Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

καλημερα νονι μου ειμαι στην 18η εβδομαδα ακομα θυμαμαι πρωτη φορα οταν ακουσα την καρδουλα του ..... πολυ συγκινητικη στιγμηεμεις την ακουσαμε στην 6η εβδομαδα και οσο εκανα τον υπερυχο δεν σταματησα να κλαιω ππροσπαθουσα να ηρεμησω θυμαμαι ακομα και το γιατρο μου μου ελεγε ηρεμησε για να την ακουσουμε καθαρα πολυ ωραια στιγμη λιγο υπομονη το καλαββαινω πως εισαι τωρα μεσα στην αγωνια αλλα κοιτα να ηρεμησεις αυτην την αγωνια πλεον εγω την εχω συνηθησει στην αρχη ανχωνεσε για την καρδουλα τ μετα για τον επομενο υπερυχο μετα για την αυχενικη ασεεεεε εχουμε δρομο ακομα.... κοιτα να το ευχαρηστηθεις οσο μπορεις ειναι μοναδικη στιγμη καθε γυναικας. σου ευχομαι ολα να σου πανε ομορφα που θα σου πανε ! απολαυσε το λοιπον!

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια... Σημερα πήγαμε στο γιατρό κ καναμε πρώτο υπέρηχο.... Ειδαμε ενα μικρούλι σπορακι!!!!!!!  Αλλα δεν ακούσαμε ακομα καρδούλα... Ειπε σε 2 βδομαδες που θα ξαναπάμε... 

Εσεις το έχετε ανακοινώσει σε γονείς πεθερικά;; η περίμενατε να ακούσετε την καρδούλα πρώτα;;; 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριστι μου εγω το ανακοινωσα απο χωρις να ακουσουμε καρδουλα  απο πολυ νωρις θεωρω οτι εξαρταται απο το πως μπορεις να αντι μετοπισεις τις καταστασεις φαντασου ακομα και στην δουλεια μου το ειπα απο τον πρωτο μηνα δεν γινοταν αλλιως λογω επαγγελματος. θα κανεις αυτο που αισθανεσε  εσυ και μην ακους τι λενε οι προκαταληψεις .συγχαρητηρια λοιπον και ολα να σου πανε υπεροχα

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εσείς που έχετε ακούσει καρδούλα, πως την παλεψατε μέχρι να πάτε για υπέρηχο; Δε ξέρω πως θα περάσουν 2.5 βδομάδες ακόμα... Χωρίς να ξέρω τίποτα... 

Εγώ δεν την πάλεψα με τίποτα.ο χρόνος απλα πάγωσε και δεν πέρναγε.απλα υπομονή και ώρες καμία ασχολια.ταινιες Βιβλία κάτι.αν εργάζεσαι κάπως θα τη παλέψεις.αν όχι Όπως και εγώ απλά υπομονή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ναντια δε κι εγώ έτσι λεω... Σημερα να το ανακοινώσω... Είμαι κ μακριά... Είμαι κ μονη εδω... Γενικα είμαι πολύ θετικός άνθρωπος... Κ εδω είμαι χαλαρή... Τόσο υπεροχο γεγονός μόνο με ηρεμία το απολαμβάνεις!!! Πρεπει καπου να το πω... Θα σκασω,!! Χαμογελάω μονη μ... Ειδικα τώρα με τον υπέρηχο! 

Επισης μ εδωσε να παιρνω filicine και utrogestan... Τα παίρνετε κ εσείς;;;; 

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα να το μοιραστεις λοιπον με τους ανθρωπους που αγαπας!!! εγω επειδη εχω στιγμα αναιμιας τα επερνα απο παλια εδω και 4 χρονια φολικο οξυ και σιδηρο  σε ολες τις εγκυουλες δινου filicine βοηθαει στην αναπτυξη του μωρου συνηθως τα κοβουν στο δευτερο τριμηνο . τα utrogestan ειναι προγεστερονη επισης πολυ γιατροι τα δινουν προληπτικα βοηθαει πολυ δεν ειναι κατι κακο. εγω τα επερνε δυο δυο τα κουτια λογο μεγαλης αποκολησσης αλλα τα δινουν και προληπτικα μην ανησυχεις ο γιατρος σου ξερει γτ στα δινει.

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

@ναντια δε σ ευχαριστώ!!! Ναι κ εγω αυτο λεω.. Πρέπει να τον εμπιστευτώ! (Ειναι η πρώτη φορά που τον βλέπω) Είναι διαφορετικός απο τον δικό μ γυναικολόγο.. Πιο, λιγομίλητος.. Πιο λακωνικός.. Πχ με είπε να μην το ανακοινώσω ακομα.. Να το πω οταν θ ακούσουμε καρδούλα...! Τι να πω... 

Να σε ρωτήσω κ κατι αλλο.... Εσύ τρως κανονικα απ ολα κ πίνεις καφέ η τα χεις κόψει;;; 

Link to comment
Share on other sites

οτι θες! αν δεν σου εμπνεει εμπιστοσυνη ο γιατρος σου αυτο ειναι αλλο θεμα θα πρεπει να νιωθεις ανετα με τον γιατρο σου και στο λεω αυτο γτ εχω περασει πολλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου και ειχα πολλες ανασφαλιες οχι οτι τωρα δεν εχω απλα το παλευω .να εχεις εμπιστοσυνη στον  γιατρο σου και να προσπαθεις να μην ανγχωνεσε . εγω επειδη εχω δυσκολη εγκυμοσυνη κα επρεπε να γινει προγραμματησμενα ειχα περισσοτερη αγωνια ειχα προγραμματησει απο πρινν να φτιαξω τι διατρο φη μου . αυτο τι σημαινει οχι οτι εκοψα το φαγητο απλα εκοψα οτι δεν κανει καλο στην υγεια καθε ανθρωπου .π.χ. πατατακια αναψυκτικα τηγανιτα γλυκα κομμενα αντε να φας κατι απο αυτα μια φορα το μηνα εγω αυτα εκοψα εχω μπει στον 5ο μηνα και εχω παρει 3.5 κιλα τρωω 4 γευματα την ημερα . οσον αφορα τον καφε ποτε δεν ημουν φαν και πολυ και ειχα κοψει και το τσιγαρο 4 μηνες πριν μεινω εγκυος .εγω τωρα δεν πινω καθολου καφε αλλα απο οσο ξερω μπορεις να πιεις ενα με δυο φλιτζανια αλλα οτι απορια εχεις να ρωτας το γιατρο σου για το οτιδηποτε .εγω δεν το εχω ρωτησει γτ δεν πινω κιολας. να μην δισταζεις για κατι .:-P:-P


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσια... Σημερα πήγαμε στο γιατρό κ καναμε πρώτο υπέρηχο.... Ειδαμε ενα μικρούλι σπορακι!!!!!!!  Αλλα δεν ακούσαμε ακομα καρδούλα... Ειπε σε 2 βδομαδες που θα ξαναπάμε... 

Εσεις το έχετε ανακοινώσει σε γονείς πεθερικά;; η περίμενατε να ακούσετε την καρδούλα πρώτα;;; 

Στην οικογένεια μου το είπα από το τεστ το θετικό.στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου που εργαζόμουν πάλι το ανακοίνωσα λόγω της δουλειας.δεν γινόταν γτ είχα κυλιόμενο ωράριο και πολύ ορθοστασία και έπρεπε κάπως να καν ουμε κάποιες αλλαγές.δυστυχως όμως το έχασα αλλά ολ α εντάξει.το αντιμετώπισα και είχα κατανόηση από συναδέλφους μου.κανε Όπως νιώθεις Εσύ.τωρα Μόνο οι γονείς το γνωρίζουν για την εγκυμοσύνη μου.δεν το χουμε πει αλλού.

Πάντως μην αγχώνεσαι.μαλλον ήταν νωρίς. Την επόμενη φορά θα το ακούσετε.

πρίν από 47 λεπτά , Cath3rine είπε:

@ναντια δε κι εγώ έτσι λεω... Σημερα να το ανακοινώσω... Είμαι κ μακριά... Είμαι κ μονη εδω... Γενικα είμαι πολύ θετικός άνθρωπος... Κ εδω είμαι χαλαρή... Τόσο υπεροχο γεγονός μόνο με ηρεμία το απολαμβάνεις!!! Πρεπει καπου να το πω... Θα σκασω,!! Χαμογελάω μονη μ... Ειδικα τώρα με τον υπέρηχο! 

Επισης μ εδωσε να παιρνω filicine και utrogestan... Τα παίρνετε κ εσείς;;;; 

Εννοείται.filicine utrogestan και cyclacur Εγώ.τα utrogestan Μπορεί να σου κάνουν ζαλάδες.σιγα σιγά θα το συνηθίσεις.με το καλό κορίτσι μου.μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να χεις.

Για τη διατροφή ότι σου είπε η Νάντια.εμενα Μου πε αν μπορώ να αποφυγω και τελείως το καφέ και να πεινω ντεκαφεινε ακόμα καλύτερα.παντως έναν την ημέρα μπορείς.προσπαθησε 3 γεύματα σίγουρα πρωινό μεσημεριανό βραδυνό και δύο ενδιάμεσα με φρούτα ή ξηρούς καρπούς  (αμύγδαλα καρυδια).και καλό πλύσιμο στις σαλάτες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ναντια δε Εστειλα τον υπέρηχο στον γιατρό μ Θεσσαλονίκη! Ε ακομα μια φορα θα τον δω εδω..τελη Μαϊου θα ανέβω πάνω να παω να δω τον δικο μου.. Στο, πηγαινε έλα θα μαι οσο μπορώ! Κ πρεπει να εχω εδω καποιον μη τυχόν κ συμβει κατι! Πάντως κορίτσια χαίρομαι που το μοιράζομαι μαζι σασ.... Είστε υπέροχη παρεα!!! 

@loyloy σήμερα θα περιμένω να έρθει ο άντρας μ απο δουλειά κ να δούμε πως θα το ανακοινώσουμε!θελει σκεψη!  Χαχαχαχαχα 

Μαλλον ειναι νωρίς γτ μ εβγαλε κ οτι είναι περίπου 4μέρες μικρότερο συμφωνα με την περίοδο μ... Δεν ξέρω γτ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

@ναντια δε Εστειλα τον υπέρηχο στον γιατρό μ Θεσσαλονίκη! Ε ακομα μια φορα θα τον δω εδω..τελη Μαϊου θα ανέβω πάνω να παω να δω τον δικο μου.. Στο, πηγαινε έλα θα μαι οσο μπορώ! Κ πρεπει να εχω εδω καποιον μη τυχόν κ συμβει κατι! Πάντως κορίτσια χαίρομαι που το μοιράζομαι μαζι σασ.... Είστε υπέροχη παρεα!!! 

@loyloy σήμερα θα περιμένω να έρθει ο άντρας μ απο δουλειά κ να δούμε πως θα το ανακοινώσουμε!θελει σκεψη!  Χαχαχαχαχα 

Μαλλον ειναι νωρίς γτ μ εβγαλε κ οτι είναι περίπου 4μέρες μικρότερο συμφωνα με την περίοδο μ... Δεν ξέρω γτ... 

Παίζει ρόλο ο κύκλος σου.εμενα που είναι 32 με 33 ημερών ο κύκλος κάνω ωορρηξία 20η μέρα.οχι 14η Όπως είναι σε κύκλο 28 ημερών.να ξέρεις πως τις εβδομάδες τις υπολογίζουν σύμφωνα με 28 κύκλο γι αυτό σου βγάζει την απόκλιση απο την ημέρα της περιόδου.εχω και εγώ 5 με 6 μέρες Διάφορα απόκλιση.ειναι φυσιολογικό.μην ανησυχείς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Cath3rine είπε:

@ναντια δε Εστειλα τον υπέρηχο στον γιατρό μ Θεσσαλονίκη! Ε ακομα μια φορα θα τον δω εδω..τελη Μαϊου θα ανέβω πάνω να παω να δω τον δικο μου.. Στο, πηγαινε έλα θα μαι οσο μπορώ! Κ πρεπει να εχω εδω καποιον μη τυχόν κ συμβει κατι! Πάντως κορίτσια χαίρομαι που το μοιράζομαι μαζι σασ.... Είστε υπέροχη παρεα!!! 

@loyloy σήμερα θα περιμένω να έρθει ο άντρας μ απο δουλειά κ να δούμε πως θα το ανακοινώσουμε!θελει σκεψη!  Χαχαχαχαχα 

Μαλλον ειναι νωρίς γτ μ εβγαλε κ οτι είναι περίπου 4μέρες μικρότερο συμφωνα με την περίοδο μ... Δεν ξέρω γτ... 

ολα καλα κοριτσακι οι υπερυχοι παντα εχουν ενα περιθωριο αποκλισης περιπου 6 μερες οποτε μην ανχωνεσε!!! 

κ εγω το ειπα αφου ακουσα καρδουλα γιατι η πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχε παει καλα κ ειπα ας ειμαι σιγουρη μην τους στεναχωρησω τους ανθρωπους κ τσαμπα  πιο πολυ για αυτο κ οχι για προκαταληψεις απλα για να μην στεναχωρηθουν γιατι στην αρχη ειναι ολα 50-50. 

Link to comment
Share on other sites

@linaa λες ε;;; χμμμμ.... Θα δω αν μπορω να κρατηθώ 2 βδομαδες ακομα.. Δυσκολακι βεβαια... Αλλα κ πάλι με τους δικούς μας τα μοιραζόμαστε ολα.. Δλδ και Κάτι να πάει στραβά (που δεν θα παει) θα το μαθουν !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

@linaa λες ε;;; χμμμμ.... Θα δω αν μπορω να κρατηθώ 2 βδομαδες ακομα.. Δυσκολακι βεβαια... Αλλα κ πάλι με τους δικούς μας τα μοιραζόμαστε ολα.. Δλδ και Κάτι να πάει στραβά (που δεν θα παει) θα το μαθουν !

οπως νιωθεις κοριτσι!!! εμενα την πρωτη αποτυχια δεν την εμαθαν ποτε τους ηρθε μονο η επιτυχια λεω μην τους ανχωνω μεγαλοι ανθρωποι ειναι.. 

στην αδερφη μου πχ το ειχα πει απτην αρχη κ τα δυο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...