Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

@Έλσα1978 σε ευχαριστω πολλη για το καλωσορισμα ομολογω να πω οτι οντως θα μπορουσες να εισαι μαμα μου γιατι η μανουλα μ ειναι γεννηνενη το 1976 απο οτι βλεπω 2χρονακια διαφορα να σου ζησει ο παιδαρος ευχομαι τα καλυτερα!:grin:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Έλσα1978 σε ευχαριστω πολλη για το καλωσορισμα ομολογω να πω οτι οντως θα μπορουσες να εισαι μαμα μου γιατι η μανουλα μ ειναι γεννηνενη το 1976 απο οτι βλεπω 2χρονακια διαφορα να σου ζησει ο παιδαρος ευχομαι τα καλυτερα!:grin:

Να σαι καλά κοριτσάκι μου και σε σένα όλα καλά να πάνε!  (Πωωω η μαμά σου θα γίνει γιαγιά τόσο νέα τέλειο)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλωσήρθατε τα νέα μέλη. Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας? 

Εγω δεν κρατιέμαι πλέον. Θέλω να το βλέπω συνέχεια. Περιμένω τη Δευτέρα πως κ πως να παω να το δω. Κ επισης ρε κοριτσια. Μονο εμενα με πιανει τετοια συχνοουρια? Μιλάμε, τουλάχιστον ανα μία ωρα κ ισως κ 2 φορες μεσα στην ιδια ωρα. Δηλαδη αν αρχιζει απο τωρα, αργοτερα που θα πιεζεται η κυστη ακομα παραπάνω τι θα γίνει ??? Πως θα το κάνουμε? Με πάνες ? :shock:

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 καλημερα καλα κοριτσι μ το μπεμπακι μας μια χαρα εχθες το ειδαμε κοριτσαρος ολοκληρος 13εκ.Συχνοουρια να δεις 2φορες μεσα στην ιδια ωρα εισαι παλι καλα τυχερη για εμενα εγω παω τουλαχιστον 5φορες...ακουσα πως αργοτερα μειωνεται καθως το μπεμπακι ανεβαινει ψηλα κ ξεκιναει ξανα το τελευταιο τριμηνο! Τωρα τι να σου πω εμενα δεν βλεπω να ελλατωνεται καθολου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλωσήρθατε τα νέα μέλη. Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας? 

Εγω δεν κρατιέμαι πλέον. Θέλω να το βλέπω συνέχεια. Περιμένω τη Δευτέρα πως κ πως να παω να το δω. Κ επισης ρε κοριτσια. Μονο εμενα με πιανει τετοια συχνοουρια? Μιλάμε, τουλάχιστον ανα μία ωρα κ ισως κ 2 φορες μεσα στην ιδια ωρα. Δηλαδη αν αρχιζει απο τωρα, αργοτερα που θα πιεζεται η κυστη ακομα παραπάνω τι θα γίνει ??? Πως θα το κάνουμε? Με πάνες ? :shock:

Τη νύχτα Πως πα Ει?από την αρχή σηκώνομαι μια φορά σίγουρα.την τελευταία βδομάδα 3 φορές.καταλαβες?το σκατουλ ι με προετοιμάζει για τα ξενύχτια μετά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@loyloy αα σηκωνεσαι απο μονη σου; μπραβο!! εγω ειχα αλλο προβλημμα ειχα μαθει να μην καταλαβαινω ποτε θελω να παω τουαλετα κ πηγαινα μια κ καλη το πρωι! Ωσπου οταν εμεινα εγκυος γινοταν παλι το ιδιο κ καθε πρωι π ξυπνουσα με πονουσε χαμηλα εντονα για το επομενο 10λεπτο λογω του οτι κρατιομουν υποσεινηδητα..Η λυση μου; ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ δυο φορες το βραδυ στις 3.30 και στις 5.20 παρακαλω τι να κανω μοιραζω τις ωρες εσεις πως τα πατε το βραδυ;:oops:

 

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , loyloy είπε:

Τη νύχτα Πως πα Ει?από την αρχή σηκώνομαι μια φορά σίγουρα.την τελευταία βδομάδα 3 φορές.καταλαβες?το σκατουλ ι με προετοιμάζει για τα ξενύχτια μετά.

Χαχα. Ασε. Κ γω μια απο τα ιδια. 3 με 4 φορες σηκωνομαι το βραδυ. Μα μου κανει τρομερη εντυπωση. Λεω απο τωρα ξεκινησες βρε σκατουλη μου ?? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@loyloy αα σηκωνεσαι απο μονη σου; μπραβο!! εγω ειχα αλλο προβλημμα ειχα μαθει να μην καταλαβαινω ποτε θελω να παω τουαλετα κ πηγαινα μια κ καλη το πρωι! Ωσπου οταν εμεινα εγκυος γινοταν παλι το ιδιο κ καθε πρωι π ξυπνουσα με πονουσε χαμηλα εντονα για το επομενο 10λεπτο λογω του οτι κρατιομουν υποσεινηδητα..Η λυση μου; ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ δυο φορες το βραδυ στις 3.30 και στις 5.20 παρακαλω τι να κανω μοιραζω τις ωρες εσεις πως τα πατε το βραδυ;:oops:

 

Ά Εσύ είσαι οργανωμένη.εμανα με ξυπνάει κάθε βράδυ στις 3 και 4:45.την ίδια ώρα κάθε μέρα.δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

@loyloyΜπραβο αυτος ειναι οργανισμος μακαρι να ηταν κ εμενα ετσι τουλαχιστον δεν θα ξυπνουσε κ ο αντρουλης απο το ξυπνητηρι καθε φορα τι να κανω χαρα στην υπομονη του αμα το βαλω πολλη χαμηλα δεν το ακουω ουτε εγω:P κ το βαζω μετρια αλλα ξυπναει τι εγω φταιω π κοιμαται τοσο ελαφρια;;:tongue:

Κοριτσια κατι ασχετο παρατηρησα πριν 3μερες οταν ξαπλωνω και χαλαρωνω κατι σαν πεταλουδες χαμηλα σαν να κολυμπαει ψαρακι δεν ξερω πως να το πω κ το ενιωσα και πριν λιγο μολις ξαπλωσα τι εγινε ειμαι τρελη δεν ειναι λιγο νωρις να νιωθω την μπεμπουλα εσεις νιωθετε κατι;:!:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@loyloyΜπραβο αυτος ειναι οργανισμος μακαρι να ηταν κ εμενα ετσι τουλαχιστον δεν θα ξυπνουσε κ ο αντρουλης απο το ξυπνητηρι καθε φορα τι να κανω χαρα στην υπομονη του αμα το βαλω πολλη χαμηλα δεν το ακουω ουτε εγω:P κ το βαζω μετρια αλλα ξυπναει τι εγω φταιω π κοιμαται τοσο ελαφρια;;:tongue:

Κοριτσια κατι ασχετο παρατηρησα πριν 3μερες οταν ξαπλωνω και χαλαρωνω κατι σαν πεταλουδες χαμηλα σαν να κολυμπαει ψαρακι δεν ξερω πως να το πω κ το ενιωσα και πριν λιγο μολις ξαπλωσα τι εγινε ειμαι τρελη δεν ειναι λιγο νωρις να νιωθω την μπεμπουλα εσεις νιωθετε κατι;:!:

Αυτο το χω νιωσει κ γω αρκετες φορες. Σαν γαργαλητο κ μετα σταματαει. Αλλα επειδη το χω νιωσει απο πολυ νωρις πιστευω ειναι κατι εντερικο κ οχι το μπεμπακι. Ξερω οτι για οσες ειναι το πρωτο συνηθως το μωρο το νιωθουν στην 20η εβδομαδα κοντα. 

Κ επισης @ΒαλεντιναΧρηστος, είπες οτι η μπεμπα σου ειναι 13 εκατοστα?? :shock: :o Εχουμε ακριβως μια εβδομαδα διαφορα κ εγω πριν μια βδομαδα που πηγα για αυχενικη ηταν 5.7 εκ. Τη Δευτερα που θα παω στο γιατρο θα μαι 13+1. Αποκλειεται να χει φτασει τοσο, αντε να ναι κοντα στα μισα. Δηλαδη κοντα στα 7 εκ. Η εμενα ειναι μινιατουρα η εσενα η μπεμπα σου ειναι μπεμπαρα με τα ολα της, νταρντανομπεμπα δηλαδη!!! :lol:

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90το εντερο μ το νιωθω γενικα π γουργουριζει κινειτε κ δεν ειναι ιδιο γιαυτο το λεω τεσπα θα δειξει! Ζητα απο τον γιατρουλι σου να βαζει και τα ποδαρακια της στο μετρημα! Ετσι ειναι καλυτερα δηλαδη ας τα μετρησει οσο μπορει κ να τα προσθεσει στο συνολο!!:-D για νσ σου δωσω να καταλαβεις χωρις τα ποδαρακια της ειναι 8μιση εκατοστα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Αυτο το χω νιωσει κ γω αρκετες φορες. Σαν γαργαλητο κ μετα σταματαει. Αλλα επειδη το χω νιωσει απο πολυ νωρις πιστευω ειναι κατι εντερικο κ οχι το μπεμπακι. Ξερω οτι για οσες ειναι το πρωτο συνηθως το μωρο το νιωθουν στην 20η εβδομαδα κοντα. 

Κ επισης @ΒαλεντιναΧρηστος, είπες οτι η μπεμπα σου ειναι 13 εκατοστα?? :shock: :o Εχουμε ακριβως μια εβδομαδα διαφορα κ εγω πριν μια βδομαδα που πηγα για αυχενικη ηταν 5.7 εκ. Τη Δευτερα που θα παω στο γιατρο θα μαι 13+1. Αποκλειεται να χει φτασει τοσο, αντε να ναι κοντα στα μισα. Δηλαδη κοντα στα 7 εκ. Η εμενα ειναι μινιατουρα η εσενα η μπεμπα σου ειναι μπεμπαρα με τα ολα της, νταρντανομπεμπα δηλαδη!!! :lol:

13+2 έκανα Αυχενική 7.2 εκ ο μπέμπης.καπου Εκεί θα σαι κι εσύ.η Βαλεντινα έχει μαζί με τα πόδια το σύνολο ενώ εμας είναι από το κεφαλάκι μέχρι το πωπουδακι χωρίς ποδαράκια.

Link to comment
Share on other sites

@loyloy ετσι ακριβως εχθες 13&4  η μπεμπα ηταν 8.45εκ..και απλα ζηταω παντα απο τον γιατρουλι μ να μετραει και τα ποδαρακια της στο περιπου και εχθες ηταν 4.85εκ.περιπου τα ποδαρακια της κ μ τα βαζει ολα μαζι....ενταξει δεν εχω και την θυληκια ατετοκουμπο στην κοιλιτσα μ ειπαμε:tongue::tongue:

Ασχετο αλλα εμενα μ εκανε νωριτερα την αυχενικη γιατι ετσι 12&1; μηπως ηταν πολκη νωρις αλλα τα ειδε ολα οπως επρεπε ειπε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

13+2 έκανα Αυχενική 7.2 εκ ο μπέμπης.καπου Εκεί θα σαι κι εσύ.η Βαλεντινα έχει μαζί με τα πόδια το σύνολο ενώ εμας είναι από το κεφαλάκι μέχρι το πωπουδακι χωρίς ποδαράκια.

Ναι ευτυχως το διευκρίνισε κ η ιδια γιατι τρομαξα. Δεν μπορει να έχουμε τέτοια απόκλιση!

Αν κ ειναι νωρις ακομα, αλλα ρε κοριτσια θα ηθελα να μιλησουμε αργοτερα θα το θεμα καροτσι- πορτ μπεμπε και γενικα τα επιπλακια. Γιατι δεν ξερω τι χρειαζεται αρχικα να παρω. Απο επιπλα μωρου. Ουτε που κυμαινονται οι τιμες ουτε ποιες ειναι οι αξιοπιστες εταιριες. Ξερω ειναι νωρις, αλλα επειδη τον αυγουστο θα χει εκπτωσεις, ελεγα μηπως εριχνα μια ματιά τότε.

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@loyloy ετσι ακριβως εχθες 13&4  η μπεμπα ηταν 8.45εκ..και απλα ζηταω παντα απο τον γιατρουλι μ να μετραει και τα ποδαρακια της στο περιπου και εχθες ηταν 4.85εκ.περιπου τα ποδαρακια της κ μ τα βαζει ολα μαζι....ενταξει δεν εχω και την θυληκια ατετοκουμπο στην κοιλιτσα μ ειπαμε:tongue::tongue:

Ασχετο αλλα εμενα μ εκανε νωριτερα την αυχενικη γιατι ετσι 12&1; μηπως ηταν πολκη νωρις αλλα τα ειδε ολα οπως επρεπε ειπε!

Μην ανησυχεις. Εγω την αυχενικη την εκανα 11+5. Πιο νωρις ακομα. Πρεπει να γινεται μεταξυ 11ης και 13+6 ης εβδομαδας. Οποτε μια χαρα την κανατε. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...