Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Dimitra K είπε:

Ναι ασε κ γω τρελαινομαι για τραχανα κ κατεβαζει κ γαλα οποτε ετρωγα συντριβανια απ το στηθος! Τραχανας χυλοπιτες κ καποια λαζανια εχουν γαλα!Σημερα ηθελα παγωτο σαν γκαστρωμενη!! Δε ξερω ποσο θα αντεξω ακομη αλλα κ να θελησω να σταματησω το θηλασμο η δικια μ δε παιρνει μπουκαλι ασε εχω εγκλοβιστει λιγο ξεκιναω εντατικη προσπαθεια εκμαθησης μπιμπερο με δικο μ για αρχη !!

Δημητρα μου ψαξε στο ινφερνετ ποια μπιμπερο εχουν παρομοια θηλη με στηθος.παρε απο 1 απο μμδυο τρεις εταιριες και δοκιμασε.λογικα θα βρεις κατι που να θελει.παντως δοκιμασε να μην σε βλεπει να μην σε αισθάνεται στο σπιτι και να της δωσει καποιος αλλος με το μπιμπερο.ισως ετσι ζοριστει και πιει απο το μπιμπερο. Υο εκανε μια φιλη μου και ετσι εμαθε ο μικρος και το μπιμπερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Ελα ρε!! Οχι εμενα παιρνει γιατι απο μικρο του εδινα ενα δυο γευματα τη βδομαδα δικο μου! Οποτε το εμαθε. Βεβαια χρησιμοποιω ενα συγκεκριμενο μπιμπερο που εχει ωραια θηλη. Της avent ειναι. Μηπως να δοκιμαζες και συ διαφορα μπιμπερο?? Κ να φανταστεις κοιταω ετικετες, πως μου ξεφυγε ο τραχανας, ιδεα δεν εχω. 

Το ξερω εκανα βλακεια που δεν της εδινα πιο συστηματικα δε πιστευα οτι θα ξεχασει να πιπιλαει,εβγαζα μεχρι που σαραντησε με το θηλαστρο κ μια χαρα το επερνε τωρα τι επαθε θα δειξει θα προσπαθησω κ με αλλα μπιμπερο για την ωρα ενα mum της εδωσα αυτο δηλαδη που πριν το δεχοταν κ τσιριζε!

Just now, loyloy είπε:

Δημητρα μου ψαξε στο ινφερνετ ποια μπιμπερο εχουν παρομοια θηλη με στηθος.παρε απο 1 απο μμδυο τρεις εταιριες και δοκιμασε.λογικα θα βρεις κατι που να θελει.παντως δοκιμασε να μην σε βλεπει να μην σε αισθάνεται στο σπιτι και να της δωσει καποιος αλλος με το μπιμπερο.ισως ετσι ζοριστει και πιει απο το μπιμπερο. Υο εκανε μια φιλη μου και ετσι εμαθε ο μικρος και το μπιμπερο. 

Αχ σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μ αυτο κανω μολις τωρα ψαχνω κ βλεπω οτι πολλα θηλαζοντα μωρα τελικα εχουν θεμα να συνηθισουν το μπουκαλι κ προτινουν πολλες μανουλες της medela το calma κ ενα αλλο mimiju,θα δοκιμασω τα παντα γιατι οταν γυρισω στη δουλεια ναι μεν θα χει μπει στις τροφες αλλα νερο χυμους τι θα κανω κ με ανχωνει κ το γεγονος της αλλεργιας αν δεν αντεξω αλλο αποχη σπο γαλακτοκομικα το γαλα μ ειναι ακαταλληλο ...


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Το ξερω εκανα βλακεια που δεν της εδινα πιο συστηματικα δε πιστευα οτι θα ξεχασει να πιπιλαει,εβγαζα μεχρι που σαραντησε με το θηλαστρο κ μια χαρα το επερνε τωρα τι επαθε θα δειξει θα προσπαθησω κ με αλλα μπιμπερο για την ωρα ενα mum της εδωσα αυτο δηλαδη που πριν το δεχοταν κ τσιριζε!

Αχ σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μ αυτο κανω μολις τωρα ψαχνω κ βλεπω οτι πολλα θηλαζοντα μωρα τελικα εχουν θεμα να συνηθισουν το μπουκαλι κ προτινουν πολλες μανουλες της medela το calma κ ενα αλλο mimiju,θα δοκιμασω τα παντα γιατι οταν γυρισω στη δουλεια ναι μεν θα χει μπει στις τροφες αλλα νερο χυμους τι θα κανω κ με ανχωνει κ το γεγονος της αλλεργιας αν δεν αντεξω αλλο αποχη σπο γαλακτοκομικα το γαλα μ ειναι ακαταλληλο ...

Κοιτα να είσαι εσυ καλα.μια δυο τρεις θα ζοριστει η μικρη και θα πιει.τι θα κανει.για μετα νερο χυμους μπορεις να της παρεις εκπαιδευτικα ποτηρακια.της mimiju μου υο χε προτεινει και η παιδιατεος οταν ξεκινησα και ξενο ενδιαμεσα αν δεν θελει τα μπιμπερο που ειχα αγορασει.Πιπιλες της δινεις γενικοτερα? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμενα χθες ήταν 5η μερα απο το εμβολιο. Ντεπόν έδωσα μόνο δυο μέρες μετά σταμάτησα. Θα τη δω κ σημερα. Ίσως είναι κ οι κολικοι. Δεν ξέρω πια. Θελει ολο αγκαλιά στηθος συνεχεια ασταμάτητα. Να δω κ σημερα. Σήμερα το βραδυ όμως κοιμηθηκε. Έχω κ με μυξουλες τον μεγαλο ακομη κ τρέμω μηπως κόλλησε κατι.

Κ μενα παντως σε αυτο το εμβολιο κρατησε η γκρινια κ η ανησυχια 5 μερες ενω στο πρωτο 2 ,ηθελε ολο αγκαλια κ εκλαιγε τσιριχτα σαν κατι να τη τσιμπαγε ξαφνικα κ μου χαλασε κ ολο το " προγραμμα" ας το πουμε τ υπνου δηλαδη εστω αυτο το τετραωρο που ειχαμε καταφερει

Just now, loyloy είπε:

Κοιτα να είσαι εσυ καλα.μια δυο τρεις θα ζοριστει η μικρη και θα πιει.τι θα κανει.για μετα νερο χυμους μπορεις να της παρεις εκπαιδευτικα ποτηρακια.της mimiju μου υο χε προτεινει και η παιδιατεος οταν ξεκινησα και ξενο ενδιαμεσα αν δεν θελει τα μπιμπερο που ειχα αγορασει.Πιπιλες της δινεις γενικοτερα? 

Α δε σ χω πει πιπιλα δε παιρνει απο τη πρωτη μερα που δοκιμασα ...κ αν αλλαξα πιπιλες 6 μαρκες αναγουλιαζει κ μια φορα μ εκανε κ εμμετο κ το παρατησα πλεον

Ναι αυτο προσπαθω να κανω τωρα να κοιταξω λιγο κ εμενα κ να εχω περισσοτερη ενεργεια για το παιδι γιατι εχω αποκλεισει πολλα με το θηλασμο κ εχω πιεστει πολυ

Κ ισως ειναι που δε παιρνει μπουκαλι πιυ εχω πιεστει γιατι αλλιως θα εβγαζα κ θα την αφηνα κ 2 ωρες που λεει με καποιον αλλο κ οχι για να βολταρω αλλα για βασικες αναγκες τωρα πχ ενα φρονιμητη θελω να βγαλω που μεχει πεθανει κ δε μπορω να παω κ να λειψω τοσο πολυ

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Κ μενα παντως σε αυτο το εμβολιο κρατησε η γκρινια κ η ανησυχια 5 μερες ενω στο πρωτο 2 ,ηθελε ολο αγκαλια κ εκλαιγε τσιριχτα σαν κατι να τη τσιμπαγε ξαφνικα κ μου χαλασε κ ολο το " προγραμμα" ας το πουμε τ υπνου δηλαδη εστω αυτο το τετραωρο που ειχαμε καταφερει

Α δε σ χω πει πιπιλα δε παιρνει απο τη πρωτη μερα που δοκιμασα ...κ αν αλλαξα πιπιλες 6 μαρκες αναγουλιαζει κ μια φορα μ εκανε κ εμμετο κ το παρατησα πλεον

Ναι αυτο προσπαθω να κανω τωρα να κοιταξω λιγο κ εμενα κ να εχω περισσοτερη ενεργεια για το παιδι γιατι εχω αποκλεισει πολλα με το θηλασμο κ εχω πιεστει πολυ

Κ ισως ειναι που δε παιρνει μπουκαλι πιυ εχω πιεστει γιατι αλλιως θα εβγαζα κ θα την αφηνα κ 2 ωρες που λεει με καποιον αλλο κ οχι για να βολταρω αλλα για βασικες αναγκες τωρα πχ ενα φρονιμητη θελω να βγαλω που μεχει πεθανει κ δε μπορω να παω κ να λειψω τοσο πολυ

Ακριβως το ιδιο θεμα εχω κ γω με τις πιπιλες. Του χω παρει 6 πιπιλες κ δεν θελει καμια. Κ τις προαλλες προσπαθουσα να του μαθω μια που μοιαζει με το στηθος και αναγουλιαζε μεχρι που μου εκανε εμετο! Κ το παρατησα. Δεν θα την μαθει ποτε μαλλον την πιπιλα. Αλλα το χερακι του μια χαρα το πιπιλαει απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Τι να πεις. 

Θα το μαθει παντως κ το μπουκαλι. Μην αγχωνεσαι. Κ οπως σου ειπε κ η λουλου. Μετα μπορει να χρησιμοποιει εκπαιδευτικο ποτηρακι. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Ακριβως το ιδιο θεμα εχω κ γω με τις πιπιλες. Του χω παρει 6 πιπιλες κ δεν θελει καμια. Κ τις προαλλες προσπαθουσα να του μαθω μια που μοιαζει με το στηθος και αναγουλιαζε μεχρι που μου εκανε εμετο! Κ το παρατησα. Δεν θα την μαθει ποτε μαλλον την πιπιλα. Αλλα το χερακι του μια χαρα το πιπιλαει απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Τι να πεις. 

Θα το μαθει παντως κ το μπουκαλι. Μην αγχωνεσαι. Κ οπως σου ειπε κ η λουλου. Μετα μπορει να χρησιμοποιει εκπαιδευτικο ποτηρακι. 

Ωχ ωραια περνας κ εσυ!!χαχα!αυτο που εχω παθει τωρα πρωτη φορα μ συμβαινει το παιδι κοιμαται 4 η ωρα κ εγω εχω μια υπερενταση κ ενα καρο σκεψεις κ δε μπορω να κλεισω ματι!ουφ μεχρι ποια χρονια θα παει δημοτικο σκεφτομουν α δε παω καλα....

  • Χαχα 3

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ωχ ωραια περνας κ εσυ!!χαχα!αυτο που εχω παθει τωρα πρωτη φορα μ συμβαινει το παιδι κοιμαται 4 η ωρα κ εγω εχω μια υπερενταση κ ενα καρο σκεψεις κ δε μπορω να κλεισω ματι!ουφ μεχρι ποια χρονια θα παει δημοτικο σκεφτομουν α δε παω καλα....

Εγω παλι τον ταιζω, καναμε κακακια, τον αλλαξα, τον ξαναταιζω για να ξανακοιμηθει. Τον εχω βαλει στο δωματιο του κ πλεον δεν ειναι στο δικο μας. Μου λειπει που δεν κοιμαται μαζι μας αλλα απο την αλλη καλυτερα να μαθει στο δικο του. Ασε φιλη μου, σε καταλαβαινω. Εγω σκεφτομαι οτι θα κερδισει χρονιά αφου ειναι τελος δεκεμβρη γεννημενος χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ωχ ωραια περνας κ εσυ!!χαχα!αυτο που εχω παθει τωρα πρωτη φορα μ συμβαινει το παιδι κοιμαται 4 η ωρα κ εγω εχω μια υπερενταση κ ενα καρο σκεψεις κ δε μπορω να κλεισω ματι!ουφ μεχρι ποια χρονια θα παει δημοτικο σκεφτομουν α δε παω καλα....

 

Just now, nanoula90 είπε:

Εγω παλι τον ταιζω, καναμε κακακια, τον αλλαξα, τον ξαναταιζω για να ξανακοιμηθει. Τον εχω βαλει στο δωματιο του κ πλεον δεν ειναι στο δικο μας. Μου λειπει που δεν κοιμαται μαζι μας αλλα απο την αλλη καλυτερα να μαθει στο δικο του. Ασε φιλη μου, σε καταλαβαινω. Εγω σκεφτομαι οτι θα κερδισει χρονιά αφου ειναι τελος δεκεμβρη γεννημενος χαχαχαχα

Χαχαχαχχα καλεεεεε κοιμηθητε κ αφηστε τις σκεψεις για το πρωι!!!! Αφηστε π εχουμε ακομα χρονια ακομα πινουν απο το μπιμπερο και κατουροχεζουνε πανω τους!!

Καλυτερα στο δωματιο του γτ αν παρει γραμμη κ συνηθιζει πως το βγαζεις μετα τωρα π ειναι μικρα πρεπει να γινονται οι μεγαλες αλλαγες!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!! Ειναι η πρωτη φορα που το ειδες?? Γενικα τα κακα του ηταν καλα?? Αυτο που περιγραφεις ως ξηροδερμια ενδεχεται να ειναι ατοπικη δερματιτιδα. Το εχουμε κ μεις και απεχω κ γω απο γλκ. Δεν ειχαμε αιμα στα κακα αλλα εβγαζε πολλα σπυρακια γυρω απο το στομα και στο προσωπο γενικοτερα και στο στερνο συν πολλα αερια συν ατοπικη. Ειδα μεγαλη βελτιωση στα σπυρακια και αμεσα μαλιστα. Στα υπολοιπα ετσι κ ετσι. Μπορει να τον πειραζουν διαφορα αλλα δεν τα εχω εντοπισει ακομα. Αυτα που τρωω πλεον ειναι ταχινι ή αυγο για πρωινο, μεσημεριανο μακαρονια/ρυζι/πατατα/σαλατα/τραχανα/ψαρι/κοτοπουλο/λαδερά

Και βραδυνο μια δυο φρυγανιες με μαρμελαδα γιατι το θελω το γλυκακι μου. 

 

Εδω ειναι το κλαμπ των ξενυχτισμενων ?? Να μαι και εγω. .Εγω ρε κοριτσια τον θηλαζω και μετα οταν τον αλλαξω τελειωσε,τον χασαμε τον υπνο..ενω με το θηλασμο νυστάζει και γλαρωνει και ειναι ετοιμος για υπνο μετα το αλλαγμα μπορει να περασει και μια ωρα χωρις να κοιμηθεί. Νευριάζει οταν τον αλλαζω δεν του αρεσει και μετα κανω λιτανείες σε ολο το σπιτι να τον παρει ο υπνος..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εδω ειναι το κλαμπ των ξενυχτισμενων ?? Να μαι και εγω. .Εγω ρε κοριτσια τον θηλαζω και μετα οταν τον αλλαξω τελειωσε,τον χασαμε τον υπνο..ενω με το θηλασμο νυστάζει και γλαρωνει και ειναι ετοιμος για υπνο μετα το αλλαγμα μπορει να περασει και μια ωρα χωρις να κοιμηθεί. Νευριάζει οταν τον αλλαζω δεν του αρεσει και μετα κανω λιτανείες σε ολο το σπιτι να τον παρει ο υπνος..

Ω ναι καλωσηρθες στο κλαμπ! Κ εγω βιαστηκα να μιλησω ξυπνησε θηλαζουμε ξαπλωτα αν το μαθεις αυτο μιλαμε για μεγαλη ευκολια δε κοβεις τον υπνο σου λαγοκοιμασαι κ θηλαζεις εγω μ αυτο σωθηκα! Τωρα για το αλλαγμα μονο στα κακα την αλλαζω εγω το βραδυ αλλιως παει το χανουμε κ εμεις το παιχνιδι αυτη ξεσαλωνει νομιζει οτι ξημερωσε κ θελει παιχνιδι κ γελακια!

Just now, nanoula90 είπε:

Εγω παλι τον ταιζω, καναμε κακακια, τον αλλαξα, τον ξαναταιζω για να ξανακοιμηθει. Τον εχω βαλει στο δωματιο του κ πλεον δεν ειναι στο δικο μας. Μου λειπει που δεν κοιμαται μαζι μας αλλα απο την αλλη καλυτερα να μαθει στο δικο του. Ασε φιλη μου, σε καταλαβαινω. Εγω σκεφτομαι οτι θα κερδισει χρονιά αφου ειναι τελος δεκεμβρη γεννημενος χαχαχαχα

Ναι αυτα σκεφτομαι κ γω κ λεω θα παει μικρη σχολειο κ θα τη κανουν οτι θελουν χαχαχα χαζομανες!Ελα ρε πως το καταφερες κ εσυ αυτο μ φαινεται αθλος να παει σ αλλο δωματιο ! Δε φοβασαι ? Ακους κ το παραμικρο?κ πως το εκανες με τη μια κοιμηθηκε η το παλεψες μερες?

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Χαχαχαχχα καλεεεεε κοιμηθητε κ αφηστε τις σκεψεις για το πρωι!!!! Αφηστε π εχουμε ακομα χρονια ακομα πινουν απο το μπιμπερο και κατουροχεζουνε πανω τους!!

Καλυτερα στο δωματιο του γτ αν παρει γραμμη κ συνηθιζει πως το βγαζεις μετα τωρα π ειναι μικρα πρεπει να γινονται οι μεγαλες αλλαγες!

Ασε δε μπορω να ελενξω τις σκεψεις μ κ να με παρει ο υπνος! Βεβαια ειμαστε κ μεσοτοιχια με τους διπλα καθολου μονωση κ ο κακομοιρης εχει παθει γαστρεντεριτιδα αποτι ακουω κ καθε λιγο ακουω τρεξιμο κ καζανακια αχαχα κωλοφεραντζα !!Διασκεδαζω παλι βραδιατικο!

  • Χαχα 3

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Εδω ειναι το κλαμπ των ξενυχτισμενων ?? Να μαι και εγω. .Εγω ρε κοριτσια τον θηλαζω και μετα οταν τον αλλαξω τελειωσε,τον χασαμε τον υπνο..ενω με το θηλασμο νυστάζει και γλαρωνει και ειναι ετοιμος για υπνο μετα το αλλαγμα μπορει να περασει και μια ωρα χωρις να κοιμηθεί. Νευριάζει οταν τον αλλαζω δεν του αρεσει και μετα κανω λιτανείες σε ολο το σπιτι να τον παρει ο υπνος..

Κοριτσάκι  μου θα τον αλλαζεις όταν έχει κανει κακά του ή αν θέλεις όπως και να έχει να τον αλλαζεις, κάντο πριν τον θηλασμό....


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ω ναι καλωσηρθες στο κλαμπ! Κ εγω βιαστηκα να μιλησω ξυπνησε θηλαζουμε ξαπλωτα αν το μαθεις αυτο μιλαμε για μεγαλη ευκολια δε κοβεις τον υπνο σου λαγοκοιμασαι κ θηλαζεις εγω μ αυτο σωθηκα! Τωρα για το αλλαγμα μονο στα κακα την αλλαζω εγω το βραδυ αλλιως παει το χανουμε κ εμεις το παιχνιδι αυτη ξεσαλωνει νομιζει οτι ξημερωσε κ θελει παιχνιδι κ γελακια!

Ναι αυτα σκεφτομαι κ γω κ λεω θα παει μικρη σχολειο κ θα τη κανουν οτι θελουν χαχαχα χαζομανες!Ελα ρε πως το καταφερες κ εσυ αυτο μ φαινεται αθλος να παει σ αλλο δωματιο ! Δε φοβασαι ? Ακους κ το παραμικρο?κ πως το εκανες με τη μια κοιμηθηκε η το παλεψες μερες?

Ασε δε μπορω να ελενξω τις σκεψεις μ κ να με παρει ο υπνος! Βεβαια ειμαστε κ μεσοτοιχια με τους διπλα καθολου μονωση κ ο κακομοιρης εχει παθει γαστρεντεριτιδα αποτι ακουω κ καθε λιγο ακουω τρεξιμο κ καζανακια αχαχα κωλοφεραντζα !!Διασκεδαζω παλι βραδιατικο!

 

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσάκι  μου θα τον αλλαζεις όταν έχει κανει κακά του ή αν θέλεις όπως και να έχει να τον αλλαζεις, κάντο πριν τον θηλασμό....

Κοριτσια μου κανει συνεχεια κακα! Σε καθε πανα εχει και κακα..αφήστε..επίσης δοκιμασα να τον αλλαζω πριν αλλα οταν ξυπνάει κ θελει να φαει πρέπει να φαει αμεσως.Αλλιώς τσιριζει απίστευτα και κλαιει σπαρακτικα. Τώρα ξυπνήσαμε 4.30 τον θηλασα τον αλλαξα και μετα το ματι γαριδα. Τον ξαναθηλασα,τον εκανα βολτες τιποτα..εβαλα σεσουαρ τώρα κ Μολις αρχισε να γλαρωνει.Μεγαλη ταλαιπωρία 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοιτα με μια φορα μονο εγω θα σου λεγα να μην ξεκινησεις αποχη αλλα απλα να το παρακολουθεις. Να τσεκαρεις τις πανες του και να δεις αν ξαναεμφανισει βλεννες με αιμα. Αυτο βεβαια ειναι καθαρα δικη μου αποψη. Σιγουρα η παιδιατρος θα σου πει τι πρεπει να κανεις. 

Γεια σου κοριτσι μου! Σου ειπε δοκιμαστικα να τα κοψεις?? Γιατι καλε? Εφοσον δεν ειχατε καμια ενδειξη? Μηπως να τον ρωτησεις αυριο? 

Κοιτα η αλλεργια στα γαλακτοκομικα, βασικα στην πρωτεινη του γαλακτος ειναι η πιο συνηθισμενη στα μωρα. Αλλα για να τα κοψεις θα πρεπει να εχεις κ καποιες ενδειξεις. Πχ αιμα στα κακα, εκζεμα, δερματιτιδα, επιμονη νινιδα. Η ξηροδερμια θα μπορουσε εν μερει να οφειλεται σε αλλεργια, αλλα θα μπορουσε να οφειλεται κ στην ατμοσφαιρα, στο ζεστο νερο που κανουμε μπανιο τα μωρα μας, στα καλλυντικα του κλπ κλπ. Οποτε αν εχετε μονο ξηροδερμια δεν αποτελει απο μονο του ενδειξη οτι ειναι αλλεργια. Εμεις βγαζουμε πολλα σπυρακια οταν τρωω γαλακτοκομικα και εχουμε κ ξηροδερμια και νινιδα που δεν φευγει και πολλα αερια. Αρα ολα αυτα θα μπορουσαν να σημαινουν αλλεργια. Αιμα στα κακα δεν εχουμε, βλεννη καποιες φορες ναι αλλα οχι κατι τραγικο. Ωστοσο μολις τα εκοψα ειδα καποιες διαφορες στο παιδι, πραγμα που σημαινει οτι οντως τον ενοχλουσαν. Μηπως ειδε κ κατι αλλο στα κακα του ο παιδιατρος? Δεν ξερω, ειναι πρασινα  και οχι μουσταρδι? Ειχατε μηπως κολικους?? Γιατι λεγεται πως και τους κολικους τους επιβαρυνουν τα γαλακτοκομικα.

Τα κακακια του δεν τα είδε, οχι μουσταρδι ειναι, απλώς του ειχα πει πως ηταν πιο νερουλά (sorry για την έκφραση) και φανταστου πολλες φορες έβγαιναν εξω απο την πάνα :???:.. κολικούς όχι δεν είχαμε.. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου, θα τον παρω τηλέφωνο να ρωτήσω, γιατι τωρα μου εχει κάνει και βήχα και ανησυχώ..

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Dimitra K είπε:

Ω ναι καλωσηρθες στο κλαμπ! Κ εγω βιαστηκα να μιλησω ξυπνησε θηλαζουμε ξαπλωτα αν το μαθεις αυτο μιλαμε για μεγαλη ευκολια δε κοβεις τον υπνο σου λαγοκοιμασαι κ θηλαζεις εγω μ αυτο σωθηκα! Τωρα για το αλλαγμα μονο στα κακα την αλλαζω εγω το βραδυ αλλιως παει το χανουμε κ εμεις το παιχνιδι αυτη ξεσαλωνει νομιζει οτι ξημερωσε κ θελει παιχνιδι κ γελακια!

Ναι αυτα σκεφτομαι κ γω κ λεω θα παει μικρη σχολειο κ θα τη κανουν οτι θελουν χαχαχα χαζομανες!Ελα ρε πως το καταφερες κ εσυ αυτο μ φαινεται αθλος να παει σ αλλο δωματιο ! Δε φοβασαι ? Ακους κ το παραμικρο?κ πως το εκανες με τη μια κοιμηθηκε η το παλεψες μερες?

Ασε δε μπορω να ελενξω τις σκεψεις μ κ να με παρει ο υπνος! Βεβαια ειμαστε κ μεσοτοιχια με τους διπλα καθολου μονωση κ ο κακομοιρης εχει παθει γαστρεντεριτιδα αποτι ακουω κ καθε λιγο ακουω τρεξιμο κ καζανακια αχαχα κωλοφεραντζα !!Διασκεδαζω παλι βραδιατικο!

ΧαχΧαχαχα βλεπω καλοπερνας κ συ!! 

Τις πρωτες δυο μερες κοιμοταν το μισο βραδυ εκει κ το μισο στο δικο μας. Τωρα κοιμαται κυριως εκει εκτος απο αυτες τις ωρες οπως τωρα που ξυπνησε για να φαει αλλα επειδη εχει αερια δεν μπορει να ξανακοιμηθει. Κ τον παιρνω στο κρεβατι, θηλαζουμε ξαπλωτα κ ηρεμει. Κ ετσι λαγοκοιμαμαι για καμια ωρα ακομα. Αλλα κοιμαται στο δικο του. Γενικοτερα τον ακουω, αλλα θα παρουμε κ ενδοεπικοινωνια για να μαι σιγουρη. Δεν χορουσε αλλο στην καλαθουνα για αυτο κ πηγε εκει. Αχ ασε λες κ τον εστειλα φανταρο νιωθω. Τοσο μου λειπει χαχαχα

Just now, Nicol_ είπε:

 

Κοριτσια μου κανει συνεχεια κακα! Σε καθε πανα εχει και κακα..αφήστε..επίσης δοκιμασα να τον αλλαζω πριν αλλα οταν ξυπνάει κ θελει να φαει πρέπει να φαει αμεσως.Αλλιώς τσιριζει απίστευτα και κλαιει σπαρακτικα. Τώρα ξυπνήσαμε 4.30 τον θηλασα τον αλλαξα και μετα το ματι γαριδα. Τον ξαναθηλασα,τον εκανα βολτες τιποτα..εβαλα σεσουαρ τώρα κ Μολις αρχισε να γλαρωνει.Μεγαλη ταλαιπωρία 

Τα ιδια κ μεις. Σχεδον καθε φορα μετα απο θηλασμο εχουμε κακα. Κ επειδη θηλαζει πολλες φορες και βραδυ τον αλλαζω κ στα τσισα γιατι γεμιζει. Στην αρχη ξυπνουσε κ ο δικος μου. Τωρα φαντασου τον αλλαζω, τον πλενω, τον ντυνω και ξανακοιμαται!! Βεβαια μπορει στο αλλαγμα να μου πιανει κουβεντα, αλλα τον ξαναθηλαζω λιγο μετα κ κοιμαται. Θα αλλαξει κ ο δικος σου, λιγη υπομονη ακομα. Σε καναν μηνα θα ναι διαφορετικα αγαπη.

Just now, Anneliz είπε:

Τα κακακια του δεν τα είδε, οχι μουσταρδι ειναι, απλώς του ειχα πει πως ηταν πιο νερουλά (sorry για την έκφραση) και φανταστου πολλες φορες έβγαιναν εξω απο την πάνα :???:.. κολικούς όχι δεν είχαμε.. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου, θα τον παρω τηλέφωνο να ρωτήσω, γιατι τωρα μου εχει κάνει και βήχα και ανησυχώ..

Ελπιζω να μην ειναι κατι το βηχαλακι του κ να μην σου κρυωσε κοριτσι μου. Καλημερα! 

πρίν από 14 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Χαχαχαχχα καλεεεεε κοιμηθητε κ αφηστε τις σκεψεις για το πρωι!!!! Αφηστε π εχουμε ακομα χρονια ακομα πινουν απο το μπιμπερο και κατουροχεζουνε πανω τους!!

Καλυτερα στο δωματιο του γτ αν παρει γραμμη κ συνηθιζει πως το βγαζεις μετα τωρα π ειναι μικρα πρεπει να γινονται οι μεγαλες αλλαγες!

Ναι δικιο εχεις. Οταν μεγαλωνουν καταλαβαινουν που κοιμουνται οποτε ισως θα ταν πιο δυσκολο. Τωρα επειδη ειναι μικρα δεν το αντιλαμβανονται. Αλλα μου αρεσε που τον ειχα διπλα μου κ ακουγα την ανασουλα του. Καψουρομανες ενωμενες ποτε νικημενες χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Ω ναι καλωσηρθες στο κλαμπ! Κ εγω βιαστηκα να μιλησω ξυπνησε θηλαζουμε ξαπλωτα αν το μαθεις αυτο μιλαμε για μεγαλη ευκολια δε κοβεις τον υπνο σου λαγοκοιμασαι κ θηλαζεις εγω μ αυτο σωθηκα! Τωρα για το αλλαγμα μονο στα κακα την αλλαζω εγω το βραδυ αλλιως παει το χανουμε κ εμεις το παιχνιδι αυτη ξεσαλωνει νομιζει οτι ξημερωσε κ θελει παιχνιδι κ γελακια!

Ναι αυτα σκεφτομαι κ γω κ λεω θα παει μικρη σχολειο κ θα τη κανουν οτι θελουν χαχαχα χαζομανες!Ελα ρε πως το καταφερες κ εσυ αυτο μ φαινεται αθλος να παει σ αλλο δωματιο ! Δε φοβασαι ? Ακους κ το παραμικρο?κ πως το εκανες με τη μια κοιμηθηκε η το παλεψες μερες?

Ασε δε μπορω να ελενξω τις σκεψεις μ κ να με παρει ο υπνος! Βεβαια ειμαστε κ μεσοτοιχια με τους διπλα καθολου μονωση κ ο κακομοιρης εχει παθει γαστρεντεριτιδα αποτι ακουω κ καθε λιγο ακουω τρεξιμο κ καζανακια αχαχα κωλοφεραντζα !!Διασκεδαζω παλι βραδιατικο!

Καλημερα κοριτσια!!!! Χαχαχχαχ περασες ωραιο βραδυ δηλαδη!!!!! Εμενα κοιμηθηκε 10κ μιση ξυπνησε 3μιση εφαγε 4 κοιμηθηκε 5παρα ξυπνησε 7μιση την πηρα στο κρεβατι μας την γλαρωσα με την πιπιλα την ξαπλωσα αναμεσα μας κ κοιμηθηκε μεχρι τις 9παρα!!! Τωρα τρωει! Κ εγω στο δωματιο της την εχω απο 1μιση μηνων στην κουνια της! Μονο οταν χουζουρευουμε ετσι τα πρωινα την φερνω εδω καμια φορα! Χωρις ενδοεπικοινωνια την ακουω παντα!

 

1 hour ago, Nicol_ είπε:

 

Κοριτσια μου κανει συνεχεια κακα! Σε καθε πανα εχει και κακα..αφήστε..επίσης δοκιμασα να τον αλλαζω πριν αλλα οταν ξυπνάει κ θελει να φαει πρέπει να φαει αμεσως.Αλλιώς τσιριζει απίστευτα και κλαιει σπαρακτικα. Τώρα ξυπνήσαμε 4.30 τον θηλασα τον αλλαξα και μετα το ματι γαριδα. Τον ξαναθηλασα,τον εκανα βολτες τιποτα..εβαλα σεσουαρ τώρα κ Μολις αρχισε να γλαρωνει.Μεγαλη ταλαιπωρία 

Εγω μαλλον ειμαι τυχερη κακακια 1 φορα την ημερα 5μιση το απογευμα απο πολυ μωρο κ ετσι ειμαστε οκ....παντα την αλλαζω βεβαια πριν το φαγητο.....υπομονη ειναι μικρουλης ακομα!!!

 

πρίν από 33 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

ΧαχΧαχαχα βλεπω καλοπερνας κ συ!! 

Τις πρωτες δυο μερες κοιμοταν το μισο βραδυ εκει κ το μισο στο δικο μας. Τωρα κοιμαται κυριως εκει εκτος απο αυτες τις ωρες οπως τωρα που ξυπνησε για να φαει αλλα επειδη εχει αερια δεν μπορει να ξανακοιμηθει. Κ τον παιρνω στο κρεβατι, θηλαζουμε ξαπλωτα κ ηρεμει. Κ ετσι λαγοκοιμαμαι για καμια ωρα ακομα. Αλλα κοιμαται στο δικο του. Γενικοτερα τον ακουω, αλλα θα παρουμε κ ενδοεπικοινωνια για να μαι σιγουρη. Δεν χορουσε αλλο στην καλαθουνα για αυτο κ πηγε εκει. Αχ ασε λες κ τον εστειλα φανταρο νιωθω. Τοσο μου λειπει χαχαχα

 

Ναι δικιο εχεις. Οταν μεγαλωνουν καταλαβαινουν που κοιμουνται οποτε ισως θα ταν πιο δυσκολο. Τωρα επειδη ειναι μικρα δεν το αντιλαμβανονται. Αλλα μου αρεσε που τον ειχα διπλα μου κ ακουγα την ανασουλα του. Καψουρομανες ενωμενες ποτε νικημενες χαχαχα

Ετσι ειναι οι μεγαλες αλλαγες τυπου το που κοιμουνται το πως κλπ πρεπει να μονιμοποιουνται απο μωρα!!! Καλημερα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...