Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλεε οντως τι πραγμα ειναι αυτο;;; πες χρυση μ γυναικα σε 2μηνες θα κλεισει τα 3 να τελειωνουμε....δεν ειναι βρεφος ειναι παιδι πλεον!

 

Εμενα ξυπναει με τον παραμικρο θορυβο η μικρη οποτε ισα π ανασαιναμε με τον αντρα μ οταν την ειχαμε διπλα!!!

Εμενα ροζαλιζε οταν ηταν αρρωστη! Χαχαχχαχαχα

Αχ κ μενα!! Με το παραμικρο τσουουπ! Τωρα τον ακουω τον μικρο που ροχαλιζει απο το μονιτορ της ενδοεπικοινωνιας χαχαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια ασχετο αλλα σας τυχαινουν κ σας μανουλες που ρωτας τι ηλικια εχουν τα παιδια τους και απαντανε του τυπου 34 μηνων??? Τι 34 μηνων καλη μου?? :shock: Δηλαδη θα πρεπει να κατσω 5 λεπτα να κανω μαθηματικα που δεν το πολυεχω κιολας για να δω ποσο ειναι??? :lol:  Ελπιζω να μην υπαρχουν και τετοιες που απαντανε με εβδομαδες. Εκει απλα θα απανταω να το χαιρεσαι μεγαλωσε το ζουζουνι κ ας μην εχω καταλαβει τπτ :lol:

Χαχαχαχααχα έλα ρε φίλη πες τα.μαζί σου εγω.. Κι εγώ απορια το χω... Δλδ πόσο δυσκολο είναι να πεις οτι είναι 3 ετών κ σου φαίνεται πιο εύκολο να πείς 36 μηνών.. 

Αμα πετύχω κ καμια μ εβδομάδες άστο... Δεν της ξαναμιλάω χαχαχ

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχα μα πραγματικα δηλαδη. 

Οσο για το κρεβατακι του μικρου παντως ολοι λενε οτι η συγκοιμιση εχει πολλαπλα οφελη ειδικα για τον πρωτο χρονο. Οποτε μην σε αγχωνει εφοσον χωρατε. Αρκει να μην ροχαλιζουν, γιατι εμενα ροχαλιζε κ ο μικρος χαχαχα

Συγκοιμηση δεν είναι όταν το μωρο κοιμάται στο ιδιο κρεβάτι με τους γονείς; 

Καθολου δεν θέλω να είναι στο ίδιο δωμάτιο μ εμας.. Αμα ειχα αλλο δωμάτιο κι εγω εκει θα τον ειχα οπως λεει η φιλη @ΒαλεντιναΧρηστος...Σκέψου κ τωρα στην καλαθουνα (πανω στο καρότσι) που κοιμάται είναι εκτος κρεβατοκάμαρας  .χαχαχα τον εχω δικό του χώρο -δωμάτιο χαχαχαα έχει μάθει μονος του...τώρα πως θα ναι με το κρεβατάκι μεσα μαζι μας.. Δεν ξέρω ακομα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ κ μενα!! Με το παραμικρο τσουουπ! Τωρα τον ακουω τον μικρο που ροχαλιζει απο το μονιτορ της ενδοεπικοινωνιας χαχαχαχα

Χαχαχαχαααα!!!!!

 

Just now, Cath3rine είπε:

Χαχαχαχααχα έλα ρε φίλη πες τα.μαζί σου εγω.. Κι εγώ απορια το χω... Δλδ πόσο δυσκολο είναι να πεις οτι είναι 3 ετών κ σου φαίνεται πιο εύκολο να πείς 36 μηνών.. 

Αμα πετύχω κ καμια μ εβδομάδες άστο... Δεν της ξαναμιλάω χαχαχ

Συγκοιμηση δεν είναι όταν το μωρο κοιμάται στο ιδιο κρεβάτι με τους γονείς; 

Καθολου δεν θέλω να είναι στο ίδιο δωμάτιο μ εμας.. Αμα ειχα αλλο δωμάτιο κι εγω εκει θα τον ειχα οπως λεει η φιλη @ΒαλεντιναΧρηστος...Σκέψου κ τωρα στην καλαθουνα (πανω στο καρότσι) που κοιμάται είναι εκτος κρεβατοκάμαρας  .χαχαχα τον εχω δικό του χώρο -δωμάτιο χαχαχαα έχει μάθει μονος του...τώρα πως θα ναι με το κρεβατάκι μεσα μαζι μας.. Δεν ξέρω ακομα.. 

Μια χαρα θ ειναι μωρε αρκει ν μην τον  ενοχλει ο θορυβος!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Χαχαχαχααχα έλα ρε φίλη πες τα.μαζί σου εγω.. Κι εγώ απορια το χω... Δλδ πόσο δυσκολο είναι να πεις οτι είναι 3 ετών κ σου φαίνεται πιο εύκολο να πείς 36 μηνών.. 

Αμα πετύχω κ καμια μ εβδομάδες άστο... Δεν της ξαναμιλάω χαχαχ

Συγκοιμηση δεν είναι όταν το μωρο κοιμάται στο ιδιο κρεβάτι με τους γονείς; 

Καθολου δεν θέλω να είναι στο ίδιο δωμάτιο μ εμας.. Αμα ειχα αλλο δωμάτιο κι εγω εκει θα τον ειχα οπως λεει η φιλη @ΒαλεντιναΧρηστος...Σκέψου κ τωρα στην καλαθουνα (πανω στο καρότσι) που κοιμάται είναι εκτος κρεβατοκάμαρας  .χαχαχα τον εχω δικό του χώρο -δωμάτιο χαχαχαα έχει μάθει μονος του...τώρα πως θα ναι με το κρεβατάκι μεσα μαζι μας.. Δεν ξέρω ακομα.. 

Στο ιδιο δωματιο ειναι συγκοιμιση κανονικα. Στο ιδιο κρεβατι οι αγγλοι εχουν αλλον ορο, το λενε bed sharing τωρα εμεις εδω πως να το λεμε. Ολοι οι καλοι χωρανε?  χαχαχαχ

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Στο ιδιο δωματιο ειναι συγκοιμιση κανονικα. Στο ιδιο κρεβατι οι αγγλοι εχουν αλλον ορο, το λενε bed sharing τωρα εμεις εδω πως να το λεμε. Ολοι οι καλοι χωρανε?  χαχαχαχ

Ετσι θα το λέμε εμείς.. Γιατι μπορούμε... Χαχαχαχα αααα στο ίδιο δωμάτιο :δεν το ξέρα φίλη ...οσο ζείς μαθαίνεις..! Κι οσο δεν μπορεί ο δικός μας... Είναι ανεξάρτητος... Σκέψου ούτε καν να ξαπλώσει μαζι μας δεν θέλει.. Δεν μπορεί τον περιορισμό... Χαχαχαχαχα 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχαχαααα!!!!!

 

Μια χαρα θ ειναι μωρε αρκει ν μην τον  ενοχλει ο θορυβος!

Αυτο είναι ένα θεματάκι.. Εδω ώρες ώρες εγω δεν μπορώ θ αντέξει ο μικρός;;;; χαχαχα ααχ θετική σκέψη.. Μπα σαν κοιμηθεί δεν σηκώνεται ευκολα ευτυχώς.. Πιστεύω θα μαστε κομπλέ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cath3rine είπε:

Ετσι θα το λέμε εμείς.. Γιατι μπορούμε... Χαχαχαχα αααα στο ίδιο δωμάτιο :δεν το ξέρα φίλη ...οσο ζείς μαθαίνεις..! Κι οσο δεν μπορεί ο δικός μας... Είναι ανεξάρτητος... Σκέψου ούτε καν να ξαπλώσει μαζι μας δεν θέλει.. Δεν μπορεί τον περιορισμό... Χαχαχαχαχα 

Εχουν προσωπικοτηρα ρε συ. Εδω εμενα μου λεγανε επειδη γκρινιαζε πολυ ο μικρος κ εκλαιγε κ δεν θηλαζε στην αρχη, να τον εχω γυμνουλη πανω μου ωστε να εχουμε δερμα δερμα επαφη. Ξεσηκωνε ολη την πολυκατοικια λοιπον με το δερμα δερμα. Κανενας ρομαντισμος κ συναισθηματισμος αυτο το παιδι. <_< Ουτε καν αυτα που λενε θελει τη μυρωδια της μαμας. Γραμμενη την εχει κ αυτην. Μονο το βυζι θελει κ αυτο επειδη εχει φαγητο, αλλιως θα μου το φερνε στη μουρη αν μπορουσε χαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Κοριτσια να ρωτησω λιγο οσες χρησιμοποιειτε πανες  lupilu ποσα κιλα ειναι τα μωρακια σας και πιο νουμερο περνετε?

Η μικρη ειναι γυρω στα 7κ περνουμε το 4 πριν 1εβδομαδα αρχισαμε να το χρησιμοποιουμε!

Just now, nanoula90 είπε:

Εχουν προσωπικοτηρα ρε συ. Εδω εμενα μου λεγανε επειδη γκρινιαζε πολυ ο μικρος κ εκλαιγε κ δεν θηλαζε στην αρχη, να τον εχω γυμνουλη πανω μου ωστε να εχουμε δερμα δερμα επαφη. Ξεσηκωνε ολη την πολυκατοικια λοιπον με το δερμα δερμα. Κανενας ρομαντισμος κ συναισθηματισμος αυτο το παιδι. <_< Ουτε καν αυτα που λενε θελει τη μυρωδια της μαμας. Γραμμενη την εχει κ αυτην. Μονο το βυζι θελει κ αυτο επειδη εχει φαγητο, αλλιως θα μου το φερνε στη μουρη αν μπορουσε χαχαχα

Αα ρε φιλη με εκανες κ γελασα χαχχαχαχαχχαχαχα.....εχεις εναν τροπο π τα λες,,αλλοο πραγμαα!!!!

Just now, Cath3rine είπε:

Ετσι θα το λέμε εμείς.. Γιατι μπορούμε... Χαχαχαχα αααα στο ίδιο δωμάτιο :δεν το ξέρα φίλη ...οσο ζείς μαθαίνεις..! Κι οσο δεν μπορεί ο δικός μας... Είναι ανεξάρτητος... Σκέψου ούτε καν να ξαπλώσει μαζι μας δεν θέλει.. Δεν μπορεί τον περιορισμό... Χαχαχαχαχα 

Αυτο είναι ένα θεματάκι.. Εδω ώρες ώρες εγω δεν μπορώ θ αντέξει ο μικρός;;;; χαχαχα ααχ θετική σκέψη.. Μπα σαν κοιμηθεί δεν σηκώνεται ευκολα ευτυχώς.. Πιστεύω θα μαστε κομπλέ.. 

Ευτυχως η δικια μας σαν την πριγκιπισσα με το μπιζελι ενα πραγμα ειναι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μενα καπου στα 7 πρεπει να ειναι κ πηρα το 3 που λεει 5-9 κιλα αλλα νομιζω πως της ειναι λιγο στενα! Πρωτη φορα τα πηραμε! Μαλλον οταν τελειωσουν αυτα (πηρα κ μεγαλη συσκευασια) θα παρω το 4!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Και μενα καπου στα 7 πρεπει να ειναι κ πηρα το 3 που λεει 5-9 κιλα αλλα νομιζω πως της ειναι λιγο στενα! Πρωτη φορα τα πηραμε! Μαλλον οταν τελειωσουν αυτα (πηρα κ μεγαλη συσκευασια) θα παρω το 4!

Τι κανεις κοριτσι?? Πως ειναι η μικρη σου? Καιρο εχεις να εμφανιστεις!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Diavolitsa είπε:

Και μενα καπου στα 7 πρεπει να ειναι κ πηρα το 3 που λεει 5-9 κιλα αλλα νομιζω πως της ειναι λιγο στενα! Πρωτη φορα τα πηραμε! Μαλλον οταν τελειωσουν αυτα (πηρα κ μεγαλη συσκευασια) θα παρω το 4!

Ειναι πολυ καλες πανες! Ναι κ εγω ετσι εκανα τελειωσα το 3 κ πηρα τ 4! Αλλα στο 4 θ μεινουμε αρκετο καιρο!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Τι κανεις κοριτσι?? Πως ειναι η μικρη σου? Καιρο εχεις να εμφανιστεις!! 

Ειμαι μια χαρα nanoula μου! Εδω παλευω με το θηριακι μου :) σας διαβαζω αλλα σπανια προλαβενω να γραψω! Εσεις πως ειστε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Ειμαι μια χαρα nanoula μου! Εδω παλευω με το θηριακι μου :) σας διαβαζω αλλα σπανια προλαβενω να γραψω! Εσεις πως ειστε?

Μια απο τα ιδια. Κ γω παλευω με το ταλιμπανακι μου. Ανυπομονω να ερθει το καλοκαιρι να παμε για τα πρωτα μας μπανιααα!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Και μενα καπου στα 7 πρεπει να ειναι κ πηρα το 3 που λεει 5-9 κιλα αλλα νομιζω πως της ειναι λιγο στενα! Πρωτη φορα τα πηραμε! Μαλλον οταν τελειωσουν αυτα (πηρα κ μεγαλη συσκευασια) θα παρω το 4!

Εμένα είναι 6.700 κορίτσια έχω ένα κλειστό πακέτο νούμερο 3 αλλά αυτό σκεφτόμουν και εγώ την επόμενη φορά να πάρω το νούμερο 4.

Παντως ακόμα του κάνουν δε λέω απλά για να είναι πιο άνετος. Ήθελα να ήξερα τα κιλά που γράφουν όμως στον ύπνο τους τα βλέπουν;;; Δεν παίζει  να χωράει παιδί 9 κιλών εκεί μέσα με τίποτα!!!! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 6,850 kg και φοράμε ακόμη No. 2 επειδή έκανα την βλακεία να πάρω πολλές πάνες στην αρχή No. 2,  μας έφεραν και οι δικοί μας κι άλλες, και του είναι φυσικά λίγο στενές. Ανυπομονώ να τις τελειώσουμε για να πάμε κατευθείαν No. 4!!:D

Κατά τα άλλα, εμείς σήμερα βγήκαμε έξω βόλτα με τον μπέμπη και μας έπιασε η βροχή. Στην επιστροφή πήγαινα το καροτσάκι πιο γρήγορα και από τον Λούη :P!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...