Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Dimitra K είπε:

Το σκεφτηκα κ αυτο οντως αλλα τα εχω σε μια ταξη στο μυαλο μ κ τωρα μου χουν παει ολα πισω με τις συσπασεις.σημερα ειπα θα ειμαι καθιστη κ θα αλλαξω κατι πομολακια στη ντουλαπα της μπεμπας που εχω παρει ετσι για ανανεωση βιδωσα ενα ενιωσα πιεση τα παρατησα κ εβαλα τα κλαματα!δε φανταζομουν οτι δε θα μπορουσα να κανω ουτε αυτο!!

Χαχαχα μετα τη γεννα κ αν!!τα εχω ψαξει τα στικακια πουθενα ,σερβιετακια βρηκα τα 5τμχ 30€ τι να μου κανουν εγω θελω ενα καθε μερα θα δω μαλλον πρεπει να ηρεμησω αφου βλεπει κ το αμνιακο καλο στους υπερηχους

Α κ κατι αλλο ρε κοριτσια ολες εμεις που πρεπει να ειμαστε ξαπλα κ λενε το ανασκελα δε κανει ,οταν καθωμαστε πχ στο καναπε για τηλεοραση ημιξαπλωμενες παλι κακο κανει?η τωρα εγω που ειμαι στο κρεβατι με το κινητο στο χερι κ γραφω εχω 2 μαξιλαρια στη πλατη παλι ανασκελα θεωρηται??!πως να κατσουμε πια!!

Πωπω! Παμε πακετο ρε Δημητρουλα! Μα ποσο απιστευτο να μας συμβαινουν ακριβως τα ιδια. Κ γω εψαξα στο ιντερνετ κ βρηκα αυτα τα στικακια γιατι φοβηθηκα μην ειναι αμνιακο. Ετσι οπως κ εσυ. Αφου μια μερα ετρεξαν υγρα κ λερωθηκε η φορμα που φορουσα, εκει τα επαιξα. Κ ηταν διαφανα απ οτι καταλαβα, στο εσωρουχο δηλαδη δεν ηταν τα κλασσικα υπολευκα. Αυτο εγινε πριν 3 ημερες. Απο τοτε συνεχιζω να εχω απλα οχι να βραχω τοσο πολυ. Επειδη εχω γινει λιγο φοβητσιαρα με οσα μου τυχανε, λεω να παρω αυτα τα στικακια, αλλα για να δουλεψουν φανταζομαι πρεπει να πετυχεις την ροη εκεινη τη στιγμη! Κ γω ηθελα να διακοσμησω το βρεφικο ειχα τοσες ιδεες να υλοποιησω και τελικα σκατουλες, δεν μπορω να κανω τπτ. 

Οταν ειμαι ανασκελα εχω συσπασεις. Και παιρνω κ τοκολυτικο! Δηλαδη ελεος! Προσπαθω οσο μπορω στο πλαι κ αν κουραζομαι λιγο ανασκελα κ παλι στο πλαι. Στον καναπε ημιξαπλωτη με μαξιλαρι στην μεση ειμαι ενταξει.

Οσο για το σπερμα ας μη το συζητησουμε χαχαχα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Πωπω! Παμε πακετο ρε Δημητρουλα! Μα ποσο απιστευτο να μας συμβαινουν ακριβως τα ιδια. Κ γω εψαξα στο ιντερνετ κ βρηκα αυτα τα στικακια γιατι φοβηθηκα μην ειναι αμνιακο. Ετσι οπως κ εσυ. Αφου μια μερα ετρεξαν υγρα κ λερωθηκε η φορμα που φορουσα, εκει τα επαιξα. Κ ηταν διαφανα απ οτι καταλαβα, στο εσωρουχο δηλαδη δεν ηταν τα κλασσικα υπολευκα. Αυτο εγινε πριν 3 ημερες. Απο τοτε συνεχιζω να εχω απλα οχι να βραχω τοσο πολυ. Επειδη εχω γινει λιγο φοβητσιαρα με οσα μου τυχανε, λεω να παρω αυτα τα στικακια, αλλα για να δουλεψουν φανταζομαι πρεπει να πετυχεις την ροη εκεινη τη στιγμη! Κ γω ηθελα να διακοσμησω το βρεφικο ειχα τοσες ιδεες να υλοποιησω και τελικα σκατουλες, δεν μπορω να κανω τπτ. 

Οταν ειμαι ανασκελα εχω συσπασεις. Και παιρνω κ τοκολυτικο! Δηλαδη ελεος! Προσπαθω οσο μπορω στο πλαι κ αν κουραζομαι λιγο ανασκελα κ παλι στο πλαι. Στον καναπε ημιξαπλωτη με μαξιλαρι στην μεση ειμαι ενταξει.

Οσο για το σπερμα ας μη το συζητησουμε χαχαχα.

Αχ βρε κοριτσι μ μπαινω λιγο στο forum κ γελαω μονη μ σα τη χαζη γιατι νιωθω οτι μονο εδω με καταλαβαινουν ΑΠΟΛΥΤΑ!ειχα εδω τη μανα μ το απογευμα κ μαζι με τον αντρα μ με κραζανε οτι ειμαι υπερβολικη κ τα ψειριζω ολα μεχρι κ τα υγρα μοιριζω ...η μανα μ μ λεει κ γω ειχα πετρωματα αλλα τοτε δε διναμε σημασια πηγαιναμε 3 φορες στο γιατρο ολες κ ολες!αααααχ τελοσπαντων αν μπορεις στειλε μ τα στικακια γιατι εγω εχω βρει μονο σερβιετακια.Ασε για το δωματιο ειχα κανει μεχρι κ σκιτσο που θα μπουν τα επιπλακια τα καδρακια που θα παρηγγελνα,το φωτιστικο που θα παρηγγελνα σκατουλες δς λες τιποτα κ οχι οτι δε μπορουμε να τα παραγγειλουμε απο ιντερνετ αλλα καταλαβα οτι καλο ειναι να ειμαστε πιο συγκρατημενες γιατι αυτο με τα μεγαλα σχεδια που ο Θεος γελαει ισχυει!κ δε μπορω να δινω οδηγιες για διακοσμηση ηθελα μονη μ να τα κανω....

Α κ για τις συσπασεις κ γω πιο πολυ ξαπλωτη τις εχω φαντασου στη δουλεια ειμαι ορθια (πωλητρια 4ωρη) κ ορθια δεν εχω παθει ποτε!τι να πω ,ρε εμενα δε μ εδωσε τοκολιτικα μονο μαγνησιο μ διπλασιασε .μηπως επειδη ο τραχηλος ειναι 3.7 εδω κ ενα μηνα?σκεφτομαι καμια φορα μηπως το εχει παρει λιγο αψιφιστα ο γιατρος ,αφου εχω σκεφτει να παω κ σε εναν αλλο αλλα φοβαμαι μηπως φανει στο βιβλιαριο κ θα ντραπω πολυ...


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitra K είπε:

Αχ βρε κοριτσι μ μπαινω λιγο στο forum κ γελαω μονη μ σα τη χαζη γιατι νιωθω οτι μονο εδω με καταλαβαινουν ΑΠΟΛΥΤΑ!ειχα εδω τη μανα μ το απογευμα κ μαζι με τον αντρα μ με κραζανε οτι ειμαι υπερβολικη κ τα ψειριζω ολα μεχρι κ τα υγρα μοιριζω ...η μανα μ μ λεει κ γω ειχα πετρωματα αλλα τοτε δε διναμε σημασια πηγαιναμε 3 φορες στο γιατρο ολες κ ολες!αααααχ τελοσπαντων αν μπορεις στειλε μ τα στικακια γιατι εγω εχω βρει μονο σερβιετακια.Ασε για το δωματιο ειχα κανει μεχρι κ σκιτσο που θα μπουν τα επιπλακια τα καδρακια που θα παρηγγελνα,το φωτιστικο που θα παρηγγελνα σκατουλες δς λες τιποτα κ οχι οτι δε μπορουμε να τα παραγγειλουμε απο ιντερνετ αλλα καταλαβα οτι καλο ειναι να ειμαστε πιο συγκρατημενες γιατι αυτο με τα μεγαλα σχεδια που ο Θεος γελαει ισχυει!κ δε μπορω να δινω οδηγιες για διακοσμηση ηθελα μονη μ να τα κανω....

Α κ για τις συσπασεις κ γω πιο πολυ ξαπλωτη τις εχω φαντασου στη δουλεια ειμαι ορθια (πωλητρια 4ωρη) κ ορθια δεν εχω παθει ποτε!τι να πω ,ρε εμενα δε μ εδωσε τοκολιτικα μονο μαγνησιο μ διπλασιασε .μηπως επειδη ο τραχηλος ειναι 3.7 εδω κ ενα μηνα?σκεφτομαι καμια φορα μηπως το εχει παρει λιγο αψιφιστα ο γιατρος ,αφου εχω σκεφτει να παω κ σε εναν αλλο αλλα φοβαμαι μηπως φανει στο βιβλιαριο κ θα ντραπω πολυ...

Κοιτα, το τοκολυτικο το δινουν απ οτι ξερω σε περιπτωσεις που οι συσπασεις ειναι επικινδυνες. Εφοσον ο τραχηλος σου ειναι σταθερος σημαινει πως δεν ειναι επικινδυνες οι συσπασεις σου, απλα να ξεκουραζεσαι πολυ, μην χαιδευεις την κοιλιτσα σου και οσο μπορεις να ξαπλωνεις στο πλαι. Αλλα παντα μια δευτερη γνωμη ειναι καλη.

Θα σου στειλω πμ με τα στικακια εννοειται. 

Αυτο με το να κανω σχεδια ρε συ εγω απο την αρχη ημουν λιγο συγκρατημενη. Για αυτο κ δεν εχω αγορασει σχεδον τπτ ακομα εκτος απο το καροτσι. Ημουν λιγο επιφυλακτικη αλλα οσο περνουσε ο καιρος χαζευα ιδεες διακοσμησης και ειχα βρει ακριβως τι θελω!! Κ ημουν τοσο χαρουμενη! Αλλα δυστυχως δεν μπορω να κανω τπτ γιατι ειναι δουλειες που θα θελουν λιγο σκυψιμο, ορθοστασια και πραγματα που δεν μπορω να κανω. 

Κ γω βρισκω τεραστια ανακουφιση στο φορουμ. Η καθε εγκυμοσυνη εχει τα δικα της και δεν πιστευω οτι καμια μας ειναι υπερβολικη. Αλλα κ να ημασταν ειναι δικαιωμα μας και δικαιολογημενο. Ειναι το πρωτο για πολλες απο μας, πρωτογνωρα πραγματα, ακους τα παντα, γινονται πολλα και εννοειται φοβασαι!! Προσπαθω κ γω να μαι κουλ, αλλα ποσο κουλ πια οταν δεν νιωθεις το μωρο σου? Οταν περνανε ωρες μεχρι να νιωσεις μια αντανακλαση? Γιατι οπως εχει γυρισει νιωθω τα χτυπηματα στην πλατη, σαν αντανακλαστικο. Κ εχω κ συσπασεις και πεσσο και παρολιγον και σακχαρο που μπορει να ειναι κ σακχαρο θα παρω δευτερη γνωμη. Ποσο ηρεμες να ειμαστε? Η καθεμια εχει τα δικα της! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια διαβάζω ότι όλες ετοιμάζετε το δωμάτιο του μωρού και έχω την εξης απορια; Τους πρώτους μήνες στην κρεβατοκάμαρα δεν θα κοιμαται; Εγώ με αυτή την λογική το παιδικό θα το φτιάξω μετά τους 6μηνες... ούτως η άλλως τον πρώτο καιρό στο παιδικό θα κοιμούνται γονεις η πεθερά οπότε δεν μπορώ να το πειράξω...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Ρε κοριτσια διαβάζω ότι όλες ετοιμάζετε το δωμάτιο του μωρού και έχω την εξης απορια; Τους πρώτους μήνες στην κρεβατοκάμαρα δεν θα κοιμαται; Εγώ με αυτή την λογική το παιδικό θα το φτιάξω μετά τους 6μηνες... ούτως η άλλως τον πρώτο καιρό στο παιδικό θα κοιμούνται γονεις η πεθερά οπότε δεν μπορώ να το πειράξω...

Νατασα ποσο δικιο εχεις !δε πρεπει να ανχωμομαστε καθολου γι αυτο μονο ετσι για τη χαρα της ετοιμασιας κ που το ονειρευομαι τοσα χρονια ηθελα να το φτιαξω με πολυ αγαπη!στην ουσια τα ρουχαλακια της θα εχω σ εκεινο το δωματιο κ την αλαξιερα με ολα τα αξεσουαρ,το λικνο θα ναι διπλα απο το κρεβατι μας

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Natasoula85 είπε:

Ρε κοριτσια διαβάζω ότι όλες ετοιμάζετε το δωμάτιο του μωρού και έχω την εξης απορια; Τους πρώτους μήνες στην κρεβατοκάμαρα δεν θα κοιμαται; Εγώ με αυτή την λογική το παιδικό θα το φτιάξω μετά τους 6μηνες... ούτως η άλλως τον πρώτο καιρό στο παιδικό θα κοιμούνται γονεις η πεθερά οπότε δεν μπορώ να το πειράξω...

Ναι μαζι μας. Απλα εγω θελω να το κανω μωρε βρεφικο. Γιατι εκει θα το αλλαζω, εκει θα χει τα πραγματακια του, τα παιχνιδακια του και με ενα μωρο στην αγκαλια νομιζω οτι ειναι δυσκολο να βαφω ή να κολλαω ταπετσαριες οταν θα ναι 6 μηνων. Ηθελα να το εχω ετοιμο για οταν θα παει εκει γιατι μετα δεν ξερω αν θα εχω χρονο για να το κανω. :cry:  Σκεψου οτι θελω να αλλαξω κουρτινες, να παρω καινουριο χαλακι, να βαλω ταπετσαρια, να φτιαξω κατι διακοσμητικα μονη μου που απαιτουν κ βαψιμο και τριψιμο, πραγματα που θελουν τον χρονο τους. Τωρα, εννοειται πως αν δεν τα καταφερω, οτι μπορεσω για μετα, αφου γεννησουμε με το καλο


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Ρε κοριτσια διαβάζω ότι όλες ετοιμάζετε το δωμάτιο του μωρού και έχω την εξης απορια; Τους πρώτους μήνες στην κρεβατοκάμαρα δεν θα κοιμαται; Εγώ με αυτή την λογική το παιδικό θα το φτιάξω μετά τους 6μηνες... ούτως η άλλως τον πρώτο καιρό στο παιδικό θα κοιμούνται γονεις η πεθερά οπότε δεν μπορώ να το πειράξω...

Εγω αναγκαστικα παρηγγειλα τη ντουλαπα για το παιδικο γιατι δεν την ειχαμε φτιαξει οταν μπηκαμε στο σπιτι, γιατι δε θα ειχα που να βαλω τα πραγματα της μικρης επειδη η δικια μας ειναι ασφυκτικα γεματη! Και ενα βαψιμο θα το ριξω γιατι θα γινουν μερεμετια και τελος! Οτιδηποτε αλλο μετα! Το οτι δεν εχω ψωνισει τπτ ουτε για το μωρο ουτε για μενα με αγχωνει λιγο αλλα πιστευω απο βδομαδα να καταφερω να βγω στα μαγαζια και να ψωνισω σιγα σιγα! 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με αγχωσατε για αυτό το είπα αυτό! Απλά επειδή ήδη έχω αγχωθει πολυ με την εγκυμοσύνη και δεδομενου ότι εχω εξεταστική τώρα και τρέχω να τελειώσω και με την σχολή μου γιατί μετά δεν το βλέπω να προλαβαίνω.. δεν θέλω να εχω και το αγχος του δωματίου του μωρού... αλλα όντως πρέπει να είναι πολύ ευχάριστες οι προετοιμασίες οπότε καλά κάνετε και τα κανονιζετε όλα από τώρα!!!

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Βασικά με αγχωσατε για αυτό το είπα αυτό! Απλά επειδή ήδη έχω αγχωθει πολυ με την εγκυμοσύνη και δεδομενου ότι εχω εξεταστική τώρα και τρέχω να τελειώσω και με την σχολή μου γιατί μετά δεν το βλέπω να προλαβαίνω.. δεν θέλω να εχω και το αγχος του δωματίου του μωρού... αλλα όντως πρέπει να είναι πολύ ευχάριστες οι προετοιμασίες οπότε καλά κάνετε και τα κανονιζετε όλα από τώρα!!!

Εγω θα την εχω στο δωματιο μας...κ την ντουλαπα της και την συρταριερα κ το παρκοκρεβατο με την αλαξιερα ολα τα εχω στην κρεβατοκαμαρα....το δωματιο θα το ετοιμασουμε απο το νεο ετος με την βοηθεια του Θεου να πανε ολα καλα....γιατι απο πετρωματα κ εγω δεν παω πισω ειδικα αν ειμαι ανασκελα! Κ εναν φοβο τον πηρα!!! Μονο το καροτσι της μας εμεινε απο τα μεγαλα εξοδα! Κ το φαρμακειο απο την βαλιτσα της ολα τα πηρα απο το ιντερνετ κ ετσι θα τελειωσουν οι αγορες μας ολα παραγγελια....φοβαμαι να βγω για ψωνια!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντινα μου φαινεσαι η πιο οργανωμενη!μπορεις να μας διαφωτισεις με τη βαλιτσα του μωρου κ το φαρμακειο τι περιεχει?κ αν επιτρεπεται να γραψεις link απο που τα πηρες θα ηταν τελειο!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Dimitra K είπε:

Βαλεντινα μου φαινεσαι η πιο οργανωμενη!μπορεις να μας διαφωτισεις με τη βαλιτσα του μωρου κ το φαρμακειο τι περιεχει?κ αν επιτρεπεται να γραψεις link απο που τα πηρες θα ηταν τελειο!

Λοιπον λογω οτι θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο δεν παρεχουν τπτ εκει νομιζω μονο την πρωτη πανα(της μαμας)κ παλι δεν ειμαι σιγουρη....

Λοιπον η βαλιτσα της μικρης περιλαμβανει 3-4φορμακια ολοσωμα 0μηνων

3-4φορμακια 0-3 ολοσωμα γιατι δεν ξερω τι θα την βολεψει μπορει να μας βγει ψηλη..

8κορμακια με κουμπακια αναμεσα στα ποδια ας εχω ποτε δεν ξερεις..

2ζευγαρια γαντακια 2σκουφακια

2κουβερτουλες βελουτε 1φλις

4πανες αγγαλιας

4πανουλες αδιαβροχες αλλαγματος 

2-3σεντονακια για το πυρεξ του νοσοκομειου

3μπουρνουζακια

Σαλιαρες αρκετες δεν ξερω εχω καμια 10αρια θα δειξει ποσες θα παρω μαζι 

10λαβετες για γουλιτσες

3-4ζευγαρια καλτσουλες αυτα ειδη ενδυσης και λευκα ειδη!

Ειδη φαρμακειου:

Ενα πακετο pampers(54 τεμ) νουμερο1 (2,5-5kg)

Ενα πακετο μωρομαντηλα pampers sensitive χωρις αρωμα

Αποστειρωμενες γαζες

Καθαρο οινοπνευμα 

Κρεμα για αλλαγη πανας(sudocrem)

Αφρολουτρο-σαμπουαν(pharmasept)

Ενυδατικη κρεμουλα για το σωματακι της(pharmasept)

Μπατονετες baby(δεν ξερω αν εχουν εκει)

Μ ζητησαν 3-4 Μπιμπερο(3εχω εγω αυτα θα παρω με θηλη σαν το στηθος avent ειναι)

1πιπιλα παλι για θηλασμο δεν ξερω πως λεγεται

Χτενουλα

Γαλα σε σκονη(frisolac 0-6μηνων) πραγματικα δεν ξερω αν εχουν το οτιδηποτε!

Τσαι σε σκονη για ενυδατωση αναμεσα απο τα γευματα(αχριαστο να ειναι ας υπαχει) 

Παμε στο σακ βουαγιαζ οχι το δικο μ τα ηλεκτρικα ειδη....

Αποστειρωτης

Βραστηρας

Θερμος

Βαση στεγνωματος μπιμπερο

Θηλαστρο

Αντησιπτικο χεριων (για τους επισκεπτες)

Χαρτομαντηλα

Χαρτι υγειας(μην γελατε δεν εχουν συνηθως)

Παμε στο σακ βουαγιαζ το δικο μ

Μ ζητησαν νυχτικια για την πρωτη μερα..1νυχτικια λοιπον

2ζευγαρια πυτζαμες(το πανω ειναι με κουμπακια για τον θηλασμο)

3ζευγαρια καλτσες

Παντοφλες χειμωνιατικες 

Παντοφλες σαγιοναρες με λαστιχο γραφει το χαρτι π μ εδωσαν για το μπανιο λεει αντιλιοσθητικες(οτι να ναι)

1ρομπα

Πανες ακρατειας(tena pants σαν βρακακια)

Πανες ακρατειας slip στυλ pampers μ ζητησαν για την πρωτη μερα(γιατι κοιτανε τα λοχεια)

Σερβιετες λοχειας(αναλογως την ροη)

2πετσετες μπανιου 2προσωπου 2 κεφαλιου

3 σουτιεν θηλασμου

5 βρακια(XL γιατι θα μπαινουν πανω απο τα pants) βαμβακερα

Επιθεματα στηθους

Σαμπουαν αφρολουτρο σφουγγαρι

Νεσεσερ με χτενες κοκαλακια για τα μαλλια ξυραφακι αφρο κ οτι θελει η καθεμια βαζει μεσα

Κρεμα για τις θηλες(δεν αποφασισα ακομα πια να παρω)

Ρουχα για να βγω απο το νοσοκομειο

Ενταξει δεν ειμαι κ παρανοικη για να παρω σεντονια για το κρεβατι θα εχουν πιστευω εξαλλου μονοκλινο εχουμε κλεισει!

Και απο χαρτια θελουν το αμκα αφμ των γονιων ληξιαρχικη πραξη επιθετου τεκνου πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης βιβλιαριο υγειας και την καρτελα παρακολουθησης μου!

Α θα παρουμε και μια 6αδα εμφιαλωμενα νερα για τον βραστηρα αν δεν θηλασει απο την αρχη γιατι δεν ξερω αν πινετε και το νερο τους....

Και την καλαθουνα π θα φερει ο αντρας μ την τελευταια μερα για να βγουμε πρωτα ο Θεος!

Οτι ξεχασα θα το συμπληρωσω τωρα δεν θυμαμαι τι αλλο!

 

 

 

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος πολύ βοηθητική η λίστα σου! Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις; Και μια ερώτηση που  μπορεί να  φανεί  χαζη... γιατί  να  πάρουμε αποστείρωση  αφού  μπορεί  να  θηλάσουμε και να μην χρειαστεί;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδη φαρμακειου τα εχω παραγγειλει απο 2σελιδες Go Healthy Pharmacy και health&Beauty Shop Online τα πραγματα μ ΟΛΑ απο το jumbo οπως κ τα ηλεκτρικα ειδη τα ρουχα της μικρης τα μοιρασα minerva mayoral mothercare και τα λευκα ειδη κ αυτα απο τα jumbo μεχρι κ τα σακ βουαγιαζ απο το ιντερνετ τα πηρα φανταστειτε μονο την βαλιτσα πηραμε απο κοντα κ την καλαθουνα...

Just now, Natasoula85 είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος πολύ βοηθητική η λίστα σου! Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις; Και μια ερώτηση που  μπορεί να  φανεί  χαζη... γιατί  να  πάρουμε αποστείρωση  αφού  μπορεί  να  θηλάσουμε και να μην χρειαστεί;

Συμφωνω απολυτα μαζι σου το αναφερουν στην λιστα π μ εδωσαν σε περιπτωση π δεν κατεβει κατευθειαν το γαλα ή πληγωθουν οι θηλες κ δεν μπορεις να θηλασεις(ας πουμε η ξαδερφη μ εβγαζε αιμα απο τις θηλες κ  δεν εκανε να θηλασει μεχρι να κλεισουν κ στην νυφη μ ετσι εγινε δεν ειχε γαλα της ηρθε την επομενη μερα τι να εκαναν εδωσαν ξενο)μονο για την πρωτη μερα κ μετα θηλασαν κανονικα!

Γενικο Νοσοκομειο Κατερινης!

Ελπιζω να βοηθησα καπως......αν καποια εχει να προσθεσει κατι π δεν εβαλα ας μ πει να το βαλω μεσα!:grin:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Νομίζω υπάρχουν ειδικά στικακια στο φαρμακείο και σερβιέτες για αμνξαμκ υγρό.αλλαζουν χρώμα.καπιυ το χα διαβάσει.ποτε θα θυμηθούμε τη μυρωδιά του σπέρματος ένας θεός ξέρει.

@Dimitra K  @loyloy σας απαγορεψε ο γιατρος τις  επαφες ? εμας δεν μας ειπε κανεις τιποτα, ουτε και εμεις ρωτησαμε βεβαια αλλα τις επαφες μας  τις συνεχιζουμε κανονικα :-P 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τα ειδη φαρμακειου τα εχω παραγγειλει απο 2σελιδες Go Healthy Pharmacy και health&Beauty Shop Online τα πραγματα μ ΟΛΑ απο το jumbo οπως κ τα ηλεκτρικα ειδη τα ρουχα της μικρης τα μοιρασα minerva mayoral mothercare και τα λευκα ειδη κ αυτα απο τα jumbo μεχρι κ τα σακ βουαγιαζ απο το ιντερνετ τα πηρα φανταστειτε μονο την βαλιτσα πηραμε απο κοντα κ την καλαθουνα...

Συμφωνω απολυτα μαζι σου το αναφερουν στην λιστα π μ εδωσαν σε περιπτωση π δεν κατεβει κατευθειαν το γαλα ή πληγωθουν οι θηλες κ δεν μπορεις να θηλασεις(ας πουμε η ξαδερφη μ εβγαζε αιμα απο τις θηλες κ  δεν εκανε να θηλασει μεχρι να κλεισουν κ στην νυφη μ ετσι εγινε δεν ειχε γαλα της ηρθε την επομενη μερα τι να εκαναν εδωσαν ξενο)μονο για την πρωτη μερα κ μετα θηλασαν κανονικα!

Γενικο Νοσοκομειο Κατερινης!

Ελπιζω να βοηθησα καπως......αν καποια εχει να προσθεσει κατι π δεν εβαλα ας μ πει να το βαλω μεσα!:grin:

Κοίτα π.χ. η αδερφή μου που γέννησε στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης δεν θήλασε αμέσως λόγω αντιβίωσης αλλά αποστειρωτη από όσο ξέρω δεν πήρε ... Ίσως έχει να κάνει με το κάθε νοσοκομείο τι εχει οπότε πρέπει να δω σε αυτό που θα γεννήσω τι χρειάζεται...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...