Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα!! Ανα 2 ωρες περιπου την ημερα, εχει αντεξει και 2,5 ωρες το ρεκορ του, και το βραδυ εξαρταται. Καθε 3 ωρες περιπου, αλλα περναει κ φασεις που θελει καθε 1μιση ωρα. Αφου σου κοιμαται σερι μη το λες ουτε του παπα!! Γιατι εγω που με ξυπναει μεσα στα αγρια χαραματα για να φαει, απορω πως βρισκω στοχο κ δεν του βαζω το στηθος στο ματι αντι για το στομα χχαχαχα

 

 

Χαχαχα αυτα το εχουν τον στοχο πιστεψε με εμενα κατευθειαν το βρισκει πλεον το αρπαζει... κ εμενα εχει τυχει και 2μιση και 3 ωρες τη μερα!!! Αλλα το 2ωρο ειναι το συχνο μας... απλα σκεφτομουν μηπως επρεπε να μην την ταιζω τοσο συχνα μια και μεγαλωνει!!! Αλλα που να αντεξει... σου ριχνει και σενα μπουνιες στα μουτρα οταν τρωει και γενικα πιανει οτι βρει;; αχχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Βρε κορίτσια σας διαβάζω που λέτε ότι γύρισαν τα μωράκια σας από μπρούμυτα ανάσκελα.. κ εμένα γύρισε το δικό μου, τη μέρα που έκλεινε 4 μηνών δλδ στις 14 του μήνα. Γύρισε καμία δεκαριά φορές κ γέλαγε. Την επόμενη μέρα ξαναγύρισε 5 6 φορές κ γέλαγε... χθες κ σήμερα τίποτα τον βάζω μπρούμυτα και ενώ προσπαθεί δε τα καταφέρνει γιατί θέλει να έχει κ τα χέρια στο στόμα τον τρώνε πολύ τα ούλα του. Όποτε πατάει τα κλάμματα για να τον γυρίσω... είναι φυσιολογικό αυτό; 

Επισης όταν λέτε γελάνε τι εννοείτε; Εμένα όταν τον κάνω αεροπλανάκι κ όταν τον σηκώνω ψηλά κ τον φιλάω βγάζει φωνούλες α και ι με χαμόγελο, σαν μικρές τσιριδες αλλά ακόμα δε γελάει να ξεκαρδιζεται που λέμε...να ανησυχήσω με όλα αυτά; 

Καλημέρα! Κι εμένα ακόμη δεν έχει γυρίσει από μπρούμυτα ανάσκελα, και είναι 5 μηνών (4 μηνών διορθωμένη ηλικία) αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν τον βάζω και πολύ συχνά μπρούμυτα γιατί δεν του αρέσει και κλαίει.Πρέπει να τον βάζω περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina-90 είπε:

Χαχαχα αυτα το εχουν τον στοχο πιστεψε με εμενα κατευθειαν το βρισκει πλεον το αρπαζει... κ εμενα εχει τυχει και 2μιση και 3 ωρες τη μερα!!! Αλλα το 2ωρο ειναι το συχνο μας... απλα σκεφτομουν μηπως επρεπε να μην την ταιζω τοσο συχνα μια και μεγαλωνει!!! Αλλα που να αντεξει... σου ριχνει και σενα μπουνιες στα μουτρα οταν τρωει και γενικα πιανει οτι βρει;; αχχαχα

Μπουνιες, τσιμπιες, πιανει το στηθος με δυναμη κ το τσιμπαει, κ επισης τα μαλλια. Με εχει ξεμαλλιασει κυριολεκτικα :lol: Μια χαρα τη ταιζεις, οσο θελει, μην σε αγχωνει


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχα αστα, με παιδευει το αντρακι μου. Αφου ωρες ωρες λεω να τον βαλω αγγελια στις αγοραπωλησιες του φορουμ χαχαχαχα.

Που εχεις χαθει ρε κοριτσιιι?? Καλημερααα. Και σε σκεφτομουν τις προαλλες. Τι κανετε?? Η μικρη?? Σε εχει στο τρεξιμο?? 

Χαχα Καλημερα Αγαπη!  Να τους βάλουμε πακετο με το δικο μου αλανι? :-P

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Χαχα Καλημερα Αγαπη!  Να τους βάλουμε πακετο με το δικο μου αλανι? :-P

Χαχαχα καλημερα αγαπη μου. Θα διαλεξουμε ομως ωραιες χαριτωμενες φωτος τους, για παραπλανηση, να νομιζουν οτι ειναι μεγαλη ευκαιρια... που να ξεραν χαχαχαχαχα. 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Katerina-90 είπε:

Μην αγχωνεσαι καθολου... και μενα μια φορα το πρωι γυρισε μετα δεν το ξαναεκανε... την βαζω προσπαθει παιδευεται και τσιριζει... ειναι μικρουλια μωρε ακομα!!!! Και εμεις σαν χαζομαμαδες βιαζομαστε να τα κανουν ολα χαχαχα!!! 

Κοριτσια οσες θηλαζεται ανα ποσες ωρες τα ταιζεται;;; εγω ανα δυο ωρες και φοβαμαι μην ειναι πολυ συχνα!!! Αλλα πειναει μωρε η μπουλουκο μου χαχαχα!!! Βεβαια το βραδυ με αποζημιωνει!!! Κοιμαται 8-9 ωρες σερι το χρυσο μου!!!Ειμαστε 7 κιλα τωρα μπορει και παραπανω! Και τα χερια μου αρχιζουν ηδη να το καταλαβαινουν καλα!!! Βλεπετε μαθαμε και ολο αγκαλιες!!! Αμα δεν κανουμε 20 γυρες ολο το σπιτι δεν κοιμομαστε :-P

Καλημέρα κορίτσι! Εμένα το βράδυ μου κάνει 3ωρα συνήθως τώρα τελευταία, αλλά τη μέρα τρώει ανά μία με μιάμιση ώρα το αργότερο. Μονο αν κοιμάται μέσα στη μέρα μου κάνει 2ωρα. 

Παντως ότι και να κάνεις με το θηλασμο δεν είναι πολύ. 

Οπότε ζητάει το μωρό του δινεις. Καλό είναι βέβαια να μην το αφήσεις να φτάσει στα τελευταία σημάδια πείνας γιατί μετά θα έχει νεύρα. Οι δύο ώρες είναι μια χαρά πιστεύω! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχα αστα, με παιδευει το αντρακι μου. Αφου ωρες ωρες λεω να τον βαλω αγγελια στις αγοραπωλησιες του φορουμ χαχαχαχα.

Που εχεις χαθει ρε κοριτσιιι?? Καλημερααα. Και σε σκεφτομουν τις προαλλες. Τι κανετε?? Η μικρη?? Σε εχει στο τρεξιμο?? 

 

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχα αστα, με παιδευει το αντρακι μου. Αφου ωρες ωρες λεω να τον βαλω αγγελια στις αγοραπωλησιες του φορουμ χαχαχαχα.

Που εχεις χαθει ρε κοριτσιιι?? Καλημερααα. Και σε σκεφτομουν τις προαλλες. Τι κανετε?? Η μικρη?? Σε εχει στο τρεξιμο?? 

Σιγα μην αντέξεις ουτε 5 λεπτα δεν θα μπορεις χωρις το αντρακι σου!!!!! Εδω ειμαι σας διαβαζω αλλα δεν πρόλαβενω να γραψω ολη μερα στο πόδι ξεκινησαμε και περπαταμε και θελει ολο απο πισω γιατι παει λιγο σαμ μεθυσμενη!!!!! Ο μικρουλης καλα πόσο ειστε τωρα; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

 

Σιγα μην αντέξεις ουτε 5 λεπτα δεν θα μπορεις χωρις το αντρακι σου!!!!! Εδω ειμαι σας διαβαζω αλλα δεν πρόλαβενω να γραψω ολη μερα στο πόδι ξεκινησαμε και περπαταμε και θελει ολο απο πισω γιατι παει λιγο σαμ μεθυσμενη!!!!! Ο μικρουλης καλα πόσο ειστε τωρα; 

Ελααα σοβαρα?? Ξεκινησατε να περπατατε??? Ωωω ρε συ τελεια αλλα και χαμος ταυτοχρονα!! Ναι ναι να την προσεχεις. Τωρα πρεπει να σαι συνεχεια απο πισω της. Αχ μωρε αλλα εχουν τοση φαση που πανε σαν πιγκουινακια!! 

Καλα ειναι ο μικρουλης μου, μεθαυριο γινομαστε 4 μηνων!! Εχει εντονο χαρακτηρα. Μιλαει συνεχεια αυτα τα αγκου αγκου, ειναι υπερκινητικος κ πολυ νευρικος!! Γελαει, γαργαλιεται γενικα μεγαλωνει το μαναρακι μου!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ελααα σοβαρα?? Ξεκινησατε να περπατατε??? Ωωω ρε συ τελεια αλλα και χαμος ταυτοχρονα!! Ναι ναι να την προσεχεις. Τωρα πρεπει να σαι συνεχεια απο πισω της. Αχ μωρε αλλα εχουν τοση φαση που πανε σαν πιγκουινακια!! 

Καλα ειναι ο μικρουλης μου, μεθαυριο γινομαστε 4 μηνων!! Εχει εντονο χαρακτηρα. Μιλαει συνεχεια αυτα τα αγκου αγκου, ειναι υπερκινητικος κ πολυ νευρικος!! Γελαει, γαργαλιεται γενικα μεγαλωνει το μαναρακι μου!!

Πω πω 4 μηνων ποτε πηγατε θυμαμε που συζηταγαμε για την γεννα.θα ειναι συφουνας σαν τι δικια μου!!!! Σήμερα τι λες να ειδα στο ονειρο. ειδα οτι γεννουσα και μου ηρθαν ολα εικονα μπροστα τι συναίσθημα δεν συγκρίνεται με τιποτα!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ τι κανετε;;; αυριο γινομαστε 4μηνων κ εχουμε εμβολιο 11μιση η ωρα!!! Αχχχ κοριτσια μ σημερα μ ηρθε το νυφικο μου!!! Ειναι τοσο πανεμορφο φυσικα επειδη ειναι για 2μετρα γυναικα θελει μαζεμα απο κατω! Πηγαμε για καφεδακι σημερα τα 3 μας αλλα αυτο με το καροτσι με κουρασεεεε.....θα παρω μαρσιπο γιατι δεν χωραμε σε πολλα μερη εξαλλου απο αγγαλια αλλο τπτ!!! 

Εσεις τι κανετε? Τα μωρακια σας?

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια μ τι κανετε;;; αυριο γινομαστε 4μηνων κ εχουμε εμβολιο 11μιση η ωρα!!! Αχχχ κοριτσια μ σημερα μ ηρθε το νυφικο μου!!! Ειναι τοσο πανεμορφο φυσικα επειδη ειναι για 2μετρα γυναικα θελει μαζεμα απο κατω! Πηγαμε για καφεδακι σημερα τα 3 μας αλλα αυτο με το καροτσι με κουρασεεεε.....θα παρω μαρσιπο γιατι δεν χωραμε σε πολλα μερη εξαλλου απο αγγαλια αλλο τπτ!!! 

Εσεις τι κανετε? Τα μωρακια σας?

Γειά σπυ κορίτσι ωραια ηρθε το νυφικο σου με το καλο ολα ετοιμα η εχεις ακομα ετοιμασιες; ποσα κιλα ειναι η μικρη γιατί αμα ειναι βαριουτσικια δεν θα μπορεις με το μαρσιπο θα σου φύγει η μέση; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γειά σπυ κορίτσι ωραια ηρθε το νυφικο σου με το καλο ολα ετοιμα η εχεις ακομα ετοιμασιες; ποσα κιλα ειναι η μικρη γιατί αμα ειναι βαριουτσικια δεν θα μπορεις με το μαρσιπο θα σου φύγει η μέση; 

Κοντα στα 7δεν θα ειναι; αυριο θ ξερω π θα παμε παιδιατρο εξαλλου καταληγω να την κουβαλαω αγγαλια γτ κλαιει μερικες φορες πιο πολυ δεν νομιζω να ξεπλατιστω! Μ μεινανε οι μπομπονιερες!!

Καλα περπατηματα!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Εμένα το βράδυ μου κάνει 3ωρα συνήθως τώρα τελευταία, αλλά τη μέρα τρώει ανά μία με μιάμιση ώρα το αργότερο. Μονο αν κοιμάται μέσα στη μέρα μου κάνει 2ωρα. 

Παντως ότι και να κάνεις με το θηλασμο δεν είναι πολύ. 

Οπότε ζητάει το μωρό του δινεις. Καλό είναι βέβαια να μην το αφήσεις να φτάσει στα τελευταία σημάδια πείνας γιατί μετά θα έχει νεύρα. Οι δύο ώρες είναι μια χαρά πιστεύω! 

Ωχ ωχ μια χαρα ειμαστε τοτε εμεις!!! Και πως αντεχεις τοσο συχνα να τρωει;;; 

 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Μπουνιες, τσιμπιες, πιανει το στηθος με δυναμη κ το τσιμπαει, κ επισης τα μαλλια. Με εχει ξεμαλλιασει κυριολεκτικα :lol: Μια χαρα τη ταιζεις, οσο θελει, μην σε αγχωνει

Χαχαχα κοιτα να δεις που τελικα η δικια μου βγηκε ησυχη!!! Εγω τα μαλλια τα εχω συνεχεια μαζεμενα αλλα ολο και καποια τουφα θα βρει να πιασει η ζουζουνιτσα :-P

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοντα στα 7δεν θα ειναι; αυριο θ ξερω π θα παμε παιδιατρο εξαλλου καταληγω να την κουβαλαω αγγαλια γτ κλαιει μερικες φορες πιο πολυ δεν νομιζω να ξεπλατιστω! Μ μεινανε οι μπομπονιερες!!

Καλα περπατηματα!!!!

Καλε εσυ ολα ετοιμα τα εχεις... μαλλον πρεπει να αρχισω να αγχωνομαι.. εμεις 17 Αυγουστου εχουμε γαμοβαφτιση και δεν εχω κανει απολυτως τιποτα!!! Μετα το πασχα ειπα να ξεκινησω να ψαχνω νυφικο φαντασου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina-90 είπε:

Ωχ ωχ μια χαρα ειμαστε τοτε εμεις!!! Και πως αντεχεις τοσο συχνα να τρωει;;; 

 

Χαχαχα κοιτα να δεις που τελικα η δικια μου βγηκε ησυχη!!! Εγω τα μαλλια τα εχω συνεχεια μαζεμενα αλλα ολο και καποια τουφα θα βρει να πιασει η ζουζουνιτσα :-P

Καλε εσυ ολα ετοιμα τα εχεις... μαλλον πρεπει να αρχισω να αγχωνομαι.. εμεις 17 Αυγουστου εχουμε γαμοβαφτιση και δεν εχω κανει απολυτως τιποτα!!! Μετα το πασχα ειπα να ξεκινησω να ψαχνω νυφικο φαντασου!!! 

Αχαχαχαχχ νυφικο βρηκα σε 2μερες μεσα....εμεις 14ιουλιου γαμοβαφτιση! Γενικα ηθελα να ξεκινησω νωρις γτ δεν μπορω ολα μαζι με την μικρη οποτε ειπα λιγα λιγα για να προλαβω....να ειμαι με την ανεση μου! Αν ξερεις οτι θα τα προλαβεις γτ να αγχωθεις;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina-90 είπε:

Ωχ ωχ μια χαρα ειμαστε τοτε εμεις!!! Και πως αντεχεις τοσο συχνα να τρωει;;; 

Το έχω πάρει απόφαση κορίτσι οπότε δεν με πειράζει! Τώρα ας πούμε είμαστε για καφέ και επειδή έχει λίγο αέρα κι έξω έχω έρθει στο αυτοκίνητο και τον θηλάζω και θα ξαναπάω να κάτσω Πάλι για καφέ! Έχουμε βολευτεί δεν έχω παράπονο! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...