Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Έλσα1978 είπε:

Απέχω πολύ απ το μοντέλο :D απλα μου αρέσουν τα ιδιαίτερα ρούχα αλλά τώρα (με τους εμετους κλπ)μου έχει φύγει η διάθεση για έρευνα. Βασικά είναι ζήτημα κακής ψυχολογίας και όχι ντυσίματος. Είμαι τόσο εξαντλημένη και είμαι απεριποίητη και νιώθω χάλια.... Τελοσπαντων φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη... θα περάσει κι αυτο κι ας είναι αυτο το μόνο πρόβλημα. Απλά η ψυχολογία είναι κάτι στο οποίο δεν δίνουμε μεγάλη σημασία όσο στα ιατρικά θέματα όλοι μας γενικότερα, όμως είναι πολύ σημαντικό ν έχεις καλή ψυχολογία. 

Ταλαιπωρείσαι ακόμα από εμετούς και ναυτίες; Δεν έχουν περάσει ακόμα βρε κορίτσι μου; Λίγη υπομονή ακόμα και θα φτιάξει η διάθεσή σου. Είναι και οι ορμόνες στη μέση που τη μια στιγμή γελάμε και την άλλη κλαίμε! Έκανα και γω τα ψώνια μου, πήγα το κομμωτηριάκι μου, τα νυχάκια μου, ψώνισα μέχρι και νέο μαγιό ολόσωμο ( για την κοιλίτσα όταν ξεπεταχτεί) για να μαι πανέτοιμη για την παραλία :lol: Εννοείται πως προέχει η υγεία μας αλλά μέσα στα πλαίσια αυτής είναι και η ψυχική υγεία που είναι βασικό κομμάτι για τη ζωή μας γενικότερα όχι μόνο την περίοδο εγκυμοσύνης. Μπορείς π.χ να χαζέψεις σε διάφορα σαιτ ρουχαλάκια και να τα πάρεις online, ή να φωνάξεις κάποια φίλη-ες σου σπίτι και να χαζολογήσετε λίγο μιλώντας περί ανέμων και υδάτων και παράλληλα να κάνετε τα μποτέ σας ( μάσκες, αποτρίχωση, θεραπείες ) . Νομίζω θα σε βοηθήσει να ανέβεις λίγο χωρίς να χρειαστεί να βγεις απ το σπίτι εφόσον δεν νιώθεις καλά. Όπως και να χει , θα περάσει. Εσύ το ξέρεις καλύτερα κιόλας μιας και το χεις ξαναπεράσει με την πρώτη σου εγκυμοσύνη . 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Ταλαιπωρείσαι ακόμα από εμετούς και ναυτίες; Δεν έχουν περάσει ακόμα βρε κορίτσι μου; Λίγη υπομονή ακόμα και θα φτιάξει η διάθεσή σου. Είναι και οι ορμόνες στη μέση που τη μια στιγμή γελάμε και την άλλη κλαίμε! Έκανα και γω τα ψώνια μου, πήγα το κομμωτηριάκι μου, τα νυχάκια μου, ψώνισα μέχρι και νέο μαγιό ολόσωμο ( για την κοιλίτσα όταν ξεπεταχτεί) για να μαι πανέτοιμη για την παραλία :lol: Εννοείται πως προέχει η υγεία μας αλλά μέσα στα πλαίσια αυτής είναι και η ψυχική υγεία που είναι βασικό κομμάτι για τη ζωή μας γενικότερα όχι μόνο την περίοδο εγκυμοσύνης. Μπορείς π.χ να χαζέψεις σε διάφορα σαιτ ρουχαλάκια και να τα πάρεις online, ή να φωνάξεις κάποια φίλη-ες σου σπίτι και να χαζολογήσετε λίγο μιλώντας περί ανέμων και υδάτων και παράλληλα να κάνετε τα μποτέ σας ( μάσκες, αποτρίχωση, θεραπείες ) . Νομίζω θα σε βοηθήσει να ανέβεις λίγο χωρίς να χρειαστεί να βγεις απ το σπίτι εφόσον δεν νιώθεις καλά. Όπως και να χει , θα περάσει. Εσύ το ξέρεις καλύτερα κιόλας μιας και το χεις ξαναπεράσει με την πρώτη σου εγκυμοσύνη . 

Ψάχνω διεξοδους κι εγώ. Ίσως είναι και ορμονικό, λίγο και οι εμετοί η ναυτία κλπ λίγο η αβαφη ρίζα... όπως και να έχει θα περάσει.... Ευχαριστώ για την υποστήριξη είναι πολύ σημαντικό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Έλσα1978 είπε:

Ψάχνω διεξοδους κι εγώ. Ίσως είναι και ορμονικό, λίγο και οι εμετοί η ναυτία κλπ λίγο η αβαφη ρίζα... όπως και να έχει θα περάσει.... Ευχαριστώ για την υποστήριξη είναι πολύ σημαντικό!

Αυτή η άβαφη ρίζα πονάει ρε σεις πολύ!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κοριτσια γελασα πολυ με την αβαφη ριζα !! Εμενα δειγμα κολπικου υγρου δεν μου εχει παρει ο γιατρος ουτε τωρα ουτε στη πρωτη εγκυμοσυνη. Σ αυτην ειχα κανει πριν 5 μηνες ( απο το μηνα της συλληψης )  τεστ παπ κ στην προηγουμενη πριν 3 μηνες. Δεν ξερω πιο ειναι το χρονικο οριο που σου παιρνουν..

Σημερα μου εστειλαν τ αποτελεσματα για την κυστικη ινωση που ειχα κανει πριν μερικες βδομαδες και ειναι ολα οκ !! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Έλσα1978 είπε:

Απέχω πολύ απ το μοντέλο :D απλα μου αρέσουν τα ιδιαίτερα ρούχα αλλά τώρα (με τους εμετους κλπ)μου έχει φύγει η διάθεση για έρευνα. Βασικά είναι ζήτημα κακής ψυχολογίας και όχι ντυσίματος. Είμαι τόσο εξαντλημένη και είμαι απεριποίητη και νιώθω χάλια.... Τελοσπαντων φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη... θα περάσει κι αυτο κι ας είναι αυτο το μόνο πρόβλημα. Απλά η ψυχολογία είναι κάτι στο οποίο δεν δίνουμε μεγάλη σημασία όσο στα ιατρικά θέματα όλοι μας γενικότερα, όμως είναι πολύ σημαντικό ν έχεις καλή ψυχολογία. 

Η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο σε αυτό! Ομολογώ βαριέμαι να δω ποια από τα καλοκαιρινά μου ρούχα είναι κατάλληλα για εγκυμοσύνη. Έχω βρει 2-3 φορεματακια και 2-3 μπλουζάκια και προς το παρόν βολευομαι με αυτά. 

Λίγο φοβάμαι κιόλας, θέλω πρώτα να δω ότι όλα είναι καλά και μετά να δω για περισσότερα ρούχα. 

πρίν από 8 λεπτά , Sweetalecia είπε:

Χαχαχα κοριτσια γελασα πολυ με την αβαφη ριζα !! Εμενα δειγμα κολπικου υγρου δεν μου εχει παρει ο γιατρος ουτε τωρα ουτε στη πρωτη εγκυμοσυνη. Σ αυτην ειχα κανει πριν 5 μηνες ( απο το μηνα της συλληψης )  τεστ παπ κ στην προηγουμενη πριν 3 μηνες. Δεν ξερω πιο ειναι το χρονικο οριο που σου παιρνουν..

Σημερα μου εστειλαν τ αποτελεσματα για την κυστικη ινωση που ειχα κανει πριν μερικες βδομαδες και ειναι ολα οκ !! 

Τί ωραία!! Συγχαρητήρια! Φαντάζομαι επηρεάζει και αν μεσολαβεί καλοκαίρι ή όχι. Αλήθεια για τη θάλασσα τί σας έχουν πει; Επιτρέπεται φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:wub:καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ βούτηξα ήδη στη θάλασσα!!Έχω κάνει 2 μπάνια!Ο γιατρός μου είναι άνετος πολύ σε όλα αυτά και να πω την αλήθεια πιστεύω (χωρίς να κάνουμε ακρότητες) ότι εάν μια εγκυμοσύνη είναι να πάει καλά απλά θα πάει. Δε μιλάω για κάποια που έχει κάποιο θέμα εκεί θέλει ειδική προσοχή σίγουρα μιλάω να είναι όλα καλά. Έχω πάρει ήδη σχεδόν 3 κιλά γιατί δεν έχω εμετούς ναυτίες κλπ. Οπότε μάλλον τρώω .Ευτυχώς είμαι αδύνατη και δε φαίνεται έχω κάνει και λίγο κοιλίτσα.Κάποιος που με ξέρει εαν με δει με κολλητό το καταλαβαίνει οπότε φοράω όλο φαρδιά γιατί ακόμα δε το έχουμε πει!!Λόγο κάποιον παλαιοτέρων σοβαρών θεμάτων αποφασίσαμε αυτή τη φορά να το κρατήσουμε για λίγο καιρό κρυφό από πολλούς!!Κάποια στιγμή θα σας πω κορίτσια τι μου έχει συμβεί και τι πήρα από κάποιους .....δεν είμαι κρυψίνιους σαν άνθρωπος αλλά τα γεγονότα και η κακία των ανθρώπων καμιά φορά σε κάνουν και εσένα λίγο φειδωλό. Αλλά τα αφήνουμε αυτά και λέω σιγά σιγά να οργανωθούμε περισσότερο ίσως εαν έχετε facebook να μιλάμε από εκεί να βλεπόμαστε βρε παιδιά και να βλέπουμε και τις κοιλίτσες μας τι λέτε?( εννοείτε δεν θέλω να πιέσω κανέναν για να αισθανόμαστε πιο κοντά το είπα να φτιάξουμε μία κλειστή ομάδα εκεί!!)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Koukis είπε:

:wub:καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ βούτηξα ήδη στη θάλασσα!!Έχω κάνει 2 μπάνια!Ο γιατρός μου είναι άνετος πολύ σε όλα αυτά και να πω την αλήθεια πιστεύω (χωρίς να κάνουμε ακρότητες) ότι εάν μια εγκυμοσύνη είναι να πάει καλά απλά θα πάει. Δε μιλάω για κάποια που έχει κάποιο θέμα εκεί θέλει ειδική προσοχή σίγουρα μιλάω να είναι όλα καλά. Έχω πάρει ήδη σχεδόν 3 κιλά γιατί δεν έχω εμετούς ναυτίες κλπ. Οπότε μάλλον τρώω .Ευτυχώς είμαι αδύνατη και δε φαίνεται έχω κάνει και λίγο κοιλίτσα.Κάποιος που με ξέρει εαν με δει με κολλητό το καταλαβαίνει οπότε φοράω όλο φαρδιά γιατί ακόμα δε το έχουμε πει!!Λόγο κάποιον παλαιοτέρων σοβαρών θεμάτων αποφασίσαμε αυτή τη φορά να το κρατήσουμε για λίγο καιρό κρυφό από πολλούς!!Κάποια στιγμή θα σας πω κορίτσια τι μου έχει συμβεί και τι πείρα από κάποιους .....δεν είμαι κρυψίνιους σαν άνθρωπος αλλά τα γεγονότα και η κακία των ανθρώπων καμιά φορά σε κάνουν και εσένα λίγο φειδωλό. Αλλά τα αφήνουμε αυτά και λέω σιγά σιγά να οργανωθούμε περισσότερο ίσως εαν έχετε facebook να μιλάμε από εκεί να βλεπόμαστε βρε παιδιά και να βλέπουμε και τις κοιλίτσες μας τι λέτε?( εννοείτε δεν θέλω να πιέσω κανέναν για να αισθανόμαστε πιο κοντά το είπα να φτιάξουμε μία κλειστή ομάδα εκεί!!)

Καλημερα σε όλες! Πολύ ωραία η ιδέα σου πιστεύω μέσω φβ μέσω μιας κλειστής ομαδας η επικοινωνία μας θα είναι πιο άμεση! Εγώ κορίτσια τελικά πήρα τα αποτελέσματα της αυχενικής και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά δόξα το θεό!! Είναι πιο χαλαρή τωρα και πολύ χαρουνενη.οι αναγουλες ακόμα δεν έχουν περάσει παρόλο που αύριο κλείνω τις 13 εβδομάδες και δεν μπορώ να πιω το σίδηρο γιατί με αηδιάζει πολύ τον εχω κόψει εδώ και δύο βδομάδες αλλά αν είναι να τον παίρνω και να τον βγάζω μετά καλύτερα έτσι :(


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Σεβη93 είπε:

Καλημερα σε όλες! Πολύ ωραία η ιδέα σου πιστεύω μέσω φβ μέσω μιας κλειστής ομαδας η επικοινωνία μας θα είναι πιο άμεση! Εγώ κορίτσια τελικά πήρα τα αποτελέσματα της αυχενικής και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά δόξα το θεό!! Είναι πιο χαλαρή τωρα και πολύ χαρουνενη.οι αναγουλες ακόμα δεν έχουν περάσει παρόλο που αύριο κλείνω τις 13 εβδομάδες και δεν μπορώ να πιω το σίδηρο γιατί με αηδιάζει πολύ τον εχω κόψει εδώ και δύο βδομάδες αλλά αν είναι να τον παίρνω και να τον βγάζω μετά καλύτερα έτσι :(

Άλλη μία καλή αυχενική τέλεια άντε και στις υπόλοιπες!!!!Υπομονή με τις αναγούλες που θα πάει θα περάσουν!!!Σίδηρο νομίζω εαν δε το χρειάζεσαι μπορείς να ξεκινήσεις και λίγο αργότερα.Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα έχω βέβαια αρκετό μου είπε ο γιατρός.!!Το όνομα μου στο face είναι Peny Bari όποια θέλει να με βρει!!!:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Koukis είπε:

Άλλη μία καλή αυχενική τέλεια άντε και στις υπόλοιπες!!!!Υπομονή με τις αναγούλες που θα πάει θα περάσουν!!!Σίδηρο νομίζω εαν δε το χρειάζεσαι μπορείς να ξεκινήσεις και λίγο αργότερα.Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα έχω βέβαια αρκετό μου είπε ο γιατρός.!!Το όνομα μου στο face είναι Peny Bari όποια θέλει να με βρει!!!:-D

Δυστυχώς τον χρειάζομαι τον σίδηρο! Θ κάνεις μια κλειστή ομάδα ώστε να μας προσθέσεις μετά η να κάνουμε αντ οποίες θέλουν?


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Koukis είπε:

Άλλη μία καλή αυχενική τέλεια άντε και στις υπόλοιπες!!!!Υπομονή με τις αναγούλες που θα πάει θα περάσουν!!!Σίδηρο νομίζω εαν δε το χρειάζεσαι μπορείς να ξεκινήσεις και λίγο αργότερα.Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα έχω βέβαια αρκετό μου είπε ο γιατρός.!!Το όνομα μου στο face είναι Peny Bari όποια θέλει να με βρει!!!:-D

Θα σου κάνω add άμεσα κορίτσι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...