Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας κορίτσια μου!!! Προς το παρόν θα μείνουμε λίγες μέρες στους δικούς μου μέχρι να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε... Επειδή ειναι παλιό το σπίτι και γενικά μας έχει βγάλει αρκετά θέματα σκεφτόμαστε ακόμη και την μετακόμιση.... Πφφφφ δεν ξέρω ακόμα τι μου γίνεται!!! Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχω ένα μικρούλη που περιμένει πως και πως να πάει στη θάλασσα οπότε Δευτέρα τα μαζεύουμε και φεύγουμε για λίγες μέρες και με καθαρό μυαλό να σκεφτούμε τι θα κάνουμε..!!

Καλα θα κάνετε.εσυ κοιτα μη πιεστείς τώρα με αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλως ηρθες κοπελα μου ευχομαι μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη δεν εχω ιδεα απο ικα κλπ εγω θα γεννησω στο νοσοκομειο αρα δεν θα πληρωσω κατι με γιατρο ομως π εμπιστευομαι.... τα υπολοιπα κοριτσια θα ξερουν κατι παραπανω!!!

Εκανες β επιπεδου να σε βαλω στο πινακακι μας;;;;)

Σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση κ τις ευχες!εκανα β επιπεδου ναι κοριτσακι!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΜΑΣΣ!!!

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleutheria2012    ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12

@Anastasia_parisΠΗΤ 26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@zamia             ΠΗΤ 30/12

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥ!!!:wub: ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra K είπε:

ΜΚαλησπερα κ απο μενα  στις μανουλες Δεκεμβριου!Εγω εχω ΠΗΤ 19/12 κ περιμενουμε το πρωτο μας κοριτσακι!!Εδω κ 2 βδομαδες νιωθω κλοτσιες κ εχω ενθουσιαστει !Κοριτσια εγω δουλευω ακομη κ οτι ψαχουλευω για καροτσια απο το ιντερνετ.Εχω αλλα που με ανχωνουν τωρα οπως το πολυ βασικο οικονομικο θεμα!Κ θελω τα φωτα σας!θα γεννησω στο Γαια κ συνολο γιατρος-μαιευτηριο θα μου παει 3.300€.Στο λογιστηριο μου ειπαν οτι η τιμη τους ειναι 1.650€ ΜΕ ΙΚΑ(αν δεν ειχα ικα θα ηταν πιο πολλα μ ειπαν)  κ εχω μπερδευτει ξερετε αν παιρνουμε κατι απο το ΙΚΑ πισω ? η το επιδομα το παιρνει κατευθειαν το Γαια???!!!

Με το καλο η μπεμπουλα σου! Κοιτα ξερω πως δικαιουσαι επιδομα κυοφοριας και λοχειας και το 6μηνο του ΟΑΕΔ εφοσον εργαζεσαι και εχεις 200 ενσημα πριν την ΠΗΤ. Για τη διαφορά του μαιευτηριου ξερω πως καποτε υπηρχε το επιδομα τοκετου, τωρα εχει συμπεριληφθει στην τιμη του μαιευτηριου. Αυτα δηλαδη τα 1600 που σου ειπαν, περιεχουν μεσα το επιδομα τοκετου. Αν το μαιευτηριο που γεννουσες δεν ηταν συμβεμβλημενο με τον ΕΟΠΥΥ θα επαιρνες στο χερι το επιδομα τοκετου που ειναι γυρω στα 600, αλλα πχ το κοστος της κλινικης θα ηταν 2200, οποτε ειναι μια η αλλη. Εφοσον ομως οι περισσοτερες κλινικες ειναι συμβεβλημενες πληρωνουμε τη διαφορά. Αυτα τα λεφτα δεν τα βλεπουμε βεβαια. 

Αυτα ξερω, χωρις να μαι 100 % σιγουρη επειδη δεν εργαζομαι. 

πρίν από 38 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΜΑΣΣ!!!

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleutheria2012    ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12

@Anastasia_parisΠΗΤ 26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@zamia             ΠΗΤ 30/12

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥ!!!:wub: ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!

Κ γω αγορακι εχωωωω. Βαλε με βαλε μεεε:lol:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΜΑΣΣ!!!

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleutheria2012    ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12

@Anastasia_parisΠΗΤ 26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@zamia             ΠΗΤ 30/12

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥ!!!:wub: ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nanoula90 σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση με το καλο κ για σενα!!Αυτο που λες πρεπει να ισχυει αυτο καταλαβα κ γω δυστυχως...απλα μια φιλη που γενναει σε 1μηνα στο Ιασω κ χρεωνουν κ αυτοι 1.600€ εκανε τα χαρτια της κ στο ΙΚΑ για να λαβει η ιδια το επιδομα τοκετου ,της ζητησαν το δικο της ΙΒΑΝ.Υπομονη θα κανω ισως καταλαβω απο κει να δω αν θα παρει το επιδομα.Οποια αλλη εργαζομενη μανουλα ομως γνωριζει κατι ας μου πει!ευχαριστω!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra K είπε:

nanoula90 σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση με το καλο κ για σενα!!Αυτο που λες πρεπει να ισχυει αυτο καταλαβα κ γω δυστυχως...απλα μια φιλη που γενναει σε 1μηνα στο Ιασω κ χρεωνουν κ αυτοι 1.600€ εκανε τα χαρτια της κ στο ΙΚΑ για να λαβει η ιδια το επιδομα τοκετου ,της ζητησαν το δικο της ΙΒΑΝ.Υπομονη θα κανω ισως καταλαβω απο κει να δω αν θα παρει το επιδομα.Οποια αλλη εργαζομενη μανουλα ομως γνωριζει κατι ας μου πει!ευχαριστω!

Παντως αν θες μπες κ δες συζητηση στις μανουλες Οκτωβριου. Μιλανε ακριβως για τα επιδοματα, οποτε ισως βοηθηθεις!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitra K είπε:
3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Thanks! Μπηκα εκει που μ ειπες οντως μ λυθηκαν καποιες αποριες!!

Τιποτα κοριτσι μου! Μπορεις κ να ρωτησεις κιολας εκει τα κοριτσια για οποιαδηποτε απορια εχεις, μεχρι να σου απαντησει καποια κοπελα εδω.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

ΜΚαλησπερα κ απο μενα  στις μανουλες Δεκεμβριου!Εγω εχω ΠΗΤ 19/12 κ περιμενουμε το πρωτο μας κοριτσακι!!Εδω κ 2 βδομαδες νιωθω κλοτσιες κ εχω ενθουσιαστει !Κοριτσια εγω δουλευω ακομη κ οτι ψαχουλευω για καροτσια απο το ιντερνετ.Εχω αλλα που με ανχωνουν τωρα οπως το πολυ βασικο οικονομικο θεμα!Κ θελω τα φωτα σας!θα γεννησω στο Γαια κ συνολο γιατρος-μαιευτηριο θα μου παει 3.300€.Στο λογιστηριο μου ειπαν οτι η τιμη τους ειναι 1.650€ ΜΕ ΙΚΑ(αν δεν ειχα ικα θα ηταν πιο πολλα μ ειπαν)  κ εχω μπερδευτει ξερετε αν παιρνουμε κατι απο το ΙΚΑ πισω ? η το επιδομα το παιρνει κατευθειαν το Γαια???!!!

Και εγω 19/12 εχω πητ...!!!! Εμενα ο γιατρός μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο δεν ξερω απ αυτα...!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα εγκυουλες μανούλες!

@Anastasia_paris διάβασα αυτό που πάθατε!Μεγαλη ζημιά,αλλά το σημαντικό είναι ότι είστε όλοι καλά!Όλα καλά να σας πάνε!

Καλως ήρθαν και τα καινούργια μέλη!Με το καλό και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!Η λίστα μας μεγαλώνει:tongue:Γερά μπεμπακια σε όλες μας!

@Dimitra Kκαλώς ήρθες και με το καλό!Εγω που είμαι στον ιδιωτικό τομέα,βέβαια τώρα έχω αναρρωτική,και είμαι έγκυος στο δεύτερο μπεμπακι μου,ξέρω ότι δικαιούμαστε επίδομα κυοφοριας56 μέρες πριν το τοκετό,επίδομα λοχειαζ63 μέρες μετά τον τοκετό,και αυτά από το ΙΚΑ.Και μετά κανεις τα χαρτιά σου για ένα συμπληρωματικό επίδομα από τον ΟΑΕΔ.Το επίδομα τοκετού δίνεται πλέον μόνο σε γυναίκες που γεννάνε στο σπίτι.Ειτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό τα παίρνει το μαιευτήριο απευθείας από τον Εοππυ.Αρα τίποτα εμείς στο χέρι.Οσο γι το Ιασώ,κι εγώ εκεί γεννάω με καισαρικη σε τρίκλινο είναι 1810€.

Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι άλλο μου λες!

  • Ευχαριστώ 1

gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Eleutheria2012 είπε:

Καλημέρα εγκυουλες μανούλες!

@Anastasia_paris διάβασα αυτό που πάθατε!Μεγαλη ζημιά,αλλά το σημαντικό είναι ότι είστε όλοι καλά!Όλα καλά να σας πάνε!

Καλως ήρθαν και τα καινούργια μέλη!Με το καλό και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!Η λίστα μας μεγαλώνει:tongue:Γερά μπεμπακια σε όλες μας!

@Dimitra Kκαλώς ήρθες και με το καλό!Εγω που είμαι στον ιδιωτικό τομέα,βέβαια τώρα έχω αναρρωτική,και είμαι έγκυος στο δεύτερο μπεμπακι μου,ξέρω ότι δικαιούμαστε επίδομα κυοφοριας56 μέρες πριν το τοκετό,επίδομα λοχειαζ63 μέρες μετά τον τοκετό,και αυτά από το ΙΚΑ.Και μετά κανεις τα χαρτιά σου για ένα συμπληρωματικό επίδομα από τον ΟΑΕΔ.Το επίδομα τοκετού δίνεται πλέον μόνο σε γυναίκες που γεννάνε στο σπίτι.Ειτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό τα παίρνει το μαιευτήριο απευθείας από τον Εοππυ.Αρα τίποτα εμείς στο χέρι.Οσο γι το Ιασώ,κι εγώ εκεί γεννάω με καισαρικη σε τρίκλινο είναι 1810€.

Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι άλλο μου λες!

Να σε ρωτήσω.αφπυ το μαιευτήριο τα παίρνει κατευθείαν από τον εοππυ εμείς πρέπει να κάνουμε πιο πριν διαδικασίες να πάμε στο ΙΚΑ και τέτοια ή με το Άμκα τα κανονίζουν κατευθείαν από το μαιευτήριο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , loyloy είπε:

Να σε ρωτήσω.αφπυ το μαιευτήριο τα παίρνει κατευθείαν από τον εοππυ εμείς πρέπει να κάνουμε πιο πριν διαδικασίες να πάμε στο ΙΚΑ και τέτοια ή με το Άμκα τα κανονίζουν κατευθείαν από το μαιευτήριο. 

Από ότι θυμάμαι από την μεγάλη μου δεν έκανα κάτι,απλά στο μαιευτήριο δίνεις και το βιβλιάριο σου.Κι αυτοί τα βλέπουν κατευθειαν ηλεκτρονικά.

Γενναει κανένα κορίτσι μαζί μου στο Ιασώ;

17 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

nanoula90 σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση με το καλο κ για σενα!!Αυτο που λες πρεπει να ισχυει αυτο καταλαβα κ γω δυστυχως...απλα μια φιλη που γενναει σε 1μηνα στο Ιασω κ χρεωνουν κ αυτοι 1.600€ εκανε τα χαρτια της κ στο ΙΚΑ για να λαβει η ιδια το επιδομα τοκετου ,της ζητησαν το δικο της ΙΒΑΝ.Υπομονη θα κανω ισως καταλαβω απο κει να δω αν θα παρει το επιδομα.Οποια αλλη εργαζομενη μανουλα ομως γνωριζει κατι ας μου πει!ευχαριστω!

Μήπως η φίλη σου που γεννάει στο Ιασώ,έκανα τα χαρτιά της στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφοριας;


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Eleutheria2012 είπε:

Από ότι θυμάμαι από την μεγάλη μου δεν έκανα κάτι,απλά στο μαιευτήριο δίνεις και το βιβλιάριο σου.Κι αυτοί τα βλέπουν κατευθειαν ηλεκτρονικά.

Γενναει κανένα κορίτσι μαζί μου στο Ιασώ;

Μήπως η φίλη σου που γεννάει στο Ιασώ,έκανα τα χαρτιά της στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφοριας;

Εγώ θα γεννήσω απέναντι σου στο Γαια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...