Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι κ ευτυχως αν κ ειπα για δοκιμη πηρα 2σακουλακια παλι καλα θα ετρεχα παλι! Εν το μεταξυ τα ραφια αδεια ηταν ειχε πολλες 1κ2 νουμερα!

Νομίζω τα είχε προσφορά την προηγούμενη βδομάδα ίσως γι'αυτο ηταν άδεια! Δεν έχω κοιτάξει αν έχει και πάνα βρακακι στο ν4... Αμα έχει θα πάρω αυτά απο την επόμενη φορά γιατί δεν σταματάει πουθενά τώρα που αρχισε να γυρίζει μπρούμυτα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Νομίζω τα είχε προσφορά την προηγούμενη βδομάδα ίσως γι'αυτο ηταν άδεια! Δεν έχω κοιτάξει αν έχει και πάνα βρακακι στο ν4... Αμα έχει θα πάρω αυτά απο την επόμενη φορά γιατί δεν σταματάει πουθενά τώρα που αρχισε να γυρίζει μπρούμυτα!

Εδω εμενα και βαζει τα ποδια κ σπρωχνει φευγει επανω οταν την αλλαζω παντα στραβα το κολλαω το αυτοκολλητο! Πολυ προσιτη αγορα πολυ χαρηκα!

Το γλυκο σου το μπεμπακι γυρναει κ μπρουμητα ε;;; ανυπομονω γιαυτα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εδω εμενα και βαζει τα ποδια κ σπρωχνει φευγει επανω οταν την αλλαζω παντα στραβα το κολλαω το αυτοκολλητο! Πολυ προσιτη αγορα πολυ χαρηκα!

Το γλυκο σου το μπεμπακι γυρναει κ μπρουμητα ε;;; ανυπομονω γιαυτα!!!

Προχθες γύρισε πρωτη φορά! Τώρα αρχίζουν τα ωραία! Κάθεται και λίγο αλλά γέρνει δεξιά και αριστερα! Μπροστά δεν πέφτει, έχει εμποδιο την κοιλιτσα! Αχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Προχθες γύρισε πρωτη φορά! Τώρα αρχίζουν τα ωραία! Κάθεται και λίγο αλλά γέρνει δεξιά και αριστερα! Μπροστά δεν πέφτει, έχει εμποδιο την κοιλιτσα! Αχαχαχαχαχα

Αχχχχ για φαγωμα ειναι το φανταζομαι.....οντως τα ωραια ειναι αυτα!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ τις lupilu χρησιμοποιώ και πήρα Επειδή είχε σε προσφορά ένα πακέτο pampers νούμερο 3 Και όντως είναι καμία σχέση αισθητή διαφορά τώρα που τις έχω δίπλα-δίπλα δεν πιάνουν μία μπροστά στις lupilu! Μπράβο στο κορίτσι που μας τις σύστησε!!!

  • Μου αρέσει 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kathyv25 είπε:

Κορίτσια και εγώ τις lupilu χρησιμοποιώ και πήρα Επειδή είχε σε προσφορά ένα πακέτο pampers νούμερο 3 Και όντως είναι καμία σχέση αισθητή διαφορά τώρα που τις έχω δίπλα-δίπλα δεν πιάνουν μία μπροστά στις lupilu! Μπράβο στο κορίτσι που μας τις σύστησε!!!

Ναιιι ετσι κ εγω δινω μια παμπερς και μια lupilu στον αντρα μ να πιασει χθες κ μ λεει καλα τι ναυλον βαζαμε στο παιδι μας τοσο καιρο! Τζαμπα η τιμη τους!!

Μπραβο στο κοριτσι.....μπραβο στα lidl κ οικονομια κ ποιοτητα! Εγω δοκιμασα και τα μωρομαντηλα της ιδιας εταιριας φυσικα τα sensitive χωρις αρωματα κ χρωστικες οπως επερνα κ τα παμπερς και ειναι κ αυτα πολυ καλα!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! @ΒαλεντιναΧρηστος πολυ ομορφα ολα!! Με το καλο κοριτσι μου!! 

@kathyv25 αληθεια μπορουμε να τα βαλουμε καθιστα?? Αχ ποσο χαιρομαι γιατι κλαιει οταν τον ξαπλωνω!!θελει να καθεται συνεχεια!!

@loyloy κ γω στο κανονικο καροτσι τον εχω κ του σηκωνω την πλατη. Το πορτ μπεμπε το εχω μονο στο δωματιο που κοιμαται μεχρι τωρα.

@Nicol_ αγαπη η αποχη απο γαλακτοκομικα ειναι πολυ δυσκολη να ξερεις και επειδη θηλαζεις δεν στο συνιστω αφου οι κολικοι δεν εχει αποδειχτει οτι επιβαρυνονται απο αυτο. Αν ενα παιδι εχει κολικους δεν νομιζω οτι μπορουν να περασουν με το να απεχεις απο γλκ. Στο λεω γτ εγω κανω αποχη και ειναι πολυ δυσκολο. Τωρα θα ξαναδοκιμασω να δω αν τελικα εφταιγαν αυτα για τα σπυρακια του μικρου. Επισης η @Dimitra K κανει αποχη αλλα επειδη ειχε αλλεργια το μωρο της. Συνηθως δηλαδη αποχη κανεις αν υπαρχουν ενδειξεις αλλεργιας πχ αιμα στα κακα, εκζεμα, ατοπικη δερματιτιδα. Εμενα εχει το τελευταιο μαζι με νινιδα επιμονη και σπυρακια. Ηδη εχω δει βελτιωση, τα σπυρακια σχεδον φυγανε. Η νινιδα οχι ακομα. 

Αν θες ομως να απεχεις νομιζω πως ουτε τα κατσικισια πρεπει να τα καταναλωνεις. Δεν το ξερω σιγουρα. Επισης υπαρχουν σε πολλα προιοντα τ γλκ και πρεπει να κοιτας ετικετες τροφιμων. Γενικα δεν ξερω αν πρεπει να κανεις αγαπη. Ειναι πολυ δυσκολη η αποχη απο τοσες ομαδες τροφιμων. 

Ευχαριστώ πολυ νανουλα μου. Η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν χρειάζεται ειναι η αλήθεια, απλα χθες που τον επιασε μια κριση κολικου πονουσε  πολυ ο καημενος και στρεσαριστηκα τοσο που δεν θελω να τον ξαναδω ετσι. Τωρα οτι τρωω σκεφτομαι μήπως τον πειραξει γιατί εκτος τον κολικο που μας εκανε εχει συνεχεια αερια και ζοριζεται..θα δοκιμασω ισως να τα περιορίσω για αρχη και θα δουμε. Ευχαριστώ πολυ! ❤❤❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!! Μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο καναμε το εμβολιο μας ηπιαμε κ το ποσιμο της γραστεντεριτιδας,, μ ειπε σε 10-15μερες να παρω ενα μηλο μια μπανανα κ ενα αχλαδι και καθε μερα να της δινω μια κουταλιτσα πολτοποιημενο μια απο το ενα μια απο το αλλο να συνηθιζει τις γευσεις αλλιως μ συστησε αν θελω να παρω το nibbler να βαζω το κομματακι φρουτακι εκει για να της ερχεται πιο ευκολο καμια εβδομαδουλα ετσι και μετα με κουταλακι σιλικονης να της το δινω....σε 1μηνα ακριβως ξεκιναμε φρουτοκρεμα μ ειπε! 

Ειναι σχεδον 6κιλα(εβαλε 700γρ απο τον προηγουμενο μηνα επειδη ηταν αρρωστουλα ομως ειμαστε ευχαριστημενοι) και 64ποντους! Εκλαψε λιγο στο εμβολιο αλλα το ξεχασε γρηγορα! Τωρα κοιμαται κλασσικη παρενεργια του εμβολιου....

Εσεις τι κανετε;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακια!!!!! Μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο καναμε το εμβολιο μας ηπιαμε κ το ποσιμο της γραστεντεριτιδας,, μ ειπε σε 10-15μερες να παρω ενα μηλο μια μπανανα κ ενα αχλαδι και καθε μερα να της δινω μια κουταλιτσα πολτοποιημενο μια απο το ενα μια απο το αλλο να συνηθιζει τις γευσεις αλλιως μ συστησε αν θελω να παρω το nibbler να βαζω το κομματακι φρουτακι εκει για να της ερχεται πιο ευκολο καμια εβδομαδουλα ετσι και μετα με κουταλακι σιλικονης να της το δινω....σε 1μηνα ακριβως ξεκιναμε φρουτοκρεμα μ ειπε! 

Ειναι σχεδον 6κιλα(εβαλε 700γρ απο τον προηγουμενο μηνα επειδη ηταν αρρωστουλα ομως ειμαστε ευχαριστημενοι) και 64ποντους! Εκλαψε λιγο στο εμβολιο αλλα το ξεχασε γρηγορα! Τωρα κοιμαται κλασσικη παρενεργια του εμβολιου....

Εσεις τι κανετε;;

Εμεις της γαστρεντεριτιδας το χαμε κανει την προηγουμενη φορα!! Την αλλη βδομαδα τωρα εχουμε νομιζω του πνευμονιοκοκκου? Δε θυμαμαι ποιο κανουν. 

Μια χαρα η μπεμπουλα σου!! Κ σε κιλα κ σε υψος ειστε σουπερ! 

Βρε αγαπη μου, μηπως ειναι νωρις για να ξεκινησετε στερεες?? Γιατι τοσο γρηγορα? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακια!!!!! Μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο καναμε το εμβολιο μας ηπιαμε κ το ποσιμο της γραστεντεριτιδας,, μ ειπε σε 10-15μερες να παρω ενα μηλο μια μπανανα κ ενα αχλαδι και καθε μερα να της δινω μια κουταλιτσα πολτοποιημενο μια απο το ενα μια απο το αλλο να συνηθιζει τις γευσεις αλλιως μ συστησε αν θελω να παρω το nibbler να βαζω το κομματακι φρουτακι εκει για να της ερχεται πιο ευκολο καμια εβδομαδουλα ετσι και μετα με κουταλακι σιλικονης να της το δινω....σε 1μηνα ακριβως ξεκιναμε φρουτοκρεμα μ ειπε! 

Ειναι σχεδον 6κιλα(εβαλε 700γρ απο τον προηγουμενο μηνα επειδη ηταν αρρωστουλα ομως ειμαστε ευχαριστημενοι) και 64ποντους! Εκλαψε λιγο στο εμβολιο αλλα το ξεχασε γρηγορα! Τωρα κοιμαται κλασσικη παρενεργια του εμβολιου....

Εσεις τι κανετε;;

Καλημερα ! Κ εμεις απο εμβολιο γυρισαμε κ κοιμαται σεκος!Σπαραξε εμεινε απο το κλαμα τρομαξα εγω γελαγε η παιδιατρος! Το ποσιμο εμεις το καναμε το προηγουμενι μηνα.Ρε κοριτσι οντως κ εμενα νωρις μ φαινεται δε το χω ξανακουσει πριν τον 6ο κρεμες αντε 5ο αν εχει παρει κιλα το παιδι.Κ εμεις παντως ειμαστε ακριβως    6 κιλα κ 64 ποντους χαχα! Κ πηρε 700 γρ απιστευτο! Κ μ ειπε οριακα πηρε το κατωτατο φυσιολογικο...


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Εμεις της γαστρεντεριτιδας το χαμε κανει την προηγουμενη φορα!! Την αλλη βδομαδα τωρα εχουμε νομιζω του πνευμονιοκοκκου? Δε θυμαμαι ποιο κανουν. 

Μια χαρα η μπεμπουλα σου!! Κ σε κιλα κ σε υψος ειστε σουπερ! 

Βρε αγαπη μου, μηπως ειναι νωρις για να ξεκινησετε στερεες?? Γιατι τοσο γρηγορα? 

Κ εμας μας εγραψε 4να παμε να παρουμε απο το φαρμακειο ουτε ξερω ποια θα μας κανει την επομενη......

Ετσι ειναι η τακτικη της σαν παιδιατρος....κ εμενα οταν με ειχε μωρο ετσι ειχε ξεκινησει η μαμα μ κ σε εμενα κ στον αδερφο μ και στα ξαδερδια μ κ στα ανηψια μ σε ολους αρα αυτη την γραμμη ακολουθει....φυσικα μιλαμε για φρεσκα φρουτα αρα δεν μιλαμε για το αν εχει κερδος απο τις κρεμες κλπ....αντιθετως μ ειπε οχι ετοιμο το οτιδηποτε!!! Αλλα ολα φρεσκα! 

Την εμπιστευομαι απολυτα κ εξαλλου ειμαι κ εγω της αποψης να ξεκινανε απο νωρις ηδη οτι τρωω της δινω να δοκιμαζει! Εννοειται χωρις λαδια αλατια ζαχαρη κλπ!

Just now, Dimitra K είπε:

Καλημερα ! Κ εμεις απο εμβολιο γυρισαμε κ κοιμαται σεκος!Σπαραξε εμεινε απο το κλαμα τρομαξα εγω γελαγε η παιδιατρος! Το ποσιμο εμεις το καναμε το προηγουμενι μηνα.Ρε κοριτσι οντως κ εμενα νωρις μ φαινεται δε το χω ξανακουσει πριν τον 6ο κρεμες αντε 5ο αν εχει παρει κιλα το παιδι.Κ εμεις παντως ειμαστε ακριβως    6 κιλα κ 64 ποντους χαχα! Κ πηρε 700 γρ απιστευτο! Κ μ ειπε οριακα πηρε το κατωτατο φυσιολογικο...

Κ μεις τοσο αλλα ημασταν αρρωστουλες αρα ειμαστε πολυ καλα μας ειπε.....οσο για τις στερεες εξηγησα πιο πανω!!!!!!:lol:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εμας μας εγραψε 4να παμε να παρουμε απο το φαρμακειο ουτε ξερω ποια θα μας κανει την επομενη......

Ετσι ειναι η τακτικη της σαν παιδιατρος....κ εμενα οταν με ειχε μωρο ετσι ειχε ξεκινησει η μαμα μ κ σε εμενα κ στον αδερφο μ και στα ξαδερδια μ κ στα ανηψια μ σε ολους αρα αυτη την γραμμη ακολουθει....φυσικα μιλαμε για φρεσκα φρουτα αρα δεν μιλαμε για το αν εχει κερδος απο τις κρεμες κλπ....αντιθετως μ ειπε οχι ετοιμο το οτιδηποτε!!! Αλλα ολα φρεσκα! 

Την εμπιστευομαι απολυτα κ εξαλλου ειμαι κ εγω της αποψης να ξεκινανε απο νωρις ηδη οτι τρωω της δινω να δοκιμαζει! Εννοειται χωρις λαδια αλατια ζαχαρη κλπ!

Κ μεις τοσο αλλα ημασταν αρρωστουλες αρα ειμαστε πολυ καλα μας ειπε.....οσο για τις στερεες εξηγησα πιο πανω!!!!!!:lol:

Ελα ρε κοιτα να δεις πραγματικα δε το ηξερα οτι μπορουν να φανε τοσο μικρα κ να σ πω την αληθεια δε ξερω ουτε κ γιατι αλλοι λενε να τρωνε πχ 6 μηνων τι ειναι πιο ετοιμο το στομαχι..δε ξερω θα ρωτησω κ γω τη δικια μ μπας κ γλιτωσω κ απο την αποχη απο γαλακτοκομικα! Εσυ τι της δινεις να δοκιμασει απο τα δικα σ που λες?? Εγω μια μερα της πλησιασα μια μπανανα να τη μοιρισρι λιγο κ αναγλυφωταν δε ξερω αν ητσν τυχαιο!!

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ελα ρε κοιτα να δεις πραγματικα δε το ηξερα οτι μπορουν να φανε τοσο μικρα κ να σ πω την αληθεια δε ξερω ουτε κ γιατι αλλοι λενε να τρωνε πχ 6 μηνων τι ειναι πιο ετοιμο το στομαχι..δε ξερω θα ρωτησω κ γω τη δικια μ μπας κ γλιτωσω κ απο την αποχη απο γαλακτοκομικα! Εσυ τι της δινεις να δοκιμασει απο τα δικα σ που λες?? Εγω μια μερα της πλησιασα μια μπανανα να τη μοιρισρι λιγο κ αναγλυφωταν δε ξερω αν ητσν τυχαιο!!

Της εχω δωσει μια μπουκιτσα πατατα λιωμενη εχει γλυψει γλυφιτζουρι ζαχαρωτο εχει πιει μια γουλια χυμο εχει γλυψει αγγουρακι γενικα οτι τρωμε κ δεν εχει πολλα πολλα μεσα της δινω φαινεται να της αρεσουν ολα!!! Εμας μας ειπε εισαγωγη στερεεων γινεται απο τον 4ο εως τον 6ο! Την δευτερα παω για αγορες για την πιπιλα feender π μπαινει μεσα το φρουτακι για το κουταλακι ρυθμιζομενης ροης π μπαινει μεσα η κρεμα για κουταλακια σιλικονης πιατακια κ multi π δεν εχω!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2019 at 6:40 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον θα τα ανεβασω λιγα λιγα σε φοτο!!!! Φορεμα παπουτσια νυφικο προσκλητηρια π εχω βρει ηδη!!!

2dtd6h5.jpg

http://i65.tinypic.com/1124bib.jpg[/IMG

http://i63.tinypic.com/2ldae00.jpg[/IMG]

Τα της μικρης μακαρι να το εκανα σωστα κ να τα εμφανισει

@Alex. Arap τα βλεπεις; αν οχι να μην προσπαθησω για τα υπολοιπα!

Τέλειααα ειναι!!!! Θα ειναι μια πριγκιποπουλα!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...