Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Anastasia_paris είπε:

Μακάρι να είχα την πολυτέλεια να τα πάρω στο κρεβάτι και να κοιμηθούν καμία ώρα παραπάνω!!! Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ, εδώ καμία φορά καταλαβαίνω ότι με λίγο κούνημα θα ξανακοιμοντουσαν αλλά δυστυχώς έχω μόνο δύο χέρια, οπότε ματαιος κόπος να κουνήσω το ένα, και ξαφνικά να τσιριξει το αλλο και να το ξυπνήσει, καταλαβαίνεις! Σήμερα έχουν πέσει σε λήθαργο όλη μέρα, ειδικά ο μικρός, ελπίζω να κοιμηθούν αργά το βράδυ!!! 

Αχχ εχεις δικιο. Ποσα χερια να βγαλεις κ συ?? Πιστευω πως αν σου κοιμουνται λιγο πιο αργα το βραδυ παντως, θα σου ξυπνανε κ πιο αργα. Ειναι βαρβαρο το πρωινο ξυπνημα το ξερω κ ολη μερα μετα εισαι κομματια. Μακαρι να τα καταφερεις αγαπη!!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Μακάρι να είχα την πολυτέλεια να τα πάρω στο κρεβάτι και να κοιμηθούν καμία ώρα παραπάνω!!! Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ, εδώ καμία φορά καταλαβαίνω ότι με λίγο κούνημα θα ξανακοιμοντουσαν αλλά δυστυχώς έχω μόνο δύο χέρια, οπότε ματαιος κόπος να κουνήσω το ένα, και ξαφνικά να τσιριξει το αλλο και να το ξυπνήσει, καταλαβαίνεις! Σήμερα έχουν πέσει σε λήθαργο όλη μέρα, ειδικά ο μικρός, ελπίζω να κοιμηθούν αργά το βράδυ!!! 

Πω πω κοπελα μ πραγματικα ποσα χερια να εχεις....εδω εμεις με το ενα κ δεν προλαβαινουμε....απορω πως τα κατεφερε η γιαγια μ η πεθερα μ κ οι θειες μ με τα διδυμα.....βλεπεις η μαμα μ ο αντρας μου κατι ξαδερφια μ ειναι ολοι διδυμα!!! Πω πω....δυσκολλαααα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia_paris αγαπη κ εγω νομίζω να τα βάζεις λίγο πιο αργα για ύπνο.. Εμενα δλδ είτε θα κοιμηθεί 21:00-9 ειτε 22:30-11 αλλα σίγουρα αν κοιμηθεί στις 20:00 θα ξυπνήσει κατά τις 12 για να φάει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω. Εσεις δινετε βιταμινη d στα μωρα σας?? Αν ναι ποια δινετε?? Γτ αυτη που παιρνω τελειωνει πολυ γρηγορα κ ειναι λιγο ακριβη 

Εμεις ακομα αυτην π ειχαμε παρει στην αρχη εχουμε δινω 3σταγονες την ημερα ουτε μεχρι τν μεζη δεν εχει φτασει d3 fix drops 30ml ειναι σε γυαλινο μπουκαλακι! Μας ειπε η παιδιατρος μεχει τελη απριλιου να δωσω μετα να την σταματησω!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πω πω κοπελα μ πραγματικα ποσα χερια να εχεις....εδω εμεις με το ενα κ δεν προλαβαινουμε....απορω πως τα κατεφερε η γιαγια μ η πεθερα μ κ οι θειες μ με τα διδυμα.....βλεπεις η μαμα μ ο αντρας μου κατι ξαδερφια μ ειναι ολοι διδυμα!!! Πω πω....δυσκολλαααα

Όταν λέω εγώ είσαι η επόμενη διδυμομανουλα....!!! Χαχαχαχχα


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω. Εσεις δινετε βιταμινη d στα μωρα σας?? Αν ναι ποια δινετε?? Γτ αυτη που παιρνω τελειωνει πολυ γρηγορα κ ειναι λιγο ακριβη 

Εγω δινω της humana μισο μλ τη μερα! Εχει γυρω στα 10 ευρω κ ναι τελειωνει γρηγορα, αλλα λιγο που το εψαξα ειναι η πιο καθαρη οποτε χαλαλι! Κ μετα μου ειπε μεχρι τελος Απριλιου, μετα στοπ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Εγω δινω της humana μισο μλ τη μερα! Εχει γυρω στα 10 ευρω κ ναι τελειωνει γρηγορα, αλλα λιγο που το εψαξα ειναι η πιο καθαρη οποτε χαλαλι! Κ μετα μου ειπε μεχρι τελος Απριλιου, μετα στοπ!

Εγω δινω ενα αλλο που εχει 14ε και δινω 5 ml την ημερα!!:shock: Τοσο μου εχει πει, να παει δηλαδη μεχρι την γραμμουλα.  Κ δεν κραταει πολυ για αυτο ρωτησα. Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Εμεις παιρνουμε το med3 ειναι σε σπρευ.. ενα ψεκασμος τη μερα και ακομα εχουμε δεν εχει τελειωσει απο οταν γεννηθηκε.. της αρεσει κιολας εχει γευση φραουλα και γλυφεται καθε φορα... εμεις κοιμομαστε σερι το βραδυ 8-9 ωρες συνηθως... αλλα κοιμαται αργα.. θα κοιμηθει δηλαδη κατα τις 11μιση-12 και θα ξυπνησει κατα τις 9!!! Μεσα στην μερα ομως λιγα πραγματα κανενα 40λεπτο το πρωι.. και μετα στην καλυτερη να κοιμηθει κανα 2 μισαωρα σπαστα την υπολοιπη μερα!!! Εχει καποιες μερες εχει ομως γκρινια.. κανει κατι τσιριδες δυνατες που δεν τις εκανε!!! Και πρεπει και να την τρωνε τα δοντακια την καημενη... γιατι βαζει συνεχεια τα χερια στο στομα!!!ειμαστε και στο αλμα 15-19 που απο οσο λενε ειναι ζορικο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω. Εσεις δινετε βιταμινη d στα μωρα σας?? Αν ναι ποια δινετε?? Γτ αυτη που παιρνω τελειωνει πολυ γρηγορα κ ειναι λιγο ακριβη 

Αγαπη εγω εδινα τη d3 fix που εκανε 14€ κ μου ειπαν οτι δεν ειναι καλη εχει χημικα! Σοκ! Μου προτεινε τωρα η δευτερη παιδιατρος την deltius που συνταγογραφειτε..για να δουμε


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω. Εσεις δινετε βιταμινη d στα μωρα σας?? Αν ναι ποια δινετε?? Γτ αυτη που παιρνω τελειωνει πολυ γρηγορα κ ειναι λιγο ακριβη 

Καλημέρα κορίτσια μ!!!! Ναι εμείς παίρνουμε την lecalcif..

21 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πάλι πρωινή σήμερα... Με έχει κουράσει πολύ αυτό, 6 ωρα στο πόδι κάθε μέρα.... Πως το καταφέραμε αυτό το πρόγραμμα μου λέτε??? Πείτε μου ρε κορίτσια καμία ιδέα, τι κάνω λάθος??? Τελευταίο γεύμα έχουμε κατά τις 7,8 το βραδυ και μέχρι τις 9 έχουν κοιμηθεί....ενδιάμεσα κατά τις 2,3 τρώμε και κοιμόμαστε αμέσως συνήθως... Μετά ομως ξυπνάνε στις 6 είναι δεν είναι ώρα φαγητού, και είτε τα ταΐζω και προσπαθώ να τα κοιμισω, είτε απελπιζομαι και τα σηκώνω κατευθείαν, γιατί είναι και η ώρα που ανησυχεί πολύ ο Ιωάννης και με φωνάζει μέσα στον ύπνο του.. Να τα βάζω πιο αργά για ύπνο??? Τι να κάνω??? 

Κι εμείς κάπως έτσι είμαστε.. Εμένα κοιμάται συνήθως 20:30 - 21:00.. Άμα φάει και κοιμηθεί 21:00 πχ θα ξυπνήσει σίγουρα στο 5ωρο. Δεν έχει κάτσει ποτέ παραπανω γιατι πίνει μητρικο γάλα. Του το δίνω όπως είναι κοιμισμένος, και το επόμενο γευμα το κάνει στο 3ωρο, κ σπανια 4ωρο. Το θέμα είναι πως κ το επόμενο γευμα το κάνει κοιμισμένος,αλλά οταν πάει 7:00 κάτι παθαίνει και ξυπνάει.. Το κακό είναι πως άμα του δώσω λίγο σημασία, ή έχω ανοίξει κανενα παντζούρι ξυπνάει εντελώς. Θέλει δηλαδή ο δικός μ ησυχια κ να μην του μιλάω κ μετά από ένα μισάωρο ξανακοιμαται. Μπορεί κ πιο νωρίς. Επίσης έχω παρατηρήσει πως εάν τον σηκώσω και τον πάω μέσα που κανω δουλειές θα αρχίσει γκρίνια κ κλάμα επειδή νυσταζει ακόμη. Δηλαδή θέλει σίγουρα να κοιμηθεί κ άλλο. Ααα κ κοιμάται κ μέσα στην ημέρα πολύ συχνά.. Μέχρι ν; καταλάβω ότι το παιδί ήθελε μέσα στην ημέρα να κοιμηθεί κ γιαυτό έκλαιγε, πέρασε καιρός. Τώρα ειναι πολύ ήσυχος οπότε κατάλαβα τι τον ενοχλούσε. Γενικά είναι υπναρας.. Μήπως κι εσύ πρέπει να το προσπαθείς λίγο μόλις ξυπνήσουν να τα αφήνεις λίγο μόνα μήπως ξανακοιμηθουν; πχ εμενα εάν πάει ο άντρας μ πάει έχει ξυπνήσει για τα καλά το μωρό, γιατί του μιλάει, γελάνε, κ τον ξεσηκώνει με λίγα λόγια. 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εγω δινω ενα αλλο που εχει 14ε και δινω 5 ml την ημερα!!:shock: Τοσο μου εχει πει, να παει δηλαδη μεχρι την γραμμουλα.  Κ δεν κραταει πολυ για αυτο ρωτησα. Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!

Καλημερα Αγαπη!  εμείς δίναμε την d3 drops 2 σταγονες τη μερα. Τελευταία δινω προβιοτικα για το εντερακι που έχουν μεσα βιταμινη d. Ποια βιταμίνη είναι αυτη που θέλει 5 ml τη μερα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα Αγαπη!  εμείς δίναμε την d3 drops 2 σταγονες τη μερα. Τελευταία δινω προβιοτικα για το εντερακι που έχουν μεσα βιταμινη d. Ποια βιταμίνη είναι αυτη που θέλει 5 ml τη μερα?

Οχι εγω μπερδευτηκα. 0,5 ml την ημερα δινω οχι 5. Ειναι που ειναι χεσταρας, θα τον ειχε παει σερπαντινα αν εδινα 5 την ημερα χαχαχα. Ditrevit d3 λεγεται της humana.

Καλημερα!!

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι καλημερα!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη τωρα το πρωι καταφεραμε γυρισαμε απο μπρουμυτα ανασκελα!! Σημερα που κλεινουμε τους 4 μηνες μας εκανε εκανε εκπληξουλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...