Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , noni90 είπε:

Ακριβώς αυτό παθαίνω κ εγώ... όταν είμαι ξάπλα κ δε κουνιέμαι πολύ έχω μεν ναυτία αλλά δε κάνω εμετό......  τη Παρασκευή που θα πάω γιατρο θα το συζητήσω μαζί της γιατί κ ο άντρας μου έβαλε τις φωνές σήμερα που δε ζήτησα απ τη γιατρο αναρρωτική αφού είναι έτσι...κορίτσια ευχαριστώ που με καταλαβαίνετε γιατί κανείς στο κύκλο μου δε το έχει περάσει κ δε με καταλάβαινε..... 

υπομονη κοριτσι τωρα ειναι στα φορτε τους οι ορμονες θελει ξεκουραση για να ισοροπησει παλι ο οργανισμος. οπωσδηποτε αδεια βρε κοριτσι ετσι χαλια απορω κ στην δουλεια γιατι δεν σου λενε να κατσεις λιγο σπιτι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , noni90 είπε:

Ακριβώς αυτό παθαίνω κ εγώ... όταν είμαι ξάπλα κ δε κουνιέμαι πολύ έχω μεν ναυτία αλλά δε κάνω εμετό......  τη Παρασκευή που θα πάω γιατρο θα το συζητήσω μαζί της γιατί κ ο άντρας μου έβαλε τις φωνές σήμερα που δε ζήτησα απ τη γιατρο αναρρωτική αφού είναι έτσι...κορίτσια ευχαριστώ που με καταλαβαίνετε γιατί κανείς στο κύκλο μου δε το έχει περάσει κ δε με καταλάβαινε..... 

Φυσικα και να ζητησεις άδεια. Τωρα πρεπει να σκέφτεσαι λίγο παραπάνω τον εαυτό σου απο πριν. Κ ας χρειαστεί να λείψεις όσες φορές απαιτείται. Προεχεις εσυ και το μωρό σου. Κ στη δουλειά θα καταλάβουν. Δεν ειναι ουτε κατι κακο ουτε μεμπτό. Κ σίγουρα δεν ειναι κάτι μόνιμο . Λιγη ξεκουραση απλα και θα δεις θα σαι πολυ καλύτερα μετα .


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

υπομονη κοριτσι τωρα ειναι στα φορτε τους οι ορμονες θελει ξεκουραση για να ισοροπησει παλι ο οργανισμος. οπωσδηποτε αδεια βρε κοριτσι ετσι χαλια απορω κ στην δουλεια γιατι δεν σου λενε να κατσεις λιγο σπιτι... 

Γιατι δεν υπαρχει αλλος να κανει τη δουλεια μου! Οποτε λενε οσο αντεξει... Μου εδωσε μια κοπελα καποιες πληροφοριες και σημερα θα παρω κ ενα τηλεφωνο στο ικα να δω τι γινεται μ τις αναρρωτικες κ την πληρωμη. Τα καλα νεα ειναι οτι το σιροπι αυτο που μου εδωσε με πιανει.... ειμαι αρκετα πιο καλα απο χθες το βραδυ και σημερα ξυπνησα καλυτερα... Βεβαια παλι δε μπορω να φαω αλλα θα το προσπαθησω παλι σημερα. Επειδη δε ξερεις τι σου ξημερωνει ομως, ας παρω στο ΙΚΑ καλου κακου να ρωτησω.... 

Σας ευψαριστω ολες κοριτσια ειστε πραγματικα υπεροχες!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κορίτσια 4.5 εκ 160 παλμοί.ζωηρο πολύ.κουμιοταν.χερακια ποδαράκια.πεταωωωωωωωω

Ειδες όλα καλά ένα μωράκι άψογο το αστέρι σου!!!!!!Λοιπόν τέλος το τόσο άγχος και ο τόσο πολύς φόβος!!!Απόλαυσέ το τώρα!!!Σε φιλώ 

2 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Γιατι δεν υπαρχει αλλος να κανει τη δουλεια μου! Οποτε λενε οσο αντεξει... Μου εδωσε μια κοπελα καποιες πληροφοριες και σημερα θα παρω κ ενα τηλεφωνο στο ικα να δω τι γινεται μ τις αναρρωτικες κ την πληρωμη. Τα καλα νεα ειναι οτι το σιροπι αυτο που μου εδωσε με πιανει.... ειμαι αρκετα πιο καλα απο χθες το βραδυ και σημερα ξυπνησα καλυτερα... Βεβαια παλι δε μπορω να φαω αλλα θα το προσπαθησω παλι σημερα. Επειδη δε ξερεις τι σου ξημερωνει ομως, ας παρω στο ΙΚΑ καλου κακου να ρωτησω.... 

Σας ευψαριστω ολες κοριτσια ειστε πραγματικα υπεροχες!

Από τα λίγα που ξέρω δικαιούσαι εαν στις γράψει ο γιατρός σου όσες μέρες θες χωρίς να χάνεις τίποτα από τη κανονική σου άδεια και από της λοχίας. Αυτές είναι έξτρα. Μετά από  κάποιες  μερες νομίζω 5  περνάς επιτροπή από το ικα και πληρώνεσε από αυτό και όχι από τον εργοδότη.Να ξέρεις ότι το ικα είναι πολύ οκ σε αυτές τις περιπτώσεις εγκρίνουν αμέσως την άδεια.Δες το λίγο πιο ζεστά!!Πρέπει να ηρεμήσεις η δουλειά εκεί είναι τα μωρά μας μας έχουν ανάγκη!!Υπομονή κοριτσάκι μου!!!Όλα θα περάσουν και το Δεκέμβριο θα γελάμε και θα λέμε για τα σποράκια μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Πως ξυπνήσαμε σήμερα ?? 

Εγω ξυπνησα με παιχνιδιαρικη διαθεση κ ειπα να μαντεψω το φυλο του μωρου με διάφορα που διάβασα για πλάκα και σημειωνα διπλα απο το κοριτσι - αγορι τους ποντους του καθενος .

1) Παλμοι εμβρυου : 172 την τελευταια φορα. ---》 κοριτσι :1 - αγορι :0

2) Ορεξη για φαγητο : Θελω συνεχεια παγωτο και φρουτα --》 κοριτσι :2 αλλα και αλμυρα. Ειδικα σφολιατοειδη  αγορι:1 

3) Σπυρακια και ακμη : Δε βλεπω καμια αλλαγη . Σπυρακια φυσιολογικα οπως πριν ---》κοριτσι 2 - αγορι 2

4) Πρωινη αδιαθεσια : καμια απολυτως ----》 κοριτσι 2 -αγορι

5) Κινεζικο ημερολόγιο σύλληψης : Μου βγαινει κορίτσι . ---》 κοριτσι 3 - αγορι 3 

Διαβασα κ για ενα αλλο με την μαγειρικη σοδα , αλλα δεν θα φτασω μεχρι εκει :lol:

Οποτε ισοπαλια βγηκαμε. Εκτος κ αν βγει κοριτσακι σαν τη μαμα του που απο μικρη επαιζε ποδοσφαιρο και videogames οποτε μου βγει αγοροκόριτσο :lol:

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Πως ξυπνήσαμε σήμερα ?? 

Εγω ξυπνησα με παιχνιδιαρικη διαθεση κ ειπα να μαντεψω το φυλο του μωρου με διάφορα που διάβασα για πλάκα και σημειωνα διπλα απο το κοριτσι - αγορι τους ποντους του καθενος .

1) Παλμοι εμβρυου : 172 την τελευταια φορα. ---》 κοριτσι :1 - αγορι :0

2) Ορεξη για φαγητο : Θελω συνεχεια παγωτο και φρουτα --》 κοριτσι :2 αλλα και αλμυρα. Ειδικα σφολιατοειδη  αγορι:1 

3) Σπυρακια και ακμη : Δε βλεπω καμια αλλαγη . Σπυρακια φυσιολογικα οπως πριν ---》κοριτσι 2 - αγορι 2

4) Πρωινη αδιαθεσια : καμια απολυτως ----》 κοριτσι 2 -αγορι

5) Κινεζικο ημερολόγιο σύλληψης : Μου βγαινει κορίτσι . ---》 κοριτσι 3 - αγορι 3 

Διαβασα κ για ενα αλλο με την μαγειρικη σοδα , αλλα δεν θα φτασω μεχρι εκει :lol:

Οποτε ισοπαλια βγηκαμε. Εκτος κ αν βγει κοριτσακι σαν τη μαμα του που απο μικρη επαιζε ποδοσφαιρο και videogames οποτε μου βγει αγοροκόριτσο :lol:

Α ωραία σε βρίσκω.εγω Επιτέλους κοιμήθηκα χωρίς εφιάλτες.καο Σήμερα πήγα και στη μελλοντική νονά του παιδιού μου.φιλη από το Δημοτικό.φιλη αδελφή. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ είπα σήμερα να πάω αγορά να ψωνίσω τίποτα καλοκαιρινό, αλλά εκτός του ότι στη μία ώρα μου κόπηκαν τα πόδια, δεν βρήκα και τίποτα που να μου αρέσει. Μάλλον έχω κακή ψυχολογία ως προς το σώμα μου και όλο αυτό που θα ξαναπεράσω γιατί αφενός δίνω πολλή σημασία στην εξωτερική μου εμφάνιση (ίσως να είναι μεγάλη βλακεία αλλά αυτή είμαι) και αφετέρου με βάση το στυλ μου τίποτα δεν ταιριάζει σε σώμα εγκυμονουσας. Αχ θα μου πείτε τι σας λέω κι εγώ εδώ υπάρχουν σοβαρά προβλήματα στον κόσμο, αλλά εδώ είμαστε για να συζητάμε αυτά που μας απασχολούν καθημερινά ε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Έλσα1978 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ είπα σήμερα να πάω αγορά να ψωνίσω τίποτα καλοκαιρινό, αλλά εκτός του ότι στη μία ώρα μου κόπηκαν τα πόδια, δεν βρήκα και τίποτα που να μου αρέσει. Μάλλον έχω κακή ψυχολογία ως προς το σώμα μου και όλο αυτό που θα ξαναπεράσω γιατί αφενός δίνω πολλή σημασία στην εξωτερική μου εμφάνιση (ίσως να είναι μεγάλη βλακεία αλλά αυτή είμαι) και αφετέρου με βάση το στυλ μου τίποτα δεν ταιριάζει σε σώμα εγκυμονουσας. Αχ θα μου πείτε τι σας λέω κι εγώ εδώ υπάρχουν σοβαρά προβλήματα στον κόσμο, αλλά εδώ είμαστε για να συζητάμε αυτά που μας απασχολούν καθημερινά ε; 

Μην απολογεισαι. Ολες περνάμε διαφορες φασεις στην εγκυμοσυνη. @loyloy μου αντε επιτελους ηρεμησε η ψυχουλα σου ! Μπραβο. 

Ρε κοριτσια. Εγω μολις γυρισα απο ενα διαγνωστικο κεντρο. Ειχα παει να κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου. Κ ενω ενημερωσα οτι ειμαι εγκυος μου εβαλε κολποδιαστολεα και τωρα εχω καποιες ενοχλησεις . Εσεις οσες κανατε καλλιεργεια τετοια, σας εβαλε και σας ? Νομιζα στην εγκυμοσυνη δεν βαζουν προς αποφυγη τυχον προβλημάτων. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μην απολογεισαι. Ολες περνάμε διαφορες φασεις στην εγκυμοσυνη. @loyloy μου αντε επιτελους ηρεμησε η ψυχουλα σου ! Μπραβο. 

Ρε κοριτσια. Εγω μολις γυρισα απο ενα διαγνωστικο κεντρο. Ειχα παει να κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου. Κ ενω ενημερωσα οτι ειμαι εγκυος μου εβαλε κολποδιαστολεα και τωρα εχω καποιες ενοχλησεις . Εσεις οσες κανατε καλλιεργεια τετοια, σας εβαλε και σας ? Νομιζα στην εγκυμοσυνη δεν βαζουν προς αποφυγη τυχον προβλημάτων. 

Εμένα ο γιατρός μου βάζει πάντα οταν παίρνει δείγμα και δεν είχα ποτέ ενόχληση. Από προηγούμενο γιατρό, είχα ενόχληση, χωρίς να είμαι έγκυος. Πιστεύω έχει να κάνει με το πόσο έμπειρος είναι.

1 hour ago, Έλσα1978 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ είπα σήμερα να πάω αγορά να ψωνίσω τίποτα καλοκαιρινό, αλλά εκτός του ότι στη μία ώρα μου κόπηκαν τα πόδια, δεν βρήκα και τίποτα που να μου αρέσει. Μάλλον έχω κακή ψυχολογία ως προς το σώμα μου και όλο αυτό που θα ξαναπεράσω γιατί αφενός δίνω πολλή σημασία στην εξωτερική μου εμφάνιση (ίσως να είναι μεγάλη βλακεία αλλά αυτή είμαι) και αφετέρου με βάση το στυλ μου τίποτα δεν ταιριάζει σε σώμα εγκυμονουσας. Αχ θα μου πείτε τι σας λέω κι εγώ εδώ υπάρχουν σοβαρά προβλήματα στον κόσμο, αλλά εδώ είμαστε για να συζητάμε αυτά που μας απασχολούν καθημερινά ε; 

Εδώ, είμαστε για να τα λέμε όλα. Καλά έκανες και μας μίλησες :)

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, ένιωθα τόσο όμορφη και χαριτωμένη με τη μικρή κοιλίτσα μου. Είναι για λίγους μήνες και μετά θα επανέλθεις. Δεν ξέρω το στυλ σου, βέβαια. Εγώ ομολογώ δεν είμαι και μοντέλο. Δεν έχω παράπονο, καλή είμαι.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ioio είπε:

Εμένα ο γιατρός μου βάζει πάντα οταν παίρνει δείγμα και δεν είχα ποτέ ενόχληση. Από προηγούμενο γιατρό, είχα ενόχληση, χωρίς να είμαι έγκυος. Πιστεύω έχει να κάνει με το πόσο έμπειρος είναι.

Ναι , ισως εχεις δικιο. Τωρα ξαπλωσα γιατι νιωθω μια περιεργη ενοχληση. Απλα νομιζα οτι δεν βαζουν κ λιγο παραξενευτηκα . Σε ευχαριστω πολυ!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Μαρουλακι είπε:

Εγώ εκτός από αιματολογικες και ούρων δεν έχω εξεταστεί σε κάτι άλλο. Για ενημερώστε με τι εννοείτε καλλιεργεια κολπικου υγρού; διαφέρει απ την ούρων; 

Αν δεν εκανες καθολου στον προγεννητικο ελεγχο , τοτε λογικα καποια στιγμη θα σου πει ο γιατρος να κανεις μια καλλιεργεια. Δεν εχει σχεση με αυτην των ουρων. Ειναι μια εξεταση σαν το παπ τεστ φαντασου για να δουμε αν υπαρχουν τυχον μικροβια, μυκητες, μυκοπλασμα, ουρεοπλασμα, χλαμυδια,αεροβιοι κ αναεροβιοι μικροοργ., κλπ, τα οποια εαν υπαρχουν πρεπει να ακολουθησει θεραπευτικη αγωγη για να μην περασουν στο μωρο. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elep είπε:

Δεν έκανα καθόλου καλλιέργεια κολπικού υγρού στην πρώτη εγκυμοσύνη.Τον μήνα πριν μείνω έγκυος όμως είχα κάνει παπ, λέτε γι αυτό;θα το σημειώσω να το ρωτήσω.

Σιγουρα ! Νομιζω μεσα το παπ τεστ τα περιλαμβανει αυτα , οποτε για αυτο κ δεν χρειαστηκε να κανεις . Εγω τελευταια φορα παπ τεστ εκανα τον περασμένο οκτωβρη οποτε για αυτο μου ζητησε την καλλιεργεια κ τωρα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ioio είπε:

Εμένα ο γιατρός μου βάζει πάντα οταν παίρνει δείγμα και δεν είχα ποτέ ενόχληση. Από προηγούμενο γιατρό, είχα ενόχληση, χωρίς να είμαι έγκυος. Πιστεύω έχει να κάνει με το πόσο έμπειρος είναι.

Εδώ, είμαστε για να τα λέμε όλα. Καλά έκανες και μας μίλησες :)

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, ένιωθα τόσο όμορφη και χαριτωμένη με τη μικρή κοιλίτσα μου. Είναι για λίγους μήνες και μετά θα επανέλθεις. Δεν ξέρω το στυλ σου, βέβαια. Εγώ ομολογώ δεν είμαι και μοντέλο. Δεν έχω παράπονο, καλή είμαι.

 

Απέχω πολύ απ το μοντέλο :D απλα μου αρέσουν τα ιδιαίτερα ρούχα αλλά τώρα (με τους εμετους κλπ)μου έχει φύγει η διάθεση για έρευνα. Βασικά είναι ζήτημα κακής ψυχολογίας και όχι ντυσίματος. Είμαι τόσο εξαντλημένη και είμαι απεριποίητη και νιώθω χάλια.... Τελοσπαντων φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη... θα περάσει κι αυτο κι ας είναι αυτο το μόνο πρόβλημα. Απλά η ψυχολογία είναι κάτι στο οποίο δεν δίνουμε μεγάλη σημασία όσο στα ιατρικά θέματα όλοι μας γενικότερα, όμως είναι πολύ σημαντικό ν έχεις καλή ψυχολογία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...