Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

@ΒαλεντιναΧρηστος κι απο μένα κοριτσι μου δωράκι κ 5 κ 6 κ όσα θες... Χαλάλι σου!!! Χαχααααχαχα 

Χτες πήρα τον μικρο κ βγήκαμε εμ ριυς γονείς μου για ψώνια.. Απο το πρωί γυρίσαμε κατα τις 22:00 ρο βράδυ.. Ηταν ευτυχώς ήσυχος.. Εφαγε εξω.. Τον άλλαξα... Κοιμήθηκε ..άφησε την μαμα να κάνει μια ωραια βόλτα στα hondos... Ηταν πολυ ωραία....!! Δεν εχω πρόβλημα τον βγάζω σχεδον καθημερινά κ για ώρες...κοιμάται 8ώρες το βράδυ.. Κ τωρα να να κοιμήθηκε για κανα 3ωρο το βλέπω.. Θα ξανακοιμηθεί κ κατα τις 7:30 κ μετα βράδυ μια κ καλη!!! Εντάξει σε καλο δρομο είναι! Χαχαχαχαα 

@Anastasia_paris φιλενάδα τον δικο μ τον έχω 4 στις 7 μέρες μακαρονάκι χαχααχααχαχααχαααχ κανα πιτόγυρο.... Καμια πιτσουλα... Και μια έξοδο σε ταβερνάκι. Μπαμ μπαμ εκλεισε η εβδομάδα χαχαχα αχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Anneliz συμφωνώ με την @Irini123. Προσπάθησε να μην δίνεις σημασία, στη τελική ότι και να σου λέει εσύ ξέρεις καλύτερα.

Εμεις έχουμε στρώσει πρόγραμμα στους ύπνους εδώ και καιρό απλά το βράδυ ξυπνάει πολλές φορές ρε γμτ. Αλλά μου σκάει χαμόγελα όταν ξυπναει οπότε αποζημιωνομαι χαχαχα! 

Τώρα παίρνει τον πρωινό του υπνάκο στην κούνια του το καλό μου που κρατάει περίπου 1,30 ώρα. 

Χτες είχα οδοντίατρο και είχα αφήσει γάλα για να του δώσει ο άντρας μου και δεν έπιασε Ούτε χθες το μπιμπερό. έχω τη θηλή που είναι για πιο μικρό μωράκι βέβαια αλλά την άνοιξα λιγάκι για να τρέχει πιο καλά παρόλα αυτά δεν το ήθελε καθόλου το μπιμπερό Δηλαδή δεν του έφταιγε το ότι δεν έτρεχε πολύ το έφτυνε κατευθείαν οπότε θα πρέπει να αλλάξω μπιμπερό για να δούμε και έχω της Philips Avent τη σειρά που λένε ότι είναι από τις καλύτερες παρόλα αυτά τίποτα. Δοκίμασε και με κουταλάκι μετά και πάλι τίποτα βέβαια εντάξει το κουταλάκι πρώτη φορά του δίνουμε. 

 

Κοριτσι μ μεχρι χθες ημουν στην ιδια μοιρα εχω κανονισει να βγαλω φρονιμητη κ εχω ξεκινησει εδω κ 2 εβδομαδες δοκιμες μπιμπερο ...ουτε να τα δει ...τσιριζε..εγω του θανατα  απογοητευμενη ...και εχθες δοκιμαζω πρωτη φορα Dr .brown και το πηρε!!Εβγαλα 2 φορες απο 70 ml τα ρουφιξε! Και σημερα παλι καιιιι πηρε κ πιπιλα που δεν παιρνει απο ημερων που το παλευω δεν ξερω αν ειναι τυχαιο εγω νομιζω οτι δεν ηξερε να πιπιλαει κ τωρα που εμαθε το μπιμπερο δεν δυσκολευτηκε κ με πιπιλα..!ειμαι ενθουσιασμενη γιατι ειχα νιωσει λιγο εγκλοβισμο με τον αποκλειστικο θηλασμο κ αποχη απο γλκα!!Σ προτεινω να μη τα παρατησεις κ να δοκιμαζεις θηλες που να εχουν φαρδυ κομματι κατω απο αυτο που πιπιλανε γιατι ειναι σαν να ακουμπανε τα χειλη στο στηθος αν δεις το Dr.brown θα καταλαβεις τι εννοω

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχχαχα ναο δικιο εχεις και δεν εχω κιλα για χασιμο γμτ σημερα ζυγιστηκα στο φαρμακειο ειμαι 43 τι θα γινει ημουν 45 κ εχασα για πιο λογο! Αφου τρωω! Αν κ πριν την εγκυμοσυνη ημουν 42.....αααα αυτην την εβδομαδα ξεπρηστηκα τελειως απο την εγκυμοσυνη μ μπηκε η βερα στο δεξι εκει π μετρηθηκε το νουμερο οταν ημουν 2μηνων εγκυος.....μεχρι προχθες δεν εμπενε την ειχα στο αριστερο.. χαρηκααααα

43 κιλα δεν ήμουν ούτε στο δημοτικό αχαχαχαχαχαχα

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσι μ μεχρι χθες ημουν στην ιδια μοιρα εχω κανονισει να βγαλω φρονιμητη κ εχω ξεκινησει εδω κ 2 εβδομαδες δοκιμες μπιμπερο ...ουτε να τα δει ...τσιριζε..εγω του θανατα  απογοητευμενη ...και εχθες δοκιμαζω πρωτη φορα Dr .brown και το πηρε!!Εβγαλα 2 φορες απο 70 ml τα ρουφιξε! Και σημερα παλι καιιιι πηρε κ πιπιλα που δεν παιρνει απο ημερων που το παλευω δεν ξερω αν ειναι τυχαιο εγω νομιζω οτι δεν ηξερε να πιπιλαει κ τωρα που εμαθε το μπιμπερο δεν δυσκολευτηκε κ με πιπιλα..!ειμαι ενθουσιασμενη γιατι ειχα νιωσει λιγο εγκλοβισμο με τον αποκλειστικο θηλασμο κ αποχη απο γλκα!!Σ προτεινω να μη τα παρατησεις κ να δοκιμαζεις θηλες που να εχουν φαρδυ κομματι κατω απο αυτο που πιπιλανε γιατι ειναι σαν να ακουμπανε τα χειλη στο στηθος αν δεις το Dr.brown θα καταλαβεις τι εννοω

Κορίτσι μου πήρα ένα της suavinex που μοιάζει με το μιμιτζου και βλέπουμε. Δεν τον αφηνω συχνά αλλά είναι θέμα να μην παίρνει καθόλου ρε γμτ. Για να δούμε! 

  • Χαχα 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

43 κιλα δεν ήμουν ούτε στο δημοτικό αχαχαχαχαχαχα

Χαχαχαχχαχαχ εγω ειμαι σταθερη απο τοτε αντε να βαζω 1-2 τα χανω τα ξαναβαζω κ παει λεγοντας!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kathyv25 είπε:

43 κιλα δεν ήμουν ούτε στο δημοτικό αχαχαχαχαχαχα

Κορίτσι μου πήρα ένα της suavinex που μοιάζει με το μιμιτζου και βλέπουμε. Δεν τον αφηνω συχνά αλλά είναι θέμα να μην παίρνει καθόλου ρε γμτ. Για να δούμε! 

Ναι το suavinex ειναι ακριβως σαν στηθος αυτο εννουσα πιστευω θα το παρει!Αν ειναι θεμα λεει εγω μεχρι τωρα 3,5 μηνων δεν την εχω αφησει ουτε μια μερα σε κανεναν για αυτο το λογο κ εχω φαει μια ψιλοφρικη!!κ περα απο τα αυτα που προκυπτουν τωρα γιατροι κτλ εγω θα γυρισω κ στη δουλεια κ αν δε της μαθω μπιμπερο καηκαμε!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ναι το suavinex ειναι ακριβως σαν στηθος αυτο εννουσα πιστευω θα το παρει!Αν ειναι θεμα λεει εγω μεχρι τωρα 3,5 μηνων δεν την εχω αφησει ουτε μια μερα σε κανεναν για αυτο το λογο κ εχω φαει μια ψιλοφρικη!!κ περα απο τα αυτα που προκυπτουν τωρα γιατροι κτλ εγω θα γυρισω κ στη δουλεια κ αν δε της μαθω μπιμπερο καηκαμε!!

Εγώ ευτυχώς έχω αρκετό καιρό ακόμα μέχρι να γυρίσω στη δουλειά θα γυρίσω Δεκέμβρη Γενάρη κάπου εκεί αλλά Πρέπει κάποια στιγμή να μάθει να παίρνει και μπιμπερό γιατί κάτι μπορεί να συμβεί να μην μπορώ να πάω πουθενά είναι πολύ δύσκολο έτσι

Τόσο suavinex που πήρα εγώ το νούμερο small είχε 17 ευρώ το Μίμιτζου είχε 30 περίπου για αυτό έλεγα ότι είναι πολύ ακριβό και ότι δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να το πάρω.


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irini123 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Πότε ξεκινάτε κρέμες κλπ; εμεις κοντεύουμε 4μηνών κ ειπε η παιδίατρος λογο παλινδρόμησης θα ξεκινήσουμε αμεσως μετα τον 4ο κρεμουλα

Καλημερα κοριτσια!!!Κ εμεις μολις κλεισουμε τον 4ο αμεσως φρουτοκρεμα ξεκιναμε....αλλα μας ειπε σε 5μερες να ξεκινησω 2κουταλιες μηλο καθε μερα για 4μερες μετα 2κουταλιες αχλαδι για 4 μερες και μετα 2κουταλιες μπανανα για αλλες 4....ετσι ωστε να ειμαστε ετοιμες και αππ θεμα κουταλιου και απο θελα αλλεργιων για να ξεκιμησουμε αμεσως στον 4ο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος κι εσείς απο τόσο νωρίς; εμένα δε μου έχει δώσει Οδηγίες ακομη!! Την άλλη βδομάδα που θα παμε για εμβόλιο πιστεύω θα μου πει!! Αλλα Εμείς πρέπει ν αλλάξουμε και γάλα τώρα οπότε δε ξερω πως θα με πάει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irini123 είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κι εσείς απο τόσο νωρίς; εμένα δε μου έχει δώσει Οδηγίες ακομη!! Την άλλη βδομάδα που θα παμε για εμβόλιο πιστεύω θα μου πει!! Αλλα Εμείς πρέπει ν αλλάξουμε και γάλα τώρα οπότε δε ξερω πως θα με πάει

Η δικη μας παιδιατρος ακολουθει αυτην την τακτικη σε οσα παιδια παρακολουθει μονο στα θηλαζουσα ξεκιναει πιο μετα!!! Γιατι να αλλαξετε γαλα;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Η δικη μας παιδιατρος ακολουθει αυτην την τακτικη σε οσα παιδια παρακολουθει μονο στα θηλαζουσα ξεκιναει πιο μετα!!! Γιατι να αλλαξετε γαλα;;;

Λογο παλινδρόμησης του έδινα novalac ar μετα επιδεινώθηκε λιγάκι η παλινδρόμηση και του δινω novalac ar digest και μου ειπε η παιδίατρος να τον γυρισουμε απο 4 μηνων και μετα σιγα σιγα στο σκετο AR και μετα οσο περνάει ο καιρός θα του το γυρναμε σιγα σιγά μεχρι να φτάσουμε να πινει κανονικό γαλα και οχι κατα της παλινδρόμησης

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irini123 είπε:

Λογο παλινδρόμησης του έδινα novalac ar μετα επιδεινώθηκε λιγάκι η παλινδρόμηση και του δινω novalac ar digest και μου ειπε η παιδίατρος να τον γυρισουμε απο 4 μηνων και μετα σιγα σιγα στο σκετο AR και μετα οσο περνάει ο καιρός θα του το γυρναμε σιγα σιγά μεχρι να φτάσουμε να πινει κανονικό γαλα και οχι κατα της παλινδρόμησης

Μαλιστα καταλαβα εεε μωρε το μπεμπακι σ κριμα......εμεις αλλαξαμε πολλα στην αρχη επειδη ζοριζοταν λιγο με τα κακα δεν ηταν δυσκοιλια(δεν ηταν σκληρα δλδ:oops:) αλλα δεν ηξερε να σφιχτει μας ειπε η παιδιατρος με αποτελεσμα να κανει και 2μερες να κανει βεβαια αλλαξαμε γαλατα μηπως με καποιο αλλο ειναι καλυτερα στην αρχη διναμε almiron μας το ειχαν δωσει στο νοσοκομειο μετα δωσαμε frisolac μετα nan μετα nan sensitive μετα πηρα almirol comfort κ λιγο εκει ειμασταν καλυτερα μετα το εκανα μισο μισο με το σκετο almiron μετα σιγα σιγα πιο πολυ σκετο αλμιρον στη δοσολογια κ πιο λιγο αλμιρον κομφορτ ωσπου της το εκοψα τελειως 1μηνα μας πηγε ετσι απο 1μηνων πινει σκετο αλμιρον! Ευτυχως! Δυσκολα ειναι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irini123 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Πότε ξεκινάτε κρέμες κλπ; εμεις κοντεύουμε 4μηνών κ ειπε η παιδίατρος λογο παλινδρόμησης θα ξεκινήσουμε αμεσως μετα τον 4ο κρεμουλα

Καλημερα κοριτσια!!

Εμας μας ειπε οτι μετα το Πασχα θα μας δωσει ενα πλανο και μετα τον 5ο μηνα να ξεκινησουμε αν θελουμε. Εγω λεω να τον ξεκινησω στους 5,5 μηνες αναλογως αν ειναι ετοιμο το παιδι να δεχτει στερεες. Αλλιως στους 6 μηνες δειλα δειλα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Εμας μας ειπε οτι μετα το Πασχα θα μας δωσει ενα πλανο και μετα τον 5ο μηνα να ξεκινησουμε αν θελουμε. Εγω λεω να τον ξεκινησω στους 5,5 μηνες αναλογως αν ειναι ετοιμο το παιδι να δεχτει στερεες. Αλλιως στους 6 μηνες δειλα δειλα. 

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ για τον έκτο μήνα ξέρω για στερεες και έτσι θα το κάνουμε εμείς! 

Δεν μου έχει κάνει ακόμα κουβέντα η παιδίατρος, από τα βιβλία και τις οδηγίες του παγκόσμιου οργανισμού υγείας που διάβασα όλοι αυτό συστήνουν! 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...