Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , nanoula90 είπε:

@noni90 Κ μενα αγορακι μου λενε οι υπολοιποι . Σχεδον μαζι ειμαστε ! Εγω σημερα μπηκα στην 9η εβδομ. :-D

Δεν το εχετε πει πουθενα? Εμεις μονο στην οικογενεια την πολυ κοντινη ( γονεις , αδερφια) το ειπαμε πριν 2 βδομαδες ακριβως. Κ αυτο επειδη δεν κρατιοταν ο συντροφος , εγω μια χαρα αντεχα να το κρατησουμε ακομα. Κ αφου εχεις κ ναυτιες καλυτερα να ξεκουραστεις. 

 

Η κοιλιτσα ποτε σκαει μυτη σιγα σιγα ρε κοριτσια?? Ανυπομονω !!

 

 

Εγω Κάθε μέρα κοιταζομαι στο καθρέφτη αλλά τπτ. 4ο με 5ο μην α βγαίνει.υπομονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Loyloy :ΠΗΤ 20/12 ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ

Νanoula90: 2/1  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Elep : 7/12  ΔΙΑΙΣΘ ΑΓΌΡΙ 

Ελσα1978 : 14/12  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Ioio : 10/12  ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

Σεβη93 : 5/12  ΑΓΌΡΙ 

Sweetalecia : 14/12 ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΙΤΣΙ

Noni90 : 28/12 ΔΙΑΙΣΘ ΚΟΡΊΤΣΙ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

@noni90 Κ μενα αγορακι μου λενε οι υπολοιποι . Σχεδον μαζι ειμαστε ! Εγω σημερα μπηκα στην 9η εβδομ. :-D

Δεν το εχετε πει πουθενα? Εμεις μονο στην οικογενεια την πολυ κοντινη ( γονεις , αδερφια) το ειπαμε πριν 2 βδομαδες ακριβως. Κ αυτο επειδη δεν κρατιοταν ο συντροφος , εγω μια χαρα αντεχα να το κρατησουμε ακομα. Κ αφου εχεις κ ναυτιες καλυτερα να ξεκουραστεις. 

 

Η κοιλιτσα ποτε σκαει μυτη σιγα σιγα ρε κοριτσια?? Ανυπομονω !!

 

 

Το ξέρουν οι γονείς κ τα αδέρφια μας, θέλαμε να το πουμε εκει για να είμαστε ειλικρινείς, και υποχρεωτικά ο προϊστάμενος κ η συνάδελφος στη δουλειά καθώς έπρεπε να απαλλαγώ από κάποια καθήκοντα... ευτυχώς πρόκειται για πολύ διακριτικούς ανθρώπους..η κοιλιτσα νομίζω στη 14 η βδομάδα αρχίζει δειλά δειλά να κάνει την εμφάνιση της.ας πουν κ τα αλλά κορίτσια που ξέρουν πιο καλά.... μαζί πάμε ναι :)

σχετικα με το φύλο εγώ κάνω πλάκα στον άντρα μου που. Λέει συνέχεια αγόρι κ του λέω μόλις σου βγάλω τη μπαλαρίνα να δω τι θα λες... βέβαια κανέναν δε νοιάζει το φύλο ουσιαστικά, απλώς πειράζουμε ο ένας τον άλλον!! 

Επεξεργάστηκαν by noni90
  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , noni90 είπε:

Το ξέρουν οι γονείς κ τα αδέρφια μας, θέλαμε να το πουμε εκει για να είμαστε ειλικρινείς, και υποχρεωτικά ο προϊστάμενος κ η συνάδελφος στη δουλειά καθώς έπρεπε να απαλλαγώ από κάποια καθήκοντα... ευτυχώς πρόκειται για πολύ διακριτικούς ανθρώπους..η κοιλιτσα νομίζω στη 14 η βδομάδα αρχίζει δειλά δειλά να κάνει την εμφάνιση της.ας πουν κ τα αλλά κορίτσια που ξέρουν πιο καλά.... μαζί πάμε ναι :)

σχετικα με το φύλο εγώ κάνω πλάκα στον άντρα μου που. Λέει συνέχεια αγόρι κ του λέω μόλις σου βγάλω τη μπαλαρίνα να δω τι θα λες... βέβαια κανέναν δε νοιάζει το φύλο ουσιαστικά, απλώς πειράζουμε ο ένας τον άλλον!! 

Χαχαχα . Κ γω τα ιδια του λεω . Περιμενει πως θα ναι αγορι και θα τρεχουν στα γηπεδα μαζι να του μαθει μπαλα και να τον κανει αντρακλα :lol: Κ γω του λεω αμα ειναι αγορι θα το κανω να τρεχει πισω απ τα φουστανια μου ! Και τρελαινεται :lol:

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2018 at 1:01 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Πως ειστε? 

Εγω πηρα τα αποτελέσματα κάποιων εξετάσεων που καναμε με το αγόρι μου και ανακαλύψαμε πως εγω εχω αιμα με ρεζους αρνητικό ενω εκεινος θετικο. Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι , απλα θα το παρακολουθούμε και θα κανουμε μια ενεση στη γεννα για να προστατεύσουμε το δευτερο μωρακι αν έρθει. Κ μου είπε αν δω αιμορραγία να τον πάρω αμεσως τηλέφωνο για να κάνουμε κ πάλι ένεση. 

Υπάρχει κάποια με παρόμοια περιπτωση να με διαφωτίσει? Αν και με καθησύχασε ο γιατρος , αλλα επειδη δεν είχα ιδεα οτι οι ομαδες αίματος των γονέων παιζουν ρολο και δεν το ειχα ακουσει ποτε, μου ηρθε ξαφνικο . 

κ εγω εχω ρεζους αρνητικο καθε μηνα κανω μια εξεταση την εμμεση coombs για να δουμε αν τυχον κ αναμειχθουν τα αιματα του εμβρυου κ το δικο μου. στις 28 εβδομαδες θα κανω την ενεση κ μετα την γεννα αλλη μια ετσι ειναι τα νεα πρωτοκολα πλεον οπως μου ειπε ο αιματολογος. υπομονη αλλο ενα ανχος στο κεφαλι μας απλα!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

κ εγω εχω ρεζους αρνητικο καθε μηνα κανω μια εξεταση την εμμεση coombs για να δουμε αν τυχον κ αναμειχθουν τα αιματα του εμβρυου κ το δικο μου. στις 28 εβδομαδες θα κανω την ενεση κ μετα την γεννα αλλη μια ετσι ειναι τα νεα πρωτοκολα πλεον οπως μου ειπε ο αιματολογος. υπομονη αλλο ενα ανχος στο κεφαλι μας απλα!  

Αληθεια?? Εμενα μου ειπε οτι ειναι μια ενεση απλα στη γεννα . Δεν γνωριζα οτι γινεται κ πιο πριν εκτος αν υπαρξει αιμορραγια. Μου ειπε κ εμενα να κανω την εμμεση coombs και να το ελεγχουμε. 

Πφφφ.. Οπως το λες. Ενα αγχος ακομα :sad:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αληθεια?? Εμενα μου ειπε οτι ειναι μια ενεση απλα στη γεννα . Δεν γνωριζα οτι γινεται κ πιο πριν εκτος αν υπαρξει αιμορραγια. Μου ειπε κ εμενα να κανω την εμμεση coombs και να το ελεγχουμε. 

Πφφφ.. Οπως το λες. Ενα αγχος ακομα :sad:

παλια καναν μια ενεση στη γεννα τωρα κανουν κ πιο νωρις για σιγουρια μαλλον. παντως οπως κ να εχει ολα καλα εχουν παει σε ολες τις περιπτωσεις! 

παντως στην εγκυμοσυνη δεν εχω παραπονο εχω νιωσει πολλες φορες σπανια περιπτωση οτι πιο σπανιο υπαρχει νομιζω το εχω ανακαλυψει τωρα!!!! να υπαρχει κ ενα ενδιαφερον μην ειμαστε κ ιδιες!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

παλια καναν μια ενεση στη γεννα τωρα κανουν κ πιο νωρις για σιγουρια μαλλον. παντως οπως κ να εχει ολα καλα εχουν παει σε ολες τις περιπτωσεις! 

παντως στην εγκυμοσυνη δεν εχω παραπονο εχω νιωσει πολλες φορες σπανια περιπτωση οτι πιο σπανιο υπαρχει νομιζω το εχω ανακαλυψει τωρα!!!! να υπαρχει κ ενα ενδιαφερον μην ειμαστε κ ιδιες!!! 

Ρε κορίτσια δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η Ομάδα αίματος. Εύχομαι με την ενεσουλα να μην υπάρχει θέμα,  Αφού ειναι και καθησυχαστικοι οι γιατροί όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...ήμουν κ εγώ στις μανουλες του Δεκεμβρίου 2014 κ είπα να μπω κ να ευχηθώ σε όλες σας υγείη ,Γερα μωράκια....εμείς περιμένουμε με το καλό το δεύτερο σε λίγους μήνες....ότι καλύτερο σας ευχόμαι.,.με το καλό κ με έναν πόνο...!!!

  • Μου αρέσει 3

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Ρε κορίτσια δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η Ομάδα αίματος. Εύχομαι με την ενεσουλα να μην υπάρχει θέμα,  Αφού ειναι και καθησυχαστικοι οι γιατροί όλα καλά.

Κοριτσι μου πως εισαι εσυ?? 

Αντε μια μερουλα εμεινε για να δεις το σπορακι σου!

πρίν από 42 λεπτά , kiki1986 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ήμουν κ εγώ στις μανουλες του Δεκεμβρίου 2014 κ είπα να μπω κ να ευχηθώ σε όλες σας υγείη ,Γερα μωράκια....εμείς περιμένουμε με το καλό το δεύτερο σε λίγους μήνες....ότι καλύτερο σας ευχόμαι.,.με το καλό κ με έναν πόνο...!!!

Επισης γλυκια μου ! Με το καλο το δευτερο και να χαιρεσαι και το πρωτο σου μπεμπακι :wub:

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

παλια καναν μια ενεση στη γεννα τωρα κανουν κ πιο νωρις για σιγουρια μαλλον. παντως οπως κ να εχει ολα καλα εχουν παει σε ολες τις περιπτωσεις! 

παντως στην εγκυμοσυνη δεν εχω παραπονο εχω νιωσει πολλες φορες σπανια περιπτωση οτι πιο σπανιο υπαρχει νομιζω το εχω ανακαλυψει τωρα!!!! να υπαρχει κ ενα ενδιαφερον μην ειμαστε κ ιδιες!!! 

Θα ρωτησω κ γω τον δικο μου γιατρο αν πρεπει να κανω την ενεση και ενδιαμεσα στην εγκυμοσυνη.

Φαντασου οτι ουτε καν ηξερα οτι παιζει καποιον ρολο η ομαδα αιματος. Αν για κατι τοσο απλο , μπορει να υπαρξει θεμα, φαντασου ποσα αλλα θα υπαρχουν που ουτε καν παει το μυαλο μας!! Δεν πειραζει ομως. Ακολουθουμε τις οδηγιες των γιατρων. Ας ειναι καλα τα μωρακια μας και χαλαλι .

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , kiki1986 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ήμουν κ εγώ στις μανουλες του Δεκεμβρίου 2014 κ είπα να μπω κ να ευχηθώ σε όλες σας υγείη ,Γερα μωράκια....εμείς περιμένουμε με το καλό το δεύτερο σε λίγους μήνες....ότι καλύτερο σας ευχόμαι.,.με το καλό κ με έναν πόνο...!!!

Σε ευχαριστούμε.να χαίρεσαι το ζουζουν ι σου και με το καλό το επόμενο.μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. :):)

@nanoula90 μου έχω κάτι τσιμπηματακια.καλο Αυτό πιστεύω.να νιώθω ότι κάτι γίνεται μέσα μου.βεβαια πριν που το σκεφτόμουν έχω συχνοουρια , υπνηλία,  κούραση,  ξαφνικές αλλαγές στη διαθεσ η  (Ρίχνω λίγο κλάμα κάθε μέρα).Αρα έχω αρκετά συμπτώματα.ισως είμαι τυχερή.ο άντρας μου μου είπε χάσαμε ενα μωρό και ίσως τώρα είναι η ώρα να απολαύσω μια όμορφη εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς και τέτοια.Αρα προσπαθώ να βλέπω θετικά τη κατάσταση μου.

Μια ερώτηση προς όλες και ειδικά στις ήδη μανούλες.εχετε να προτείνετε κρέμα πρόληψης για ραγάδες? Έκανα μια ερευνα στο ίντερνετ.Ειμαι ανάμεσα σε 2.Elancyl και bepanthol.Αν έχει να προτείνει καμία κάτι.Παντως η κολλητή μου που γέννησε πέρισυ έβαζε bio oil και κορίτσια η κοιλιά της έγινε χάλια. Δεν της έκανε τπτ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Σε ευχαριστούμε.να χαίρεσαι το ζουζουν ι σου και με το καλό το επόμενο.μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. :):)

@nanoula90 μου έχω κάτι τσιμπηματακια.καλο Αυτό πιστεύω.να νιώθω ότι κάτι γίνεται μέσα μου.βεβαια πριν που το σκεφτόμουν έχω συχνοουρια , υπνηλία,  κούραση,  ξαφνικές αλλαγές στη διαθεσ η  (Ρίχνω λίγο κλάμα κάθε μέρα).Αρα έχω αρκετά συμπτώματα.ισως είμαι τυχερή.ο άντρας μου μου είπε χάσαμε ενα μωρό και ίσως τώρα είναι η ώρα να απολαύσω μια όμορφη εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς και τέτοια.Αρα προσπαθώ να βλέπω θετικά τη κατάσταση μου.

Μια ερώτηση προς όλες και ειδικά στις ήδη μανούλες.εχετε να προτείνετε κρέμα πρόληψης για ραγάδες? Έκανα μια ερευνα στο ίντερνετ.Ειμαι ανάμεσα σε 2.Elancyl και bepanthol.Αν έχει να προτείνει καμία κάτι.Παντως η κολλητή μου που γέννησε πέρισυ έβαζε bio oil και κορίτσια η κοιλιά της έγινε χάλια. Δεν της έκανε τπτ.

Καλα σου λεει ο συζυγος. Αυτη η εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη . Μην ανησυχεις . Κοιτα απλα να το απολαυσεις γιατι ειναι εμπειρια ζωης ! 

Καλα που το ανεφερες γιατι και γω bio oil θα επαιρνα. Την εχω για καλη .


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Σε ευχαριστούμε.να χαίρεσαι το ζουζουν ι σου και με το καλό το επόμενο.μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. :):)

@nanoula90 μου έχω κάτι τσιμπηματακια.καλο Αυτό πιστεύω.να νιώθω ότι κάτι γίνεται μέσα μου.βεβαια πριν που το σκεφτόμουν έχω συχνοουρια , υπνηλία,  κούραση,  ξαφνικές αλλαγές στη διαθεσ η  (Ρίχνω λίγο κλάμα κάθε μέρα).Αρα έχω αρκετά συμπτώματα.ισως είμαι τυχερή.ο άντρας μου μου είπε χάσαμε ενα μωρό και ίσως τώρα είναι η ώρα να απολαύσω μια όμορφη εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς και τέτοια.Αρα προσπαθώ να βλέπω θετικά τη κατάσταση μου.

Μια ερώτηση προς όλες και ειδικά στις ήδη μανούλες.εχετε να προτείνετε κρέμα πρόληψης για ραγάδες? Έκανα μια ερευνα στο ίντερνετ.Ειμαι ανάμεσα σε 2.Elancyl και bepanthol.Αν έχει να προτείνει καμία κάτι.Παντως η κολλητή μου που γέννησε πέρισυ έβαζε bio oil και κορίτσια η κοιλιά της έγινε χάλια. Δεν της έκανε τπτ.

για ραγαδες θα ξεκινησεις κρεμες μετα το πρωτο τριμηνο τωρα δεν επιτρεπετε. η καλητερη ειναι η της frezyderm prevenstria λεγετε . επισης αν πας σε καταστημα με βιολογικα μπορεις να παρεις φυσικο λαδι καρυδας (ειναι κ βρωσιμο τελειως αγνο) για συμπληρωμα. 

να ξερεις ομως οτι καμια κρεμα δεν μπορει να αποτρεψει τις ραγαδες ειναι κυριως θεμα οργανισμου οποτε βαζε κρεμες κ κανε το σταυρο σου χα χα χα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλα σου λεει ο συζυγος. Αυτη η εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη . Μην ανησυχεις . Κοιτα απλα να το απολαυσεις γιατι ειναι εμπειρια ζωης ! 

Καλα που το ανεφερες γιατι και γω bio oil θα επαιρνα. Την εχω για καλη .

Όχι μη το κανει ς.η κοπέλα με κορσέ τώρα. Άσε χάλια έγινε η κοιλιά της και έχει πέσει ψυχολογικά πολύ.απεφυγε το καλύτερα.

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

για ραγαδες θα ξεκινησεις κρεμες μετα το πρωτο τριμηνο τωρα δεν επιτρεπετε. η καλητερη ειναι η της frezyderm prevenstria λεγετε . επισης αν πας σε καταστημα με βιολογικα μπορεις να παρεις φυσικο λαδι καρυδας (ειναι κ βρωσιμο τελειως αγνο) για συμπληρωμα. 

να ξερεις ομως οτι καμια κρεμα δεν μπορει να αποτρεψει τις ραγαδες ειναι κυριως θεμα οργανισμου οποτε βαζε κρεμες κ κανε το σταυρο σου χα χα χα!!!

Ωραι α.σε Ευχαριστώ για τη συμβουλή.θα το ψάξω.ας κάνω έστω ότι καλύτερο μπορώ γτ Έχω ευαίσθητο δέρμα.στα μπουτακια έχω ραγάδες και τρέμω μη γεμίσω.τωρα ότι γίνει.ας είναι καλά το σπορακι  μου.αξιζει κάθε θυσία!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα φαρμακευτικό αμυγδαλέλαιο και simulcium g-3.Πιο συχνά simulcium γιατί δεν με ενοχλούσε η μυρωδιά.Δεν έκανα ούτε μία ραγάδα!!Βέβαια πιστεύω ότι είναι θέμα δέρματος πιο πολύ αλλα μια καλή ενυδάτωση δεν κάνει κακό! Σε αυτή την εγκυμοσύνη μου είπε να αρχίσω να βάζω από τώρα γιατί θα ανοίξω πιο νωρίς(πόσο δίκιο είχε) οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ότι στο 1ο τρίμηνο δεν κάνει να βάζουμε κρέμα που ανέφερε κάποια κοπέλα.Αλλά πάλι ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του(λίγο κουραστικό καταντάει ε;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...