Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Κορίτσια καλημερούδια!!! 

Να καλωσορίσω κ εγω με την σειρα μ τα νεα κορίτσια... Κι ολες μας να έχουμε μια υπεροχη εγκυμοσύνη!!! 

 

Αισίως μπήκα στον τέταρτο!! 14+3 !!

Γι αυτο που αναφέρθηκε πιο νωρίς για τα επιπλακια κλπ κ εγω νομιζω Αύγουστο στις εκπτώσεις θα κανω καμια αγορα... Εχω ηδη ρίξει ματιές... Και φυσικά εχω απορία.. Οι μάρκες που δεν ξέρουμε κ φυσικα είναι πιο οικονομικές είναι πιο κακές η απλα οπως σε όλα είναι θεμα brand;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΜΟΥΝ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΑΡΕΑ,ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ!

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!:wub:


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Cath3rine καλημερα κοριτσι επισης μια υπεροχη εγκυμοσυνη ευχομαι! κ εγω αισιος αυριο μπαινω στον τεταρτο! Οχι δεν νομιζω οι μαρκες π δεν ξερουμε να ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας δηλαδη ενα κρεβατακι ξυλινο μαρκας γνωστης με ενα ξυλινο κρεβατακι μη τοσο γνωστης ποια μπορει να ειναι οι διαφορα τους ή μια καλαθουνα! Εγω θεωρω πως απλα το κανουν για τα χρηματα γνωστο=ακριβο κοιτα συμφωνω πως το καροτσι και τ καθισμα αυτοκινητου πρεπει να ειναι κατα την γνωμη της καθεμιας καλυτερης ποιοτητας δηλαδη καλο υφασμα ασφαλεςς κλπ...απο κει κ περα τα πιο φθηνα με τα πιο ακριβα για εμενα ειναι το ιδιο πραγμα! Ακομα και στα καροτσια...η καθεμια εχει την αποψη της κ την γνωμη της!

@Eleutheria2012 και εμας στην αυχενικη κοριτσακι μας ειπαν αλλα κ προχθες π πηγαμε παλι κοριτσι μας ειπε οποτε μαλλον ειναι σιγουρο τωρα θα ξαναδουμε 5ιουλιου στο επομενο ραντεβου στον τριπλο! Και παλι να χαιρεσαι το κοριτσακι σου...;)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Cath3rine καλημερα κοριτσι επισης μια υπεροχη εγκυμοσυνη ευχομαι! κ εγω αισιος αυριο μπαινω στον τεταρτο! Οχι δεν νομιζω οι μαρκες π δεν ξερουμε να ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας δηλαδη ενα κρεβατακι ξυλινο μαρκας γνωστης με ενα ξυλινο κρεβατακι μη τοσο γνωστης ποια μπορει να ειναι οι διαφορα τους ή μια καλαθουνα! Εγω θεωρω πως απλα το κανουν για τα χρηματα γνωστο=ακριβο κοιτα συμφωνω πως το καροτσι και τ καθισμα αυτοκινητου πρεπει να ειναι κατα την γνωμη της καθεμιας καλυτερης ποιοτητας δηλαδη καλο υφασμα ασφαλεςς κλπ...απο κει κ περα τα πιο φθηνα με τα πιο ακριβα για εμενα ειναι το ιδιο πραγμα! Ακομα και στα καροτσια...η καθεμια εχει την αποψη της κ την γνωμη της!

@Eleutheria2012 και εμας στην αυχενικη κοριτσακι μας ειπαν αλλα κ προχθες π πηγαμε παλι κοριτσι μας ειπε οποτε μαλλον ειναι σιγουρο τωρα θα ξαναδουμε 5ιουλιου στο επομενο ραντεβου στον τριπλο! Και παλι να χαιρεσαι το κοριτσακι σου...;)

Ετσι κ εγω αυτης της αποψης είμαι ...το καλυτερο βέβαια το βλεπεις κ απο κοντά.. Δλδ ειδα απο κοντα ενα καρότσι μάρκας πανάκριβο κ δεν εστριβαν ουτε οι ρόδες ευκολα.. Δεν ηταν ευκολο στην χρήση.. Τπτ.... 

Και για τα έπιπλα το ίδιο.. Φυσικα Συμφωνώ... Θυμάμαι μεχρι κ πέρσι οσοι μπορούν πανε Βουλγαρία κ παίρνουν ολόκληρο το δωμάτιο του παιδιού κ καρότσια κλπ.. Κ φυσικά δεν έχουν πάθει τπτ(εχουν πάρει γνωστές μου) 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; Καλώς ήρθατε καινούργιες κοπέλες στη παρέα μας κ να σας πάνε όλα καλά!!! 

Κ εγώ συμφωνώ πως είναι όλα θέμα brand και ίσως κάποιες φορές να χρησιμοποιούνται λίγο καλύτερα υλικά αλλά όχι τόσο ανώτερα ποιοτικά που να δικαιολογούν διπλή τιμή..... έχω καταλήξει ότι θα πάω με no name προϊόντα σε κάποια πράγματα όπως κούνια κ λίκνο.....  έχω δουλέψει κ εγώ με παιδάκι που πρόσεχα καρότσι μάρκα κ πανάκριβο, και στα καλντερίμια κ στα πλακόστρωτα του νησιού μου έβγαινε το λάδι δε πήγαινε με τίποτα.... 

κατα τα αλλά κορίτσια στις 14 μπαίνουμε στο δεύτερο τρίμηνο; Πάλι τα έχω μπερδέψει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eleni92 είπε:

Αν όλα πάνε καλά  ναι...25 Δεκέμβρη έχουμε ημερομηνία ...θα είναι ένα γιορτινό μωρό...

 

 

Κορίτσια έχετε προβλήματα γενικά στην εγκυμοσύνη σας...εγώ εχω αποκόλληση πλακούντα και είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά ...ειδικά σήμερα που μετα από 12 μερες από την πρώτη αιμοραγια ...ξύπνησα και άρχισε πάλι αίμα να τρέχει...έχω μιλήσει με γιατρό όλα καλά μου είπε να μην ανησυχώ...έχει κάποια κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα?

 

Καλημέρα Λενιω.Συνονοματη και εγώ.δεν έχω πρόβλημα σαν το δικό σου αλλά ειχε η αδερφή μου.αιμα πιο πολύ από περίοδο.αιμορραγια άσχημη και ούτε τουαλέτα.στο κρεβάτι με πάπια.χρειαζοταν πλήρη ακινησία.ολα πήγαν καλά και έχω μια ανηψια που έχω τρελό έρωτα.να ακολουθείς τις εντολές του γιατρού σου και μη φοβάσαι.

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; Καλώς ήρθατε καινούργιες κοπέλες στη παρέα μας κ να σας πάνε όλα καλά!!! 

Κ εγώ συμφωνώ πως είναι όλα θέμα brand και ίσως κάποιες φορές να χρησιμοποιούνται λίγο καλύτερα υλικά αλλά όχι τόσο ανώτερα ποιοτικά που να δικαιολογούν διπλή τιμή..... έχω καταλήξει ότι θα πάω με no name προϊόντα σε κάποια πράγματα όπως κούνια κ λίκνο.....  έχω δουλέψει κ εγώ με παιδάκι που πρόσεχα καρότσι μάρκα κ πανάκριβο, και στα καλντερίμια κ στα πλακόστρωτα του νησιού μου έβγαινε το λάδι δε πήγαινε με τίποτα.... 

κατα τα αλλά κορίτσια στις 14 μπαίνουμε στο δεύτερο τρίμηνο; Πάλι τα έχω μπερδέψει....

Ναι.στη 14η βδομάδα μπαίνεις στον 4ο.καλως όρισες λοιπόν. :) καιΚαι εγώ θεωρώ υπερβολή τις μάρκες.δηλαδη κάτι καρότσια 1000 ευρώ και πάνω.αν είναι δυνατόν.ειμαι της άποψης ένα καλο σπαστο καρότσι αργότερα.ειναι ελαφριά και πιο άνετα στο αμάξι οτ αν πας βόλτα κάπου πιο μακριά.και τα παιδιά όσο μεγαλώνουν δεν θέλουν το κανονικό.

@Eleutheria2012 Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου.Πητ 15/12  .Μια όμορφη και τελειωμηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα Λενιω.Συνονοματη και εγώ.δεν έχω πρόβλημα σαν το δικό σου αλλά ειχε η αδερφή μου.αιμα πιο πολύ από περίοδο.αιμορραγια άσχημη και ούτε τουαλέτα.στο κρεβάτι με πάπια.χρειαζοταν πλήρη ακινησία.ολα πήγαν καλά και έχω μια ανηψια που έχω τρελό έρωτα.να ακολουθείς τις εντολές του γιατρού σου και μη φοβάσαι.

Ναι.στη 14η βδομάδα μπαίνεις στον 4ο.καλως όρισες λοιπόν. :) καιΚαι εγώ θεωρώ υπερβολή τις μάρκες.δηλαδη κάτι καρότσια 1000 ευρώ και πάνω.αν είναι δυνατόν.ειμαι της άποψης ένα καλο σπαστο καρότσι αργότερα.ειναι ελαφριά και πιο άνετα στο αμάξι οτ αν πας βόλτα κάπου πιο μακριά.και τα παιδιά όσο μεγαλώνουν δεν θέλουν το κανονικό.

@Eleutheria2012 Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου.Πητ 15/12  .Μια όμορφη και τελειωμηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

Είμαι 13 και 2 μπήκα η πρέπει να φτάσω 14...? Κορίτσια εγώ τελευταία είμαι έχω πητ 28.12.... έχω δουλέψει κ καρότσι με τρεις ρόδες που έκανε χίλια ευρώ, πολύ καλό ομόλογω κ πήγαινε μόνο του που λέει ο λόγος.. αλλά όχι χίλια ευρώ..... πάει πολύ.... με τόσα λεφα παίρνεις κ την κούνια του! 

@Eleni92και μια φίλη μου ΕΙχε αποκόλληση κ έπαιρνε utrogestan παρά πολλά τη μέρα, είχε αίμα μέχρι τον 5ο νομίζω ανα διαστήματα.... αλλά όλα πήγαν μια χαρά! Ήταν κρεβάτι βέβαια κ δε σηκωνόταν καθόλου όμως το αγοράκι της βγήκε όλογερο!! Πηγαίναμε κ της κάναμε κ παρέα οι φίλες κ πέρασε γρήγορα ο καιρός.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; Καλώς ήρθατε καινούργιες κοπέλες στη παρέα μας κ να σας πάνε όλα καλά!!! 

Κ εγώ συμφωνώ πως είναι όλα θέμα brand και ίσως κάποιες φορές να χρησιμοποιούνται λίγο καλύτερα υλικά αλλά όχι τόσο ανώτερα ποιοτικά που να δικαιολογούν διπλή τιμή..... έχω καταλήξει ότι θα πάω με no name προϊόντα σε κάποια πράγματα όπως κούνια κ λίκνο.....  έχω δουλέψει κ εγώ με παιδάκι που πρόσεχα καρότσι μάρκα κ πανάκριβο, και στα καλντερίμια κ στα πλακόστρωτα του νησιού μου έβγαινε το λάδι δε πήγαινε με τίποτα.... 

κατα τα αλλά κορίτσια στις 14 μπαίνουμε στο δεύτερο τρίμηνο; Πάλι τα έχω μπερδέψει....

Ετσι κ εγω αυτο λεω!!!Βασικα μερικα ειδα έχουν έγκριση ασφαλείας κλπ...δεν με νοιαζει η μάρκα αλλα οχι να δωσω και 1000€ για το καρότσι κ να βγει το παιδι μ κ να θελει να τκ σκουνταει μολις γινει 1,5 ετων.. Γτ συνήθως έτσι γίνεται... Και θελεις να είναι ελαφρύ για μεταφορά κ να κλείνει να μην πιανει χώρο.. Εγω αυτα βαζω πρωτα κριτήρια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , noni90 είπε:

Είμαι 13 και 2 μπήκα η πρέπει να φτάσω 14...? Κορίτσια εγώ τελευταία είμαι έχω πητ 28.12.... έχω δουλέψει κ καρότσι με τρεις ρόδες που έκανε χίλια ευρώ, πολύ καλό ομόλογω κ πήγαινε μόνο του που λέει ο λόγος.. αλλά όχι χίλια ευρώ..... πάει πολύ.... με τόσα λεφα παίρνεις κ την κούνια του! 

@Eleni92και μια φίλη μου ΕΙχε αποκόλληση κ έπαιρνε utrogestan παρά πολλά τη μέρα, είχε αίμα μέχρι τον 5ο νομίζω ανα διαστήματα.... αλλά όλα πήγαν μια χαρά! Ήταν κρεβάτι βέβαια κ δε σηκωνόταν καθόλου όμως το αγοράκι της βγήκε όλογερο!! Πηγαίναμε κ της κάναμε κ παρέα οι φίλες κ πέρασε γρήγορα ο καιρός.... 

14η μόλις μπεις μπαίνεις στον 4ο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα όλες κοριτσάκι!Σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!:)

Θα σας πω την γνώμη μου για τα έπιπλα του μωρού!Οταν ήμουν έγκυος στην Μαρια μου πήραμε κούνια καιν σιφινιερα από κατάστημα με παιδικά έπιπλα,καρότσι!Για το μόνο που μετανοιωσα ήταν για την σιφινιερα,έχει μικρά συρτάρια!Βεβαια για αρχή τα ρουχαλάκια του μωρού είναι μικροσκοπικά,και χωράνε όλα!Οταν όμως μεγαλώνουν τα μικρά μας,δεν χωράει τίποτα!Τωρα βέβαια στο δεύτερο αυτά τα έχω έτοιμα,το μόνο που λέω να πάρω είναι μια καινούργια σιφινιερα από το γνωστό πολυκατάστημα,για τα ρουχα της Μαρίας μου!Ωστε την σιφινιερα να την χρησιμοποιήσω για το μωρο!Τουλαχιστον τα πήρα λευκά και δεν έχω πρόβλημα και αγοράκι να είναι!:P


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια. Κ γω δεν πρόκειται να δώσω 1000 ευρω για καροτσι. Γιατι αν τα βαλουμε κατω, γεννα + διανυκτερευσεις νοσοκομειου+ επιπλα και καροτσια, θα μας παει ο κουκος αηδόνι. Κ σιγουρα δεν θα ναι μονο αυτα τα εξοδα. Βγαινουν παρα πολλα. 

Εγω λεω να παω σε καναν μηνα σε καταστηματα κ να δω απο κοντα επιπλακια ωστε να ξερω στις εκπτωσεις τι θελω. 

@Eleni92 καλωσηρθες κορίτσι μου κ μην ανησυχεις. Ξερω πολλες περιπτωσεις σαν τη δικη σου και όλες τελικα γεννήσανε υγιεστατα μπεμπάκια. Υπομονή κ ξεκούραση .

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα την αποψη μ σας την ειπα βρηκα απο μαγαζι με επιπλα για μωρο και καροτσι βρηκα (κρεβατακι με στρωμα,καροτσι να κοιταει κ δρομο και εμενα,καλαθουνα με βαση και στρωματακι και καθισμα αυτοκινητου)ολα μαζι 550€ θα παω κ εγω σε ενα μηνα μετα τον γαμο να τα παρω γιατι κ ολα μαζι δεν γινονται! @noni90 14κ1 εχεις μπει στον 4ο!;)

Εγω κοριτσακια να κανω μια ερωτηση σας μετρησε καθολου ο γιατρος σας τον τραχηλο γιατι βλεπω το συζητανε καποια κοριτσια εμενα ο γιατρος μ δεν με μετρησε καμια φορα μονο εμενα δεν με εχει μετρησει; και πως γινεται η μετρηση κολπικα ή κοιλιακα; 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια εμενα την αποψη μ σας την ειπα βρηκα απο μαγαζι με επιπλα για μωρο και καροτσι βρηκα (κρεβατακι με στρωμα,καροτσι να κοιταει κ δρομο και εμενα,καλαθουνα με βαση και στρωματακι και καθισμα αυτοκινητου)ολα μαζι 550€ θα παω κ εγω σε ενα μηνα μετα τον γαμο να τα παρω γιατι κ ολα μαζι δεν γινονται! @noni90 14κ1 εχεις μπει στον 4ο!;)

Εγω κοριτσακια να κανω μια ερωτηση σας μετρησε καθολου ο γιατρος σας τον τραχηλο γιατι βλεπω το συζητανε καποια κοριτσια εμενα ο γιατρος μ δεν με μετρησε καμια φορα μονο εμενα δεν με εχει μετρησει; και πως γινεται η μετρηση κολπικα ή κοιλιακα; 

Εμενα τον μετρησε διακοιλιακα στην αυχενικη. Λογικα κ εσενα, απλα δεν καταλαβες οτι εκεινη τη στιγμη μετρουσε αυτον κ οχι το μωρο.

Εμενα πιο πολυ η απορια μου ειναι στο τι ειναι απαραιτητο να αγορασουμε. Δηλαδη χρειαζονται και η καλαθουνα κ το κρεβατι? Η μονο κρεβατι ? Καροτσι φανταζομαι αυτα τα  3 σε 1, που ειναι κ καθισμα αυτοκιν. και πορτ μπεμπε , οτι βολευουν. Χρειαζεται κ αλλαξιερα? Η χαμενα λεφτα? Σιγουρα καθε μανουλα θα παρει αυτα που εκεινη νομιζει απαραιτητα, αλλα δεν ξερω ποια απο αυτα και αν δεν τα παρεις δεν θα σου λειψουν ιδιαιτερα και ποια ειναι στα απαραιτητα . Εκτος απο καροτσι κ καθισμα αυτοκ. εννοω:wacko:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Είμαι 13 και 2 μπήκα η πρέπει να φτάσω 14...? Κορίτσια εγώ τελευταία είμαι έχω πητ 28.12.... έχω δουλέψει κ καρότσι με τρεις ρόδες που έκανε χίλια ευρώ, πολύ καλό ομόλογω κ πήγαινε μόνο του που λέει ο λόγος.. αλλά όχι χίλια ευρώ..... πάει πολύ.... με τόσα λεφα παίρνεις κ την κούνια του! 

@Eleni92και μια φίλη μου ΕΙχε αποκόλληση κ έπαιρνε utrogestan παρά πολλά τη μέρα, είχε αίμα μέχρι τον 5ο νομίζω ανα διαστήματα.... αλλά όλα πήγαν μια χαρά! Ήταν κρεβάτι βέβαια κ δε σηκωνόταν καθόλου όμως το αγοράκι της βγήκε όλογερο!! Πηγαίναμε κ της κάναμε κ παρέα οι φίλες κ πέρασε γρήγορα ο καιρός.... 

noni90 σε μια τέτοια φάση είμαι και εγώ έχω τις φίλες και την μητέρα μου εδώ γιατί δεν γίνεται αλλιώς αλλά όταν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη δεν ξέρω είναι πολύ φοβηστικο το όλο θέμα της αιμοραγιας..σε ευχαριστώ που μου απάντησες...

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια. Κ γω δεν πρόκειται να δώσω 1000 ευρω για καροτσι. Γιατι αν τα βαλουμε κατω, γεννα + διανυκτερευσεις νοσοκομειου+ επιπλα και καροτσια, θα μας παει ο κουκος αηδόνι. Κ σιγουρα δεν θα ναι μονο αυτα τα εξοδα. Βγαινουν παρα πολλα. 

Εγω λεω να παω σε καναν μηνα σε καταστηματα κ να δω απο κοντα επιπλακια ωστε να ξερω στις εκπτωσεις τι θελω. 

@Eleni92 καλωσηρθες κορίτσι μου κ μην ανησυχεις. Ξερω πολλες περιπτωσεις σαν τη δικη σου και όλες τελικα γεννήσανε υγιεστατα μπεμπάκια. Υπομονή κ ξεκούραση .

nanoula90

σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά ...είναι πολύ μεγάλη η στήριξη..αρκετά Μεγάλη και σε ήρεμη...πήγα και στην γιατρό σήμερα καλά είναι το μικρουλι μας χτυπαγε και η καρδούλα της όπως πάντα...αυτό είναι το μεγαλύτερο άγχος μου...

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλημέρα Λενιω.Συνονοματη και εγώ.δεν έχω πρόβλημα σαν το δικό σου αλλά ειχε η αδερφή μου.αιμα πιο πολύ από περίοδο.αιμορραγια άσχημη και ούτε τουαλέτα.στο κρεβάτι με πάπια.χρειαζοταν πλήρη ακινησία.ολα πήγαν καλά και έχω μια ανηψια που έχω τρελό έρωτα.να ακολουθείς τις εντολές του γιατρού σου και μη φοβάσαι.

Ναι.στη 14η βδομάδα μπαίνεις στον 4ο.καλως όρισες λοιπόν. :) καιΚαι εγώ θεωρώ υπερβολή τις μάρκες.δηλαδη κάτι καρότσια 1000 ευρώ και πάνω.αν είναι δυνατόν.ειμαι της άποψης ένα καλο σπαστο καρότσι αργότερα.ειναι ελαφριά και πιο άνετα στο αμάξι οτ αν πας βόλτα κάπου πιο μακριά.και τα παιδιά όσο μεγαλώνουν δεν θέλουν το κανονικό.

@Eleutheria2012 Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου.Πητ 15/12  .Μια όμορφη και τελειωμηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

@loyloy και εγώ ειδικά την πρώτη φορά ήταν μεγάλη αιμοραγια σήμερα ήταν πολύ λιγότερη ...τι ωραία ρε κορίτσια που με ηρεμητε..πήγα και στην γιατρό σήμερα και την είδαμε την μικρή μου είπε ότι ήταν καλά..μόνο για τουαλέτα όμως μου είπε να σηκώνομαι τίποτα άλλο αυστηρά...αχ άντε να περάσει ο καιρός...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Eleni92 είπε:

noni90 σε μια τέτοια φάση είμαι και εγώ έχω τις φίλες και την μητέρα μου εδώ γιατί δεν γίνεται αλλιώς αλλά όταν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη δεν ξέρω είναι πολύ φοβηστικο το όλο θέμα της αιμοραγιας..σε ευχαριστώ που μου απάντησες...

nanoula90

σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά ...είναι πολύ μεγάλη η στήριξη..αρκετά Μεγάλη και σε ήρεμη...πήγα και στην γιατρό σήμερα καλά είναι το μικρουλι μας χτυπαγε και η καρδούλα της όπως πάντα...αυτό είναι το μεγαλύτερο άγχος μου...

@loyloy και εγώ ειδικά την πρώτη φορά ήταν μεγάλη αιμοραγια σήμερα ήταν πολύ λιγότερη ...τι ωραία ρε κορίτσια που με ηρεμητε..πήγα και στην γιατρό σήμερα και την είδαμε την μικρή μου είπε ότι ήταν καλά..μόνο για τουαλέτα όμως μου είπε να σηκώνομαι τίποτα άλλο αυστηρά...αχ άντε να περάσει ο καιρός...

Εσύ ξαπλωμένη όσο χρειαστεί.ελα μπράβο Αφού την είδατε ότι είναι μια χαρά ηρεμησε και στο κρεβατάκι σου όλη μέρα.τηλεορασιτσα , κα να βιβλιαράκι ή οτιδήποτε άλλο σε βοηθάει να περνάει η ώρα σου ήρεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...