Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Καλε κορίτσια σε τι τροφή έχετε τη μεγαλύτερη τιμή στο ζάχαρο? Έφαγα για πρωινό 1 2%Γιαούρτι και 2 μαύρες φρυγανιές και μου ανέβασε 131.ενω με το φαγητό γενικότερα μου ανεβάζει βαριά 95 μέχρι στιγμής.τι κουλο κι αυτό 

Μήπως έχεις ψηλό νηστείας όταν ξυπνάς; Τρως πριν τον ύπνο κάτι; Εμένα με ανεβάζει ο υδατάνθρακας παρά πολύ! Όχι τόσο που λες με αυτή τη ποσότητα που περιγράφεις, αλλά αρκετά! Τώρα δεν έχω αντιπροσωπευτικό παράδειγμα να αναφέρω γιατί με την ινσουλίνη γο κρατάω όσο μπορώ σε ένα επίπεδο. Τι όριο σου έχει δώσει μεταγευματικα; 

 

πρίν από 46 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!!!πως πατε απο πονους σε πλατη.. Θώρακα και μεση:;;;

Εγώ πόνους μόνο στη λεκάνη και στο ηβικο οστο, πως στο καλό λέγεται αυτό.... με ξεκούραση πολύ όμως μου περνάνε γιατί αν αρχίσω να πονάω δε μπορώ να κάνω ούτε βήμα πάω σαν γιαγιούλα διασταύρωση με πιγκουίνο.

καλημερα σας κορίτσια όμορφα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσιααα!! Πονο κ εγω στην λεκανη λιιιγο στην μεση κ στο υβικο οστο!!! Δεν αντεξα κοριτσια παρηγγειλα απο το σπιτοτεστ 2κασετες τεστ για αμνιακο υγρο θα εσκαγα τοσα υγρα....αρνητικο βγηκε!!! Εσεις τι κανετε;;;; 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , noni90 είπε:

Μήπως έχεις ψηλό νηστείας όταν ξυπνάς; Τρως πριν τον ύπνο κάτι; Εμένα με ανεβάζει ο υδατάνθρακας παρά πολύ! Όχι τόσο που λες με αυτή τη ποσότητα που περιγράφεις, αλλά αρκετά! Τώρα δεν έχω αντιπροσωπευτικό παράδειγμα να αναφέρω γιατί με την ινσουλίνη γο κρατάω όσο μπορώ σε ένα επίπεδο. Τι όριο σου έχει δώσει μεταγευματικα; 

 

Εγώ πόνους μόνο στη λεκάνη και στο ηβικο οστο, πως στο καλό λέγεται αυτό.... με ξεκούραση πολύ όμως μου περνάνε γιατί αν αρχίσω να πονάω δε μπορώ να κάνω ούτε βήμα πάω σαν γιαγιούλα διασταύρωση με πιγκουίνο.

καλημερα σας κορίτσια όμορφα!!

Α ναιι... Κ λεκάνη εχω αρκετο κ προσαγωγους αν αυτο εννοεις υβικο οστό... Αρκετο καιρο τωρα...!!!! Παράπονο δεν εχω.. Ααααα.... Ολα μαζι τα χω!! Αλλα πολυ πλατη κ θώρακας... Ξεκίνησε τιν τελευταίο μηνα 

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσιααα!! Πονο κ εγω στην λεκανη λιιιγο στην μεση κ στο υβικο οστο!!! Δεν αντεξα κοριτσια παρηγγειλα απο το σπιτοτεστ 2κασετες τεστ για αμνιακο υγρο θα εσκαγα τοσα υγρα....αρνητικο βγηκε!!! Εσεις τι κανετε;;;; 

Καλημερα κοριτσι μου... Ε αφου ηρεμησες καλα εκανες...!!!σημερα κορίτσια κρυο, με ήλιο εδω έχουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Καλε τι αερας ειναι αυτος?? Μου διελυσε ολες τις γλαστρες, ματι δεν εκλεισα ολη μερα φυσουσε τοσο πολυ που ακουγοταν σαν να γινεται σεισμος!!! 

Εμενα η πλατη ποναει μονο προς το παρον αλλα δεν μπορω να κατσω καν σε καρεκλα πολλη ωρα γτ υποφερω. Με πιανει ψηλα στην πλατη αφορητος πονος


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Cath3rine είπε:

 

Καλημερα κοριτσι μου... Ε αφου ηρεμησες καλα εκανες...!!!σημερα κορίτσια κρυο, με ήλιο εδω έχουμε! 

Ναι ηρεμησααα!!! Και εδω ηλιος με δοντια....κρυοοο γκρρρρρ.....εκανα ζεστο καφεδακι και καθομαι καμαρωνω τον αντρα μ π βαφει το σπιτι μεσα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Καλε τι αερας ειναι αυτος?? Μου διελυσε ολες τις γλαστρες, ματι δεν εκλεισα ολη μερα φυσουσε τοσο πολυ που ακουγοταν σαν να γινεται σεισμος!!! 

Εμενα η πλατη ποναει μονο προς το παρον αλλα δεν μπορω να κατσω καν σε καρεκλα πολλη ωρα γτ υποφερω. Με πιανει ψηλα στην πλατη αφορητος πονος

Κι εδώ σαν χειμώνας είναι.. Δεν μπορω να κρύψω την χαρα μου όμως.. Μου αρεσει το χουχούλιασμα...!!! 

Ακριβως κ εγω παρατήρησα οτι σε καρέκλα πλεον δεν αντέχω γτ μετα είναι αφορητος ο,πόνος.. Θελω να ξαπλώνω..!

Ο θωρακας φτερνιζομαι κ νιωθω σπάνε τα κόκαλα....! Να ναι καλα η μανούλα μου που με τρίβει... Αλλιως ούτε να κοιμηθω δν μπορώ.. Τα υπόλοιπα είναι υποφερτα τα είχα κ απο πριν.. Απο τις αρχες... εξαλλου! 

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ηρεμησααα!!! Και εδω ηλιος με δοντια....κρυοοο γκρρρρρ.....εκανα ζεστο καφεδακι και καθομαι καμαρωνω τον αντρα μ π βαφει το σπιτι μεσα!!!

Την καλύτερη δουλεια κάνεις!!! Πωω ζεστο καφεδάκι.. Γαλλικό.. Μου χει λείψει..!αλλα δεν μπορώ να πιω με τπτ... Ενω πριν έπινα παρα πολυ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλε κορίτσια σε τι τροφή έχετε τη μεγαλύτερη τιμή στο ζάχαρο? Έφαγα για πρωινό 1 2%Γιαούρτι και 2 μαύρες φρυγανιές και μου ανέβασε 131.ενω με το φαγητό γενικότερα μου ανεβάζει βαριά 95 μέχρι στιγμής.τι κουλο κι αυτό 

Εγω απο οτι εχω καταλαβει καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος! Αλλα πραγματα πειραζουν εμενα αλλα εσενα! Επισης θελει χρονο για να σταθεροποιηθει η κατασταση! Και γω ακομα εχω κατι ανεξηγητα σκαμπανεβασματα!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ κορίτσια ζεστό καφεδάκι κ χαζεύω απ τη τζαμαρία τη φουρτούνα στη θάλασσα! 

πρίν από 13 λεπτά , Cath3rine είπε:

Α ναιι... Κ λεκάνη εχω αρκετο κ προσαγωγους αν αυτο εννοεις υβικο οστό... Αρκετο καιρο τωρα...!!!! Παράπονο δεν εχω.. Ααααα.... Ολα μαζι τα χω!! Αλλα πολυ πλατη κ θώρακας... Ξεκίνησε τιν τελευταίο μηνα 

Καλημερα κοριτσι μου... Ε αφου ηρεμησες καλα εκανες...!!!σημερα κορίτσια κρυο, με ήλιο εδω έχουμε! 

Εννοώ το οστό ανάμεσα στους προσαγωγούς χαχαχα αλλά κ προσαγωγούς πονάω μερικες φορές εξ ού και το πιγκουινοπερπατημα! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Cath3rine είπε:

 

Την καλύτερη δουλεια κάνεις!!! Πωω ζεστο καφεδάκι.. Γαλλικό.. Μου χει λείψει..!αλλα δεν μπορώ να πιω με τπτ... Ενω πριν έπινα παρα πολυ! 

Πολλη μ αρεσει αυτος ο καιρος τρελενομαιιι.......δεν επινε καφε αλλα τωρα π εχει κρυο μ αρεσει να πινω μιση κουπιτσα ετσι για το καλο!!! Ειναι λογικο να ποναμε πλεον μεγαλωνει ενα ανθρωπακι μεσα μας!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Κ εγώ κορίτσια ζεστό καφεδάκι κ χαζεύω απ τη τζαμαρία τη φουρτούνα στη θάλασσα! 

Εννοώ το οστό ανάμεσα στους προσαγωγούς χαχαχα αλλά κ προσαγωγούς πονάω μερικες φορές εξ ού και το πιγκουινοπερπατημα! 

 

Εντάξει το ίδιο λεμε.. Χαχαχαχαχα να μην ανησυχω ότι είμαι μονο εγω χαχαχα 

 

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πολλη μ αρεσει αυτος ο καιρος τρελενομαιιι.......δεν επινε καφε αλλα τωρα π εχει κρυο μ αρεσει να πινω μιση κουπιτσα ετσι για το καλο!!! Ειναι λογικο να ποναμε πλεον μεγαλωνει ενα ανθρωπακι μεσα μας!!

Εμενα ηταν απο τα πρώτα συμπτώματα η απέχθεια για καφε αλλα δν το είχα καταλάβει.... 

Αχ μεγαλώνει.... Αντε να βγει θελω να το αντικρίσω!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εντάξει το ίδιο λεμε.. Χαχαχαχαχα να μην ανησυχω ότι είμαι μονο εγω χαχαχα 

 

Εμενα ηταν απο τα πρώτα συμπτώματα η απέχθεια για καφε αλλα δν το είχα καταλάβει.... 

Αχ μεγαλώνει.... Αντε να βγει θελω να το αντικρίσω!!!! 

Το ιδιο κοκαλο λεμε ολεςς!!! Χαχχαχα......

Και εγω ανυπομονω να την παρω αγγαλιτσα.....!!! 

Αληθεια επομενο ραντεβου ποτε εχετε και ποσο εβδομαδων θα ειστε;;;

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εγω απο οτι εχω καταλαβει καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος! Αλλα πραγματα πειραζουν εμενα αλλα εσενα! Επισης θελει χρονο για να σταθεροποιηθει η κατασταση! Και γω ακομα εχω κατι ανεξηγητα σκαμπανεβασματα!

Ευτυχως εγω με 4-5 μερες διατροφή κατέβηκαν ολα...!τωρα συντηρουμε.. Και κανω μια φορα μετησεις την βδομαδα.. Αλλα νομίζω οτι παιζει ρόλο κ η ποσότητα πχ υδατάνθρακων.. Για παραδειγμα εμενα μ είχε πει να τρωω τα 2/3 μακαρόνια η οτιδήποτε αλλο σε υδατανθρακα κ να τρωω πριν σαλατα.. Ετσι είναι σαν να τρως ολικής...

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το ιδιο κοκαλο λεμε ολεςς!!! Χαχχαχα......

Και εγω ανυπομονω να την παρω αγγαλιτσα.....!!! 

Αληθεια επομενο ραντεβου ποτε εχετε και ποσο εβδομαδων θα ειστε;;;

Τετάρτη πρωί εχω να παω εγω..! Και θα μαι 28+6...!περναειιι ο καιρός.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Cath3rine είπε:

 

Τετάρτη πρωί εχω να παω εγω..! Και θα μαι 28+6...!περναειιι ο καιρός.... 

Αντε να περασει ο καιρος αυτος ο λιγος π εμεινε....εγω εχω στο δημοσιο 10/10 (29+3) και στον γιατρο μ εξω 26/10 (31+5)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αντε να περασει ο καιρος αυτος ο λιγος π εμεινε....εγω εχω στο δημοσιο 10/10 (29+3) και στον γιατρο μ εξω 26/10 (31+5)

Εχουμε διαφορά  μονο 3-4 μέρες εμεις δλδ... Κι εγω σε δημοσιο εχω ραντεβού κ μετα 22/10 εχω το doppler! 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω πως κ πως να το δω το μωράκι μας.... αύριο μπαίνω στην 27η βδομάδα, έχω ακόμα πολύ καιρό βέβαια.... αλλά με έχει πιάσει Ανυπομονησία.. ακόμα μερικες φορές δε το πιστεύω ότι έχουμε φτάσει ως εδώ κ λέω μακαρι να μας αξιώσει ο Θεός να πάνε όλα καλά κ να κάνουμε γερά μπεμπακια!

καφε εγώ ξεκίνησα να πίνω πριν κανένα μήνα... αλλά ξέπλυμα όχι καφέ χαχαχα... πολύ νερωμένο..... τον είχα κόψει δε μπορούσα να πιω στην αρχή, απ τα πρώτα συμπτώματα κ εμένα η απέχθεια προς τον καφέ, που εγώ είχα λατρεία δε μπορούσα χωρίς καφέ το πρωί δεν άνοιγε το μάτι!!!

. κορίτσια άσχετο σας είπε ο γιατρός σας ότι θα σας βλέπει πιο συχνά από κάποιο σημείο και μετά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...