Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Όχι μη το κανει ς.η κοπέλα με κορσέ τώρα. Άσε χάλια έγινε η κοιλιά της και έχει πέσει ψυχολογικά πολύ.απεφυγε το καλύτερα.

Ωραι α.σε Ευχαριστώ για τη συμβουλή.θα το ψάξω.ας κάνω έστω ότι καλύτερο μπορώ γτ Έχω ευαίσθητο δέρμα.στα μπουτακια έχω ραγάδες και τρέμω μη γεμίσω.τωρα ότι γίνει.ας είναι καλά το σπορακι  μου.αξιζει κάθε θυσία!!!!!!

Κι εγώ έχω ευαίσθητο δέρμα και ραγαδες στα μπουτακια, στην πρώτη εγκυμοσύνη με απλή ενυδάτωση, μόνο, έκανα λίγες λεπτές ραγαδες μόνο δεξιά και αριστερά της λεκάνης, που δεν της καταλαβαίνει κανείς πέρα από εμένα. Πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο, αφενός ότι δεν πήρα πολλά κιλά, 11 μόνο, αφετέρου ότι τα έχασα πολύ αργά. Ξεκίνησα διατροφή μετά από πέντε μήνες και επτά κιλά,ωοου μου είχαν μείνει από το μαιευτήριο, τα έχασα σε 3-4 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Ioio είπε:

Κι εγώ έχω ευαίσθητο δέρμα και ραγαδες στα μπουτακια, στην πρώτη εγκυμοσύνη με απλή ενυδάτωση, μόνο, έκανα λίγες λεπτές ραγαδες μόνο δεξιά και αριστερά της λεκάνης, που δεν της καταλαβαίνει κανείς πέρα από εμένα. Πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο, αφενός ότι δεν πήρα πολλά κιλά, 11 μόνο, αφετέρου ότι τα έχασα πολύ αργά. Ξεκίνησα διατροφή μετά από πέντε μήνες και επτά κιλά,ωοου μου είχαν μείνει από το μαιευτήριο, τα έχασα σε 3-4 μήνες. 

Μια χαρά.και εγώ ήδη προσέχω πολύ Δεν θέλω να πάρω βάρος.εχω θέμα και με τη μέση και ο γιατρός είπε να προσπαθήσω να μην υπερβω τα 10.και εχω δυστυχώς ιστορικό με νευρική ανορεξία και δεν θα αντέξω μετά να μείνω με πολλά έξτρα κιλά.θα χω θέματα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Μια χαρά.και εγώ ήδη προσέχω πολύ Δεν θέλω να πάρω βάρος.εχω θέμα και με τη μέση και ο γιατρός είπε να προσπαθήσω να μην υπερβω τα 10.και εχω δυστυχώς ιστορικό με νευρική ανορεξία και δεν θα αντέξω μετά να μείνω με πολλά έξτρα κιλά.θα χω θέματα.

Τότε σκέψου μήπως πας σε διαιτολόγο για να χάσεις τα κιλακια της εγκυμοσύνης. Θα σου δώσει μια ασφάλεια και δεν θα έχεις θέμα με το γάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!@loyloy είναι η μέρα σου σήμερα!!!!Όλα καλά θα πάνε να το πιστέψεις, πως είσαι;ανυπομονείς; εμείς σε μια εβδομάδα έχουμε αυχενική και έχει περάσει σχεδόν το 15μερο ακινησίας για τον γιό μου μετά το πέσιμο οπότε τον αφήνω να περπατάει ελεγχόμενα και έχει καλύτερη διάθεση το πουλάκι μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elep είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!@loyloy είναι η μέρα σου σήμερα!!!!Όλα καλά θα πάνε να το πιστέψεις, πως είσαι;ανυπομονείς; εμείς σε μια εβδομάδα έχουμε αυχενική και έχει περάσει σχεδόν το 15μερο ακινησίας για τον γιό μου μετά το πέσιμο οπότε τον αφήνω να περπατάει ελεγχόμενα και έχει καλύτερη διάθεση το πουλάκι μου!!!

Άντε μωρέ μπράβο ο μικρούλης.μια σταλιά πλασματακι ταλαιπωρήθηκε κι αυτός.εγω σε 2 βδομάδες Αυχενική.ασε εφιάλτες έβλεπα χτες.ειχα πάει λέει στο μαιευτήριο για αποξεση. Ξαναζησα τα παλιά στον ύπνο μου και πετάχτηκα.α και το άλλο.ολο φρούτα με κυνήγαγε χτες η μάνα μου και σήμερα όλο στη τουαλέτα τρέχω.

5 ώρες πρίν, Ioio είπε:

Τότε σκέψου μήπως πας σε διαιτολόγο για να χάσεις τα κιλακια της εγκυμοσύνης. Θα σου δώσει μια ασφάλεια και δεν θα έχεις θέμα με το γάλα.

Τώρα θέλω να κάνω και την Αυχενική να είναι όλα καλά και μετά θα πάω σε διατροφολόγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες !! @loyloy οντως ειναι η μερα σου σημερα !!! Θα περιμενουμε νεα σου !! Εμενα ο γιατρος μου για τις ραγαδες μου ειχε πει οτι ειναι θεμα οργανισμου κ δερματος κ ότι κ να βαλω αν ειναι να βγαλω θα βγαλω. Εμενα εμφανιστηκαν τον τελευταιο μηνα μερικες αριστερα κ δεξια χαμηλα στη λεκανη. Εβαζα μονο αμυγδαλελαιο που μου ειχε προτεινει. Σ αυτη την εγκυμοσυνη θα βαλω κ μια κρεμα εμποριου σιγουρα! Βεβαια μετα απο λιγο καιρο ατονησαν κ δεν τις βλεπει κανενας ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Άντε μωρέ μπράβο ο μικρούλης.μια σταλιά πλασματακι ταλαιπωρήθηκε κι αυτός.εγω σε 2 βδομάδες Αυχενική.ασε εφιάλτες έβλεπα χτες.ειχα πάει λέει στο μαιευτήριο για αποξεση. Ξαναζησα τα παλιά στον ύπνο μου και πετάχτηκα.α και το άλλο.ολο φρούτα με κυνήγαγε χτες η μάνα μου και σήμερα όλο στη τουαλέτα τρέχω.

Τώρα θέλω να κάνω και την Αυχενική να είναι όλα καλά και μετά θα πάω σε διατροφολόγο.

Κι εγώ βλέπω ότι πηγαίνω τουαλέτα και έχω αίμα... Οι φόβοι μας βγαίνουν στα όνειρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! @loyloy έφτασε η μέρα. Αντε να δεις οτι ειναι ολα καλά και να ηρεμήσεις κορίτσι μου . Να μας κρατήσεις ενήμερες. 

Κ γω εβλεπα εφιάλτες οτι πήγαινα τουαλέτα κ αιμορραγούσα. Αλλα ηταν πολυ ψυχοφθόρο να σκεφτομαι μονίμως αρνητικά. Κ αλλαξα εντελώς οπτική γωνία. Πλέον μόνο σκεφτομαι οτι όλα θα πάνε καλά. Θα ερθει στον κοσμο το μωρό μου και θα μαι η πιο ευτυχισμένη μαμα όλου του κόσμου και θα το λατρεύω περισσότερο απ οτιδήποτε. Θετική σκέψη κορίτσια . Ολα καλα θα πάνε για ολες μας !!

  • Μου αρέσει 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , loyloy είπε:

Αυτοί οι φόβοι ρε κορίτσια δεν παλεύονται.στις 8 το βράδυ έχω ραντεβού.ελπθζω να μη περιμένω πολύ και μέχρι τις 9 το αργότερο να σας έχω νέα και μακάρι ευχάριστα νέα!!!!!!

Όλα θα πάνε καλά! Θα μας πεις ευχάριστα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια διαβάζω ότι σιγά εξασθενούν τα συμπτώματα και είσαστε καλύτερα!! Η αυχενικές βγαίνουν καλές βλέπω , άντε και σε μας τις υπόλοιπες να δούμε τα μωρά μας και να πάρουμε ωραία αποτελέσματα.Την άλλη βδομάδα είναι και η δικιά μας σειρά φοβάμαι λίγο και δεν αντέχω πια τα όνειρα!! Βλέπω τα πάντα στον ύπνο μου!!!Εγώ ΠΗΤ έχω 15/12 και νομίζω είναι κοριτσάκι. Όλα θα τα μάθουμε σε 1 εβδομάδα που είναι η αυχενική. Με το καλό σε όλες μας!!!! Όλα καλά θα πάνε loulou να σκέφτεσαι μόνο θετικά και να κοιτάξεις να το απολαύσεις τώρα που σιγά σιγά θα φύγει το άγχος!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Koukis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζω ότι σιγά εξασθενούν τα συμπτώματα και είσαστε καλύτερα!! Η αυχενικές βγαίνουν καλές βλέπω , άντε και σε μας τις υπόλοιπες να δούμε τα μωρά μας και να πάρουμε ωραία αποτελέσματα.Την άλλη βδομάδα είναι και η δικιά μας σειρά φοβάμαι λίγο και δεν αντέχω πια τα όνειρα!! Βλέπω τα πάντα στον ύπνο μου!!!Εγώ ΠΗΤ έχω 15/12 και νομίζω είναι κοριτσάκι. Όλα θα τα μάθουμε σε 1 εβδομάδα που είναι η αυχενική. Με το καλό σε όλες μας!!!! Όλα καλά θα πάνε loulou να σκέφτεσαι μόνο θετικά και να κοιτάξεις να το απολαύσεις τώρα που σιγά σιγά θα φύγει το άγχος!!!

Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας.προσπαθω να διώξω τοναγχος αλλά αυτά τα όνειρα Δεν με αφήνουν σε ησυχία.σε 3 ωρίτσες το ραντεβού.κοριτσια Στείλτε θετική ενέργεια και σας ευχαριστώ Έτσι που τα λέμε.με βοηθάει αρκετά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας.προσπαθω να διώξω τοναγχος αλλά αυτά τα όνειρα Δεν με αφήνουν σε ησυχία.σε 3 ωρίτσες το ραντεβού.κοριτσια Στείλτε θετική ενέργεια και σας ευχαριστώ Έτσι που τα λέμε.με βοηθάει αρκετά.

Να σου πω το επόμενο ραντεβού μην το κλείσεις τόσο αργα!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elep είπε:

Να σου πω το επόμενο ραντεβού μην το κλείσεις τόσο αργα!!!!!

Είναι μακριά και εχει και μαγαζί ο μπαμπάς μου που με πάει.κ Έτσι βολεύει αργά.αυχενινη έκλεισα 9 το πρωί πάντως.νωρις νωρίς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...