Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ακριβώς το ίδιο κ με μενα. Σταμάτησε να πονάει απο την Κυριακή και γενικά σταματήσανε όλα μου τα συμπτώματα. Τα σπυράκια που λες τα έχω , απλά σαν να έχουν πέσει λίγο . Δεν είναι τόσο "πρησμένα ". 

 

Βρε κορίτσια παρόλο που έχω διαβάσει τα άπειρα σαιτ . και εδω μέσα . Ακόμα μπερδεύομαι πάρα πολύ . Εγω είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών. Όταν με ρωτάνε. Πόσο μηνων είσαι? Τι απαντάω??

α) Είμαι 1,5 μηνων βάσει του εμβρύου?

β) Διανύω τον δεύτερο μήνα ?

γ) Αφού μόλις μπω στην 9η εβδομάδα( σε λιγες μερες δλδ) θα μπαίνω αυτόματα και στον 3ο μήνα , πως γίνεται να είμαι το α ή το β? Άρα οδεύω προς τον 3ο μήνα την Κυριακή?

δ) ή απαντάω : εσύ πόσο με κάνεις ? όπως όταν ρωτάνε για την ηλικία ?:lol::lol:

Την Κυριακή μπαίνεις στο τρίτο.μη μπερδεύεσαι με ηλικία εμβρύου.η εγκυμοσύνη ξεκινάει από τη τελευταία μέρα περιόδου.αρα τωρα είσαι στο τέλος του 2ου μηνα.

Και μενα έχουν πέσει δεβ είναι τοσο έντονα.ενταξει πάνω κάτω όλες σε παρόμοια φάση Είμαστε.παλι Καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Την Κυριακή μπαίνεις στο τρίτο.μη μπερδεύεσαι με ηλικία εμβρύου.η εγκυμοσύνη ξεκινάει από τη τελευταία μέρα περιόδου.αρα τωρα είσαι στο τέλος του 2ου μηνα.

Και μενα έχουν πέσει δεβ είναι τοσο έντονα.ενταξει πάνω κάτω όλες σε παρόμοια φάση Είμαστε.παλι Καλά.

Α. Οκ. Μαλλον μπερδευομαι πολυ οταν μπλεκονται μισά. Πχ οταν θα μαι 2,5 μηνων ουσιαστικα θα χω μπει στον 3ο μηνα και θα χω παρει και 15 μερες απ αυτον . 

Μαλλον εκει καπου το χανω . Οποτε δεν θα ανακατευω μισά για να μαι οκ. 

Ναι ειμαστε σε παρομοια φαση. Μην αγχωνεσαι καθολου. Ολα απ οτι εχω καταλάβει ειναι φυσιολογικά κ η καθεμια μας εμφανίζει κ διαφορετικά συμπτώματα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Α. Οκ. Μαλλον μπερδευομαι πολυ οταν μπλεκονται μισά. Πχ οταν θα μαι 2,5 μηνων ουσιαστικα θα χω μπει στον 3ο μηνα και θα χω παρει και 15 μερες απ αυτον . 

Μαλλον εκει καπου το χανω . Οποτε δεν θα ανακατευω μισά για να μαι οκ. 

Ναι ειμαστε σε παρομοια φαση. Μην αγχωνεσαι καθολου. Ολα απ οτι εχω καταλάβει ειναι φυσιολογικά κ η καθεμια μας εμφανίζει κ διαφορετικά συμπτώματα.

Έχουν ξεκινήσει και ζαλάδες που δεν είχα στην αρχή.λιγα κλάματα χωρίς λόγο.ορμονες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Έχουν ξεκινήσει και ζαλάδες που δεν είχα στην αρχή.λιγα κλάματα χωρίς λόγο.ορμονες.

Αχ γλυκια μου!! Κλαματα αφου ειναι χωρις λογο δεν πειραζει. Ειναι οπως λες ορμονες. Εγω χθες που πηγα στον γιατρο περιμενε πριν απο μενα μια κοπελα που πριν 43 μερες ειχε γεννησει και το ειχε το μωρο μαζι της. Ηταν τοσο μικρο , τοσο μωρακι, ενα πλασματακι σαν ψευτικο , πανεμορφο! Το κοιτουσα και βουρκωσα !! Οποτε ειναι ολα αυτα μεσα στην φαση της εγκυμοσυνης. Θα συγκινεισαι πολυ ευκολα κ χωρις λογο ! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ γλυκια μου!! Κλαματα αφου ειναι χωρις λογο δεν πειραζει. Ειναι οπως λες ορμονες. Εγω χθες που πηγα στον γιατρο περιμενε πριν απο μενα μια κοπελα που πριν 43 μερες ειχε γεννησει και το ειχε το μωρο μαζι της. Ηταν τοσο μικρο , τοσο μωρακι, ενα πλασματακι σαν ψευτικο , πανεμορφο! Το κοιτουσα και βουρκωσα !! Οποτε ειναι ολα αυτα μεσα στην φαση της εγκυμοσυνης. Θα συγκινεισαι πολυ ευκολα κ χωρις λογο ! 

Αχ μωρέ μια σταλιτσα ήταν.αντε να πάρουμε και τα δικά μας αγκαλίτσα.στη τηλεόραση βλέπω μωρά και δακρύζω.ασε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ειμαι παρα πολυ χαρουμενη, σημερα εκανα την αυχενικη και ηταν ολα πολυ καλα! η αυχενικη ηταν 1.40 mm ολα μου ειπε οτι ηταν καλα,περιμενω και τις εξετασεις αιματος απο τριτη μαλλον!!

  • Μου αρέσει 1

boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Σεβη93 είπε:

κοριτσια ειμαι παρα πολυ χαρουμενη, σημερα εκανα την αυχενικη και ηταν ολα πολυ καλα! η αυχενικη ηταν 1.40 mm ολα μου ειπε οτι ηταν καλα,περιμενω και τις εξετασεις αιματος απο τριτη μαλλον!!

Αχ μπραβο, τεελεια!! Με το καλο το μπεμπακι σου!!!

Το πρωτο σου ειναι? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Σεβη93 είπε:

κοριτσια ειμαι παρα πολυ χαρουμενη, σημερα εκανα την αυχενικη και ηταν ολα πολυ καλα! η αυχενικη ηταν 1.40 mm ολα μου ειπε οτι ηταν καλα,περιμενω και τις εξετασεις αιματος απο τριτη μαλλον!!

Μπράβο κορίτσι μου.με το καλό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ μπραβο, τεελεια!! Με το καλο το μπεμπακι σου!!!

Το πρωτο σου ειναι? 

σευχαριστω πολυ! ναι ειναι το πρωτο μου!!!

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.με το καλό!!!!!

σευχαριστω κοπελα μου κι σε εσας με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 1

boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Σεβη93 είπε:

κοριτσια ειμαι παρα πολυ χαρουμενη, σημερα εκανα την αυχενικη και ηταν ολα πολυ καλα! η αυχενικη ηταν 1.40 mm ολα μου ειπε οτι ηταν καλα,περιμενω και τις εξετασεις αιματος απο τριτη μαλλον!!

Συγχαρητήρια και με το καλό! Φύλο σας είπε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ioio είπε:

Συγχαρητήρια και με το καλό! Φύλο σας είπε; 

σευχαριστω και σε ολες τις κοπελες με το καλο!μας ειπε για αγορι οπως το διαισθανομουν ! δεν ειναι σιγουρο βεβαια 

 

  • Μου αρέσει 2

boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Σεβη93 είπε:

κοριτσια ειμαι παρα πολυ χαρουμενη, σημερα εκανα την αυχενικη και ηταν ολα πολυ καλα! η αυχενικη ηταν 1.40 mm ολα μου ειπε οτι ηταν καλα,περιμενω και τις εξετασεις αιματος απο τριτη μαλλον!!

Μπράβο συγχαρητήρια!! Εύχομαι τα καλύτερα! Και σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Πως ειστε? 

Εγω πηρα τα αποτελέσματα κάποιων εξετάσεων που καναμε με το αγόρι μου και ανακαλύψαμε πως εγω εχω αιμα με ρεζους αρνητικό ενω εκεινος θετικο. Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι , απλα θα το παρακολουθούμε και θα κανουμε μια ενεση στη γεννα για να προστατεύσουμε το δευτερο μωρακι αν έρθει. Κ μου είπε αν δω αιμορραγία να τον πάρω αμεσως τηλέφωνο για να κάνουμε κ πάλι ένεση. 

Υπάρχει κάποια με παρόμοια περιπτωση να με διαφωτίσει? Αν και με καθησύχασε ο γιατρος , αλλα επειδη δεν είχα ιδεα οτι οι ομαδες αίματος των γονέων παιζουν ρολο και δεν το ειχα ακουσει ποτε, μου ηρθε ξαφνικο . 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Πως ειστε? 

Εγω πηρα τα αποτελέσματα κάποιων εξετάσεων που καναμε με το αγόρι μου και ανακαλύψαμε πως εγω εχω αιμα με ρεζους αρνητικό ενω εκεινος θετικο. Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι , απλα θα το παρακολουθούμε και θα κανουμε μια ενεση στη γεννα για να προστατεύσουμε το δευτερο μωρακι αν έρθει. Κ μου είπε αν δω αιμορραγία να τον πάρω αμεσως τηλέφωνο για να κάνουμε κ πάλι ένεση. 

Υπάρχει κάποια με παρόμοια περιπτωση να με διαφωτίσει? Αν και με καθησύχασε ο γιατρος , αλλα επειδη δεν είχα ιδεα οτι οι ομαδες αίματος των γονέων παιζουν ρολο και δεν το ειχα ακουσει ποτε, μου ηρθε ξαφνικο . 

Ούτε εγώ το είχα ακούσει ότι παίζει ρόλο αν έχει αρνητικό η μαμά.απλα Ομάδα αίματος είναι.αφου σε καθησύχασε ο γιατρός μην αγχώνεσαι.ολα Καλά θα πάνε.

Κορίτσια για να βάλουμε σε μια σειρά τα επόμενα ραντεβού μας.εγω έχω την Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...