Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Βαλεντινα μου επειδη κ γω ολο γυρω απο τα lorelli κινουμε ειδα ζωντανα  το Apollo στα Λητω κ μου φανηκε βαρυ να ξερεις ενω ενα αλλο που ηταν 13 κιλα παλι lorelli ηταν πιο ευκινητο γιατι ειχε τις μεγαλες 2 ροδες,νομιζω οτι οι 4 κολλανε καπως.εγω εχω λυμπιστει το  Arizona!! 170€ με καλαθουνα που δεν εχω

Α εστειλα στο Γαια e mail κ μου εστειλαν ολη τη λιστα οπως μου τα πες κ εσυ συν οτι παρεχουν τα παντα για το μωρο σεντονια πετσετες κρεμες μπιμπερο αν χρειαστει πιπιλες ,μεχρι κ μπιστολακι για τα μαλλια για μενα ,3.000€ θα δωσω πιστευω μας οφειλουν μια πετσετα! οποτε ξεανχωθηκα πολυ γιατι ακομη κ κατι εκτακτο χτυπα ξυλο να συμβει παιρνω μπιτζαμες εσωρουχα κ αλλαξιες για το μωρο κ φευγω!

Εννοειται να ρωτησεις να μη ντρεπεσαι για το sex ετσι αποκτησαμε τα μπεμπακια μας!παντως αν ειχες συσπασεις θα το χες νιωσει δε παιζει ειναι ενοχλητικο κ τρομαχτικο.!

Βρε να σε ρωτήσω.και εγώ στο γαια θα γεννήσω.καλα αν γεννησουμε ίδιες μέρες να βρεθούμε :)

να σε ρωτήσω?3000 γτ?μαζί με το γιατρό?γτ στο ίντερνετ είδα 1500 φτ 1800 καισαρική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Βρε να σε ρωτήσω.και εγώ στο γαια θα γεννήσω.καλα αν γεννησουμε ίδιες μέρες να βρεθούμε :)

να σε ρωτήσω?3000 γτ?μαζί με το γιατρό?γτ στο ίντερνετ είδα 1500 φτ 1800 καισαρική.

Α κοριτσι σοβαρα!εμενα τελικη ημερομηνια 19/12!εννοειται θα επικοινωνουμε κ θα ενημερωσω οταν θα μπω ελπιζω Δεκεμβρη κ οχι νωριτερα!Πηρα στο λογιστηριο κ μου ειπαν 1.650 € φυσιολογικα 

Κ ο γιατρος μ 1.500€

Ο γιατρος μου μ χει πει οτι κ καισαρικη να χρειαστει τα ιδια θα δωσω δε ξερω αν εχει κανει καποια συμφωνια.

Παρε να ρωτησεις μηπως ηταν παλιες τιμες?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitra K είπε:

Α κοριτσι σοβαρα!εμενα τελικη ημερομηνια 19/12!εννοειται θα επικοινωνουμε κ θα ενημερωσω οταν θα μπω ελπιζω Δεκεμβρη κ οχι νωριτερα!Πηρα στο λογιστηριο κ μου ειπαν 1.650 € φυσιολογικα 

Κ ο γιατρος μ 1.500€

Ο γιατρος μου μ χει πει οτι κ καισαρικη να χρειαστει τα ιδια θα δωσω δε ξερω αν εχει κανει καποια συμφωνια.

Παρε να ρωτησεις μηπως ηταν παλιες τιμες?

Καλά τα 100 πάνω 100 κάτω δεν με αγχωνουν. Είπες 3000 πριν και τρόμαξα γτ κα που εκεί τα υπολόγιζα με τον γιατρό.αρα παραμένω μέσα στους υπολογισμούς.θα πάρω τώρα την άλλη βδομάδα γτ λόγω γιατρού θα μου κάνουν πιο χαμηλή τιμή.τωρα μέτοχος είναι Δεν ξέρω.και δε με νοιάζει.αλλα μου πε 1000 με 1100 η κλινική να υπολογίζω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω π δεν μπορεσα να κρατηθω αναμεσα στις αγορες π εκανα με τα ηλεκτρικα ειδη πηρα κανα δυο φορμακια κ κορμακια ειναι 100%βαμβακερα κ απο τιμες σουπερ 5€ το ενα φορμακι και 2.5 το καθε κορμακι ειχαν απο οτι θυμαμαι!!!ειχα προλαβει κ ειχα παρει απο αλλες σελιδες κ δεν σκεφτηκα να κοιταξω εκει αλλιως απο εκει θα τα επερνα! Πηρα ομως κουβερτουλες πανουλες κ τετοια κ αυτα φοβερα κ οικονομικα!!!

Ναι ε? Γιατι εριξα μια ματια σε λητω και πρεναταλ και ειναι πανακριβα! Απλα φοβομουνα το jumbo μηπως δεν ηταν καλα ποιοτικα για το δερμα του μωρου! Αλλα αφου πηρες και τα ειδες θα παω μια βολτα να παρω απο κει! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Ναι ε? Γιατι εριξα μια ματια σε λητω και πρεναταλ και ειναι πανακριβα! Απλα φοβομουνα το jumbo μηπως δεν ηταν καλα ποιοτικα για το δερμα του μωρου! Αλλα αφου πηρες και τα ειδες θα παω μια βολτα να παρω απο κει! 

Ναι δεν το περιμενα σε ποιοτητα ειναι ιδια με αυτα π πηρα απο μαγαζια μαρκες υποτιθεται!!!!! Να πας ειναι οικονομικα!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλά τα 100 πάνω 100 κάτω δεν με αγχωνουν. Είπες 3000 πριν και τρόμαξα γτ κα που εκεί τα υπολόγιζα με τον γιατρό.αρα παραμένω μέσα στους υπολογισμούς.θα πάρω τώρα την άλλη βδομάδα γτ λόγω γιατρού θα μου κάνουν πιο χαμηλή τιμή.τωρα μέτοχος είναι Δεν ξέρω.και δε με νοιάζει.αλλα μου πε 1000 με 1100 η κλινική να υπολογίζω.

Ναι βρε 3.000€ μαζι με το γιατρο!αλλα αν σου πε 1000 για το Γαια πολυ καλα!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Dimitra K είπε:

Ναι βρε 3.000€ μαζι με το γιατρο!αλλα αν σου πε 1000 για το Γαια πολυ καλα!!

Ναι.παντως ρώτησα τη ξαδέρφη μ που γέννησε εκει πέρισυ και πριν 8 χρόνια στο μητέρα και μου πε πολυ καλύτερο το γαια.ηταν ευχαριστημένη και από το προσωπικό και ολ α.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εσυ πηρες καθισματακι;;;; @Cath3rine

Ειναι πολλη ομορφα κοριτσιι!!!!

Εγω ειπα σε 2εβδομαδες π θα ειμαι 29η να ξεκινησω να πλενω και οταν τελειωσει το πλυσιμο κ το σιδερωμα να αρχισω να πακεταρω πιστευω μεχρι 33η θα εχω τελειωσει με της μπεμπας! Κ μετα θα ξεκινησω με την δικια μ! Σε 1εβδομαδα την δικη μ ετοιμη θα την εχω!

Εγω εχω βαλει στο ματι ενα ωραίο.. Ταιριάζει κ με τκ αμάξι γτ εχουμε κ στυλ χαχαχαχαχα ίσως περιμενω να επιστρέψει ο άντρας μ να πάμε μαζι να το πάρουμε.. Κ εμάς δωρο η μαμα μ το κάνει!! Εγω ήδη πλένω ρούχα.. Σεντόνια κλπ κι απο βδομαδα ισωσ κανω σάκο,!!

Ο μικρος πλεον ξεκίνησε κ κλωτσάει πολυ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εγω εχω βαλει στο ματι ενα ωραίο.. Ταιριάζει κ με τκ αμάξι γτ εχουμε κ στυλ χαχαχαχαχα ίσως περιμενω να επιστρέψει ο άντρας μ να πάμε μαζι να το πάρουμε.. Κ εμάς δωρο η μαμα μ το κάνει!! Εγω ήδη πλένω ρούχα.. Σεντόνια κλπ κι απο βδομαδα ισωσ κανω σάκο,!!

Ο μικρος πλεον ξεκίνησε κ κλωτσάει πολυ!!!! 

Ναι αστα να πανε κ εμενα η μικρη απορω ποιες ωρες κοιμαται...μαλλον ποτε χαχαχ!!! Κ τωρα π γραφω κανει κατι τρελα!!! Με τρελενεεειιιιι χαζομαμα θα γινω απο οτι βλεπωωω..εγω θα ξεκινησω σε κανα δυο εβδομαδες πλυσιμο τα ρουχα της μικρης σεντονια κουβερτες κλπ θα βαλω τον αντρα μ να σιδερωσει οσα αφησω εγω κ θα την ετοιμασω απο εκει κ περα! Κ μετα θα πιασω κ τα δικα μ....απο αγορες εμειναν μονο τα δικα μ κ οχι ολα(1ζευγαρι πυτζαμες 1νυχτικια 1ρομπα 3σουτιεν θηλασμου 5βρακακια παντοφλες νεσεσερ και οι πετσετες....)τα υπολοιπα δικα μ τα εχω! Τα εχω ετοιμα για παραγγελια στο καλαθι του jumbo! Να σε ρωτησω τι απορρυπαντικο-μαλακτικο θα χρησιμοποιησεις για τα ρουχα του μωρου ρωτησα γνωμες στους κοντινους μ κ κατεληξα στο αρκαδι με πρασινο σαπουνι κ απορρυπαντικο κ μαλακτικο το ιδιο!!! Το χρησιμοποιουσε η ξαδερφη μ στην μπεμπα της κ εμεινε ευχαριστημενη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι αστα να πανε κ εμενα η μικρη απορω ποιες ωρες κοιμαται...μαλλον ποτε χαχαχ!!! Κ τωρα π γραφω κανει κατι τρελα!!! Με τρελενεεειιιιι χαζομαμα θα γινω απο οτι βλεπωωω..εγω θα ξεκινησω σε κανα δυο εβδομαδες πλυσιμο τα ρουχα της μικρης σεντονια κουβερτες κλπ θα βαλω τον αντρα μ να σιδερωσει οσα αφησω εγω κ θα την ετοιμασω απο εκει κ περα! Κ μετα θα πιασω κ τα δικα μ....απο αγορες εμειναν μονο τα δικα μ κ οχι ολα(1ζευγαρι πυτζαμες 1νυχτικια 1ρομπα 3σουτιεν θηλασμου 5βρακακια παντοφλες νεσεσερ και οι πετσετες....)τα υπολοιπα δικα μ τα εχω! Τα εχω ετοιμα για παραγγελια στο καλαθι του jumbo! Να σε ρωτησω τι απορρυπαντικο-μαλακτικο θα χρησιμοποιησεις για τα ρουχα του μωρου ρωτησα γνωμες στους κοντινους μ κ κατεληξα στο αρκαδι με πρασινο σαπουνι κ απορρυπαντικο κ μαλακτικο το ιδιο!!! Το χρησιμοποιουσε η ξαδερφη μ στην μπεμπα της κ εμεινε ευχαριστημενη!

Βαλεντίνα μου, στα βρεφικά ρούχα τον πρώτο χρόνο δεν χρειάζεται μαλακτικό, γιατί το δερματακι τους είναι ευαίσθητο. Άσε που τα βρεφικά απορρυπαντικά αφήνουν τα ρούχα πολύ μαλακά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι αστα να πανε κ εμενα η μικρη απορω ποιες ωρες κοιμαται...μαλλον ποτε χαχαχ!!! Κ τωρα π γραφω κανει κατι τρελα!!! Με τρελενεεειιιιι χαζομαμα θα γινω απο οτι βλεπωωω..εγω θα ξεκινησω σε κανα δυο εβδομαδες πλυσιμο τα ρουχα της μικρης σεντονια κουβερτες κλπ θα βαλω τον αντρα μ να σιδερωσει οσα αφησω εγω κ θα την ετοιμασω απο εκει κ περα! Κ μετα θα πιασω κ τα δικα μ....απο αγορες εμειναν μονο τα δικα μ κ οχι ολα(1ζευγαρι πυτζαμες 1νυχτικια 1ρομπα 3σουτιεν θηλασμου 5βρακακια παντοφλες νεσεσερ και οι πετσετες....)τα υπολοιπα δικα μ τα εχω! Τα εχω ετοιμα για παραγγελια στο καλαθι του jumbo! Να σε ρωτησω τι απορρυπαντικο-μαλακτικο θα χρησιμοποιησεις για τα ρουχα του μωρου ρωτησα γνωμες στους κοντινους μ κ κατεληξα στο αρκαδι με πρασινο σαπουνι κ απορρυπαντικο κ μαλακτικο το ιδιο!!! Το χρησιμοποιουσε η ξαδερφη μ στην μπεμπα της κ εμεινε ευχαριστημενη!

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγω έπλυνα με υγρο πλυντηρίου Αρκάδι νομίζω με ελιά.. Είναι πράσινο... Μαλακτικό δεν βαζω ουτε στα δικα μας.. Γτ τα μωρα δεν θέλουν έντονες μυρωδιές κ δεν τα πολύ συμπαθώ κ εγω.. 

Παρεπιπτόντως λιγα υγρά πλυντηρίου βρήκα να μυρίζουν ωραία.. Κάποια ήταν απαίσια.. Να τα μυρίσεις πριν πάρεις οπωσδήποτε γτ η καθεμία μας, εχει κ αλλο γούστο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγω έπλυνα με υγρο πλυντηρίου Αρκάδι νομίζω με ελιά.. Είναι πράσινο... Μαλακτικό δεν βαζω ουτε στα δικα μας.. Γτ τα μωρα δεν θέλουν έντονες μυρωδιές κ δεν τα πολύ συμπαθώ κ εγω.. 

Παρεπιπτόντως λιγα υγρά πλυντηρίου βρήκα να μυρίζουν ωραία.. Κάποια ήταν απαίσια.. Να τα μυρίσεις πριν πάρεις οπωσδήποτε γτ η καθεμία μας, εχει κ αλλο γούστο!!! 

Εμείς προδερμ γιατί στον άντρα μου δεν άρεσε η μυρωδιά απ' το Αρκάδι.... Πιστεύω θα το αλλάξω όμως! Μαλακτικό κ εμείς δε θα χρησιμοποιήσουμε στο μωρό... Επίσης σκέφτηκα μήπως κ τα νυχτικά του μαιευτηρίου τα πλύνω μαζί με τα βρεφικά... Χαζομαρα;

Καλημέρα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγω έπλυνα με υγρο πλυντηρίου Αρκάδι νομίζω με ελιά.. Είναι πράσινο... Μαλακτικό δεν βαζω ουτε στα δικα μας.. Γτ τα μωρα δεν θέλουν έντονες μυρωδιές κ δεν τα πολύ συμπαθώ κ εγω.. 

Παρεπιπτόντως λιγα υγρά πλυντηρίου βρήκα να μυρίζουν ωραία.. Κάποια ήταν απαίσια.. Να τα μυρίσεις πριν πάρεις οπωσδήποτε γτ η καθεμία μας, εχει κ αλλο γούστο!!! 

Καλημέραααα. Καπου ειχα διαβασει οτι πρεπει να τα ξεπλενεις κιολας 2η φορα μετα για να μην μενει καθολου καταλοιπο απο το απορρυπαντικο. Ειναι ευαισθητα τα κορμακια τους κ μπορει να τα πειραζει. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ioio είπε:

Βαλεντίνα μου, στα βρεφικά ρούχα τον πρώτο χρόνο δεν χρειάζεται μαλακτικό, γιατί το δερματακι τους είναι ευαίσθητο. Άσε που τα βρεφικά απορρυπαντικά αφήνουν τα ρούχα πολύ μαλακά. 

Ευχαριστω για την πληροφορια δεν θα χρησιμοποιησω μαλακτικο!!

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγω έπλυνα με υγρο πλυντηρίου Αρκάδι νομίζω με ελιά.. Είναι πράσινο... Μαλακτικό δεν βαζω ουτε στα δικα μας.. Γτ τα μωρα δεν θέλουν έντονες μυρωδιές κ δεν τα πολύ συμπαθώ κ εγω.. 

Παρεπιπτόντως λιγα υγρά πλυντηρίου βρήκα να μυρίζουν ωραία.. Κάποια ήταν απαίσια.. Να τα μυρίσεις πριν πάρεις οπωσδήποτε γτ η καθεμία μας, εχει κ αλλο γούστο!!! 

Καλημερα κοριτσια!!! το ακραδι το πρασινο π λες το εχω μυρισει κ μ αρεσε αρκετα αυτο θα παρω ειναι χωρις πολλα πολλα μεσα κ μ αρεσε...επισης ειναι υγρο κ οχι σκονη για να αφησει καταλοιπα και μπαινει μεσα στο πληντυριο η δοση οχι στο πορτακι μαζι με το πλαστικο δοσομετρητη!!! 

 

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Εμείς προδερμ γιατί στον άντρα μου δεν άρεσε η μυρωδιά απ' το Αρκάδι.... Πιστεύω θα το αλλάξω όμως! Μαλακτικό κ εμείς δε θα χρησιμοποιήσουμε στο μωρό... Επίσης σκέφτηκα μήπως κ τα νυχτικά του μαιευτηρίου τα πλύνω μαζί με τα βρεφικά... Χαζομαρα;

Καλημέρα κορίτσια!

Κ εγω θα πλυνω κ τα δικα μ με το αρκαδι του μωρου εε ολο αγγαλια θα ειναι δεν θα ηθελα να μυριζει εντονες μυρωδιες!

Παρεπιπτοντως μην παρετε το septona calm&care απορρυπαντικο τα εχω μυρισει ολα τα βρεφικα αυτο βρωμοκοπαει βρε κοριτσια απορω δεν το βλεπουν οτι μυριζει ασχημα να το αλλαξουν;;,


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημέραααα. Καπου ειχα διαβασει οτι πρεπει να τα ξεπλενεις κιολας 2η φορα μετα για να μην μενει καθολου καταλοιπο απο το απορρυπαντικο. Ειναι ευαισθητα τα κορμακια τους κ μπορει να τα πειραζει. 

Κι εγώ τα ξεπλενω δύο φορές, αλλά εμείς έχουμε κι εγώ και ο άντρας μου ευαίσθητο δέρμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...