Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλε τι σορρυ! Κοιταξα 2 π μ αρεσαν 1)ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ εκδοσεις ψυχογιος! Κ 2) οπου κ κατεληξα σε αυτο ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ forever friends εκδοσεις μινωας και τα 2 ειναι ομορφα κ χρησιμα απο ολα αυτα π εχω δει κ σε καλες τιμες!

Σε ευχαριστω θα τα κοιταξω!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sun38mam είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.  Κάνατε το  prevenar το εμβολιο; Το κάναμε τη Τετάρτη κ ακομη η μικρη δεν έχει ηρεμήσει. Μεγάλη ανησυχία γκρινια. Της έδινα κ 2 μερες   depon. Καμμια εμπειρια;

Εμενα για 3 μερες δεν ετρωγε καλα.ειχε μειωσει ποσοτητες και γκρινια και δεκατα. Τωρα εχει ηρεμησει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sun38mam είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.  Κάνατε το  prevenar το εμβολιο; Το κάναμε τη Τετάρτη κ ακομη η μικρη δεν έχει ηρεμήσει. Μεγάλη ανησυχία γκρινια. Της έδινα κ 2 μερες   depon. Καμμια εμπειρια;

το κανατε πρωτη φορα? εμενα δεν εκανε τιποτα. τοσες μερες μαλλον δεν ειναι απτο εμβολιο. μωρακι ειναι ισως περνα αλματακι αναπτυξης. μην δινεις ντεπον αν δεν κανει πυρετο πανω απο 38  ειναι μικρουλια δεν χρειαζετε γκρινιαζουν για πολλους λογους. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sun38mam είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.  Κάνατε το  prevenar το εμβολιο; Το κάναμε τη Τετάρτη κ ακομη η μικρη δεν έχει ηρεμήσει. Μεγάλη ανησυχία γκρινια. Της έδινα κ 2 μερες   depon. Καμμια εμπειρια;

Εμείς το κάναμε τον προηγούμενο μήνα και 2 μέρες ήταν έτσι ανήσυχα όπως το δικό σου και τους έδωσα ντεπον αλλά πυρετό δεν ανέβασαν, δεν ξέρω όμως αν θα ανέβαζαν αν δεν έδινα ντεπον... Πάντως είχαν μειώσει και το γάλα που έπιναν για 2 24ωρα... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμενα χθες ήταν 5η μερα απο το εμβολιο. Ντεπόν έδωσα μόνο δυο μέρες μετά σταμάτησα. Θα τη δω κ σημερα. Ίσως είναι κ οι κολικοι. Δεν ξέρω πια. Θελει ολο αγκαλιά στηθος συνεχεια ασταμάτητα. Να δω κ σημερα. Σήμερα το βραδυ όμως κοιμηθηκε. Έχω κ με μυξουλες τον μεγαλο ακομη κ τρέμω μηπως κόλλησε κατι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sun38mam είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμενα χθες ήταν 5η μερα απο το εμβολιο. Ντεπόν έδωσα μόνο δυο μέρες μετά σταμάτησα. Θα τη δω κ σημερα. Ίσως είναι κ οι κολικοι. Δεν ξέρω πια. Θελει ολο αγκαλιά στηθος συνεχεια ασταμάτητα. Να δω κ σημερα. Σήμερα το βραδυ όμως κοιμηθηκε. Έχω κ με μυξουλες τον μεγαλο ακομη κ τρέμω μηπως κόλλησε κατι.

Καλημέρα κοριτσι μου!!! Κι ένα ο μεγάλος έχει ένα μήνα που συνέχεια αρρωσταίνει, τα μωρά φυσικά κόλλησαν, ε δεν μπορώ και να τον κλειδώσω στο υπόγειο χιχιχιχι..... Δεν μπορουμε να ηρεμήσουμε από τις μυξουλες και τις μπουκωμενες μυτουλες πια... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε πως είναι τα μεμπακια σας?

Εγώ είδα χθες στην πάνα στα κακα του μικρού μία κουκίδα αίμα και λίγο βλέννη με αίμα και είπα να κόψω γαλακτοκομικά σε πρώτη φάση μέχρι να μιλήσω με την παιδίατρο αύριο απλά ήθελα να ρωτήσω οι κοπέλες που έχουν αλλεργία στα γαλακτοκομικά τα μωράκια τους είδαν πολλές φορές αίμα στην πάνα στα κακά  ήταν μόνο μία φορά και ξεκινήσατε την αποχή?

Επίσης έχουμε κάνει και ξηροδερμία στην κοιλιά πίσω από τα γόνατα και πριν το κουτουπιέ.

 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε πως είναι τα μεμπακια σας?

Εγώ είδα χθες στην πάνα στα κακα του μικρού μία κουκίδα αίμα και λίγο βλέννη με αίμα και είπα να κόψω γαλακτοκομικά σε πρώτη φάση μέχρι να μιλήσω με την παιδίατρο αύριο απλά ήθελα να ρωτήσω οι κοπέλες που έχουν αλλεργία στα γαλακτοκομικά τα μωράκια τους είδαν πολλές φορές αίμα στην πάνα στα κακά  ήταν μόνο μία φορά και ξεκινήσατε την αποχή?

Επίσης έχουμε κάνει και ξηροδερμία στην κοιλιά πίσω από τα γόνατα και πριν το κουτουπιέ.

 

Γεια σου κοριτσι μου!! Ειναι η πρωτη φορα που το ειδες?? Γενικα τα κακα του ηταν καλα?? Αυτο που περιγραφεις ως ξηροδερμια ενδεχεται να ειναι ατοπικη δερματιτιδα. Το εχουμε κ μεις και απεχω κ γω απο γλκ. Δεν ειχαμε αιμα στα κακα αλλα εβγαζε πολλα σπυρακια γυρω απο το στομα και στο προσωπο γενικοτερα και στο στερνο συν πολλα αερια συν ατοπικη. Ειδα μεγαλη βελτιωση στα σπυρακια και αμεσα μαλιστα. Στα υπολοιπα ετσι κ ετσι. Μπορει να τον πειραζουν διαφορα αλλα δεν τα εχω εντοπισει ακομα. Αυτα που τρωω πλεον ειναι ταχινι ή αυγο για πρωινο, μεσημεριανο μακαρονια/ρυζι/πατατα/σαλατα/τραχανα/ψαρι/κοτοπουλο/λαδερά

Και βραδυνο μια δυο φρυγανιες με μαρμελαδα γιατι το θελω το γλυκακι μου. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!! Ειναι η πρωτη φορα που το ειδες?? Γενικα τα κακα του ηταν καλα?? Αυτο που περιγραφεις ως ξηροδερμια ενδεχεται να ειναι ατοπικη δερματιτιδα. Το εχουμε κ μεις και απεχω κ γω απο γλκ. Δεν ειχαμε αιμα στα κακα αλλα εβγαζε πολλα σπυρακια γυρω απο το στομα και στο προσωπο γενικοτερα και στο στερνο συν πολλα αερια συν ατοπικη. Ειδα μεγαλη βελτιωση στα σπυρακια και αμεσα μαλιστα. Στα υπολοιπα ετσι κ ετσι. Μπορει να τον πειραζουν διαφορα αλλα δεν τα εχω εντοπισει ακομα. Αυτα που τρωω πλεον ειναι ταχινι ή αυγο για πρωινο, μεσημεριανο μακαρονια/ρυζι/πατατα/σαλατα/τραχανα/ψαρι/κοτοπουλο/λαδερά

Και βραδυνο μια δυο φρυγανιες με μαρμελαδα γιατι το θελω το γλυκακι μου. 

 

Γειά σου κούκλα μου! Πρώτη φορά έγινε ναι. Από κει και έπειτα τίποτα τα κοιτάω συνέχεια. 

Ωστόσο δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι πριν μία εβδομάδα είχαμε κάνει το εμβόλιο για τη γαστρεντερίτιδα και μου είχε πει ότι μετά από δυο-τρεις μέρες θα μου κάνει Κάποιες διάρροιες τις οποίες μου τις έκανε. Θέλω να τη ρωτήσω αύριο την παιδίατρο να δω τι θα μου πει Μακάρι να μην είναι αλλεργία Γιατί δεν έχω καμία όρεξη να κάνω αποχή... 

Βασικά την ξηροδερμία την έχει δει και μου το είπε ότι είναι ξηροδερμία και ότι απλά χρειάζεται ενυδατική εγώ του βάζω και αμυγδαλέλαιο Βέβαια και υποχωρεί αλλά δεν έχει φύγει εντελώς μπορεί να φταίει και η ατμόσφαιρα που την ξηραίνει την επιδερμίδα του τι να πω δεν ξέρω 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!! Ειναι η πρωτη φορα που το ειδες?? Γενικα τα κακα του ηταν καλα?? Αυτο που περιγραφεις ως ξηροδερμια ενδεχεται να ειναι ατοπικη δερματιτιδα. Το εχουμε κ μεις και απεχω κ γω απο γλκ. Δεν ειχαμε αιμα στα κακα αλλα εβγαζε πολλα σπυρακια γυρω απο το στομα και στο προσωπο γενικοτερα και στο στερνο συν πολλα αερια συν ατοπικη. Ειδα μεγαλη βελτιωση στα σπυρακια και αμεσα μαλιστα. Στα υπολοιπα ετσι κ ετσι. Μπορει να τον πειραζουν διαφορα αλλα δεν τα εχω εντοπισει ακομα. Αυτα που τρωω πλεον ειναι ταχινι ή αυγο για πρωινο, μεσημεριανο μακαρονια/ρυζι/πατατα/σαλατα/τραχανα/ψαρι/κοτοπουλο/λαδερά

Και βραδυνο μια δυο φρυγανιες με μαρμελαδα γιατι το θελω το γλυκακι μου. 

 

Nanoula μου να σε ρωτήσω κάτι; ο παιδίατρος μου είχε πει στο πρώτο μας εμβόλιο, να κόψω τα γαλακτοκομικά, δεν καταλαβα όμως γιατί. Μου είπε δοκιμαστικά για 15 ημέρες να μην πινω γαλα, και τα παράγωγα του.. Μετα τις 15 εγω έτρωγα που κ που κανενα τυρακι.. Τώρα στο 2ο εμβόλιο μου ξαναειπε καλυτερα να μην τρωω γαλακτοκομικά, αλλα κ παλι δεν εχω καταλάβει γιατι;;; αφου δεν εχω δει αιμα στα κακάκια. Μονο λιγη βλεννη κι επίσης ηταν πιο νερουλα τα κακακια του, κ μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο για μωρακια που θηλάζουν. Κι εγω η χαζη δεν τον ρώτησα γιατί μου τα κόβει, τι είδε και δεν θελει να τρωω γαλακτοκομικά, γιατί ειχα το αγχος μου με το εμβόλιο. Αυτο με τα γαλακτοκομικά μας το λένε μονο για τις αλλεργιες; κι αυτες εκδηλώνονται με οτι είπες παραπανω; γιατί εμεις εχουμε μονο λιγη ξηροδερμια στο κεφαλακι μας κ μια φορα βγαλαμε ενα σπυρακι στο πηγουνακι, αλλα με πυον.. :shock: please πες μ οτι γνωριζεις, κ θα καλεσω απο αυριο κ τον παιδιατρο νομίζω..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , kathyv25 είπε:

Γειά σου κούκλα μου! Πρώτη φορά έγινε ναι. Από κει και έπειτα τίποτα τα κοιτάω συνέχεια. 

Ωστόσο δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι πριν μία εβδομάδα είχαμε κάνει το εμβόλιο για τη γαστρεντερίτιδα και μου είχε πει ότι μετά από δυο-τρεις μέρες θα μου κάνει Κάποιες διάρροιες τις οποίες μου τις έκανε. Θέλω να τη ρωτήσω αύριο την παιδίατρο να δω τι θα μου πει Μακάρι να μην είναι αλλεργία Γιατί δεν έχω καμία όρεξη να κάνω αποχή... 

Βασικά την ξηροδερμία την έχει δει και μου το είπε ότι είναι ξηροδερμία και ότι απλά χρειάζεται ενυδατική εγώ του βάζω και αμυγδαλέλαιο Βέβαια και υποχωρεί αλλά δεν έχει φύγει εντελώς μπορεί να φταίει και η ατμόσφαιρα που την ξηραίνει την επιδερμίδα του τι να πω δεν ξέρω 

Κοιτα με μια φορα μονο εγω θα σου λεγα να μην ξεκινησεις αποχη αλλα απλα να το παρακολουθεις. Να τσεκαρεις τις πανες του και να δεις αν ξαναεμφανισει βλεννες με αιμα. Αυτο βεβαια ειναι καθαρα δικη μου αποψη. Σιγουρα η παιδιατρος θα σου πει τι πρεπει να κανεις. 

Just now, Anneliz είπε:

Nanoula μου να σε ρωτήσω κάτι; ο παιδίατρος μου είχε πει στο πρώτο μας εμβόλιο, να κόψω τα γαλακτοκομικά, δεν καταλαβα όμως γιατί. Μου είπε δοκιμαστικά για 15 ημέρες να μην πινω γαλα, και τα παράγωγα του.. Μετα τις 15 εγω έτρωγα που κ που κανενα τυρακι.. Τώρα στο 2ο εμβόλιο μου ξαναειπε καλυτερα να μην τρωω γαλακτοκομικά, αλλα κ παλι δεν εχω καταλάβει γιατι;;; αφου δεν εχω δει αιμα στα κακάκια. Μονο λιγη βλεννη κι επίσης ηταν πιο νερουλα τα κακακια του, κ μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο για μωρακια που θηλάζουν. Κι εγω η χαζη δεν τον ρώτησα γιατί μου τα κόβει, τι είδε και δεν θελει να τρωω γαλακτοκομικά, γιατί ειχα το αγχος μου με το εμβόλιο. Αυτο με τα γαλακτοκομικά μας το λένε μονο για τις αλλεργιες; κι αυτες εκδηλώνονται με οτι είπες παραπανω; γιατί εμεις εχουμε μονο λιγη ξηροδερμια στο κεφαλακι μας κ μια φορα βγαλαμε ενα σπυρακι στο πηγουνακι, αλλα με πυον.. :shock: please πες μ οτι γνωριζεις, κ θα καλεσω απο αυριο κ τον παιδιατρο νομίζω..

Γεια σου κοριτσι μου! Σου ειπε δοκιμαστικα να τα κοψεις?? Γιατι καλε? Εφοσον δεν ειχατε καμια ενδειξη? Μηπως να τον ρωτησεις αυριο? 

Κοιτα η αλλεργια στα γαλακτοκομικα, βασικα στην πρωτεινη του γαλακτος ειναι η πιο συνηθισμενη στα μωρα. Αλλα για να τα κοψεις θα πρεπει να εχεις κ καποιες ενδειξεις. Πχ αιμα στα κακα, εκζεμα, δερματιτιδα, επιμονη νινιδα. Η ξηροδερμια θα μπορουσε εν μερει να οφειλεται σε αλλεργια, αλλα θα μπορουσε να οφειλεται κ στην ατμοσφαιρα, στο ζεστο νερο που κανουμε μπανιο τα μωρα μας, στα καλλυντικα του κλπ κλπ. Οποτε αν εχετε μονο ξηροδερμια δεν αποτελει απο μονο του ενδειξη οτι ειναι αλλεργια. Εμεις βγαζουμε πολλα σπυρακια οταν τρωω γαλακτοκομικα και εχουμε κ ξηροδερμια και νινιδα που δεν φευγει και πολλα αερια. Αρα ολα αυτα θα μπορουσαν να σημαινουν αλλεργια. Αιμα στα κακα δεν εχουμε, βλεννη καποιες φορες ναι αλλα οχι κατι τραγικο. Ωστοσο μολις τα εκοψα ειδα καποιες διαφορες στο παιδι, πραγμα που σημαινει οτι οντως τον ενοχλουσαν. Μηπως ειδε κ κατι αλλο στα κακα του ο παιδιατρος? Δεν ξερω, ειναι πρασινα  και οχι μουσταρδι? Ειχατε μηπως κολικους?? Γιατι λεγεται πως και τους κολικους τους επιβαρυνουν τα γαλακτοκομικα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε πως είναι τα μεμπακια σας?

Εγώ είδα χθες στην πάνα στα κακα του μικρού μία κουκίδα αίμα και λίγο βλέννη με αίμα και είπα να κόψω γαλακτοκομικά σε πρώτη φάση μέχρι να μιλήσω με την παιδίατρο αύριο απλά ήθελα να ρωτήσω οι κοπέλες που έχουν αλλεργία στα γαλακτοκομικά τα μωράκια τους είδαν πολλές φορές αίμα στην πάνα στα κακά  ήταν μόνο μία φορά και ξεκινήσατε την αποχή?

Επίσης έχουμε κάνει και ξηροδερμία στην κοιλιά πίσω από τα γόνατα και πριν το κουτουπιέ.

 

Καλησπερα βρε κοριτσι σ ευχομαι κ γω να ναι κατι περαστικο κ να μη χρειαστσει αποχη...εμενα ειχε 15 μερες πρασινα κακα με βλεννη ουτε κατα δοιανοια δε φαινοταν αιμα καναμε mayer  κοπρανων κ εδειξε αιμα κ ξεκινησα αποχη 2,5 μηνες τωρα κ απο το πρωτο μηνα αποχης σταματησε το αιμα.

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!! Ειναι η πρωτη φορα που το ειδες?? Γενικα τα κακα του ηταν καλα?? Αυτο που περιγραφεις ως ξηροδερμια ενδεχεται να ειναι ατοπικη δερματιτιδα. Το εχουμε κ μεις και απεχω κ γω απο γλκ. Δεν ειχαμε αιμα στα κακα αλλα εβγαζε πολλα σπυρακια γυρω απο το στομα και στο προσωπο γενικοτερα και στο στερνο συν πολλα αερια συν ατοπικη. Ειδα μεγαλη βελτιωση στα σπυρακια και αμεσα μαλιστα. Στα υπολοιπα ετσι κ ετσι. Μπορει να τον πειραζουν διαφορα αλλα δεν τα εχω εντοπισει ακομα. Αυτα που τρωω πλεον ειναι ταχινι ή αυγο για πρωινο, μεσημεριανο μακαρονια/ρυζι/πατατα/σαλατα/τραχανα/ψαρι/κοτοπουλο/λαδερά

Και βραδυνο μια δυο φρυγανιες με μαρμελαδα γιατι το θελω το γλυκακι μου. 

 

Αγαπη τωρα το ειδα μη τρως ΤΡΑΧΑΝΑ εχει γαλα!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Καλησπερα βρε κοριτσι σ ευχομαι κ γω να ναι κατι περαστικο κ να μη χρειαστσει αποχη...εμενα ειχε 15 μερες πρασινα κακα με βλεννη ουτε κατα δοιανοια δε φαινοταν αιμα καναμε mayer  κοπρανων κ εδειξε αιμα κ ξεκινησα αποχη 2,5 μηνες τωρα κ απο το πρωτο μηνα αποχης σταματησε το αιμα.

Αγαπη τωρα το ειδα μη τρως ΤΡΑΧΑΝΑ εχει γαλα!!

:shock: Σοβαρα??? Ουτε καν μου πηγε το μυαλο. Το ειχα στο μυαλο μου οτι παρασκευαζεται οπως το ζυμαρικο. Μιλαμε Η ασχετη!!

Ευτυχως που εχω φαει μονο 2 φορες ολες κ ολες και οχι πολυ προσφατα και ουτε επηρεασαν τον μικρο, η τουλαχιστον δεν αντιληφθηκα κατι. Οποτε ακυρο ο τραχανας απο την λιστα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

:shock: Σοβαρα??? Ουτε καν μου πηγε το μυαλο. Το ειχα στο μυαλο μου οτι παρασκευαζεται οπως το ζυμαρικο. Μιλαμε Η ασχετη!!

Ευτυχως που εχω φαει μονο 2 φορες ολες κ ολες και οχι πολυ προσφατα και ουτε επηρεασαν τον μικρο, η τουλαχιστον δεν αντιληφθηκα κατι. Οποτε ακυρο ο τραχανας απο την λιστα. 

Ναι ασε κ γω τρελαινομαι για τραχανα κ κατεβαζει κ γαλα οποτε ετρωγα συντριβανια απ το στηθος! Τραχανας χυλοπιτες κ καποια λαζανια εχουν γαλα!Σημερα ηθελα παγωτο σαν γκαστρωμενη!! Δε ξερω ποσο θα αντεξω ακομη αλλα κ να θελησω να σταματησω το θηλασμο η δικια μ δε παιρνει μπουκαλι ασε εχω εγκλοβιστει λιγο ξεκιναω εντατικη προσπαθεια εκμαθησης μπιμπερο με δικο μ για αρχη !!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ναι ασε κ γω τρελαινομαι για τραχανα κ κατεβαζει κ γαλα οποτε ετρωγα συντριβανια απ το στηθος! Τραχανας χυλοπιτες κ καποια λαζανια εχουν γαλα!Σημερα ηθελα παγωτο σαν γκαστρωμενη!! Δε ξερω ποσο θα αντεξω ακομη αλλα κ να θελησω να σταματησω το θηλασμο η δικια μ δε παιρνει μπουκαλι ασε εχω εγκλοβιστει λιγο ξεκιναω εντατικη προσπαθεια εκμαθησης μπιμπερο με δικο μ για αρχη !!

Ελα ρε!! Οχι εμενα παιρνει γιατι απο μικρο του εδινα ενα δυο γευματα τη βδομαδα δικο μου! Οποτε το εμαθε. Βεβαια χρησιμοποιω ενα συγκεκριμενο μπιμπερο που εχει ωραια θηλη. Της avent ειναι. Μηπως να δοκιμαζες και συ διαφορα μπιμπερο?? Κ να φανταστεις κοιταω ετικετες, πως μου ξεφυγε ο τραχανας, ιδεα δεν εχω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...