Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια! Εμείς κ΄ναμε την περασμένη Πέμπτη το πρώτο εμβόλιο δεν είχε καμία παρενέργεια.

Ωστόσο βλέπω ότι πολλές κάνατε 2 εμβόλια. Ειναι υποχρεωτικό το δευτερο? Γιατί εμενα δεν μου ειπε κατι η γιατρος.


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου να μαι κ γω μου λειψε η παρεα σας!! Εχουμε θεμα με το ιντερνετ κ πιανει οποτε τ ρθει!Σημερα καναμε το 5πλο κ το ποσιμο γαστρεντεριτιδας...για την ωρα ησυχη ειναι μονο που κοιμαται αρκετα...θα δουμε ειμαι σε επιφυλακη...εγω συνεχιζω αποχη απο γαλακτοκομικα φανερα κ κρυφα κ εχω ψωφισει στη πεινα πολυ περιορισμος τα παντα περιεχουν ιχνη γαλακτος! Τωρα θυμαμαι εσας που ειχατε ζαχαρο κυησης τι παλουκι τραβηξατε!Απο υπνο δεν εχουν αλλαξει κ πολλα 4 ωρο στο τσακιρ κεφι μια φορα τη βδομαδα! Εχω πολλους πονοκεφαλους απο την αυπνια δε ξερω αν θα το συνηθισω ποτε...πιπιλα ουτε για αστειο δε παιρνει γενικα πολυ ΔΥΣΚΟΛΟΟΟ ρε κοριτσια μ φαινεται ειμαι τοσο αχρηστη η ειναι η αρχη ετσι?!?!?!?

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

καλησπέρα κορίτσια! Εμείς κ΄ναμε την περασμένη Πέμπτη το πρώτο εμβόλιο δεν είχε καμία παρενέργεια.

Ωστόσο βλέπω ότι πολλές κάνατε 2 εμβόλια. Ειναι υποχρεωτικό το δευτερο? Γιατί εμενα δεν μου ειπε κατι η γιατρος.

Ένα εμβόλιο κάναμε αλλά ήταν για πολλές ασθενειες αν κατάλαβα καλά...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

καλησπέρα κορίτσια! Εμείς κ΄ναμε την περασμένη Πέμπτη το πρώτο εμβόλιο δεν είχε καμία παρενέργεια.

Ωστόσο βλέπω ότι πολλές κάνατε 2 εμβόλια. Ειναι υποχρεωτικό το δευτερο? Γιατί εμενα δεν μου ειπε κατι η γιατρος.

Το δευτερο αν δεν κανω λαθος ειναι το γαστρεντεριτιδα εμεις θα το κανουμε με το δευτερο εμβολιο κ ειναι ποσιμο....

Σημερα καναμε το 1ο μας εμβολιο κ εμεις το 6πλο δεν εκλαψε σχεδον καθολου ανα αου εκανε οταν μπηκε το φαρμακακι μεσα η ζωη μου!!! Ειμαστε 61ποντους και 5.200κιλα! 

Επιτελους το βραδυ κοιμηθηκε πρωτη φορα στο κρεβατι της στο δωματιο της χωρις ρηλαξ κ τετοια απευθειας εκει δεν το πιστευα πραγματικα ελεγα τωρα θα ξυπνησει τωρα θα ξυπνησει μακαρι να το κανει συνηθεια κ να μην ηταν τυχαιο γεγονος...αχ Θεε μου ας κανει ετσι απο εδω κ περα κ δεν θελω τπτ αλλο! Υγεια εννοειται κ ευκολο υπνο χωρις ρηλαξ! 

Εσεις τι κανετε;

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εμενα ηταν κάπως περίεργη χθες εχει μια ανησυχία. Ανορεξία εχει περισσότερο εμενα από τα εμβολια. Το πόσιμο δεν ειναι υποχρεωτικό γι αυτο κ δεν είναι 0%. Δεν ξέρω βρε κορίτσια. Εμενα κ τα δυο μου παιδιά δυσκολα ειναι. Κ ο μεγαλος ζωηρος ολο το σπίτι παιχνίδια εννοειται . Ελάχιστα καθεται να παίξει μόνος κανει φασαρια κ ξυπναει τη μικρη. Θελει να ανακατεύεται σε όλα. Θελει να κάθομαι μαζί του να παίζω εγω να τον ταισω ολα εγω. Τίποτα μόνος. Κ με τον υπνο δύσκολος. Κοιμαται μονο βραδυ κ όλη τη μερα παιζει.

Από την άλλη η μικρη γκρινια με τους κολικους δυσκολα κοιμαται κ ολο αγκαλιά. Ποιον να πρωτοδω;; κ το σπίτι ποτε να το κανω, μπανιο ποτε να κανω, μαγειρεμα;;; Καλα τον υπνο τον έχω ξεχάσει. Από το πρωι στο πόδι. Τις περισσότερες φορές θα κοιμηθώ μόνο το βραδυ με τη μπεμπα αγκαλια για 2-2,5   ωρες. Να δω ποτε θα πεσω κατω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εμενα ηταν κάπως περίεργη χθες εχει μια ανησυχία. Ανορεξία εχει περισσότερο εμενα από τα εμβολια. Το πόσιμο δεν ειναι υποχρεωτικό γι αυτο κ δεν είναι 0%. Δεν ξέρω βρε κορίτσια. Εμενα κ τα δυο μου παιδιά δυσκολα ειναι. Κ ο μεγαλος ζωηρος ολο το σπίτι παιχνίδια εννοειται . Ελάχιστα καθεται να παίξει μόνος κανει φασαρια κ ξυπναει τη μικρη. Θελει να ανακατεύεται σε όλα. Θελει να κάθομαι μαζί του να παίζω εγω να τον ταισω ολα εγω. Τίποτα μόνος. Κ με τον υπνο δύσκολος. Κοιμαται μονο βραδυ κ όλη τη μερα παιζει.

Από την άλλη η μικρη γκρινια με τους κολικους δυσκολα κοιμαται κ ολο αγκαλιά. Ποιον να πρωτοδω;; κ το σπίτι ποτε να το κανω, μπανιο ποτε να κανω, μαγειρεμα;;; Καλα τον υπνο τον έχω ξεχάσει. Από το πρωι στο πόδι. Τις περισσότερες φορές θα κοιμηθώ μόνο το βραδυ με τη μπεμπα αγκαλια για 2-2,5   ωρες. Να δω ποτε θα πεσω κατω!!!

Πραγματικα ετσι θα πεσεις κατω πρεπει να ξεκουραστεις ασε την περιποιηση μιλαμε σωματικη κουραση φυσικα κ η ψυχικη παιζει το ρολο της.....δεν ξερω αν το εχεις αναφερει,βοηθεια απο μαμα πεθερα τουλαχιστον να απασχολησει τον μεγαλο ή να σου κανει καμια δουλεια στο σπιτι δεν εχεις?? Φανταζομαι την εξαντληση σου εγω ενα εχω κ το σπιτι κ ωρες ωρες θελω απλα να τα αφησω ολα κ να φυγω καπου μακρια!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Τι κάνετε;; πως είναι τα μωράκια σας;;; 

Εμεις χτες καναμε το πρώτο μας εμβόλιο κ ολα ηταν μια χαρα ευτυχώς!ουτε πυρετό. Ουτε γκρίνια.. Ουτε υπνηλία.  Μόνο στα κακάκια τ ενα μικρο δειγμα με πράσινα σποράκια ..

Κ σήμερα επειδή εχει υπέροχη μερα με ήλιο.. Ετοιμαζόμαστε για καφέ κέντρο!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Κι εμείς πήγαμε την Δευτέρα στον παιδίατρο, κάναμε και τα δυο εμβόλια, (το ενα πόσιμο), και μας μέτρησε 62 εκατοστά και 6.400 kg :shock: . Εμείς εν τω μεταξύ δεν ξέρω εαν το έχω αναφέρει αλλά έχουμε ΓΟΠ, και παίρνουμε epadoren. Δεν κάνουμε εμετούς, μονο κάποιες γουλιτσες που κ που, αλλα το κατάλαβα επειδή μερικές φορές όταν έτρωγε, έκλαιγε πολύ, έβγαζε το μπιμπερό, αλλα έκανε σαν τρελό για να το ξαναπιασει. Δηλαδή πεινούσε και πονουσε.. ο γιατρός μ ειπε πως αφού παίρνει βάρος δεν χρειάζεται να κάνουμε υπέρηχο, απλώς να συνεχίσουμε το epadoren. Κι εγω κορίτσια νυστάζω παρα πολυυυ αλλα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. Σήμερα λέμε να πάμε για δυο μερουλες στο εξοχικό, να ξεφυγουμε λιγο.. ελπίζω να μην έχουμε θεμα με τον μικρο..

πρίν από 11 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Τι κάνετε;; πως είναι τα μωράκια σας;;; 

Εμεις χτες καναμε το πρώτο μας εμβόλιο κ ολα ηταν μια χαρα ευτυχώς!ουτε πυρετό. Ουτε γκρίνια.. Ουτε υπνηλία.  Μόνο στα κακάκια τ ενα μικρο δειγμα με πράσινα σποράκια ..

Κ σήμερα επειδή εχει υπέροχη μερα με ήλιο.. Ετοιμαζόμαστε για καφέ κέντρο!!! 

Ούτε εμεις κάναμε πυρετό παλι καλα.. Γκρίνια όμως είχαμε, οπως κι επίσης δεν μου εκανε την επομενη απο το εμβόλιο καθολου κακακια, εαν κ δεν ξέρω εαν οφείλεται στο εμβόλιο. Την επόμενη όμως ημέρα έκανε οτι δεν ειχε κανει την προηγούμενη :roll: Καλά να περάσετε στην βολτουλα σας!!!! Εγω βλέπω ηλιο και μου φτιάχνει την διάθεση!! Άντε να καλοκαιριασει..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2019 at 1:13 ΜΜ, Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εμενα ηταν κάπως περίεργη χθες εχει μια ανησυχία. Ανορεξία εχει περισσότερο εμενα από τα εμβολια. Το πόσιμο δεν ειναι υποχρεωτικό γι αυτο κ δεν είναι 0%. Δεν ξέρω βρε κορίτσια. Εμενα κ τα δυο μου παιδιά δυσκολα ειναι. Κ ο μεγαλος ζωηρος ολο το σπίτι παιχνίδια εννοειται . Ελάχιστα καθεται να παίξει μόνος κανει φασαρια κ ξυπναει τη μικρη. Θελει να ανακατεύεται σε όλα. Θελει να κάθομαι μαζί του να παίζω εγω να τον ταισω ολα εγω. Τίποτα μόνος. Κ με τον υπνο δύσκολος. Κοιμαται μονο βραδυ κ όλη τη μερα παιζει.

Από την άλλη η μικρη γκρινια με τους κολικους δυσκολα κοιμαται κ ολο αγκαλιά. Ποιον να πρωτοδω;; κ το σπίτι ποτε να το κανω, μπανιο ποτε να κανω, μαγειρεμα;;; Καλα τον υπνο τον έχω ξεχάσει. Από το πρωι στο πόδι. Τις περισσότερες φορές θα κοιμηθώ μόνο το βραδυ με τη μπεμπα αγκαλια για 2-2,5   ωρες. Να δω ποτε θα πεσω κατω!!!

Αχ, κορίτσι σε καταλαβαίνω! Περιγράφεις τη μέρα μου... Είμαι τυχερή, ο άντρας μου παίρνει τη μεγάλη για βόλτα κάθε απόγευμα, τώρα που έχει  καλό καιρό και έτσι την παλεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κανετε??? Εμένα με έχουν στο πόδι από τις 7 παρα σήμερα, ξύπνησε η μικρη να φάει και δεν ξανακοιμηθηκε ποτέ!!! Φυσικά μετά από κανένα δεκάλεπτο ξύπνησε και ο μεγάλος, πρώτη φορά τόσο νωρίς συνήθως ξυπνάει μετά τις 8..ο μικρούλης κοιμάται, αν και δυσκολεύεται λίγο γιατί είναι μπουκωμενος... Εγώ προσπαθώ να συνέλθω, πίνω καφέ και σκέφτομαι τι να μαγειρέψω σήμερα! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κανετε??? Εμένα με έχουν στο πόδι από τις 7 παρα σήμερα, ξύπνησε η μικρη να φάει και δεν ξανακοιμηθηκε ποτέ!!! Φυσικά μετά από κανένα δεκάλεπτο ξύπνησε και ο μεγάλος, πρώτη φορά τόσο νωρίς συνήθως ξυπνάει μετά τις 8..ο μικρούλης κοιμάται, αν και δυσκολεύεται λίγο γιατί είναι μπουκωμενος... Εγώ προσπαθώ να συνέλθω, πίνω καφέ και σκέφτομαι τι να μαγειρέψω σήμερα! 

Περιπου στην ιδια φαση ειμαι κ εγω μολις καταφερε να κοιμηθει ειναι μπουκωμενο το μωρακι μου κ φτερνιζεται απο εχθες την εδωσα 2μλ ντεπον κ την εβαλα φυσιολογικο ορο την μυτουλα εχθες.....κ δεν μ εκανε κακα χθες μαλλον απο το εμβολιο π καναμε προχθες! Εγω ειμαι χαλια απο ιωση κ ο αντρας μ κ φοβαμαι μην κολλησει κ η μικρη με μασκα κυκλοφορουμε κ τα εχω ολα ανοιχτα να αεριζεται ο χωρος! Τωρα καθομαι στο μπαλκονι γτ η μικρη ξυπναει με το παραμικρο κ πινω καφεδακι το φαγητο αυτο με σκοτωνει π πρεπει να κανω καθε μερα κ αλλο αν κ οταν περισευει τρωμε κ την επομενη!!

Εχω παθει εμμονη με τοση γκρινια κ οταν κοιμαται νομιζω την ακουω να κλαιει ο αντρας μ με εχει παρει στο ψιλο ακουω φωνες ασε!

Κ αυτη η περιοδος δεν λεει να τελειωσει 7η μερα σημερα κ απο οτι βλεπω αυριο μεθαυριο θα καθαρισω.....μαλλον φταιει οτι περνω νουροφεν για την γριπη κ δεν την αφηνει να τελειωσει...ετσι εχω ακουσει για τα χαπια....ολα του γαμου δυσκολα δεν λενε?


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Περιπου στην ιδια φαση ειμαι κ εγω μολις καταφερε να κοιμηθει ειναι μπουκωμενο το μωρακι μου κ φτερνιζεται απο εχθες την εδωσα 2μλ ντεπον κ την εβαλα φυσιολογικο ορο την μυτουλα εχθες.....κ δεν μ εκανε κακα χθες μαλλον απο το εμβολιο π καναμε προχθες! Εγω ειμαι χαλια απο ιωση κ ο αντρας μ κ φοβαμαι μην κολλησει κ η μικρη με μασκα κυκλοφορουμε κ τα εχω ολα ανοιχτα να αεριζεται ο χωρος! Τωρα καθομαι στο μπαλκονι γτ η μικρη ξυπναει με το παραμικρο κ πινω καφεδακι το φαγητο αυτο με σκοτωνει π πρεπει να κανω καθε μερα κ αλλο αν κ οταν περισευει τρωμε κ την επομενη!!

Εχω παθει εμμονη με τοση γκρινια κ οταν κοιμαται νομιζω την ακουω να κλαιει ο αντρας μ με εχει παρει στο ψιλο ακουω φωνες ασε!

Περαστικά σας!!!! Να προσέχεις κορίτσι μου όσο μπορείς να φοράς τη μασκουλα, ξέρω είναι δύσκολο, εγώ δεν την αντέχω καθόλου αλλά τι να κάνουμε!! Αυτό με τις φωνές το παθαίνω κι εγώ ακούω μωρά απ το πουθενά χαχαχαχα!!! Για πες καμία ιδέα για φαΐ, εγώ σκεφτόμουν φασολάκια γιαχνί.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Περαστικά σας!!!! Να προσέχεις κορίτσι μου όσο μπορείς να φοράς τη μασκουλα, ξέρω είναι δύσκολο, εγώ δεν την αντέχω καθόλου αλλά τι να κάνουμε!! Αυτό με τις φωνές το παθαίνω κι εγώ ακούω μωρά απ το πουθενά χαχαχαχα!!! Για πες καμία ιδέα για φαΐ, εγώ σκεφτόμουν φασολάκια γιαχνί.... 

Ωραια τα φασολακια κ γρηγορα....κοιτα να δεις χθες ειχα σνιτσελ αλα κρεμ προχθες κοτοσουπα την προηγουμενη σουφλε πατατας την προηγουμενη αυγα κ πατατουλες την προηγουμενη σπετσοφαϊ την προηγουμενη μακαρονια αλα κρεμ την προηγουμενη γιουβαρλακια την προηγουμενη κοτοπουλο στο φουρνο....βλεπεις ο αντρας μ δεν ειναι λατρης των λαδερων οχι οτι δεν τα τρωει αλλα αν τον ρωτησω τι να μαγειρεψω σημερα λεει κρεας οτιδηποτε εμπεριεχεται σε αυτο...ολες τις υποκατηγοριες! Πλην τα φασολια κ τους γιγαντες τα υπολοιπα θα τα φαει με βαρια καρδια! Προτιμαει κατι πολυ γρηγορο κ προχειρο π.χ αυγα πατατες λουκανικο τηγανιτα παρα λαδερα κ οσπρια! Αλλα εσυ εχεις τον μεγαλο σου γιο π πρεπει να τρωει υγιεινα και σιγουρα δεν μπορεις να κανεις κατι προχειρο του τυπου μονο τηγανιτες πατατες με σαλατουλα εγω ας πουμε το κανω κ αυτο μερικες φορες απο την αγανακτηση στο να βρω κατι να μαγειρεψω εξαλλου ειμαστε εμεις οι δυο οτι κ να φαμε δεν εχει σημασια!

Δεν ξερω τι να μαγειρεψω καθε μερα μπαινω στο ιντερνετ κ ψαχνω συνταγες βαρεθηκα τα ιδια κ τα ιδια!

Ουτε εγω την αντεχω την μασκα προτειμω με καθε ευκαιρια οταν θελει να την αφησω στον καναπε π καθεται μονη της κ βλεπει τηλεοραση παρα να ειμαι κοντα της κ να φοραω μασκα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Εμεις σταθερα ξυπναμε απο τις 4 το πρωι και μετα ζοριζομαστε. Μακαρι να μου στρωνε λιγο τον βραδινο υπνο να ξεκουραζομαι, αλλα δεν μου κανει την χαρη. Δεν πειραζει ομως, το χω συνηθισει πλεον και δεν με πειραζει τοοσο οσο στις αρχες. Εγω εχω απο χθες μακαρονια με κιμα οποτε δεν μαγειρευω σημερα! Εμβολια θα κανουμε τη Δευτερα. Εχω ζυγαρια σπιτι και τον ζυγιζω, εχει παει σχεδον 5700 το θρεφταρακι μου. Κατα τ αλλα καλα. Τρελαινομαι που επικοινωνει πλεον και οταν του μιλαμε ανταποκρινεται! Καθε μερα παμε βολτα για καφε απο την πεθερα και περναει πιο ευχαριστα η μερα!! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Εμεις σταθερα ξυπναμε απο τις 4 το πρωι και μετα ζοριζομαστε. Μακαρι να μου στρωνε λιγο τον βραδινο υπνο να ξεκουραζομαι, αλλα δεν μου κανει την χαρη. Δεν πειραζει ομως, το χω συνηθισει πλεον και δεν με πειραζει τοοσο οσο στις αρχες. Εγω εχω απο χθες μακαρονια με κιμα οποτε δεν μαγειρευω σημερα! Εμβολια θα κανουμε τη Δευτερα. Εχω ζυγαρια σπιτι και τον ζυγιζω, εχει παει σχεδον 5700 το θρεφταρακι μου. Κατα τ αλλα καλα. Τρελαινομαι που επικοινωνει πλεον και οταν του μιλαμε ανταποκρινεται! Καθε μερα παμε βολτα για καφε απο την πεθερα και περναει πιο ευχαριστα η μερα!! 

Καλημερα κοριτσιιι.....τι ωραια π εχεις κοντα πεθερικα....κ εγω θα ηθελα για να ξεχνιεμαι λιγο αλλα δυστηχως τα πεθερικα μ μενουν 3χωρια πιο πανω και η μαμα μου στην πολη κ καπου στην μεση ειμαι εγω σε ενα χωριο!!!

Καλε ο δικος σου ειναι ολοκληρος αντρακλας!!! Μπραβο σας!!!!

Ναι κ εγω το εχω συνηθισει το ξςνυχτι αλλα ακομα μερικες φορες κλαιω απο την απελπισια μ οταν κλαιει κ δεν σταματαει....κ εμενα ζοριζεται ρε συ στον υπνο αλλα κακα κανει σταθερα 5 με 5μιση το απογευμα αρα δεν ειναι αυτο δεν κλαιει απλα ζοριζεται τι να πω καποια στογμη θα το κωψει.....προς το παρον εκωψε το ρηλαξ κ κοιμαται στο κρεβατι της στο δωματιο της! Κατι ειναι κ αυτο το καημενο το ρηλαξ απο την υπερχρησιμοποιηση ειχε πιτσικαρει κ ολο το βραδυ ακουγα τσικι τσικι τσικι τα νευρα μ εσπαγε!!! 

Κ εγω τρελενομαι για την επικοινωνια π εχουμε κ αυτο το αγκου καραμελα το καναμε λεω εγω λεει αυτη λεω εγω λεει αυτη....ολη μερα να της το κανεις τρελενεται γελαει κιολας το παιρνει για αστειο!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...