Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Βαλεντίνα μου χρόνια σου πολλά! Να τα εκατοστήσεις και να χαίρεσαι την κοράκλα σου! 

Εμείς καθαρά Δευτέρα πήγαμε στη μαμά μου και φάγαμε, αφου  πήγαμε για καφεδάκι πρώτα εννοείται με τις φίλες μου ! 

Σήμερα έχει παλιοκαιρο και δεν πήγαμε πουθενα. ..  Από ύπνο είμαστε στα ίδια το βράδυ καθε 2 ωρες περιπου ξυπναει, αλλά συνήθισα μπορώ να πω. Το χω πάρει απόφαση μάλλον θα έλεγα καλύτερα χαχαχα! 

 

Χαχαχα τα ιδια κ μεις. Ανα 2ωρο ακριβως. Μου λενε οτι θα στρωσει και ζω με την ελπιδα!!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!

Εμενα μαλλον με κολλησε ο αντρας μου και σημερα εχω πονολαιμο και λιγα δεκατα. Εχω τρελαθει. Φοβαμαι μη κολλησω το μωρο ρε γαμωτο. Επρεπε να τον ειχα κλειδωσει στο παταρι, εγω φταιω :angry:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Εμενα μαλλον με κολλησε ο αντρας μου και σημερα εχω πονολαιμο και λιγα δεκατα. Εχω τρελαθει. Φοβαμαι μη κολλησω το μωρο ρε γαμωτο. Επρεπε να τον ειχα κλειδωσει στο παταρι, εγω φταιω :angry:

Καλημέρα κορίτσι τι κανει το μπεμπε; βαλε μασκα μην το κολλησεις γιατί ειστε πολυ μικρούλια εινα κριμα. Η δικια μου ολο το βραδυ ξυπναγε χαμως και σας σκέφτηκα  εσας τις φρεσκες μανουλες που ξυπνανε συνέχεια και λέω τι περνανε αυτα τα κοριτσια δυσκολο το βραδυνο ξύπνημα. Κλειδωστον στο παταρι εγω τον εχω στειλει στο καναπε εκει κοιματε γιατι αρρώστησε πιως του φτεει αφου δεν προσεχε. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι τι κανει το μπεμπε; βαλε μασκα μην το κολλησεις γιατί ειστε πολυ μικρούλια εινα κριμα. Η δικια μου ολο το βραδυ ξυπναγε χαμως και σας σκέφτηκα  εσας τις φρεσκες μανουλες που ξυπνανε συνέχεια και λέω τι περνανε αυτα τα κοριτσια δυσκολο το βραδυνο ξύπνημα. Κλειδωστον στο παταρι εγω τον εχω στειλει στο καναπε εκει κοιματε γιατι αρρώστησε πιως του φτεει αφου δεν προσεχε. 

Γεια σου κοριτσι μου! Καλα ειναι προς το παρον. Φοβαμαι ομως μην το κολλησουμε. Αν και μαλλον δεν ειναι ιωση, αλλα απλο κρυολογημα, αλλα και παλι φοβαμαι. Με μασκα ειμαι απο το πρωι. Η δικη σου γιατι ξυπναγε? Ποναει η ψυχουλα? Βγαζει δοντακι?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Προσωπικα ειμαι χαλια κουραστηκα παρα πολυ χωρις καμια βοηθεια κ αυπνια νιωθω οτι δεν αντεχω αλλο ποναω παντου κ κλαιει συνεχεια αν την αφησω απ την αγκαλια ....αυτοκολλητες ...κ ουτε πιπιλα παιρνει να ησυχασει το κεφαλι μ για 10 λεπτα δεν αντεχω....


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Εμενα μαλλον με κολλησε ο αντρας μου και σημερα εχω πονολαιμο και λιγα δεκατα. Εχω τρελαθει. Φοβαμαι μη κολλησω το μωρο ρε γαμωτο. Επρεπε να τον ειχα κλειδωσει στο παταρι, εγω φταιω :angry:

Χαπακωσου να προλάβεις οτι μπορείς!! Εγω τον αφησα καβαλα τον δικο μ κ χτες ηρθε Θεσσαλονίκη.. Λεει είναι καλα... Εγω αύριο θα παω Θεσσαλονίκη.. Να μαι σίγουρη.. 3 μέρες σίγουρα θελει να κάνει τον κύκλο τους η γαστρεντερίτιδα...

Γτ δεν τον κλειδωσες εσυ:::ε;; χαχαχα

πρίν από 1 λεπτό , Dimitra K είπε:

Καλημερα! Προσωπικα ειμαι χαλια κουραστηκα παρα πολυ χωρις καμια βοηθεια κ αυπνια νιωθω οτι δεν αντεχω αλλο ποναω παντου κ κλαιει συνεχεια αν την αφησω απ την αγκαλια ....αυτοκολλητες ...κ ουτε πιπιλα παιρνει να ησυχασει το κεφαλι μ για 10 λεπτα δεν αντεχω....

Υπομονη κορίτσι μου.που,θα πάει θα μπείτε κ εσείς σ ένα πρόγραμμα... Εύχομαι σύντομα.. Εσυ θηλάζεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitra K είπε:

Καλημερα! Προσωπικα ειμαι χαλια κουραστηκα παρα πολυ χωρις καμια βοηθεια κ αυπνια νιωθω οτι δεν αντεχω αλλο ποναω παντου κ κλαιει συνεχεια αν την αφησω απ την αγκαλια ....αυτοκολλητες ...κ ουτε πιπιλα παιρνει να ησυχασει το κεφαλι μ για 10 λεπτα δεν αντεχω....

Σαν να το εγραψα εγω χαχαχα. Ακριβως τα ιδια. Δεν με αφηνει να κανω τπτ. Και εχω και την μανα μου απο πανω να μου λεει εεε, το εμαθες στην αγκαλια για αυτο! Μου φαινεται θα παει πακετο με τον αντρα στο παταρι κ αυτη, την τρωει ο απαυτος της χαχαχα

Just now, Cath3rine είπε:

Χαπακωσου να προλάβεις οτι μπορείς!! Εγω τον αφησα καβαλα τον δικο μ κ χτες ηρθε Θεσσαλονίκη.. Λεει είναι καλα... Εγω αύριο θα παω Θεσσαλονίκη.. Να μαι σίγουρη.. 3 μέρες σίγουρα θελει να κάνει τον κύκλο τους η γαστρεντερίτιδα...

Γτ δεν τον κλειδωσες εσυ:::ε;; χαχαχα

Αχαχαχαχα, φιλεναδα κακως που τον αφησα να αλωνιζει αμεριμνος. Οριστε εσυ μια χαρα τα κανονισες. Πιστευω κ γω οτι θα ειναι ενταξει μετα απο 3 μερες. Ο μικρος σου τι κανει? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Καλα ειναι προς το παρον. Φοβαμαι ομως μην το κολλησουμε. Αν και μαλλον δεν ειναι ιωση, αλλα απλο κρυολογημα, αλλα και παλι φοβαμαι. Με μασκα ειμαι απο το πρωι. Η δικη σου γιατι ξυπναγε? Ποναει η ψυχουλα? Βγαζει δοντακι?

Δεν ξερω ρουθουνιζε λιγο αλλα ουτε μυξες ουτε πυρετό ουτε βηχα εχει. Της εχουν ασπριση τα δυο πανω και το ενα κατω. Πηρα την παιδίατρο καο μου λέει μαλλον ειναι απο τα δοντια παρακουλουθατην και βλεπουμε θα κανω αυτο. Να δω πως θα είναι και σήμερα μακάρι να την γλυτωσουν τα μικρα μας. 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Δεν ξερω ρουθουνιζε λιγο αλλα ουτε μυξες ουτε πυρετό ουτε βηχα εχει. Της εχουν ασπριση τα δυο πανω και το ενα κατω. Πηρα την παιδίατρο καο μου λέει μαλλον ειναι απο τα δοντια παρακουλουθατην και βλεπουμε θα κανω αυτο. Να δω πως θα είναι και σήμερα μακάρι να την γλυτωσουν τα μικρα μας. 

 

Ωχ μωρε αγαπουλα μου... ελπιζω να περασει και να μην ταλαιπωρηθει η μικρη σου. Εμενα σημερα πνιγηκε στον υπνο του. Μαλλον του ανεβηκε το γαλα  δεν ξερω, αλλα εριξε τρομερη τσιριδα επειδη γεμισαν τα ρουθουνια του γαλα κ δεν μπορουσε να παρει ανασα. Πεταχτηκα στο δευτερολεπτο και τον γυρισα μπρουμυτα, με αγκαλιτσα και κουνημα ηρεμησε. Απο την αλλη ο αντρας μου αγεροχος ροχαλιζε δεν πηρε χαμπαρι τιποτα. Απορω πραγματικα. Αν πχ ελειπα, δεν θα το ακουγε??? :wacko:

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ωχ μωρε αγαπουλα μου... ελπιζω να περασει και να μην ταλαιπωρηθει η μικρη σου. Εμενα σημερα πνιγηκε στον υπνο του. Μαλλον του ανεβηκε το γαλα  δεν ξερω, αλλα εριξε τρομερη τσιριδα επειδη γεμισαν τα ρουθουνια του γαλα κ δεν μπορουσε να παρει ανασα. Πεταχτηκα στο δευτερολεπτο και τον γυρισα μπρουμυτα, με αγκαλιτσα και κουνημα ηρεμησε. Απο την αλλη ο αντρας μου αγεροχος ροχαλιζε δεν πηρε χαμπαρι τιποτα. Απορω πραγματικα. Αν πχ ελειπα, δεν θα το ακουγε??? :wacko:

 

Ωχ το μωρακι γιατι σου εχει ξανα συμβει; βαλτου ενα σεντονακι απο κατω σαν μαξιλαρι να εχει λιγο κλεισει το κεφαλακι του να ειναι λιγο πιο ψηλα. Χαμπάρι αν ελειπες θα ειχε το νου του. εμενα ακουει ευτυχως σπανια να μην ακουσει ελπιζω σημερα να κοιμηθεί γιατι ειμαι χαλια δεν θα αντεξω αλλο ξενυχτη. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Σαν να το εγραψα εγω χαχαχα. Ακριβως τα ιδια. Δεν με αφηνει να κανω τπτ. Και εχω και την μανα μου απο πανω να μου λεει εεε, το εμαθες στην αγκαλια για αυτο! Μου φαινεται θα παει πακετο με τον αντρα στο παταρι κ αυτη, την τρωει ο απαυτος της χαχαχα

Αχαχαχαχα, φιλεναδα κακως που τον αφησα να αλωνιζει αμεριμνος. Οριστε εσυ μια χαρα τα κανονισες. Πιστευω κ γω οτι θα ειναι ενταξει μετα απο 3 μερες. Ο μικρος σου τι κανει? 

Καλα είναι το μικρακι μου.  Μεγαλώνει καλε μερα με τη μερα...!Αχ...εδω στη γιαγιά κοιμαται συνέχεια... Εχουμε το στάνταρ 6-7 ωρες το βράδυ  .ξυπνάει τρώει κ ξανά κοιμάται 2-4 ώρες οπως λεει κ η @loyloy .κ μετα μεσημέρι ξανά κοιμάται.. Κ κατά τις 7:30 ξανά κοιμάται... Γενικά το, πουλάκι μ ου είναι πολυ βολικό... Αύριο επιστρέφουμε σπιτάκι μας.   Κ στις βόλτες μας Θεσσαλονίκη! Να στρωσει κ ο καιρός.. 

Τριτη έχουμε κ το δεύτερο εμβόλιο μας.. Εσενα τι κανει ο παίδαρος; :

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Ωχ το μωρακι γιατι σου εχει ξανα συμβει; βαλτου ενα σεντονακι απο κατω σαν μαξιλαρι να εχει λιγο κλεισει το κεφαλακι του να ειναι λιγο πιο ψηλα. Χαμπάρι αν ελειπες θα ειχε το νου του. εμενα ακουει ευτυχως σπανια να μην ακουσει ελπιζω σημερα να κοιμηθεί γιατι ειμαι χαλια δεν θα αντεξω αλλο ξενυχτη. 

Κ γω στο ευχομαι να κοιμηθειτε, το ξενυχτι δεν παλευεται ευκολα φιλεναδα. Του εχω ανασηκωμενη ηδη την πλατη και το επανω μερος γιατι βγαζει γουλιες γενικα, αλλα εχθες ειχε γυρισει το κεφαλι του απο πλαγια σε ευθεια εντελως, οποτε του ανεβηκε το γαλα και δεν γυρισε ο τρελος το κεφαλακι του πλαγια να βγει, αλλα παρεμενε σε ευθεια. Τουλαχιστον ετσι τον βρηκα εγω οταν πνιγηκε. 

Just now, Cath3rine είπε:

Καλα είναι το μικρακι μου.  Μεγαλώνει καλε μερα με τη μερα...!Αχ...εδω στη γιαγιά κοιμαται συνέχεια... Εχουμε το στάνταρ 6-7 ωρες το βράδυ  .ξυπνάει τρώει κ ξανά κοιμάται 2-4 ώρες οπως λεει κ η @loyloy .κ μετα μεσημέρι ξανά κοιμάται.. Κ κατά τις 7:30 ξανά κοιμάται... Γενικά το, πουλάκι μ ου είναι πολυ βολικό... Αύριο επιστρέφουμε σπιτάκι μας.   Κ στις βόλτες μας Θεσσαλονίκη! Να στρωσει κ ο καιρός.. 

Τριτη έχουμε κ το δεύτερο εμβόλιο μας.. Εσενα τι κανει ο παίδαρος; :

Α μωρε τι βολικο παιδι ειναι αυτο. Φτοτ φτου!! Εμενα τωρα μου ξυπνησε και τρωμε. Και σε κανα 2ωρο θα ξυπνησει παλι. Δεν εχει τετοια ο δικος μου. Ειναι σταθερος στο προγραμμα του χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ας ζητησω και μια συμβουλη απο τις πιο παλιες μανουλες

 τι κρεμα χρησιμοποιείται για την αλλαγη της πανας? Ο μπέμπης μου εχει παρά πολλες κενωσεις τη μερα και εχει κανει συγκαμα στον πρωκτο. Τον πλενω με σκετο νερο η νερο και χαμομηλι και βαζω κρεμα της weleda. Δοκιμασα και σουντοκριμ αλλα τιποτα το συγκαμα επιμενει. Εχετε.καμια ιδεα τι να κανω? Με τοσες κενωσεις η περιοχή ειναι συνεχεια υγρη οσο κ να τον αλλάζω. Εχω ακούσει καλα λογια για τημ κεραλοιφη. Εχετε δοκιμάσει? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...