Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Loyloy :ΠΗΤ 20/12 ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ

Νanoula90: 2/1  ΚΟΡΊΤΣΙ 

Elep : 7/12  ΑΓΌΡΙ 

Ελσα1978 : 14/12  ΚΟΡΊΤΣΙ 

Ioio : 10/12 ΚΟΡΊΤΣΙ 

Σεβη93 : 5/12  ΑΓΌΡΙ 

 

Να έχουμε μια ιδέα που είμαστε και μετα τις αυχενικες τα ξαναλλαζουμε.Αντε κορίτσια να τα θεωρήσουμε λίγο Δεδομένα τα σποράκια μας γιατί εγώ Εγώ προσωπικά έχω τρελαθεί από το άγχος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες! Πως είστε σημερα; Εγώ τολμώ να πω ότι είμαι κάπως καλύτερα από συμπτωματα... Εχθές μπήκα στη 12η εβδ και ήταν μια μέρα πιο ήρεμη! Δεν έκανα εμετό, έφαγα, μαγείρεψα. Αφού σήμερα σκέφτομαι μήπως πάω και καμιά βόλτα. Μετά από 1,5 μήνα.... Βέβαια και παλιά υπήρχε καμία μέρα που ένιωθα κάπως καλύτερα και μετά ξανά γινόμουν ερείπιο. Ελπίζω ότι λόγω προόδου της εγκυμοσύνης αρχίζω να επανέρχομαι. Ελπίζω να είστε καλά και να περνάτε ένα όμορφο τριήμερο! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Έλσα1978 είπε:

Καλημέρα μανούλες! Πως είστε σημερα; Εγώ τολμώ να πω ότι είμαι κάπως καλύτερα από συμπτωματα... Εχθές μπήκα στη 12η εβδ και ήταν μια μέρα πιο ήρεμη! Δεν έκανα εμετό, έφαγα, μαγείρεψα. Αφού σήμερα σκέφτομαι μήπως πάω και καμιά βόλτα. Μετά από 1,5 μήνα.... Βέβαια και παλιά υπήρχε καμία μέρα που ένιωθα κάπως καλύτερα και μετά ξανά γινόμουν ερείπιο. Ελπίζω ότι λόγω προόδου της εγκυμοσύνης αρχίζω να επανέρχομαι. Ελπίζω να είστε καλά και να περνάτε ένα όμορφο τριήμερο! 

Μπράβο σου.πηγαινε βολτουλα.ευκαιρια είναι που νιώθεις Καλά.εγω δεν νιώθω  ε γκυος και δεν ξέρω αν είναι καλό σημάδι αυτό.εκτος από υπνηλία και κούραση με το παραμικρό δεν έχω Κάτι αλλο.καουρες αρεα και που , πριν που όλη μέρα με έπιανε να ρευτω τώρα τίποτα.αναγουλες μη δεν.την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου .ελπίζω να Ναι ολα Καλά αλλά έχω μπει σε μια διαδικασία να προετοιμάσω τον  εαυτό μου για όλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο σου.πηγαινε βολτουλα.ευκαιρια είναι που νιώθεις Καλά.εγω δεν νιώθω  ε γκυος και δεν ξέρω αν είναι καλό σημάδι αυτό.εκτος από υπνηλία και κούραση με το παραμικρό δεν έχω Κάτι αλλο.καουρες αρεα και που , πριν που όλη μέρα με έπιανε να ρευτω τώρα τίποτα.αναγουλες μη δεν.την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου .ελπίζω να Ναι ολα Καλά αλλά έχω μπει σε μια διαδικασία να προετοιμάσω τον  εαυτό μου για όλα.

Αχ βρε κοριτσάκι μου γιατί τόση απαισιοδοξια; ή μάνα μου τρεις εγκυμοσύνες, τίποτα δεν κατάλαβε και εμένα τώρα με κοιτάει σαν εξωγήινη και δεν το πιστεύει! Γιατί δεν πιάνεις το θετικό σενάριο ότι απλά είσαι από τις τυχερές! Κοίτα να χαρείς αυτό που σου συμβαίνει γιατι έχει κοσμο εκεί έξω που το έχουν άπιαστο όνειρο! Στεναχωρείς και το σποράκι σου! Όσο περνάει ο καιρός οι ποθανοτητες για παλινδρομη μειώνονται δραματικά και εσύ είσαι ήδη 11η νομίζω! Άντε να έρθει η Τρίτη να ηρεμήσεις! Όλα καλά είναι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο σου.πηγαινε βολτουλα.ευκαιρια είναι που νιώθεις Καλά.εγω δεν νιώθω  ε γκυος και δεν ξέρω αν είναι καλό σημάδι αυτό.εκτος από υπνηλία και κούραση με το παραμικρό δεν έχω Κάτι αλλο.καουρες αρεα και που , πριν που όλη μέρα με έπιανε να ρευτω τώρα τίποτα.αναγουλες μη δεν.την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου .ελπίζω να Ναι ολα Καλά αλλά έχω μπει σε μια διαδικασία να προετοιμάσω τον  εαυτό μου για όλα.

Γεννημένη μάνα είσαι καλέ!!!Ανησυχείς πριν καν το δεις!!!Είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι αλλά επίσης φυσιολογικό είναι κάποια στιγμή να σταματάνε τα συμπτώματα, απόλαυσε το!!!Έφτασε η τρίτη! τι είναι; μια μέρα η αυριανή.....τι ώρα έχεις ραντεβού;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elep @Έλσα1978 σας ευχαριστώ κορίτσια.ο άντρας μου μου λέει ότι Επειδή είχαμε μια παλλινδρομη Δεν σημαίνει ότι θα ξαναγίνει.ηδη όλα από την αρχή πάνε διαφορετικά.καλυτερα διαφορετικα.αλλααααααααα καταλαβαίνετε.

8 το βράδυ έχω.ετσι αργά αργά για να αυξηθεί η αγωνια ακόμα περισσότερο.10+3 ειμαι  τελευταία φορά το ειδα όταν μπήκα στην 8η εβδομάδα και η καρδιά πήγαινε σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

@elep @Έλσα1978 σας ευχαριστώ κορίτσια.ο άντρας μου μου λέει ότι Επειδή είχαμε μια παλλινδρομη Δεν σημαίνει ότι θα ξαναγίνει.ηδη όλα από την αρχή πάνε διαφορετικά.καλυτερα διαφορετικα.αλλααααααααα καταλαβαίνετε.

8 το βράδυ έχω.ετσι αργά αργά για να αυξηθεί η αγωνια ακόμα περισσότερο.10+3 ειμαι  τελευταία φορά το ειδα όταν μπήκα στην 8η εβδομάδα και η καρδιά πήγαινε σφαίρα.

Μια χαρά τα λέει ο άντρας σου!Στην παλίνδρομη από την αρχή η καρδιά δεν ακουγόταν καλά μας είχες πει, άρα....κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική όπως και κάθε οργανισμός!Τώρα για τα ραντεβού τα κλείνω σκεπτόμενη το αν θα αντέξω μέχρι τότε!χαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elep είπε:

Μια χαρά τα λέει ο άντρας σου!Στην παλίνδρομη από την αρχή η καρδιά δεν ακουγόταν καλά μας είχες πει, άρα....κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική όπως και κάθε οργανισμός!Τώρα για τα ραντεβού τα κλείνω σκεπτόμενη το αν θα αντέξω μέχρι τότε!χαχα!

Αχ πολύ άγχος.απο την άλλη λέω αν αγχώνομαι τόσο τώρα όταν θα ναι να γεννήσω τι θα κάνω?πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2018 at 8:48 ΜΜ, Έλσα1978 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! Σήμερα πήγα στο γιατρό και είδα το μπεμπέ μου! Έγινε κανονικός άνθρωπος. Κολυμπούσε και έσκασα στα γέλια. Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι αφού είμάστε αποφασιμενοι να κάνουμε την αιματολογική που ανιχνεύει κατά 99,8% τις χρ. Ανωμαλίες να μην κάνουμε αυχενικη κι έτσι δεν θα κάνουμε. Έχω ΠΗΤ 14.12.18 και διαίσθηση κοριτσάκι. Φιλιά σε όλες!

Καλημερα σε ολες !! Εμεις ειμαστε στο εξοχικο μας προς Σαρωνιδα απο χθες..ηρθαμε γι αλλαγη !! @Έλσα1978 και εμενα 14.12 μου ειπε ΠΗΤ ο γιατρος αλλα ισως μετα την αυχενική ν αλλαξει ! Ολα καλα απο συμπτωματα σ εμενα! Τόσο καλά που λέω τελικά υπαρχει το μωρο; Χαχα ενταξει ! Ειναι η 2η εγκυμοσυνη τετοιου ειδους ανευ συμπτωματων οποτε κανω μονο θετικες σκεψεις !! @loyloy μην ανχωνεσαι..ολα θα πανε καλά !!!!

Loyloy :ΠΗΤ 20/12 ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ

Νanoula90: 2/1  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Elep : 7/12  ΔΙΑΙΣΘ ΑΓΌΡΙ 

Ελσα1978 : 14/12  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Ioio : 10/12  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Σεβη93 : 5/12  ΑΓΌΡΙ 

Sweetalecia : 14/12 ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΙΤΣΙ

Υπερτερούν τα κοριτσια στην παρέα !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

Αχ πολύ άγχος.απο την άλλη λέω αν αγχώνομαι τόσο τώρα όταν θα ναι να γεννήσω τι θα κάνω?πφφφφ

Μετά να δεις....έφαγε;πόσο έφαγε;ρεύτηκε αρκετά;πήρε βάρος;πόσες πάνες λέρωσε;γιατί κλαίει;γιατί δεν κοιμάται;γιατί κοιμάται τόσο πολύ;μήπως αναπνέει πολύ γρήγορα;και η λίστα δεν τελειώνει.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , elep είπε:

Μετά να δεις....έφαγε;πόσο έφαγε;ρεύτηκε αρκετά;πήρε βάρος;πόσες πάνες λέρωσε;γιατί κλαίει;γιατί δεν κοιμάται;γιατί κοιμάται τόσο πολύ;μήπως αναπνέει πολύ γρήγορα;και η λίστα δεν τελειώνει.....

Άρα από δω και πέρα η ζωή συνδέεται με άγχος.θα τα καταφέρω.που θα μου πάει. 

πρίν από 17 λεπτά , Sweetalecia είπε:

Καλημερα σε ολες !! Εμεις ειμαστε στο εξοχικο μας προς Σαρωνιδα απο χθες..ηρθαμε γι αλλαγη !! @Έλσα1978 και εμενα 14.12 μου ειπε ΠΗΤ ο γιατρος αλλα ισως μετα την αυχενική ν αλλαξει ! Ολα καλα απο συμπτωματα σ εμενα! Τόσο καλά που λέω τελικά υπαρχει το μωρο; Χαχα ενταξει ! Ειναι η 2η εγκυμοσυνη τετοιου ειδους ανευ συμπτωματων οποτε κανω μονο θετικες σκεψεις !! @loyloy μην ανχωνεσαι..ολα θα πανε καλά !!!!

Loyloy :ΠΗΤ 20/12 ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ

Νanoula90: 2/1  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Elep : 7/12  ΔΙΑΙΣΘ ΑΓΌΡΙ 

Ελσα1978 : 14/12  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Ioio : 10/12  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Σεβη93 : 5/12  ΑΓΌΡΙ 

Sweetalecia : 14/12 ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΙΤΣΙ

Υπερτερούν τα κοριτσια στην παρέα !!!

Στο τέλος μας βλέπω όλες να κάνουμε αγόρια.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , loyloy είπε:

Άρα από δω και πέρα η ζωή συνδέεται με άγχος.θα τα καταφέρω.που θα μου πάει. 

Στο τέλος μας βλέπω όλες να κάνουμε αγόρια.

Χαχαχαχα πολύ γέλασα.... όντως....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Στατιστικα τα αγορακια παντως υπερτερούν αριθμητικά γενικότερα στον πληθυσμό. Ελατε να το ανατρέψουμε κοριτσια!!! :lol: Πλακα κανω. Ας ειναι οτι είναι!! @loyloy μην τα σκεφτεσαι τα συμπτώματα . Δεν εχουν να κάνουν με την εκβαση της εγκυμοσυνης. Οπως εχω πει και γω δεν εχω τιποτα. Οχι απλα αραια και που, αλλα τιποτα. Ουτε ζαλαδες, ουτε υπνηλια, ουτε πρηξιμο, ουτε καουρες, ουτε κοπωση, ουτε ναυτιες, ουτε ΤΙΠΟΤΑ. Ειμαστε τυχερες . Αλλες κοπελες δεν μενουν σε ησυχια απο τους εμετους . Οποτε μονο θετικα να το βλεπεις. Και πως δεν χρειαζεται να μενουμε στο κρεβατι ολη μερα επειδη δεν νιωθουμε καλα. Αντιθετως εγω βολταρω απο χθες ασταματητα. Μεχρι κ για ποτο πηγα και πηρα κοκτειλ χωρις αλκοολ και την καταβρηκα !!! Μην αγχωνεσαι καθολου. Μεθαυριο θα μας λες ποσο μεγαλωσε το σπορακι σου και οτι ολα βαινουν καλως!!! 

Το αγχος για τα παιδια μας θα ναι παντα εκει, αλλα να σκεφτεσαι μονο θετικα ! 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι ωραία Κυριακή σήμερα.... 

εγω δυστυχώς κρεβάτι, ναυτίες στο φουλ... μας κάλεσε η πεθερά μου να φάμε αλλά δε θα πάω γτ θα είναι κ άλλοι συγγενείς κ θα το καταλάβουν όλοι, κ είναι πολύ νωρίς ακόμα... 9κ 2 σήμερα!!!! Κ εγώ κορίτσια πητ 28.12 βάση περιόδου κ υπερήχων... κ έχω διαίσθηση για κοριτσάκι αν κ όλοι ακόμα κ η γιατρός μου, πιστεύουν αγοράκι.... 

Link to comment
Share on other sites

@noni90 Κ μενα αγορακι μου λενε οι υπολοιποι . Σχεδον μαζι ειμαστε ! Εγω σημερα μπηκα στην 9η εβδομ. :-D

Δεν το εχετε πει πουθενα? Εμεις μονο στην οικογενεια την πολυ κοντινη ( γονεις , αδερφια) το ειπαμε πριν 2 βδομαδες ακριβως. Κ αυτο επειδη δεν κρατιοταν ο συντροφος , εγω μια χαρα αντεχα να το κρατησουμε ακομα. Κ αφου εχεις κ ναυτιες καλυτερα να ξεκουραστεις. 

 

Η κοιλιτσα ποτε σκαει μυτη σιγα σιγα ρε κοριτσια?? Ανυπομονω !!

 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...