Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου, πάλι πρωινή σήμερα... Με έχει κουράσει πολύ αυτό, 6 ωρα στο πόδι κάθε μέρα.... Πως το καταφέραμε αυτό το πρόγραμμα μου λέτε??? Πείτε μου ρε κορίτσια καμία ιδέα, τι κάνω λάθος??? Τελευταίο γεύμα έχουμε κατά τις 7,8 το βραδυ και μέχρι τις 9 έχουν κοιμηθεί....ενδιάμεσα κατά τις 2,3 τρώμε και κοιμόμαστε αμέσως συνήθως... Μετά ομως ξυπνάνε στις 6 είναι δεν είναι ώρα φαγητού, και είτε τα ταΐζω και προσπαθώ να τα κοιμισω, είτε απελπιζομαι και τα σηκώνω κατευθείαν, γιατί είναι και η ώρα που ανησυχεί πολύ ο Ιωάννης και με φωνάζει μέσα στον ύπνο του.. Να τα βάζω πιο αργά για ύπνο??? Τι να κάνω??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πάλι πρωινή σήμερα... Με έχει κουράσει πολύ αυτό, 6 ωρα στο πόδι κάθε μέρα.... Πως το καταφέραμε αυτό το πρόγραμμα μου λέτε??? Πείτε μου ρε κορίτσια καμία ιδέα, τι κάνω λάθος??? Τελευταίο γεύμα έχουμε κατά τις 7,8 το βραδυ και μέχρι τις 9 έχουν κοιμηθεί....ενδιάμεσα κατά τις 2,3 τρώμε και κοιμόμαστε αμέσως συνήθως... Μετά ομως ξυπνάνε στις 6 είναι δεν είναι ώρα φαγητού, και είτε τα ταΐζω και προσπαθώ να τα κοιμισω, είτε απελπιζομαι και τα σηκώνω κατευθείαν, γιατί είναι και η ώρα που ανησυχεί πολύ ο Ιωάννης και με φωνάζει μέσα στον ύπνο του.. Να τα βάζω πιο αργά για ύπνο??? Τι να κάνω??? 

Καλημερα....εγω αυτο π εχω δει στην δικια μ ειναι οτι εχει ενα συνολο ωρων π κοιμαται δηλ 7-8:30ωρες αμα κοιμηθει 1ωρα νωριτερα θ ξυπνησει 1ωρα νωριτερα εγω κοιταω να την βαζω γ νανι κατα τις 10-10:30 κ ξυπναει κατα τις 7μιση! Ας πουμε χθες το βραδυ κοιμηθηκε 22:40 ξυπνησε για φαγητο 05:00 κοιμηθηκε 06:00 και ξυπνησε 08:25! 

Θα σ προτεινα να κανεις ετσι τα γευματα σας ωστε το βραδυνο να ειναι πιο αργα κατα τις 20:30-21:00 ωστε μεχρι τις 22:00 να εχουν κοιμηθει και να σου πανε μια ωρα μπρπστα κ το γευμα το βραδυνο και το ξυπνημα το πρωι! Δεν χανεις τπτ να το δοκιμασεις!

Αν δεις οτι δεν σ βγαινει ξαναγυρνας στο ιδιο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Συμπασχω.εγω εχω αφησεθ τις δουλειες υου σπιτιου.οτι προλαβαινω και οσα μπορω.προτεραιοτητα το παιδι. Απο κει και περα δν μπορω να γινω 1000 κομματια.ειχαμε και απο 9η μερα κολικους αρα καταλαβαινεις φαγαμε ενα 2μηνο γεμάτο με τους κολικους. Υπνος το βραδυ καθολου.τωτα επιτελους στρώνουμε. Κανε υπομονη κςι σιγα σιγα θα στρωσει. Χρειαζεται χρονο.

 

7 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Υπομονη! Ειναι πολυ μικρο ακομη! Θα στρωσει! Και γω ετσι ενιωθα στην αρχη! Οτι δε θα περασει ποτε αυτη η φαση! Και τωρα κοιμαται απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις 6 το πρωι και τον τελευταιο καιρο κοιμαται και μεσημερι! Υπαρχουν βεβαια και στιγμες που την πιανει τρελη γκρινια αλλα οχι τοσο οσο στις αρχες!

 

7 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αχ φιλη ναιαι να βολταραμε στην παραλιακη με τα μπεμπακια μας, ο δικος σου να ναι αγγελουδι και να λενε ολοι αχουου τι ομορφο κ ησυχο μωρακι,  και απο διπλα ο δικος μου να κανει την σειρηνα :lol: ωραια θα περνουσαμε

Κ γω σ αγαπω!! Σου χω πει οτι τα παιδια μας μοιαζουν πολυ. Κ μενα γκρινιαρης ειναι, απο τη μερα που γεννηθηκε. Ωστοσο ειναι διαχειρισιμη γκρινια, εκτος απο κατι ξεσπασματα που κανει τα απογευματα αλλα ευτυχως δεν μου τα ξαναεκανε. Ειναι και στο παιδι παντως. Οντως απο τοσο μικρα εχουν διαφορετικους χαρακτηρες. Μεγαλωνοντας εκτος του οτι θα αλλαζει κ αυτο, θα το μαθαινεις κ συ καλυτερα. Θα μαθεις τι θελει, ποτε το θελει, θα καταλαβαινεις καλυτερα τις αναγκες του. Θα υπαρχουν κ καλες μερες, αλλα κ δυσκολες. Ειναι μεσα στο προγραμμα. Εχε υπομονη αγαπη μου. 

 

6 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Ανετααα ....καφέδες... Βολτούλα.. Καρότσια... Τελεια θα μαστε.. Κ πάρτυ γενεθλίων μαζί χααχααχαα 

Ποσα φτου φτου κ ποσες ευχές μας εχουν δώσει Στηβ παραλιακή αλλο πράμα.. Κ πόσο καλος είναι. Κ ποσο ήσυχος. Κ πόσο όμορφος.. Κ ποσο καλός.. Αλλες φορές επειδη βλέπουν κοκκινο καρότσι λενε "πριγκίπισσουλα έχετε;;;; " άσε.. Αλλο να στα λεω άλλο να τα ζεις χαχαχα 

Λες ο δικός σου με τόση βόλτα να ναι ξύπνιος;;γτ εμενα κοιμάται χαχαα

Κορίτσι μου υπομονή... Θετική σκέψη.. Θα στρώσει κ εσενα κ θα τα ξεχάσεις ολα.... ..κ φυσικά να μην κάνεις δουλειές ενω δεν προλαβαίνεις.   Να ξεκουράζεσε οσο πιο πολύ γίνεται!!!

Καλημερα κορίτσια σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δίνετε!  Ευτυχως κοιμήθηκα λιγο καλυτεραντο βραδυ,ανελαβε ο αντρας μου να νανουριζει το μπομπιρα και είμαι λιγο καλυτερα. Με πηρε λιγο απο κατω γιατι βγηκαμε για πρώτη φορα βολτα με το μωρο το Σαββατο που σαραντισαμε και παρολο που ηταν για πολυ λιγο ο καημενος απο τα πολλα ερεθίσματα κουράστηκε πολυ,του βγηκε σε τρομερη υπερενταση και μετα στους χειρότερους κολικους που εχει κανει. Στεναχωρεθηκα και αγχώθηκα που τον βγάλαμε.σκεφτηκα πως δεν μπορουμε να βγούμε ακομα και επειδη ειμαι αρκετο καιρο κλεισμένη μεσα με έριξε αυτο. Αλλα εντάξει θα περασει που θα πάει. Μακαρι να ειναι καλα ο μπομπιρακος χωρίς πονους ολα τα αλλα θα γίνουν. .

Να εχουμε μια ομορφη μερα κορίτσια!  ❤❤❤

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πάλι πρωινή σήμερα... Με έχει κουράσει πολύ αυτό, 6 ωρα στο πόδι κάθε μέρα.... Πως το καταφέραμε αυτό το πρόγραμμα μου λέτε??? Πείτε μου ρε κορίτσια καμία ιδέα, τι κάνω λάθος??? Τελευταίο γεύμα έχουμε κατά τις 7,8 το βραδυ και μέχρι τις 9 έχουν κοιμηθεί....ενδιάμεσα κατά τις 2,3 τρώμε και κοιμόμαστε αμέσως συνήθως... Μετά ομως ξυπνάνε στις 6 είναι δεν είναι ώρα φαγητού, και είτε τα ταΐζω και προσπαθώ να τα κοιμισω, είτε απελπιζομαι και τα σηκώνω κατευθείαν, γιατί είναι και η ώρα που ανησυχεί πολύ ο Ιωάννης και με φωνάζει μέσα στον ύπνο του.. Να τα βάζω πιο αργά για ύπνο??? Τι να κάνω??? 

 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα....εγω αυτο π εχω δει στην δικια μ ειναι οτι εχει ενα συνολο ωρων π κοιμαται δηλ 7-8:30ωρες αμα κοιμηθει 1ωρα νωριτερα θ ξυπνησει 1ωρα νωριτερα εγω κοιταω να την βαζω γ νανι κατα τις 10-10:30 κ ξυπναει κατα τις 7μιση! Ας πουμε χθες το βραδυ κοιμηθηκε 22:40 ξυπνησε για φαγητο 05:00 κοιμηθηκε 06:00 και ξυπνησε 08:25! 

Θα σ προτεινα να κανεις ετσι τα γευματα σας ωστε το βραδυνο να ειναι πιο αργα κατα τις 20:30-21:00 ωστε μεχρι τις 22:00 να εχουν κοιμηθει και να σου πανε μια ωρα μπρπστα κ το γευμα το βραδυνο και το ξυπνημα το πρωι! Δεν χανεις τπτ να το δοκιμασεις!

Αν δεις οτι δεν σ βγαινει ξαναγυρνας στο ιδιο!

Κορίτσια απο περιεργεια,τα γεύματα πως τα κανονίζετε? Εννοω έχετε προγραμμα? Δεν περιμένετε να κλαψουν τα μωρα αλλα δινεται συγκεκριμένες ωρες? Αναστασια κοπελα μου σου βγαζω το καπελο! Πως τα καταφέρνεις ειλικρινα μπραβο σου!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

 

 

 

Καλημερα κορίτσια σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δίνετε!  Ευτυχως κοιμήθηκα λιγο καλυτεραντο βραδυ,ανελαβε ο αντρας μου να νανουριζει το μπομπιρα και είμαι λιγο καλυτερα. Με πηρε λιγο απο κατω γιατι βγηκαμε για πρώτη φορα βολτα με το μωρο το Σαββατο που σαραντισαμε και παρολο που ηταν για πολυ λιγο ο καημενος απο τα πολλα ερεθίσματα κουράστηκε πολυ,του βγηκε σε τρομερη υπερενταση και μετα στους χειρότερους κολικους που εχει κανει. Στεναχωρεθηκα και αγχώθηκα που τον βγάλαμε.σκεφτηκα πως δεν μπορουμε να βγούμε ακομα και επειδη ειμαι αρκετο καιρο κλεισμένη μεσα με έριξε αυτο. Αλλα εντάξει θα περασει που θα πάει. Μακαρι να ειναι καλα ο μπομπιρακος χωρίς πονους ολα τα αλλα θα γίνουν. .

Να εχουμε μια ομορφη μερα κορίτσια!  ❤❤❤

 

Κορίτσια απο περιεργεια,τα γεύματα πως τα κανονίζετε? Εννοω έχετε προγραμμα? Δεν περιμένετε να κλαψουν τα μωρα αλλα δινεται συγκεκριμένες ωρες? 

Εγω ακομα δεν περιμενω να ζητησει μονη της! Δεν εχει κλαψει πολλες φορες απο πεινα! Κ οσο περιεργο κ αν σ φαινεται τρωμε σταθερες ωρες εδω και 1μιση μηνα...ανα 4ωρες μπορει κ κανα τεταρτακι πιο μετα...γενικα επειδη εχουμε ρουτινα συγκεκριμενη τρωμε κ συγκεκριμενες ωρες! Μονο το μεσανυχτο γευμα αλλαζει γτ μπορει να μην ξυπνησει καθολου ή να ξυπνησει 4,5,6 κλπ! Αν δεν ξυπνησει το βραδυ της δινω μολις ξυπνησει το πρωι οτι ωρα κ να ειναι κ δινω απλα το αμεσως επομενο γευμα νωριτερα μπορει κ στις 2μιση ωρες κ οσο φαει.κ ξανα περνουμε το προγραμμα μας απο κει κ μετα το συνηθισμενο! Γενικα θελω να κραταει μια ρουτινα σε ολα!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πάλι πρωινή σήμερα... Με έχει κουράσει πολύ αυτό, 6 ωρα στο πόδι κάθε μέρα.... Πως το καταφέραμε αυτό το πρόγραμμα μου λέτε??? Πείτε μου ρε κορίτσια καμία ιδέα, τι κάνω λάθος??? Τελευταίο γεύμα έχουμε κατά τις 7,8 το βραδυ και μέχρι τις 9 έχουν κοιμηθεί....ενδιάμεσα κατά τις 2,3 τρώμε και κοιμόμαστε αμέσως συνήθως... Μετά ομως ξυπνάνε στις 6 είναι δεν είναι ώρα φαγητού, και είτε τα ταΐζω και προσπαθώ να τα κοιμισω, είτε απελπιζομαι και τα σηκώνω κατευθείαν, γιατί είναι και η ώρα που ανησυχεί πολύ ο Ιωάννης και με φωνάζει μέσα στον ύπνο του.. Να τα βάζω πιο αργά για ύπνο??? Τι να κάνω??? 

Καλημερα ηρωιδα μανα! Εχω παρατηρησει κ γω το ιδιο με τη Βαλεντινα δηλαδη κανουν εναν μεγαλο συνεχομενο υπνο στη δικια μ περιπτωση που εγινε επιτελους το θαυμα κοιμαται 12-6 ενα θηλασμο με κλειστα ματια κ μετα θα κοιμηθει 6-8 αρα οσο πιο αργα μεταφερεις τον βραδινο υπνο θα βοηθησει!Δε ξερω βεβαια ποσο εφικτο ειναι να αντεξεις κ με Ιωαννη να το τρεναρεις τοσο αλλα ισως να βαζεις τον μικρο 9 η ωρα κ να σου μενουν τα διδυμα! 

Just now, Nicol_ είπε:

 

 

 

Καλημερα κορίτσια σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δίνετε!  Ευτυχως κοιμήθηκα λιγο καλυτεραντο βραδυ,ανελαβε ο αντρας μου να νανουριζει το μπομπιρα και είμαι λιγο καλυτερα. Με πηρε λιγο απο κατω γιατι βγηκαμε για πρώτη φορα βολτα με το μωρο το Σαββατο που σαραντισαμε και παρολο που ηταν για πολυ λιγο ο καημενος απο τα πολλα ερεθίσματα κουράστηκε πολυ,του βγηκε σε τρομερη υπερενταση και μετα στους χειρότερους κολικους που εχει κανει. Στεναχωρεθηκα και αγχώθηκα που τον βγάλαμε.σκεφτηκα πως δεν μπορουμε να βγούμε ακομα και επειδη ειμαι αρκετο καιρο κλεισμένη μεσα με έριξε αυτο. Αλλα εντάξει θα περασει που θα πάει. Μακαρι να ειναι καλα ο μπομπιρακος χωρίς πονους ολα τα αλλα θα γίνουν. .

Να εχουμε μια ομορφη μερα κορίτσια!  ❤❤❤

 

Κορίτσια απο περιεργεια,τα γεύματα πως τα κανονίζετε? Εννοω έχετε προγραμμα? Δεν περιμένετε να κλαψουν τα μωρα αλλα δινεται συγκεκριμένες ωρες? Αναστασια κοπελα μου σου βγαζω το καπελο! Πως τα καταφέρνεις ειλικρινα μπραβο σου!

Κοπελα μ καλημερα κ υπομονη αληθεια πιστεψε μας που στο λεμε ολες στο υποσχομαι οτι τα πραγματα φτιαχνουν ακομη κ αν τωρα δε μπορεις να το διανοηθεις!Σκεψου εμεις που γεννησαμε Δεκεμβρη κλειστηκαμε μεσα 2 μηνες φουλ κ ακομη χειμωνας ειναι ααααα ελεος με τη βροχη!Τη πρωτη φορα λοιπον που ειδα ηλιο ετρεξα να βγω εξω η μπεμπα σπαραζε πιπιλα τοτε δε δεχοταν εκανα ενα τετραγωνο κ γυρισα πισω απελπισμενη οτι παει αυτο ηταν ουτε μεχρι το σουπερ δε θα μπορω να παω,τη δευτερη ξανασπαραζε φυσαγε κ δε μπορουσα ουτε απ το καροτσι να τη βγαλω να την ηρεμησω μην κρυωσει! Εκανα πολλα τετραγωνα γυρω απο το σπιτι ωσπου να συνηθισει κ αυτη κ γω ωσπου πηγαμε 25 Μαρτιου στη παρελαση κ εκατσε κυρια 2 ωρες στο καροτσι για σκεψου Δεκεμβρης- 25 Μαρτιου ολα θελουν χρονο!Κ εχθες πηγαμε Ναυπλιο κ εκατσε οοοολη μερα εξω κ γελαγε δε γκρινιαξε ουτε λεπτο που αυτο στο σπιτι δε παιζει!

Οσο για τα γευματα αν δε κανω λαθος θηλαζεις,εγω στο θηλασμο πλεον περιμενω να "ζητησει" αλλα αν περασουν 4 ωρες κ δεν εχει ζητησει την ταιζω .Τωρα που εισαι 40 ημερων καλο ειναι να τη θηλαζεις οσο πιο συχνα μπορεις κ με το καιρο θα δειε που θα κρατησει οσα γευματα θελει μονος του

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

 

 

 

Καλημερα κορίτσια σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δίνετε!  Ευτυχως κοιμήθηκα λιγο καλυτεραντο βραδυ,ανελαβε ο αντρας μου να νανουριζει το μπομπιρα και είμαι λιγο καλυτερα. Με πηρε λιγο απο κατω γιατι βγηκαμε για πρώτη φορα βολτα με το μωρο το Σαββατο που σαραντισαμε και παρολο που ηταν για πολυ λιγο ο καημενος απο τα πολλα ερεθίσματα κουράστηκε πολυ,του βγηκε σε τρομερη υπερενταση και μετα στους χειρότερους κολικους που εχει κανει. Στεναχωρεθηκα και αγχώθηκα που τον βγάλαμε.σκεφτηκα πως δεν μπορουμε να βγούμε ακομα και επειδη ειμαι αρκετο καιρο κλεισμένη μεσα με έριξε αυτο. Αλλα εντάξει θα περασει που θα πάει. Μακαρι να ειναι καλα ο μπομπιρακος χωρίς πονους ολα τα αλλα θα γίνουν. .

Να εχουμε μια ομορφη μερα κορίτσια!  ❤❤❤

 

Κορίτσια απο περιεργεια,τα γεύματα πως τα κανονίζετε? Εννοω έχετε προγραμμα? Δεν περιμένετε να κλαψουν τα μωρα αλλα δινεται συγκεκριμένες ωρες? Αναστασια κοπελα μου σου βγαζω το καπελο! Πως τα καταφέρνεις ειλικρινα μπραβο σου!

Μπορεί να ετυχε.να παιρνεις το παιδι καθε μερα αν μπορεος με το καροτσι.θα παιρνει1 και εσυ τον αερα σου. Μη κλειστει1 μεσα.κακο στον εαυτο σου θα κανεις.βαλε και ποτηροθηκη στι καροτσι να παιρνεις και το καφεδακι σου να απολαμβανεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα....εγω αυτο π εχω δει στην δικια μ ειναι οτι εχει ενα συνολο ωρων π κοιμαται δηλ 7-8:30ωρες αμα κοιμηθει 1ωρα νωριτερα θ ξυπνησει 1ωρα νωριτερα εγω κοιταω να την βαζω γ νανι κατα τις 10-10:30 κ ξυπναει κατα τις 7μιση! Ας πουμε χθες το βραδυ κοιμηθηκε 22:40 ξυπνησε για φαγητο 05:00 κοιμηθηκε 06:00 και ξυπνησε 08:25! 

Θα σ προτεινα να κανεις ετσι τα γευματα σας ωστε το βραδυνο να ειναι πιο αργα κατα τις 20:30-21:00 ωστε μεχρι τις 22:00 να εχουν κοιμηθει και να σου πανε μια ωρα μπρπστα κ το γευμα το βραδυνο και το ξυπνημα το πρωι! Δεν χανεις τπτ να το δοκιμασεις!

Αν δεις οτι δεν σ βγαινει ξαναγυρνας στο ιδιο!

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αλλά καμία φορά οι ώρες δεν συμπίπτουν και ενώ είναι να κοιμισω το ένα, πρέπει ταυτόχρονα να φάει το άλλο, άστο μπέρδεμα σου λέω!!! Λέω να προσπαθήσω να τα κρατήσω ξύπνια μετά το τελευταίο γεύμα καμία ώρα παραπάνω αν και ναρκωνονται με το γάλα και αν πουν να κοιμηθούν θα κοιμηθούν... Επίσης το άλλο που σκέφτηκα είναι να προσπαθήσω μέσα στη μέρα να περιορίσω τον ύπνο τους, να τα ξυπνάω εν ολιγης αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό... 

Just now, Nicol_ είπε:

 

 

 

Καλημερα κορίτσια σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δίνετε!  Ευτυχως κοιμήθηκα λιγο καλυτεραντο βραδυ,ανελαβε ο αντρας μου να νανουριζει το μπομπιρα και είμαι λιγο καλυτερα. Με πηρε λιγο απο κατω γιατι βγηκαμε για πρώτη φορα βολτα με το μωρο το Σαββατο που σαραντισαμε και παρολο που ηταν για πολυ λιγο ο καημενος απο τα πολλα ερεθίσματα κουράστηκε πολυ,του βγηκε σε τρομερη υπερενταση και μετα στους χειρότερους κολικους που εχει κανει. Στεναχωρεθηκα και αγχώθηκα που τον βγάλαμε.σκεφτηκα πως δεν μπορουμε να βγούμε ακομα και επειδη ειμαι αρκετο καιρο κλεισμένη μεσα με έριξε αυτο. Αλλα εντάξει θα περασει που θα πάει. Μακαρι να ειναι καλα ο μπομπιρακος χωρίς πονους ολα τα αλλα θα γίνουν. .

Να εχουμε μια ομορφη μερα κορίτσια!  ❤❤❤

 

Κορίτσια απο περιεργεια,τα γεύματα πως τα κανονίζετε? Εννοω έχετε προγραμμα? Δεν περιμένετε να κλαψουν τα μωρα αλλα δινεται συγκεκριμένες ωρες? Αναστασια κοπελα μου σου βγαζω το καπελο! Πως τα καταφέρνεις ειλικρινα μπραβο σου!

Κορίτσι μου ούτε εγώ τα αφήνω να κλάψουν, στο 4ωρο τα ταΐζω όπως και να χει και τρώνε κανονικά το γεύμα τους, δεν πίνουν λιγότερο δηλαδή.. Όλες περνάμε δύσκολα και με ένα όταν είσαι νέα μανούλα δεν είναι εύκολα τα πράγματα, το έζησα κι αυτό και το ξέρω, και με θηλασμό μάλιστα! Το έχω ξαναπεί σε όλες μας αξίζουν συγχαρητήρια! 

Just now, Dimitra K είπε:

Καλημερα ηρωιδα μανα! Εχω παρατηρησει κ γω το ιδιο με τη Βαλεντινα δηλαδη κανουν εναν μεγαλο συνεχομενο υπνο στη δικια μ περιπτωση που εγινε επιτελους το θαυμα κοιμαται 12-6 ενα θηλασμο με κλειστα ματια κ μετα θα κοιμηθει 6-8 αρα οσο πιο αργα μεταφερεις τον βραδινο υπνο θα βοηθησει!Δε ξερω βεβαια ποσο εφικτο ειναι να αντεξεις κ με Ιωαννη να το τρεναρεις τοσο αλλα ισως να βαζεις τον μικρο 9 η ωρα κ να σου μενουν τα διδυμα! 

Κοπελα μ καλημερα κ υπομονη αληθεια πιστεψε μας που στο λεμε ολες στο υποσχομαι οτι τα πραγματα φτιαχνουν ακομη κ αν τωρα δε μπορεις να το διανοηθεις!Σκεψου εμεις που γεννησαμε Δεκεμβρη κλειστηκαμε μεσα 2 μηνες φουλ κ ακομη χειμωνας ειναι ααααα ελεος με τη βροχη!Τη πρωτη φορα λοιπον που ειδα ηλιο ετρεξα να βγω εξω η μπεμπα σπαραζε πιπιλα τοτε δε δεχοταν εκανα ενα τετραγωνο κ γυρισα πισω απελπισμενη οτι παει αυτο ηταν ουτε μεχρι το σουπερ δε θα μπορω να παω,τη δευτερη ξανασπαραζε φυσαγε κ δε μπορουσα ουτε απ το καροτσι να τη βγαλω να την ηρεμησω μην κρυωσει! Εκανα πολλα τετραγωνα γυρω απο το σπιτι ωσπου να συνηθισει κ αυτη κ γω ωσπου πηγαμε 25 Μαρτιου στη παρελαση κ εκατσε κυρια 2 ωρες στο καροτσι για σκεψου Δεκεμβρης- 25 Μαρτιου ολα θελουν χρονο!Κ εχθες πηγαμε Ναυπλιο κ εκατσε οοοολη μερα εξω κ γελαγε δε γκρινιαξε ουτε λεπτο που αυτο στο σπιτι δε παιζει!

Οσο για τα γευματα αν δε κανω λαθος θηλαζεις,εγω στο θηλασμο πλεον περιμενω να "ζητησει" αλλα αν περασουν 4 ωρες κ δεν εχει ζητησει την ταιζω .Τωρα που εισαι 40 ημερων καλο ειναι να τη θηλαζεις οσο πιο συχνα μπορεις κ με το καιρο θα δειε που θα κρατησει οσα γευματα θελει μονος του

Εσύ φίλη το έστρωσες πολύ καλά και με θηλασμό κιόλας, μπράβο σου!!! Αυτό θα κάνω, θα προσπαθήσω να παρατείνω το τελευταίο γεύμα, η έστω να τα κρατάω λίγο περισσότερο ξύπνια... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

 

 

 

Καλημερα κορίτσια σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δίνετε!  Ευτυχως κοιμήθηκα λιγο καλυτεραντο βραδυ,ανελαβε ο αντρας μου να νανουριζει το μπομπιρα και είμαι λιγο καλυτερα. Με πηρε λιγο απο κατω γιατι βγηκαμε για πρώτη φορα βολτα με το μωρο το Σαββατο που σαραντισαμε και παρολο που ηταν για πολυ λιγο ο καημενος απο τα πολλα ερεθίσματα κουράστηκε πολυ,του βγηκε σε τρομερη υπερενταση και μετα στους χειρότερους κολικους που εχει κανει. Στεναχωρεθηκα και αγχώθηκα που τον βγάλαμε.σκεφτηκα πως δεν μπορουμε να βγούμε ακομα και επειδη ειμαι αρκετο καιρο κλεισμένη μεσα με έριξε αυτο. Αλλα εντάξει θα περασει που θα πάει. Μακαρι να ειναι καλα ο μπομπιρακος χωρίς πονους ολα τα αλλα θα γίνουν. .

Να εχουμε μια ομορφη μερα κορίτσια!  ❤❤❤

 

Κορίτσια απο περιεργεια,τα γεύματα πως τα κανονίζετε? Εννοω έχετε προγραμμα? Δεν περιμένετε να κλαψουν τα μωρα αλλα δινεται συγκεκριμένες ωρες? Αναστασια κοπελα μου σου βγαζω το καπελο! Πως τα καταφέρνεις ειλικρινα μπραβο σου!

Α για το φαγητο δν σου απαντησα.καθε 2.5 με 3 ωρες ειναι ανησυχος και ψιλογκρινιαζει.τοτε ξερω ειναι να φαει.αν δν γξρινιαξει του δινω σε 4ωρο.αλλα γενικα εχει βαλει ρνα προγραμμα απι μονος του και με το φαγητό και με τον υπνο του μες στη μέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αλλά καμία φορά οι ώρες δεν συμπίπτουν και ενώ είναι να κοιμισω το ένα, πρέπει ταυτόχρονα να φάει το άλλο, άστο μπέρδεμα σου λέω!!! Λέω να προσπαθήσω να τα κρατήσω ξύπνια μετά το τελευταίο γεύμα καμία ώρα παραπάνω αν και ναρκωνονται με το γάλα και αν πουν να κοιμηθούν θα κοιμηθούν... Επίσης το άλλο που σκέφτηκα είναι να προσπαθήσω μέσα στη μέρα να περιορίσω τον ύπνο τους, να τα ξυπνάω εν ολιγης αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό... 

Κορίτσι μου ούτε εγώ τα αφήνω να κλάψουν, στο 4ωρο τα ταΐζω όπως και να χει και τρώνε κανονικά το γεύμα τους, δεν πίνουν λιγότερο δηλαδή.. Όλες περνάμε δύσκολα και με ένα όταν είσαι νέα μανούλα δεν είναι εύκολα τα πράγματα, το έζησα κι αυτό και το ξέρω, και με θηλασμό μάλιστα! Το έχω ξαναπεί σε όλες μας αξίζουν συγχαρητήρια! 

Εσύ φίλη το έστρωσες πολύ καλά και με θηλασμό κιόλας, μπράβο σου!!! Αυτό θα κάνω, θα προσπαθήσω να παρατείνω το τελευταίο γεύμα, η έστω να τα κρατάω λίγο περισσότερο ξύπνια... 

Να κωψεις τις ημερησιες ωρες υπνου δεν νομιζω πως ειναι καλη ιδεα γτ μπορει να μαζεψουν υπερενταση κ να μην κοιμουντε ευκολα τ βραδυ..ή κρατα τα οπως ειπες ξυπνια το βραδυ παραανω ή δωσε τ γευμα πιο μετα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να κωψεις τις ημερησιες ωρες υπνου δεν νομιζω πως ειναι καλη ιδεα γτ μπορει να μαζεψουν υπερενταση κ να μην κοιμουντε ευκολα τ βραδυ..ή κρατα τα οπως ειπες ξυπνια το βραδυ παραανω ή δωσε τ γευμα πιο μετα!

Επειδή ξυπνάνε απ τις 6, ξανακοιμουνται για καμιά ώρα κατά τις 8 και μετά ξανά κατά τις 12-1 και μετά μπορεί να ξανακοιμηθουν κατά τις 4 και μετά στις 7 που κοιμούνται για βράδυ, είναι καλά λες? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου διαβαζω κάθε πόσες ώρες ταιζετε και γελάω χαχαχαχα!  Εγώ που θηλαζω τον ταΐζω αν μιάμιση ώρα κατά τη διάρκεια της ημέρας και καμιά φορά ανά μια ώρα. Είναι φαγανος ο αφρατουλης μου! Όταν κοιμάται με τη μέρα και ξυπνάει και έχει να φάει 2 ώρες κάνει σαν λυσσασμενο χαχαχαχαχα!

Το βράδυ μόνο πάμε πιο αραια που τρώει ανά δυόμιση με τρεις ώρες. 

Τι είναι τα τετράωρα οεο? ???

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Επειδή ξυπνάνε απ τις 6, ξανακοιμουνται για καμιά ώρα κατά τις 8 και μετά ξανά κατά τις 12-1 και μετά μπορεί να ξανακοιμηθουν κατά τις 4 και μετά στις 7 που κοιμούνται για βράδυ, είναι καλά λες? 

Καλε κοιμουνται πολυ καλες ωρες....κ πολλες φορες....εμενα κοιμαται το βραδυ κ μεχρι τις 7-8 ξυπναει μετα κοιμαται στις 10μιση το πολυ μιση ωρα μετα κοιμαται το μεσημερι κανονικα ενα 2-2μισαωρο ο μεσημεριανος της υπνος και μπορειι μπορει λεω να ξανακοιμηθει για ενα ακομα μισαωρο κατα τις 8 π μετα τρωμε και κοιμομαστε γ βραδυ!

Just now, kathyv25 είπε:

Κορίτσια μου διαβαζω κάθε πόσες ώρες ταιζετε και γελάω χαχαχαχα!  Εγώ που θηλαζω τον ταΐζω αν μιάμιση ώρα κατά τη διάρκεια της ημέρας και καμιά φορά ανά μια ώρα. Είναι φαγανος ο αφρατουλης μου! Όταν κοιμάται με τη μέρα και ξυπνάει και έχει να φάει 2 ώρες κάνει σαν λυσσασμενο χαχαχαχαχα!

Το βράδυ μόνο πάμε πιο αραια που τρώει ανά δυόμιση με τρεις ώρες. 

Τι είναι τα τετράωρα οεο? ???

Χαχαχαχαχαχ την ημερα κανουμε ανα 4-4:15 ωρες και το βραδυ ακομα καλυτερα φτου φτου μην την ματιασω τρωει 21:40 και κανει να φαει 7ωρες σιγουρα μπορει κ 8! Δηλαδη σκεψου ξυπναει γ φαγητο στις 05:00η ωρα το σιγουρο κ μπορει και πιο μετα κ μπορει κ καθολου δηλ να ξυπνησει μια κ καλη 7η ωρα! Εκει βεβαια δεν προσπαθω καν να την ξανακοιμησω μολις φαει ειναι χορτατη απο υπνο!!!

Ο θηλασμος σε αυτο ειναι δυσκολος μωρε....η φορμουλα ειναι γενικα πιο βαρια!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πάλι πρωινή σήμερα... Με έχει κουράσει πολύ αυτό, 6 ωρα στο πόδι κάθε μέρα.... Πως το καταφέραμε αυτό το πρόγραμμα μου λέτε??? Πείτε μου ρε κορίτσια καμία ιδέα, τι κάνω λάθος??? Τελευταίο γεύμα έχουμε κατά τις 7,8 το βραδυ και μέχρι τις 9 έχουν κοιμηθεί....ενδιάμεσα κατά τις 2,3 τρώμε και κοιμόμαστε αμέσως συνήθως... Μετά ομως ξυπνάνε στις 6 είναι δεν είναι ώρα φαγητού, και είτε τα ταΐζω και προσπαθώ να τα κοιμισω, είτε απελπιζομαι και τα σηκώνω κατευθείαν, γιατί είναι και η ώρα που ανησυχεί πολύ ο Ιωάννης και με φωνάζει μέσα στον ύπνο του.. Να τα βάζω πιο αργά για ύπνο??? Τι να κάνω??? 

Γεια σου αγαπημενη !!! Κοιτα εμενα κοιμοταν παντα κατα τις 8-8:30 κ ξυπναγε χαραματα οπως τα δικα σου. Προσπαθησα πολλες φορες να του κοψω τους ημερισιους υπνους κ αυτο εφερε τα αντιθετα αποτελεσματα. Του εφερνε οπως ειπε η βαλεντινα εκνευρισμο και υπερενταση. Ηταν που ηταν δηλαδη νευροσπαστο, φανταζεσαι τι γινοταν εδω μεσα χαχαχα. Μολις αλλαξε η ωρα πριν λιγες μερες, το 8 το εκανε 21:30 και πλεον ξυπναει κατα τις 7:30. Τον παιρνω στο κρεβατι και ξανακοιμαται μεχρι τις 8:30-9:00. Οποτε νομιζω οτι αν πατε λιγο πιο αργα το βραδινο ταισμα, θα ξυπνανε κ αργοτερα. Αλλα πηγαινε το σταδιακα για να μην εκνευριστουν. Πχ σημερα ταισε τα 20:30, αυριο 20:45 και μεθαυριο 21:00 ωστε να τους αλλαξεις την ωρα χωρις να το καταλαβουν ιδιαιτερα. Πιστευω οτι ετσι θα στε καλυτερα αργοτερα

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

 

 

 

Καλημερα κορίτσια σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δίνετε!  Ευτυχως κοιμήθηκα λιγο καλυτεραντο βραδυ,ανελαβε ο αντρας μου να νανουριζει το μπομπιρα και είμαι λιγο καλυτερα. Με πηρε λιγο απο κατω γιατι βγηκαμε για πρώτη φορα βολτα με το μωρο το Σαββατο που σαραντισαμε και παρολο που ηταν για πολυ λιγο ο καημενος απο τα πολλα ερεθίσματα κουράστηκε πολυ,του βγηκε σε τρομερη υπερενταση και μετα στους χειρότερους κολικους που εχει κανει. Στεναχωρεθηκα και αγχώθηκα που τον βγάλαμε.σκεφτηκα πως δεν μπορουμε να βγούμε ακομα και επειδη ειμαι αρκετο καιρο κλεισμένη μεσα με έριξε αυτο. Αλλα εντάξει θα περασει που θα πάει. Μακαρι να ειναι καλα ο μπομπιρακος χωρίς πονους ολα τα αλλα θα γίνουν. .

Να εχουμε μια ομορφη μερα κορίτσια!  ❤❤❤

 

Κορίτσια απο περιεργεια,τα γεύματα πως τα κανονίζετε? Εννοω έχετε προγραμμα? Δεν περιμένετε να κλαψουν τα μωρα αλλα δινεται συγκεκριμένες ωρες? Αναστασια κοπελα μου σου βγαζω το καπελο! Πως τα καταφέρνεις ειλικρινα μπραβο σου!

Αγαπη μου μην ανησυχεις, σιγουρα για τους κολικους δεν φταιει η βολτα που κανατε. Επισης ειναι καλο να παιρνει ερεθισματα. Βγαζε τον βολτα κ ας γκρινιαζει στην αρχη. Θα συνηθισει κ μετα θα του αρεσει και θα σου ριχνει τρομερους υπνους στο καροτσι. Επισης ξερω οτι οι κολικοι χειροτερευουν στις 40 περιπου μερες και αρχιζουν κ μειωνονται στις 60 μερες. Βεβαια ειναι μικρουλης ακομα κ μενα τσιριζε στο καροτσι στην ηλικια σας. Τωρα μπορει να γκρινιαξει για λιγο αλλα ηρεμει. Μολις γυρισαμε απο σουπερ μαρκετ που ειναι μιση ωρα απο το σπιτι με το καροτσι, πηγαμε κ λαικη και ψωνισαμε λαχανικα και δεν εβγαλε αχνα. Ημασταν εξω 2 ωρες. Ποιος?? Ο δικος μου ο γκρινιαρης!! Ναι κι ομως!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σου αγαπημενη !!! Κοιτα εμενα κοιμοταν παντα κατα τις 8-8:30 κ ξυπναγε χαραματα οπως τα δικα σου. Προσπαθησα πολλες φορες να του κοψω τους ημερισιους υπνους κ αυτο εφερε τα αντιθετα αποτελεσματα. Του εφερνε οπως ειπε η βαλεντινα εκνευρισμο και υπερενταση. Ηταν που ηταν δηλαδη νευροσπαστο, φανταζεσαι τι γινοταν εδω μεσα χαχαχα. Μολις αλλαξε η ωρα πριν λιγες μερες, το 8 το εκανε 21:30 και πλεον ξυπναει κατα τις 7:30. Τον παιρνω στο κρεβατι και ξανακοιμαται μεχρι τις 8:30-9:00. Οποτε νομιζω οτι αν πατε λιγο πιο αργα το βραδινο ταισμα, θα ξυπνανε κ αργοτερα. Αλλα πηγαινε το σταδιακα για να μην εκνευριστουν. Πχ σημερα ταισε τα 20:30, αυριο 20:45 και μεθαυριο 21:00 ωστε να τους αλλαξεις την ωρα χωρις να το καταλαβουν ιδιαιτερα. Πιστευω οτι ετσι θα στε καλυτερα αργοτερα

Αγαπη μου μην ανησυχεις, σιγουρα για τους κολικους δεν φταιει η βολτα που κανατε. Επισης ειναι καλο να παιρνει ερεθισματα. Βγαζε τον βολτα κ ας γκρινιαζει στην αρχη. Θα συνηθισει κ μετα θα του αρεσει και θα σου ριχνει τρομερους υπνους στο καροτσι. Επισης ξερω οτι οι κολικοι χειροτερευουν στις 40 περιπου μερες και αρχιζουν κ μειωνονται στις 60 μερες. Βεβαια ειναι μικρουλης ακομα κ μενα τσιριζε στο καροτσι στην ηλικια σας. Τωρα μπορει να γκρινιαξει για λιγο αλλα ηρεμει. Μολις γυρισαμε απο σουπερ μαρκετ που ειναι μιση ωρα απο το σπιτι με το καροτσι, πηγαμε κ λαικη και ψωνισαμε λαχανικα και δεν εβγαλε αχνα. Ημασταν εξω 2 ωρες. Ποιος?? Ο δικος μου ο γκρινιαρης!! Ναι κι ομως!

 

Μακάρι να είχα την πολυτέλεια να τα πάρω στο κρεβάτι και να κοιμηθούν καμία ώρα παραπάνω!!! Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ, εδώ καμία φορά καταλαβαίνω ότι με λίγο κούνημα θα ξανακοιμοντουσαν αλλά δυστυχώς έχω μόνο δύο χέρια, οπότε ματαιος κόπος να κουνήσω το ένα, και ξαφνικά να τσιριξει το αλλο και να το ξυπνήσει, καταλαβαίνεις! Σήμερα έχουν πέσει σε λήθαργο όλη μέρα, ειδικά ο μικρός, ελπίζω να κοιμηθούν αργά το βράδυ!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...