Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Nicol_ είπε:

Τις πτυχες του εξωτερικου?

Ναι ναι, εκει στο πτερυγιο που μπορει να μαζευει βρωμιτσα. Στο εσωτερικο του αυτιου δεν βαζω τπτ, μονο οταν τον κανω μπανιο, λιγο με την πετσετα του καθαριζω ταμποναριστα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Ναι ναι, εκει στο πτερυγιο που μπορει να μαζευει βρωμιτσα. Στο εσωτερικο του αυτιου δεν βαζω τπτ, μονο οταν τον κανω μπανιο, λιγο με την πετσετα του καθαριζω ταμποναριστα

Α ωραια ευχαριστώ αγαπη!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katerina-90 είπε:

Ειναι μερες που ειναι ανυσηχη αλλα συνηθως ναι κοιμαται καλα τα βραδια!!! Εμενα το 24ωρο κανει συνηθως 6 θηλασμους και καμια φορα 7!!! Λες να ειναι λιγοι να μου μειωθει το γαλα;;;; αλλα λογικα για να κοιμαται τοσο το βραδυ χορταινει δεν θελει να φαει!!!

Αν ήταν να σου μειωθεί θα το είχες καταλάβει βρε συ! Για κάθε γυναίκα είναι άλλος ο μαγικός αριθμός της! Άμα δε θέλει να φάει παραπάνω το κοριτσι με το ζόρι θα του δώσουμε;;; Αν δεν χόρταινε θα ξυπνούσε για να φάει.... εφόσον είναι χορτάτο και κοιμάται το παιδί όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Πηγαμε γ εμβολιο σημερα μιας π κλεισαμε τον 4ο....600γρ βαλαμε απο την τελευταια φορα...λιγα μ φανηκαν αλλα η παιδιατρος ειπε ειναι καλα.....ειμαστε 6,500! Αυριο βαζουμε κ την μπανανα στην φρουτοκρεμα κ την τρωμε πλεον ολοκληρωμενη(μπανανα,μηλο,αχλαδι) τρελενεται για οτι μπορει να φαει με κουταλι δεν το συζητω κ θεωρω πως τρωει ποσοτητα καλη(130-140μλ) κ απο πισω 60-70μλ γαλα! Μου ειπε ειναι πολυ καλα κ σιγα σιγα θα χορτασει τελειως με κρεμα κ δεν θα χρειαστει γαλα συμπληρωμα! Φαγαμε κρεμουλα 1μιση η ωρα ηπιαμε κ γαλατακι κ κοιμαται τωρα!

Εσεις τι κανετε;; 

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Πηγαμε γ εμβολιο σημερα μιας π κλεισαμε τον 4ο....600γρ βαλαμε απο την τελευταια φορα...λιγα μ φανηκαν αλλα η παιδιατρος ειπε ειναι καλα.....ειμαστε 6,500! Αυριο βαζουμε κ την μπανανα στην φρουτοκρεμα κ την τρωμε πλεον ολοκληρωμενη(μπανανα,μηλο,αχλαδι) τρελενεται για οτι μπορει να φαει με κουταλι δεν το συζητω κ θεωρω πως τρωει ποσοτητα καλη(130-140μλ) κ απο πισω 60-70μλ γαλα! Μου ειπε ειναι πολυ καλα κ σιγα σιγα θα χορτασει τελειως με κρεμα κ δεν θα χρειαστει γαλα συμπληρωμα! Φαγαμε κρεμουλα 1μιση η ωρα ηπιαμε κ γαλατακι κ κοιμαται τωρα!

Εσεις τι κανετε;; 

Καλησπέρα κορίτσι! 

Και εμείς καλά είμαστε, όλη μέρα έξω τη βγαλαμε πήγαμε βόλτα μεγάλη! Γυρίσαμε στις 7 κάναμε μπανακι και τώρα τον ταΐζω για να τον βάλω για ύπνο!

Τα κιλά μη σου φαίνονται λίγα όλα τα μωρακια έτσι είναι μειώνεται σταδιακά η αύξηση του βάρους, είναι φυσιολογικό! 

Εγώ σήμερα πήρα 2 πακέτα νούμερο 4 πανες από τα λιντλ αν και έχουμε ακόμα αρκετές από το νούμερο 3. Θα τις βάλει όμως πιστεύω ακόμα του κάνουν. Απλά δεν θα πάρω άλλες 3 άρες μόνο 4 από δω και πέρα. Μεγάλωσαν τα μαναρακια μας! 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακιααα. Κ μεις βολτα ημασταν, τωρα ειμαστε στα πεθερικα. 

@ΒαλεντιναΧρηστος μια χαρα ειναι η μπουμπου. Δεν βαζουν καθε μηνα το ιδιο βαρος. Σταδιακα θα βαζουν κ πιο λιγο!! 

Ρε κοριτσια οσες θηλαζετε ποσο κραταει καθε θηλασμος??? Γιατι εμενα πλεον ο καθε θηλασμος διαρκει 5 λεπτα, μαξιμουμ 7 λεπτα! Μετα αρχιζει κ παιζει με το στηθος κ κανει αμπου με το γαλα κ κανει μπουρμπουληθρες, οποτε τον βγαζω. Αλλα ειναι δυνατον να χορταινει με 5 λεπτα ??

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! 

Και εμείς καλά είμαστε, όλη μέρα έξω τη βγαλαμε πήγαμε βόλτα μεγάλη! Γυρίσαμε στις 7 κάναμε μπανακι και τώρα τον ταΐζω για να τον βάλω για ύπνο!

Τα κιλά μη σου φαίνονται λίγα όλα τα μωρακια έτσι είναι μειώνεται σταδιακά η αύξηση του βάρους, είναι φυσιολογικό! 

Εγώ σήμερα πήρα 2 πακέτα νούμερο 4 πανες από τα λιντλ αν και έχουμε ακόμα αρκετές από το νούμερο 3. Θα τις βάλει όμως πιστεύω ακόμα του κάνουν. Απλά δεν θα πάρω άλλες 3 άρες μόνο 4 από δω και πέρα. Μεγάλωσαν τα μαναρακια μας! 

Τ λιντλ ακομα της κανουν λιγο αλλα στις παμπερς στο 3 με τπτ δεν μπαινει ειναι αναλογως την μαρκα!!! Ναι αυτο μας ειπε κ η παοδιατρος σταδιακα θα περνει λιγοτερα! Κ μεις βολτα στα πεθερικα ειμασταν! Μεγαλωνουν γρηγορα!!!

 

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσακιααα. Κ μεις βολτα ημασταν, τωρα ειμαστε στα πεθερικα. 

@ΒαλεντιναΧρηστος μια χαρα ειναι η μπουμπου. Δεν βαζουν καθε μηνα το ιδιο βαρος. Σταδιακα θα βαζουν κ πιο λιγο!! 

Ρε κοριτσια οσες θηλαζετε ποσο κραταει καθε θηλασμος??? Γιατι εμενα πλεον ο καθε θηλασμος διαρκει 5 λεπτα, μαξιμουμ 7 λεπτα! Μετα αρχιζει κ παιζει με το στηθος κ κανει αμπου με το γαλα κ κανει μπουρμπουληθρες, οποτε τον βγαζω. Αλλα ειναι δυνατον να χορταινει με 5 λεπτα ??

Κ μενα το γαλα παντως σε 7λεπτα οσο πινει κ μετα παιζει με το μπουκαλι κ κανει μπρουυυ αλλα γ θηλασμο δεν ξερω κοπελα μου!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Πηγαμε γ εμβολιο σημερα μιας π κλεισαμε τον 4ο....600γρ βαλαμε απο την τελευταια φορα...λιγα μ φανηκαν αλλα η παιδιατρος ειπε ειναι καλα.....ειμαστε 6,500! Αυριο βαζουμε κ την μπανανα στην φρουτοκρεμα κ την τρωμε πλεον ολοκληρωμενη(μπανανα,μηλο,αχλαδι) τρελενεται για οτι μπορει να φαει με κουταλι δεν το συζητω κ θεωρω πως τρωει ποσοτητα καλη(130-140μλ) κ απο πισω 60-70μλ γαλα! Μου ειπε ειναι πολυ καλα κ σιγα σιγα θα χορτασει τελειως με κρεμα κ δεν θα χρειαστει γαλα συμπληρωμα! Φαγαμε κρεμουλα 1μιση η ωρα ηπιαμε κ γαλατακι κ κοιμαται τωρα!

Εσεις τι κανετε;; 

Και εμεις πηγαμε για εμβόλιο. 6550 εμεις 65 εκ.στον 6ο μσε ειπε να σταματησουμε τη   d και θα ξεκινησουμε στερεες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Και εμεις πηγαμε για εμβόλιο. 6550 εμεις 65 εκ.στον 6ο μσε ειπε να σταματησουμε τη   d και θα ξεκινησουμε στερεες.

Μια χαρα κ ο μπεμπακος σας...εμεις σταθερα 64εκ απο τν προηγουμενο μηνα μας ειπε οτι τωρα μπορει να βαζει ανα 2 μηνες υψος! Στερεες ξεκινησαμε κανονικα πριν 20μερες αυριο θ τρωει ολοκληρωμενη φρουτοκρεμα μηλο αχλαδι μπανανα...δεν εχουμε βαλει μπανανα ακομα αυριο!  Την d τελος απριλιου την σταματαμε!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσακιααα. Κ μεις βολτα ημασταν, τωρα ειμαστε στα πεθερικα. 

@ΒαλεντιναΧρηστος μια χαρα ειναι η μπουμπου. Δεν βαζουν καθε μηνα το ιδιο βαρος. Σταδιακα θα βαζουν κ πιο λιγο!! 

Ρε κοριτσια οσες θηλαζετε ποσο κραταει καθε θηλασμος??? Γιατι εμενα πλεον ο καθε θηλασμος διαρκει 5 λεπτα, μαξιμουμ 7 λεπτα! Μετα αρχιζει κ παιζει με το στηθος κ κανει αμπου με το γαλα κ κανει μπουρμπουληθρες, οποτε τον βγαζω. Αλλα ειναι δυνατον να χορταινει με 5 λεπτα ??

 Ρε αγαπη δε θυμασαι που σ λεγα οτι θηλαζει η δικια μου απο παντα 5 λεπτα μονο? Κ ολοι μ λεγανε τι εφαγε κιολας δωστης κι αλλο κ ζαλισμα γενικως οτι κατι δε κανω καλα αλλα κ μια χαρα αναπτυσεται κ η παιδιατρος μ πε να θηλασω μπροστα της να δει κ οντως κανει λεει καλη θηλαστικη κινηση κ το αδειαζει το στηθος σε 5 λεπτα! Εχουν δυνατα σαγονια τα μπεμπακια μας θα μας κοψουν καμια δαγκα καμια ωρα!

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Πηγαμε γ εμβολιο σημερα μιας π κλεισαμε τον 4ο....600γρ βαλαμε απο την τελευταια φορα...λιγα μ φανηκαν αλλα η παιδιατρος ειπε ειναι καλα.....ειμαστε 6,500! Αυριο βαζουμε κ την μπανανα στην φρουτοκρεμα κ την τρωμε πλεον ολοκληρωμενη(μπανανα,μηλο,αχλαδι) τρελενεται για οτι μπορει να φαει με κουταλι δεν το συζητω κ θεωρω πως τρωει ποσοτητα καλη(130-140μλ) κ απο πισω 60-70μλ γαλα! Μου ειπε ειναι πολυ καλα κ σιγα σιγα θα χορτασει τελειως με κρεμα κ δεν θα χρειαστει γαλα συμπληρωμα! Φαγαμε κρεμουλα 1μιση η ωρα ηπιαμε κ γαλατακι κ κοιμαται τωρα!

Εσεις τι κανετε;; 

Βαλεντινα μ κ γω αυτο ρωταγα χθες γιατι πηγαμε κ εμεις απο 6 κιλα 6.500 κ ανχωθηκα αλλα αποτι λενε ολοι αρχιζει κ μειωνεται η προσληψη βαρους!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra K είπε:

 Ρε αγαπη δε θυμασαι που σ λεγα οτι θηλαζει η δικια μου απο παντα 5 λεπτα μονο? Κ ολοι μ λεγανε τι εφαγε κιολας δωστης κι αλλο κ ζαλισμα γενικως οτι κατι δε κανω καλα αλλα κ μια χαρα αναπτυσεται κ η παιδιατρος μ πε να θηλασω μπροστα της να δει κ οντως κανει λεει καλη θηλαστικη κινηση κ το αδειαζει το στηθος σε 5 λεπτα! Εχουν δυνατα σαγονια τα μπεμπακια μας θα μας κοψουν καμια δαγκα καμια ωρα!

Βαλεντινα μ κ γω αυτο ρωταγα χθες γιατι πηγαμε κ εμεις απο 6 κιλα 6.500 κ ανχωθηκα αλλα αποτι λενε ολοι αρχιζει κ μειωνεται η προσληψη βαρους!

Ναι κ εμας απο 5.900 πηγε 6.500 μονο 600γρ. Αλλα ενταξει αφου λενε φυσιολογικο,φυσιολογικο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

 Ρε αγαπη δε θυμασαι που σ λεγα οτι θηλαζει η δικια μου απο παντα 5 λεπτα μονο? Κ ολοι μ λεγανε τι εφαγε κιολας δωστης κι αλλο κ ζαλισμα γενικως οτι κατι δε κανω καλα αλλα κ μια χαρα αναπτυσεται κ η παιδιατρος μ πε να θηλασω μπροστα της να δει κ οντως κανει λεει καλη θηλαστικη κινηση κ το αδειαζει το στηθος σε 5 λεπτα! Εχουν δυνατα σαγονια τα μπεμπακια μας θα μας κοψουν καμια δαγκα καμια ωρα!

Βαλεντινα μ κ γω αυτο ρωταγα χθες γιατι πηγαμε κ εμεις απο 6 κιλα 6.500 κ ανχωθηκα αλλα αποτι λενε ολοι αρχιζει κ μειωνεται η προσληψη βαρους!

Ναι καλα λες. Απλα εχει μειωσει πολυ τον χρονο και μου φανηκε περιεργο. Μεχρι να βγαλω το μεμε εξω εχει ηδη τελειωσει χαχαχα

Παντως ξαναρχισαμε τα βραδινα κλαματα. Τι ειναι αυτο το πραγμα ρε κοριτσια. Εδω κ μιαμιση ωρα κλαιει. Ενω νυσταζει, παει να κλεισει τα ματια του, πεταγεται κ κλαιει. Δεν ξερω τι ειναι αυτο το πραγμα, γιατι τον πιανει. :cry:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ναι καλα λες. Απλα εχει μειωσει πολυ τον χρονο και μου φανηκε περιεργο. Μεχρι να βγαλω το μεμε εξω εχει ηδη τελειωσει χαχαχα

Παντως ξαναρχισαμε τα βραδινα κλαματα. Τι ειναι αυτο το πραγμα ρε κοριτσια. Εδω κ μιαμιση ωρα κλαιει. Ενω νυσταζει, παει να κλεισει τα ματια του, πεταγεται κ κλαιει. Δεν ξερω τι ειναι αυτο το πραγμα, γιατι τον πιανει. :cry:

Δοντια? Εμας μας ειπε η παιδιατρος ειναι πρησμενα ολα αν γκρινιαζει ανυποφορα να της παρω μια κρεμα με ουζο να της τριβω πρωι βραδυ με 2σταγονες! Δεν αντεχεται αυτη η γκρινια.... μ ειπε μαλλον γιαυτο ξυπναει το βραδυ απο κει π κοιμοταν μονοκοπανια της πονανε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δοντια? Εμας μας ειπε η παιδιατρος ειναι πρησμενα ολα αν γκρινιαζει ανυποφορα να της παρω μια κρεμα με ουζο να της τριβω πρωι βραδυ με 2σταγονες! Δεν αντεχεται αυτη η γκρινια.... μ ειπε μαλλον γιαυτο ξυπναει το βραδυ απο κει π κοιμοταν μονοκοπανια της πονανε!

Δε νομιζω. Δεν θα εκλαιγε κ το πρωι?? Δεν θα μου εδειχνε οτι ποναει εκει βαζοντας τα χερια στο στομα?? Που γενικα τα βαζει, αλλα δεν δειχνει να ποναει. Ουτε μαζευει ποδαρακια, ουτε τπτ. Απλα κλαιει χωρις να δειχνει να ποναει καπου. Δεν κινει τπτ απο το σωμα του. Πιστευα οτι ειχε στρωσει αλλα ξανα τα ιδια. Δεν μπορω να καταλαβω 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Δε νομιζω. Δεν θα εκλαιγε κ το πρωι?? Δεν θα μου εδειχνε οτι ποναει εκει βαζοντας τα χερια στο στομα?? Που γενικα τα βαζει, αλλα δεν δειχνει να ποναει. Ουτε μαζευει ποδαρακια, ουτε τπτ. Απλα κλαιει χωρις να δειχνει να ποναει καπου. Δεν κινει τπτ απο το σωμα του. Πιστευα οτι ειχε στρωσει αλλα ξανα τα ιδια. Δεν μπορω να καταλαβω 

Δεν ξερω ρε κοριτσι ζορικο αντρακι ο δικος σου μ φαινεται!!! κ μενα μ κανει τετοια αλλα βαζει με μεγαλη μανια οτι βρει στο στομα κ κλαιει ακομα πιο πολυ οταν τ κανει.....της εκανα μπανιο πριν εφαγε 220μλ γαλα και κοιμηθηκε....ας ελπισω να μην ξυπνησει σε 1μιση ωρα οπως κανει τ τελευταια βραδυα! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...