαμματα, αλλά τι να κάνεις έτσι είναι τα γλυκουλια μας ευαίσθητα! Πήγε 4.700 και 58 πόντους, καμάρι εγώ να δείτε χαχαχαχα!

  • Μου αρέσει 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, kathyv25 είπε:

Βαλεντίνα μου χρόνια σου πολλά! 

Να σε χαίρεται η όμορφη οικογένεια σου! Εγώ πήγα γυναικολόγο την τρίτη,  όλα καλά, μου είπε το οκ για επαφές αλλά λέω το πότε θα βρούμε χρόνο και κουράγιο είναι άλλη ιστορία! 

Σήμερα πηγαμε παιδίατρο, κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο,  ένα πολλαπλό,  ο μικρούλης τσιριξε και έβαλε τα κλαμματα, αλλά τι να κάνεις έτσι είναι τα γλυκουλια μας ευαίσθητα! Πήγε 4.700 και 58 πόντους, καμάρι εγώ να δείτε χαχαχαχα!

Σε ευχαριστω γλυκια μ....επισης χρονια πολλα!!! Ωχ το τρεμω το εμβολιο ποναει η καρδουλα μου! Αλλα τι να κανουμε!!! Μπραβο ο μικρουλης σου μεγαλωνειιιι!!!! Αχχχ αυτο το σεξ εμεις καπου το βρισκουμε εννοειται οχι με τις ωρες στα γρηγορα αλλα κατι ειναι κ αυτο!!!

Εμεις βγηκαμε για φαγητο τα 3μας τωρα ηρθαμε σπιτι η μικρη ηταν καλη ησυχη σχετικα εκατσε λιγο στο καροτσι λιγο αγγαλια στον μπαμπα κ στο τελος ηρθε στην αγγαλια της μαμας κ κοιμηθηκε!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ακούω για επισκέψεις σε γυναικολόγο και ζηλεύω... Εγώ έχω ακόμα αίμα ρε κορίτσια όχι πολυ αλλά είναι ακόμα κόκκινο... Δεν αντέχω άλλο μεθαύριο ο μπέμπης γίνεται δύο χρονών για πόσο ακόμα θα αιμοραγω;;; 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ακούω για επισκέψεις σε γυναικολόγο και ζηλεύω... Εγώ έχω ακόμα αίμα ρε κορίτσια όχι πολυ αλλά είναι ακόμα κόκκινο... Δεν αντέχω άλλο μεθαύριο ο μπέμπης γίνεται δύο χρονών για πόσο ακόμα θα αιμοραγω;;; 

Χαχαχα έγραψες 2 χρονών! Και γω τα ίδια κοπέλα μου, 10 /2 έγινε 2 μηνών 11/2 μου σταμάτησαν τα λοχεια. Είχα ακυρώσει 3 φορές το ραντεβού πριν πάω επειδή νόμιζα ότι μου τελείωσαν αλλά ξαναρχοντουσαν. Ευτυχώς τέλος...


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , kathyv25 είπε:

Χαχαχα έγραψες 2 χρονών! Και γω τα ίδια κοπέλα μου, 10 /2 έγινε 2 μηνών 11/2 μου σταμάτησαν τα λοχεια. Είχα ακυρώσει 3 φορές το ραντεβού πριν πάω επειδή νόμιζα ότι μου τελείωσαν αλλά ξαναρχοντουσαν. Ευτυχώς τέλος...

Χαχα ουτε που το πρόσεξα!!! Ας ελπίσουμε να μου τελειώσουν κι εμένα σύντομα!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/2/2019 at 8:46 ΠΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια....χρονια πολλα στις ερωτευμενες!!! Κοιμηθηκες καθολου το βραδυ; εμεις ετσι κ ετσι!!! Και να τονισω οτι ακομα οταν απελπιζομαι απο την γκρινια της βαζω τα κλαμματα...εσυ λογικα δεν μπορεις γιατι ο γιος ειναι μεγαλος κ καταλαβαινει!!! Αρα δεν ξεσπας κιολας!!! Βοηθεια απο καπου δεν εχεις; 

Καλημερα κ χρονια πολλα σου ευχομαι! Οτι επιθυμεις!

Βοηθεια εχω τη μαμα μου το μπαμπα μου ακομη κ ο αδερφος μου παιζει με τον τριχρονο γιο μου....αλλα ειναι πολυ ζωηρος!

Η μπεμπα μου σημερα κοιμηθηκε 3 τα ξημερωματα. Μετα ξυπνησε 5.30 την ανελαβε ο αντρας μουκ εγω μισοκοιμομουν στοννκαναπε...την ταισε την ερεψε κ την εκανε βολτες με το καροτσι.Τιποτα αυτη...εκει...γκρινια κ κλαμα! Μεχρι τις 7 τιποτα. Κ στις 7 σηκωθηκα απι τον καναπέ κ την εβαλα στο στηθος κατα τις 8 την πηγα πια στο κρεβατακι της. Κ εκει που ειπα αχ ωραια να κοιμηθω τσουπ 9 παρα ξυπναει ο μεγαλος κ φωναζε μαμααααα...ο αντρας ειχε φυγει για δουλεια κ σηκωθηκα παλι. Να τον κανω γαλα να τον αλλαξω κτλ. Κατα τις 11 ηρθε η μαμα μου , εντωμεταξυ ειχε ξυπνησει η μικρη ...να την ταισω να την αλλαξω...Ευτυχως την κοιμησε η μαμα μου που τα καταφερνει σε αυτο κ 12 πηρε τον γιο μου για βολτα. Κ μετα εκανα καφε κτλ κ αρχισα το συμμαζεμα δουλειες  πλυντηρια κτλ. Σκουπα δε μπορεσα να βαλω γιατι ξυπναει η μικρη!!! Αυταααααα... εσεις πως τα περνατε τα πρωινα;;;;;; 

Ωχ μολις ξυπνησε παλι τρεχω...κ ηθελα πολυ να βγαλω τα φρυδια μου αλλα....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα κ χρονια πολλα σου ευχομαι! Οτι επιθυμεις!

Βοηθεια εχω τη μαμα μου το μπαμπα μου ακομη κ ο αδερφος μου παιζει με τον τριχρονο γιο μου....αλλα ειναι πολυ ζωηρος!

Η μπεμπα μου σημερα κοιμηθηκε 3 τα ξημερωματα. Μετα ξυπνησε 5.30 την ανελαβε ο αντρας μουκ εγω μισοκοιμομουν στοννκαναπε...την ταισε την ερεψε κ την εκανε βολτες με το καροτσι.Τιποτα αυτη...εκει...γκρινια κ κλαμα! Μεχρι τις 7 τιποτα. Κ στις 7 σηκωθηκα απι τον καναπέ κ την εβαλα στο στηθος κατα τις 8 την πηγα πια στο κρεβατακι της. Κ εκει που ειπα αχ ωραια να κοιμηθω τσουπ 9 παρα ξυπναει ο μεγαλος κ φωναζε μαμααααα...ο αντρας ειχε φυγει για δουλεια κ σηκωθηκα παλι. Να τον κανω γαλα να τον αλλαξω κτλ. Κατα τις 11 ηρθε η μαμα μου , εντωμεταξυ ειχε ξυπνησει η μικρη ...να την ταισω να την αλλαξω...Ευτυχως την κοιμησε η μαμα μου που τα καταφερνει σε αυτο κ 12 πηρε τον γιο μου για βολτα. Κ μετα εκανα καφε κτλ κ αρχισα το συμμαζεμα δουλειες  πλυντηρια κτλ. Σκουπα δε μπορεσα να βαλω γιατι ξυπναει η μικρη!!! Αυταααααα... εσεις πως τα περνατε τα πρωινα;;;;;; 

Ωχ μολις ξυπνησε παλι τρεχω...κ ηθελα πολυ να βγαλω τα φρυδια μου αλλα....

Σε ευχαριστω πολυυυ επισης χρονια σας πολλα!!!

Λοιπον τα πρωινα μαρτυριο....δεν εχω κανεναν μα κανεναν εγω δεν ηθελα βοηθεια γιατι μετα σου το χτυπανε κιολας εγω τοτε στο κοιταξα στο μεγαλωσα....κ επειδη ξερω οτι θα τα παρω αν ακουσω τετοια προτιμησα μονη μ να τα βγαλω περα....εγω πλεον τα 3ωρα το πρωι της τα εκανα 4ωρα και τρωει 160-170μλ τωρα ας πουμε εφαγε 200 δεν ξερω πως το παθε πεινουσε....την ρευω μετα το φαγητο κ την κοιμιζω αγγαλια παω να την βαλω στον καναπε ξυπναει καθεται 10λεπτα κ ξεκιναει το κλαμα ερχομαι την ξαναπερνω αγγαλια την ξανακοιμιζω την βαζω στο καροτσι κ το κανω βολτα μεσα στο σπιτι ε καποια στιγμη το αφηνω να κανω καμια δουλεια στα 5λεπτα ειναι ξυπνια εκει κλαιει κατευθειαν επειδη δεν βλεπει απο το καροτσι την ξαναπαιρνω αγγαλια την ξανακοιμιζω την βαζω στην καλαθουνα μπας κ επειδη ειναι πιο στενα νιωσει ασφαλεια τπτ στο 10λεπτο κλαιει παω την ξαναπερνω την ξανακοιμιζω και λεω ας την βαλω πανω σε εναν μεγαλο αρκουδο π εχω μπας κ νομιζει οτι την εχω αγγαλια κοιμαται ενα 20λεπτο κ παλι απο την αρχη....να θυμισω οτι αγγαλια μ μπορει να κοιμηθει κ 3ωρο συνεχομενοοο ωσπου φτανουμε στο σημειο οτι δουλειες εχω να τις κανω με αυτην αγγαλια κ την υπολοιπη ωρα π πλεον μ εχουν πεσει τα χερια την αφηνω κατω και της δινω πιπιλα την οποια δεν κραταει μονη της στο στομα θελει να της την κρατας τις εχω δοκιμασει ολες δεν φταιει το σχημα ή το υλικο κλπ απλα ειναι τεμπελα! Και καπως ετσι περναει η ωρα για να ξανα φαει κ φτου κ απτην αρχη!!! Οτι προλαβαινω κανω οταν ειναι στα κεφια της κ μπορει να κατσει κανα 45λεπτο μονη της στον καναπε να βλεπει τηλεοραση κ να γελαει.... στο ριλαξ πρωινα δεν το προτειμω να την βαζω για να μην το συνηθισει το εχω καβατζα για το βραδυ γιατι μονο εκει κοιμαται!!!

Φρυδια προλαβα και εβγαλα χθες στο 45λεπτο π την επιασαν οι καλοσυνες και λουστηκα και ξυριστηκα μπανιο δεν προλαβα να κανω ναι καλα καταλαβες ξυριζομαι οπου ειναι το μωρο γιατι συνηθως κλαιει και μετα αν προλαβω μπαινω για μπανιο....μιλαμε τοπ ξεφτιλας αλλα τι να κανω....αλλιως μπαινω οταν ερθει ο αντρας μ και την κρατησει....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα! Εμείς τώρα που ο καιρός είναι χάλια, έχουμε 'εγκλωβιστεί' μέσα στο σπίτι. Προσπαθώ να  απασχολήσω τον μπέμπη λίγο στο relax, και βρεφικό γυμναστήριο και κάνουμε πολλή αγκαλίτσα!!!

Περιμένω να φτιάξει ο καιρός από την Δευτέρα για να ξαναξεκινήσουμε βολτούλες με το καροτσάκι, να βλέπουμε και κανέναν άνθρωπο. Η αλήθεια είναι ότι μας έχει φάει λίγο η μοναξιά και η κλεισούρα, γιατί ο άντρας μου γυρίζει από τη δουλειά κάθε μέρα αργά το απόγευμα, και οι δικοί μου μένουν μακριά. Ευτυχώς η πεθερά έρχεται μια δυο φορές την εβδομάδα και με βοηθάει.

Τώρα κοιμάται το καμάρι μου και βρήκα ευκαιρία να χαζέψω λίγο στο ίντερνετ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Εμείς τώρα που ο καιρός είναι χάλια, έχουμε 'εγκλωβιστεί' μέσα στο σπίτι. Προσπαθώ να  απασχολήσω τον μπέμπη λίγο στο relax, και βρεφικό γυμναστήριο και κάνουμε πολλή αγκαλίτσα!!!

Περιμένω να φτιάξει ο καιρός από την Δευτέρα για να ξαναξεκινήσουμε βολτούλες με το καροτσάκι, να βλέπουμε και κανέναν άνθρωπο. Η αλήθεια είναι ότι μας έχει φάει λίγο η μοναξιά και η κλεισούρα, γιατί ο άντρας μου γυρίζει από τη δουλειά κάθε μέρα αργά το απόγευμα, και οι δικοί μου μένουν μακριά. Ευτυχώς η πεθερά έρχεται μια δυο φορές την εβδομάδα και με βοηθάει.

Τώρα κοιμάται το καμάρι μου και βρήκα ευκαιρία να χαζέψω λίγο στο ίντερνετ.

 

Αφου κοιμαστε μπραβο σαςςς!!! Ναι ο καιρος ειναι θεμα....αν κ αμα δεν εχει κρυο ή βρεχει και με συννεφια εγω παλι την βγαζω....δεν μπορω μεσααα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες....καλη κυριακη ν εχετε....Εμεις εδω γκρινια κ παλι γκρινια.....δεν πηραζει υγεια να εχουμε.....ξεκινησα εχθες το βραδυ περιπου γενικη στο σπιτι μονο χαλιά δεν εβγαλα για πλυσιμο γιατι θελουν ωρα κ δεν προλαβαινω κ μολις τελειωσα μετα απο απειρες διακοπες επειδη γκρινιαζει κ φυσικα δεν κοιματαιι....μονο το φαγητο αφησα για μετα!!!

Εσεις τι κανετε;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα μανουλες....καλη κυριακη ν εχετε....Εμεις εδω γκρινια κ παλι γκρινια.....δεν πηραζει υγεια να εχουμε.....ξεκινησα εχθες το βραδυ περιπου γενικη στο σπιτι μονο χαλιά δεν εβγαλα για πλυσιμο γιατι θελουν ωρα κ δεν προλαβαινω κ μολις τελειωσα μετα απο απειρες διακοπες επειδη γκρινιαζει κ φυσικα δεν κοιματαιι....μονο το φαγητο αφησα για μετα!!!

Εσεις τι κανετε;;;

Τη παλευεις καλε?Ακους εκεθ γενική. Εμεις γκρινιαζουμε δεν κοιμόμαστε πολυ και εγω σερνομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Τη παλευεις καλε?Ακους εκεθ γενική. Εμεις γκρινιαζουμε δεν κοιμόμαστε πολυ και εγω σερνομαι.

Τι να κανω μωρε....ειχε να καθαριστει ετσι καλα απο την δευτερη μερα π γεννησα π ηρθε η μαμα οσο ημουν στο νοσοκομειο κ καθαρισε!!! Το βραδυ κοιμαστε ανα ποση ωρα τρωτε;;; 

Πωω  μιλαμε αν πεσω να κοιμηθω πιστευω θα κοιμαμαι για 3μερες!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια μου?? 

Εμεις μια απο τα ιδια με σας. Εχουμε λιγη γκρινιτσα που ξεκιναει 4 το ξημερωμα. Ειδικα χθες ο καημενουλης μου ενω νυσταζε δεν μπορουσε να κοιμηθει επειδη ειχε πολλα αερια! Αυτο ειναι κολικοι?? Μαλλον τοτε ξεκινησανε και σε μας. Εκτος αν τον πειραξε η κρεατοσουπα που εφαγα ή κατι αλλο. Δεν εκλαιγε αλλα ζοριζοταν και βογγαγε το μικρακι μου και ειχε πολλα αερια. Κατα τ αλλα την αϋπνια την ψιλοσυνηθισα και πλεον δεν με πειραζει τοσο. Δεν ειμαι ζομπι δηλαδη οπως στις αρχες. Κατα τ αλλα συνεχιζουμε ολη μερα στο στηθος, δεν ξερω ποτε θα στρωσει αυτο. Δεν μπορω να κανω τπτ. Δοκιμασα και μαρσιπο και τσιριζε δεν του αρεσε καθολου. Αυτα εν ολιγοις. Σημερα βγηκα βολτα το πρωι με τον αντρα μου οπως καθε Κυριακη για ενα 2ωρακι. Ειναι η εξοδος μου αυτη προς το παρον. 

Επισης λεμε να κανονισουμε να παμε ενα 2ημερο καπου κοντα αλλα δεν ξερω πως θα ειναι ο μικρος και ποσο εφικτο ειναι. Γιατι φοβαμαι να τον παιρνω σε μαγαζια λογω γριπης. Και φοβαμαι μην τσιριζει παντου και δεν θα μπορεσουμε ουτε μια βολτα να κανουμε. Θα δουμε


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τι κανετε κοριτσια μου?? 

Εμεις μια απο τα ιδια με σας. Εχουμε λιγη γκρινιτσα που ξεκιναει 4 το ξημερωμα. Ειδικα χθες ο καημενουλης μου ενω νυσταζε δεν μπορουσε να κοιμηθει επειδη ειχε πολλα αερια! Αυτο ειναι κολικοι?? Μαλλον τοτε ξεκινησανε και σε μας. Εκτος αν τον πειραξε η κρεατοσουπα που εφαγα ή κατι αλλο. Δεν εκλαιγε αλλα ζοριζοταν και βογγαγε το μικρακι μου και ειχε πολλα αερια. Κατα τ αλλα την αϋπνια την ψιλοσυνηθισα και πλεον δεν με πειραζει τοσο. Δεν ειμαι ζομπι δηλαδη οπως στις αρχες. Κατα τ αλλα συνεχιζουμε ολη μερα στο στηθος, δεν ξερω ποτε θα στρωσει αυτο. Δεν μπορω να κανω τπτ. Δοκιμασα και μαρσιπο και τσιριζε δεν του αρεσε καθολου. Αυτα εν ολιγοις. Σημερα βγηκα βολτα το πρωι με τον αντρα μου οπως καθε Κυριακη για ενα 2ωρακι. Ειναι η εξοδος μου αυτη προς το παρον. 

Επισης λεμε να κανονισουμε να παμε ενα 2ημερο καπου κοντα αλλα δεν ξερω πως θα ειναι ο μικρος και ποσο εφικτο ειναι. Γιατι φοβαμαι να τον παιρνω σε μαγαζια λογω γριπης. Και φοβαμαι μην τσιριζει παντου και δεν θα μπορεσουμε ουτε μια βολτα να κανουμε. Θα δουμε

Σαν την αρχη δεν ειιιμαι ουτε εγω αλλα αυπνια υπαρχει....εγω σας ειπα οτι,οτι υπνο κανει το βραδυ ειναι μεσα στο ριλαξ κ μονο....παρηγγειλα λοιπον να μ φερουνε λικνο καλαθουνα με αυτοματο κουνημα σαν το ριλαξ τι να κανω η ερμη μανα δεν κανει να κοιμαται τοση ωρα στο ριλαξ δεν εχει την καταλληλη σταση λογικα αυριο μεθαυριο θα ειναι εδω κ στον 7ο μηνα π δεν θα χωραει θα δω τι θα κανω... εμεις τριτη τεταρτη εχουμε εμβολιο θα παρω αυριο την παιδιατρο να κανονισουμε! Καλα εμεις για διακοπες ουτε καν πηγαμε για φαγητο του Α.Βαλεντινου οι 3μας σε ενα μαγαζακι μη καπνιστων χωρις κοσμο εμεις κ αλλη μια παρεα ημασταν....περασαμε ωραια κ ολος περιεργως ηταν ησυχη εκατσε ενα μισαωρο μονη της στο καροτσι κοιτουσε τριγυρω μετα την πηρε αγγαλια ο μπαμπας κ στο τελος ηρθε στην μαμα κ κοιμηθηκε! Το ειχα αναγκη περασαμε τελεια! Κ εμενα σφιγγεται καθε βραδυ απο τις 5μιση μεχρι το πρωι π θα ξυπνησει αλλα δεν κλαιει ουτε ανοιγει τα ματια απλα σφιγγεται κακα κανει μια φορα την ημερα το αππγευμα.....σημερα δεν εκανε κ θα εχω ακομα πιο δυσκολο βραδυ! Δυστηχως!

Για τους κολικους δεν λενε οτι αμα δεν ξεκινησουνε στην αρχη μετα δεν εμφανιζουν κ αν εμφανισουν στον 3ο σταματανε;;;; μηπως ειναι αργα για κολικους;;;

Μολις τα κανε....με λυπηθηκε ο Θεουλης!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σαν την αρχη δεν ειιιμαι ουτε εγω αλλα αυπνια υπαρχει....εγω σας ειπα οτι,οτι υπνο κανει το βραδυ ειναι μεσα στο ριλαξ κ μονο....παρηγγειλα λοιπον να μ φερουνε λικνο καλαθουνα με αυτοματο κουνημα σαν το ριλαξ τι να κανω η ερμη μανα δεν κανει να κοιμαται τοση ωρα στο ριλαξ δεν εχει την καταλληλη σταση λογικα αυριο μεθαυριο θα ειναι εδω κ στον 7ο μηνα π δεν θα χωραει θα δω τι θα κανω... εμεις τριτη τεταρτη εχουμε εμβολιο θα παρω αυριο την παιδιατρο να κανονισουμε! Καλα εμεις για διακοπες ουτε καν πηγαμε για φαγητο του Α.Βαλεντινου οι 3μας σε ενα μαγαζακι μη καπνιστων χωρις κοσμο εμεις κ αλλη μια παρεα ημασταν....περασαμε ωραια κ ολος περιεργως ηταν ησυχη εκατσε ενα μισαωρο μονη της στο καροτσι κοιτουσε τριγυρω μετα την πηρε αγγαλια ο μπαμπας κ στο τελος ηρθε στην μαμα κ κοιμηθηκε! Το ειχα αναγκη περασαμε τελεια! Κ εμενα σφιγγεται καθε βραδυ απο τις 5μιση μεχρι το πρωι π θα ξυπνησει αλλα δεν κλαιει ουτε ανοιγει τα ματια απλα σφιγγεται κακα κανει μια φορα την ημερα το αππγευμα.....σημερα δεν εκανε κ θα εχω ακομα πιο δυσκολο βραδυ! Δυστηχως!

Για τους κολικους δεν λενε οτι αμα δεν ξεκινησουνε στην αρχη μετα δεν εμφανιζουν κ αν εμφανισουν στον 3ο σταματανε;;;; μηπως ειναι αργα για κολικους;;;

Μολις τα κανε....με λυπηθηκε ο Θεουλης!!

Βαλεντινακι μου δεν κοιμαται με τπτ αλλιως?? Μονο με κουνημα?? Γιατι και μενα θελει λιγο κουνημα αλλα περιμενω να τον παρει καλα ο υπνος και μετα τον βαζω στην καλαθουνα του. Τωρα πχ θηλαζω και σε λιγο θα κοιμηθει κατα τις 9. Θα ξυπνησει παλι κατα τις 23:30 για να φαει και μετα ανα 2ωρο για να ξαναφαει. Κατα τις 2 τον παιρνω στο κρεβατι μας γιατι αλλιως δεν κοιμαται στο δικο του. 

Για τους κολικους τι να σου πω. Οσους ρωτησα μου ειπαν οτι αυτο ειναι κολικοι. Οταν εχουν αερια και ζοριζονται η κλαινε απαρηγορητα. Εμενα δεν κλαιει, αλλα ζοριζεται και γκρινιαζει και οταν του εβαζα τα ποδαρακια στην κοιλιτσα ειχε παραα πολλα αερια!! Μου ειπαν αυτο ειναι κολικοι. Μπορει και να ειχε και πιο πριν και να μην το ειχα καταλαβει γιατι δεν κλαιει. Παντως αϋπνια και γω φουλ, απλα νομιζω συνηθισε ο οργανισμος μου. Μεσημερια κοιμαται η μικρη?? Εμενα μπορει να κοιμηθει καμια ωρα το μεσημερι κ τοτε μπορει να κοιμηθω κ γω λιγο για να αντεξω. Εννοειται δουλειες δεν προλαβαινω, τις κανω μισες μισες. Πχ κανω το σαλονι μετα αγκαλια και κουνημα, μετα την κουζινα, παλι διαλειμμα για αγκαλια, κλπ κλπ. Ολα με τη ψυχη στο στομα!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...