Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Κορίτσια μου μίλησα με την παιδίατρο και έχω ευχάριστα νέα! 

Μου είπε πως η μία φορά δεν είναι ενδεικτική, μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός. Ωστόσο ακόμα και μια μικρή αλλεργία να έχει, επειδή πλέον είναι μεγάλος (χαχαχα) και έχει αποκτήσει ανοχή, να μην κόψω γαλακτοκομικα διότι μέσω του θηλασμού αντιθέτως θα την ξεπεράσει την ευαισθησία, αν υπάρχει βέβαια. Μου είπε να το παρακολουθήσω και βλέπουμε. 

Γιαυτό και εγώ λοιπόν πήρα τον μπέμπη και πήγα βόλτα και έφαγα μπραουνις με παγωτό και ήπια και καπουτσίνο λατε. Αχαχαχαχαχαχα! 

Νικόλ κοπέλα μου η Δήμητρα μας κάλυψε όλες νομίζω, να μην απογοητευεσαι είναι όλα ανθρώπινα, περνώντας ο καιρός θα δεις θα στρώσει η κατάσταση! 

Κορίτσια να φανταστείτε εμένα ούτε η μάνα μου δεν με προετοίμασε σωστά που έχει θηλάσει 4 παιδιά!!!! Μου έλεγε βλακειες του τύπου "ο θηλασμός είναι κάτι φυσικό, βγαίνει από μόνο του το πράγμα" και τέτοια! Ευτυχώς που διάβασα και ενημερώθηκα. Παρακολούθησα και ον λαιν κάποια σεμινάρια της νουτριτσια τα κάνει μια μαία και ήταν πολύ βοηθητικά. Αν γραφτείς στο σαιτ θα το δεις. 

Ότι χρειαστείς να μας ρωτάς κορίτσι όσο μπορούμε θα σε βοηθήσουμε!!! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra K είπε:

ΚΟΠΕΛΑ Μ ΓΛΥΚΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!! Με αφορμη μια κουβεντα με μια κοπελα που με νιωθει πολυ κ με βοηθαει θελω να σ πολλα γιατι οι λεχωνες περναμε πολυ δυσκολα(εγω ακομη νιωθω λεχωνα κ οχι γυναικα) κ ΚΑΝΕΙΣ αλλος δε μπορει να το νιωσει ,μη νιωθεις ασχημα αν ολα δεν ειναι σαν το ροζ συννεφακι που ειχαμε πλασει στο μυαλο μας,μη νιωθεις ασχημα αν νιωσεις αχρηστη καποιες μερες ,μη νιωθεις ασχημα αν δεν νιωθεις εκατομμυρια πυροτεχνηματα κ χρυσοσκονη παντου την ωρα που θηλαζεις γιατι μας εχουν πλεξει ενα εγκομιο για το θηλασμο που θα ηταν ετσι σε εναν ονειρικα πλασμενο κοσμο ,στη γαλαζια λιμνη για παραδειγμα που το εβλεπα εγω απο μικρη κ το ζηλευα αλλα δε ειμαι ουτε η mila jovovitc ουτε ο αντρας μ μου πλεκει στα μαλλια μαργαριταρια κ αραζουμε στη χρυσαφενια παραλια αντιθετως με πιεσε πολυ να θηλαζω ολη την ωρα πιστευωντας οτι οταν κλαιει το μωρο μονο στηθος του χρειαζεται για να ησυχασει οποτε εγω συχνα ενιωθα ανεπαρκης!Η πραγματικοτητα ειναι λιγο πιο σκληρη, ο θηλασμος πολυ ομορφος κ απαραιτητος κ ευκολια μεγαλη υπο καποιες συνθηκες κατανοησης.Εγω δεν εχω καμια βοηθεια απο γυρω κ εκλεγα πολλες φορες πανω απο το παιδι το πρωτο μηνα κ τα βραδυα οταν ο αντρας μ ροχαλιζε κ εμενα τρεμανε τα ποδια μ στην 5 η φορα που ξυπναγα αν ειχα κοιμηθει...στα λεω ολα αυτα γιατι εμενα κανεις δε με προετοιμασε κ καμια γνωστη μ μανουλα δε μου παραδεχτηκε ποτε οτι ηθελε να ανοιξει η πορτα κ να τρεξει μακρυα απ ολους ...ναι ακομη κ απ το μωρο της χωρις να σημαινει οτι το χει μετανιωσει η οτι δεν το αγαπα! Συναισθηματα αληθινα κ δυνατα που χτιζουν τη μητροτητα μερα με τη μερα...

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για το ομορφο μηνυμα σου..σημερα ηταν η πιο δυσκολη μερα μου.Ηξερα οτι ειναι δυσκολη η μητροτητα αλλα σημερα ενιωσα πως δεν θα τα καταφερω. Έκλαιγα πάνω απο το μωρο που σπαραζε και δεν μπορουσα να κανω τίποτα να το ηρεμησω. Τρεμω που αυριο θα ειμαι παλι μονη σπιτι και θα πρέπει να τα κανω ολα απο την αρχη ξανα. Σημερα ενιωσα τοσο χαλια που φοβαμαι και να τον αλλαξω με τοσο κλαμμα που εχει ρίξει. Πως θα το ξεπεράσω αυτο ρε κορίτσια?  Μου φαίνεται βουνο. Εαας σπαραζουν ετσι? Το κάνετε?  Ειμαι πολυ χαλια...


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για το ομορφο μηνυμα σου..σημερα ηταν η πιο δυσκολη μερα μου.Ηξερα οτι ειναι δυσκολη η μητροτητα αλλα σημερα ενιωσα πως δεν θα τα καταφερω. Έκλαιγα πάνω απο το μωρο που σπαραζε και δεν μπορουσα να κανω τίποτα να το ηρεμησω. Τρεμω που αυριο θα ειμαι παλι μονη σπιτι και θα πρέπει να τα κανω ολα απο την αρχη ξανα. Σημερα ενιωσα τοσο χαλια που φοβαμαι και να τον αλλαξω με τοσο κλαμμα που εχει ρίξει. Πως θα το ξεπεράσω αυτο ρε κορίτσια?  Μου φαίνεται βουνο. Εαας σπαραζουν ετσι? Το κάνετε?  Ειμαι πολυ χαλια...

Κοριτσι μην ανχωνεσε τα ιδια ακριβως περασα και εγω υπομονη και ολα θα περασουν δεν ξερςις τινα κανεις εκει την ωρα και απελπιζεσαι. Με βοηθησε πολυ η ηλεκτρικη θερμοφορα την εβαζα στο χαμηλο και την εβαζα στην κοιλιτσα της πολυ αγκαλιτσα και τα ποδαρακια στη κοιλια την ανακουφιζε μπορείς να  τυλιξεις την κοιλιτσα με ενα σεντονακι οπως τα φασκιονανε παλια και αυτο τα ανακουφιζει. Οταν εχει κολικο θελει στήθος η τιποτα γινεται κατακοκκινο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για το ομορφο μηνυμα σου..σημερα ηταν η πιο δυσκολη μερα μου.Ηξερα οτι ειναι δυσκολη η μητροτητα αλλα σημερα ενιωσα πως δεν θα τα καταφερω. Έκλαιγα πάνω απο το μωρο που σπαραζε και δεν μπορουσα να κανω τίποτα να το ηρεμησω. Τρεμω που αυριο θα ειμαι παλι μονη σπιτι και θα πρέπει να τα κανω ολα απο την αρχη ξανα. Σημερα ενιωσα τοσο χαλια που φοβαμαι και να τον αλλαξω με τοσο κλαμμα που εχει ρίξει. Πως θα το ξεπεράσω αυτο ρε κορίτσια?  Μου φαίνεται βουνο. Εαας σπαραζουν ετσι? Το κάνετε?  Ειμαι πολυ χαλια...

Φυσικα και θα τα καταφερεις και ηδη εισαι η καλυτερη μαμα για τον μικρο σου. Μην σε παιρνει απο κατω αγαπη μου. Θα υπαρχουν κ δυσκολες μερες, αλλες πιο ευκολες. Εχε στο νου σου οτι πριν 20 μερες ηταν ακομα στην κοιλιτσα σου. Ακομα κ αυτο παλευει να προσαρμοστει. Σε αυτη τη φαση ακομα δεν εχει καταλαβει που βρισκεται, τι γινεται, τοσα πολλα μηνυματα μαζι, χωρις να εχει δυνατοτητα να βλεπει καλα και να συνδεει φωνες, ηχους, γεγονοτα, εικονες. Μονο τη μυρωδια σου γνωριζει. Εσυ αυτο που εχεις να κανεις το κανεις και με το παραπανω. Αγκαλιτσα, ψιθυριζε του λογακια, μιλα του, χαιδευε το και παρε τις βαθιες ανασες σου και ξανα απο την αρχη. Αν εχεις καποια φιλη σου που τη νιωθεις πολυ δικο σου ατομο, φωναξε την να εχεις παρεα. Μαρσιπο εχεις δοκιμασει? Μηπως του αρεσει? Διαφορετικα αν εχει καλη μερα, βγειτε μια βολτα εκει τριγυρω. Στην αρχη μπορει να κλαιει, αλλα μετα το πιθανοτερο ειναι οτι θα κοιμηθει. Σε καμια μας δεν αρεσει να κλαινε τα μωρα μας, αλλα ετσι ειναι τα μωρα. Τουλαχιστον η πλειοψηφια. Θα κλαψουν, αλλα δεν τους δημιουργειται καποιο "τραυμα" απο αυτο. Θελω να πω οτι εσυ κανεις αυτο που μπορεις, απο κει κ περα μπορει να κλαινε για χιλιους λογους. Κ γω υπηρχαν μερες που εκλαιγα επειδη εκλαιγε!! Μα φυσικα! Ποια δεν το εχει περασει?? Αλλα θα υπαρξουν κ καλυτερες μερες μωρο μου. Να εχεις υπομονη και θα στρωσει. Ισως δεν σε παρηγορει γιατι εσυ το ζεις πολυ εντονα τωρα ολο αυτο, αλλα ειμαστε ολες στην θεση σου...Δεν εισαι μονη.. φωναξε καποιον δικο σου αν μπορεις να εχεις και συ παρεα, και προσπαθησε να το δεις πιο ψυχραιμα. Δεν θα κλαιει για παντα. Ουτε θα ειναι για παντα νεογεννητο. Θα περασουν οι μερες και θα αλλαξει !! Στο υποσχομαι! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για το ομορφο μηνυμα σου..σημερα ηταν η πιο δυσκολη μερα μου.Ηξερα οτι ειναι δυσκολη η μητροτητα αλλα σημερα ενιωσα πως δεν θα τα καταφερω. Έκλαιγα πάνω απο το μωρο που σπαραζε και δεν μπορουσα να κανω τίποτα να το ηρεμησω. Τρεμω που αυριο θα ειμαι παλι μονη σπιτι και θα πρέπει να τα κανω ολα απο την αρχη ξανα. Σημερα ενιωσα τοσο χαλια που φοβαμαι και να τον αλλαξω με τοσο κλαμμα που εχει ρίξει. Πως θα το ξεπεράσω αυτο ρε κορίτσια?  Μου φαίνεται βουνο. Εαας σπαραζουν ετσι? Το κάνετε?  Ειμαι πολυ χαλια...

Μηβ είσαι χαλια.μη το κανεος αυτο στον εαυτο σου.αχ αυτος ο πρώτος καιρος.ο πρωτος μηνας.ξεχνας τον υπνο τον εαυτο σου τα παντα.εμεις τωρα στον 3ο μηνα στρωσαμε.να εισαο δυνατή καο να μην απογοητευεσαι.εμεις να δεις κλαμα.λες και το σφαζω κανει.ουρλιάζει ο μπομπιρας.απορροφητηρας μας εχει σωσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για το ομορφο μηνυμα σου..σημερα ηταν η πιο δυσκολη μερα μου.Ηξερα οτι ειναι δυσκολη η μητροτητα αλλα σημερα ενιωσα πως δεν θα τα καταφερω. Έκλαιγα πάνω απο το μωρο που σπαραζε και δεν μπορουσα να κανω τίποτα να το ηρεμησω. Τρεμω που αυριο θα ειμαι παλι μονη σπιτι και θα πρέπει να τα κανω ολα απο την αρχη ξανα. Σημερα ενιωσα τοσο χαλια που φοβαμαι και να τον αλλαξω με τοσο κλαμμα που εχει ρίξει. Πως θα το ξεπεράσω αυτο ρε κορίτσια?  Μου φαίνεται βουνο. Εαας σπαραζουν ετσι? Το κάνετε?  Ειμαι πολυ χαλια...

Θα τα καταφέρεις κοπέλα μου να είσαι σίγουρη! Όλες οι μανούλες έχουμε τεράστια αποθέματα αντοχής σε σημείο που ούτε οι ίδιες δεν το πιστεύουμε! Δοκίμασε μάρσιπο και βολτούλα πάνω κάτω ακόμα και μέσα στο σπίτι. Στην αρχή όλα κλαίνε είναι πολύ μικρούλια και έχουν ανάγκη τη μαμά τους. Για την κοιλίτσα αν έχει αέρια πολύ καλή είναι και η κρέμα της frezyderm για τους κολικούς. Είναι θερμαντική και τα ανακουφίζει. Κάθε μέρα θα τα πας και καλύτερα κορίτσι! 

Ακομα και μόνη σου να είσαι εγώ θα σου έλεγα να ξαπλώνεις την ώρα που κοιμάται το μωρό για να νιώσεις λίγο καλύτερα, ο ύπνος πάντα βοηθάει. Εγώ τον εβαζα στο διπλό στη μέση του κρεβατιού και κοιμόμασταν μαζί. Τόσο μικρός που είναι τώρα δεν μπορεί να γυρίσει και να σου πέσει οπότε μη φοβάσαι. Αν έχεις κοντα μαμά ή πεθερά επιστράτευσε τες! Αλλά και μόνη σου να είσαι σιγά σιγά θα δεις ότι θα βρεις τα πατήματα σου και η κάθε μέρα θα είναι καλύτερη κοπέλα μου! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Κορίτσια μου μίλησα με την παιδίατρο και έχω ευχάριστα νέα! 

Μου είπε πως η μία φορά δεν είναι ενδεικτική, μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός. Ωστόσο ακόμα και μια μικρή αλλεργία να έχει, επειδή πλέον είναι μεγάλος (χαχαχα) και έχει αποκτήσει ανοχή, να μην κόψω γαλακτοκομικα διότι μέσω του θηλασμού αντιθέτως θα την ξεπεράσει την ευαισθησία, αν υπάρχει βέβαια. Μου είπε να το παρακολουθήσω και βλέπουμε. 

Γιαυτό και εγώ λοιπόν πήρα τον μπέμπη και πήγα βόλτα και έφαγα μπραουνις με παγωτό και ήπια και καπουτσίνο λατε. Αχαχαχαχαχαχα! 

Νικόλ κοπέλα μου η Δήμητρα μας κάλυψε όλες νομίζω, να μην απογοητευεσαι είναι όλα ανθρώπινα, περνώντας ο καιρός θα δεις θα στρώσει η κατάσταση! 

Κορίτσια να φανταστείτε εμένα ούτε η μάνα μου δεν με προετοίμασε σωστά που έχει θηλάσει 4 παιδιά!!!! Μου έλεγε βλακειες του τύπου "ο θηλασμός είναι κάτι φυσικό, βγαίνει από μόνο του το πράγμα" και τέτοια! Ευτυχώς που διάβασα και ενημερώθηκα. Παρακολούθησα και ον λαιν κάποια σεμινάρια της νουτριτσια τα κάνει μια μαία και ήταν πολύ βοηθητικά. Αν γραφτείς στο σαιτ θα το δεις. 

Ότι χρειαστείς να μας ρωτάς κορίτσι όσο μπορούμε θα σε βοηθήσουμε!!! 

Ποσο ειναι ο δικος σ? Εμενα 3 μηνων κ μ πε μεχρι τον 6ο αποχη ...μπορεις να τη ρωτησεις οποτε ξαναμιλησετε τι μπορει να παθει το παιδι αν οντως εχει αλλεργια κ φαμε κατι γαλακτοκομικο ?δηλαδη του καταστρεφουμε το εντερο τι σημβαινει?αν μπορεσεις για να χω μια δευτερη αποψη

Just now, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για το ομορφο μηνυμα σου..σημερα ηταν η πιο δυσκολη μερα μου.Ηξερα οτι ειναι δυσκολη η μητροτητα αλλα σημερα ενιωσα πως δεν θα τα καταφερω. Έκλαιγα πάνω απο το μωρο που σπαραζε και δεν μπορουσα να κανω τίποτα να το ηρεμησω. Τρεμω που αυριο θα ειμαι παλι μονη σπιτι και θα πρέπει να τα κανω ολα απο την αρχη ξανα. Σημερα ενιωσα τοσο χαλια που φοβαμαι και να τον αλλαξω με τοσο κλαμμα που εχει ρίξει. Πως θα το ξεπεράσω αυτο ρε κορίτσια?  Μου φαίνεται βουνο. Εαας σπαραζουν ετσι? Το κάνετε?  Ειμαι πολυ χαλια...

Ειδες που στα λεμε ολες οι "εμπειρες" πλεον μανουλες μεσα σε 2 μηνες αλλαζουν ολα προς το καλυτερο τωρα μπορει να μη το πιστευεις αλλα το οροσημο των 40 ημερων δεν ειναι τυχαιο μαθαινεις τα χουγια του κ διαφορα κολπα για να σταματαει το κλαμα,επθσης μαθαινεις τι σημαινει καθε κλαμα κ το αντιμετωπθζεις πιο αμεσα! Ειδες εγω τωρα εχω κ χρονο μεχρι κ κατεβατα να γραφω εδω! Πω πω παντως μ θυμιζεις εμενα που δεν ηθελα να ερχετε το βραδυ με τρομαζε το τι εχω να τραβηξω κ τωρα το περιμενω πως κ πως γιατι ειναι η πιο ηρεμη στιγμη μας! Ολα θα αλλαξουν !

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ποσο ειναι ο δικος σ? Εμενα 3 μηνων κ μ πε μεχρι τον 6ο αποχη ...μπορεις να τη ρωτησεις οποτε ξαναμιλησετε τι μπορει να παθει το παιδι αν οντως εχει αλλεργια κ φαμε κατι γαλακτοκομικο ?δηλαδη του καταστρεφουμε το εντερο τι σημβαινει?αν μπορεσεις για να χω μια δευτερη αποψη

Ειδες που στα λεμε ολες οι "εμπειρες" πλεον μανουλες μεσα σε 2 μηνες αλλαζουν ολα προς το καλυτερο τωρα μπορει να μη το πιστευεις αλλα το οροσημο των 40 ημερων δεν ειναι τυχαιο μαθαινεις τα χουγια του κ διαφορα κολπα για να σταματαει το κλαμα,επθσης μαθαινεις τι σημαινει καθε κλαμα κ το αντιμετωπθζεις πιο αμεσα! Ειδες εγω τωρα εχω κ χρονο μεχρι κ κατεβατα να γραφω εδω! Πω πω παντως μ θυμιζεις εμενα που δεν ηθελα να ερχετε το βραδυ με τρομαζε το τι εχω να τραβηξω κ τωρα το περιμενω πως κ πως γιατι ειναι η πιο ηρεμη στιγμη μας! Ολα θα αλλαξουν !

Ναι ρε συ.βραδιαζε και ελεγα αντε παλι βασανιστηριο παλι ξενυχτι παλι αυπνη.τωρα ερχεται το βραδυ και λεω γιουπι.ξεκούραση!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ποσο ειναι ο δικος σ? Εμενα 3 μηνων κ μ πε μεχρι τον 6ο αποχη ...μπορεις να τη ρωτησεις οποτε ξαναμιλησετε τι μπορει να παθει το παιδι αν οντως εχει αλλεργια κ φαμε κατι γαλακτοκομικο ?δηλαδη του καταστρεφουμε το εντερο τι σημβαινει?αν μπορεσεις για να χω μια δευτερη αποψη

Εμένα είναι 3,5 μηνών ο μπεμπαρος. 

Θα τη ρωτήσω όταν πάμε για το επόμενο εμβόλιο κορίτσι σε 2 βδομάδες δλδ. Ας ελπίσω να είναι όλα οκ και να μην χρειαστεί να απέχω. Φαντάζομαι επειδή έχουν ανώριμο πεπτικό σου είπε μέχρι τον έκτο. Δεν ξέρω τι να πω, κουράγιο κορίτσι! Πάντως ούτε ο δικός μου παίρνει μπιμπερό από μένα.

Μονό από. Τον. Άντρα μου και τώρα τελευταία επειδή είχα καιρό να του δώσω έκανε τον ζόρικο και σε εκείνον. Αύριο έχω οδοντίατρο για να δούμε... 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειναι καμια εδω?? Καναμε εμβολιο σημερα κ εχει ανεβασει λιγο πυρετο ο μικρος. Εχει δωσει καμια ντεπον στο μικρο της?? Ποσο δινουμε ?? Μου χε πει ο παιδιατρος την προηγουμενη φορα αλλα δεν θυμαμαι καθολου. Κ τετοια ωρα αντε να τον βρω


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια ειναι καμια εδω?? Καναμε εμβολιο σημερα κ εχει ανεβασει λιγο πυρετο ο μικρος. Εχει δωσει καμια ντεπον στο μικρο της?? Ποσο δινουμε ?? Μου χε πει ο παιδιατρος την προηγουμενη φορα αλλα δεν θυμαμαι καθολου. Κ τετοια ωρα αντε να τον βρω

Το βαρος του δια 2! Αν ειναι 4 κιλα πχ θα δωσεις 2 αν ειναι 6 θα δωσεις 3!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου! Ενα μεγαλο ευχαριστώ για χθες μου δώσατε τοσο κουραγιο! Ακριβως ετσι ειναι για μενα ερχεται το βραδυ και λεω πως θα τα βγαλω πέρα, πλεον πανα του αλλαζω και σκεφτομαι θα σπαράξει παλι.. Πηρα κουραγιο απο εσας. Ευτυχώς το βραδυ ηταν πιο διαχειρισιμο και το πρωινο τωρα επισης καλυτερο. Το χρειαζόμουν για να χαλαρωσω λιγάκι. Μακαρι να μας πάει καλυτερα η μερα Σημερα.  Σας ευχαριστώ πολυ και παλι! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε σήμερα???? @Nicol_ μου υπομονή, μη το βάζεις κάτω, όλες εδώ σε νιώθουμε και με το παραπάνω.... Εμείς σήμερα έχουμε εμβόλιο στις 12μιση, σε τρεις μέρες γινόμαστε 4 μηνών!!! Τα έχω μπουκωμένα και τα τρία δε λέμε να ηρεμήσουμε πια από τις μυξουλες!! Κατά τα άλλα τελειώνω επιτέλους με την μετακόμιση, ελπίζω αύριο μεθαύριο να μπω στο σπίτι! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσια ειναι καμια εδω?? Καναμε εμβολιο σημερα κ εχει ανεβασει λιγο πυρετο ο μικρος. Εχει δωσει καμια ντεπον στο μικρο της?? Ποσο δινουμε ?? Μου χε πει ο παιδιατρος την προηγουμενη φορα αλλα δεν θυμαμαι καθολου. Κ τετοια ωρα αντε να τον βρω

Τωρα το δα αγαπη.το μισο απο το βαρος.

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε σήμερα???? @Nicol_ μου υπομονή, μη το βάζεις κάτω, όλες εδώ σε νιώθουμε και με το παραπάνω.... Εμείς σήμερα έχουμε εμβόλιο στις 12μιση, σε τρεις μέρες γινόμαστε 4 μηνών!!! Τα έχω μπουκωμένα και τα τρία δε λέμε να ηρεμήσουμε πια από τις μυξουλες!! Κατά τα άλλα τελειώνω επιτέλους με την μετακόμιση, ελπίζω αύριο μεθαύριο να μπω στο σπίτι! 

Μεσα σ'ολς εχεις και τη μετακομιση βρε κοριτσι μου?χαρα στο κουραγιο σου.με το καλο τα τσιμπι σας σημερα.

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Ενα μεγαλο ευχαριστώ για χθες μου δώσατε τοσο κουραγιο! Ακριβως ετσι ειναι για μενα ερχεται το βραδυ και λεω πως θα τα βγαλω πέρα, πλεον πανα του αλλαζω και σκεφτομαι θα σπαράξει παλι.. Πηρα κουραγιο απο εσας. Ευτυχώς το βραδυ ηταν πιο διαχειρισιμο και το πρωινο τωρα επισης καλυτερο. Το χρειαζόμουν για να χαλαρωσω λιγάκι. Μακαρι να μας πάει καλυτερα η μερα Σημερα.  Σας ευχαριστώ πολυ και παλι! ❤❤❤

Αλλαζε πανα πριν που σου πα και ας σπαραξει.μετα με το ταισμα θα τα ξεχασει ολα και θα κοιμηθει σα πουλακι.και μη τον πλένεις το βραδυ.με μπαμπακακι ή γαζουλες βρεγμένες με χλιαρο νερο καθαριζε τον εκτος και αν χεστει ο μικρούλης 

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Τωρα το δα αγαπη.το μισο απο το βαρος.

 

2 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Το βαρος του δια 2! Αν ειναι 4 κιλα πχ θα δωσεις 2 αν ειναι 6 θα δωσεις 3!

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!! Τωρα εχουμε δεκατα μονο. Κ ο γιατρος ειπε μονο αν ξαναπαει πανω απο 38 να ξαναδωσω. 

Καλημερααα στην παρεα!! 

Ειμαστε 6900 αλλα λιγο κοντοι. 62 ποντοι χαχα. Μονο φαρδαινουμε δεν ψηλωνουμε χεχεχε. 

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε σήμερα???? @Nicol_ μου υπομονή, μη το βάζεις κάτω, όλες εδώ σε νιώθουμε και με το παραπάνω.... Εμείς σήμερα έχουμε εμβόλιο στις 12μιση, σε τρεις μέρες γινόμαστε 4 μηνών!!! Τα έχω μπουκωμένα και τα τρία δε λέμε να ηρεμήσουμε πια από τις μυξουλες!! Κατά τα άλλα τελειώνω επιτέλους με την μετακόμιση, ελπίζω αύριο μεθαύριο να μπω στο σπίτι! 

Που εισαιαιαιαι ?? Τι κανεις σουπεργουμαν? Απο μυξες κ μενα εχει. Τον εχω τρελανει στον ορό. Αντε με το καλο να μπειτε κοριτσι!! 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...